De balans na ruim anderhalf jaar slachtofferhulp: weinig respons agenda 10.000 gulden buit na gewapende roofoverval in centrum Zierikzee WATERSTANDEN DE HUUR CV KETEL DEURLOO B.V. Inbraken in auto's Snoeplustige dieven Diefstal trailer van 6000 DM NACK: Wijzigen bemiddelings regeling verkoop sta-caravans schande Geen massale vakantie-uittocht op snelwegen Visserijdagen Bruinisse trekken 15.000 bezoekers Gevangenis straffen tot 4 jaar voor b ankovervallers Koninklijke onderscheiding voor scheidende wijkver pleegkundige 2 BURGH-HAAMSTEDE/RENES- SE/BROUWERSHAVEN - In de nacht van zaterdag op zondag wer den drie personenauto's opengebro ken, waarna de geluidsapparatuur werd gestolen. In alle gevallen werden toeristen slachtoffer van deze praktijken. R. van H. uit Hoogerheide werd onaan genaam verrast toen hij terugkeerde bij zijn personenauto die stond ge parkeerd aan de Burghseweg te Haamstede. Het linkerportierruitje was ingeslagen en de radio/cassette recorder gestolen. Tbt die ontdekking kwam ook W. H. uit Willich (Duits land). Zijn auto stond bij de jachtha ven Den Osse nabij Brouwershaven. De waarde van de apparatuur be droeg 1200 Dm en de schade door braak 250 DM. De auto van W. P. uit Maasland stond aan de Laone te Re- nesse toen hij werd opengebroken. De Maaslander werd gedupeerd voor in totaal 2200 gulden. BURGH-HAAMSTEDE - In de nacht van zaterdag op zondag werd een ijstent opengebroken die langs de Strandweg te Haamstede staat. De dieven waren kennelijk uit op snoepgoed. Zij kwamen de ijstent binnen via het forceren van het slot van de deur. In totaal werden vijf dozen met diver se soorten snoepgoed meegenomen plus een aantal zonnebrillen. De ijstent is eigendom van M. van V. uit Zierikzee. Hij leed door de diefstal én de schade door braak een verlies van enkele honderden guldens. SCHARENDIJKE - In de nacht van zaterdag op zondag werd van een camping langs de Kuyerdamseweg bij Scharendijke een trailer ter waar de van ongeveer 6000 DM gestolen. Het voertuig is eigendom van H. P. uit Bonn en stond, waarschijnlijk los gekoppeld van de auto, geparkeerd op het parkeerterrein van de cam ping. Het gaat om een eehassige trai ler van het merk Heku. Een zilver kleurig exemplaar met rode strepen. HONTENISSE - De 42-jarige W. E. F. M. d'Haen uit het Belgische St. Ni klaas is zaterdagavond in de Wester- schelde nabij de veerhaven van Perk- polder verdronken. De man, die aan het vissen was, ging met zijn waad- pak het water in. De politie vermoedt dat de man zich daarbij zover in het water waagde dat zijn pak vol met water liep als gevolg waarvan hij gaan kans meer zag om de kant te be reiken. Het stoffelijk overschot van de man werd rond middernacht uit het water gehaald. ZIERIKZEE - Het Nederlandse Ad viescentrum Kampeerders (NACK) is „furieus" over het voornemen van staatssecretaris Evenhuis (economi sche zaken) om de bemiddelingsrege ling voor de verkoop van sta caravans te wijzigen. Evenhuis wil af van de regeling dat eigenaren van een kampeerterrein voor hun bemid deling bij de verkoop van een sta caravan drie procent commissie (courtage) in rekening mogen bren gen. Hij wil dat de commissie die de campinghouder krijgt in overleg tus sen de verkoper en de bemiddelaar wordt betaald. Volgens het NACK betekent dit dat de „zwakkere partij weer getroffen wordt". De organisatie spreekt van „een schande". Van de circa 300.000 langkampeerders in ons land bestaat volgens het NACK een derde deel uit mensen met een minimuminkomen. Als de staatssecretaris zijn plannen doorzet wordt volgens het NACK het kamperen voor deze groep vrijwel on mogelijk. „Allereerst houden ze als ze hun ca ravan verkopen, waar vaak hun laat ste geld inzet, slechts een klein be drag van