Rommelmarkt bij De Wieken brengt 4.000,- op voor het videoteam Hard slapen? Minder gezond danudenkt Ondanks de regendruppels is feestmarkt een succes DDRrorganist Wilfried Promnitz in Zierikzee DEURLOOINTERMEUBEL Vijf auto inbraken op Schouwen- Duiveland Doorrijden na aanrijding- Dode en vier gewonden bij verkeers ongeluk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 juli 1988 Nr. 24375 3 Opbrengst voor een stukje kwaliteit in de programma's Advertentie ZIERIKZEE - Zoekend tussen verschillende televisies, boeken en andere waren. Dat was het algemeen beeld tijdens de rommelmarkt bij het bejaardencentrum De Wieken in Zierikzee met als doel wat geld over te houden voor het videoteam De Wieken. Dat is de organisatie met een bedrag van 4.000,- aardig gelukt. ,,Ik ben uiterst tevreden over de belangstelling en het bedrag. We kunnen hiermee toch weer wat gaan bekosti gen vertelt één van de organisatoren, Joop van Dongen. Door het goede weer ston den de kramen buiten uitgestald. Hij is tevens de filmer bij het video team De Wieken. Het mag dan geen groot opgezette rommelmarkt zijn, maar daarom vraagt het wel haar voorbereiding. ,,Het is echt maanden lang al van tevoren aan de slag om al les te regelen", verklaart de organisa tor. Zelf staat hij in de stand met ge luidsapparatuur en ook daar wordt redelijk goed zaken gedaan. Videomixer Met het opgehaalde geld wil het team onder meer een videomixer aanschaffen om zo de lokale televisie uitzendingen kwalitatief nog beter uit te zenden. ,,Zo wordt het allemaal nog professioneler. De gefilmde beel den kunnen we door middel van die videomixer in elkaar over laten lopen en dat is een stuk mooier", vertelt Van Dongen enthousiast. Mocht er nog wat geld over zijn dan wil het videoteam een kabel gaan aanleggen naar de nabij gelegen Gasthuiskerk. Het is de bedoeling om daar iedere zondag de kerk diensten te filmen en dan live uit te zenden. ,,We moeten nog overleggen met de gemeente Zierikzee hoe we dat moeten doen. Moet die kabel bo ven of onder de grond. Een video camera plaatsen is niet zo moeilijk. Het is de kabel die het iets moeilij ker maakt". Het videoteam verzorgt iedere laat ste zaterdag van de maand een uitzen ding van ongeveer tweeëneenhalf a drie uur. Om een kant en klaar pro- dukt op de televisies in De Wieken te krijgen besteedt het team veertig tot vijftig uur per maand aan de opna mes. ,,Het programma kan gezien worden als een soort Van Gewest tot Gewest. Puur informatie over ge beurtenissen op Schouwen-Duive- „We hebben iedere maand als vast onderwerp een bewoonster in de uit zending, waarmee we terug gaan in haar verleden. We laten dan zien waar ze geboren en opgegroeid is. De bewoners vinden dat een zeer leuk programma", verzekert Van Dongen. De onderwerpkeuze wordt over het algemeen ook bepaald na de reacties van de bewoners. ,,Je hoort wat ze leuk vinden en daar spelen we als het Tal van 'rommeltjes' gingen van de hand ten behoeve van het videoteam De Wieken. land, zoals de mosselfeesten in Brui- nisse" meldt Van Dongen. Studio In De Wieken is een studio inge richt waar onder meer wordt geko pieerd en de programma's live wor den aangekondigd. In totaal zijn er 120 aansluitingen in het verzor gingstehuis. ,,We schatten dat er on geveer 110 televisies tijdens de uitzen ding aan staan. Vaak nodigen de bewoners ook nog familieleden uit om te komen kijken". Naast de programma's wordt er ook nog een stukje reclame op de 'ka bel' gebracht, waar wat geld mee wordt verdiend om de gemaakte kos ten te drukken. De onderwerpen worden door het team zelf bepaald. ware op in". Het videoteam bestaat nu tweeëneenhalf jaar en is onder meer op initiatief van Van Dongen van start gegaan. Hij vertelt dat het bestuur van het verzorgingstehuis en met name de directeur vierkant ach ter hen staat. ,,En dat is natuurlijk heel erg leuk". Naast Van Dongen be horen ook Anja van 't Veer, Rina Beun, Wietz Berrevoets en Koos van Maren tot de 'zendgemachtigden'. De keiharde waarheid is dat hard slapen ongezond en onkomfortabel is. Een soepele, gelijkmatige ondersteuning van uw lichaam is