Gouden paar Fiere-Hagestein DEURLOO INTERMEUBEL van inbrekers en dieven installatiebedrijf Auto's weer het doelwit Opbrengst rommelmarkt Nederlandse Hervormde Kerk boven verwachting 'We lezen maar wat meer omdat het steeds regent' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kop/staart- aanrijding Doorgereden na aanrijding Personenauto uitgebrand Brandstichting in trailer van Spiegeltent Schade hij aanrijding Inbraak in WV-kantoor Ouwerkerk Diefstal uit clubhuis Zierikzeese Watersport vereniging- Twee auto's zwaar beschadigd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 18 juli 1988 Nr. 24311. 3 Haringvlietpleiri 4 - 4301 XG Zierikzee - "Tal. 01110-12946 Uitgever: B.V. Drukkerij v/h takenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01113-1766 Redactie (na 17.30 uur): 01110-14417 of 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. VooG. OW W.S -teEFT u SEkOEFTe aan» eeaj loeiv-noeK Her een kaslaoctec,. $£&>£K Daa&VOC*. OMZÊ TooNJXAHetS Twee auto's gestolen Advertentie ZIERIKZEE - Vijftig jaar geleden gaven C. Fiere en M. Hagestein uit Zierikzee elkaar het op 15 juli jawoord. Dat bete kende dat zij dit jaar een gouden paar zijn. En dat feit werd met vrijdag gevierd met zoon Cor, schoondochter Aleida, kleinzoon Cleo en vele andere familieleden. C. Fiere werkte als tuindersknecht bij een tuindersbedrijf dat indertijd was gevestigd aan het Jannewekken in Zierikzee. Aan de achterzijde liep het Lange Pad en daar ontmoette hij zijn latere echtgenote M. Hagestein. Zij werkte in de huishouding bij de pastorie die bij Schouwenoord hoorde. Fiere was indertijd een bekende verschijning in de straten van Zierikzee doordat hij groenten ventte met kar en hond en later paard en wagenOngeveer twaalf jaar runde het echtpaar een groentenzaak. in de Poststraat te Zierikzee. Daarnaast was Fiere vijftig jaar lang vrijwillige werkzaam voor de Hervormde gemeente in Zierikzee. Eerst met kerkewerk, toen tweintig jaar lang als ouderling en de laatste jaren als bezoekbroeder. Mevrouw Fiere handwerkt graag. Het echtpaar kreeg een zoon en een kleinzoon. Ter gelegenheid van de gouden bruiloft werd in het Huis van Nassau een receptie gehouden waar velen het echtpaar kwamen feliciteren. Weersomstandigheden nauwelijks van invloed op bezoekersaantal Om zich toegang tot het kantoor te verschaffen werden de schuiframen geforceerd. Kantoorhoudster C. A. S- S deed aangifte van de inbraak. In to taal werd 120 gulden baar geld gesto len. NIEUWERKERK - Bij een kop/ staart-botsing op de N-59 bij Nieu-; werkerk raakten twee auto's bescha digd. J. ter V. uit Den Haag stopte voor het rode verkeerslicht. De achter hem rijdende J. K. uit Breslau (Did) merk te dat te laat op en botste achterop Ter V. Zijn auto raakte aan de voorzij de beschadigd terwijl de auto van Tbr V. aan de achterzijde schade opliep. SIRJANSLAND - Bij een kop/ staart-aanrijding op de Bredeweg bij Sirjansland raak te zaterdag de cara van van W. A. de J. uit Amsterdam beschadigd. Het ongeval deed zich voor om streeks 22.30 uur. De J. stopte en een achter hem rijdende automobilist merkte dat te laat op en kon een aan rijding niet meer voorkomen. De au tomobilist reed door na het ongeluk maar kon aan de hand van het kente ken opgespoord worden. De automo bilist in kwestie moet nog gehoord worden over het gebeurde. SCHOUWEN-DUIVELAND - Het afgelopen weekend zijn auto's weer een belangrijk doelwit geweest van inbrekers en dieven. In een aantal ge vallen bleef het bij een poging tot in braak. Zowel in Renesse als in Brui- nisse werd een auto gestolen. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd de auto van E. E. uit Morbach (Did) gestolen. De auto stond gepar keerd aan de Hageweg bij Bruinisse. Het betreft een metalliek bruine Mer cedes 350 SL coupé met het kenteken WIL-EE 45. In de nacht van donderdag op vrij dag werd de bij de jachthaven Kloos ternol in Scharendijke geparkeerd staande auto van E. K. uit Nordkir- chen (Did) gestolen. In dit geval gaat het om een metalliek zilverkleurige BMW 535 i ter waarde van 35.000 D.Mark. Het kenteken van de auto is COE-KD 80. Voorruit uitgesneden Overigens werd bij verschillende inbraken in auto's een nieuwe tech niek gehanteerd. Zo werden bij de op het parkeerterrein aan de Baden Po- wellweg geparkeerd staande auto van J. S. uit Bergisch-Gladbach (Did) de voorruitrubbers doorgesneden. Daarna werd de voorruit wegge haald. Uit de auto van S. werd de radio- cassettespeler ontvreemd. De schade bedraagt 800 D.Mark, Bij de auto van A. H. uit Zierikzee bleef het bij een poging. De rubbers van de voorruit werden doorgesneden. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd bij de auto van M. G. uit Düssel- dorf een ruit ingeslagen. Ook hier werd de radio-cassettespeler ont vreemd. Diezelfde nacht werd uit de auto van P. T. uit Leiden de radio- cassettespeler gestolen. Volgens T. een schadepost van 2700 gulden. Daarbij komt dan nog eens een scha de van 400 gulden vanwege een in geslagen portierrraam. De auto van T. stond geparkeerd aan de Dale- boutsweg bij Burgh-Haamstede. Siervelgen Van de auto van A. J. uit Hartheim (Did) werden in de nacht van zaterdag op zondag de siervelgen gestolen. Een schadepost van in totaal 360 D.Mark. Uit de aan de Adriaan van der Weyde- weg geparkeerd staande auto van C. R-J uit Dortmund werd in de nacht van donderdag op vrijdag de radio- cassettespeler gestolen. De dieven verschaften zich toegang tot de auto door het inslaan van een ruit. Een schadebedrag is niet be kend. Overigens spreekt men bij de poli tie van een rustig verlopen weekend. Er was één vechtpartijtje in Renesse. R. H. werd aangehouden voor mis handeling van R. den O. P. van der S. uit Zierikzee deed aangifte van dief stal van geld uit zijn portemonnee. Hij was deze in de Poststraat in Zie rikzee verloren. De portemonnee werd later afgegeven bij de politie. Van der S. claimt diefstal van 250 gul den uit de portemonnee. RENESSE - In de nacht van zater dag op zondag is een aan de Hoogen- boomlaan in Renesse geparkeerd staande auto totaal uitgebrand. De politie vermoedt dat de auto na een poging tot diefstal in brand is gestoken. De auto was het eigendom van T. F. uit Witten (Did). Het betreft een twee jaar oude Volkswagen Golf. De schade wordt geraamd op 15.000 gulden. Advertentie RENESSE - Namens eigenaar K. uit het Belgische Rijckevorssel deed F. de B. aangifte van brandstichting in een trailer van de Spiegeltent die momenteel opgesteld staat in het centrum van Renesse. De brand ontstond in de nacht van zaterdag op zondag. Wat de precieze omvang van de schade is is nog niet bekend. Wel is gemeld dat bij de brand een hoeveelheid kleding verlo ren is gegaan. SEROOSKERKE - Twee auto's raakten beschadigd bij een ongeval op de kruising Stoofweg-Dammen- weg te Seroorskerke. A. M. uit Delft reed met zijn auto over de Stoofweg in de richting Re nesse. R. V. uit Vrouwenpolder kwam vanaf de Dammenweg en wilde links af de Stoofweg