Voor eerste keer B-toernooi bij Zierikzeese tennisclub Arianne Hanse tweede selectieproef dressuur bij NIEUWSBODE Sensatie duo Hart/De Jonge in gemengd dubbelspel Goede prestatie Adri Gerards tijdens EK triathlon Johan Pankow wint vlucht uit Bapaume Loting Europees bekervoetbal Spelen zonder sigarettenrook ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 14 juli 1988 Nr. 24369 Eerste lustrum voor Dikke Torentoernooi ZIERIKZEE Mayke Speelman en Joop de Vlieger ze volgen deze dagen met meer dan normale belangstel ling de weerberichten en kijken met argusogen naar don kere wolken die voorbijdrijven. Daarbij vurig hopend dat de weergoden hen volgende week, wanneer het vijfde Dikke Torentoernooi op de tennisbanen van de LTC Zie- rikzee aan de Grevelingenstraat wordt afgewerkt, welge vallig zijn. Er moeten immers ruim driehonderd partij en, waaronder een aantal in het heren B-enkel en dubbel spel worden gespeeld en dat allemaal in één week tijd. Diederik van den Heuvel verdedigt niet alleen zijn titel in het heren en kelspel C maar waagt ook een kansje in het heren B-enkelspel. Voor dit wedstrijdorganisatieduo breken er hectische dagen aan. Dagen die van 's morgens vroeg tot 's avonds Haat, wanneer de deelnemers al lang en breed op een oor liggen, worden beheerst door de vraag: lukt het mor gen weer om precies volgens schema te werken. Of dat lukt hangt niet zo zeer af van de planning van het twee tal maar veeleer van de weergoden, die vorig jaar de wedstrijdleiding da nig parten speelden. Met zo'n tweehonderdzeventig deel nemers en zo'n dikke driehonderd partijen die vanaf komend weekein de worden gespeeld mag er weinig mis gaan. Het wedstrijdschema is dan ook helemaal pas. Een gigantisch karwei, zo blijkt wel uit de woorden van Mayke Speelman en Joop de Vlieger. Vanaf begin mei toen de uit nodigingen de deur uit zijn gegaan heeft het tweetal reeds menig uurtje besteed aan de eerste voorbereidin gen voor dit Zierikzeese toernooi, dat dit jaar zijn eerste lustrum viert en dat ook dit jaar weer dankzij de hulp van een viertal sponsors mogelijk is gemaakt. Sfeer Vanaf eind mei lag de deurmat re gelmatig bezaaid met antwoordkaar ten van tennissers en tennisters die ook dit jaar weer mee willen doen aan het toernooi dat op loopafstand van de Dikke Toren wordt afgewerkt. ,,Er zijn er die je elk jaar terug ziet komen" vertelt Mayke Speelman. Niet alleen voor het tennissen zelf maar zeker ook voor de sfeer die er de komende week (zondag 24 juli) wor den de finales afgewerkt) op en rond de banen van de LTC Zierikzee heerst. Bubbelbad Die goede sfeer uitte zich in het bij zonder ook vorig jaar toen de grillen van Pluvius het gravelcircuit in min der dan geen tijd in een groot bubbel bad veranderden. Door met man en macht ,,het wassende water" een halt toe te roepen liep het toernooi nauwe lijks vertraging op. Een staaltje van saamhorigheid. Wat die combinatie sport en gezel ligheid betreft heeft het Dikke Tbren- toernooi in de loop van vijf jaar reeds een aardige reputatie opgebouwd. Een reputatie die ook buiten het Zeeuwse is doorgedrongen. Naast spelers uit andere delen van Neder land hebben zich dit jaar voor het eerst ook twee Duitsers ingeschre ven. Beide Oosterburen treden aan in de strijd om de eerste plaats in het he ren B-toernooi, dat dit jaar voor het eerst wordt gehouden. Het idee