een voorwaar de voor een goede nacht rust. Kom voor een persoonlijk advies naar uw Bedderie specialist. LIST DE BEDDERIE SPECIALIST WEET ALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST. Haringvlietplein 4 4301 XG Zierikzee Telefoon 01110-12946 ZIERIKZEE/RENESSE/BURGH- HAAMSTEDE - Het afgelopen week einde werd in verschillende plaatsen op Schouwen-Duiveland in auto's in gebroken. Veelal werden er radio/ cassette-recorders meegenomen. Van alle vijf de inbraken is de totale schade ongeveer 4.700,-. Zo werd in Burgh-Haamstede op camping Duinhoeve geluidsappara tuur en een leren jas uit de auto van K. J. D. uit Düsseldorf gestolen. Dat gebeurde door het inslaan van een ruit. Op camping Transparent in Re- nesse werd ook de ruit van de auto van S. J. A. S. uit Antwerpen ingesla gen. Ook daar werd geluidsappara tuur meegenomen. Aan de Hoogenboomlaan in Renes- se overkwam R. B. H. G. uit Duits land hetzelfde. Bij R. F. uit Renesse werd waarschijnlijk het portier ge opend met een draadje. Dat gebeurde in zijn woonplaats aan de J. W. Friso- weg. Aan de Beddeweeg in Zierikzee werd het portier van de auto van E. G. van de T. uit Noordgouwe met een valse sleutel geopend en namen de dieven ook een radio/cassette-recor der mee. ZIERIKZEE - Na een aanrijding op de Zeelandbrug nabij Zierikzee is J. van D. uit Bruinisse doorgereden, maar inmiddels al door de politie aangehouden. Van D. reed na het ongeval door richting Ouwerkerk, waar hij door de politie werd aangehouden en overge bracht naar Zierikzee. Bij nader on derzoek zou gebleken zijn dat Van D. teveel gedronken had. De auto van de Bruenaar is in beslag genomen. De benadeelde tijdens het ongeval is A. P. uit Rijsbergen. WISSENKERKE - Bij een eenzijdig verkeersongeval in Wissenkerke (Noord-Beveland) is het afgelopen weekeinde de 21-jarige Patrick Jules Cam- maerts uit Heist op den Berg (België) om het leven geko men. Hij was de bestuurder van een personenauto, die in een flauwe bocht van de weg raakte en tegen een boom botste. Twee inzittenden uit het Belgische Eekeren en uit Kortgene, raakten zwaar ge wond. Zij zijn opgenomen in ziekenhuizen in Antwerpen en Goes. Twee andere inzittenden raakten licht gewond. Verschillende kinderattracties aanwezig BROUWERSHAVEN - Het mag dan bijna de gehele dag geregend hebben in Brouwershaven, toch is het voor de organisatie - de plaatselijke middenstandsvereniging - van de tweede feestmarkt uit een reeks van vier een succes geworden. „Het weer kunnen we toch niet in de hand houden, maar daarom was het best geslaagd", ver telt één van de organistoren, A. van den Hoek. In de late middaguren werd het droog en iets drukker op de markt. Vooral de kinderen wisten de juiste attracties te kiezen om zich even te kunnen vermaken. Tijdens de feestmarkt wordt extra gelet op kinderattracties. De organi satie doet dit bewust. Onder meer om iedereen wat te bieden en daar horen ook de kinderen bij. ,,De ouders kun nen even over het marktplein lopen, terwijl het kind zich goed kan verma ken op bijvoorbeeld het luchtkus sen", aldus Van den Hoek. Daarnaast bood de feestmarkt ook een aantal autoritten. Voor slechts een piek kon ieder kind het besturen van een auto alvast beoefenen. Evenementenlijstje De middenstandsvereniging heeft deze vier feestmarkten om verschil lende redenen op het evenementen lijstje van Brouwershaven staan. „We creëren met deze vier markten iets voor latere jaren. We proberen eigen lijk hoe we in de toekomst zo'n feest markt in een rustige smalstad kun nen houden. Daarbij horen vooral veel kinderattracties". Een vast staand feit voor de organisatie is in ieder geval, dat het geen grote markt moet worden. Met deze kleinschaligheid wil ze iets organiseren in een rustige omge ving en dat wil ze niet al te veel gaan opblazen, zodat de eigen bewoners er niet te veel overlast van hebben. „Nu kunnen de mensen toch gewoon hun boodschappen op de Markt gaan doen, zijn er geen straten afgezet en staan er ook geen rijen auto's voor hun deur", aldus de organisator, die hiermee doelt op de Brouwsc Dag, dat wel een stuk groter wordt opge