c viert weer kennis Renesse Gedeputeerde staten tekenen bezwaar aan tegen komst ULV's ANBO-voorzitter H. Asma: voor instellen ouderencommissie DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Getrouwd Nierstichting Werk Wielrennen In rusthuis Duinoord wordt vandaag, dinsdag, Zierikzeese nierpatiënt stapt voor Nierstichting De provincie buigt zich momenteel over hoe de De wielerronde van Bruinisse kent weer een sterke bezetting. (Pag, 7). een 65-jarig huwelijk gevierd. (Pag. 2). op fiets voor rit Rotterdam. (Pag. 3). werkloosheid aan te pakken. (Pag. 5). DINSDAG 26 JULI 1988 144ste jaargang Xr. 24376 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Weinigen verstaan de kunst, oud te zijn. La Rouchefoucauld PURMEREND - Een felle uitslaan de brand heeft bij de frites-bakkerij Boots Frites op het industrieterrein van Purmerend een miljoenenschade aangericht. Het bedrijf raamt de strop op zeker 2 tot 2,5 miljoen gul den. De brand ontstond door overver hitting van de thermische olie, waar mee twee ovens met elk vierduizend liter frituurvet worden verhit. gemeentebestuur inzake de wensen en verlangens van ouderen zou hij toch wel graag een aparte ouderen- commissie zien. ,,In Zierikzee behoe ven we niet te mopperen. Als oude renbond hebben we een goed contact met de gemeente en met de wethou der van welzijn.die het ouderenbeleid in zijn portefeuille heeft. Die contac ten vinden een tot twee keer per jaar in informele sfeer af. Persoonlijk had ik dit liever een wettelijke basis gegé- ven" stelt Asma, die verder wijst op het potje voor het flankerend oude renbeleid, waarover de gemeenten sinds kort zelf kunnen beschikken. De omvang van de post voor het flankerend ouderenbeleid is in Zie rikzee geen aanleiding tot zorg en ook de Zierikzeese gemeenteraad heeft volgens de ANBO-voorzitter al het nodige gedaan voor de ouderen. Asma wijst in dit verband op de wijkbus, de nieuwe huisvesting van de Stichting Welzijn Ouderen en het gebouw van de ANBO in de Paternos terstraat. „We zitten niet gek hier" al dus Asma. Ofschoon er dus in de directe toe komst geen reden is tot ongerustheid is het volgens het PvdA-raadslid wel zaak om over een speciale ouderen- commissie na te denken. Vooralsnog staan de andere raadsleden niet te juichen voor dit idee van een aparte ouderencommissie, die een deel van de werkzaamheden van de welzijns- commissie over zou moeten nemen. Weer een commissie erbij levert nogal wat vraagtekens bij de praktische voordelen op. Groeien Ondanks het feit dat Asma best te vreden is met datgene wat Zierikzee doet voor zijn ouderen, zou hij in de toekomst toch wel graag zo'n aparte commissie zien. „Zo'n Seniorenraad behoeft niet op stel en sprong te wor den gerealiseed, maar het ligt wel in de lijn der verwachtingen dat deze er in de toekomst moet komen. Het idee van een Seniorenraad moet nog een beetje groeien", aldus de ANBO-voor- man. Samenstelling Zo'n aparte Seniorenraad zou, zo menen de ouderenbonden voor de helft moeten bestaan uit leden van de ouderenbonden. Daarnaast zou er ook een plaatsje moeten worden vrij gemaakt voor bij voorbeeld een afge vaardigde van een bewonerscommis sie en iemand uit het kerkelijk ouderenwerk en anderen die uit hoofde van hun persoonlijke betrok kenheid een plaatsje binnen deze ad viescommissie verdienen. ANBO-voorzitter H. Asma: ,,Het ge meentebestuur van Zierikzee is be reid om maatregelen voor ouderen te nemen. Wat dat betreft zitten we niet gek'hier". Dit idee van een aparte commissie is een jaar of vijf, zes geleden door de drie ouderenbonden (de katholieke KBO, de protestants-christelijke PCOB en de algemene ANBO) gelan ceerd met het oog op de demografi sche ontwikkelingen die zich momen teel in Nederland voordoen. Het is immers een bekend gegeven dat de groep ouderen in Nederland steeds groter wordt. Beleidsmakers en be stuurders zullen in de toekomst dan ook in toenemende mate rekening moeten houden met deze groep, die economisch gezien een steeds belang rijker doelgroep begint te worden. Berekend is dat in het jaar tweedui zend een kwart van de Nederlandse bevolking zal behoren tot de zoge naamde derde leeftijd (de zestig plus sers). Adviseren Gezien die toenemende betekenis en de wetenschap dat er voor de meest uiteenlopende zaken commis sies zijn die het college adviseren werd van de zijde van de drie oude renbonden dan ook gepleit voor een eigen commissie voor ouderen, de zo- Wat de Zierikzeese situatie betreft denkt Asma aan een adviesorgaan bestaande uit zo'n negen personen, waarvan vier ANBO-vertegenwoordi- gers. Deze zou volgens de ANBO- voorzitter het gemeentebestuur van advies kunnen dienen inzake kwes ties die ouderen raken. Asma denkt hierbij aan de plannen die er bestaan om in de Raamstraat een aantal be-, jaardenwoningen te bouwen. Bij de totstandkoming van de plannen is ei- volgens de ANBO-voorzitter geen be jaarde aan te pas gekomen. Die be jaarde is ook niet gehoord bij de in vullingen van de oude Comeliastich- ting. Zo kan Asma nog meer zaken opnoemen waarbij het prettig zou zijn wanneer er een aparte Senioren raad zou bestaan. Nu er in Middelburg een eerste aan