Zierikzee laat Feyenoord ook een keer vissen: 1-4 NIEUWSBODE Grote deelname toernooi recreatief tafeltennis Tevredenheid is troef bij Zierikzee-spelers Profbestaan is hard Campingvoetbal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 28 juli 198S Nr. 24377 7 Wlody Smolarek legt aan, omringd door v.l.n.r. Patrick de Broekert, Bart Helbers, Marco van Oeveren en Wim van der Maas. (Foto Joop van Houdt). Thuisploeg verdedigt sterk ZIERIKZEE - KNVB-tweedeklasser Zierikzee heeft dinsdagavond tegen eredivisie club Feyenoord niet louter ballen uit het net moeten halen. De mannen van trainer Hans van der Wekke hielden niet alleen de nederlaag beperkt, zij scoorden ook nog een keer: 1-4. René Dekker was een kwartier voor tijd succesvol namens de Schouwenaren, na een ruststand van 0-3. De tegentreffer van Zierikzee was het eerste doelpunt dat de Rotterdammers tijdens hun oefencampagne moesten incasseren. Er kwamen ruim vijfentwintighonderd toeschouwers op het duel af, die een matige wedstrijd zagen. Feyenoord-trainer Rob Jacobs had voordat de wedstrijd begon nog wel zo hoog opgegeven over de prestaties ZIERIKZEE - Het bestaan van een beroepsvoetballer is hard. Zo staan er bij het uitla den van de bus ruim een uur voor de wedstrijd nog kijkers je te bewonderen, na afloop van het duel krijg je kritiek over je hoofd uitgestort. Ben nie Wijnstekers, sinds jaar en dag een steunpilaar van Feye noord, is er onderhand wel aan gewend. ,,Het is nou eenmaal je be roep", verzucht hij na de zwak ke vertoning in Zierikzee. ,,Ik vind het echt jammer dat we de mensen hier niet meer hebben kunnen laten zien. We hadden alleen nog maar goede wed strijden gespeeld, en dan zit er na een tijdje altijd weieens een mindere tussen. Dat was van daag". Wijnstekers schreef de ondermaatse prestatie van Fey enoord voor een groot deel toe aan de zware training, waar van Feyenoord dinsdag voor de komst naar Zierikzee twee por ties had gehad. „Er wordt op het ogenblik veel sprintwerk gedaan, wat meer kracht kost. Vooral daardoor kwamen we tekort". Ben Wijnstekers weer verder op weg in de vermoeiende oe~ fenstage van Feyenoord. (Foto Joop van Houdt). Het leed voorafgaand aan ie der voetbalseizoen is voor hem en zijn maats nog niet geleden, want Feyenoord speelt van daag, donderdag, naast de maximaal opgevoerde training 'alweer een pittig duel tegen hoofdklasser Noordwijk. Za terdag is er in de Kuip een open dag, waarna volgende week het AD-toernooi wacht, met deel name van onder meer Real Ma drid en Aberdeen. Aan het toernooiresultaat hoeft niet te zwaar worden getild, vindt Wijnstekers. „Je moet oppas sen met verwachtingen wek ken. Op dat toernooi kun je te gen topclubs een klein beetje zien hoe je ervoor staat, en als het meezit de verkoop van sei zoenkaarten bevorderen". De vele nieuwelingen in de ploeg (Smolarek, Nortan, Van Geel, Lokhoff, Krommendijk, Metgod en Brands) leveren on derling geen problemen op, zegt Wijnstekers. „Er is na tuurlijk wel concurrentie tus sen de jongens, maar daar merk je weinig van. Er wordt niet met scheve ogen naar el kaar gekeken. Dat komt pas te gen de tijd dat de competitie begint". van zijn team. „In de voorbereiding tot nu toe hebben we veertig keer ge scoord en nog geen doelpunt tegen ge had. Dat kunnen Ajax en PSV niet zeggen", sprak hij fier. Hij liet zich verder uitsluitend in positieve be woordingen uit over onder meer het inpassen van de zeven nieuwe spelers bij de Rotterdammers en de instel ling van zijn profs. „Het wordt tijd dat we in de eredivisie weer eens bo venin meedraaien. Téveel wedstrijd jes zoals die van vandaag werden vroeger in de vierde versnelling ge speeld. Dat is er nu niet meer bij. Wij kunnen het ons niet permitteren om niets te laten zien als er zoals hier zo veel mensen komen kijken". Andere taal Hoe anders was de taal die de op volger van Rinus Israël, net als zijn voorganger uiterlijk onaangedaan maar innerlijk geïrriteerd, liet horen na afloop van