om het ook eens met een B-toernooi te proberen is afkomstig van bondsgedelegeerde Leen Breure. Nu het Dikke Tbrentoernooi dit jaar precies vijf jaar oud is hebben Speel man en De Vlieger gevolg gegeven aan dit idee, zij het onder de voor waarde dat een redelijk aantal B-spe- lers zich zou aanmelden. B-lijst Zo'n veertien B-spelers aangevuld met een vijftal Cl-spelers moeten uit maken wie de boeken in zal gaan als de eerste heren B-kampioen van het Dikke Tbrentoernooi. Onder die B- spelers bevinden zich de Duitsers T. Neuhauser, die als tweede is ge plaatst en die afgaande op dit plaat singsschema waarschijnlijk de tegen stander zal zijn van C. van Wijngaar den in de finale. In het heren B enkelspel moet het trio M. Zuidweg van Eegedina, R. van den Broek uit Souburg en (onder voorbehoud) Frans Verhulst van het regionale Tbnnisteam Zeeland de eer van Zeeland hooghouden. De LTC Zierikzee werpt zijn sterspeler Ernst Wondergem, eveneens lid van het Tbn nisteam Zeeland in de strijd. M. Zuid- weg en M. Lanzen zijn volgens de lo ting als de nummers drie en vier uit de bus gerold. Antoine van Bockel, reeds driemaal winnaar van het he ren C-enkel, maar vorig jaar nog ver rassend verslagen door Diederik van den Heuvel, heeft zich evenals zijn aartsrivaal Van den Heuvel voor het B-toernooi ingeschreven. In het heren enkel C, waarvoor 44 inschrijvingen zijn binnengekomen gelden beide heren als favorieten voor de finale. Van den Heuvel uit 's Gravenpolder is gezien zijn overwin ning van vorig jaar als eerste ge plaatst. Van Bockel is bij de plaat sing, die volgens de normen van het International Tbnnis Federation gel den als goede tweede uit de bus geko men. Verder wordt ook van H. Schip per en J. Goense verwacht dat zij het tot in de halve finale zullen brengen. De Duivelandse balkunstenaar An- dré Goedegebure staat als vijfde ge plaatst. Een absolute topper wat het aantal inschrijvingen betreft is het heren en kel D. Hiervoor zijn maar liefst 52 in schrijvingen geregistreerd. Aangeno men wordt dat de finale hier zal gaan tussen W. Hoogerhuis en J. Kievit ju nior die als respectievelijk één en twee staan geplaatst. De winnaar van vorig jaar, R. van Stee komt deze keer niet op de deelnemerslijst voor. Wel is op deze lijst een aantal namen van in middels bekende gezichten terug te vinden. Zo komen vader en zoon Bij de Vaate (respectievelijk als derde en vijfde geplaatst) in deze categorie in het geweer. Bij de wat rijpere tennis sers (de 35-plussers) ontbreekt de kampioen van vorig jaar, H. den Ou den. De lijst wordt hier dan ook aan gevoerd door de verliezende finalist van '87, C. Zuidweg. Naar wordt, aan genomen zal deze de belangrijkste te genstand van M. Salomons (de num mer twee) ontmoeten. Bij de dames is er ook een aantal dames dat op herhaling komt in Zie rikzee. Dit jaar zijn er relatief veel Cl-speelster van buiten Schouwen- Duiveland die in deze categorie uit komen. De Bruse revelatie van vorig Ernst Wondergem, een vertrouwd gezicht op de Zierikzeese tennisbanen, is een van de deelnemers aan het heren enkel B-toernooi dat volgende week zijn première beleeft in Zierikzee. jaar, Lianne de Looff is de enige D- speelster die bij de C-s uitkomt. De fi nale wordt hier naar wordt aangeno men een treffen tussen de sterke Lies- beth Voeten uit Kloetinge en de Vlssingse Marjan Mewiss. Mirjam Quartel