ZomerOrkest Nederland bij Zierikzeese Toeristendag Beheerovereenkomsten voor landbouwers vergemakkelijkt Spiegeltent afgebroken agend WATERSTANDEN Overleden na forse mishandeling Storm- overlast in oosten van Nederland 2 ZIERIKZEE - Helikoptervluchten en een optreden van het ZomerOrkest Nederland plus daarnaast muziek, theater en akrobatiek. Dat zijn de smeuïge ingrediënten van de derde Toeristendag die morgen, dinsdag 26 juli in Zierikzee wordt gehouden. Deze evenementendag begint om 10.00 uur en wordt tegen vijven afgesloten. Het ZomerOrkest Nederland doet tijdens zijn negendaagse toernee door Nederland ook dit jaar weer Zierikzee aan. Om 14.00 uur treedt dit orkest, dat uit vijftig musici be staat op bij de locatie Schuitha- ven/Nobelstraat. Dit ZomerOrkest is een uniek orkest: het bestaat slechts tijdens dit negendaagse concert en de daaraan voorafgaande repetitieweek- einden. Na deze toernee wordt dit or kest weer ontbonden. Dit harmonie-orkest bestaat uit jonge musici in de leeftijd van 16 en 23 jaar en is afkomstig uit alle delen van het land. Zij besteden één week van hun vakantie aan hun grote pas sie: het spelen van blaasmuziek. De doelstelling van dit ZomerOrkest is het grote publiek kennis te laten ma ken met blaasmuziek in al zijn varië teiten. Om zoveel mogelijk mensen te trekken treedt het ZomerOrkest op in de buitenlucht en wel op plaatsen waar veel mensen komen, zoals bij de Tberistendagen. Drie weekeinden gebruiken de mu sici om een zo breed mogelijk pro gramma in te studeren. Hiermee wil dit orkest alle mogelijkheden van een blaasorkest tot uiting laten ko men. Dit varieert van barok tot rock. Het ZomerOrkest Nederland is een project van de Stichting Melomaan, een stichting die zich het ontwikke len en bevorderen van blaasmuziek ten doel stelt. Door middel van dit or kest biedt deze stichting jonge musici de gelegenheid om gedurende korte tijd in een goed orkest intensief met hun hobby bezig te zijn. Dit orkest bestaande uit jonge amateurmusici en studenten van het conservatorium staat dit jaar onder leiding van Mar tin Buninga en Peter Geraets. Behalve muziek van het ZomerOr kest Nederland dat bij de Schuitha- ven/Nobelstraat optreedt is er deze derde Toeristendag nog een aantal andere sfeermakertjes. Evenals vorig jaar cirkelt een Sykorsky helikopter deze dag boven de stad en haar omge ving. Wie een vlucht mee wil maken moet op het terrein tussen Haring vliet en de Laan van Saint Hilaire zijn. De eerste vlucht is om 10.00 uur gepland. Om 17.00 uur vertrekt deze KLM-helikopter weer richting Schip hol. Het dagprogramma voor dinsdag ziet er als volgt uit: Balie: kinder rommelmarkt, en standplaats van de promotiebus Schouwen-Duiveland. 's Morgens: Kris Kras poppenkast. Gro te Kerk: 14.00 uur: orgelconcert door professor Podavini en aansluitend een tocht langs de andere orgels in Zierikzee. Deze orgelwandeltocht be gint om 15.00 uur. Voorterrein Grote Kerk: kunst markt en terras. Havenkwartier: reu ze sjoelbak. Optreden van clown Co- co. In de middaguren treedt accordeo nist Voets op. Mol/Melkmarkt: standplaats van organist Heijerman en Mario de Goo chelaar. Schuithaven/Nobelstraat: 's morgens: optreden van accordeonist Voets. 14.00 uur: optreden van het Zo merOrkest Nederland. Nieuwe Ha ven: 13.00 uur: zeiltocht met mosselen toe (aanmelden hiervoor bij adres: Nieuwe Haven 141). 10.30 uur: Kleine rondvaart Oosterschelde. 