de verkoopsom over. Onder nemers vragen vaak bedragen vanaf 600 tot 1700 gulden voor een dienst waar ze meestal niets voor doen. Ten tweede zullen mensen die van plan zijn te gaan langkamperen, afge schrikt worden door de hoge ver koopprijzen, want de verkoper pro beert natuurlijk de courtage terug te krijgen". Politie op soek naar getuigen ZIERIKZEE Vanmorgen, maandag, omstreeks 3.00 uur is J. K. uit Zierikzee onder bedreiging van messen beroofd van 10.000 gulden. De politie is met assisten tie van de recherche der rijkspoli tie in Middelburg en een speur hond een uitgebreid onderzoek gestart. K. lag te slapen in de boven zijn dumpzaak gelegen woning. Twee mannen drongen zijn slaapkamer binnen via een aan de achterzijde van de woning gelegen afdak en ramen. Onder bedreiging met messen dwongen de overvallers K. zijn kluis te openen waaruit een geldbedrag van 10.000 gulden in verschillende valuta werd meege nomen. Het slachtoffer werd vervolgens geboeid waarna men de woning weer aan de achterzijde en de Ho ge Molenstraat verliet. Nadat het slachtoffer zichzelf bevrijd had kon deze de politie alarmeren. De politie verzoekt mogelijke getuigen zich te melden bij het po liticbureau in Zierikzee (01110- 14055). De politie is met name op zoek naar getuigen die iets heb ben gezien van een in de Lange Nobelstraat nabij de Schuithaven geparkeerd staande auto waarin omstreeks 4.00 uur enige perso nen zijn gestapt en met zeer hoge snelheid zijn weggereden richting Jannewekken. De politie zoekt ook contact met mensen die in de nachten vooraf gaande aan de roofoverval in de omgeving van de winkel van K. iets vreemds hebben gezien. Dit in verband met mogelijk voorberei dend werk van de overvallers. EDE Het Dierenbevrijdingsfront heeft in de nacht van vrijdag op zater dag op de Veluwe een aantal jachthui zen. zogenoemd „hoogzitten", omge zaagd en vernield. Het front was actief in Ede, Otterlo en Hoederloo. Gelijkgestemden voerden op hetzelf de moment een dergelijke actie in Duitsland. DRIEBERGEN - Op de Nederland se snelwegen was het dit weekeinde drukker dan normaal, maar van een massale vakantie-uittocht was geen sprake. Alleen op de Al (Amsterdam- Amersfoort) stond zaterdagmiddag een file van 13 kilometer, mede als ge volg van de werkzaamheden tussen Utrecht en Amersfoort, waardoor au tomobilisten was geadviseerd via de AI te rijden. Ook tussen Arnhem en Apeldoorn stond een file van enkele kilometers, aldus de algemene ver keersdienst van de rijkspolitie in Driebergen. „Er is niet en bloc gereisd. Zoals we hadden verwacht zijn de mensen ge spreid met vakantie gegaan", aldus een woordvoerder van de verkeerspo litie. Slachtoffers van een misdrijf staan er niet alleen voor ZIERIKZEE - Ruim anderhalf jaar geleden ging op Schouwen-Duiveland het Zeeuws projekt slachtoffer hulp van start. Doelstelling van het project: hulp verle nen aan iedereen die zich door een misdrijf benadeeld voelt. Th. de Waal van de Federatie Maatschappelijke Dienstverlening maakt samen met adjudant M. P. Lense link van de rijkspolitie de balans op. „Er is veel minder respons op gekomen dan we verwacht hadden. Waar het precies in zit? Ik weet het niet. Maar ik weet wel dat we toch met dit werk door moeten gaan". „Slachtoffer van een misdrijf? U staat er niet alleen voor!" Dat is de fi losofie achter het project slachtoffer hulp zoals dat in januari 1987 in Zee land van start ging. Lenselink: „Het ging eigenlijk om een landelijke ten dens in strafrecht en wetgeving. Er was meer aandacht voor de dader en de bestrijding van criminaliteit dan voor de slachtoffers van misdrijven. De dader stond eigenlijk centraal in het strafproces en het project slach tofferhulp was en is bedoeld om daar verandering