Laatste voorbereidingen van Adri Gerards voor Europese kampioenschappen triathlon Wielaard wint braderieloop NIEUmWDE Programma campingvoetbal Sparta en NAC te gast in Westkapelle Eindronde wereld kampioenschap voetbal in Amerika Van der Vegt wint met overmacht Zomerbridge van start Winst Krijger hij wedvlucht uit Orleans Ruud Bos wint open NK golf ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 5 juli 1988 Nr. 24364 9 Je moet het toch met je eigen benen doen" ZIERIKZEE - Neen, de zenuwen gieren hem echt nog niet door de keel, maar wel staat alles in het teken van de naderende wedstrijd. Er komt deze dagen wat vaker dan gewoonlijk macaroni en spaghetti op tafel te staan •in huize Gerards, omdat die deegwaren nu eenmaal boor devol koolhydraten zitten. Adri Gerards uit Zierikzee leeft helemaal toe naar de Europese kampioenschappen triathlon die komende zondag in het Limburgse Stein worden gehouden en waar Adri Gerards samen met nog zo'n vier a vijfhonderd deelnemers aan de start ver schijnt. Tri-atleet Adri Gerards uit Zierikzee is één van de vele deelnemers aan de Eu ropese triathlonkampioenschappen, die zondag worden gehouden. Adri Gerards, in het dagelijks leven opperwachtmeester bij de Rijkspoli tie Schouwen-Duiveland is verzot op sport, zonder daarbij een voorkeur voor een bepaalde tak van sport aan de dag te leggen. „Voordat de triath lon zo'n zes zeven jaar geleden in Nederland doorbrak, heb ik heel wat sporten beoefend. Ik zwom, fietste en liep met name de laatste jaren nogal eens een duurloopje. De triathlon, die vanuit Hawaï naar Nederland over woei was wat dat betreft een kolfje naar de hand van de veelzijdige en sportieve Gerards. 't Zwaarste „Dat triathlongebeuren is min of meer toevallig ontstaan op Hawaï, waar een zwemmer, een fietser en een marathonloper met elkaar aan de praat raakten. Natuurlijk werden de drie sporten met elkaar vergeleken en daar niemand precies wist welke van de drie nu het zwaarste werd, werd besloten om ze alledrie achter elkaar te beoefenen. De Amerikaanse televisie pikte dit op en vanaf dat moment raakte deze nieuwe sport in een stroomversnelling" aldus Ge rards, die tijdens het Veerse Meer Zo- mertrio in '84 zijn debuut als tri atleet maakte. Oude fiets „Op een oude fiets van zegge en schrijve 75," grinnikt de Zierikzee- se politieman, terugdenkend aan zijn debuut als tri-atleet. Een bepaald niet onverdienstelijk debuut overi gens want met dat simpele vehikel behaalde de Zierikzeeënaar maar eventjes een dertiende plaats in een veld van een paar honderd deelne mers. Stimulans Zoiets geeft moed om er nog eens een schepje boven op te doen, om bij regen en wind toch die dagelijkse ki lometertjes te maken en om er in de wedstrijden flink tegenaan te gaan. Voor Gerards wiens naam de afgelo pen jaren regelmatig op de uitslagen lijsten voorkwam is dat trainen en wedstrijdgebeuren ook alleen maar mogelijk omdat zijn vrouw en kinde ren erg meeleven. Drie van de vier kinderen blijken inmiddels ook be hept te zijn met het triathlonvirus van hun vader, 't Werkt dus aansteke lijk deze nieuwe tak van sport. Is de triathlon in Nederland bezig aan een niet te stuiten opmars, getui ge de vele wedstrijden, Zeeland lijkt het hier een beetje af te laten weten. Als enige heeft deze provincie nog geen aansluiting gezocht bij de Ne derlandse Triathlon Bond. Bekende triathlon-toppers ontbreken dan ook tijdens de niet officiële triathlon- wedstrijden hier. Een verschijnsel dat Adri Gerards dan ook betreurt, te meer daar hij ervan overtuigd is dat deze tak van sport wel degelijk leeft in het Zeeuwse, waar zo'n 75 mensen de triathlon-sport beoefenen. Familiehappening Zolang de wedstrijden in Zeeland echter nog niet door de Bond zijn goedgekeurd trekt het gezin Gerards er in de weekeinden regelmatig op uit om in Zuid-Holland, Noord-Brabant of Utrecht te gaan „triathlonnen". Een familiehappening, zo blijkt uit het relaas van de veertigjarige Ge rards, die zich gezien zijn leeftijd nu officieel veteraan mag noemen. Een benaming waarmee hij nu niet zo erg ingenomen is. .