Eengoede nacmrust is basis Yooreneige owdag Achtste editie Anywave-festival trekt 3500 mensen naar jeugdsoos Saman b.v. CONSTRUCTIE STAAL/ALUMINIUM DE ZIERIKZEESCHE COURANT PÉ Bliur Zes auto's opengebroken DEURLOO Tuinbeelden gestolen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Manifestatie Jaarmarkt Op stap met Springen De ZLM-manifestatie op de Neeltje Jans heeft Ouwerkerk heeft er weer een veelzijdige jaar- Deze week een dag op stap met de basis- Povere springresultaten voor de Schouwen- 20.000 belangstellenden getrokken. (Pag. 2). markt opzitten. (Pag. 3). schooldirecteur Riet van der Weijde uit Drei- Duivelandse ruitersport tijdens de ZLM- schor. (Pag. 5). manifestatie. (Pag. 7). MAANDAG 27 JUNI 1988 144ste jaargang Nr. 24359 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Geen overwinning zonder moeite. Catulus Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WA> Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Veel bewolking Nog weinig verandering. Veel be wolking en zelfs kans op enkele buien. De zwakke wind komt uit de richtingen tussen west en noord. De temperatuur is omstreeks 17 graden. Slecht tot matig zicht. Minimumtem peratuur komende nacht 14 graden. Temperatuur kustwater: 15 graden WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 1 juli: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordwest 3 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 3 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 4 HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het weerbeeld in West en Noord-Europa zit momenteel ge compliceerd in elkaar. Boven Scandi navië en beoosten Berlijn is het warm met middagtemperaturen tot 30 gra den. In Midden- en Zuid-Europa ko men plaatselijk regen- of onweersbui en voor bij gematigd warm zomer weer. Onze omgeving ligt met het Noord zeegebied en directe omgeving onder een gesloten wolkendek waaruit vrij wel geen regen valt maar waaronder het 's middags niet warmer dan zo'n graad of 16 is. Advertentie Zierikzee constructeurs/installateurs Tel. 01110-12647 Julianastraat 40. 4301 NC SCHOU WEN-DU IVELAND - In de nacht van zaterdag op zondag en zon dag overdag werden op Schouwen- Duiveland in totaal zes personenau to's opengebroken. In alle gevallen werd de geluidsapparatuur gestolen en in enkele gevallen ook nog andere goederen. U. P. uit Alsdorf (Duitsland) had zijn auto geparkeerd aan de Laone te Renesse. Hij werd gedupeerd voor 2500 gulden. De dieven die het ruitje van zijn auto forceerden namen be halve de geluidsapparatuur ook een fotocamera plus tas mee. Ook de auto van H. R. R. uit Düren (Duitsland) stond op een parkeerplaats langs de Laone toen hij zondag tussen 14.45 en 15.45 uur werd opengebroken. Behal ve de geluidsapparatuur werd ook een handtas met daarin een porte monnee met 100 DM gestolen. Tbtale schade 1500 gulden. Dc auto van S. R. uit Moers (Duits land) stond aan dc Zeeancmoonweg te Renesse. Bij het verwijderen van dc geluidsapparatuur beschadigden dc dieven ook het dashboard. Totale schade 2100 gulden. P. F. T. uit Mccrs- sen had een schadepost van ongeveer 1000 gulden. Zijn auto stond gepar keerd aan de Dalcboutscwcg te Haamstede. In de nacht van zaterdag op zondag haalden dieven dc geluids apparatuur eruit. Dat was ook het gevai bij de auto van T. F. uit München-Gladbach die op een parkeerterrein aan de Hage- weg te Bruinisse stond. Schade onge veer 1000 DM. Tbnslotte werd F. K. F. uit Brussel gedupeerd. Zijn auto stond aan de Haven NZ te Brouwers haven. In de nacht van zaterdag op zondag tussen 02.00 en 04.00 uur werd een ruitje van zijn voertuig gefor ceerd en gingen dieven er met de ge luidsapparatuur vandoor. Schade on geveer 1500 gulden. i I A HARINGVLIETPLEIN 4 ZIERIKZEE Tel. 01110-12946 Advertentie NOORDWELLE - Vanaf de oprij laan van het huis van M. van R. uit Noordwelle werden vier tuinbeelden gestolen die gezamenlijk een waarde hebben van ongeveer 2000 gulden. De rijkspolitie sprak het vermoe den uit dat de beelden met behulp van een auto zijn omgetrokken. M. van R. vond van zijn beelden alleen wat witte scherven terug op de oprij laan. Enthousiast Zo'n 400 mensen waren naar Bro- gum gekomen en het enthousiasme was groot. Zangeres Jerney Kaagman toonde zich zelfs een beetje beduusd over de reactie van het publiek. ,,Goh, en dat op je oude dag. Het is wel feest hier dit weekend". Opval lend was dat de hits uit de 70'er jaren, Maybe tomorrow, maybe tonight, Me mories en Love of life al bij de begin tonen. herkend werden door het pu bliek terwijl nummers als Storm and thunder en Seasons wat minder losmaakten bij het publiek. ,,Als ze nou straks ook nog Ruby is the one spelen ga ik uit m'n dak", al dus écn van de fans van het eerste uur. Het kwam er niet van. Wel werd nog Wild and Exciting gespeeld, maar