'Het is nogal wat om niet toe te treden tot het ADZ' Koos van den Houten sluit zijn Van der Have-tijd af Vlam in de pan DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOVERHUUR AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer AUTO LOUIS GOEDBLOED Reddingsvlot gestolen 1 ,.<;TclIQ Th*£m \V ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Veer Afscheid Schoolmuren Ambitie Vandaag nog twee achtergrondverhalen over Juf Hoekman heeft afscheid genomen van de Janny Schiettekatte: geboeid door het leven Marcel van Grunsven zet ambitie aan de kant het pontje Zijpe-Anna Jacobapolder. (Pag. 2). Jan Wouter van den Doelschool. (Pag. 3). binnen de schoolmuren. (Pag. 5). voor meer vrije tijd. (Pag. 9). VRIJDAG 1 JULI 1988 144ste jaargang Nr. 24362 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De onmisbare levenslust is al het kleine als klein en al het grote als groot te beschouwen. Auerbach uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1565 of 1385 Hflkv personenwagens bestelwagens personenbusjes Infolijn 01110-14951 ZIERIKZEE - Het bleken achteraf bepaald dure worsteballetjes die A. Z. uit Zierikzee op het vuur had gezet. Bij een brandje in de keuken van zijn woning aan de Fokkerstraat werd naar schatting van de brand weer voor drieduizend gulden schade aangericht. Z. was zijn worste balletjes vergeten en oververhitting van de pan was het gevolg. Daarop vatte het bakvet vlam en de vlam sloeg over naar de afzuigkap. Deze moet als verloren beschouwd worden. Verder is er roetschade in de keuken en rookschade in de kamer", aldus brandweercommandant H. Fierens. Bij de brand deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en de brandweer die zeer snel ter plaatse was na door omwonenden te zijn gealarmeerd kon ook de papegaai van Z. bijtijds uit de kamer halen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Veel bewolking: Een depressie boven de Britse ei landen veroorzaakt een zuidwestelij ke stroming. Aanvankelijk opklarin gen, maar later brengt een randsto- ring veel bewolking en in de avond en •nacht perioden met regen. Vrij krach tige wind uit zuidwest, later uit het zuiden. Minimumtemperatuur ko mende nacht 16 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 5 jul: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuid 5 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 2 juli Zon op 05.25, onder 22.03 Maan op onder 08.20 3 juli Zon op 05.26, onder 22.02 Maan op 00.06, onder 08.53 4 juli Zon op 05.26, onder 22.02 Maan op 00.21, onder 11.23 Laatste Kwartier: 6 juli (13.36) Temperatuur kustwater: 16 graden. HET WEEROVERZICHT DE BILT - In een snel tempo heeft de invloed van een oceaandepressie zich over onze omgeving uitgebreid. Het centrum van deze depressie ligt het komend etmaal boven de Britse eilanden. Rond dit centrum stroomt nu koelere oceaanlucht via west- Frankrijk en België naar onze omge ving. In deze stroming trekken bui-' enstoringen mee. Bij een matige, af en toe krachtige en aan zee zelfs har de zuidwestelijke wind worden het komend etmaal van tijd tot tijd bui en verwacht. Mogelijk gaan enkele van deze buien vergezeld van on weer. De temperaturen blijven de ko mende dagen aan de lage kant; meer dan zo'n graad of 18 wordt het in de middaguren niet. ZIERIKZEE Donderdagavond tussen 21.00 en 24.00 uur werd uit de auto van M. v. V. uit Zierikzee de radio-cassettespeler gestolen. De dieven verschaften zich toegang tot de auto door een portierraampje in te slaan. De auto stond geparkeerd aan de Sint Domusstraat in Zierik zee. In totaal een schadepost van on geveer 2000 gulden. ZONNEMAIRE - A. de J. uit Scha- rcndijke deed bij de politie aangifte van diefstal van een reddingsvlot. Het reddingsvlot is eigendom van Staatsbosbeheer en werd vermoede lijk in de nacht van woensdag op don derdag