Sirjansland klopt Ouwerkerk in finale van voetbaltoernooi rap?* 11 Competitie-indeling volleybal afgerond Eind met Hollands record Uitslag wedvlucht -Ê ZEEUWSE SIHUlv Reynolds ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 juli 1988 Nr. 24375 7 Eerste campingtoernooi dit jaar OUWERKERK - Een elftal van campinggasten uit Sirjansland heeft zaterdag de fi nale gewonnen van het eerste jaarlijkse toernooi van het Schouwen-Duivelandse cam pingvoetbal te Ouwerkerk. Het versloeg in de eindstrijd met 6-3 een in feite kansloos team van de plaatselijke sportvereniging Ouwerkerk. Als derde eindigde de ploeg van De Stern, dat met dezelfde cijfers van 6-4 de formatie van camping 't Sluitgat achter zich liet. Er deden dit jaar zes ploegen mee in het campingtoernooi te Ouwerkerk. Vijf de werd De Kreekoever, en laatste De Vierbannen, dat al zijn wedstrijden in de afgelo pen week verloor. De finale van zaterdagavond werd een aantrekkelijke ontmoeting onder leiding van de uitstekend fluitende scheidsrechter Cees Dalebout uit Nieuwerkerk. De regen, die bij aan vang van de wedstrijd begon om tot het einde te blijven vallen, weerhield veel toeschouwers er dan ook niet van om de gebeurtenissen op het veld langs de lijn te blijven volgen. De eerste serieuze kans in de wed strijd was al na een paar minuten voor Ouwerkerk, dat de actieve rech terspits Peter Bezemer uit een scher pe crosspass alleen voor de keeper ra kelings voorlangs zag schieten. Maar in de vijfde minuut liet de verdedi ging van de thuisploeg, keeper Mi chel Begemann incluis, zich verras sen door een snel genomen vrije trap die van afstand schitterend in de bo venhoek van het doel belandde: 0-1. Tien minuten later verdubbelde Sir jansland (waarvan meer dan de helft der spelers tot het gilde der KNVB- voetballers behoorde) de voorsprong toen Ouwerkerk-libero Ernst Bege mann een niet al te hard vleugelschot van richting veranderde en daardoor neef Michel in het doel uit positie bracht. PEKING - China zal 301 atleten af vaardigen naar de zomerspelen in Se oul. Het is de grootste Chinese Olym pische ploeg ooit. In 1984 kwamen in Los Angeles 225 atleten aan de start. In Seoul zal China aan 20 van de 23 sportdisciplines deelnemen. De ploegleiding rekent op dertig medail les, waaronder acht tot twaalf gou den. Aan de andere kant van het veld verzuimde Eric Bleyi een door Erwin van der Maas aangeboden mogelijk heid te verzilveren, want voor de tweede keer ging de bal voorlangs. In een niet al te hoog tempo, maar met verzorgd aanvalsspel en weinig over tredingen kwam Ouwerkerk na een half uur evenwel toch terug tot 1-2 door een ver schot van Bleyi waarop de doelman van Sirjansland zich ver keek. Een slalom door een ongeorga niseerde defensie betekende echter nog voor de pauze 1-3. In de tweede helft vielen er zowel veel meer regendruppels als doelpun ten. Ouwerkerk maakte er uit de eer ste aanval na de aftrap 2-3 van door Erwin van der Maas, en leek weer he lemaal terug in de wedstrijd. Sirjans land behield niettemin het betere van het spel, mcfogp sprong nogal slordig met de kansen' om. Pas tien minuten na rust slaagden de vakantiegangers erin om de stand op 2-4 in hun voor deel te brengen, door een fraai uit gespeelde aanval van dichtbij in te tikken. Luttele seconden later stond het 2-5, toen Feyenoord-amateur Rei- naldo Mars (hij had voor rust al ge scoord) een keihard afstandsschot van de rechtervleugel in de verste hoek deed terechtkomen. In de laatste twintig minuten van de ontmoeting zakte het spelpeil door de toenemende gladheid van de grasmat steeds verder. Door opnieuw een afstandsknal van Mars liep de score op naar 2-6. Ouwerkerk