„Kijk, dat de dames en de heren hun eigen wedstrijd hebben is logisch, maar het onderscheid tus sen senior en veteraan dat zie ik niet zitten" zegt Gerards die volgend jaar A-licentiehouder wordt, waarmee het onderscheid tussen veteranen- en se niorenwedstrijden automatisch komt te vervallen. Training Wie bij de triathlon goed beslagen ten ijs wil komen moet er niet te be roerd voor zijn om heel wat uurtjes trainingsarbeid te verrichten. Fiet sen, lopen en zwemmen, de vaste on derdelen van de triathlon vereisen immers verschillende spierbewegin gen. De vaak gehoorde stelling dat een fietser per definitie een slechte loper is wordt niet alleen door Ge rards ontkend maar ook gelo genstraft door zijn verrichtingen als triathlonner. „In principe is het een sport voor iedereen die over een rede lijke lichaamsbouw beschikt, gezond leeft en regelmatig traint" stelt Ge rards, die op alle drie de onderdelen redelijk uit de voeten kan. „Ik kan niet zeggen dat ik een sterk of een zwak onderdeel heb. Bij zowel het fietsen, lopen en zwemmen zit er nog steeds een stijgende lijn in mijn pres taties", zegt Gerards met enige vol doening. Prestatielijn Die stijgende prestatielijn krijgt Gerards echter niet voor niets. Daar moeten heel wat uurtjes voor ge traind worden. Als zijn werkzaamhe den als politieman het toelaten duikt Gerards drie keer per week het zwembad in om zijn zwemtijden nog wat aan te scherpen. Met enige voor zichtigheid schat de opperwacht meester in dat zijn beste tijd nog wel anderhalf a twee minuten beter kan. Daarnaast wordt er vier keer per week een loop- en fietstraining afge werkt. Combinatie Gemiddeld vijftien uur per week draaft, racet of zwemt Gerards om bij de triathlonwedstrijden goed mee te kunnen komen. Met zijn veertigurige werkweek en zijn gezin is dat, denkt hij ook wel het maximaal haalbare. Hoe die trainingen eruit moeten zien doktert Gerards in feite in zijn eentje uit. Op grond van je eigen ervaringen en de beschikbare literatuur over de verschillende onderdelen krijg je wel een idee hoe je te werk moet gaan. Daarnaast informeer ik vaak bij trai ners hoe je iets het beste aan kunt pakken. Zo doe ik nog steeds duur- training bij Delta Sport en train ik regelmatig mee met een groepje Schouwen-Duivelandse wielrenners. Zelfdoener Zelf je trainingsschema's opstellen, zelf je inschrijvingen voor wedstrij den en andere papieren rompslomp regelen. De een zou er een punthoofd van krijgen, de ander voelt zich er vrij en blij bij. Zo ook Adri Gerards die niet anders zou willen, omdat hij daardoor ook niet gebonden is aan anderen. Regelt hij qua training en wedstrijddeelname alles zelf, voor de financiële afwikkeling van de zaak krijgt hij sinds vorig jaar steun van Nico van den Berg van bar De Stulp. Sponsor „Zonder sponsor zou het voor mij niet op te brengen zijn. Het materiaal wordt immers allemaal duurder en duurder" geeft Gerards eerlijk te kennen. De tijd dat hij zijn eerste tri athlon op een fietsje van nog geen honderd gulden reed is allang een ge passeerd station. Wie nu vanaf de „zijlijn" de verrichtingen van de tri- athlonners bekijkt ziet daar de meest uiteenlopende moderne snufjes, zoals speciale helmen, frames en dichte wielen, het ene nog aerodynamischer dan het andere. Dankzij zijn sponsor heeft Gerards nu de beschikking over een prima racekarretje waarmee hij niet alleen traint maar ook in de wed strijden