Franse wandelaars in Zierikzee aangekomen Brouwse Dag- in haar vorm weer succesvol voor het hele gezin Zomerexpositie Zeeuwse Kunstkring in Grote Kerk Jjfig <L> DE ZIERIKZEESCHE COURANT Saman b.v. RVS LEIDINGNETTEN BMW gestolen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Werkgelegenheid Drukte Op stap met Judo Het aflopen van de werken voor de Ooster- De vakantiedrukte op Schouwen-Duiveland Deze week een dag op stap met een scheeps- Even de zwarte band halen is er in de judo- scheldekering kost enkele honderden banen. valt nog wat tegen. (Pag. 3). reparateur uit Brumisse. (Pag. 5). sport echt niet bij. (Pag. 7). (Pag. 2). MAANDAG 11 JULI 1988 144ste jaargang Nr. 24367 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Te weten hoe te wachten, is het grote geheim van het succes. De Maistre Muziek Play-in weer een groots muzikaal evenement BROUWERSHAVEN - In totaal zorgden 271 muzikan ten, 82 standhouders/standwerkers en ruim 10.000 bezoe kers voor een gezellige Brouwse Dag. Ondanks de nog wat donkere wolken in de vroege ochtenduren, kan het jaarlijks terugkerende evenement succesvol genoemd worden. „Dit jaar is het aantal stands ook weer toegeno men. Vorig jaar gebruikten we naast het marktplein ook een stukje Haven Noordzijde, maar nu was de Haven Noordzijde bijna vol met standhouders", vertelt één van de organisatoren, D. L. Obbink. Tijdens de Brouwse Dag was er voor iedereen wat wils. „Kortom, een dag voor het hele gezin", zoals de organisatie het noemt. procent van de muzikanten van bui ten de grenzen van Schouwen- Duiveland komt. „Misschien is het wel 80 procent". De jongste deelne mer in de grote tent was tien jaar en de oudste 81 jaar. Na afloop van de uitvoering kreeg iedere deelnemer van de organisatie een vaantje met een oorkonde naar huis. Een herinne ring aan een uniek gebeuren. Nieuw op de Brouwse Dag was de helikoptervlucht van sproeivlieg- tuigbedrijf Prince uit Noordgouwe. Ruim honderd belangstellenden waagden het er op om boven Schouwen-Duiveland een kijkje te nemen. De reizigers konden zelf be slissen waar ze heen wilden vliegen. De rit duurde zo'n zeven minuten lang. Uiteraard was er voor menig toeschouwer ook volop kijkgenot te beleven bij het sportpark Onder de Molen, dat voor deze attractie als 'vliegveld' diende. Op het marktplein trokken andere standhouders en standwerkers de aandacht met hun waren. Zo stond er een stand met stickers. Ook deze was met zijn waren nog volop in de oranje-stemming. Stickers, zoals vervolg pagina 4 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Natuurlijk was, zoals ieder jaar, de Muziek Play-in weer de grote pu bliekstrekker van de dag. Bij de eer ste repetitie meldde zich al een groot aantal kandidaten aan. Zij wilden ook wel eens met ruim 250 muzikan ten samen spelen en dat voor een pu bliek van ongeveer vierhonderd be langstellenden. Voordat de repetitie begon werd de Brouwse Dag na een intermezzo van drumband Apollo en majorettenkorps Apollonia door bur gemeester C. Slabbekoorn officieel geopend. Gemeentevlag Namens het gemeentebestuur heet te hij iedereen van harte welkom. Terwijl hij toch van de gelegenheid gebruik maakte om de aanwezigen toe te spreken, wees hij ze ook even op de nieuwe gemeente-secretarie. Aan de muur hing voor het eerst de nieuwe gemeentevlag buiten. Na mens Stichting Conamus was voorzit ter P. te Nuyl aanwezig. Hij overhan digde het eerste officieel uitgegeven exemplaar van het nummer From Holland With Love. Vorig jaar beleefde de Muziek Play-in de première met het spelen van het nieuwe muziekstuk From Holland With Love. Kees Vlak com poneerde en arrangeerde het num mer, waarin vier bekende Neder landse nummers zijn verweven. „Het wordt nu