Winst en verlies voor wisselende Van Bockel NIEUWSBODE Timmerman en Rossen kampioenen binnenwater bij HSV Oosterschelde Tegenvallende deelname hengel wedstrijd jeugd Programma's campingvoetbal 3e drive voor Kotoun-Plaating Winnend C-finalist bij de dames Liesbeth Voeten en verliezer van de C-finale heren Diederik van den Heu vel. B-titel Dikke Toren toernooi echter voor Lanzen ZIERIKZEE - Antoine van Bockel is de opvallendste tennisser geworden van het Dikke Toren toernooi in Zierikzee. De balvaardige Souburger haalde zowel de eindstrijd van het B- als van het C-enkelspel. In de hoogste categorie verloor hij van de boomlange Westduitser Mark Lanzen met 5-7 3-6, maar in de C-finale bleef hij met de overduidelijke cijfers van 6-0 6-2 de baas over de als eerste ge plaatste Diederik van den Heuvel. In het C-enkelspel bij de dames versloeg de favoriete Liesbeth Voeten de ongeplaatste Sandra de Bruin: 6-0 6-4. Persoonlij ke of gedeelde titels van Schouwen-Duivelandse deelnemers waren er voor Jan Bijdevaate (D) en Patricia Kort (D) in de enkelspelen, in het dubbelspel voor As- trid Verspeek/Sandra de Bruin, Hans-Jan Goedegebure/Liesbeth Voeten, Hans-Jan Goedegebure/André Goedegebure en Martijn Bijdevaate/Melvin Atoon. De voorspellingen van de plaat singslijst zijn over het algemeen redelijk uitgekomen op het Dikke Toren toernooi, zo wijzen de resul taten uit. Slechts in twee dub belspelen kwamen ongeplaatsten als sterksten uit de bus. Van de overige elf hoofdprijzen kwamen er vijf terecht bij degenen die als topfavorieten stonden geboekt. Wel drong menige ongeplaatste tot de finale door. Eén van die verrassingen was het optreden van Antoine van Boc kel in de B-finale. De C-speler, die volgend jaar ongetwijfeld als B- speler door het leven zal gaan, had eerder vriend en vijand verbaasd door de als tweede gerangschikte Westduitser Thomas Neuhauser in de halve finale beentje te lichten. In de aantrekkelijke eindstrijd te gen diens landgenoot Lanzer kwam een beetje aan het licht hoe dat had kunnen gebeuren. Van Bockel is gezegend met een gave techniek en onvoorspelbare mo menten die hem tot een lastige te genstander voor iedereen kunnen maken. Zondagmiddag brak dat onvoor spelbare karakter Van Bockel ech ter tevens op. Hij produceerde veel meer fouten dan hij gewoon is, en bracht zichzelf vervolgens in toe nemende mate uit zijn concentra tie door krachttermen en racket- geweld na missers. ,,Zo probeer ik me op te peppen, maar dat hielp vandaag niet" gaf de 18-jarige Walchernaar na afloop toe. ,,Ik twijfelde of ik Lanzen met lange rallies moest bestrijden, of juist meer onder druk moest zetten. Vooral die onzekerheid is me noodlottig geworden". Lanzen daarentegen had geen twijfel ge kend. ,,Ik heb op zeker gespeeld, omdat ik in de halve finale zag dat Van Bockel zo mijn vriend de fou ten liet maken. Die tactiek werkte goed. Antoine lokt graag zijn te genstander naar het net om zijn sterke passeerslag te gebruiken, maar ik kon profiteren van die korte ballen en volleys". Dat profijt had veel van doen met de lange armen van de rijzige Westduitser, die daardoor aan het net bijna onpasseerbaar was. Bo vendien sloeg Lanzen op de crucia le momenten toe. Het beste voor beeld daarvan was te zien in de eerste Set, toen Van Bockel met een 5-3 voorsprong de set iliet kon uitserveren, maar in plaats daar van twee achtereenvolgende breaks op zijn eigen service om de oren kreeg: 7-5 voor Lanzen. In de tweede set zakte het spel peil van Van Bockel, die eerder in het