het voor zijn ploeg te leurstellend verlopen duel. „Dit was de minste wedstrijd van ons tot nu toe. We hebben vandaag dan wel twee keer getraind, maar we hadden toch wat geconcentreerder moeten zijn. We hebben gewoon te weinig doelpunten gemaakt". De tegentreffer kostte de dikbetaalde spelers elk een symboli sche boete van een tientje. Nogal kleinzielig was het verwijt van Ja cobs aan het adres van de Zierikzeese amateurs. „Zierikzee wilde alleen maar zo weinig mogelijk tegendoel punten krijgen. Maar als je zo verde digend speelt begrijp je de bedoeling van oefenwedstrijden niet". Zierikzee-oefenmeester Hans van der Wekke toonde zich bij het verne men van Jacobs' kritiek natuurlijk danig in zijn wiek geschoten. Hij vond juist dat zijn hardwerkende ploeg een uitstekende prestatie gele verd had. „Ik ben het totaal oneens met de visie van Jacobs. Hij moet ons wegtikken met al die zogenaamde sterren van hem". Driftig zwaaiend met een papiertje in de hand voegde Van der Wekke eraan toe dat Zierik zee zich niet negatief had opgesteld. „Kijk maar, we hebben niet piet een dubbele voorstopper gespeeld, of met een overdreven zwaar bezet midden veld". Om wraaklustig de bal naar de Rotterdamse oefenmeester terug te kaatsen met de opmerking: „Dat Ja cobs met zijn bejaardenploegje pot ten gaat breken zie ik nog niet direct gebeuren". Schuifwerk De wedstrijd zelf gaf de toeschou wers overigens heel wat minder aan leiding tot emoties. Feyenoord begon met het ontwikkelen van het ver wachte overwicht, met de van Totten- ham Hotspur overgenomen John Met god (hij speelde pas zijn eerste partij) als drijvende kracht op het midden veld. Veel gevaar kwam er echter niet voort uit het geduldige schuifwerk. Een kopbal van Mitchell die doelman Peter Noordijke in de tweede minuut pareerde was lang het enige wapen feit. Het op eigen helft verdedigende Zierikzee verschafte de Rotterdam mers weinig ruimte, terwijl de ach terste linie wijselijk zover mogelijk uit de buurt van het eigen doel bleef, met het risico van een mislukkende buitenspelval. Na wat losse Feyenoord-flodders naast en over, kwam na ongeveer een kwartier spelen het eerste kansje voor Zierikzee. Kees Verkaart kreeg een foutieve pass van Wijnstekers naar het centrum van de Rotterdamse verdediging in de voeten geschoven, wachtte rustig op het moment om aan te leggen, en knalde kalm van af stand ruim mis. De meeste dreiging bij Feyenoord ging uit van de vaak opkomende linksachter Ruud Heus, die menige voorzet verstuurde naar de lucht macht uit de Maasstad. Die kwam echter pas in de achttiende minuut bij een hoekschop van Marcel Brands (ex-RKC) van de grond, toen de volle dig ongedekte Dave Mitchell bij de tweede paal 0-1 inkopte. Een rush van aankoop Smolarek (Eintracht Frank furt) had kort daarop de inleiding moeten zijn voor een verdubbeling van de score, maar de Pool trok de bal te ver terug. Veel had Zierikzee in de eerste helft niet in te brengen, en bovendien werd de thuisploeg halverwege daarvan aanvallend gehandicapt door het uit vallen van Rini Verwest met een knieblessure. Dat een verrassende pe gel van Brands op de paal belandde was in deze fase daarentegen een meevaller. Pas na een half uur kreeg Feyenoord-keeper Joop Hiele einde lijk wat te doen. Marco Saman kroop knap voor de afwachtende Heus en bediende vanaf de rechterkant de voor Verwest ingevallen Eric Berre- voets, die rand strafschopgebied de bal naar de verste hoek stuurde. De Rotterdamse doelwachter was pa raat. De laatste periode voor de pauze vei'liep daarna ongelukkig voor Zie rikzee. Mitchell frommelde van dicht bij het tweede Feyenoord-doelpunt langs Noordijke, terwijl op slag van rust Martin van Geel (ex-Roda JC) at tent was bij een door de Zierikzeese sluitpost losgelaten schuiver van Smolarek: 0-3 Muziek Zonder het ten onrechte eerder aan gekondigde optreden van Kunst en Eer tijdens de pauze, zat er ook in de tweede helft weinig muziek, en ver hief het duel zich