die vorig jaar haar debuut als C -speelster maakte staat dit jaar als vierde geplaatst. Joke Zuidweg uit Tholen moet haar titel van vorig jaar verdedigen bij de dames D. De meeste tegenstand zal zij naar ver wacht ondervinden van de winnares van het Bongerd-tournooi J. Franke. Dubbel Uiteraard wordt er in de verschil lende klassen ook gedubbeld. Voor het herendubbel B geldt het Duitse koppel Neuhauser/Lanzen als favo riet. Terwijl ook van het duo Van Wijngaarden/Wondergem wordt ver wacht dat deze de finale zullen halen. Bij het heren dubbel C staan de heren Reijnhout en Schipper als favoriet koppel te boek. Als mogelijke finalisten gelden ook de heren Versteeg en Springer die als tweede zijn geplaatst. Peter Cop- poolse die vorig jaar nog met Michel de Vlieger in de finale stond, staat dit jaar samen met De Vlieger senior als derde geplaatst. Bij het herendubbel D vervult het koppel Moerland/Hoo- gerhuis de favorietenrol. Een zelfde rol krijgt het koppel Verspeek/De Bruin toebedeeld bij het dames dub bel C, terwijl het tweetal Lamse/Van den Dries de lijst voor het dames dub bel D aanvoert. Bij het gemengd dub bel in de D-klasse staan de koppels Van der Kuyl/Catsman en Minnaar/ Minnaar als de gedoodverfde favorie ten voor een finaleplaats te boek. Ter wijl in de C-klasse veel wordt ver wacht van het als nummer een ge plaatste koppel Mewiss/Versteeg, die naar verwacht de meeste concurren tie te duchten krijgen van Levolger en Goense. ZIERIKZEE - De triathlon-atleet Adri Gerards uit Zierikzee heeft tij dens het Europese kampioenschap halve triathlon in het Limburgse Stein een prima prestatie neergezet. Met een totaaltijd van 4 uur 27 minu ten en 9 seconden eindigde Gerards op een achtste plaats bij de vetera nen. In het totale veld reikte Gerards tót een keurige 134e plaats. Een verrichting die meer glans krijgt wanneer men weet dat zo'n vierhonderd triatleten onder wie honderdtwintig Nederlanders aan de ;start voor deze halve triathlon ver schenen. Een halve triathlon die on der relatief zware omstandigheden *(veel wind en een benaiïweride warm te) moest worden afgewerkt. De Ne derlander Rob Barel bleek de snelste van allemaal te zijn bij 2,5 kilometer zwemmen, de tachtig kilometer fiet sen en de twintig kilometer hardlo pen. Bij de veteranen ging de titel naar de Nederlander Den Otter uit Zoetermeer. De tweede en derde plaats gingen naar respectievelijk Duitsland en Zweden. ZIERIKZEE - De eerste vlucht met jonge duiven vanuit Bapaume heeft een verrassend succes opgeleverd voor Johan Pankow. Zijn Witpen bleek de beste van ruim driehonderd duiven te zijn met een gemiddelde snelheid van 1470 meter per minuut. Hiermee was Pankow niet alleen de beste van de pv Zierick maar wist hij ook in rayon A als beste te eindigen. Hier waren achthonderd duiven van de partij. In de afdeling Zeeland wa ren 13.000 duiven van de partij. De Witpen van Pankow eindigde hier bij de eerste vijfentwintig. Ook voor Van den Hengst waren er successen. Tij dens de vlucht vanuit Tours over een afstand van 530 kilometer wist hij een eerste, tweede en derde prijs in de wacht te slepen. De snelste duif van Van den Hengst legde de 530 kilometer af met een ge middelde van 1321 meter per minuut. De top vijf van Bapaume ziet er als volgt uit: 1. Johan Pankow. 2. J. den Hengst. 3. G. J. Bakker. 