BROOD UIT HET WATER Televisie-opnamen Koudekerkse inlaag en bij de Grevelingen Serie van zes concerten in Gereformeerde kerk Haamstede Havenplein vrijdag toneel van groot muziekspektakel Veere's Genoegen en Middelburgs Kamerkoor treden op in Veere Film Cry Freedom over de apartheid in Zuid-Afrika in vier voorstellingen Meer zeehonden dan ooit in Pieterburen Vogelbescherming onthutst door wegmaaien van vogelkolonie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 30 juni 1988 Nr. 24361 5 Vogels kijken met Vogelbescherming RTTPGHfiT.TTK/«rHAPl?VmTirii,/RPTTI\TKCl? fin Dp pprstp twpp lnraf ip« BURGHSLUIS/SCHARENDIJKE/BRUINISSE - De NOS heeft voor het nieuwe tiendelige televisieprogram ma Vogels kijken met de Vogelbescherming drie locaties op Schouwen-Duiveland uitgekozen om opnamen te ma ken. Vanaf 30 juni worden opnamen gemaakt bij de Kou dekerkse inlaag en de Plompe Toren nabij Burghsluis, de week erna van de Grevelingen vanaf de inlaatsluis in de Brouwersdam en vanaf 17 augustus is het team enkele dagen actief vanaf de westzijde van de Grevelingendam. Behalve het maken van televisie opnamen door de NOS gaat de Vogel bescherming tegelijkertijd op pad om op de diverse locaties voorlich ting te geven over het betreffende na tuurgebied en het vogelbescher- mingswerk. Het publiek kan daarbij vogelboeken en andere vogelkijkin- formatie inzien, gebruik maken van verrekijkers en desgewenst een en an der aanschaffen. In totaal bezocht het team tien locaties in Nedeland. De eerste twee locaties die in het te levisieprogramma aan bod komen zijn gelijk al in Schouwen-Duive land. Van donderdag 30 juni tot en met zondag 3 juli is het Vogelbescher- mings/NOS-team te vinden bij de Koudekerkse inlaag en de omgeving van de Plompe Tbren, een gebied dat in beheer is van de Vogelbescher ming. Hoewel klein, is deze inlage erg belangrijk als broedgebied voor de tureluur en kluut. In het voor- en najaar zijn in alle inlagen doortrek kende vogels te zien. De tweede locatie waar opnamen worden gemaakt is de buitenzijde van de inlaatsluis in de Brouwers- dam waardoor regelmatig zeewater uit de Noordzee in de Grevelingen wordt gelaten. Langs de Brouwers- dam zijn vele soorten zeevogels te zien waaronder zeldzame. Van okto ber tot en met april is hier veel door trek, ook van roofvogels. De opna men die hier worden gemaakt zijn op woensdag 13 juli op televisie te zien. Van 17 augustus tot en met zondag 21 augustus is het team aan de west zijde van de Grevelingendam nabij Bruinisse. Men filmt onder andere de vroegere zandplaten, slikken en schorren in de Grevelingen die zich na de afsluiting van de Grevelingen ontwikkelden tot belangrijke na tuurgebieden. Er broeden veel weide vogels. De overige 7 locaties waar op namen worden gemaakt liggen elders in Nederland, namelijk het Lau wersmeer, de Dwingelose heide, Pi- aam, de Oostvaardersplassen, Balg- zand en de Hondsbossche Zeewering. De serie, die door de NOS wordt ge maakt in samenwerking met de Ne derlandse Vereniging tot bescher ming van vogels is vanaf woensdag 6 juli wekelijks op televisie te zien. Op Nederland 3 van 19.25 tot 20.00 uur. Maandagavondzang seizoen 1988 HAAMSTEDE - Op maandag 11 juli start een serie van zes concerten in de Gereformeerde kerk in Haamstede onder de noemer maandagavondzang. Aan de concerten werken verschillende musici mee. De concerten staan on der leiding van Jan van den Driest. Aan het eerste con cert werken mee sopraan Margje Braspenning en orga nist Frans van Tilburg. Margje Braspenning zingt liederen van Bach en Frans van Tilburg speelt onder an dere werken van John Stanley en Siegfried K. Elert. Margje Braspenning zingt al vanaf haar kinderjaren, is lid van de chris telijke