uitkomt. Daarnaast beschikt hij nu ook over een speciaal triath- lonpak en een wetsuit dat bij het zwemmen over zijn pak gaat. Daar mee houdt het voor Gerards wel zo'n beetje op. „Laatst nog reed er iemand op een superdeluxe en speciale tij d- ritfiets. Toen ik die voorbijreed gaf dat toch wel een bepaalde kick, want het zijn toch je eigen benen die het moeten doen"" aldus de sportman die blijk geeft van een nuchtere kijk van zaken. Met nog enkele dagen voor de boeg, voordat Gerards zijn debuut maakt als deelnemer aan de Europese tri- athlonkampoenschappen, staat zijn voorbereiding nu helemaal in het te ken van die titelstrijd, die zondag 9 juli in Stein wordt gehouden. Samen met nog zo'n vier a vijfhonderd deel nemers uit geheel Europa verschijnt Gerards daar aan de start voor de 2,5 kilometer zwemmen, de tachtig kilo meter fietsen en de twintig kilome ter lopen. Tijdens de triathlon van Nuenen, die 25 juni werd gehouden verzekerde Gerards zich van een startbewijs voor dit Europese kam pioenschap door in Nuenen als vier de veteraan te eindigen en in het to tale eindklassement een voortreffe lijke 66e plaats te behalen. Een pres tatie waarop Gerards niet helemaal had gerekend. „Ik dacht wel dat ik de eis om bij de eerste tien veteranen te eindigen wel zou halen. Die 66e plaats viel me echter mee". Hoe zijn kansen bij de Europese titelstrijd liggen, daarover laat Gerards zich niet uit, kan hij zich ook niet uitla ten, omdat de triathlons in Europa onder dusdanig verschillende om standigheden worden afgewerkt dat er weinig te zeggen valt over kandi daten voor de eindzege en eindklas seringen. Het blijft dus afwachten geblazen voor Gerards, die nu reeds in gedachten bezig is met zijn wed strijd van komende zondag. MIDDELHARNIS - Peter Wielaard van atletiekvereniging Delta Sport won de zevende braderieloop over ongeveer tien kilometer in Middelharnis. Wielaard die woonachtig is in Middclharnis boekte zijn eerste overwinning na een langdurige blessure die hij vorig jaar oktober tijdens een cross opliep. De 21-jarige at leet die aan de HTS studeert in Dordrecht had een tijd nodig van 35.07.4. De in goede vorm stekende Jan Hoek van Delta Sport kon Wielaard lange tijd volgen maar moest in het laatste stuk van het parcours zijn clubgenoot alsnog voor laten gaan. De atleet uit Oude Tonge realiseerde een tijd van 35.13.6. Albert Karstan- je uit Middelburg Dynamofinishte als derde in 36.30.8. Liesbeth van Ast uit Dirksland Delta Sport) was de snelste vrouw over de 10 kilometer in 45.03.2. 1. Peter Wielaard, Delta Sport, 35.07.4; 2. Jan Hoek, Delta Sport, 35.13.6; 3. Albert Karstanje, Dynamo, 36.30.8; 4. Ron Abuys, Dynamo, 36.38.2 (Vet. Iy 5. Eef Kooman, Delta Sport, 36.41.0; 6. Wim van Lent, Delta Sport, 36.52.3; 7. Wim Provoost, Delta Sport, 37.33.0; 8. Job Matthijsse, Dynamo, 37.38.4 (Vet. I); 9. Peter Jor- daan. Delta Sport, 37.39.3; 10. Wim Kaljouw, Dynamo, 38.19.8 (Vet. I); 11. Johnny Sinke, AV 56, 38.59.8; 12. Jan Ars, AV 56, 39.14.5 (Vet. I); 13. Jan van Hassent, Delta Sport, 39.15.9; 14 Jaap van Ast, Delta Sport. 39.17.7; 15. Peter van Oudenaarde, Delta Sport, 39.39.7; 16. Daaf Bakker, Delta Sport, 40.39.4; 17. Jan van Gurp, PSVH, 42.43.8 (Vet. I); Liesbeth van Ast, Delta Sport. 45.03.2 (Dame); 19. Nel van 't Hof, Delta Sport, 47.53.8 (Dame Vet.); 20. Piet Dijkgraaf, Delta Sport, 50.04.5; 21. Machiel Sinke, AV 56. 