dat was toch niet net zo wild and exciting als vroeger. pen toen een aantal supporters op het idee kwam om de Duitse va kantiegangers te 'feliciteren' met hun verlies. Zij deden dat door een aantal geparkeerd staande Duitse auto's te 'schudden'. De politie kon een eind maken aan dit gedrag voor het echt uit de hand dreigde te lopen. Een Duitse vakantiegast, die in zijn langs de Hogezoom ge parkeerde auto zat, voelde zich zo belaagd door de feestvierders dat hij in paniek wegreed. Hij botste daarbij op een taxi bestuurd door R. van de W. uit Burgh-Haamstede die juist over de Hogezoom kwam aanrijden. Beide auto's werden hierbij beschadigd. (Foto's Joop van Houdt) ZIERIKZEE/RENESSE - De algehele euforie die al voor de finale van het Europese kampioenschap voetballen heel Nederland in zijn bezit nam en een hoogtepunt bereikte na de overwinning van het Ne derlands elftal op Rusland is ook in Schouwen- Duiveland niet onopgemerkt voorbij gegaan. Vlak na de overwinning trok ken groepjes in oranje gehulde supporters met vlaggen, spandoe ken en toeters zingend en juichend door de binnenstad van Zierikzee. Bij een aantal huizen werd de vlag ge, strak gespeelde muziek. Niet spectaculair, maar wel degelijk. Van heel ander kaliber was de vier mansformatie FAF. Volgens de bio Zeelands enige echte psychedelische hardcore punkband. Het was hard, het was snel en het publiek vermaak te zich opperbest. Het optreden van Iziidinini ging niet door en daarvoor in de plaats be trad Dikke Kees het podium in de tent. Een oude bekende op Anywave en nog steeds in staat om het publiek te boeien met fraaie ballads en oude volksliedjes. Dust trad vervolgens voor het voetlicht. Voor de vierde keer op Anywave, maar voor de eer ste keer in de nieuwe bezetting. Stevig Dust staat garant voor een portie stevige rock en het feit dat de groep steeds meer eigen werk gaat spelen en minder covers zegt iets over de ont wikkeling die Dust doormaakt. Voor Band X was het de laatste keer dat ze op Anywave te zien en te horen wa ren. Het enthousiasme van groep en publiek was er niet minder om. vervolg pagina 4 Alles bij elkaar een goed concert vooreen zeer enthousiast publiek. De nadruk lag wat te veel op de oude suc cessen en dat was jammer, want tus sen de nieuwe nummers zaten ook ze ker interessante composities. En het klonk allemaal erg hecht maar dat is niet zo verwonderlijk als je naar het gehalte van de muzikanten kijkt. Stuk voor stuk musici die hun sporen ruimschoots verdiend hebben en die ook geconcentreerd op het podium Ook dit jaar zorgde Jo weer voor de aankondigingen. Links de bassist van Straight. Zij openden het muziekfestival in Brogum. uitgestoken of oranje crêpe papieren slingers uit het raam ge hangen. Het feest werd vooral door jonge supporters in de avond uren voortgezet in de disco's te Zierikzee en Renesse. De gebruikelijke top-40 muziek moest wijken voor voetballiede— ren waarop de polonaise werd ge danst en gehost. Volgens de Rijks politie Schouwen-Duiveland dreigde alleen in Renesse het feestgewoel even uit de hand te lo- Latfenbodem, spiraal, boxspring of een natuurlijk waterbed. Met die keus legt u de basis voor komfort en gezondheid. De Bedderie specialist geeft u graag persoonlijk advies. DE BEDDERIE SPECIALIST WEET ALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST Van psychedelische punk tot pakkende blues en stevige rock en roll ZIERIKZEE - „We zijn zeer tevreden. Het weer was wat minder dan vorig jaar, maar alles bij elkaar zijn er wel ongeveer evenveel mensen geweest", aldus het organiserend Anywave-comité. De achtste editie van het muziek-festival in de Zierikzeese jeugdsoos Brogum trok dit jaar naar schatting 3500 mensen. Zij kregen een programma voorge schoteld met voor elk wat wils. Van psychedelische punk tot pakkende blues en stevi ge rock en roll. Een muziekfestival met een aantal nieuwkomers als Straight en FAF maar ook goede oude bekenden als Dust, Band X, Different Style en, dit jaar de afslui ter, The Noise. Het festival werd vrijdag geopend met een concert van Earth and Fire. tie Straight. Als nieuwkomers op Anywave stonden zij zaterdag voor de taak Anywave VIII te openen. Earth and Fire nu is heel wat an ders dan Earth and Fire vroeger. Dat bleek overduidelijk op het concert in de tent bij Brogum. Na het vertrek van de gebroeders Koertz is de groep een duidelijk andere en vooral meer commerciële koers gaan varen met hits als Weekend. Het concert in Zie rikzee was een mengelmoes van oude successen en nieuwe nummers. stonden. En Jerney weet nog steeds hoe ze met publiek om moet gaan. Debuut Dat lag wat anders voor de forma- En het moet gezegd dat Straight be hoorlijk succes had met haar muziek. Afwisselend rock en funk. Eenvoudi-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1