Jan Geense: tweemaal prijs tijdens Bruse Mosseltoernooi Regen speelt ruiters parten tijdens kringconcours in Bru NIEUmBODE Eerste doping- geval hij Tour de France 6 Platform In het herendubbel-C kwam Jan Goense wederom op het hoogste plat form terecht. Samen met Peter Cop- poolse trad hij in het strijdperk tegen het koppel Sjaak van Opstal/Piet Vreeke, dat in de halve finale had ge wonnen van André en Hans Jan Goe- degebure uit Nieuwerkerk. Van Opstal en Vreeke startten sterk in de finale met spectaculair volleywerk aan het net. In die periode moest vooral Coppoolse z'n draai nog vin den want z'n snoeiharde forehand Het toernooi afgerond en de winst binnen. Voor de winnaars in de verschillende categorieën reden om lachend de ca- was nogal eens te ruim bemeten, ter- mera in te blikken. moest De Waal, die toch alles uit de kast haalde, terrein prijsgeven door zich alleen maar te beperken tot de fensief spel. Hoewel ze vooral in de tweede set nog sterk terug kwam ging de winst met 6-3 6-4 toch naar Mewiss. Revanche Mirjam Quartel revancheerde zich op haar nederlaag tegen Corrie de Waal door samen met Hans Minnaar niet alleen in de halve finale van Cor rie de Waal en Rinus Geense te win nen, maar ook door de finale win nend af te sluiten tegen Maaike van Bergen en Karei Pattiasina uit Oolt- gensplaat. Het WIK-duo speelde een voortref felijke finale waarin alle elementen van spanning en sensatie aanwezig waren. Vooral de combinatie Mirjam Quartel achterin voor de diepe ballen en Minnaar a}s de „gretige afmaker" aan het net vormde een dodelijke be dreiging voor het Plaatse koppel. De eerste set liep uit op de climax van een tie-break die Quartel en Min naar jr. op grootse wijze naar zich toe wisten te trekken. In „de winning- mood" en met de wind in de zeilen alsof het de zeiltocht van Willem III en Mary betrof stevenden ze op de volle winst af in de tweede set, 7-6 6- 3. Het damesdubbel-C was weer een van die partijen waar eigenlijk geen verliezer aan te pas mocht komen, zo tfraai in evenwicht lagen de krachten van de finalisten. De vier dames ken den eikaars spel door en door want vele keren speelden ze met of tegen elkaar. Aan de ene kant Roxane Speelman en Astrid Verspeek en aan de andere kant Tica Peeman en Mar- tine Verschore. Er moest bijna een finish-foto van pa aan te pas komen den ze de buit binnen wat voor Jan Goense een tweede zilveren mossel betekende. Voor de tweede achtereenvolgende keer is Marion Mewiss er in geslaagd het damesenkel C in Bruinisse win nend af te sluiten. Deze keer versloeg ze de Bruse topspeelster Corrie de Waal met 6-3 6-4. Mewiss, spelend voor De Schelde uit Vlissingen, kwam alleen aan het begin van beide sets in problemen toen de clubkam pioene van De Bru-Tèn verrassend sterk opende en het thuispubliek nog een chauvinistisch sprankje hoop had dat Corrie de zilveren mossel zou openen. Want hoewel al jaren op het hoogste niveau in Zeeland meedraai end en al verschillende keren fina- liste, een zilveren mossel in het Mos seltoernooi als echtgenote van een mosselkweker had ze nog niet in de prijzenkast. De Waal startte sterk met haar be kende spreidingsspel en kwam daar door met 2-1 en 3-2 voor te staan. Maar Mewiss greep het initiatief als de ballen van haar tegenstandster niet diep genoeg waren en haalde uit met een verwoestende fore-hand ter wijl ze ook de gave had om de bal akelig dicht achter het net „dood te laten vallen", zodat deze niet meer