in te brengen". vanaf het moment dat hem of haar iets naars is overkomen, weten dat hij of zij niet alleen staat en dat er ge luisterd wordt". Breed De slachtofferhulp richt zich op een zeer brede kring van mensen. Niet al leen de mensen die in directe zin slachtoffer zijn geweest van een mis drijf, maar ook diegenen die zich be nadeeld voelen door een misdrijf. De Waal: „En in sommige gevallen kan het jaren duren voordat iemand met zijn verhaal voor de draad wil ko men". Bij slachtofferhulp gaat het vol gens De Waal en Lenselink om meer dan alleen het geestelijke vlak. „De slachtoffers willen graag het gevoel hebben dat de rechtvaardigheid heeft gezegevierd", aldus Lenselink. Aan de hand van een voorbeeld uit de praktijk licht hij die uitspraak toe. „Het kan bijvoorbeeld zijn dat je het slachtoffer wordt van een aanrij ding die veroorzaakt wordt door een ander. Je raakt met je auto van de weg bij een uitwijkmanoeuvre. De auto wordt beschadigd, je bent WA- verzekerd en de dader rijdt door. Waar moet je dan naar toe voor je cen ten?" Eerste opvang De eerste opvang van slachtoffers van een misdrijf is volgens Lenselink en De Waal erg belangrijk. Lenselink: „De politieman van een jaar of vijf, zes geleden had misschien meer wets- kennis, maar minder sociale vaardig heden dan de politieagenten van nu. Wat dat betreft is er ook binnen de politie een en ander veranderd". Lenselink benadrukt dat het korps Zierikzee van de rijkspolitie ook voor de start van het project slacht offerhulp al goede contacten had met de Federatie Maatschappelijke Dienstverlening. „In feite liepen wij al vooruit op het project. Wij zorgden als politie voor de eerste opvang, maar alles wat daarna komt is geen taak voor de po litie maar een taak voor de hulpverle ners". De Waal vult aan: „Maar die eerste opvang is juist erg belangrijk. Het slachtoffer moet vanaf het begin, Persoonlijk Hoe iemand als slachtoffer rea geert is afhankelijk van de zwaarte van het misdrijf maar bovenal van het slachtoffer zelf. „Dat is echt heel erg verschillend. Sommigen zijn heel erg van streek en bang. Aan anderen merk je niets. Maar dat kan ook schijn zijn", aldus Lenselink. „Er zijn ook mensen die met een mes onder hun kussen slapen of niet meer thuis durven slapen". De Waal: „En anderen slaan zich door problemen heen. Met of zonder hulp van buitenaf". Een belangrijk aspect is uiteraard ook hoe het thuis front, familie en vrienden reageert. Slachtoffers van misdrijven komen vaak voor onbegrip te staan. Voor veel mensen blijkt het moei lijk zich te verplaatsen in hetgeen een slachtoffer van een misdrijf door maakt of door heeft gemaakt. In be paalde gevallen, zoals incest, kan het gebeuren dat een slachtoffer jaren met het probleem rond loopt voordat men het eindelijk tegen iemand durft te vertellen. Schaamte over wat er ge beurd is. Of het gevoel dat men zelf mede-schuldig is aan een misdrijf. Bij de hulpverlening staat de priva cy van het slachtoffer op de eerste plaats. De Waal: „Wij willen bijvoor beeld liefst ook de familie bij de hulp betrekken. Maar als het slachtoffer daar bezwaar tegen maakt respecte ren wij dat. Je moet ook rustig de tijd nemen. Niet te snel conclusies trek ken en adviezen geven. De verwer king heeft gewoon tijd nodig". In 1987 werden bij de politie 1553 misdrijven aangegeven. Men had ver wacht dat daarvan zo'n 125 slachtof fers om hulp zouden vragen bij de Fe deratie Maatschappelijke Dienstver lening. Uiteindelijk kreeg men in 1987 vijf cliënten. „Ik heb geen idee hoe het komt dat zo weinig mensen zich tot ons wen den", aldus De Waal. „Ik denk dat het voor een deel komt omdat mensen niet weten wat ze ervan moeten ver wachten" Zowel Lenselink als De Waal stelt dat er