zet tot een gemeentelijke Senioren raad is gedaan en er in Goes en Mid delburg stappen worden ondernomen om tot een dergelijk adviesorgaan te komen wordt ook in Zierikzee over het instellen van een dergelijke com missie gedacht. Reeds eerder gaf de Stichting Welzijn Ouderen Schou- wen-Duiveland te kennen dat ze zo'n aparte commissie niet zo een twee drie zag zitten voor een kleine regio als Schouwen-Duiveland. Geconclu deerd werd dat de stichting min of meer als zodanig fungeert en gere kend mag worden als spreekbuis van de ouderen in de regio. Een standpunt dat Asma niet deelt. t/LV's onaanvaardbaar? In brief aan Brouwershaven: Het genoegen van enkelen gaat gepaard met ergernis voor velen" BROUWERSHAVEN - Gedeputeerde staten hebben officieel bezwaar aangetekend tegen het voornemen van de gemeente Brouwershaven om Ultra Lichte Vliegtuigen toe te laten op het terrein aan de Zuidernieuwlandweg. Enige tijd geleden is het 'vlieg veldje' al in gebruik genomen (burgemeester C. Slabbekoorn verrichtte de opening), maar bestemmingsplanmatig moet een en ander nog geregeld worden. In een openbare bekendmaking willen burgemeester en wethouders Gedeputeerde staten: „Het streek- maakte Brouwershaven medio deze akkoord gaan met het, oprichten van plan Zeeland acht vooralsnog de aan- maand bekend vrijstelling te willen een tijdelijk clubgebouw" en een tij- verlenen aan de ÜLV-vliegers. Ook delijke hangar op hetzelfde terrein. vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WAÏ ffib Pt Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Opklaringen Een hogedrükuitloper trekt over en zorgt voor opklaringen. Meest matige zuidwestelijke wind. Middagtempe- ratuur 20 graden. Minimumtempera tuur komende nacht 13 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 30 juli: Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 3 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 27 juli Zon op 05.54, onder 21.38 Maan op 21.13, onder 02.49 28 juli Zon op 05.55, onder 21.37 Maan op 21.47, onder 04.12 Volle Maan: 29 juli (05.25) Temperatuur kustwater: 18 graden. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De regen die er vandaag gevallen is, had te maken met het bin nendringen van koelere Oceaanlucht boven Noordwest-Europa. Vannacht klaart het verder op en morgen be gint de dag met wat zon. Later op de dag kunnen er in de tamelijk onsta biele lucht enkele buien tot ontwik keling komen. Toch zet de komende dagen een geleidelijke weersverbete- ring door. Terwijl een depressie ten noorden van Schotland in betekenis afneemt, breidt een hogedrukgebied van de Oceaan zich naar Midden-Europa uit. De wind blijft daarbij in de zuidwest hoek en de middagtemperatuur schommelt rond de 20 graden. Instellen Seniorenraad behoeft niet op stel en sprong ZIERIKZEE - Zoals er een aparte commissie is die het college adviseert over jeugdzaken, zo zou er ook voor ou deren een aparte commissie moeten worden ingesteld, die het college van b en w van advies zou kunnen dienen bij zaken als bejaardenhuisvesting, verkeers- en ver- voersaangelegenheden en andere kwesties die ouderen raken. Deze mening verwoordt raadslid en ANBO-voor zitter H. Asma uit Zierikzee. genaamde Seniorenraad. Tfemeer daar de groep zestigplussers een ge heel eigen problematiek heeft, die duidelijk verschilt van de problemen van jongeren en die van de midden groepen, vertelt H. Asma, ANBO- voorzitter en raadslid. „Je kunt de Stichting Welzijn Oude ren het beste vergelijken met de Stichting Jeugd, die buiten een com missie jeugdzaken om functioneert. De Stichting Welzijn Ouderen kan het gemeentebestuur wel adviseren en met beleidsvoorstellen op de proppen komen. Een Seniorenraad op zijn beurt zou deze voorstellen kunnen toetsen op wenselijkheid. Een ander verschilpuntje is dat deze stichting op de werkzaamheden van beroeps krachten draait, terwijl zo'n Senio renraad in feite meer een belangen groep voor ouderen zou moeten zijn. Ofschoon Asma zeer tevreden is over de houding van het Zierikzeese Altijd spannend zo'n carrousel RENESSE - Voor de liefhebbers is het weer zover. Schouwen-Duive- land's grootste kermis staat weer opgesteld in hartje Renesse. Evenals voorgaande jaren duurt de kermis drie dagen. Tbt woens dagavond 24.00 uur kunnen de liefhebbers van dit volksevene ment in de badplaats terecht. Al jaren is de kermis in Renesse de grootste van de regio. Alleen Zierikzee benadert de Renesser kermis. In de andere plaatsen moeten de bezoekers het met een aanzienlijk kleiner aantal attrac ties doen. De kermis in Renesse is bedoeld voor jong en oud en is dan ook al om 10.00 uur 's morgens ge opend. Het trekt vele badgasten, maar ook de regionale bevolking weet het te waarderen. Reuzenrad Dit jaar zijn er activiteiten als het reuzenrad, het 21-spel, de zoge naamde Holy cranes, een carrou sel. de rups, een balkenrotor, een schiettent, touwtje trekken, bal len gooien, een boksbal, een roll the bowl (soort kegelspel) en auto scooters. Voor de inwendige mens zijn er noga, suikerspinnen, pop corn en gebak. Gezellige drukte tijdens de eerste kermis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1