pro beerde daarna nog wel de bakens te verzetten en mocht dat trouwens best van het verzadigde Sirjansland. Jac- ky Bezemer profiteerde van deze lankmoedigheid door op aangeven van Eric Bleyi in het centrum 3-6 te laten aantekenen. Behalve het\spelpeil zakte in de slotfase helaas ook het niveau der verdraagzaamheid van de spelers te genover elkaar. Eric Bleyi trapte zijn tegenstander geïrriteerd na, na het missen van een eenvoudige mogelijk heid vlak voor het doel van Sirjans land (hij treuzelde te lang na door Pe ter Bezemer in stelling te zijn gebracht). Hij was nauwelijks door arbiter Dalebout onverbiddelijk naar de kleedkamer verwezen, of Ard Boo- gert ging in een plotseling rellerige sfeer eveneens over de schreef tijdens een handgemeen met een speler van Sirjansland, met een tijdstraf van vijf minuten als gevolg. Dat Jacco Brouwer er uiteindelijk nog 4-6 van maakte, is slechts voor de statistiek tenslotte vermeldenswaard. De Stern-'t Sluitgat De leuk voetballende ploeg van De Stern stond in het duel om de derde en vierde plaats na ongeveer twintig minuten spelen reeds voor met 3-0, waarna de wedstrijd gespeeld leek. De verdediging van 't Sluitgat vergat zijn naam eer aan té doen en stopte de gaten niet. Ondanks de veelvuldige wandelingen van De Stern door de vijandelijke defensie bracht 't Sluit gat na het rampzalige begin het ver schil zo'n vijf minuten voor rust terug door een tegentreffer. In de tweede helft werd De Stern tegen alle verwachtingen in achter haald. De tien meter voor zijn doel staande keeper werd van veertig me ter afstand verrast (2-3), en zeven mi nuten na de pauze stond het al gelijk door een klassieke terugtrekbal van af de achterlijn die in het centrum tot een doelpunt werd omgebogen. Vanaf dat moment was er sprake van twee even sterke ploegen. De Stern maak te er 4-3 van, maar 't Sluitgat trok de stand opnieuw gelijk. Vijf minuten voor tijd deelde De Stern de beslis sende klap uit door op 5-4 te komen. Tegen het massaal aanvallende team van 't Sluitgat werd het uit een coun ter zelfs nog 6-4. De Kreekoever- De Vierbannen De Vierbannen, dat tot zaterdag een uiterst zwak team op de been had gebracht, kwam nu met een heel wat sterkere formatie op de proppen, dankzij een aantal talentvolle nieuw komers dat weekeinde. Het werd daardoor een gelijkopgaande wed strijd tegen De Kreekoever. Na een één-twee combinatie over de rechter kant nam de laatstgenoemde ploeg na twintig minuten een voorsprong, die nog voor rust werd tenietgedaan door een in eigen doel gekopte hoek schop. In de tweede helft leek de ontmoe ting lange tijd uit te draaien op een beslissing door het nemen van straf schoppen. Maar twee minuten voor het einde scoorde De Kreekoever weer uit een corner, dit keer in het doel van de tegenstander na een scrimmage: 2-1. ZIERIKZEE - Uitslag wedvlucht vanuit Dax gehouden op 15-07-88. Ge lost werd er 13.00 uur met WZW-wind. In concours waren 67 duiven. Eerste prijsduif: 12.04 (980 m/pm) (13 min. los). Laatste prijsduif 15.25 (817 m/pm). W. N. Luiting 1, 6, 9 (5); comb. Koning-Rouwit 2, 4, 16 (8); J. J. M. Steketee 3, 7, 8, 10, 17 (10); M. C. de Koster 5 (3); C. Scheffers 11 (4); L. J. v. d. Wielen 12 (5); N. Klink-Reinhoud 13, 14 (3); J. M. Jumelet 15 (5). De verdediging van Ouwerkerk (lichte shirts) probeert een aanval van Sirjansland te verijdelen. Ronde van Frankrijk PARIJS - De 75e Ronde van Frankrijk is zondag op de Champs Élysees in Parijs geëindigd met een Nederlands record door Jean-Paul van Poppel. De sprinter was de eerste Nederlander met vier etappe-overwinningen in een Tour. Joop Zoetemelk (1976) en Jan Raas (1978, 1980) hadden er ieder drie ge