al even moeizaam als de hete luchtballonnen op een be lendend perceel. De ouverture was veelbelovend, met een kopbal van de voor Mitchell ingevallen Ton Krom mendijk op de kruising. Maar het in het kanariegeel gestoken Feyenoord verviel steeds weer in hetzelfde the ma zonder apotheose: steriel midden- veldspel, obligate voorzetten en wei nig vuurwerk. Bovendien verstoorde Zierikzee de zwalkende Rotterdamse harmonie door steeds meer zijn eigen partijtje te blazen. Van de gedurfde uitvallen waarop de Schouwenaren de gasten verrasten, was die halver wege de tweede helft het leukst: Mar tin de Jonge speelde een hakballetje door de benen van Feyenoord-libero Keje Molenaar, waarna de op links vrij gespeelde Kees Verkaart diezelf de De Jonge in het centrum op maat bediende. De kroon op het werk ont brak echter door een slap rollertje naast. De inbreng van de creatieve Reggi Blinker ongeveer een kwartier voor tijd deed Feyenoord ook al geen goed. De donkere publiekslieveling werd in eigen strafschopgebied door Martin Quist gepasseerd, en René Dekker knalde de bal voorbij Hiele- remplacant Ricardo de Jongh: 1-3. Tot overmaat van Rotterdamse ramp plukte de Zierikzeese invaller doelman Wim Lafeber kort daarop aan de andere kant het leer van Krommendijk's schoen. Krommen dijk herstelde zijn verzuim drie mi nuten voor het laatste fluitsignaal van de afscheidnemende arbiter Van Ham om de eindstand koppend op 4-1 te brengen. Tenslotte miste Eric Ber- revoets bij een uitval nog dè moge lijkheid om Zierikzee op 2-4 te bren gen. Hij stuitte op de uitlopende De Jongh waar een simpel tikje langs de keeper de oplossing was geweest. Inspanning en ontspanning op hét tafeltennistoernooi in Brouwershaven. Klaverweide wint groepsklassement BROUWERSHAVEN - Het traditionele toernooi recreatief tafeltennis in Brouwershaven is woensdag met 325 deelnemers dit jaar weer een trekpleis ter van formaat geworden. Ook de sfeer was als vanouds prima tijdens dit evenement, waar gezelligheid tenslotte belangrijker is dan de individuele of groepsprestatie. Een afvaardiging van camping Klaverweide uit Ellemeet won het klassement voor groepen. J. Colijn en D. Hendrikse waren de sterksten in de wedstrijdklasse. Feyenoord-trainer Rob Jacobs: kritiek op afwachtende speelwijze Zierikzee. (Foto Joop van Houdt). Woordvoerder I. Vermeulen van de organisatie was nadat het karwei was geklaard wel tevreden over de grote opkomst, maar liet weten voor de toe komst nog meer te willen. „Er kun nen 480 mensen meedoen. We blijven streven naar honderd percent deelna me. Want het werk blijft voor ons ook dan toch hetzelfde". Op naar de laat ste woensdag van juli in 1989 dus. In de strijd der 28 campingploegen telden de individuele prestaties van teamleden via een puntengemiddelde mee voor het groepsklassement, waarin ook de ploeggrootte een rol speelde. Maar geen beslissende, zoals blijkt uit het feit dat winnaar Kla verweide slechts vijftien spelers en/of speelsters in de strijd bracht, tegenover het als tweede geëindigde Prinsenhoeve twee en veertig. De resultaten zijn als volgt. Camping-klasse: 1. Klaverweide (Ellemeet) gemiddeld 6.25 punt, 2. Prinsenhoeve 6.22, 't Zeepe (Burgh- Haamstede) 6.12. A-klasse (recreatief, jongens t.m. 13 jaar). Groep 1: 1. M. Kools, 2. M. Hut- schenmakers. Groep 2: 1. D. Lanser, 2. A. in 't Veld. B-klasse (recreatief, meisjes t.m. 13): 1. K. de Bruin, 2. A. de Nooyer. C-klasse (recreatief, heren vanaf 14 jaar). Groep 1: 1. J. Langenberg, 2. H. Ellm. Groep 2: 1. G. Kafoe, 2. A. Post. Groep 3: 1. R. Berner, 2. A. van der Aa. Groep 4: 1. C. Hoek, 2. H. Koehler. D-klasse (recreatief, dames vanaf 14). Groep 1: 1. D. Teubel, 2. E. Nieuw- hoff. Groep 2: 1. W. de Vries-Walters, 2. M. Groenendijk. E-klasse (wedstrijdgroep dames en heren). Groep 1: J. Colijn, 2. M. Klein- hofmeier. Groep 2: 1. Dik Hendrikse, 2. Paul de Graaf. F-klasse (veteranen): 1. P. Luteyn, 2. R. Jongenelen. Plaatsvervangend burgemeester Ph. van