gestolen van een schip dat in de haven van Bommenede lag. Het betreft een 6-persoons Dinky van het merk Viking. Advertentie SGP-raadslid M. Braam: Misschien toch beter als de groep wat kleiner is". De VVD-fractie wees de nieuwe ge meenschappelijke regeling resoluut van de hand, maar ook de PvdA-frac- tie twijfelde. C. J. Hillebrand: ,,Wij weten niet zo goed wat we er mee aanmoeten want er zitten verschil lende kanten aan. Is een algemeen bestuur met dertig afgevaardigden nog wel werkzaam genoeg"? Ook A. R. I. van den Hoek (CDA) was van mening dat de werkzaamheid in het gedrang zou kunnen komen. Raadsvoorzitter burgemeester A. Bergshoeff was van mening dat met het huidige voorstel van het, ADZ voorbij wordt geschoten aan de be langrijkste doelstelling van de nieu we regeling. Namelijk de gemeenten directer betrekken bij het bestuur. Advertentie de kweekbedrijf en zaadhandel D. J. van der Have bv. Even na vieren was het bij de Blauwe Keet dan ook een komen en gaan van mensen die Van den Houten en zijn vrouw voor de laatste keer de hand wilden drukken. Moeilijk Voor Van den Houten moet het geen eenvoudig besluit zijn geweest om zijn werkzaamheden als commercieel medewerker af te ronden. Volgens collega C. van der Wekken, die na mens de medewerkers van de Van der Have-vestiging in Nieuwerkerk sprak was het zelfs een moment, waar niet alleen de scheidende verte genwoordiger maar ook zijn Schouw- se collega's zwaar tegenop hadden ge zien. „We hadden je zelf graag tot je 65e gezien en ook zelf had je dat uit eindelijk wel gewild" aldus Van der Wekken, die het afgelopen jaar als een moeilijk jaar kenschetste en dat verband houdt met het vertrek van Van den Houten. Van der Wekken wees op een brief van de directie waarin te kennen werd gegeven dat het bedrijf voorne mens was om met de particuliere ver koop van zaden te stoppen. Dit heeft ertoe geleid dat er geen opvolger voor Van den Houten komt. Een besluit dat hier en daar in de regio hard aan gekomen is, zo viel uit de woorden van Van der Wekken op te maken. „Dit eiland is sterk Van der Have- minded (de familie Van der Have komt van oorsprong van Schouwen- Duiveland), een aantal telers voelt zich door dit besluit nu door Van der Have in de steek gelaten. Het is dan ook zaak om het beleid van Van der Have zo duidelijk mogelijk voor de telers te verduidelijken en dat is een moeilijke zaak" aldus van der Wek ken die het vertrek van Van den Hou ten in het kader van deze ontwikke ling plaatste. Samenwerking Optimistischer was Van der Wek ken over de wijze wqarop Van den Houten, (voor de insiders) altijd heeft weten samen te werken. „In twintig jaar tijd moet het eerste boze woord tussen ons nog vallen" aldus Van der Wekken, die met een aantal cijfers aangaf welke verdienste Van den Houten heeft gehad voor uitbreiding van de grasteelt op Schouwen-Duive- land. Door toedoen van Van den Hou ten bedraagt het areaal van Van der Have op Schouwen-Duiveland inmid- vervolg pagina 4 Raad Duiveland aarzelend af wijst gemeenschappelijke Na vierendertig jaar nu in de VUT regeling ADZ wat NIEUWERKERK - De gemeenteraad van Duiveland was unaniem in haar afwijzing van de nieuwe gemeen schappelijke regeling Administratief Dienstencentrum Zeeland. Een nieuw te vormen orgaan waarin vertegen woordigers van de 30 Zeeuwse gemeenten én de drie Zeeuwse werkvoorzieningsschappen (waaronder De Zuidhoek in Zierikzee) voortaan het beleid voor de werk voorzieningschappen in Zeeland zouden gaan bepalen. De gemeenteraad van Duiveland wil (evenals de andere regionale gemeenten) hieraan niet deelnemen omdat niet elke gemeente een afgevaardigde in het algemeen bestuur mag hebben. Dat bleek tijdens de gemeente raadsvergadering in Nieuwerkerk. Het ADZ denkt dat aan recht streekse vertegenwoordiging van alle 30 gemeenten in het algemeen be