c Zierikzeese taptoe zonder één druppel regen een groot succes Rommelmarkt 't Mêêtje: 'n overweldigend succes Decoratieve kunst die past in omgeving van liefhebber Saman b.v. MOSSEL KORREN DE ZIERIKZEESCHE COURANT Boekenwurmen laten het afweten in Bru ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Fusie Molendag Op stap met Startschot Een fusie tussen de Zuidhoek en de Betho zou Het idee van de Burgh-Haamsteedse molen- Deze week een dag op stap met de autodealer Staatssecretaris Dees heeft het startschot ge- voor iedereen onaanvaardbaar zijn. (Pag. 2). dag is goed aangeslagen. (Pag. 3). C. van der Wekken uit Zierikzee. (Pag. 5). geven voor de zestiende Delta-week. (Pag. 6). MAANDAG 4 JULI 1988 144ste jaargang Nr. 24363 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie de muziek kiest, heeft een hemels goed verwor ven. Kunst en Eer warmt hét publiek voor aanvang van de taptoe muzikaal op. Opening 26e Zomertentoonstelling Ad en Tessa Braat ZIERIKZEE - Een zichzelf schoonlikkende kattenfa- milie met pal daarnaast een hond met een dode vogel in zijn bek en een aantal al dan niet ranke vrouwenfiguren. De sprookjestuin van Ad en Tessa Braat in Zierikzee staat er in het kader van de 26e Zomertentoonstelling vol mee. Deze Zomertentoonstelling die tot en met 13 augus tus duurt, werd vrijdag officieel geopend door dra. A. Ottevanger, conservator bij de Rijksdienst Beeldende Kunst. De regen had behoorlijk roet in het eten kunnen gooien. Het maakt het niet alleen de muzikanten erg moei lijk, ook het publiek had op die ma nier minder genoten van het muzika le spektakel van niveau. Wel was het fris. Ondanks het feit, dat de blauw oplichtende thermometer van de ne- vengelegen bank op het Havenplein wisselen vijftien en zestien graden aangaf, maakte de straffe wind de werkelijke temperatuur enkele gra den lager. Maar het kon de vele bezoekers niet deren. Slechts een enkeling gaf de pijp al voor het eindsignaal aan Maarten en miste zodoende het af sluitende eerbetoon van de Zierikzee- se burgemeester mr J. J. P. M. Assel- bergs. Terwijl de eerste burger tekende voor de afsluiting was het aan de voorzitter van de Stichting Thptoe Zierikzee, A. F. Schiettekatte, BRUINISSE - De boekenverkoop die zaterdag in bibliotheek De Zaete in Bru werd gehouden heeft niet dat succes van vorig jaar gehad. Na af loop van de verkoopmorgen bleek dat er voor 160,- aan boeken en voor 100,- aan strips was verkocht. Waarom de Brüse boekenwurmen en stripfanaten het dit jaar een beetje lieten afweten, daarover tastte bibli otheekmedewerkster L. Verbart in het duister. Temeer daar haar nogal eens werd gevraagd wanneer er weer een boekenverkoop zou zijn. Moge lijk dat de vakantie en de daarmee gepaard gaande gedachte aan het zon nige zuiden de boekenverzamelaars parten heeft gespeeld. Voor de romans, informatieve boe ken en de per jaargang gebundelde tijdschriften moest een gulden wor den betaald. Iets duurder dan vorig jaar, toen met name de wat oudere boeken in ,,de opruiming werden ge gooid". Diegenen die zich zo'n buiten kansje om voor een habbekrats z'n boekenkast aan te vullen niet lieten ontgaan kochten gemiddeld zo'n vier tot vijf boeken. Dat leverde de biblio theek na afloop een opbrengst van 260,- op voor zowel de boeken als de strips. Dit bedrag wordt gebruikt voor de aanschaf van nieuwe aan winsten. om de vele muziekliefhebbers aan het begin van de avond welkom te he ten. Hij benadrukte in zijn kort wel komstwoord het belang van de spon sors. Doel De stichting heeft zich namelijk tot doel gesteld alleen taptoe's te willen organiseren van niveau en dat kost geld. Dat is niet alleen met de entree gelden te bekostigen. Dit jaar waren de sponsors de Zierikzeesche Nieuws bode, de Koninklijke Zeelandia H. J. Doeleman bv, Taxi-, takel- en ver huurbedrijf J. de Jonge, Administra tie- en belastingadviesburo A. Th. Buys, Bandenservice Rinus Roon, Autoschadebedrijf Firma Kort, Vers bakkerij Verwijs. Touyingcarbedrijf en reisburo Van Oeveren, Installatie- buro D'eurloo bv, BB Bakkerij, Van pijke Bestrating, Herenmode Buyse en de gezamenlijke banken van Zie- rikzee.