4/5. J. Ver- wijs. Verrassingen in Mosseltoernooi BRUINISSE - Hoewel de meeste geplaatsten in het Mosseltoernooi zich redelijk konden handhaven waren er op de vierde speeldag toch verschillende verrassingen te noteren. Zo schakelde de 15-jarige Robin Jans uit Zwijndrecht Peter Coppoolse uit in het C-toernooi ter wijl Sjaak van Opstal in een van spanning zinderende partij van André Goedegebure won. Een regelrechte sen satie in het D-toernooi waar in het gemengd dubbel Mar- ja Hart en René de Jonge de eerste geplaatsten Gerda Minnaar en Jan Bij de Vaate met 6-3 en 6-4 van de baan sloegen. Het was voor Marja Hart toch een verdienstelij ke dag omdat ze door haar inzet en accuratie ook het da mesenkel won van Marit v. d. Vet. Het bleek voor Peter Coppoolse eens te meer dat een toernooi mede organiseren en daarin ook zelf mee spelen een slechte combinatie is. On gemerkt krijgt tijdens het spelen de concentratie een knauw omdat het organisatorisch gebeuren door het hoofd spookt. Daarmee niets ten na dele gesproken van het 15-jarige ta lent Robin Jans uit Zwijndrecht die alleen in de eerste set moeite had met het service-volley geweld van Cop poolse. Met technisch goed verzorgd spel en zo vast als een rots in de re turns brak hij de soms geforceerde aanvallen van Coppoolse en trok met 2-6, 6-3, 7-5 aan het langste eind. Een strijd ,,der giganten" waarbij de vele toeschouwers op de punt van de ,,Zijpe-side" tribune van de baan drie zaten was die tussen Sjaak van Opstal en het tot complete speler uit gegroeide jeugdtalent André Goede gebure. Met prachtige rally's won Sjaak met 6-4, 1-6, 6-2 nadat André eerder al met 6-1, 6-0 van Marco Speelman had gewonnen. De eerste geplaatste Jan Goense schakelde eerst Hans Minnaar jr uit (4-6, 6-4, 6- 4) en vocht zich vervolgens voorbij Piet Vreeke, 6-1, 6-4. In het damesenkel C goéde tijden voor de Bruse speelsters. Eerst won Barbara Heezen van Astrid Verspeek (4-6, 6-1, 6-1) waarna Corrie de Waal met haar spel van vastheid en sprei ding Martine Verschoore terugwees met 7-6, 11-9 en 6-2. Een belangrijk aandeel had Corrie de Waal ook in het gemengd dubbel dat ze samen met Rinus Geense won van Gerda Minnaar en de onverwoestbare Lex van Geer. Een reguliere overwinning boekten Mirjam Quartel en Hans Minnaar op Tica Peeman én Hans Jan Goedegebure, 6-3, 6-3. In het heren dubbel C haalde Van Geer z'n gram door samen met Piek Bek te winnen van René de Looff en Ronald van Dijk. Het sterke koppel Marius van Oevereh/Joop de Vlieger vond z'n Waterloo tegen David Bakker en Dick de Pee. Opstomen In het herenenkel D stoomde de als le geplaatste Wilco Hoogerhuis rustig op naar de finale. Met 6-1, 6-1 schoof hij Kees Markusse aan de kant. Ook voor de Atoons uit Brou wershaven was het goed toeven op de Èruse banen. De goedlachse Meivin won met z'n typische topspinballen met 6-2, 6-4 van Lenz Hoogerhuis ter wijl hij samen met z'n vrouw Nelleke winst boekte op Van Blokland-Visser. Frank Schubert, Martin Salomons, Wim Hart en Peter Moerland kwa- Sien in het herenenkel weer een ron- e verder, terwijl de eerste ge plaatsten Wilco Hoogerhuis en Peter Moerland met 6-3, 6-3 Levien Verwey en Bop Kürth klopten. Cor en Rogier Korenhof, Ger Klip en Frank Schubert plus het als twee de geplaatste koppel Jan Bij de Vaate en Rob van Rooy maakten hun plaat sing waar. Jolanda Franke boekte winst op Brigitte Helsloot