te belopen waren voor de toch zeer rap pe Bruse speelster. Ook de gesneden backhand van Mewiss bleek een ge ducht wapen te zijn en meer en meer BRUINISSE - Het Mosseltoernooi zit er weer op. De zilveren mossels zijn inmiddels bij de winnaars van de finales terecht gekomen. Van spanning zinderende fina les als een climax van een week strijd, van de eerste geslagen bal een week geleden tot de prijsuitreiking door burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse. Sterke winnaar in het C-toernooi werd Jan Goense die zowel het herenenkel als samen met Peter Coppoolse het heren- dubbel op z'n naam schreef. In het D-toernooi twee ster ke winnaars: Marja Hart die het damesenkel en santen met René de Jonge het gemengddubbel won en Wilco Hoogerhuis, die het herenenkel won en ook met Peter Moerland samen het herendubbel naar zich toe trok. Het was uiteindelijk Jan Goense uit Ovezande uit de Zak van Beve land die de hoofdrol opeiste in het C- toernooi. Hij versloeg in de finale het 15-jarige jeugdtalent Robin Jans uit Zwijndrecht met 6-7 (7-4) 6-4 en 6-1. Toch kan Jans met recht als de smaakmaker van het toernooi wor den bestempeld, eentje die in komen de toernooien zeker nog van zich zal laten horen. Op z'n lange weg naar de finale schakelde hij plaatselijke co ryfeeën Peter Coppoolse en Sjaak van Opstal uit met sterke staaltjes tennis v^n hoog niveau. Maar in de fi nale liep hij uiteindelijk stuk op de stug verdedigende Goense die niet voor niets tot de top drie in het C- wereldje van Zeeland behoort. Wat bij Robin wel lukte tegen Cop poolse en Van Opstal (het onder druk zetten van de tegenstander en het for ceren van kansen) mislukte in de fi nale. Goense bleef rustig rond de baseline hangen en liet Jans het spel maken. Ellenlange backhandduels waren het resultaat en het was of de meer aanvallend ingestelde Jans te gen „de Berlijnse muur" stond te slaan; alles kwam terug op de back hand. Vooral in de derde en beslissen de set verloor hij het geduld bij dit kat-en-muis spelletje en wilde hij koste wat kost een beslissing afdwin gen. Die kwam er wel maar dan in het voordeel van Jan Goense die de aan valsdrift afstrafte met scherpe pas- seerslagen. 6-1 derhalve voor Goense die in de halve finale met een zware driesetter had gewonnen van Marius van Oeveren. wijl ook z'n agressieve service regel matig eindigde met een dubbelfout. Vreeke en Van Opstal daarentegen maakten weinig fouten en buitten hun ervaring en routine goed uit, het geen resulteerde in een setwinst van 6-2. Meer en meer kwam Coppoolse in zijn spel en met het opbouwende werk van Goense kwam er evenwicht in de spannende partij met een nipte setwinst (7-5) voor het eerstge- plaatste koppel. De noodzakelijk ge worden beslissende set bleven Cop poolse en Goense sterk acteren en behielden het initiatief. Met 6-3 haal- om enig verschil in kwaliteit te ont dekken. Na een machtige strijd trokken uit eindelijk Roxane Speelman en Astrid Verspeek aan het langste eind met 3-6 6-3 en 6-4. Ongetwijfeld zal bij de toeschou wers het herendubbel-D nog het langst in het geheugen gegrift blijven als de meest spectaculaire partij uit het hele D-toernooi. Op miraculeuze wijze wisten Wilco Hoogerhuis en Pe ter Moerland een 1-5 achterstand in de derde set in te lopen in hun partij tegen vader en zoon Cor en Rogier Korenhof uit Nieuwerkerk en vervol gens via een tie-break te winnen. Zelfs een matchpoint tegen kon hun geloof in een overwinning