- Het was zonder twijfel de in 1948 opgerichte Damiate band uit Haar lem, die de show stal. Door als enige twee show's te verzorgen op één avond wist deze jubilerende band de 'publieksprijs' in de wacht te slepen. De weergoden bleken het echtpaar Braat welgezind te zijn. Dreigde de opening van deze jaarlijks terugke rende Zomertentoonstelling in de loop van de middag letterlijk en fi guurlijk in het water te vallen, even voor vijven toonden de weergoden enige menselijkheid door de regen kraan vrij abrupt dicht te draaien, zodat de opening toch nog geheel vol gens de traditie in de tuin achter het Burgerweeshuis kon worden ver richt. Een aantal genodigden, door Ad Braat bestempeld als een grote vrien denkring, trotseerde de druipende bomen om getuige te zijn van het startsein van deze 26e Zomerten toonstelling, die bestaat uit een groot aantal beelden, keramiek, prenten en schilderijen, porcelein, zilver en sie raden. Kortom een zeer gevarieerd geheel, dat zowel de liefhebber van antiek als van meer eigentijdse kunst moet bekoren. Succes Dra. A. Ottevanger, conservator bij de Rijksdienst Beeldende Kunst was het die het startsein voor deze om vangrijke expositie gaf. Ottevanger vroeg zich in haar openingstoe spraakje af waarin het succes van de ze Zomertentoonstelling, die nu al weer voor de 26e keer wordt gehou den schuilt. Gezien het huidige kunstklimaat in Nederland dat haars inziens gekenmerkt wordt door in krimpingen en malaise is het volgens Ottevanger een hele toer om een ten toonstelling succesvol te laten zijn. Wegstrepen Als mogelijke redenen voor succes noemde Ottevanger het aantrekken van sponsors, speciale WVC- regelingen zoals aantrekkelijke aan koopregelingen of het hebben van een omvangrijk eigen kapitaal. Mo gelijkheden die vervolgens een voor een door haar werden ontkracht, In vervolg pagina 2 Zierikzee constructeurs/installateurs Tel. 01110-12647 Julianastraat 40, 4301 NC Advertentie Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WA> mr DÊ BUO* Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Enkele buien Half tot zwaar bewolkt en enkele buien, sommige met onweer. Wind uit zuid tot zuidwest 3 tot 4 Beaufort. Mi nimumtemperatuur komende nacht 14 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 8 juli: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwest 3 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 5 juli Zon op 05.27, pnder 22.01 Maan op 00.33, onder 12.49 laatste Kwartier: 6 juli (13.36) Temperatuur kustwater: 16 graden. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Rond een vooral in de ho gere luchtlagen goed ontwikkelde kern van lagedruk boven de Britse ei landen circuleren voortdurend sto ringen. Deze slecht weergebied en be reiken onze omgeving vanuit Noord-Frankrijk en België. Ook het komende etmaal verandert er in gro te trekken nog weinig in deze situa tie. Bij een matige, aan de kust vrij krachtige zuidelijke wind wordt het de komende nacht niet kouder dan 13 a 14 graden. Hier en daar kan een bui vallen. Overdag trekt een nieuwe randstoring van Frankrijk naar mid den en West-Duitsland. De wind neemt dan in onze omgeving af en draait eerst naar zuidoost en in de middag of avond naar zuidwest. Mo gelijk valt vooral in het oosten enige tijd regen. Een zwakke rug van hoge- druk brengt op woensdag een kleine weersv^rbetering van korte duur. Aantal betalende bezoekers (600) viel tegen ZIERIKZEE - De hevige regenval in de middaguren moet de organisatie van de derde Zierikzeese taptoe niet lekker gezeten hebben. In drijfnatte kleding werd er met man en macht gewerkt aan het opbouwen