ondertussen wel een en ander tot stand is gebracht. „Het is ons gebleken dat slachtoffers van fnisdrijven bijvoorbeeld graag willen weten of de dader gepakt is of niet. Die informatie spelen we nu door en het slachtoffer wordt ook bij de ver dere rechtsgang betrokken". Wijkagent Lenselink zou zelf het liefst terug willen naar de wijkagent. De agent met de vaste wijk die de mensen en hun achtergronden kent en in geval van conflicten met veel meer kennis van zaken kan optreden dan een agent die er vanuit een andere plaats bij geroepen wordt. „Maar de alge mene tendens is juist dat de politie steeds minder algemeen inzetbaar wordt. Dat is geen beslissing van de politie, maar een beslissing van de politiek", aldus Lenselink. De Waal: „Maar het is jammer dat het zo gelo pen is". Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Oostcrscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Doodtij: 24 juli Actuele informatie over afwijkingen: 01184-11420 Datum Hoogwater Laagwatcr tijd stand tijd stand 19 juli 07.55 152 01.45 -159 19.55 143 13.45 -117 19 juli 06.25 153 00.30 -148 18.45 141 12.50 -105 19 juli 08.00 165 01.50 -170 20.05 155 13.55 -126 19 juli 08.00 173 01.45 -171 20.10 163 13.50 -130 Vervolg van pagina 1 Een andere trekker in de haven van Bruinisse was de geheel gerestau reerde Hoogaars. Een specimen van de schepen waar de voorvaderen van de huidige Bruse mosselvissers vroe ger het water op gingen om het dage lijks brood te verdienen. Op het havenplateau was van alles te zien want er werden ook demon straties netten boeten en garnalen pellen gegeven terwijl ook een klom penmaker zijn ambacht aan den vol- ke toonde. Op gezette tijden werd een en ander omlijst met muzikele klan ten van onder andere muziekvereni ging Nu met Hope/Nut en Uitspan ning. Vissersliedjes Voor café 't Veerhuis zat Gradjc met zijn ouderwetse harmonica en op het havenplateau werden dc dapperen die weer en wind trotseerden om toch eens een tochtje op een mosselkottcr mee te maken ontvangen door het Delta Combo dat oude vissersliedjes ten gehore bracht. Volksdansgroep Nehalennia tenslotte gaf een demon stratie weg van verschillende Zeeuw se dansen. Uiteraard was ook dit jaar weer de hocrenkapcl Stuitje Leut present om de bezoekers te trakteren op vrolijke klanken. Voor muziek zorgde verder ook Goudzoeker Henk Dynamiet met zijn geheel eigen versies van een scala aan Hollandse hits. Volop mogelijkheden dus om met de muziek mee te gaan. Over de ruim 70 kramen tellende bra derie naar de kermis. Het voert te ver hier op te sommen wal er allemaal te koop was op de braderie, maar hel was i-en breed sealn aan artikelen. Met bieren daar mensen als snelleke naar Bram Levi die gratis, en snel, karikaturen produceerde. Een noviteit op de laatste visserij dag was de schaaldierenpresentatie met als grote publiekstrekker een haai van zo'n 200 kilo zwaar. Maar de grootste trekker van de Bruse Visse rijdagen, naast de vlootshow, blijft de mossel. Dit zeebanket kon ge kookt of gebakken verkregen worden en evenals in voorgaande jaren was weer het beeld te zien van een flinke rij wachtenden. Vooral de gekookte mosselen von den gretig aftrek en men had het er blijkbaar best voor over om even te wachten want er was maar een enke ling die zijn plaatsje in de rij voortij dig opgaf. De editie 1988 van de Bruse Visse rijdagen werd besloten met een dans avond in de feesttent. „En die feest tent was zaterdagavond barstensvol", aldus SFB-voorzitter Van Liere. „Op de eerste visserijdag, donderdag, liep dat nog niet zo best, maar donder dagsavonds en vrijdagavond was het erg druk". Afgelastingen Evenals vorig jaar zag men zich door het weer gedwongen de geplan de watersportdemonstratie achter scheepswerf