Twee dagen lang volop muziek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 16 juni 1988 Nr. 24353 7 Café Noir Amazing Stroopwafels gen. Het was zeker een retourtje waard. Wel nu, het is zo ver. Na een korte pauze op Schouwen-Duiveland te hebben gehad komt het duo weer naar Zierikzee toe. Niet alleen in Bro- gum, maar ook op het Havenplein. „Om de eetlust op te wekken hebben we dit jaar een pretuurtje ingesteld. De Amazing Stroopwafels en de Dal- tons geven een dubbel optreden. De Stroopwafels warmen de mensen op met een optreden rond 15.00 uur op het Havenplein. Daarbij zijn gratis stroopwafels te krijgen. Om ongeveer 17.00 uur treden ze in de tent bij Bro- gum op, onmiddellijk gevolgd door de Daltons. Randan De al lange tijd bestaande band Randan gaat tijdens Anywave voor een portie hardrock van Schouwse bodem zorgen. De rocknacht in Bro- gum van 16 april j.l. bewees al het een en ander. Het publiek dat daar tevre den over deze formatie was kan nu weer tevreden naar de jeugdsoos toe stappen. Randan brengt alleen eigen werk ten gehore, dat de groep tevens een eigen geluid geeft. Na wat wisse lingen van bandleden is het weer tijd om te gaan spelen voor publiek. Café Noir Café Noir is een combinatie van er varen muzikanten uit de Zeeuwse popscene met als toevoeging het don kerbruine geluid van de zangeres. Ze brengt een stevig swingende act met duidelijk merkbare invloeden uit de soul en blues pop. Het repertoire be staat voornamelijk uit bekende co vers van onder anderen de Motels, