Keuring van Koudbloedpaarden in Renesse Weinig verrassingen in begin nieuw Dikke Toren-toernooi NIEUWSBODE Veel animo voor Zomeravond drive Ouwerkerk bijt spits af Opgave Bernard Bakker junior klopt senior op Breteuil Zo vader zo zoon ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 juli 1988 Nr. 24372 7 Tennisevenement opent vlot door redelijk weer ZIERIKZEE - Wat het Mosseltoernooi in Bruinisse vorige week overkwam werd het Dikke Toren-toernooi, in ieder geval op de openingsdag, bespaard. Het met een categorie B-spelers verrijkte Zierikzeese tennis-evenement viel maan dag niet letterlijk en figuurlijk geheel of gedeeltelijk in het water door overma tige regenval. Al zag de lucht er de hele dag dreigend uit boven Zierikzee, het speelschema kon bijzonder vlot worden afgewerkt. Echte verrassingen waren er nauwelijks te noteren in dit beginstadium van het Dikke Toren-toernooi. Al leen in het gemengd dubbel D mag de uitschakeling van het koppel G. Min- naar/H. Minnaar als een surprise van enig formaat worden aangemerkt. De Schouwse finalisten van vorig jaar verloren in twee sets van het duo C. Hooger- huis/L. Hoogerhuis uit Renesse: 3-6 6-7. In het herendubbel D wipten C. en R. Korenhof met 6-2 en 6-3 de als vijfde geplaatste combinatie Neijen/Verschoor. De als tweede geplaatste Antoine van Bockel stootte bij de heren-C door naar de derde ronde. Opvallend waren verder vooral, naast het tamelijk grote aantal by es bij de hoogste categorieën in de eerste ronde, de vele walk-overs (negen), vaak wegens blessures als naweeën van het genoemde Mos seltoernooi. „Het is verschrikke lijk zoals, het geregend heeft in Bru, dan boffen wij vandaag toch maar met het weer", vergeleek Joop de Vlieger van de Zierikzee se wedstrijdleiding opgelucht. ,,Hier hebben we echter gelukkig door twee extra banen op ons vroegere clubterrein aan de Blok- weg wat meer mogelijkheden om te schuiven als het tegenzit", maakte hij zich voor de nabije toe komst niet ongerust. Met riog wat meer geluk was ook het aantal by es op het Dikke Toren-toernooi meegevallen, liet De Vlieger bo vendien doorschemeren. Enige be langstellenden voor deelname aan het toernooi meldden zich evenwel net te laat aan. „Vorige week kwa men plotseling vier Amerikanen die zich wilden opgeven", wees De Vlieger met spijt naar een gemiste kans van verdere internationalise ring van het deelnemersveld (en kele Westduitsers zijn reeds van de partij). ,,We konden het viertal echter niet meer in het drukke speelschema inpassen". Heren B Dat het opnemen van een onder deel voor B-spelers een sportieve vooruitgang van het toernooi bete kent staat buiten kijf, en werd maandag ook meteen bewezen tij dens de eerste partij in deze cate gorie. Daarin demonstreerden R. Olijdam en Erik Cornelissen niet slechts louter een en ander van hun technisch kunnen, maar maakten zij er een aantrekkelijke en beweeglijke partij van, nooit verzandend in passief retourneren van de bal vanaf de achterlijn. De betere opslag en grotere precisie van Cornelissen gaven uiteinde lijk de doorslag in* deze ontmoe ting, die na de eerste service break in de eerste set beheerst werd door de jeugdige winnaar. Cornelissen kritisch: „Olijdam was soms wat onbeheerst. Niet al te moeilijke ballen sloeg hij nogal eens onbeheerst uit, terwijl ook zijn volley niet zo best was. Of het tempo van deze wedstrijd voor ons niet erg hoog was? Nee hoor, het kan allemaal nog stukken snel ler". Heren C Bij de heren C deed de als twee de geplaatste Antoine van Bockel zijn plicht door in de tweede ronde met 6-1 6-4 E. van Gorkum te ver slaan, die daarvoor met tweemaal 6-4 M. Bijdevaate had geëlimi neerd. Een ontmoeting die het predi kaat meer dan aardig verdient was vervolgens een wedstrijd in de eerste ronde van het enkelspel bij de heren-C tussen de 16-jarige Zeeuwse kampioen in de C2-klas- se Robert Springer en de ervaren Limburger G. de Bakker, boven dien oud-winnaar van het Mossel- toernooi in Bruinisse. Het werd een treffen van jeugdige onstui migheid tegen listige routine De Bakker trachtte met vast en rustig spel de aanvankelijk zeer aanval lend ingestelde Kloetingenaar van de Goese tennisvereniging 't Halve Maantje te verschalken. Maar zeker in de eerste set kreeg de veertiger uit Horst de lichtvoe tige Springer niet onder controle, ondanks (met wisselend succes) verraderlijke balletjes vlak ach ter het net of laagscherende crosspasses. Met name zijn zwak ke 'badmintonopslag' deed De Bakker echter in deze fase de das om. De aanvalskansen die daar door voor Springer ontstonden werden door de Zuidbevelander uitstekend uitgebuit. Nog even zocht De Bakker de tactische oplossing in wat meer volleer- werk zodra Springer de bal niet diep genoeg op de andere speel- helft wist te plaatsen, maar hij kwam veel technische bagage te kort ten opzichte van zijn voortdu rend met veel effect spelende te genstander, die met 6-2 de eerste winst opstreek. In de tweede set zag de slimme De Bakker meer heil in het achter in houden van zijn opponent, en dat bleek een goede koerswijzi ging. Springer kon zijn geduld dikwijls niet bedwingen en werd bij het naar voren stormen meer malen getrakteerd op een serie lobs die hij vervolgens uitsloeg. Onnodige netballen en enkele dubbele fouten op zijn anders meestal onberispelijke service vormden het aanvullend bewijs dat Springer zijn zenuwen nu niet de baas was. Tbt ver in de tweede set stond de Zeeuw dan ook achter, tot hij bij een nadelige stand van 4-5 met hulp van de vermoeid ra kende Limburger weer in het rech te spoor kwam. Met 7-5 beslechtte Springer tenslotte het pleit in zijn voordeel. Een bijzonder enerverend duel in deze C-categorie was verder de krachtmeting tussen Hans-Jan Goedegebure uit Nieuwerkerk en de sterke Edwin Cornelissen uit Leusden, een broer van B-speler Erik. De Nieuwerkerker hield zich door zijn vechtlust lang kans rijk in de strijd, maar moest na drie spannende sets uiteindelijk toch buigen voor de Utrechter: 4-6, 6-3 en 4-6. Goedegebure maalde niet om zijn verlies, want het spelplezier staat bij hem voorop. „Ik heb lek ker gespeeld, dat vind ik belang rijk. Ik maak weieens meer fouten dan vandaag. Dit keer ging het goed met me, maar Cornelissen was op de beslissende momenten iets beter". Zijn meer dan accepta bele optreden schreef Goedegebu re mede toe aan de instelling van zijn tegenstander. „Hij speelde niet verdedigend. Vo'or defensief spel ben ik zelf niet vast genoëg. Omdat we allebei wat durfden werd het leuk". Behalve behoorlij ke tevredenheid was er ook een klein gevoel van teleurstelling bij de Nieuwerkerker. „Ik had graag tegen Jan Goense gespeeld in de volgende ronde", bekende hij zijn gretigheid om de nieuwe kam pioen van het meest recente Mos seltoernooi te vloeren. „Een jaar of zes geleden heb ik nog eens in drie sets van hem gewonnen". De wedstrijd tussen Goedegebu re en Edwin Cornelissen begon zo als hij eindigde: met heel weinig krachtverschil tussen de tennis sers. In de eerste set ging het ge vecht gelijk op, hoewel Goedege bure een paar kleine mogelijkhe den kreeg op breekpunten. „Ik stond heel dikwijls met 30-0 voor in een game, maar ik kon dan niet doordrukken", keek hij terug op deze kansen. Tot veel lange ral- lye's kwam het door de risicovolle opvattingen van de twee spelers niet, maar spektakel was er door het scherpe spel genoeg. Cornelis sen legde tegen het einde van de set de meeste beheersing aan de dag. Concentratieverlies van Corne lissen en het feit dat de aanval van Goedegebure beter uit de verf kwam leidden in de tweede set vlot tot een 5-1 voorsprong voor de Nieuwerkerker. Toen de Leusde- naar zich wat onder de verdruk king uit kon worstelen, kwam hij terug tot 5-3, maar niet verder. Na het vijfde setpunt trok Goedege bure de tussenstand gelijk: 6-3. In het derde en beslissende wedstrijdgedeelte stond Goedege bure na een gelijkopgaand begin lange tijd twee games achter, en in die situatie kwam geen verande ring meer. Na 2-4 en 3-5 vocht hij zich nog één keer terug tot 4-5, om na die laatste krachttoer vervol gens met 4-6 te buigen. „Veel meer zit er voor mij niet in, ook niet als ik meer ging trai nen. Mijn backhand is goed, maar mijn forehand en loopwerk zijn niet denderend. Wellicht kan ik met mijn brogr André verder ko men in het dubbelspel. Ik zeg niet dat we in de halve finale komen zoals in het Mosseltoernooi. Ik wil niet verder vooruit kijken dan één partij". Uitslagen De uitslagen in de verschillende categorieën zijn als volgt. Heren B. Enkel, eerste ronde: E. Cornelissen-R. Olijdam 6-2 6-3. Heren C. Enkel, eerste ronde: R. Olijdam-R. de Looff 6-1 6-2, Edwin Cornelissen-H. J. Goedegebure 6-4 3-6 6-4, R. Springer-G. de Bakker 6-2 7-5, L. van Geer-L. van Stee 3-6 6-3 6-2, E. van Gorkum-M. Bijde vaate 6-4 6-4. Tweede ronde: D. Bakker-J. Holm 6-1 6-2, A. Goede- gebure-L. van Geer 6-3 6-0, H. Minnaar-S. van der Welle 3-6 6-1 6- 1, A. van Bockel-E. van Gorkum 6- 1 6-4. Dubbel, gekwalificeerd voor tweede ronde: Van der Welle/De Jager, Verwei/Van OevereA en De Looff/Leendertse. Dames C. Enkel, eerste ronde: M. Verschoore-D. Anrochte 6-2 6-2. Dubbel, gekwalificeerd voor tweede ronde: E. Ars/J. Scholten. Heren D enkel. Gekwalificeerd voor tweede ronde: R. Korenhof, C. Tilroo, J. Schras, R Meuldijk (w.o), R. Huisson, A. de Spirt, A. de Looff, J. Walpot, E. van Gor kum, J. Nijnatten, T. Melissen, R. Verschoor, W. Altenaar, W. de Kreuk, T. Wolfs, R. van Dijk, J. W. de Coninck, R. Verdam, R. Kan- ters en Patr. Meuldijk. Gekwalifi ceerd voor derde ronde: J. Schras, J. Kroezeman, C. Korenhof, A. de Looff (w.o.), J. Bijdevaate, R. van Dijk, J. W. de Coninck, R. Kanters en J. Kievit jr. Heren D dubbel. Gekwalifi ceerd voor tweede ronde: D. Dool/R. Pieters, L. Bakker/G. Klip (w.o.), J. Walpot/R. van der Vlist, C. Korenhof/R. Korenhof, M. Bijdevaate/M. Atoon, A. Ro bijn/A. Stougje, E. van Gor- kum/T. Wolfs, F. Vèrspeek/C. Schoneman, J. Woerd/R. van der Borgt, J. de Kreuk/L. Pikard. Ge kwalificeerd voor tweede ronde: M. Salomons/D. Verschoore, J. Kievit sr./J. Kievit jr., C. Koren- hof/R. Korenhof, A. Robijn/A. Stougje, F. Verspeek/C. Schone man (w.o.) en De Boot/A. Spirt. Dames D enkel. Gekwalificeerd voor tweede ronde: S. Visser, M. van der Vet, L. Kort, R. Bijdevaate en W. Pompert. Gekwalificeerd voor tweede ronde: J. Zuidweg, A. Jansen, J. Verschuure en F. Clerx. Dames D dubbel. Gekwalifi ceerd voor tweede ronde: Bleyi/P. Pronk, Clausing/J. van Dijke, C. Bremmer/S. Visser, J. Evers- dijk/J. de Jager, M. Speelman/M. de Vlieger, A. Pronk/E. van de Cingel en L. Kort/J. Verschoore. Gemengd D dubbel. Gekwalifi ceerd voor tweede ronde: W. van de Roest/J. de Glopper, W. van den Dries/E. Ars, M. Hart/M. van der Vet en C. Hoogerhuis/L. Hooger huis. Gekwalificeerd voor derde ronde: M. de Vlieger/R. Huisson, Catsman/T. Melissen, E. Terwis- scha/M. van Iersel, A. de Looff/W. Hart, H. Kamp/S. Kamp, E. Mer- le/A. de Spirt (w.o.), M. Kort/P. Moerland en C. Hoogerhuis/L. Hoogerhuis. Heren D enkel 35 Gekwalifi ceerd voor tweede ronde: A. de Looff, G. Visser, H, Kienhuis, C. Legemaate (w.o), A. Schrier, R. van Iersel, F, Schubert, D. Dool (w.o), J. Bijdevaate, J. Kievit, L. Sandée, H. van de Velde en M. Sa- lomons. Gekwalificeerd voor der de ronde: J. Bijdevaate. BURGH-HAAMSTEDE - De twee de avond van het Zomeravondbridge, dat tot begin september in De Schut- se in Haamstède wordt gehouden, heeft een overwinning opgeleverd voor het echtpaar Gedrojc, dat een score van 65.83% behaalde. In totaal 36 paren deden aan deze Zomerdrive mee. De eerstvolgende bridge-avond is donderdag 21 juli. De drive begint om 19.30 uur. Tot 19.15 uur kan men zich hiervoor aan melden. De uitslagen in de verschillende groepen zien er als volgt uit: Groep rood: 1. ep. Bogmans 61.67%; 2. ep. Timmers 59.58%; 3. ep. Pomper 57.09%; 4. ep. van Baarsen 54.17%; 5. ep. Hoogeveen 54.17%; 6. ds. Fokker- Roskott 51.25%; 7. ds. Iking-Tennekes 51.25%; 8. ep. van Lint 45%; 9. ep. Maaskant 43.33%; 10. ds. Goedbloed- Kikkert 43.33%; 11. ep. Klomp 39.58%; 12. ds. Kotoun-Zwiep 39.58%. Groep blauw: 1. ep. Voorwinde 62.92%; 2. ep. Landsdorp 57.50%; 3. ds. Henderson-Kloet 53.33%; 4. ds. Hogerheide-v.d. Wekken 52.92%; 5. mv. v.d. Werken-hr. v.d. Werken 51.67%; 6. ds. Dekker-Kramer 50.42%; 7. mw. Frissen-hr. de Visser 49.17%; 8. hr. van Ast-Kegels 49.17%; 9. ep. Viergever 44.16%; 10. mw. v. Tilburg-hr. v. der Most 44.16%; 11. ds. de Man-Smaling 42.92%; 12. ep. Pouli 41.67%. - Groep geel: 1. ep. Gedrojc 65.83%; 2. ds. Kwak-Parlevliet 57.50%; 3. ds. Goedvolk-Kleijn 56.25%; 4. ds. .van Wijnen-Soesman 55%; 5. ep. Mes 53.75%; 6. ep. v. d. Berge 52.50%; 7. mw. Offenbach-hr. Kleijn Hesselink 46.88%; ,8. ds. Carbo-Froon 49.92%; 9. ep. Akerboom 45.42%; 10. ds. van Haaften-Kerkhof 44.58%; 11. ep. Kil- lan 37.5j11. ep. Schell 32.08%. I Campingvoetbal OUWERKERK - Sportvereniging Ouwerkerk bijt dinsdag het spits af in de verschillende toernooien cam pingvoetbal die de komende tijd zul len worden gespeeld op Schouwen- Duiveland. Op het plaatselijke sportveld treedt Ouwerkerk om 18.30 aan in de eerste wedstrijd tegen de gasten van camping De Kreekoever. Op dezelfde avond nemen om 20.00 uur de elftallen van 't Sluitgat en Sirjansland het tegen elkaar op. Later in de week worden de overige wedstrijden afgewerkt. Voor woens dag staan achtereenvolgens De Kreekoever-De Stern en Sirjansland- De Vierbannen op het programma, respectievelijk om 18.30 en 20.00 uur. Donderdag volgen 't Sluitgat-De Vierbannen (18.30 uur) en De Stern- Ouwerkerk (20.00 uur). De finalewedstrijden vinden op za terdag jplaats, met om 17.00 uur een ontmoeting om de vijfde en zesde plaats, bm 18.30 uur die om de derde en vierde plaats, en om 20.00 uur de wedstrijd om de hoogste eer. BAGNERES DE LUCHON - Jean- Fran?ois Bernard, vooraf tot een van de favorieten voor de eindzege in de Ronde van Frankrijk bestempeld, is maandag in de vijftiende etappe af gestapt. De renner uit de ploeg van Yves Hezard, die in het algemeen klassement de 42ste plaats bezette met een achterstand van 34 minuten en 48 seconden op Pedro Delgado, hield het na 77 kilometer voor ge zien. Bernard had last van een blaas ontsteking. DEN HAAG - De Arnhemse mid dengewicht Lammert Brink is als enige Nederlander ingeschreven voor de Europese kampioenschappen voor junioren, die op 8 augustus in Gdansk (Polen) beginnen. PV Zierick ZIERIKZEE - Op de tweede wed vlucht waaraan hij met zijn duiven meedeed behaalde Johan Bakker reeds een eerste prijs bij postduiven vereniging Zierick. Zijn 'Zwarte' was met een snelheid van 1265 meter per minuut het vroegst thuis van alle tweehonderd duiven op Breteuil. Bakker versloeg onder meer met een voorsprong van ruim zestien minu ten zijn vader Gerrit. Ook de combinatie Janse-Vermeule deed van zich spreken, door voor de eerste keer dit seizoen op de voor grond te treden. Met tien duiven mee wonnen zij zes prijzen, te beginnen met de tweede. Met verder de vijfde en tiende prijs hadden Janse- Vermeule nog twee vroege aanko- mers. De top vijf van Breteuil ziet er als volgt uit. Johan Bakker 1, combina tie Janse-Vermeule 2 en 5, combinatie Van der Kamp 3, J. Parikow 4. Jan den Hengst pakte ook een over winning. Deze keer zegevierde hij op Meaux, voor J. Verwijs. Verwijs sleepte overigens eveneens een fraaie derde prijs in de wacht. BRUINISSE - Het is aardig om de ontwikkeling eens te volgen van vader en zoon of moeder en dochter tijdens een tennistoernooi als het Mossel toernooi in Bru. Hoe ver kwa men ze, was het de kwalitatief betere jeugd of juist de routine die de doorslag gaf voor een overwinning? Vaak zijn de ou ders op een te laat moment be gonnen om nog enige positieve invloed van het lessen te on dervinden maar op karakter kan op een redelijk niveau best aardig een balletje wor den geslagen. Bij de jeugd ligt dat anders; vanaf het eerste geslagen balle tje wordt er bij de club ge traind en bij talentvolle spe lers of speelsters volgt daarna