VVV-Zierikzee wil in werkgroep met ZOC en gemeente aan de slag Igenda Beter Wonen koopt oude Fina-garage in Zierikzee WATERSTANDEN Hoge nood in Zierikzee niet langer 'n probleem 2 Om beleidslijn nader uit te werken en financiële problemen op te lossen ZIERIKZEE - De VVV-Zierikzee wil in een nieuw in te stellen werkgroep samen met de ZOC en de gemeente Zierikzee aan de slag om een oplossing te zoeken voor de financiële problemen waarin de VVV-Zierikzee momen teel verkeert. Dat is de uitkomst van een discussie tij dens de algemene ledenvergadering van de VVV-Zierik- zee gisteravond, maandag, in een zaal van restaurant Mondragon in Zierikzee. Overigens blijft het VVV- bestuur bij de mening dat de subsidie die de gemeente Zierikzee verstrekt te laag is. Mocht de werkgroep niet dat resul taat bereiken dat men hoopt te berei ken dan ziet de VVV zich gedwoqgen het aantal uren waarop het VVV- kantoor open is in te krimpen. Pen ningmeester E. Romijn rekende de op de vergadering aanwezige leden voor dat ook als op allerlei punten pas op de plaats gemaakt wordt er ook vol gend jaar een tekort zal zijn. Een te kort van nog altijd 11.600 gulden. ,,Maar dan kan er ook echt niets meer", aldus Romijn. Branding „De VW-Zierikzee staat in de branding", stelde VVV-voorzitter W. H. Klaassen tijdens de algemene le denvergadering. Eerder deed het be stuur van de VW een brandbrief uit gaan naar de leden en naar het college van b en w van Zierikzee. In die brief worden nogal harde uitspra ken richting gemeente gedaan. Zo wordt gesteld dat de gemeente blijk baar meer belang hecht aan het open houden van de expositieruimte in de Dikke Toren dan aan het openblijven van het VW-kantoor. In de brief wordt verder gesteld dat van de kant van de gemeente niet gereageerd is op een verzoek om sub sidie. „De slotsom luidt dat b en w niet bereid is één en ander in de raad te brengen", aldus de brief. Naar aanleiding van de publiciteit rond de brief gebeurde dat echter als nog en werd het subsidieverzoek van de VVV-Zierikzee behandeld in een vergadering van de commissie finan ciën. Tot een advies kwam het echter niet. De leden van de commissie stel den dat de VVV eerst maar eens met een begroting en een beleidsplan op tafel moesten komen. Impasse Het bestuur van de VW reageerde daar wat verwonderd op en stelde dat zowel beleidsplan als begroting reeds in februari ingeleverd waren. Wet houder L. J. van Gastel verklaarde desgevraagd de gegevens in het be leidsplan te summier te vinden om op basis daarvan een verantwoord ad vies aan het college uit te brengen. PvdA-raadslid H. Asma brak ook nu weer een lans voor het afbreken van het zijns inziens aftandse urinoir aan de Schuithaven. Nadat eerder de commissies publie ke werken en financiën positief ston den jegens het voorstel om deze ac commodatie gedurende het gehele jaar door open te stellen ging ook de gemeenteraad maandagavond ak koord met dit voorstel. Het verrui men van de openstelling van deze ruimte (momenteel is het openbaar toilet aan de Hoge Molenstraat van april tot en met oktober geopend) brengt voor de gemeente wel extra kosten met zich mee. Voor het vorstvrij houden van de ruimte wordt gerekend op een bedrag Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 29 juni 03.50 149 09.50 -138 16.20 153 22.20 -146 30 juni 04.45 159 10.35 -136 17.05 154 23.10 -154 29 juni 02.20 151 08.35 -130 14.40 156 21.05 -138 30 juni 03.05 165 09.20 -130 15.30 158 21.45 -147 29 juni 03.40 160 09.55 -147 16.00 164 22.25 -156 30 juni 04.25 168 10.40 -146 16.45 162 23.10 -164 29 juni 04.00 169 09.55 -152 16.25 174 22.25 -160 30 juni 04.50 181 10.45 -151 17.15 175 23.15 -168 In 1985 werd het interieur van het VW-kantoor nog onder handen genomen. Wellicht voorlopig voor de laatste keer. Toiletten Hoge Molenstraat gehele jaar door open ZIERIKZEE - Goed nieuws voor diegenen die tijdens het winkelen of bij het maken van een wandelingetje door het centrum getroffen worden door hoge nood peri kelen. Door toedoen van de Zierikzeese gemeenteraad kunnen deze in hachelijke omstandigheden verkerende stadsgenoten en toeristen voortaan het gehele jaar door een veilig heenkomen zoeken in de openbare toiletten aan de Hoge Molenstraat. van ruim vijfduizend gulden terwijl de extra kosten voor verlichting, ver warming en personeel zo'n achtdui zend gulden zullen bedragen. Daarte genover staat een bedrag van 335,- aan extra opbrengsten. Om toeristen en inwoners van Zie rikzee de mogelijkheid te bieden om ook buiten het seizoen gebruik te ma ken van dit sanitaire toevluchtsoord was de gemeenteraad graag bereid om een krediet van 5300,- beschik baar te stellen om de accommodatie vorstvrij te houden. Voor het PvdA- raadslid H. Asma een mooie gelegen heid om zijn stokpaardje, het afbre ken van het urinoir aan de Schuitha ven te bepleiten en de openstelling van het openbare toilet aan de Nieu we Haven gedurende het gehele jaar voor te stellen. Terrasje „De Schuithaven schreeuwt erom om daar terrasjes aan te leggen" ken schetste Asma de noodzaak om het daar geplaatste urinoir af te breken. Dat afbreken zag wethouder P. de Rijke van publieke werken niet zo één twee drie zitten. „Dat urinoir willen we bij iedere commissieverga dering weghebben merkte de wethou der van publieke werken op, die wel iswaar van mening was dat op die locatie een betere accommodatie ge wenst is. Zolang die er nog niet staat voelde De Rijke er niet voor om dit overblijfsel uit voorbije tijden af te breken. Bij het idee om ook het open bare toilet aan de Nieuwe Haven per manent open te houden plaatste de wethouder omwille van de centjes een vraagteken. De Rijke zei toe dit voorstel van Asma mee te nemen om wellicht nader te bestuderen. Alles bij elkaar kan gesteld wor den dat de onderhandelingen tussen VVV en gemeente Zierikzee in een impasse waren geraakt. „We zaten op een doodlopende weg", aldus VVV- voorzitter Klaassen. Na deze korte uiteenzetting van de voorgeschiedenis stelde Klaassen de brief zoals die naar de leden is ver stuurd ter discussie. In antwoord op een vraag van een van de leden legde hij uit dat het beleid van de VVV erop gericht is om zowel de openingstijden als de service naar het publiek toe uit te breiden. „We willen eigenlijk toe werken naar een i-status", aldus Klaassen. „Maar dan heb je wel een gezonde financiële basis nodig". Verschraling „En zoals de zaken er nu voor staan is een vaste kracht eigenlijk niet op te brengen door de VVV als er niet meer subsidie ter beschikking wordt gesteld. Dat zou inhouden dat we met part-timers zouden moeten gaan wer ken en dat zou een verschraling van de dienstverlening inhouden. En dat is nou juist wat we niet willen". Klaassen stelde verder dat een goed functionerende VVV ook voor de pfaatselijke bevolking van belang is. „En wat ook belangrijk is is een promotie van Zierikzee. En ik denk dat we voor wat betreft promotione le activiteiten de krachten moeten bundelen en versnippering van acti viteiten tegen moeten gaan". Klaassen benadrukte dat het de VVV-Zierikzee in eerste instantie gaat om een eenmalige subsidie van de kant van de gemeente om uit de problemen te komen. „Wat we nu doen is interen op ons eigen vermo gen en daar kun je natuurlijk niet mee door blijven gaan. Daar los je het probleem niet mee op. Het gaat in fei