oratoriumvereniging "Ib Deum Laudamus' uit Spijkenisse en studeert sinds 1981 solozang. Frans van Tilburg is ook present op de tweede maandagavondzang op 18 ju li. Naast de begeleiding van de koor- en samenzang speelt hij werken van Camille Saint-Saêns, Philip Pool en Alex Guilmant. Frans van Tilburg werd in 1933 in Gorinchem geboren en kreeg orgelles vanaf zijn zesde jaar. Op 11-jarige leeftijd werd hij be noemd als organist van de Christelij ke Gereformeerde kerk in Gorin chem. Van Tilburg is als organist verbon den aan de Ontmoetingskerk in Spij kenisse. Door het vele werk voor de EO radio, altijd in samenwerking met Jan van den Driest, geniet Van Tilburg landelijke bekendheid. Aan het concert op maandag 25 juli werken mee trompettist Leo Torn en organist Harry Hamer. Hamer speelt dan onder andere de Toccatine over psalm 24 van Cor Kee. Samen met de organist speelt Tbrn het concerto in c van John Stanley en werk van Han del en Laurens van Rooyen. Elpees Harry Hamer is al vanaf zijn zestiende jaar organist van de Gere formeerde Nieuwe Kerk in Kampen. Zijn opleiding ontving hij groten deels aan het conservatorium in Zwolle. Hij is actief als dirigent van Veere's Genoegen dat onder leiding staat van Bram Overbeeke brengt een avondvullend en gevarieerd pro gramma bestaande uit klassiek en amusementsmuziek. Voor de pauze speelt dit fanfare-orkest enkele klas sieke stukken voor blazers. Zo wordt onder ander de Suite Symmetrique van Jacob de Haan en de Serenata van Dvorsjak gespeeld. PIETERBUREN - Door de opname van twaalf baby-zeehondjes, zoge noemde huilers, uit de Bondsrepu bliek Duitsland en een in Zeeland aangespoelde baardrob zijn wat de bezetting betreft in het zeehonden centrum Pieterburen alle records ge broken, aldus Leni 't Hart. In totaal zitten nu meer dan vijftig dieren in de zeehondencrèche, waaronder veer tig zeehondebaby's. Dc baardrob die dinsdag in Pieter buren aankwam is het eerste dier van deze soort dat in de zeehondencrêche werd opgenomen. Hij is twee meter lang en vermoedelijk afkomstig uit de Barentsz Zee. Als gevolg van de overbevissing in dat gebied is de baardrob kennelijk aan het zwerven geslagen en bij Zeeland terecht geko men. Het dier is aanmerkelijk lichter dan gebruikelijk is bij een bijna vol wassen baardrob. koor speelt hij solo-werken van Bec ker, Handel en Craig Sellar Lang. Het laatste concert in de reeks is dat op maandag 15 augustus. Orga nist is deze keer Frans van Tilburg en speciale gast is de alt Reinata Heems kerk. Een veelgevraagd liederen- en oratoriumzangeres die regelmatig optreedt voor radio en televisie. Haar naam staat al op een groot aantal grammofoonplaten. Samen met Frans van Tilburg brengt zij in de kerk in Haamstede een aantal gelief de liederen ten gehore. Toernee Alle concerten staan onder leiding van Jan van den Driest. Hij leidt de programma's van de maandagavond zang in Haamstede al sinds 1973. Op 12 september vierde Van den Driest zijn veertig-jarig dirigentenjubileum met een concert in de Grote Kerk in Gorinchem. Voor zijn verdiensten op zowel koor- als onderwijsgebied ont ving hij het ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau. De concerten in de Gereformeerde kerk in Haamste de beginnen alle om 20.00 uur. drie koren en vaste begeleider van een groot aantal koren. Daardoor is hij ook regelmatig op elpees te horen. Ook van Leo Torn is inmiddels een aantal grammofoonplaten versche nen. Hij studeerde trompet en harmonie- en fanfare-directie aan het stedelijk conservatorium in Zwolle. Hij is ook een veel gevraagd solist bij koorconcerten. Hamer is ook present op het derde concert op maandag 1 augustus. Hij is dan vergezeld van hoboïste Yvonne Dorr-Jonker. In