wonnen. een einde van de Tour met een weinig betekenisvol weekeinde. De 46 kilo meter lange tijdrit door de wijnran ken van de Bourgogne was bepaald niet „grand cru". Delgado stond te ver voor en bouwde zijn voorsprong op Steven Rooks nog uit tot 7.13. Jean-Paul van Poppel werd in het hart van Parijs uitbundig toegejuicht door duizenden Oranje-supporters, evenals trouwens bergkoning Steven Rooks, beste jongere Erik Breukink, tussensprinter Frans Maassen en de winnende PDM-ploeg. De Nederland se fans hielden een wedstrijd in spreekkoren met honderden Span jaarden die de eindzege van Pedro Delgado kwamen vieren. De vierde overwinning in een mas sasprint voor Van Poppel kwam aan zienlijk moeilijker tot stand dan de drie voorgaande. Het verschil met Guido Bontempi was zondag slechts een half wiel. Van Poppel zat opgeslo ten in het gedrang, leek zich niet tij dig te kunnen bevrijden. Op de laat ste meters kon hij met zijn bekende „jump" de Italiaan nog verschalken. Van Poppels sprintvermogen kan hem de volgende seizoenen een kapi taal opleveren. Hij kreeg tijdens deze Tour verschillende aanbiedingen. Hij voelt er echter weinig voor naar het buitenland te verhuizen. De komende week tekent hij daarom een contract bij een Nederlandse ploeg. Hij blijft ofwel bij Jan Raas of gaat naar Peter Post. Met de vierde koningssprint kwam De Tourdirectie kreeg de bood schap mee zich te buigen over de for mule van de tijdrit. Het gebeuren was met tussenpozen van twee en drie minuten tussen elke renner weer zo lang gerekt, dat net als in het be gin te Wasquehal met Sean Yates een volslagen outsider met de etappezege ging strijken. De Spanjaard Juan Martinez-Oliver, nooit bij de eerste tien in een tijdrit, trof de wind in de rug. Zijn tijd werd door geen enkele specialist meer overtroffen. Aan het eind van de negatief spraakmakende 75e Tbur de France rees de vraag: „Zou hetzelfde ge beurd zijn als Pedro Delgado Frans man was geweest?". Het antwoord op deze boze gedach te blijft een sprong in het duister van een wereldje, dat meer geheimen dan wielrenners heeft. Feit is dat de Tbur de France fn Frankrijk zo dood was als Napoleon toen de bom explodeer de. De vermeende doping door de Pedro Delgado voordat hij in het geel kwam, tijdens zijn winnende tijdrit in Villars de Lans. Koningssprinter Jean-Paul van Pop pel. Spaanse gele-truidrager verdrong al het wereldnieuws naar het tweede plan. In één klap was de Tbur weer het gesprek van de dag. Op enkele uitzonderingen (Bauer, Hampsten) na hadden de renners in de Tour geen enkele moeite met het meesterschap van Pedro Delgado in het klassement en Geert-Jan Theu- nisse in de bergen. In het peloton ont vingen beiden veel morele steun. Ste ven Rooks zei er ook geen enkele moeite mee te hebben, dat hem aan de groene tafel de overwinning in de Tour niet werd toegekend. Pedro was veruit de beste. Ik ben liever tweede dan winnaar op zo'n manier". Erepodium Tour de France-winnaar: Pedro Del gado (Spa), puntenklassement: Eddy Planckaert (Bel), bergklassement en combinatie: Steven Rooks (Ned), jon- gerenklassement: Erik Breukink (Ned.), tussensprintklassement: Frans Maassen (Ned.). Het ploegenklassement in de 75e «Ronde van Frankrijk is vooral dank zij de klimmers Steven Rooks, Geert- Jan Theunisse en de Zwitser Jogi Müller gewonnen door PDM. De uitslag van de laatste Tburetap- pe, een rit over 172,5 kilometer van Nemours naar Parijs is: 1. Van Poppel (Ned) 4 uur 51 minu ten en 29 seconden, gemiddelde snel heid 35,514 km/u, 2. Bontempi (Ita), 3. Hermans (Ned.), 4. Elliott (Gbr), 5. Phinney (VSt), 6. Zanatta (Ita), 7. Ca- sado (Fra), 8. Planckaert (Bel), 9. Do- minguez (Spa), 10. De Mol (Bel). Het eindklassement is: 1. Delgado (Spa) 84 uur, 27 minuten en 53 secon den, 2. Rooks (Ned) 7.13, 3. Parra (Col) 9.58, 4. Bauer (Can) 12.15, 5. Boyer (Fra) 14.04, 6. Herrera (Col) 14.36, 7. Pensee (Fra) 16.52, 8. Pino (Spa) 18.36, 9. Winnen (Ned.) 19.12, 10. Roux (Fra) 20.08, 11. Theunisse (Ned.) 22.46, 12. Breukink (Ned.) 23.06, 13. Cubino (Spa) 23.46, 14. Criquielion (Bel) 24.32, 15. Hampsten (VSt) 26.00. 