Van Duivendijk af tc ge lasten. „Ja, dat was erg jammer, maar er stond vrijdag windkracht ze ven en dat was gewoon te veel", aldus Van Liere. „We wilden het eerst zater dag na de vlootshow nog een keer proberen maar ook toen stond er nog teveel wind". Een andere tegenvaller was het feit dat men zich genoodzaakt zag om de grote soundmix-playbackshow af te gelasten in verband met het slechte weer. Niettemin toont SFB-voorzitter Van Liere zich een tevreden mens. „Natuurlijk hadden we liever beter weer gehad, maar dat heb je nu een maal niet zelf in dc hand. En ik hoor de van verschillende exploitanten van kermisattracties dat ze toch te vreden waren over het bezoekersaan tal". BELGRADO - Een arbeider uit de arme republiek Macedonië in Joe goslavië heeft in een Amerikaanse lo terij 1 miljoen dollar gewonnen. Dit berichtte het dagblad Politika Ekspres in Belgrado. Stevan Midos- ki, die woont in de Macedonische stad Prilep, won de eerste prijs in de laatste trekking van de lotto van New Jersey. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft twee mannen uit Spijkenisse veroordeeld tot respec tievelijk vier jaar en drie jaar en zes maanden onvoorwaardelijke gevan genisstraf. Het gaat om de 28-jarige R. E. en de 26-jarige D. V. De twee mannen wachtten in maart van dit jaar een 22-jarige vrouwelijke bankbediende van de Rabobank op toen ze haar kantoor wilde openen. Ze bedreigden de vrouw met een alarm- en een namaakpistool. Op de ze manier dwongen ze haar de kluis te openen. Op de toonbank had E. nog een geladen geweer gelegd om zijn argumenten kracht bij te zetten. De twee overvallers kwamen overi gens niet ver met hun buit. De Vlis- singse politie kon ze dankzij het tele foontje van een tweede bankbedien de, die onraad had geroken, over meesteren nog voor ze in hun auto wegreden. De officier van justitie eiste twee weken geleden tegen E. vijf jaar en tegen V. vier jaar gevan genisstraf. Vervolg van pagina 1 installatie zichtbaar. „En uw tweede wens was een vakantiereis naar Ier land en ook daar hebben we voor ge zorgd", aldus De Feijter. De Feijter deelde tenslotte nog mee dat de actie onder bevolking in totaal een bedrag van 3734,44 opgeleverd heeft. „En we hebben de actie graag gehouden want u heeft tenslotte 25 jaar hier gewerkt voor het welzijn van uw medemens. Namens de con tactcommissie overhandigde De Feij ter tenslotte een bos bloemen aan Steutel. Ook haar opvolger, M. Brinkman, kreeg een bloemetje aan geboden. Grote dag „Voor ons als Kruisvereniging Schouwen-Düiveland is het een grote dag", aldus voorzitteï J. W. de Jonge. „U was altijd 24 uur per dag zeven da gen per week beschikbaar. De nieuwe generatie wijkverpleegkundigen is opgegroeid met andere regels. Maar wij streven er als bestuur naar om te komen tot 24-uurs zorgverlening". De Jonge sprak ook zijn zorg uit over het steeds slinkende budget waarover het kruiswerk de beschik king heeft. „Daarom denken wij ook aan schaalvergroting. Samenwer king met Tholen, Sint Philipsland en de tak gezinsverzorging van de Fede ratie Maatschappelijke Dienstverle ning". „Iedereen heeft recht op goede ver zorging", aldus De Jonge. „En de wer kers in de gezondheidszorg hebben recht op goede werkomstandigheden. Wij als bestuur hopen dat u een heel prettige tijd tegemoet gaat. De tijd zal best te vullen zijn". Namens het bestuur van de kruisvereniging bood De Jonge zuster Steutel een cheque aan. Gedicht W. van Gilst uit Bruinisse nam in het Bru's afscheid van zuster Steutel. „Ik kan wel ollands praete, ma dan mok steeds slikke. In 't Bru's gaet ut vee gemakkelijker". Van Gilst had voor de gelegenheid een fraai gedicht opgesteld dat hij met verve voor droeg. „Mar un kedootje krieg je nie. Dat kan d'r nie