toernooi nog geen set had ver loren. Het sobere en beheerste op treden van Lanzen gaf na een ge- lijkopgaand begin de doorslag tegen de wisselvalligheid van de Souburger, die met veel gevoel de ballen soms op onbereikbare plaatsen binnen de lijnen neerleg de, maar zich evenzoveel slordig heden permitteerde. Bij een 3-2 stand brak de man uit Düren weer door de opslag van Van Bockel, om dat voordeel tot het einde vast te houden en de partij met 6-3 uit te serveren. Het B-herendubbel tussen Tho mas Neuhauser/Mark Lanzen en Mark Zuidweg/Frans Verhulst bood het spektakel dat was ver wacht, met dien verstande dat de Westduitsers voortdurend het heft in handen hadden. Er was een waar vuurwerk aan volleys in het centrum aan het net. Het reactie vermogen van de Oosterburen bleek duidelijk beter bij dit hak- werk: 6-2 6-2. C-toernooi Bij de C-heren was titelverdedi ger Diederik van den Heuvel ge schokt: 0-6 2-6 tegen Van Bockel. ,,Ik ben niet diep teleurgesteld over het verlies op zich, maar die cijfers doen pijn", verzekerde hij. De 's-Gravenpoldernaar van TSI weet zijn matige score in de eind strijd behalve aan zijn falende eerste service en aan de bij vlagen uitstekend spelende Van Bockel ook aan zijn slechte fysieke gesteldheid. ,,Ik ben geestelijk fit, maar lichamelijk voortdurend moe door mijn werk in de horeca. In de anderhalf jaar dat ik nu op de hotelschool zit, heb ik toch dui delijk een stapje terug moeten doen", constateerde hij. Zoals het nu ging kwam Van den Heuvel er niet aan te pas. Hij werd spelend op vastheid en vertraging vaak met dezelfde wapens afge troefd door Van Bockel, die zijn belofte dat hij in een dergelijke si tuatie de aanval zou zoeken geen gestand deed. In de tweede set kwam de eerste en enige kans voor Van den Heu vel om de partij een andere wen ding te geven. Na 2-2 kwam hij op Van Bockel's service met 40-0 voor, maar de doorbraak bleef uit. Van Bockel daarentegen had, geholpen door de vele dubbele fouten van de Bevelander geen moeite om in sneltreinvaart de resterende games te bemachtigen. In de C-enkelfinale van de da mes viel weinig te beleven. Er was weinig meer dan risicoloos base- lijnspel, dat favoriete Liesbeth Voeten duidelijk beter lag dan haar opponente, de zeer jeugdige Sandra de Bruin. Voeten: ,,Ik hoefde niet aan te vallen, want mijn tegenstandster maakte de fouten vanzelf". De Kloetingse hield aan die instelling een com fortabele 6-0 set over, en had geluk dat De Bruin in de tweede set kan sen om terug te komen niet benut te: de pas 13-jarige tennister uit Schalkharen brak drie keer achter elkaar door de opslag van Voeten heen, maar verloor telkens ook haar eigen service. Bij 6-4 was het pleit beslecht. Er liep zondagmiddag een stra lende Jan Bijdevaate over het Zie- rikzeese tennispark, want de 42- jarige veteraan had zojuist in de enkelfinale-D gewonnen van de sterker geachte Emiel van Gor- kum, die eerder de als eerste ge plaatste Wilco Hoogerhuis had ge klopt.Ik had al drie partijen van Van Górkum gezien, en ik wist dat zijn hoge backhand volleys een minder sterk punt waren", verried Bijdevaate zijn serieuze voorbe reiding. Na een eerste set van 6-4 sloeg de Zierikzeeënaar in de tweede bij een 5-4 stand beslis send toe op de service van Van Gorkum, en benutte het tweede matchpunt. Het kan vriezen en dooien met Patricia Kort, blijkens haar D- finale tegen Joke Franke. ,,Het viel uiteindelijk mee, voorheen heb ik van haar verloren", aldus een opgeluchte Kort. De eerste set verloor zij met 4-6 door