te om het weer gezond maken van de VVV-Zierikzee. Toren In de brief aan de leden wordt ge steld dat met name de exploitatie van de Dikke Toren over 1987 nogal tegen is gevallen. „Zeker wanneer de toren op een zakelijk verantwoorde basis wordt geëxploiteerd, dus met een normale beloning voor diegenen die toezicht houden en doorberekening van alle te maken kosten aan onder houd, schoonhouden exploitatie, ver zekeringen en dergelijke vormt de post lonen een vrijwel onoverkome lijke last", aldus de brief. De gemeente verlangt van de VVV echter een garantie dat de toren ook in de toekomst opengesteld blijft. „En die garantie kunnen we gewoon niet geven", aldus Klaassen. Zeker niet als de gemeente er niets tegen over stelt". Vanuit de vergadering kwam het nodige commentaar op die stelling. „Je hebt nu eenmaal goede jaren en slechte jaren. En dat toezicht hoeft al lemaal niet zo duur te zijn. Dat kan best goedkoper", aldus een van de aanwezigen. „Als je in de min zit kun je geen risico's nemen", reageerde Klaassen op die opmerking. Uitdiepen De suggestie om een werkgroep in te stellen waarin het beleid van de VVV-Zierikzee nader uitgediept wordt kwam van de kant van dien stencoördinator van de provinciale VVV, T. van Elsacker. „Dat is een heel nuttige suggestie", aldus Klaassen. Hij voegde daar aan toe dat het dan wel aanbeveling verdient de gemeen te te vragen een bepaald bedrag te re serveren zodat als er overeenstem ming bereikt is er ook nog geld is. Na een tamelijk financieel-techni- sche discussie over de jaarrekening 1987 en begroting 1988 schaarden de aanwezige leden (zo'n 16 van de 118) zich achter het voorstel van Van El sacker. Ook gingen de aanwezigen akkoord met het voorstel van Klaassen om het bestuur te machtigen bezuinigings maatregelen te nemen als het overleg met de gemeente onverhoopt vast zou lopen. Bezuinigingsmaatregelen die er in concreto op neerkomen dat er als dat noodzakelijk blijkt gesleuteld gaat worden aan de openingsuren van het VW-kantoor. Voorzitter Klaassen zei desgevraagd te hopen op zo kort mogelijke termijn met de nieuw in te stellen werkgroep aan de slag te kunnen. Men hoopt nog voor de vakanties losbarsten te komen tot samenstelling van de werkgroep. De eerste vergadering zou dan in septem ber kunnen plaatsvinden. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Behoudens goedkeuring gemeente Zierikzee ZIERIKZEE - Als het aan de woning-bouwvereniging Beter Wonen ligt koopt zij de voormalige Fina-garage aan de Calandweg te Zierikzee om zo meer werkruimte te creëren voor de medewerkers. Voor de koop is een be drag van 225.000 gulden nodig en inclusief de verbou wing en de inrichting moet de vereniging toch gauw op zo'n zes ton rekenen. Aanzienlijk minder dan nieuw bouw, dat eerder op drie miljoen gulden werd geraamd. De Verenigingsraad van Beter Wo nen is akkoord gegaan met de aan koop van de garage, waarvoor ook de gemeente Zierikzee nog haar toe stemming moet geven. Beter Wonen kampt al geruime tijd met ruimtege brek. Dit komt niet alleen door de uitbreiding van de werkzaamheden, maar ook door de invoering van ar beidstijdsverkorting, dat directe con sequenties voor de benodigde werk ruimte heeft. H. Ringelberg vroeg zich als ver enigingslid af of Beter Wonen met de aankoop ooit afkomt van het garage imago. Volgens Beter Wonen-voorzit ter F. K. Vos kan dit wel een genera tie duren. Ing. Ph. H. van Doorne zin speelde hierop met de 'geruststellen de gedachte', dat de pompen in ieder geval zullen verdwijnen. Later legde hij serieus uit, dat er een en ander gaat veranderen. Er zou in de toe komst zelfs een verdieping op het pand gezet kunnen