samenklank van ho-, bo en orgel worden twee delen uit de" Partita nr. 4 van G. Ph. Thiemann ver tolkt en worden er werken van Go- dard en Sammartini ten gehore ge bracht. Hamer speelt onder andere de Toccata over psalm 146 van Jan Zwart. Aanmoedigingsprijs Yvonne Dorr-Jonker begon op der tienjarige leeftijd met het bespelen van de hobo. Zij studeerde aan het Brabants conservatorium en vervolg de haar opleiding aan het Maas trichts conservatorium. Van de ge meente Eindhoven, haar woonplaats, ontving zij de aanmoedigingsprijs voor jonge kunstenaars. Ook werkte zij mee aan diverse radio- en gram mofoonopnames. Organist bij het concert op maan dag 8 augustus is wederom Harry Hamer. Naast begeleiding van het Tot driemaal toe taptoe ZIERIKZEE - Als de weergoden het toestaan wordt het vrijdagavond 1 juli bom- en bomvol in het centrum van Zierikzee, wanneer om 20.30 uur de derde Taptoe Zierik- zee wordt geopend met een speciaal openingsnummer ge speeld door enkele solisten van de plaatselijke show band Rust Roest. VEERE - In de Grote Kerk van Veere worden eind deze week twee concerten gegeven. De muziekvereniging Vée- re's Genoegen treedt vrijdag 1 juli op, terwijl een dag la ter het Middelburgs Kamerkoor in deze kerk te horen zal zijn. Beide concerten beginnen om 20.00 uur. Elke zichzelf respecterende en mu- ziekminnende stad heeft zo zijn eigen muziekfestijn. Of dat nu een schla gerfestival, een straatmuziekcon cours, een jazzmanifestatie of een taptoe is, dat maakt geen zier uit, als je de muziekliefhebbers maar iets kunt bieden. Met deze gedachte in het achter hoofd is drie jaar geleden door een groepje enthousiastelingen een begin gemaakt met een muzikaal showge- beuren dat inmiddels al bijna een vaste prik is geworden: de Taptoe Zie rikzee, die zich ook dit jaar weer af speelt op het feëriek verlichte Haven plein. Een fraaiere omgeving kunnen de organisatoren (de Stichting Thptoe Zierikzee) en de deelnemende korp sen zich niet indenken. Aantrekkelijk Voor de organisatoren is het zaak om het publiek niet alleen een aan trekkelijk maar ook een kwalitatief hoogstaand programma voor te scho telen. Een programma met niet al leen een goed stukje muziek, maar ook met de nodige glamour en glitter. Wie de deelnemerslijst ziet moet con stateren dat het bestuur van de Stich ting Taptoe Zierikzee daar zeker in geslaagd is. Niet alleen marcheren de plaatselijke bands Rust Roest en Kunst en Eer het Havenplein op, maar zullen ook showkorpsen als de Damiate Band (Haarlem), dë Vlis- singse drumfanfare Deltaband, de Vrijdag 1 juli Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven eri slechthorenden 15.30 uur Holiday Island, Australi sche serie. Afl. 9. 16.20 uur Alias Smith en Jones, Ame rikaanse serie. 17.10 uur Alvin en z'n boefjes, teken filmserie. 17.30 uur Journaal 17.40 uur De familie Greenwood, En gelse serie. 18.10 uur De Freggels, poppenserie. 18.35 uur KRO's tekenfilmfestival. 19.00 uur Journaal 19.18 uur In therapie, 5-delige infor matieve serie over psycho-thera- pieën. 20.05 uur Emmerdale Farm, Engelse serie. 20.30 uur Ciske de rat, 2-delige tv- bewerking van de speelfilm uit 1984. Deel 2, slot. 21.50 uur Brandpunt, actualiteitenru briek 22.30 uur Journaal 22.40 uur De nieuwe Pacific, docu mentaire-serie over de culturele en economische verandering in de lan den rond de Stille Oceaan. Afl. 5, herh. 23.30 uur Blue Collar, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Paul Schrader. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Tita Tovenaar, serie. Afl. 13, slot. 15.55 uur Mask, tekenfilmserie. 16.15 uur TROS way of life magazine, informatief magazine. 17.00 uur Derrick, misdaadserie. 18.00 uur Dusty, 2-delige Australi sche jeugdserie. Afl. 1. 