niet bre ken. Bijkomend detail was dat na die samen gespeelde partij Hoogerhuis en Moerland het herendubbel tegen elkaar moesten spelen met winst voor Hoogerhuis. Na die dubbele overwinning zal hij, evenals ook Mar ja Hart volgend seizoen tot de C- categorie gerekend moeten worden. Aanvalsgolf Hoogerhuis en Moerland kwamen in de finale tegen Cor en Rogier Ko renhof, die van geen wijken wilden weten, en zelf met hun snelle spel en goede reflexen aan het net het spel maakten in de beginperiode. Een ver diende winst van 6-4 in de eerste set was het gevolg. Maar het evenwicht herstelde zich in de partij en de steeds naar het net stormende „aan valsgolf" uit Westerschouwen kwam terug. Spectaculairerally's met schit terend volleywerk van beide koppels maakten de partij tot een geweldig kijkfestijn. Aanvallen was het devies waardoor het boeiend bleef. Met 6-4 voor Hoogerhuis en Moerland was de balans weer in evenwicht. Toen leek het alsof er „zand van het Westerschouwse strand" in de goed geoliede machinerie kwam want va der en zoon Korenhof konden uitlo pen naar 5-1 in de beslissende set met zelfs een matchpoint voor het duo. Toen herstelden de Zeeuwse kam pioenen zich weer en puntje voor puntje slonk de voorsprong van Ko renhof zn. Vijf games op rij bracht hen op 6-5 maar het zou uiteindelijk 7-3 via een tie-break worden eer deze strijd der matadoren beslist zou wor den in het voordeel van Hoogerhuis en Moerland. „Het is niet erg om zo te verliezen, want we hebben een gran dioze partij gespeeld", zei Cor Koren hof na afloop. Enige tijd daarna moesten Hoogerhuis en Moerland te gen elkaar in het strijdperk treden voor de finale herenenkel-D. Na de slijtageslag van het dubbel bleek Hoogerhuis zich beter hersteld te hebben want hij won afgetekend met 6-3 6-0, daarmee een dubbele over winning voor zich opeisend. Ook bij de dames een crack die de volle winst voor zich opeiste en vol gend jaar zeker een aanwinst voor het C-toernooi zal blijken te zijn, Marja Hart uit Kerkwerve. Als een rots in de branding met gedegen spel beheerst ze alle slagen. Ze won de fi nale van Jolanda Franke uit Vlissin gen met de bizarre uitslag 0-6 6-0 6-0. „De eerste set heb ik een veel te hoog tempo gespeeld en dat viel precies in het straatje van Jolanda. Daarna ben ik gaan vertragen en heb daardoor haar spel ontregeld met succes", al dus de verklaring van Marja Hart voor deze wat vreemde stand. In het gemengddubbel waren Marja Hart en René de Jonge net een „maat je te groot" voor de zo verrassend ver gekomen Nelleke en Meivin A toon uit Brouwershaven die in de halve fi nale het geplaatste koppel Erna Ter- wisscha en Martin Salomons hadden uitgeschakeld. Hart en De Jonge wonnen van de Atoons met 6-3 6-0. Groot succes ook voor moeder en dochter Lien en Patricia Kort uit Zie- rikzee, die het damesdubbel op hun naam brachten. Een opmerkelijke prestatie gezien de strijdlustige te genstanders Riet Bij de Vaate en Erna Terwisscha. Moeder en dochter Kort speelden het gehele toernooi lang al sterk en hun slagvaardigheid werd dan beloond met het verzilverde kleinood waar ook de vissersplaats groot in is geworden, de mosselen. Met 6-4 6-4 grepen ze de winst. Als pleister op de wonde kreeg Riet Bij de Vaate later uit handen van John Deering de sporttiviteitsprijs uitge reikt. Burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse reikte de prijzen uit, ter wijl traditiegetrouw de winnaar van het herenenkel C, Jan