12.30 uur: Grote rondvaart Oosterschelde. Ha venpark: verkoop van allerhande ar tikelen. Havenplein: Acrobatie show van het coca cola team met vele verschil lende attracties. Springkussen, ge zichten beschilderen, Sjon straat theater en Kris Kras poppenkast 's middags. Terrein Haringvlietstraat/ Laan van Saint Hilaire: rondvlucht over het eiland met grote KLM- helikopter. Voor de wachtenden is er een rad van avontuur en een spring kussen bij de Haringvlietstraat om de wachttijd te doden. Museummo lens en exposities zijn ook deze dag voor het publiek geopend. APELDOORN - De politie van Apeldoorp heeft twee elkaar concur rerende organisaties die zich bezig hielden met de handel in valse merk kleding opgerold. Dat heeft een woordvoerder van de Apeldoornse politie meegedeeld. De politie was de illegale handel al geruime tijd op het spoor maar wilde pas ingrijpen op het moment dat bewezen kon worden dat er sprake was van georganiseerde handel in merkvervalsing. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF O DUIVEN - De rijkspolitie in het Gelderse Duiven heeft alle autokra ken die vorig jaar en dit jaar in die plaats zijn gepleegd opgelost. Met de aanhouding in de afgelopen maand van twaalf verdachten (in leeftijd va riërend van 22 tot 26 jaar) heeft de po litie 160 auto-inbraken opgelost. Een beheersovereenkomst voor een stuk land is nu een stuk gemakkelijker geworden. De ingewikkelde procedures zijn voorbij. Belangstelling sterk toegenomen ZIERIKZEE - Agrariërs die een beheerovereenkomst willen sluiten krijgen voortaan met aanzienlijk minder beheersbepalingen en met minder ingewikkelde proce dures te maken. Dit onder meer blijkt uit een nieuwe re geling, de zogenaamde Regeling beheerovereenkomsten 1988, die minister ir. G. Braks (landbouw en visserij) heeft vastgesteld. Hiermee heeft de bewindsman het ad vies over de vereenvoudiging van het Relatienotabeleid, aan de Commissie Beheer Landbouwgronden (CBL) op gevolgd. achtnemen van een uitgestelde maai en weidedatum, is de vergoeding af hankelijk van de zwaarte van het be- heerpakket, de grondsoort en de lig ging van het bedrijf. Jaarlijks zal worden nagegaan of de vergoedingen aanpassing behoeven. Tegelijkertijd met de Regeling be heerovereenkomsten 1988 heeft mi nister Braks de nieuwe Regeling in stelling en werkwijze provinciale commissie beheer landbouwgronden vastgesteld. Deze nieuwe regeling sluit aan bij de uitbreiding van de be voegdheden van de provincies op het gebied van het Relatienotabeleid. De leden van deze provinciale commissie worden niet langer door de CBL be noemd, maar door gedeputeerde sta ten. Ook is de samenwerking van de provinciale commissies aangepast aan de versterkte rol van de provin cies bij het Relatienotabeleid. Zesjarig De vereenvoudiging heeft geen in vloed op lopende beheersovereen komsten. Deze blijven van kracht tot het einde van de zesjarige beheerspe- riode. De beheerplannen worden met ingang van de volgende beheerperio- de vereenvoudigd. De ondernemer kan op dat moment nog kiezen of hij de oude overeenkomst nog zes' jaar voortzet of een vereenvoudigde over eenkomst wil afsluiten. VLISSINGEN - De politie van Vlis- singen heeft de 34-jarige W. W. B. uit die plaats aangehouden. De man heeft tegenover de politie hekend, dat hij zijn 45-jarige vriendin D. M. D. in de nacht van donderdag op vrij dag ernstig heeft mishandeld. De vrouw overleed vrijdagmorgen in het ziekenhuis aan haar verwondin gen. De man belde vrijdagmorgen zelf de politie om te vertellen dat zijn vriendin zwaargewond was afge voerd naar het ziekenhuis. De politie nam hem daarna mee voor verhoor naar het politiebureau. Intussen meldde het ziekenhuis dat de vrouw aan haar verwondingen was overle den. Bedreigd De man zei 's avonds laat, nadat hij een fors aantal horecagelegenheden had bezocht, woorden te hebben ge kregen met zijn vriendin. Zij zou hem met een aardappelschilmesje hebben bedreigd, waarna hij er in wilde woe de op losgeslagen en