de fasetraining. Niet veel ou ders kunnen het opbrengen om regelmatig met hun kroost naar de tennisbaan te trekken voor een partijtje, en nog min der komt het voor dat die com binatie een toernooi speelt. Des te verfrissender was het spel maar ook de goede ver houding binnen de lijnen van enkele koppels tijdens het Mosseltoernooi. Daar waren Mirna en Nellie Geense die zo'n beresterke par tij samen speelden tegen Vier gever/Büchner maar de volgen de ronde door het eerstgeplaat- ste duo werden uitgeschakeld, of Cor en z'n talentvolle zoon Rogier Korenhof die zo sterk acteerden in het herendubbel, tot en met de finale. Maar ook Jan Jans met z'n zoon Robin, de smaakmaker van het C-toer- nooi. Het familiekoppel Lien en Patricia Kort uit Zierikzee kwam echter het verst in het toernooi. Hun gezamenlijk op treden waarbij zij eikaars kwa liteiten en tekortkomingen probleemloos accepteerden, re sulteerde in het behalen van de zilveren mossel in het dames- dubbel-D, een aantekening in het familie-album waardig RENESSE - Onder het keurend oog van de keurmeesters J. M. Maris uit Grijspkerke en A. A. van Velden uit Moerka- pelle werd zaterdag in manege Grol in Renesse een aantal Koudbloedpaarden aan het keurend oog der meester onder worpen. Deze jaarlijkse keuring van Koudbloedpaarden werd georganiseerd doofde Schouwen-Duivelandse Bond. van Paardenfokkers. Kampioen der Kampioenen werd dit jaar Oda van Steenzwaan van eigenaar AN. Steendijk uit Nieuwerkerk, de huidige voorzitter van de bond. De lijst der kampioenen ziet er als volgt uit: Merrieveulens: 1. Christina van Linquenda - C. v. d. Houten, Kerkwerve. Hengstveulens: 1. Leon van de Bosweg - S. M. v. d. Velde, Zonnemaire. 1-jarige merries (g.m.): 1. Telma van Steenzwaan - A. N. Steendijk, Nieuwerkerk: (k.m.) 1Carla van Ceres - M. J. Kloet, Zierikzee. 2-jarige merries: 1. Ellenoor v.d. Schorepolder - C. v. d. Houten, Kerkwerve 3-jarige merries (g.m.): 1. Ramona van Steenzwaan A. N. Steendijk, Nieuwerkerk(k.m.) 1. Selma van Ceres - M. J. Kloet, Zierikzee. 4 tot 8 jarige merries (g.m.): 1. Gemma van de Bosweg - A. M. v. d. Velde, Zonnemaire: (k.m.): 1. Oda van Steenzwaan - A. N. Steendijk, Nieuwerkerk. Merries ouder de 7 jaar met merries afstammelingen: 1. Julia van Steenzwaan - A. N. Steendijk, Nieuwerkerk1. Kla- ra van Steenzwaan - A. N. Steendijk. Nieuwerkerk. Stalgroepen: 1. Stal S. M. v. d. Velde, Zonnemaire. Fokgroepen: 1. Stal A. N. Steendijk, Nieuwerkerk. Haflingers: Veulens: 1. Eppo van Grol - H. Beije, Renesse. 1 tot 2-jarige merries: 1. Cynthia van Grol, W. Franken, Serooskerke. 3 tot 4-jarige merries: 1. Nancy - Fam. M. Groenendijk, Haamstede. Oudere merries: 1. Madeleine van Grol - H. Beije, Renesse. Haflo-A rabieren: Merries: 1. Corine van Grol, H. Beije, Renesse Kampioenschappen: Jeugdkampioene 1988: Ramona van Steenzwaan - A. N. Steendijk, Nieuwerkerk. Kampioene 1988: Oda van Steenzwaan - A. N. Steendijk, Nieuwerkerk. Erekampioene 1988: Oda van Steenzwaan - A. N. Steendijk. Nieuwerkerk. Haflingers: Jeugdkampioene 1988: Cynthia van Grol - M. Franken, Serooskerke. Kampioene 1988: Nancy - fam. M. Groenendijk, Haamstede.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7