Goense, de wedstrijdleiding Adrie de Looff, Pe ter Coppoolse en John Deering, be dankte voor hun inzet: „Ondanks het slechte weer hebben jullie dit zo ge zellige toernooi toch weer in goede banen weten te leiden". VILLARD DE LANS - De Spaanse renner Roque de la Cruz is bij de con trole na de vierde etappe van de Ron de van Frankrijk op het gebruik van stimulerende middelen betrapt. De la Cruz was door loting aangewezen voor de dopingtest in Evreux. De Spanjaard krijgt de gebruikelijke straf opgelegd: een maand voorwaar delijke schorsing, tien minuten tijdstraf en een boete van 1500 gul den. Veel ruiters laten zonder bericht verstek gaan BRUINISSE - De weergoden waren de ruiters en ama zones die zaterdag deelnamen aan het kringconcours van de landelijke rijvereniging en ponyclub De Schouwse Ruiters in Bruinisse niet welgevallig. De regen die bij tussenpozen naar beneden kwam vallen maakte van dit buitengebeuren niet alleen een natte en kille aangele genheid, maar maakte het rijden in een modderige ring ook tot een zware opgave. Hierdoor bleven de resultaten bij enkele onderdelen (B- en M-klasse springen voor po ny's) dan ook onder de maat. De verwachtingen waren hoog gespannen voor dit kringconcours, het grootste hippische evenement op Schouwen-Duiveland. Behalve Schouwen-Duivelandse rij- en pony verenigingen waren ook de zusterver enigingen van Walcheren en dit jaar eerst ook de verenigingen uit de kring Moerdijk uitgenodigd voor dit evenement, dat door zo'n 63 bedrijven werd gesponsord. Spelbreker In totaal tweehonderd combinaties verschenen op het terrein van manege De Korenzolder in de ring voor het af leggen van de twee dressuur- dan wel een dressuur- en een springproef. Een nieuwigheidje dat de Koninklijke Fe deratie van Landelijke Rijverenigin- gen vanaf april dit jaar heeft inge voerd. Dat aantal deelnemers was beduidend minder dan het aantal dat zich voor dit concours had ingeschre ven, Door het najaarsachtige weer lieten wel ruiters en amazones zonder bericht van verhindering verstek gaan. Opmerkelijk was dat van de Bruse ruitervereniging voor wie dit concours in feite een thuiswedstrijd was alleen Marian Jumelet met Ro meo in de ring verscheen. Door de regenval van de afgelopen dagen leverde het parcours met name problemen op voor de minder erva ren ruiters en amazones met als ge volg zo'n drie tot vier „slippertjes" in de B-klasse. Ook in de M-klasse springen voor pony's bleven de pres taties onder de plaat doordat de eer ste zes deelnemers achter elkaar wer den gediskwalificeerd wegens het weigeren van de eerste hindernis. In de zwaarste klasse zorgde de slechte gesteldheid van het terrein ervoor dat er in deze categorie geen winst punten werden uitgedeeld. Dat zware parcours speelde overi gens niet iedereen parten, want een aantal deelnemers slaagde er wel in om een felbegeerd winstpunt, in de wacht te slepen. In de L-klasse paar de werd over de gehele linie goed ge presteerd. Van de tien deelnemers re den er negen een barage. Absolute „topscorer" van deze dag was Geert Jan van Kempen van de ruitervereni ging Flakkee. Bij de Ll-dressuur ver gaarde hij met zijn paard Beau 138 punten hetgeen twee extra winstpun ten opleverde. Verrassend was ook het optreden van Frans de Vrieze van Westelijk Schouwen. Nadat hij een geruime tijd minder goed presteerde reed hij zich in Bru weer eens in de kijker met een eerste plaats in de individuele dressuur in de L2-klasse