worden. „Het be stemmingsplan laat het toe, maar la ten we hopen dat het nooit nodig is", aldus Van Doorne. A. J. Bom, lid van de Verenigings raad, zei de offerte van nieuwbouw te missen. „Is onderzocht of dit relatief niet goedkoper is?", luidde zijn vraag. De voorzitter hield hem echter voor, dat plannen in die richting in 1981 hebben uitgewezen, dat er drie miljoen gulden op tafel moet komen. Indertijd heeft de vereniging gedacht aan vestiging aan het Haringvliet- plein. Tot en met 30 juni Neeltje Jans Delta Expo. Fototentoonstelling 'Schouwen-Duiveland'. Naast foto's ook overvloeiende dia-presentatie. Tot en met zaterdag 17 september Middelburg Zeeuwse Bibliotheek. Tentoonstel ling onder de titel van radarboot tot Jumboferry. Dinsdag 28 juni Zierikzee Zomerfeest Kwibus. 10.00-11.15 uur. Stadhuis. Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland. 14.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Overhandiging op brengst sponsorloop Kirreweie. 14.00 uur. Scharendijke Zaaltje Gereformeerde kerk. Schrijf- avond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Gemeenschapsruimte De Putmeet. Raadsvergadering. Aanvang 19.30 uur. Nieuwerkerk Gereformeerde kerk, zaaltje Bad huisstraat. Schrijfavond Amnesty In ternational. Van 19.00 tot 21.00 uur. Oosterland Hervormde kerk, consistorie. Schrijf avond Amnesty International. Van 20.00 tot 21.00 uur. Woensdag 29 juni Renesse Nederlandse Hervormde kerk. Re- nesse Ouverture. 20.00 uur. Brouwershaven Loswal. Bezoek vakantieschip J. Henri Dunant. 14.00 uur. Noordgouwe Dorpshuis. Voorlichtingsavond wo ningbouwlocatie. 20.00 uur. Nieuwerkerk J. A. Gaanderse. Veldbijeenkomst. 9.30 uur. Goes De Spinne 14-1. Lezing fotografie door Wout Gilhuis. 20.15 uur. Donderdag 30 juni Zierikzee Zomerfeest Kwibus. 10.00-11.15 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Gemeenteraadsverga dering. 20.00 uur. Vrijdag 1 juli Brouwershaven Markt. Markt niet attracties en oude ambachten. Bruinisse Gemeentehuis. Vergadering gemeen schappelijke regeling technische dienst. 16.00 uur. Ouwerkerk Aan de Ring. Midzomernachtfeest. 22.00-02.00 uur. Zaterdag 2 juli Zierikzee Burgerweeshuis. Begin Zomerten- toonstelling. Van 10.00 tot 17.00 uur. Burgh-Haamstede Molen de Graanhalm. Tuinmolendag '88. Van 11.00 tot 18.00 uur. Ellemeet Rommelmarkt/bazar obs 't Mêêtje. 09.00 uur. Brouwershaven Grote Kerk. Koorconcert Maria Mag- dalena Kantorij. 20.00 uur. Noordgouwe In de muziektent aan de Pauwstraat. Zomeravondconcert van Con Amore. 19.30 uur. Oosterland In en om de CTV-loods aan de Van de Abeelestraat. Braderie en rommel markt. Organisatie in handen van Oosterlands Fanfare. Aanvang 10.00 uur. Bruinisse In de Zaete. Verkoop boeken. 10.00- 12.00 uur. Maandag 4 juli Zierikzee De Eenhoorn. Start expositie etsen Saskia Eggink. Van 11.00 tot 17.00 uur. Bruinisse In de Zaete. Start expositie over Phi lipsdam. Dinsdag 5 juli Zonnemaire A. J. den Boer. Veldbijeenkomst. 9.30 uur. Woensdag 6 juli Renesse Nederlandse Hervormde kerk. Koor- klanken. 20.00 uur. Donderdag 7 juli Haamstede Ring. Ring Promotiedag. Van 13.00 tot 21.00 uur. Hervormde kerk. Radio-opname Zo- meravondzangvierdaagse van 20.00 uur. EO. Springtij: 2 juli Actuele Informatie over afwijkingen: 01184-14420 Het huidige kantoor unn Beter wonen (zie foto) is te klein. Vanauur aat het ALG-station eveneens aan de Calandweg - opgekocht gaat worden. Zaterdag 9 juli Brouwershaven Markt. Braderie De Brouwse Dag. Vanaf 10.30 uur. Dinsdag 12 juli Scharendijke W. M. A. van de Weele Veldbijeen komst. 9.30 uur. Brouwershaven Grote Kerk. Orgelconcert. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2