evenals Li anne de Looff die Annemieke Blan- kers versloeg en evenals de als twee de geplaatste Marja Hart door stroomde ten koste van Marit v. d. Vet. Na de loodzware partij in de eer ste ronde kwamen moeder en dochter Nellie en Mirna Geense nu tekort te gen het als eerste geplaatste duo Adrie de Loöff en Annelies Admiraal. Lien en Patricia Kort klopten Ina Korenhof en Annemiek Pronk (6-4, 6-3) terwijl Lidy Blom en Corrie Hoo gerhuis zich knap langs Jannie Bo- lier en Annie Krabbedam vochten met twee keer 6-4. Corrie Hoogerhuis hield daarmee nog het derde ijzer in het vuur voor de familie Hoogerhuis. In het gemengddubbel D was er een regelrechte sensatie van Marja Hart en René de Jonge die het als nummer een geplaatste koppel Gerda Minnaar en Jan Bij de Vaate met 6-3, 6-4 klop ten. Lianne de Looff en Rogier Koren hof trokken aan het langste eind te gen het duo Breen/Koole zoals ook Riet Bij de Vaate en Rob van Rooy dat deden tegen Groenendijk/Both. Erna Terwisscha liet zien niet alleen aan de bridgetafel maar ook op het gravel goed uit de voeten te kunnen. Samen met haar partner Martin Salomons won ze van het Bruse koppel Ria Kik en Leen Olree met als setstanden 6-4, 6-4. ZIERIKZEE - FC Groningen, win naar van de na-competitie in het be taalde voetbal, treft in de eerste ron de van het toernooi om de UEFA-be- ker Atletico Madrid als tegenstan der. De FC Groningen speelt eerst thuis. De Groningers troffen drie jaar ge leden in de eerste ronde ook deze .Spaanse, club als tegenstander. Toen bereikten zij de tweede ronde. Ajax werd tijdens de loting die begin deze week in Genève werd verricht, gekop peld aan Sporting Lissabon. De eer ste ontmoeting tussen beide ploegen speelt zich in Portugal af. Roja JC komt in de eerste ronde uit tegen de Portugese club Vitoria Gui- mardes. De loting voor de eerste ronde van het toernooi voor bekerwinnaars re sulteerde in een „vrij af" voor PSV. De wedstrijden van de eerste ronde van de drie toernooien worden 7 sep tember en 5 oktober gespeeld. SEOUL - Rokers doen er goed aan sigaretten mee te nemen naar de Olympische wedstrijden in Seoul. In de stadions zelf mogen ze namelijk niet verkocht worden. Die maatregel is genomen door het organisatiecomité van de Olympi sche Spelen (SLOOC), dat bezig is met een anti-rook-campagne. Schone Spelen, is het devies. Het doel van de actie is de stadions en andere accom modaties vrij te houden van sigaret tenrook. Het leveren van topprestaties is in een zuurstofrijke omgeving immers gemakkelijker dan in de sigaretten- lucht. De campagne duurt tot na de Spelen. Tijdens concours hippique in Breskens ZIERIKZEE - Een aantal amazones van de landelijke ruitervereniging en ponyclub De Schouwse Ruiters heeft tijdens een concours hippique in Breskens voor goede prestaties gezorgd. Zo behaalde Arianne Hanse in de Z- klasse pony's niet alleen een winstpunt maar scoorde zij ook een tweede plaats in de dressuurproef die geldt als selectie voor de strijd om de Zeeuwse dressuurtitel, die 6 augustus wordt beslecht. In totaal driehonderd combinaties hadden zich voor dit concours hippi que van de Zwinruitere ingeschreven. In dat omvangrijke deelnemersveld bevonden zich ook Mary Korsman van Westelijk Schouwen en een aan tal leden van De Schouwse Ruiters. De omazone van Westelijk Schouwen behaalde met l'Esprit in de L2-klasse dressuur 118 