18.25 uur TROS vakantiekompas, toeristisch magazine. 18.50 uur Jan, Jans en de kinderen, tekenfilmserie. Herh. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur De dieren van Afrika, na tuurserie. 19.25 uur Alf, kinderserie. 20.00 uur Journaal 20.29 uur Moord in extase, Neder landse speelfilm uit 1984. 22.15 uur Jongbloed Joosten, live- programma met hoogtepunten uit het nieuws. 22.45 uur Dempsey and Makepeace, politieserie. 23.45 uur Journaal Nederland 3 09.00, 13.00 en 18.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.55 uur Studio Sport. Tennis: Wim bledon. 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Jeugdjournaal 19.10 uur Studio Sport. Tfennis: Wim bledon. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Avondvoorstelling: Het slecht bewaakte jonge meisje, ballet op muziek van Hérold en Hertel. 21.48 uur Glas na Glas, portret van de glaskunstenaar A. D. Copier. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Den Haag Vandaag. 23.00 uur Gesprek met de minister president. 23.00 uur Studio Sport. Met o.a. bas ketbal; Paardesport: CHIO te Aken. 23.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie. Afl. 2. Herh. 18.05 uur Elektron, magazine. 18.45 uur Langs Vlaamse wegen, Ou denburg, portret van dit rustige pol derdorpje. 19.15 uur Uitzending door derden. Programma van de Christen- Democratische Omroep. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Weerbericht. 20.20 uur Magnum force, Amerikaan se speelfilm uit 1973 van Ted Post. 22.20 uur Filmportret Spencer Tracy, biografie van het leven en de films van Spencer Tracy. 23.50 uur Nieuws. Aansl. Paarden- koersen. 00.10 uur Coda: Ontbijt, van Hubert van Herreweghen. BRT 2 14.55 uur Tennis: Open Britse kam pioenschappen in Wimbledon. showfanfare Floraband uit Rijns burg en de drum- en showfanfare Wil helmus uit Sliedrecht opdraven. Het programma van de derde Thp- toe Zierikzee, die ook dit jaar weer fi nancieel mogelijk werd gemaakt door het plaatselijke bedrijfsleven ziet er als volgt uit: 20.30 uur: Ope ningsfanfare door solisten van Rust Roest en een welkomstwoord door voorzitter A. F. Schiettekatte van de Stichting Thptoe Zierikzee. 20.35 uur: presentatie van de deelnemende korpsen. 20.40 uur: optreden van de Damiate Band. 21.00 uur: showoptre-' den "an de Deltaband. 21.20 uur: op treden van Rust Roest. 21.40 uur: op treden van de Floraband. 22.00 uur: tweede optreden Damiate Band. 22.20 uur: optreden van Wilhelmus. 22.25 uur: Muzikale finale door een presentatie van alle korpsen. 22.30 uur: finalenummer bestaande uit een koraal door de deelnemende korpsen, het traditionele taptoesignaal door Peter Stoutjesdijk en zoals altijd weer het Nederlandse volkslied door Kunst en Eer. De derde Thptoe Zierik zee wordt afgesloten met een slot woord van burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee. De toegangsprijs bedraagt een tientje. Wie zijn toegangsbewijs via de voorverkoop regelt ontvangt een rijksdaalder korting. Kinderen tot twaalf jaar betalen zowel in de voor verkoop als aan de kassa vijf gulden. De voorverkoopadressen zijn: VVV- Zierikzee, Amrobank, reisbureau Van Oeveren en Buyse mode. In Concertzaal te Zierikzee ZIERIKZEE - In de Concertzaal te Zierikzee is gedu rende de komende twee weekends de bekende film Cry Freedom te zien. Een film waarin de apartheid in Zuid- Afrika centraal staat. Regisseur Richard Attenborough geeft een beeld van de vriendschap tussen de blanke li beraal Donald Woods en de zwarte Zuid-Afrikaan Ste phen Biko. Stephen Biko, die als een van de weinige zwarten met een beurs stu deert aan de Universiteit van Natal, was een van de oprichters van de zwarte bewustwordingsbeweging. Hij komt in