van de tribu nes, het ophangen van afschermzeil en het plaatsen van de lichtmasten. En dan is het eindelijk acht uur 's avonds en blijkt er tot aan de laatste muzikale noot geen drup pel regen meer te vallen. Een muzikaal wondertje? De band slaagde erin wereldnum mers als Only Love, We are the cham pions, I know him so well en een com pilatie uit de Sound of music op een sublieme wijze te presenteren. De Flora band uit Rijnsburg en de Delta band uit Vlissingen maakten indruk met militair ogende unifor men, die tot in de details verzorgd waren. De Delta band, die gepresen teerd werd als de muzikale ambassa deur van Vlissingen, speelde op mu zikaal topniveau, waarbij minder accent op het showgebeuren gelegd werd. Datzelfde gold in zekere mate voor de Flora band. Show van de bovenste plank kwam van het Zierikzeese Rust Roest. Al geruime tijd blaast dit korps zijn par tij mee op nationaal terrein. Met na me de opkomst was met een knappe drumsolo van twee Rust Roest-leden imposant. Onder muzikale leiding van Gerard van Wagtendonk maakte Rust Roest haar optreden tot een suc cesvolle thuiswedstrijd en kon zo doende dan ook rekenen op de sypi- pathie van de aanwezigen. vervolg pagina 2 Eenmaal, andermaalzo ging het de gehele dag door op het schoolplein van 't Méêtje in Ellemeet, waar de jaarlijk se rommelmarkt werd gehouden. Basisschool Ellemeet zesduizend gulden rijker ELLEMEET - Tel uit je winst. Dat zeiden de ouders en het personeel van de openbare basisschool 't Mêêtje in Ellemeet na afloop van de jaarlijkse rommelmarkt tegen elkaar, toen bij het tellen van de kas bleek dat deze dag maa liefst zesduizend gulden netto had opgeleverd. Die recordopbrengst maakte een lange en vermoeiende dag sjouwen meer dan goed. kertjes en overtollige artikelen waar- mee menigeen na een grote schoonmaak of na een verhuizing op gescheept zit. Die verzameling vaas jes, potjes, speeltjes, Schilderijtjes, lampen, boeken. Kortom alles wat in een huishouden nog weieens van pas kan komen wordt door de leerkrach ten en leerlingen mee naar school ge nomen of, als dat gezien de omvang van het artikel wat problematisch is, door een van de ouders opgehaald en op de schoolzolder opgeslagen. De Meetje-markt geniet in dit opzicht zelfs enige internationale bekend heid gezien het feit dat een enkele Oosterburen die in Ellemeet hun va kantie doorbrengen ook weieens met Eenmaal per jaar als de grote va kantie is aangebroken en de reken- en leesboeken voor een aantal weekjes achter slot en grendel gaan verandert het schoolplein van de openbare ba sisschool 't Mêêtje in Ellemeet in een heus Waterlooplein waar (gelegen- heids)handelaren proberen om hun koopwaar - afdankertjes en overtolli ge spullen - tegen schappelijke prij zen te slijten. Dat handelen en sjache ren om de schoolkas wat te spekken maakt sinds 1982 deel uit van het schoolgebeuren in Ellemeet. Het gehele jaar door speuren en verzamelen leerkrachten, bereidwil lige ouders en leerlingen naar afdan- iets aan komen zetten. ,,Fur die Floh- markt". Bonte aanblik Naarmate het jaar vordert gaat de zolder van het schoolgebouw dan ook steeds meer overeenkomsten verto nen met de winkel van een sjacheraar waarin de meest uiteenlopende voor werpen een bonte aanblik geven. Die voorwerpen worden na een grote poetsbeurt, gesorteerd en geprijsd waarna deze op het schoolplein wor den uitgestald. Voor de leerkrachten en ouders die deze dag hun handen lieten wapperen betekende dat vroeg uit de veren. Een heuse vlooienmarkt dus die za terdag om 9.00 uur door burgemees ter W. den Boer werd geopend. De eer ste burger van Middenschouwen kon het ook deze keer niet laten om als eerste wat te kopen en zijn geluk te beproeven bij het rad van avontuur, dat dit jaar voor een recordopbrengst van maar liefst 1144.- zorgde vervolg pagina 2

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1