zet. DEN HAAG - Minister Braks van landbouw en visserij wil de provin cies een belangrijkere rol laten ver vullen bij de bescherming van de na tuur. In het voorontwerp van een nieuwe natuurbeschermingswet geeft hij de provincies de mogelijk heid zelf bepaalde gebieden als be schermd natuurmonument aan te wijzen. AMSTERDAM - Alle gevangenen in de Verenigde Staten moeten op den duur worden getest op aids. Mensen die de ziekte hebben of sero-positief zijn, moeten vervolgens worden afge zonderd van de andere gevangenen. Dit is de mening van voorzitter C. Shuster van het National Institute on Drugs Abuse (NIDA) in de Verenigde Staten. Waar de organisatie ook naar kijkt is de dag van de week. „Om zo geen andere evenementen te storen, hou den we de feestmarkten op vrijda gen". Om met deze vier evenementen aan de behoefte te voldoen, wordt er regelmatig met de rfiarktkoopmen- sen en de toeristen gepraat. „Blijkt de huidige formule niet te lukken dan wordt deze naar aanleiding van de gesprekken, die we met de ver schillende mensen hebben, bij gestuurd". Kwaliteit Er wordt daarom ook gekeken naar de kwaliteit, die er tijdens de feest markten is. „De kwaliteit van de markt moet overeenstemmen met het aantal kramen", vertelt Van den Hoek doelend op de grootte van de markt en wat voor kramen en attrac ties daar moeten staan. De opzet is om veel kinderattracties te brengen en dat uitgesmeerd over vier dagen. „We hadden ook weer één grote bra derie of feestmarkt kunnen houden. We hebben nu in ieder geval weer vier dagen voor de toerist, maar zeker ook voor de eigen bevolking", aldus Van den Hoek. Het troosteloze weer kon de organisatie van de Brouiose feestmarkt niet deren. Dinsdag 2 augustus in de Nieuwe Kerk ZIERIKZEE -Het orgelconcert dat tijdens de vierde Toeristendag, dinsdag 2 augustus, in Zierikzee wordt ge houden heeft als concertgever organist Wilfried Proin- nitz uit Oost-Duitsland. Het concert begint om 14.00 uur in de Nieuwe Kerk. 1 Organist Wilfried Promnitz. Promnitz werd in 1952 geboren en kreeg in Dresden zijn eerste piano- en orgellessen. Van zijn tiende tot en met zijn veertiende jaar zong hij in het bekende Dresdner Kreuzchor en kreeg daar tevens orgellessen. Hij volgde de Spezialschule für Musik en het Conservatorium Carl Maria von Weber in Dresden. Hij volgde de stu dierichting orkestdirectie, piano, cel lo, orgel en compositie. Daarnaast ontwikkelde hij zich ook nog met lessen in het zangonder wijs. Staatsopera Als twintigjarige kwam hij bij de Dresdner Staatsopera als solo-repeti tor en was hij bij veel premières van nieuwe opera's betrokken. Tegelij kertijd gaf hij les aan de Hoge Mu ziekschool. Sinds 1979 werkt hij als zelfstandig musicus. In 1985 richtte hij het Vokaal-kwartet 1985 op, dat een repertoire omvat van de veertien de tot en met de twintigste eeuw. Met het Jan Dismas Zelcnka- ensemble voert hij instrumentale muziek uit de barok en de moderne tijd uit. Concertreizen voeren hem naar alle Europese landen, zoals Zwitserland, West-Duitsland en Ne derland. Als organist wijdt hij zich in het bijzonder aan oude muziek, waarbij hij ook zingt. Hij voert litur gische muziek uit de vroege Middel eeuwen uit. Radio-opnames en plaatopnames ontstonden in Hongarije, Oost-Duits land, Nederland en West-Duitsland. Het concert van Wilfried Promnitz duurt ongeveer een uur. Daarna be staat de mogelijkheid om deel te ne men aan een anderhalf uur durende wandeltocht door Zierikzee, waarbij diverse fraaie orgels door de organist van Zierikzee, Theo Faber, worden bespeeld. GRONINGEN - De Rijksuniversi teit Groningen gaat haar 375-jarig be staan vierenfmet een groot feestpro gramma. Een jaar lang zullen de meest uiteenlopende activiteiten op touw worden gezet, niet alleen voor wetenschappers, maar ook voor het grote publiek. WENEN - De industriële staatsbe drijven in Oostenrijk, die jarenlang verlies hebben geleden, kunnen in 1990 winst gaan maken nu een ingrij pend reorganisatieprogramma be gint te werken. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-14417 of 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3