punten, waardoor een winstpunt aan haar neus voorbij ging In totaal vijf combinaties moesten in dit hippisch geweld de eer van hun vereniging De Schouwse Ruiters hooghouden. In de Z-klasse pony's verscheen Arianne Hanse tot twee maal toe aan de start met Liza. De eerste proef leverde haar 191 punten en daarmee een winstpunt op. Een uitstekende prestatie gezien van de amazone die lange tijd niet aan de 180 punten (grens) toekwam. Ook tijdens de tweede proef toonde Arianne Han se haar kwaliteiten door bij deze proef die als selectie gold voor de strijd om de Zeeuwse titel als tweede te eindigen. Eerste werd Nicole Slab- bekoom met Siri, die voorbestemd lijkt om de titel van Marian Jumelet (van Bru) over te nemen. Nicolette Stahlie met Diamond eindigde als derde In de Ml-dressuur scoorde Christi ne Simonse met Layla 108 punten. Martine Hart, Rianne Struyk en Eli- ne Struyk verdedigden de clubeer in de L2-dressuur. De kleine Prim van Rianne Struyk leverde een prestatie van formaat door bij deze moeilijke proef met een totaal van 120 punten toch nog een winstpunt in de wacht te slepen. Een zelfde puntentotaal be haalde ook de combinatie Martine Hart met Elza. Eline Struyk met Pas cal bleef daar met 114 punten nog ach ter, maar kan desondanks toch tevre den zijn over haar verrichtingen. Pascal kon wegens ziekte geruime tijd niet of nauwelijks worden bere den. In de B-dressuur paarden kwamen Ragonda den Boèr (met Wodan) en Ko Quartel (met Antigoon) aan de bak. Ragonda den Boer zette haar opmars voort door 122 punten bijeen te rij den, hetgeen haar een vierde plaats opleverde. Quartel scoorde hier 110 punten. Minder fortuinlijk was Jaap Rentmeester, die met Zolinda in de L2-dressuur uitkwam'. Ofschoon hij een goede proef reed gaf de jury niet meer dan 119 punten voor zijn presta tie, waardoor hij uiteindelijk als vijf de eindigde. Willem den Boer die in diezelfde klasse uitkwam behaalde met 126 punten een vierde plaats. De prestaties bij het springen voor pony's bleven wat aan de magere kant. Christine Simonse moest in de M-klasse voortijdig de strijd staken doordat haar pony tot driemaal toe weigerde de eerste hindernis te ne men. In de L-klasse overkwam Marti ne Hart met Elza hetzelfde. Eline Struyk met Pascal deed het in de springbak het beste. Na een foutloze omloop in de M-categorie eindigde '„ij in de barrage als tweede Zeker ge zien de ziekteperikelen van Pascal een puike prestatie Het springen in de B-categorie le verde voor Ko Quartel met Antigoon succes op, door in deze klasse derde te worden. Een vijfde plaats was er voor Jaap Rentmeester die in de L-klasse uitkwam en hier vier strafpunten opliep. Laurice Boonman scoorde in de M-klasse zeven fouten en viel daarmee buiten de prijzen. Uitslagen De uitslagen van de eerste selectie wedstrijd voor de Zeeuwse titel ziet er als volgt uit: 1. Nicolette Slabbe- koorn met Siri (Paardebloem). 2 Ari anne Hanse met Liza (Schouwse Rui ters). 3. Nicolette Stahlie met Dia mond (Noord Beveland). Dressuur paarden: 1. Eppo Roovere. 2. Kees Steendijk 3. Centien Krijger. Sprin gen pony's: 1. Kim de Loos. 2. Marjo- ke van Strien. Springen paarden: 1. Sandy den Exter. 2. Stefan de Vetter. 3. Piet Huige. 4. Bram Klaasse. De tweede selectiewedstrijd is 22 en 23 juli in Zaamslag bij Lector et Emer ge. r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7