onnodige fouten en goed geplaatste ballen van Franke. In de rest van de par tij was het echter Kort die haar te genstandster liet lopen. De betere controle leverde vlotte setwipsten op van 6-1 en 6-2. Na afloop van het in. sportief op zicht geslaagde Dikke Toren toer nooi (de B-categorie bracht een welkome niveauverhoging) sloot voorzitter Dick Dool het evene ment af, en deed'de na vijf jaar als prganisatrice afscheid nemende Maijke Speelman de prijsuitrei king. Uitslagen Heren B enkel. Halve finale: M. Lanzen-Erik Cornelissen 6-4 6-4, A. van Bockel-T. Neuhauser(2) 6-3 6-3. Finale: M. Lanzen(4)-A. van Bockel 7-5 6-3. Heren B dubbel. Halve finale: T. Neuhauser/M. Lanzer-R. Bran- denhorst/W. Jansonius 6-4 6-3, M. Zuidweg/F. Verhulst-Erik Corne- lissen/Edwin Cornelissen 6-3 6-2. Finale: T. Neuhauser/M. Lanzen (1)-M. Zuidweg/F. Verhulst 6-2 6-2. Heren C enkel. Halve finale: D. van den Heuvel(l)-A. Goedegebu- re(5) 6-2 6-1, A. van Bockel(2)-D. de Pee 6-2 6-2. Finale: A. van Bockel- D. van den Heuvel 6-0 6-2. Heren C dübbel.% Halve finale: D. Reijnhout/H. Schipper(l)-H. Minnaar/M. de Vlieger 6-3 6-1, H.J. Goedegebure/A. Goedegebu- re(3)-Chr.' Versteeg/R. Springer(2). Finale: D. Reijnhout/H. Schip- per(l)-H.J. Goedegebure/A. Goe degebure 1-6 6-3 6-4. Dames C enkel. Halve finale: L. Voeten(l)-M. Quartel(4) 6-1 6-3, S. de Bruin-M. Klaver. Finale: L. Voeten-S. de Bruin 6-0 6-4. Dames C dubbel. Finale: A. Ver speek/S. de Bruin(l)-M. Verschoo- re/T. Peelman(2) 5-7 7-5 6-3. Gemengd dubbel C. Halve fina le: L. Voeten/H.J. Goedegebure- M. Méwiss/Chr. Versteeg(l) 0-6 6-3 7-5, T. Peeman/A. Goedgebure-E. Levolger/J. Goense(2) w.o. ziek. Fi nale: L. Voeten/H.J. Goedegebure- T. Peeman/A. Goedegebure 6-4 6-2. Heren D enkel. Finale: J. Bijde- vaate(3)-E. van Gorkum 6-4 6-4. Heren D dubbel. Finale: M. Bij- devaate/M. Atoon-C. Korenhof/G. Korenhof 4-6 6-2 6-4. Dames D enkel. Finale: P. Kort(4)-J. Zuidweg(l) 4-6 6-2 6-1. Dames D dubbel. Finale: C. Hekke/J. Verschuure(4)-R. Breu- re/J. Zuidweg(2) 6-2 6-1. Gemengd dubbel D. Finale: J. Franke/H. Franke-E. van der Kuyl/H. Catsman(l) 6-2 7-6. Heren D 35 Finale: J. de Jon- ge(4)-M. Salomons(2) 6-4 6-0. OUWERKERK - Dat de nadering van warmer weer meteen een gunstige uitwerking op de vangsten in het binnenwater heeft, bleek afgelopen vrijdagavond tij dens de laatste competitiewedstrijd binnenwater van de HSV Oosterschelde, welke wederom in de Grote Kreek van Ouwerkerk achter de bossen werd gehouden. De 56 deelnemers vingen nu in totaal 13 bovenmaatse vissen, bijna het dubbele aantal van de week ervoor. De wed strijd leverde een overwinning op voor Peter Kramer, die vissend met schuiflood een paling van 310 gram wist te landen. De vangst leverde Peter ook nog en kele spannende momenten op want toen hij na de aanbeet had aangesla gen en de vis wilde binnendraaien, bleek zich bij zijn werpmolen een enorme pruik gevormd te hebben, die verder ophalen onmogelijk maakte. Kramer toonde echter aan niet voor een gat gevangen te zitten, gooide zijn hengel neer en haalde de lijn met de hand binnen. Ook de winnaar van vorige week, de Belg G. Schippers, gaf duidelijk van zijn aanwezigheid blijk en slaagde er zelfs als enige in twee vissen te vangen. De uitslag luidt: 1. P. Kramer 310 pünten; 2. G. Schippers 255; 3. S. den Boer 160; 4. P. v. d. Dikkenberg 80; 5. mevr. L. Verloo 78; 6. M. P. Smits 76; 7. G. J. Kristalijn 60; 8. F. v. d. Cra- nenbroeck 56; 9. A. v. d. Heijden 54; 10. A. J. Vroegop 54; 11. H. v. d. Dik kenberg 50; 12. mevr. G. Smit 