geschopt zou hebben. Hij is in verzekering gesteld. APELDOORN - Onweers buien met rukwinden hebben in het oosten van Nederland voor grote overlast gezorgd. Er vielen enige gewonden bij aan rijdingen. In Deventer raakten twee kinderen gewond aan hun benen toen de bliksem in een huis insloeg. Van enkele hui zen werd de gevel compleet weggeblazen. In de Achterhoek en Twente werden honderden bomen ont worteld, aldus de diverse poli tiekorpsen. Huizen en wagens werden beschadigd, wegen werden versperd en er was veel wateroverlast. Op veel plaat sen viel de elektriciteit uit door blikseminslag. Spoorbo men in de Achterhoek gingen vaak hetzij niet meer open, het zij niet meer dicht. Het mobilo foonverkeer van de rijkspolitie in Apeldoorn raakte na blik seminslag ernstig gestoord. Het contact met de Apeldoorn se politiewagens werd via de politie van Winterswijk onder houden. Een woordvoerder van de rijkspolitie in Apeldoorn sprak van een „behoorlijk stormpje". De schade was het grootst op de lijn Apeldoorn- Deventer-Almelo, met „uit waaiers" naar Goor, Geesteren en enige andere plaatsen, aldus de politie. Politie, brandweer en men sen van de diensten gemeente werken waren uren in de weer om de ravage op te ruimen. Boeren met tractoren hielpen met bomen van de weg slepen. AMSTERDAM - Er is een voorlopi ge oplossing gevonden voor de pro blematiek rond de bejaarde patiën ten die na een operatie te lang een ziekenhuisbed in het hoofdstedelijke Academisch Medisch Centrum (AMC) bezet houden. Uitbreiding van het aantal bedden in het verpeeghuis Os dorp kan op korte termijn soelaas brengen. Over meer structurele oplossingen wordt gepraat. Aanleiding- voor de vereenvoudi ging vormde de wens het tempo van uitvoering van de beheerregelingen op te voeren en zo tegemoet te komen aan de sterk toegenomen belangstel ling van agrariërs voor beheerover eenkomsten. Op 30 juni waren er ruim 1.600 beheerovereenkomsten ge sloten (oppervlakte 10.000 ha) en ruim 900 bergboerenovereenkomsten (oppervlakte ruim 6.500 ha). Tbr vereenvoudiging zijn onder an dere de procedures van begrenzing van het gebied en opstelling van het beheerplan in elkaar geschoven. Bo vendien zijn aan de provinciale be sturen belangrijke bevoegdheden toe gekend. Zo zullen de beheerplannen voortaan door gedeputeerde staten worden vastgesteld. 700 Een belangrijke vereenvoudiging voor de ondernemer is dat niet langer sprake zal zijn van ruim 700 verschil lende beheerbepalingen, maar van een beperkt aantal standaardbeheer- pakketten. Ook de vergoedingen worden gestandaardiseerd per be- heerpakket. Een andere vereenvoudiging is dat de verplichtingen en vergoedingen voor zowel de beheer- als de bergboe- renovereenkomst in één overeen komst kunnen worden ondergebracht en niet meer in twee afzonderlijke. Wel wordt een duidelijk onderscheid gemaakt tussen de vergoedingen voor passief en voor actief beheer. De vergoeding voor passief beheer vloeit voort uit de Bergboerenricht- lijn. De ondernemer verbindt zich de natuurlijke handicaps in stand te houden en ontvangt daarvoor een compenserende vergoeding. In veengebieden is dit maximaal 260,- per ha/jaar en in klei- en zand gebieden 180 per ha/jaar. Bij actief beheer, zoals bijvoorbeeld het in- Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Springtij: 31 juli Actuele informatie over afwijkingen: 01184-15600 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 26 juli 01.20 121 07.25 -125 13.55 132 20.05 -125 26 juli 00.20 112 06.45 -114 12.50 125 19.15 -114 25 juli 01.25 133 07.35 -134 14.00 145 20.10 -134 26 juli 01.30 135 07.35 -136 14.05 148 20.15 -137 RENESSE - De nostalgische Spiegeltent aan de Zoom te Renesse afgebroken. Slechts