stuur een aantal nadelen kleeft voor de praktische bestuurbaarheid. Het zou moeilijk zijn om in elke gemeente een geschikte vertegenwoordiger te vinden en de belangen van de diverse gemeenten zijn ongelijk omdat van uit de ene gemeente veel meer werk nemers bij een werkvoorzienings schap in dienst zijn dan vanuit de andere. tig Zeeuwse gemeenten niet direct bij het bestuur van de werkvoorziening- schappen betrokken omdat ze geen vertegenwoordiger mogen leveren. Dat geeft een stuk frustratie. Bij voorbeeld als een vertegenwoordiger van een andere gemeente niet vol doet". Bergshoeff benadrukte dat het ADZ op zich voortreffelijk werk doet. De Zuidhoek Het werkvoorzieningsschap De Zuidhoek kwam ook in een ander verband ter sprake tijdens de raads vergadering. De ranasleden zijn nog al geschrokken van de concept-begro ting 1989. Daaruit blijkt dat de bij drage van Duiveland in het nadelig saldo in één jaar tijd is gestegen van bijna 17.000 gulden naar ruim 29.000 gulden. „Er zal wat moeten gebeuren. Het is misschien zinnig om als ge meente een plafond aan te brengen in het bedrag dat wordt bijgedragen want dit kan niet ongelimiteerd door gaan", aldus L. Meerman (SGP/RPF). Op vlotte wijze werd verder beslo ten tot een aantal grondverkopen. Ibt het in bruikleen geven van een leegstaand lokaal van OBS De Oos- vervolg pagina 4 OOSTERLAND - 'n Flesje geestrijk vocht, 'n fleurig boeket bloemen of smaakvol opgemaakt bloemstukje, maar vooral veel, heel veel handen schudden. De heer J. van den Houten, Koos voor zijn naaste collega's en vrienden, kwam handen te kort om tij dens zijn afscheidsreceptie in de Blauwe Keet bij Oosterland alle bekenden te kunnen begroeten en hun goede gaven in ontvangst te kunnen nemen. Een gepast afscheid voor iemand die na 34 jaar trouwe dienst bij D. J. Van der Have bv nu gaat vutten. Wie zo'n 34 jaar dagelijks de boer delen ontmoet in de loop der jaren Van den Houten, die na 34 jaar een opgaat om op Schouwen-Duiveland een heleboel mensen. Dat bleek ook punt zet achter zijn commerciële acti ën Sint-Philipsland zaden te verhan- wel tijdens de afscheidsreceptie van viteiten voor het in Kapelle gevestig- Na 34 jaar in de weer te zijn geweest voor kweekbedrijf en zaadhandel Van der Have b.v. breekt voor commercieel medewerker J. van den Houten nu de VUT-tijd aan. Twijfels Het college van b en w van de ge meente Duiveland deelt deze bezwa ren van het AjjZ niet en zij vond de gemeenteraadsleden achter zich bij het voorstel de nieuwe regeling af te wijzen. Voor de raadsleden unaniem tot deze afwijzing besloten, werden in een discussie toch de nodige twij fels geuit. „Als je de voors en tegens afweegt moet je er toch ook rekening mee houden dat het algemeen be stuur minder zeggingskracht heeft al naar gelang het groter is", aldus M. Braam (SGP/RPF). „Misschien is het toch beter als de groep wat kleiner is". PvdA-woordvoerder C. J. Hille brand: Weten niet wat we ermee aan moeten". (Voorheen waren alleen de grotere ge meenten plus de werkvoorzienings schappen in het ADZ opgenomen). „Nu worden toch nog elf van de der- A. J. Bom (PvdA) wees erop dat het stellen van een limiet arbeidsplaat sen kost. „Misschien kunnen we het voortouw nemen door De Zuidhoek werk aan te bieden vanuit de buiten dienst van onze gemeente". W. P. Stouten (VVD) waarschuwde ervoor het niet zover te laten komen dat ook het gemeentebestuur, evenals het rijk, budgetfinanciering gaat hante ren. „De financiële consequenties dienen te worden ingeperkt maar wc mogen ook de sociale aspecten niet uit het oog verliezen". Overeengeko men werd om het probleem eens uit gebreid te bespreken in een commis sievergadering. Maar dan wel De Zuidhoek-begroting voor de jaren na 1989. Want met dat laatste ging de raad akkoord.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1