of" Huisartsen G. van Beek-Verbeek cn J. Ph. P. Stenger brachten, bij gestaan door assistentes en echtge noten een muzikale hulde aan zuster Steutel. „Dat ging daar zo, bij zuster Steutel op het bureau". Tbnslotte sprak zuster Steutel een dankwoord uit. Daarin memoreerde zij het feit dat de werkomstandighe den vroeger wel heel wat anders wa ren dan de werkomstandigheden nu. „Tbch ben ik blij dat ik die tijd heb meegemaakt", aldus Steutel. Na een persoonlijk dankwoord aan verschil lende personen dankte zij ook het be stuur van do kruisvereniging voor het in haar gestelde vertrouwen. „We hebben altijd goed samengewerkt, en ik hoop dat dat in de toekomst ook gewoon door zal gaan". Tot en met 23 juli Zierikzee Grote Kerk. Zomerexpositie Zeeuwse Kunstkring. Maandag tot en met za terdag van 11.00 tot 17.00 uur. T/m 5 augustus maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag Zierikzee Gasthuiskerk. Open Kerkdagen: boe kentafel Rembrandttentoonstelling, diaserie over geschiedenis Gasthuis- kerk en orgelbespeling. 13.00-17.00 uur. T/m 23 juli Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie werk Wiebe Keikes en Mies Bakker. Dage lijks, behalve zondag. Van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met zaterdag 17 september Middelburg Zeeuwse Bibliotheek. Tentoonstel ling onder de titel van radarboot tot Jumboferry. Juli, augustus en september Bruinisse Hal gemeentehuis. Expositie olie verfschilderijen Hedi Bogaers. Dage lijks (behalve zaterdag en zondag). Van 8.00 tot 17.00 uur. Augustus en september Burgh-Haamstede De Burght. Expositie werk Hedi Bo gaers en Ed van den Bogaerdt. Dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur, van 14.00 tot 17.00 uur en vanaf 19.00 uur. Maandag 18 juli Renesse Stoofweg/Mauritsweg. Circus Holi day, voorstellingen om 16.00 en 20.00 uur. Scharendijke Gereformeerde kerk. Kerkepad. 18.45 uur. Dinsdag 19 juli Renesse Stoofweg/Mauritsweg. Circus Holi day, voorstellingen om 16.00 en 20.00 uur. Scharendijke Hervormd Verenigingsgebouw. Le vend ganzebord. 20.00 uur. Woensdag 20 juli Renesse Nederlandse Hervormde kerk. Orgel klanken. 20.00 uur. Scharendijke Hervormde Betlehemkerk. Zang- en samenzangavond. 20.00 uur. Donderdag 21 juli Burgh Nederlandse Hervormde kerk. Con cert door Jan van Dijk en Marry Jongsma. 20.00 uur. Haamstede Ring. Ring Promotiedag. Van 13.00 tot 21.00 uur. Scharendijke Hervormd Verenigingsgebouw. Kin derfilm. 16.00 uur. Vanaf Hervormd Verenigingsgebouw. Fietspuzzeltocht. 19.00 uur. Vrijdag 22 juli Brouwershaven Markt. Feestmarkt. Zaterdag 23 juli Dreischor Cebeco-loods. Rommelmarkt. 08.30- 16.00 uur. Nieuwerkerk Kern dorp. Oud papier ophalen. Maandag 25 juli Scharendijke Vanaf de Nederlandse Hervormde Betlehemkerk. Kerkepad. 18.45 uur Dinsdag 26 juli Scharendijke Hervormd Verenigingsgebouw. Dia serie Schouwen-Duiveland. eiland tussen lucht en water. 20.00 uur. Brouwershaven Grote Kerk. Orgelconcert. 20.00 uur. Woensdag 27 juli Scharendijke Hervormd Verenigingsgebouw. Zang en samenzangavond. 20.00 uur. Brouwershaven Botenloods Van Ast. Recreatietafel- tennisevenement. Van 10.00 tot 17.30 uur. Donderdag 28 juli Burgh Nederlandse Hervormde kerk. Con cert door Kees van Eersel en Titia Dijkstra. 20.00 uur. Haamstede Ring. Ring Promotiedag. Van 13.00 tot 21.00 uur. Scharendijke Vanaf Hervormd Verenigingsgebouw. Kinderpuzzcltocht. 10.00 uur. Vanaf Hervormd Verenigingsgebouw. Fietstocht. 18.15 uur. Dreischor Nederlandse Hervormde kerk. Orgel concert Dirk Jansz. Zwart. 20.00 uur. Zaterdag 30 juli Burgh Aan dc Burghse Ring. Rommel markt. 08.30 uur. Maandag 1 augustus Scharendijke Vanaf Nederlandse Hervormde Bet lehemkerk. Kerkepad. 18.45 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2