16. Lejarreta (Spa) 26.36, 17. Pascal Si mon (Fra) 28,39, 18. Caritoux (Fra) 29.04, 19. Jerome Simon (Fra) 30.55, 20. Alcala (Mex) 31.14, 29 Stevenhaa- gen (Ned) 45.27, 45. Veldscholten (Ned) 1.02.32, 76. Van Orsouw (Ned) 1.30.36, 84. Van der Poel (Ned) 1.34.43, 95. Kuiper (Ned) 1.49.37, 119. Hane- graaf (Ned) 2.12.11, 122. Nijdam (Ned) 2.15.59, 126. Maassen (Ned) 2.19.43, 127. Pöels (Ned) 2.20.02, 130. Lam- merts (Ned) 2.23.17, 132. Solleveld (Ned) 2.26.56, 138. Van Poppel (Ned) 2.35.09, 143. Verhoeven (Ned) 2.42.20, 145. Jakobs (Ned) 2.45.28, 147. Her mans (Ned) 2.48.53, 150. Talen (Ned.) 3.05.02,151. en laatste Wayenberg (Bel 3.28.41. District 17 Nevobo ZIERIKZEE - De competitie-indeling van district 17 van de Neder landse volleybalbond (Nevobo) is afgerond. De klassen waarin ook de Schouwen-Duivelandse teams uitkomen zien er in een paar gevallen heel anders uit dan vorig jaar. Dat komt voornamelijk door het promo veren van de eerste herenploeg van Mevo'80 naar de promotieklasse, de bevordering van het hoogste Zierikzeese damesteam naar de eerste klasse, en door de degradatie van de Kwiek-heren uit Bruinisse. De indeling voor de verschillen de teams van de eilandelijke ver enigingen is voor het seizoen 1988- 1989 als volgt. Her gn Promotieklasse Delta Ekspalvo II Futora Ibis Mevo'80 Onderl/Lekkerkerk Rowido Rijnmond IV Sliedrecht Sport II Smash '66 Vollido WIK/OVM 2e klasse'D Apollo DDL Delta III Ibis II Intermezzo II Mevo'80 II Provimi/DVO Ras-Bernisse Spivo II SV Kwiek Volley/ASVDB Vovero Dames le klasse B Ekspalvo II Hou Stand II Ibis Intermezzo II Mevo'80 MVC II RVC/Libanon Schovocomca Spirit Spivo II Vollido Yum- 2e klasse D Alexandria/A III HJPV II Hollemare Holy Hou Stand III Kangoeroes II Petrecon/Tbp II MVC III Ras-Bernisse SV Kwiek VCO Vovero II 3e klasse G Apollo DDL Futora IV HPJV V Intermezzo IV Mevo'80 II Provimi/DVO IV Spirit II Spivo III Volley/Ass.vdBerg Volley Quick Yum IV 3e klasse H Drieslag Hollemare II Ibis II Intermezzo III Kangoeroes III Olympia Petrecon/Top IV Ras-Bernisse II SV Kwiek II Vovero III Yum II 4e klasse E Ibis III Intermezzo V Kangoeroes IV Mevo'80 III Petrecon/Tbp V Provimi/DVO V Ras-Bernisse III Rowido V Vierpolders Vovero IV Vovero V Meisjes A-topklasse Delta Ekspalvo Flits Foranto Kangoeroes Petrecon/Top Provimi/DVO Rabo/Krimpen Schovocomca Sliedrecht Sport SV Kwiek Volley/Ass.vdBerg C-poule D Alexandria/A Ibis Ibis II Intermezzo Intermezzo II Kangoeroes Olympia Petrecon/Tbp Spivo SV Kwiek Vovero Jongens A-topklasse (dubbele competitie) Ekspalvo Intermezzo MVC Schovocomca Sliedrecht Sport SV Kwiek B-poule B Alexandria/A Ibis Intermezzo Kangoeroes Keyzer/Valeas MVC Onderl/Lekkerkerk Rabo/Krimpen Schovocomca Schovocomca II SV Kwiek Varel/CVV Inmiddels is ook de loting voor de eerste ronde van de districtsbe ker verricht voor de hoogste senio renteams. Op 16 september moeten de thuisspelende dames van SV Kwiek het opnemen tegen MVC. Een dag later spelen de dames van Mevo'80 tegen Delta uit, de heren van Mevo'80 tegen RVC/Libanon uit, en de heren van SV Kwiek te gen Geervliet uit. f 'IRENES "S Wl Het herenteam van Mevo'80, dat volgend seizoen in de promotieklasse uitkomt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7