een enkele dag eerder dan gepland heeft de organisatie het mobiele dans- en muziektheater opgebroken en is afgereisd. Het ver blijf van het Arnhemse theater is er een geweest van problemen met de gemeente. De gemeente, die in eerste instantiê een vergunning afgaf tot 02.00 uur 's nachts, maar die later terugschroefde tot 23.00 uur. Voor de organisatie reden om - veelal via de regionale pers - te klagen over het beleid van de gemeente. Ook is de gemeente een proces aangezegd. Of en wanneer dit proces er komt, is vooralsnog onduidelijk. De Spiegel tent is afgelopen vrijdag afgebroken. Het lag eerder nog in de bedoeling om ook zaterdag en zondag een pro gramma te presenteren. Tot 31 juli Zierikzee De Eenhoorn. Expositie olieverf schilderijen P. C. de Jager. Van 10.00 tot 17.00 uur, behalve zondags. T/m 5 augustus maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag Zierikzee Gasthuiskerk. Open Kerkdagen: boe kentafel, Rembrandttentoonstelling, diaserie over geschiedenis Gasthuis- kerk en orgelbespeling. 13.00-17.00 uur. Tot en met zaterdag 17 september Middelburg Zeeuwse Bibliotheek. Tentoonstel ling onder de titel van radarboot tot Jumboferry. Juli, augustus en september Bruinisse Hal gemeentehuis. Expositie olie verfschilderijen Hedi Bogaers. Dage lijks (behalve zaterdag en zondag). Van 8.00 tot 17.00 uur. Augustus en september Burgh-Haamstede De Burght. Expositie werk Hedi Bo gaers en Ed van den Bogaerdt. Dage lijks van 9.00 tot 12.00 uür, van 14.00 tot 17.00 uur en vanaf 19.00 uur. Maandag 25 juli Renesse Kerkring. Kermis. Scharendijke Vanaf de Nederlandse Hervormde Betlehemkerk. Kerkepad. 18.45 uur. Dinsdag 26 juli Renesse Kerkring. Kermis. Scharendijke Hervormd Verenigingsgebouw. Dia serie Schouwen-Duiveland, eiland tussen lucht en water. 20.00 uur. Brouwershaven Sint Nicolaaskerk. Orgelconcert Mi chel Jézo. 20.00 uur. Woensdag 27 juli Renesse Kerkring. Kermis. Scharendijke Hervormd Verenigingsgebouw. Zang en samenzangavond. 20.00 uur. Brouwershaven Botenloods Van Ast. Recreatietafel- tennisevenement. Van 10.00 tot 17.30 uur. Donderdag 28 juli Burgh Nederlandse Hervormde kerk. Con cert door Kees van Eersel en Titia Dijkstra. 20.00 uur. Haamstede Ring. Ring Promotiedag. Van 13.00 tot 21.00 uur. Scharendijke Vanaf Hervormd Verenigingsgebouw. Kinderpuzzeltocht. 10.00 uur. Vanaf Hervormd Verenigingsgebouw. Fietstocht. 18.15 uur. Dreischor Nederlandse Hervormde kerk. Orgel concert Dirk Jansz. Zwart. 20.00 uur. Vrijdag 29 juli Renesse Centrum. Festivaldag. 15.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 30 juli Burgh Aan de Burghse Ring. Rommel markt. 08.30 uur. Renesse Hogezoom. Straattheater en clowne rie. 16.00 en 20.30 uur. Maandag 1 augustus Scharendijke Vanaf Nederlandse Hervormde Bet lehemkerk. Kerkepad. 18.45 uur. Dinsdag 2 augustus Zierikzee Nieuwe Kerk. Concert van organist Wilfried Promnitz. 14.00 uur. Scharendijke Hervormd Verenigingsgebouw. Le vend Ganzebord. 20.00 uur. Woensdag 3 augustus Scharendijke Hervormde kerk. Muziek- en zang avond. 20.00 uur. Brouwershaven Thrrein firma Meijer. Stuntshow. 20.00 tot 22.00 uur. Donderdag 4 augustus Burgh Nederlandse Hervormde Kerk. Con cert door Bram de Wolf en Marja Smet. 20.00 uur. ^reischor Nederlandse Hervormde kerk. Orgel concert Dirk Jansz. Zwart. 20.00 uur. Haamstede Ring. Ring Promotiedag. Van 13.00 tot 21.00 uur. Scharendijke Hervormd Verenigingsgebouw. Kin derfilm. 16.00 uur. Vanaf Hervormd Verenigingsgebouw. Fietstocht. 18.15 uur. Vrijdag 5 augustus Brouwershavcti Markt. Feestmarkt. Zaterdag 6 augustus Scharendijke Jeugdsoos Trace. Openlucht live bluesfestival. Van 15.00 tot 24.00 uur. V k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2