52.00.9 (Vet. I). BURGH-HAAMSTEDE - Eind juli start het campingvoetbaltoernooi '88. Op het sportpark Van Zuijen aan de Leliëndaleweg in Burgh (achter de ZWN garage) worden in de week van dinsdag 26 juli tot en met donderdag 4 augus tus de wedstrijden tussen een achttal seniorenploegen en een zestal junioren teams gespeeld. Het wedstrijdschema ziet er als volgt uit. Senioren poule A: dinsdag 26 juli: Zeepe-Duinhoeve: aanvang 18.45 uur. Woensdag 27 juli: Duin oord-Rozenhof: aanvang: 19.45 uur. Donderdag 28 juli: Zeepe-Duinoord: 18.45 uur. Vrijdag 29 juli: Duinhoe ve-Rozenhof: 19.45 uur. Maandag 1 augustus: Duinoord-Duinhoeve: 19.45 uur. Dinsdag 2 augustus: Rozenhof- Zeepe: 18.45 uur. Poule B: dinsdag 26 juli: Burghstede-Blomsh/Wielewaal: 19.45 uur. Woensdag 27 juli: Sine Cura-Burghstede: 18.45 uur. Donder dag 28 juli: Burghtstede-DFS: 19.45 uur. Vrijdag 29 juli: DFS-Sine Cura: 18.45 uur. Maandag 1 augustus: Blomsh/Wielewaal-Sine Cura: 18.45 uur. Dinsdag 2 augustus: DFS- Blomsh/Wielewaal: 19.45 uur. Woens dag 3 augustus worden de kruisfina les gespeeld tussen de nummer 1 van poule A tegen de nummer 2 uit poule B. Aanvang: 18.30 uur. De nummer 2 van poule A komt uit tegen de num mer 1 van poule B. Aanvang: 20.00 uur. De finale wordt donderdag 4 augus tus gespeeld. Het sluitstuk van dit toernooi begint om 18.30 uur met de wedstrijd tussen de verliezers van de kruisfinale. De beslissenden wed strijd om de eerste en de tweede plaats wordt om 20.00 uur gespeeld. Indien de weersomstandigheden het spelen onmogelijk maken wordt uit geweken naar zaterdag 30 juli en vrij dag 5 augustus. Junioren De juniorenteams ontmoeten el kaar dinsdag 2 augustus vanaf 09.00 uur, eveneens op de velden aan de Le liëndaleweg. De wedstrijden bij de junioren (zij die na 1 augustus '74 ge boren zijn) duren twee keer tien mi nuten. De finalewedstrijd zal twee keer twintig minuten in beslag ne men. Het wedstrijdprogramma van de junioren ziet er als volgt uit: DFS- Burghstede: 09.00 uur. Duinoord- Blomsh/Wielewaal: 9.25 uur. Duin- hoeve-DFS: 9.50 uur. Blomsh/Wiele- waal-Burghstede: 10.15 uur. Duinhoe ve-Duinoord: 10.40 uur. DFS- Blomsh/Wielewaal: 11.05 uur. Burghstede-Duinoord: 11.30 uur. Blomshoeve-Wie lewaal: 11.55 uur. DFS-Duinoord: 12.30 uur. Duinhoeve-Burghstede 12.55 uur. De wedstrijden worden om 13.20 uur afgesloten. Namen van de deelnemers plus hun geboortedata, adres en woonplaats moeten voor de aanvang van het toer nooi worden ingeleverd bij de cam- pingvoetbalcommissie van DFS. WESTKAPELLE - De commissie Betaalde clubs van de Westkapelse voetbalvereniging De Noormannen is erin geslaagd om de eerste elftal len van Sparta en NAC naar Westka pelle te halen. In de periode van woensdag 27 tot en met vrijdag 29 ju li spelen deze teams tegen het eerste van Noormannen en Arnemuiden alsook tegen Cercle Brugge. Ofschoon het de eerste keer is dat dit treffen tussen amateur- en profes sionele clubs in toernooivorm wordt gehouden is het voor de zesde keer dat betaalde clubs in Westkapelle aantreden. Het toernooi wordt afge werkt op het terrein Prelaat aan de Domineeshofweg en duurt twee da gen. Op beide dagen worden er in de avonduren (18.00 en 19.45 uur) twee wedstrijden gespeeld. Zowel NAC als Sparta verblijft een gehele week in Westkapelle in het kader van een trai- ningsweek. Het wedstrijdpipgramma ziet er als volgt uit: Woensdag 27 juli: 18.00 uur: Noormannen-Sparta. 19.45 uur: Arnemuiden-NAC. Vrijdag 29 juli: 18.00 uur: Noormannen-Arnemuiden. 19.45 uur: NAC-Sparta. Ieder ge scoord doelpunt levert een punt op met een maximum van drie punten per wedstrijd. Daarnaast levert een gewonnen wedstrijd 3 punten, een ge lijkspel 2 punten en een verliespartij een punt op. Donderdag 28 juli speelt Sparta bovendien tegen Cercle Brug ge. Deze wedstrijd begint om 19.00 uur. Deze wedstrijden staan onder leiding van de heren W. Vermeulen, S. Uitterhoeve en A. de Koster. ZÜRICH - De eindronde van het wereldkampioenschap 1994 zal in de Verenigde Staten worden gehouden. Het dagelijks bestuur van de FIFA heeft maandag tijdens zijn vergade ring in