paarden. De Vrieze die met Bonnot in de ring ver scheen verzamelde een puntentotaal van 128 punten, hetgeen hem ook een winstpunt opleverde. Ook bij de tweede dressuurproef eindigde deze Westelijk Schouwen ruiter als eerste, zij het met 123 punten. Succes Succes was er deze keer ook voor Rianda van der Velde in de B-dres- suur voor pony's (categorie C/D). De amazone van de Schouwse Ruiters is al jaren van de partij maar viel deze keer voor het eerst in de prijzen. Sa men met Carolien scoorde zij 126 pun ten hetgeen haar gelijk een winst punt opleverde. Daniëlle Rotteveel van Westelijk Schouwen reed voor het eerst een Ll-dressuurproef met haar nieuwe aanwinst Ashgrove Ra chel. De jonge amazone maakte een veelbelovend debuut door met dit op treden gelijk een tweede plaats in de wacht te slepen. Eline en Rianne Struijk van de Schouwse Ruiters gebruikten het kringconcours van hun eigen vereni ging voor het „spekken van de prij zenkast". Eline bleef in de L2- dressuur voor pony's met 124 punten haar naaste concurrent Arjan Baas van Oranjeruiters een punt voor. Eveneens een eerste plaats was er voor haar samen met de inmiddels weer herstelde Pascal bij het sprin gen voor pony's in de M.-klasse. Aarzeling Rianne die met de circa 1,10 nieter grote pony Prim in de ring verscheen boekte winst in de Ll-dressuur cate gorie A. Die combinatie verscheen na enige aarzelingen van de jeugdige amazone ook in de ring voor het springen bij de B pony's. Haar twijfel of haar Prim dat aan zou kunnen bleek niet nodig te zijn. Met een to taal van 9,5 fouten eindigde zij bij dit onderdeel als tweede. Verrassend was ook het optreden van Kees de Visser van de Schouwse Ruiters in de zwaarste springklasse bij de paarden. Met een totaal van nul fouten versloeg hij de Zeeuwse kampioene Sandy den Exter die in Bru vier fouten maakte. Wel was er voor de Noordbevelandse amazone een eerste plaats bij het springen voor paarden in de lichte klase. De lijst van kampioenen in de ver schillende disciplines ziet er als volgt uit: Dressuur Z1 en Z2 paarden: Jan Meijers met Mr Abgar (Oranjezon): 174 punten. Dressuur Z pony's: Arian- ne Hanse met Liza (Schouwse Rui ters): 172 pnt. Dressuur M2 pony's: Alice van Exel met Christiaan (Oran jeruiters): 122 pnt. Dressuur M2 paar den: Dicky Wieringa met Vaandrig (Noord Beveland): 117 pnt. Dressuuur Ml paarden: Irma van der Wal met Voniek (Sasruiters): 122 pnt. Dres suur Ml pony's: Sonja de Feiter met Melcha (Schouwse Ruiters): 126 pnt. Dressuur L2 paarden: Frans de Vrieze met Bonnot (Westelijk Schouwen): 128 pnt. Dressuur L2 pony's: Eline Struijk met Rocco (Schouwse Rui ters): 124 pnt. Dressuur LI paarden: Geert Jan van Kempen met Beau (Flakkee): 138 pnt. Dressuur Ll paar den: Bram Wattel met Epinal (Oran jezon): 127 pnt. Dressuur B paarden: Augusta Lantsheer met Donald (Oranjezon): 126 pnt. Dressuur B pony's: cat C/D: Rianda van der Velde met Carolien (Schouwse Ruiters): 126 pnt. cat A/B: Tjarda van der Wal met Thffy (Sasrui ters): 124 pnt. Dressuur Ll pony's cat C/D: Sandra Dorst met Sun Shine (Schouwse Ruiters) et 123 pnt. Dres suur B pony's cat C/D/E: Lenno Ver maas met Sheila (Eendrachtruiters) met 127 pnt. cat B: Tjarda van der Wal met Thffy (Sasruiters): 124 pnt. Viertallen paarden: Westelijk Schouwen: 123 pnt. Achttallen po ny's: de Schouwse Ruiters: 117 pnt. Winnaars tweede dressuurproef: M2 paarden: Doesjka van Loon met Wie- cotin (Scheldestad): 121 pnt. M2 po ny's: Sheila