oprijden in de rich ting van Zierikzee Hij verzuimde daarbij voorrang te verlenen aan M. De auto van V. werd aan de linkerach terzijde beschadigd terwijl de auto van M. linksvoor schade opliep. OU WERKERK - In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in het VVV-kantoortje in Ouwerkerk. HAAMSTEDE - „De afgelopen jaren zat er wel een stij gende lijn in de opbrengst van de rommelmarkt, maar ik had toch niet verwacht dat het dit jaar zo goed zou gaan", aldus M. A. van der Maas, één van de organisatoren van de rommelmarkt die zaterdag op de Ring in Haamstede gehouden werd. De netto-opbrengst van de rommel markt bedraagt 8967,- en dat bedrag wordt aangewend om het onderhoud van de kerk ter hand te nemen. In de vroege morgenuren zag het er heel even naar uit dat het weer roet in het eten zou gooien. „Er vielen wat druppels en we zijn ook wat later be gonnen dan gebruikelijk. Maar de verdere tijd is het eigenlijk zo goed als droog gebleven", aldus Van der Maas. ,,En het weer heeft eerder voor meer bezoek dan voor minder bezoek gezorgd. Als het mooi weer is gaat ie dereen naar het strand". Vroeg Wie nog echt iets leuks weg wilde halen op de rommelmarkt moest vroeg uit de veren. Wat niet weg neemt dat er ook 's middags nog een redelijk assortiment over was. Waar onder meubilair als bedden en keu kenstoelen, maar ook huishoudelijke artikelen. ,,Kijk nou, wat een grap pig oud mouwplankje. Ik weet nog dat mijn moeder er vroeger zo een had", aldus één van de kijkers. Voor het luttele bedrag van dertig gulden kon men de eigenaar worden van een oude schrijfmachine van Zweeds fabrikaat. „Hij is nog hele maal goed hoor, er moet alleen een nieuw lint op", aldus één van de ver kopers. Er was meer dan alleen 'rommel' op de rommelmarkt. Een van de acti viteiten die volgens Van der Maas een behoorlijk groot aandeel in de op brengst heeft geleverd was het Rad van Avontuur. „En dan moet ik er wel bij zeggen dat we erg veel medewer- ZIERIKZEE - De dieven die zich schuldig maakten aan diefstal van een aantal goederen uit het clubhuis van de Zierikzeese Watersportvereni ging aan de Havendijk te Zierikzee moeten het wel heel erg koud hebben gehad. J. de B. uit Zierikzee, die namens de Watersportvereniging, aangifte deed van diefstal sprak tegen de politie het vermoeden uit dat men blijkbaar uit was op brandbaar spul. In de nacht van zaterdag op zondag werd uit het clubhuis een mededelingen bord, een closetrolhouder en een kist ontvreemd. Met een gezamenlijke waarde van ongeveer 800 gulden. De deur van het clubhuis is altijd open omdat de voorziening dag en nacht toegankelijk moet zijn voor wa tersporttoeristen die van het toilet gebruik willen maken. BRUINISSE - Twee personenauto's werden zwaar beschadigd bij een kop/staart-aanrijding die zondag middag plaats vond op de Grevelin- gendam nabij Bruinisse. Het ongeluk gebeurde toen J. in 't G. uit Loon op Zand afremde voor een rij langzamer rijdende auto's voor hem. Hij reed in de richting Bruinis se J. R. uit Oud-Beijerland, die ach ter hem reed, reageerde wel op de remmanoeuvre van zijn voorganger maar schoot bij het afremmen door vanwege het gladde wegdek door de regen. De botsing kwam zo hard aan dat de gehele voorzijde van zijn auto werd vernield en de gehele achterzij de van de auto van zijn voorganger J. in 't. G. Er waren geen persoonlijke verwondingen. king van de plaatselijke midden stand hebben gehad. Door hen kon den we erg aantrekkelijke prijzen ter beschikking