46. Door deze uitslag is Frans Timmer man, die overigens net als velen de laatste drie wedstrijden niets wist te vangen, binnenwaterkampioen ge worden. Na reeds op de eerste wedstrijddag de leiding genomen te hebben, hoefde hij deze slechts na de vierde wedstrijd voor een week aan zijn broer Ronald af te staan. Bij de junioren ging het kampioenschap zeer overtuigend naar Arjan Rossen. Deze pakte ook reeds tijdens de eer ste wedstrijd de leiding maar stond deze in het geheel niet meer af. Door de uitslag van de laatste com petitiewedstrijd ontstonden toch nog enkele wijzigingen in het algemeen klassement waar Willem Meerdink en Jan de Jonge hun plaatsje bij de eerste 10 moesten inleveren ten gunste van Stoffel den Boer en Peter Kramer. De eindstand 1988 luidt: 1. F. L. Timmerman 1082 punten; 2. R. Tim merman 904; 3. M. P. Smits 751; 4. E. W. Smit 681; 5. R. Vercruysse 575; 6. S. den Boer 573; 7. P. Kramer 558; 8. W. Dekker 538; 9. mevr. G. Smit 505; 10. J. M. Dekker 501. Het eindklassement bij de junioren luidt: 1. Arjan Rossen 817 punten; 2. Leon v. d. Hoek 594; 3. Corstiaan de Vries 224; 4. Remco v. d. Wekken 138; 5. Serge Berrevoets 40. Oosterscheldevoorzitter Bram Vroegop reikte de prijzen uit. Burgh-Haamstede en Renesse ZIERIKZEE - Deze week barst het campingvoetbal op Schouwen-Dui- veland in volle hevigheid los. Na het eerste 'opwarmertje' van afgelopen week in Ouwerkerk, is het deze keer de beurt aan toernooien in Burgh- Haamstede en Renesse. Vandaag, maandag, wordt begonnen in Renes se op het voetbalveld aan de Laone. Een dag later volgen op het DFS- terrein aan de Leliëndaleweg de eer ste wedstrijden in Burgh-Haamste de. Het weekprogramma van de voor rondes campingvoetbal ziet er per dag als volgt uit. Maandag 25 juli. Renesse: Oase-Bona Fide (18.30), De Wijde Bliek-Internationaal (19.20), Wilhelminahoeve-Schouwen (20.10) en Bremhoeve-JGC (21.00). Dinsdag 26 juli. Burgh-Haamstede: Zeepe-Duinhoe- ve (18.45) en Burghstede-Blomshoe- ve/Wielwaal (19.45). Renesse: De Wijde Blick-Transpa- rent (18.30), Bona Fide-Wilhelmina- hoeve (19.20), Internationaal-Brem- hoeve (20.10) en Julianahoeve-Oase (21.00). Woensdag 27 juli. Burgh-Haamstede: Sine Cura- Burghstede (18.45) en Duinoord- Rozenhof (19.45). Renesse: Julianahoeve-Schouwen (18.30), Transparent-Bremhoeve (19.20), Oase-Wilhelminahoeve (20.10) en Internationaal-JGC (21.00). Donderdag 28 juli. Burgh-Haamstede: Zeepe-Duin- oord (18.45) en Burghstede-DFS (19.45). Renesse: De Wijde Blick-JGC (18.30), Schouwen-Oase (19.20), Inter- nationaal-Transparent (20.10) en Bona Fide-Julianahoeve (21.00). Vrijdag 29 juli. Burgh-Haamstede: DFS-Sine Cura (18.45) en Duinhoeve-Rozenhof (19.45). Renesse: Wilhelminahoeve-Julia- nahoeve (18.30), Transparent-JGC (19.20), Bona Fide-Schouwen (20.10) en Bremhoeve-De Wijde Bliek (21.00). PARIJS - Jeannie Longo heeft voor het tweede opeenvolgende jaar de Ronde van Frankrijk voor dames op haar naam gebracht. De leidersposi tie van de Frangaise kwam zondag in de slotrit van Chaville naar Parijs over 64,5 kilometer niet in gevaar. De twaalfde etappe werd op de Champs- Élysees gewonnen door de Frangaise Virginie Lafargue, die solo over de streep kwam. Zom eravon dbridge BURGH-HAAMSTEDE - 33 paren deden mee aan de derde zomeravond- drive in het Dorpshuis De Schutse te Burgh-Haamstede. Er werd weer op plezierige wijze om de eer gestreden. De titel 'Koningskoppel' werd deze keer verdiend door de dames Kotoun-Plaating die met 66.25% de hoogste score behaalde. Ook komen