contact met de blanke liberaal Donald Woods die hoofdre dacteur en mede-uitgever is van een vooruitstrevend dagblad. Biko is de eerste zwarte Afrikaan die door Woods als zijn gelijke wordt behan deld. Hij gaat Biko zien als iemand die vooral vrede wil tussen blank en zwart en die in staat zal zijn het voor spelde bloedbad te vermijden. Maar wanneer Biko wordt gearres teerd, buiten het gebied waar hij vanwege een verbanning niet mag komen, wordt hij via de harde ver hoortechnieken gedood. Woods is in middels zelf ook verbannen. Hij be sluit het land te verlaten en neemt daarbij de biografie mee die hij maakte van Biko. Een boek dat al leen in het buitenland kan worden uitgegeven. De vlucht uit Zuid- Afrika is des te spannender omdat hem bij mislukking eenzelfde lot wacht als Biko. De film Cry Freedom is in de Con certzaal te Zierikzee te zien op 2 en 3 juli en 9 en 10 juli. Aanvangstijd 20.00 Na de pauze is het eerst de beurt van de slagwerkgroep om op te tre den, daarna wordt dit concert afge sloten met het populaire gedeelte. Op het programma staan Music van John Miles en Patsy van Dizzy Stratford. In het kader van de William en Ma- ry-herdenking brengt het Middel burgs Kamerkoor een dag later, zater dag 2 juli, een Engels repertoire. Dit koor dat onder leiding staat van Pe ter Arts legt zich toe op a capella mu ziek waarbij het koor zich speciali seert op geestelijke en wereldlijke muziek uit de 16e en 20e eeuw. Het Aurelia Saxofoon kwartet dat aan dit concert zijn medewerking verleent heeft inmiddels een grote re putatie opgebouwd. In april van dit jaar ontving dit kwartet een Extra Edison klassiek voor haar vertolking van het werk Schilderijen van een tentoonstelling door Modest Moes- sorgski, In Veere vertolkt dit kwartet Saxophone Quartet van Cordon Ja cob. Het Middelburgs Kamerkoor brengt tijdens zijn optreden in de Grote Kerk een vijftal Engelse lief des madrigalen (meerstemmige liede ren met een wereldlijke tekst) ten ge hore. Na het optreden van het Aurelia Saxofoon Kwartet brengt het koor een gevarieerd programma bestaande uit werken van George Gershwin (Rhapsody in Blue en Summertime). Verder vertolken de Middelburgers ook een een aantal op muziek gezette gedichten van Henry Vaughan en George Gascoigne. Het optreden wordt besloten met Patime with Good Company King Henry IIX. AMERSFOORT - De Stichting Be houd onze lieve vrouwetoren Amers foort wil 500.000 gulden bijeen bren gen voor de restauratie van de Amersfoortse toren. In totaal zal 7,2 miljoen gulden nodig zijn om de to- ren voor verder verval te behoeden. Het rijk draagt voor 70 procent in de restauratiekosten bij. Over de subsi dies van de lagere overheden, zoals de provincie Utrecht en de gemeente Amersfoort bestaat nog geen duide lijkheid omdat het subsidiebeleid ten aanzien van monumenten momenteel ter discussie staat. AMSTERDAM - Een hele kolonie kokmeeuwen en visdieven is onlangs gedood door maaimachines op het verkeersknooppunt Holendrecht (omsloten door de rijksweg Utrecht- Amsterdam en de Gaasperdammer- weg). Dc Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels heeft ont hutst gereageerd op dit „bruut weg en doodmaaien" van de vogels. Volgens de vogelbescherming wa ren over het maaien van het betref fende gebied afspraken gemaakt met Rijkswaterstaat. Die zou op het knooppunt niet maaien totdat de jon ge vogels van de kolonie „vliegvlug" waren. Doordat Rijkswaterstaat zich niet aan deze afspraken heeft gehou den is de kolonie van 240 paar kok meeuwen, vijftien visdieven en enke le stormmeeuwen geheel verloren gegaan, aldus de vogelbescherming. 