officieel uitgegeven, zodat Advertentie Zierikzee constructeurs/installateurs Tel. 01110-12647 Julianastraat 40, 4301 NC andere muziekgezelschappen het ook kunnen gaan spelen. Het zal over de hele wereld worden uitgegeven, van New York tot Tokio. Op het stuk staat tevens, dat het nummer zijn we reldpremière tijdens de Muziek Play- in in Brouwershaven beleefde", aldus Te Nuyl. „Door de muzikanten werd tijdens de twee repetities en de uitvoering leuk gespeeld. Dit jaar hadden we een grote toeloop van jeugd en had den we voor het eerst drie lyra's in ons midden", vertelt dirigent J. Knuist uit Dreischor. Hij was samen met P. H. J. Everwijn en kapelmees ter A. Heijboer de dirigent, die de 271 jmuz.ikapt.eri gelijk probeerde te laten spelen. „Het is leuk als je ze tegelijk laat spelen, maar het is ook leuk om ze in één keer te laten stoppen", ver telde Everwijn de toeschouwers. 75 procent Knuist schatte in dat ongeveefr 75 Snuffelend tussen de kramen. Dit jaar weer een groter aantal standhouders en standwerkers tijdens de Brouwse Dag. Ook werk van elf regionale kunstenaars in pas gerestaureerd kerkgebouw ZIERIKZEE - Een verhoogde lichtgrijze vloer, witte wandpanelen en het prachtige gefilterde licht en de typi sche sfeer in de pas gerestaureerde Grote Kerk in Zierik zee zorgen voor een bijna ideale omgeving voor de Zo merexpositie van de Zeeuwse Kunstkring. Tot en met 23 juli houdt deze vereniging van Zeeuwse beeldende kun stenaars in het kerkgebouw naast de Dikke Toren een ex positie van werkstukken van in totaal 23 Zeeuwse kun stenaars. Elf van hen wonen op Schouwen-Duiveland. Het is de laatste jaren traditie ge worden van de Zeeuwse Kunstkring om de jaarlijkse Zomerexpositie op Schouwen-Duiveland te houden. Om dat de restauratie van het interieur van de Grote Kerk naast de Dikke To ren in Zierikzee pasgeleden gereed kwam maakte men dit jaar gebruik van deze expositie-mogelijkheid. En naar het zich laat aanzien zal dat niet de laatste keer zijn. „Het is de bedoe ling om elke zomer deze tentoonstel ling te herhalen in deze kerk. We heb ben hierover al contact met de eige naar van het gebouw, de Stichting Oude Zeeuwse Kerken", aldus de voorzitter van de Zeeuwse Kunst kring J. H. Scheuerman. Hij sprak de hoop uit dat de Zomerexpositie een bijdrage zal leveren aan het meer cen traal staan van de kunst in de ge meenschap. De Zomerexpositie werd geopend door het bestuurslid van de Zeeuwse WA> Wih PE BILT Kunstkring en lid van de Raad van State drs M. C. Verburg. Dat had alles te maken met het feit dat de Zeeuwse Kunstkring dit jaar 30 jaar bestaat. Verburg greep de gelegenheid aan om uitgebreid terug te blikken in de ge schiedenis van de kunstkring. De oprichting in 1958 van de Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars en het latere samengaan met de Zeeuwse Kunstenaarskring. Hij haalde recen- ties aan en gebeurtenissen die in de loop der jaren de revue passeerden. „Het is goed afstand te nemen van jezelf. Geen pretenties te hebben in dit post-moderne tijdperk. En een Zeeuws gezicht is ook niet nodig", al dus Verburg die liet weten allergisch te zijn voor bekrompen provinciale folklore. Hij signaleerde een zekere toename van de belangstelling voor moderne kunst en was van mening dat op die golf ook de regionale kunst meer aandacht kan trekken. Mede door het dertigjarig bestaan is de Zeeuwse Kunstkring op zoek naar manieren om zo goed mogelijk in te spelen op de ontwikkelingen die vervolg pagina 4 Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Opklaringen Opklaringen en eerst een enkele bui. Morgen droog met zonnige perio den. Wind zuidwest tot west 4 tot 5, vanavond afnemend 3 tot 4 Beaufort, morgen krimpend naar zuid tot zuid west meest 3 tot 4 Beaufort. Mini mumtemperatuur komende nacht 14 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 15 juli: Woensdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 5 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 12 juli Zon op 05.35, onder 21.56 Maan op 03.18, onder 21.42 Nieuwe Maan: 13 juli (23.53) Temperatuur kustwater: 17 graden. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het ziet er naar uit, dat het dinsdag een aardige dag wordt. Eerst vallen er nog enkele buien, maar deze trekken naar het oosten weg. Daarna breidt een rug van hoge luchtdruk zich over het land uit en klaart het vanuit het westen op. Er waait een matige zuidwesten wind, rond kracht 4. Vannacht daalt de tem peratuur tot ongeveer 12 graden. Overdag worden waarden van om streeks 20 graden bereikt. Het hogedrukgebied trekt ook weer weg en woensdag wordt een de pressie boven het noorden van de Noordzee verwacht. Dit lagedrukge bied doet op zijn tocht naar het oos ten bij ons de tweede helft van de week de wind uit het noordwesten waaien en er stroomt iets koelere lucht het land binnen. In de middag wordt dan een temperatuur van om streeks 18 graden verwacht. RENESSE - Aan de Kromme Rekc in Renesse werd een BMW 7351 (bouwjaar '81) van R. de W. uit Seha- rendijke gestolen. De auto heeft een waarde van 22.000,-. Mensen die de ze auto hebben gezien of één dezer dagen nog zien, kunnen contact op nemen met de rijkspolitie in Zierik zee. Het kenteken van de auto is HK- 54-VL. Met fietser en bezemwagen ZIERIKZEE - Lopen, lopen en nog eens lopen. Dat moet ongetwijfeld de gedachte zijn geweest tijdens de 'wandeling' van St. Hilaire in Frankrijk naar Zierikzee. Vijf Franse jongens brachten de moed op om deze rit te voltooien. Na bijna een week gelo pen te hebben zijn ze, ondanks de algehele vermoeidheid, gezond binnen de grenzen van Zierikzee aangekomen. De Franse wandelaars zitten uitgeput aan een glas fris. De rit is voltooid. Namens de gemeente Zierikzee en tevens de jumilagecommissie verwel komde H. Asma de Franse gasten. Hij fietste samen met nog een afge vaardigde van de commissie de spor- tievelingen alvast een eind tegemoet. Onder Burgh-Haamstede kwamen ze in zicht. Ze mogen in feite dan daar ontvangen zijn, toch hebbben de wan delaars daar de moed nog niet opge geven en zijn ze doorgewandeld naar het eindpunt: Zierikzee. Bezemwagen In totaal waren er vijf wandelaars, een dame op de fiets en een bezemwa gen, die in Zierikzee moesten worden ingehaald. Voordat zij aan de rit be gonnen is er een schema vastgesteld, waaraan ze zich ongeveer wilden hou den. Er werd iedere dag ongeveer zo'n honderd kilometer gelopen. Elke keer liep er één deelnemer, die dan ongeveer tien kilometer liep en werd afgewisseld. In totaal moest iedereen zo'n twintig kilometer per dag lopen, 's Ochtends tien en 's middags tien. Dc wandelaars blijven ccn kleine week in Zierikzee kamperen en ma ken tevens een deel van het program ma mee van de Franse groep, die al in Zierikzee is. Dit alles is een voort vloeisel uit dc uitwisseling met St. Hilaire. Dc eerder gearriveerde groep bestaat uit negentien reizigers met begeleiding. Tijdens hun ver blijf bezochten zij onder meer Neel- tje Jans en Rotterdam. Verder staat er ook nog een dag naar de Efteling op het programma en een rondvaart met een visserskot- ter. Daarna zal de groep weer huis waarts keren en is het voor Zierikzee wachten op de volgende groep, waar van er misschien ook weer een aantal op een ludieke manier naar Zierikzee komt. „Het is zeker niet onmogelijk, want vorig jaar kwam er een aantal Fransen uit St. Hilaire op rolschaat sen naar Zierikzee" aldus Asma.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1