de donderdagavond is er weer een zo meravonddrive in het dorpshuis De Schutse aan de Julianastraat 22 te Burgh-Haamstede. Inschrijving aan de zaal tot 19.15 uur, aanvang drive 19.30 uur. De uitslag van de derde drive is als volgt. Groep rood: 1. ep. Soek 64.06%, 2. ds. Brinckman-Heijneman 56.25%, 3. ds. van Leeuwen-v.d. Zande 54.69%, 4. mw. Heuser-hr. Schot 51.56%, 5. mw. Frissen-hr. de Visser 48.96%, 6. pp. van Muilwijk 48.44%, 7. ds. v. Geesbergen-Sluijter 47.92%, 8. hrn. Kleijn Hesselink-Mes 47.40%, 9. ds. Gillet-Goedbloed 41.15%, 10. ep. Pouli 39.58%. Groep blauw: 1. ep. van Lint 65.83%, 2. ds. Henderson-Walter 60.83%, 3. hm Schutte 58.33%, 4. ep. van Baarsen 57.92%, 5. hm. Schoen maker 55%, 6. ds. Fokker-Roskott 50%, 7. ep. Sorensen 44.17%, 8. ep. Pomper 43.75%, 9. ep. Akerboom 43.75, 10. hm. v. Horssen-van Eek 43.33%, 11. ep. Baan 40%, 12. ds. v. Haaften-Kerkhof 37.08%. Groep geel: 1. ds. Kotoun-Plaating 66.25%, 2. mw. v.d. Werken-hr. v.d. Werken 56.25%, 3. ep. van Assendelft 53.75%, 4. ds. de Man-Smaling 53.13%, 5. ds. Kikkert-v. Zanten 53.13%, 6. mw. Mes-hr. Mes 52.50%, 7. ep. v.d. Berge 52.08%, 8. ds. Carbo- Froon 47.50%, 9. ds. Hogerheide-v.d. Wekken 46.88%, 10. ep. Viergever 36.25%, 11. ep. Gedrojc 34.38%. Zege voor Arjan Rossen en Wouter de Vries ZIERIKZEE - Na een week te zijn uitgesteld vanwege het slechte weer, vond zaterdagmiddag in de Zoete Gracht van Zierikzee de traditionele hengel- wedstrijd voor de jeugd plaats. Deze keer viel de opkomst tegen, want slechts twaalf vissertjes deden mee. Vorig jaar waren dat er nog zo'n vijfendertig. In de categorie tot en met negen jaar ging de eerste prijs naar Wouter de Vries. Arjan Rossen won in de klasse tot en met twaalf jaar. Tbch hadden de wegblijvers onge lijk. Al behaagde het de vissen on danks (of door) het schitterende weer niet om veelvuldig te bijten, de kin deren hadden het best naar de zin. Er viel altijd wel wat te beleven. Als het geen beet was, dan wierp er bijvoor beeld wel iemand zijn onderlijn in de boomtakken aan de overkant. In noodgevallen of voor advies waren echter altijd wel oudere deskundigen bereid om de jeugdige hengelaars met raad en daad bij te staan: minder geschikt vistuig werd aangepast, be ter aas aangevoerd. De vangst was echter niet overweldigend. Het zag er kort na het begin van de wedstrijd nog redelijk gunstig uit, want reeds in de eerste minuut haal de Marco Krijger een voorntje naar boven. Die vroege meevaller bleek echter geen maatstaf voor het tempo waarin de waterbewoners werden verschalkt. Krijger bijvoorbeeld, zou uiteindelijk niet verder komen dan een totale vangst van 22 centimeter, waarmee hij in de oudste categorie als tweede eindigde. Een uitzonde ring op de regel is er meestal wel, en zaterdag was dat Arjan Rossen. De kersverse binnenwaterkampioen van de organiserende hengelsportvereni ging Oosterschelde wist maar liefst elf vissen met een totale lengte van 140 centimeter te vangen. Ronald Henning werd met een karige 14 cen timeter toch nog derde. De eer van de zwaarste vis was voorbehouden aan winnaar Wouter de Vries in de jongste deelnemers^ klasse. Hij ving een karper van 37 centimeter lengte, die meteen goed was voor de zege. Tweede in deze groep werd Jean-Paul Ravia met een voorn van 11 centimeter. De kinderen werden na afloop, vangst of geen vangst, allemaal be loond voor hun geduld met een atten tie. Het is opletten geblazen tijdens de jeugdhengelwedstrijd tn de Zoete Gracht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6