de Lint met Tascha (Prin ses Irene): 120 pnt. Z pony's: Arianne Hanse met Liza (Schouwse Ruiters): 178 pnt. L2 paarden: Frans de Vrieze met Bonnot (Westelijk Schouwen): 123 pnt. L2 pony's: Mary Korsman met l'Esprit (Westelijk Schouwen): 122 pnt. L2 pony's: Carolien Mossel man met Brown Beauty (Flakkee): 126 pnt. B paarden: Arian Stoutjes- dijk met Veli'eneke (Eendrachtrui ters): 129 pnt. Het springen leverde een eerste- plaats op voor: Ellen Krijger met Lismore (Oranjezon): 0 fout, voldoen de in de B-klasse springen voor po ny's categorie: D/E. Cat. A/B/C: Ma- riska Vermaas met Liedian (Midden Flakkee): 0 fout, voldoende. B paar den: Nina de Leeuw met Bonaparte (Noord Beveland): 0 fout, voldoende. L pony's na barage: Annemarie de Visser met Pagita (Gouwe Reyers): 0 fout, 41,48 sec. L paarden na barage: Sandy den Exter met Domingo (Noord Beveland): 0 fout, 39,7 sec. M. pony's: Eline Struijk met Pascal (Schouwse Ruiters): 0 fout. M paar den: Laurice Boonman met Wilde man (Schouwse Ruiters): 0 fout. Z paarden: Kees de Visser met Thoran (Gouwe Reijers): 0 fout. Dressuurprestaties De dressuurprestaties van de ande re Schouwen-Duivelandse deelne mers zijn als volgt: Z1 en Z2 paarden: 2. Marian Jumelet met Romeo (Bru): 169 pnt. Ll pony's: 2. Daniëlle Rotte veel met Ashgrove Rachel (Westelijk Schouwen): 122 pnt. B pony's: cat/C/ D/E 2. Rianda van der Velde met Ca rolien (Schouwse Ruiters): 125 pn. 3. Rozemarijn de Leeuw met Maja (Schouwse Ruiters): 125 pnt. Tweede dressuurproef: L2 pony's: Sandra Dorst met Sun Shine (Schouwse Rui ters): 116 pnt. M2 paarden: Ingerli Vroon met Valentijn (Westelijk Schouwen): le proef: 110 pnt. 2e proef: 120 pnt. Ml pony's: Christine Simon- se met Layla (Schouwse Ruiters): 117 pnt. L2 paarden: Jaap Rentmeester met Zolinda (Schouwse Ruiters): 118 pnt. Willem den Boer met Zerieta (Schouwse Ruiters): 116 en 118 pnt. L2 pony's: Martine Hart met Elza (Schouwse Ruiters): 118 pnt. Eline Struijk met Pascal (Schouwse Rui ters): 98 pnt. Ll paarden: Stef Nelisse met Olof (Schouwse Ruiters): 117 pnt. Petra Remeeus met Bina (Schouwse Ruiters): 118 en 112 pnt. Corrie Krab be met Verdien (Schouwse Ruiters): 99 en 94 pnt. Jeanet Kooman met Ure- ko (Westelijk Schouwen): 107 pnt. An- ja op 't Hof met Olympic (Schouwse Ruiters):103 pnt. Ll pony's: Annemie- ke Klompe met Rakker (Schouwse Ruiters): 110 pnt. Lenny den Boer met Rapid (Schouwse Ruiters): 100 pnt. Arina de Oude met Smitty (Schouw se Ruiters): 108 en 114 pnt. B paarden: Ko Quartel met Anti- goon (Schouwse Ruiters): 120 pnt. Ra- gonda den Boer met Wodan (Schouw se Ruiters): 119 en 117 pnt. Ellen de Vries met Corona (Westelijk Schou wen): 115 en 118 pnt. Greet Breen met Adelheid (Westelijk Schouwen): 101 en 116 pnt. Marian Jumelt met Cheval (Bru): 100 pnt. B pony's: Amber Bij de Vaate met Donald (Schouwse Rui ters): 118 en 120 pnt. Rozemarijn de Leeuw met Maja (Schouwse Ruiters): 121 pnt. Gillian Simmers met Rex (Westelijk Schouwen): tweemaal 120 pnt. Springen: B paarden: Ko Quartel met Antigoon (Schouwse Ruiters): 3 fout, voldoende. B pony's cat. D/E: 2. Rianne Struijk met Prim (Schouwse Ruiters): 9,5 fout. L paarden na bara ge: 2. Stef Nelisse met Olof (Schouw se Ruiters): 0 fout, 40,2 sec. Jaap Rentmeester met Zolinda: 4 fout. Stef Nelisse (met Olaf) van de Schouwse Ruiters bleek in de L-klasse springen voor paarden met 40.2 sec. de op één na beste te zijn. «l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6