Ast reikte na afloop de indi viduele prijzen uit, de heer Schilper- oort de beker van de VVV-Brouwers- haven aan het winnende camping team, dat bovendien een tafelten nistafel won. Er waren extra prijzen voor me vrouw J. de Vries-Walters uit Helle- voetsluis (oudste deelneemster, 69), W. Piederieth uit Breda (oudste deel nemer, 72), Freda Frijters uit Breda (jongste deelneemster, 8), L. Lolken- boer uit Capelle aan de IJssel (jongste deelnemer, 9) en B. Kuipers uit Velp (jarig). RENESSE - Er komt een beetje te kening in de strijd bij het camping voetbal in Renesse. In poule A staat Schouwen bovenaan na twee gewon nen wedstrijden, maar nog geen van de teams is kansloos voor de poule overwinning. In poule B springt Bremhoeve er een beetje uit door drie zeges te boeken. Hier is het ook nog ongeslagen team van De Wijde Bliek de tweede kandidaat voor de hoogste positie. Poule A Oase-Bona Fide 0-2, Wilhelminahoe- ve-Schouwen 0-2, Bona Fide-Wilhel- minahoeve 1-1, Julianahoeve-Oase 1- 1, Julianahoeve-Schouwen 1-3, Oase- Wilhelminahoeve 1-1.. Schouwen Bona Fide Oase Wilhelminahoeve Julianahoeve 2 2 0 0 5-1 4 2 110 3-13 3 0 2 1 2-4 2 3 0 2 1 2-4 2 2 0 110-41 Poule B De Wijde Bliek-Internationaal 2-0, Bremhoeve-JGC 1-0, De Wijde Blick- Transparent 1-0, Internationaal- Bremhoeve 0-14, Transparent-Brem- hoeve 0-4, Internationaal-JGC 1-8. Bremhoeve De Wijde Bliek JGC Transparent Internationaal 3 3 0 0 19-0 6 2 2 0 0 3-0 4 2 10 1 8-3 2 2 0 0 2 0-5 0 3 0 0 3 1-24 0 Na optreden tegen Feyenoord ZIERIKZEE - De tevredenheid was dinsdag van de gezichten af te le zen bij de spelers van Zierikzee na hun optreden tegen feyenoord. Ve len waren maar wat trots dat de gerenommeerde profs op 1-4 waren ge houden, al wilden zij dit niet al te uitbundig laten blijken. Nuchtere Zeeuwen eigen, hielden zij het bij een serene blijmoedigheid. De meesten begonnen met te zeggen dat Feyenoord toch eigenlijk wel wat tegen was gevallen, maar al gauw werd in het gesprek dan uitge breid ingegaan op de verdiensten van de eigen ploeg. „Jammer dat wé in de eerste helft twee lullige doelpunten tegen kregen, en dat die kans van Eric Berrevoets er vlak voor tijd niet inging", zó gaf bijvoorbeeld doelman Peter Noordijke een enigszins geretoucheerde versie van het treffen. Hij was het veld ingestapt met de hoop niet al te zeer af te gaan door een hoge score. „Het is uiteindelijk allemaal meegevallen", consta teerde hij, en liet tegelijkertijd doorschemeren niet jaloers te zijn op het harde bestaan van voetbalprofs. „Als je ziet hoe die elkaar uitschelden, dan zou voor mij de lol er gauw afwezen. Hoe moeten die jongens het he le jaar met elkaar opschieten?". Marco van Oeveren meende dat Zierikzee na rust aanmerkelijk beter uit de verf was gekomen dan ervoor. „We konden meer balbezit houden". „En we wonnen meer duels", aldus de meeluisterende Leen Koster. Ver der vond Van Oeveren dat Feyenoord in de tweede helft niet meer ge vaarlijk over de vleugels was geweest. „Alleen Lokhoff dwong het op rechts soms wel af". Martin Quist dacht dat hij zijn persoonlijke tegenstander Martin van Geel redelijk onder controle had gehouden. Hem waren eveneens de on derlinge scheldpartijen tussen de Feyenoorders opgevallen. Ook doelpuntenmaker René Dekker stond nog na te genieten. „Ja, het is een leuk debuut voor mij. Zo'n doelpunt tegen Feyenoord is toch iets speciaals", zei de cx-speler van Mevo, die zich het moment uitstekend kon herinneren. „Ik zag de keeper komen en schoot toen in de korte hoek". Patrick de Broekert maakte zich net als zijn trainer een beetje boos over het verwijt van te defensief spel. „Wij een laf stelletje? Feyenoord traint al een tijd keihard en heeft meer kwaliteit, wij voetballen naar onze mogelijkheden. Zo bekeken hebben wij een goede partij gespeeld". De vrees van Peter Noordijke om af te gaan tegen Feyenoord toèrd geen bewaarheid. Hier troeft hij Smolarek af. (Foto Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7