53 Door FENAND VAN DEN OEVER li Zeventien dagen was de Zorg en Vlijt uit. Het schip was goed halfvol, dat mocht mooi heten voor deze vaart. Want de reizen ter zoute gelden voor de rustigste -aller visserijen. Tbch zijn ze het niet. Want de kabel jauw bijt voornamelijk in het hartje van de winter, tegén de rand der Or- kadische eilanden aan en daar kan het wild toegaan. Trouwens, rust heeft het volk ter visserij nimmer ge kend. Bij ruime vangst wordt etma len achtereen gesjouwd, bij schrale vangst is er de andere onrust: künnen ze het niet meer, waar is de vis, hoe moet het nu thuis wanneer er geen be somming wordt gemaakt? Rust ter visserij, ze is er hoogstens bij het bin nenvaren van de haven. Maar daarna: lossen, laden, hoe zijn de prijzen? Het bericht duikt op van grote vangsten hier of daar, hoe komen ze zo gauw mogelijk weer op zee. Want in zijn hart gelooft de visser, dat de vis, door anderen gevangen, voor hèm bestemd •was. Voor het eerst, sedert ze de achten vijftig graden hebben, zal de Zorg en Vlijt deze nacht niet vissen. Zelfs Wij nand Hoogendijk heeft moeten er kennen, dat de bries te fel was. Nou, dan is het raak. Daar is niemand rau- wig om aan boord. De luiken zijn op de pennen en er ligt een rif in de zei len. Ze weten, dat het schip ^e zee waard is en ze vermeien zich in het vooruitzicht van een lekkere lange nacht. Het volk dat geen wacht heeft, legt zich heerlijk ter ruste in de onder- en bovenkooien. Het is daar stil. Zagend snurken een paar matrozen. Soms vangen de wakkerliggers een flard van een droom op. Wie zal die laatste uitleggen? Vooral nu ze wat langer uit zijn, gaan de gedachten wijder en worden de verlangens intenser. Och, dar praat niemand over. Maar ze dromen, lang, mooi. heerlijk, vooral héérlijk. Hoe langer de reis duurt, hoe heerlij ker de dromen worden. Arend-Michiel, die de slaap maar half vatten kan. ligt daarover na te denken, omdat-ie met het boekje op zijn knieën, ineens snikkerigbang hoort zeggen: O, Here .God, wat zal het heerlijk zijn als ik eens in Uw pa radijs mag komen, ik ellendig zon daar En toen niet meer. Het ge luid komt uit de kooi van Giel van Deventer. Hij hoort nu alleen maar snikken en zeggen: „een zondaar ben ik. een grote zondaar, de groot ste En hij weet, dat Giel over de hemel ligt te dromen. Uit de andere kooien komen geen woorden, soms een kreun. Alleen Aai vaft Noordt ligt opvallend erg om-en- om te draaien. Waar zou Aai aan den ken? Hij lonsde weg. Ha, nu zou hij lek ker uitslapen. Wat is dat? Een paar vingers aaien z'n gezicht, er komt een wilde schok door hem heen, hij ligt te rillen en is broeierig heet. Een zachte mooie hand slaat hem op de schouders, net alsof-ie een papkindje is en hij laat het toe, natuurlijk, 't is nogal niet fijn. En die handen, zo zacht, zijn toch sterk, ze trekken hem omhoog en voor-ie het weet, zit-ie op een paar knieën, zachte mollige benen zijn het en hij ligt met z'n kop tegen een meis je aan, zo mooi, zo zacht, ze vindt het niks erg, dat-ie z'n ruige kop tegen haar aandrukt, o, wat voelt-ie zich nu blij en sterk en gelukkig. En ze spreekt maar. wèt, hoort hij ternau wernood. Maar ze zegt. dat ze van hem houdt en hij zegt meteen: ik van jou en hij glijdt van haar knieën en ze wandelen hand in hand langs de ka de. Ze kijken naar de schepen. Haar stem zegt: ik laat je nooit meer los. Twee felle ogen, brandend als kaar sen, kijken hem aan. Ik hou van jou, zegt ze weer en hij: ik van jou. En ze neemt hem bij de hand en leidt hem door een mooie tuin vol madeliefjes en vergeet me nietjes. Er is een prach tig prieeltje. Ze gaan erin zitten, eerst naast elkaar, dan hij op haar schoot en ze herhaalt weer: ik hou van jou en hij: ik van jou, ik laat je nooit meer los. En ze zoent hem en hij zoent haar (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 5