Zürich besloten de kandida tuur van de Verenigde Staten te aan vaarden. Ook Brazilië en Marokko hadden zich aangemeld voor de eindronde van het toernooi. De laatste fase van het wereldkampioenschap van 1990 wordt, zoals bekend, gehouden in Ita lië. VLISSINGEN - Robert van der Vegt won tijdens avond-atletiek wed strijden in Vlissirigen met overmacht een werpdriekamp. Bij de goed be zette wedstrijd kwam Van der Vegt met de discus tot 41.92 en de kogel tot 13.74. Bij het speerwerpen liet hij een afstand overbruggen van 47.14. In totaal aantal punten van 2029 was hij verweg de sterkste B-junior. Arjen de Boer (AV56) werd op ruime afstand tweede met 1768 punten. Wer ner Lodewijk moest genoegen nemen met een tiende plaats, discus 22.92, kogel 10.32 en de speer kwam tot 34.50 met totaal aantal punten van 1191. Serge Verschuur uit Scharendijke werd elfde, met de discus 22.80, kogel 8.08 en de speer 26.08 (870 punten). Verschuur nam ook deel aan de 800 meter voor B-junioren. Hij werd in een sterk bezette race vierde in een prima tijd van 2.11.5 min. BURGH-HAAMSTEDE Met ingang van donderdag 7 juli worden de kaarten weer geschud in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede, waar de komende twee maan den de bridge zomerdrives worden gehouden. Bridgeliefhebbers kunnen vanaf komende donderdag twee maanden lang elke don derdagavond in De Schutse te recht om daar met elkaar span nende en tegelijkertijd ook genoeglijke uurtjes te beleven met het spelen van een spelle tje bridge. Deze zomerdrives die inmiddels uitgegroeid zijn tot een traditie trekken altijd veel belangstelling. Vorig jaar deden gemiddeld 34 paren per drive mee. Wie dit jaar ook eens een kaartje wil leggen kan zich donderdagavond tot 19.15 uur inschrijven bij De Schutse. De inschrijfkosten bedragen een rijksdaalder per persoon. Hoe wel het ook mogelijk is om zich individueel in te schrijven houdt dit wel het risico in dat men niet kan spelen, omdat er geen andere „eenling" is met wie men een koppel kan vor men. ZIERIKZEE - De wedvluchten van uit Orleans hebben een zege opgele verd voor M. K. Krijger. Krijger be haalde eveneens een derde plaats Die eerste plaats kwam hem toe dankzij de goede prestatie van zijn 46, die in zijn driejarige loopbaan reeds zes keer eerder de winst voor zijn baas in de wacht wist te slepen. De 46 legde de afstand, zo'n 450 kilo meter af met een gemiddelde snel heid van zo'n 1562 meter per minuut. Krijger viel overigens nog een keer tje in de prijzen, want ook de derde prijs ging naar de succesvolle duiven melker. De tweede plaats was voor A. M. Berrevoets wiens beste duif op dertig seconden na de winnende duif van Krijger binnenkwam. De uitslag van deze wedvluchten ziet er als volgt uit: M. K. Krijger?eerste en derde plaats. A. M. Berrevoets: tweede plaats. J. Verwijs: vierde, negende en elfde plaats. F. Meys. vijfde en achtste plaats. J. van der Hengst: zesde, ze vende en vijftiende plaats. Combina tie De Bruyn: tiende plaats. Combi natie Van der Kamp: twaalfde en dertiende plaats. C. Wesdorp: veer tiende plaats. EINDHOVEN - Ruud Bos heeft in Eindhoven de open Nederlandse golfkampioenschappen, voor ama teurs en professionals, gewonnen. De Hilversummer, die van de eerste dag de leiding had, kwam zaterdag niet meer in de problemen. Bij de laatste twee omlopen, beide over 18 holes, had hij respectievelijk 70 en 75 sla gen nodig. Zijn totaal was 285 slagen. De enige Nederlandse beroepsspeler bleef daardoor buiten bereik van zijn voor naamste concurrent, Cees Borst, die zes slagen meer nodig had. Bos werd met zijn overwinning 7000 gulden rij ker. Beste amateur was Constant Smits van Waesberghen, die als vier de eindigde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 9