stellen". Pannekoeken Alles bij elkaar hebben zo'n 33 mensen zich ingespannen om van de rommelmarkt een succes te maken. „En die kwamen niet allemaal uit Haamstede hoor. Er waren er ook el ders van het eiland", aldus Van der Maas. „Weet je wat ook belangrijk is. Dat je de spullen goed schoonmaakt voor dat je ze op een rommelmarkt neer legt. Bij ons wordt elk stukje grondig gewassen. En dat scheelt toch een hoop in de presentatie. En dan is het zeker een stimulans als de opbrengst zo hoog uitvalt", aldus een zeer tevre den Van der Maas. All Ready verdient 1500 gulden met oude boekenmarkt onder de Beuze Goede zaken werden ook gedaan aan de kraam met pannekoeken. „Ja, we hebben al heel wat verkocht hoor. Het loopt echt erg goed". Navraag leert dat er inmiddels 3Q pakken b.e^ slag gebruikt zijn voor het .b.akkep, van de goudgele versnaperingen i Voor het bakken van de pannekoeken had men, mede in verband met de harde wind, een plaatsje gezocht in de kerk. Drie jaar De voorbereidingen voor de oude boekenmarkt duurden driejaar. „Elk jaar deden we met de schoonmaak tijd briefjes in de bus om de mensen te vragen of ze nog oude boeken wil den wegdoen. Al onze leden, dat zijn er ongeveer honderd, hebben meege holpen om die boeken op te halen". tieve technische boeken over auto's en motoren. De meeste boeken die onder de Beuze te koop werden aangeboden vielen in de categorie romans. Oude werken van Jan Mens en Johan Fabri- cius en meer recentere werken waar van de titels op zich al een verhaal vormden. „Duister verleden (van Margaret Ferguson), Liefdesconflict (van Mary Burchell), Alles is je verge ven (van Nina Roland) en Een warme zomer lang (van Lucy Gillen). Vooral de laatste titel kwam weinig overeen met de dagelijkse werkelijkheid. Tevreden Maar niettemin leverden al deze boekwerken vele tevreden klanten op. En tevredenheid bij de organisa toren. „We hadden niet gedacht zoveel te verkopen. We zijn er erg blij mee. Vooral omdat we maar twee keer per jaar een actie ten bate van de clubkas mogen houden". Vanuit die achtergrond was het niet vreemd dat de mensen die even onder de Beuze liepen, de keuze had den uit enkele duizenden boeken. De drie leden van All Ready die achter de tafels stonden constateerden dat er bij het publiek vooral vraag was naar oude zondagsschoolboekjes. „We hadden er niet 2oveel en die wa ren zo weg. Waarschijnlijk kopen de mensen die boeken uit een soort nostalgie. Omdat ze ze vroeger zei f hebben gelezen en ze nu aan hun kin deren willen laten zien". Ook was er een opvallende vraag naar intorma- Er was vooral vraag naar oude zondagsschoolboekjes tijdens de oude boekenmarkt onder de Beuze. ZIERIKZEE - „We lezen maar wat meer omdat het steeds regent". Met deze motivatie schafte een vakantie gangster zich een hele stapel damesromans aan op de ou de boekenmarkt die zaterdag werd gehouden onder de Beuze te Zierikzee. Zij was niet de enige. Vele vakantie gangers en inwoners van Schouwen-Duiveland maakten van de markt gebruik om hun hoeveelheid leesvoer aan te vullen. Dat leverde de organisator van het evenement, de Zierikzeese korfbalvereniging All Ready, een winst op van 1500 gulden. „Peningmeesteresse C. Goud swaard toonde zich dik tevreden met dat bedrag. „Het liep lekker. Vooral in de ochtend. Om ongeveer 11.00 uur hadden we al 750 gulden verdiend". De opbrengst was bestemd voor de clubkas waaruit de korfbalvereni ging de algemene kosten betaalt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3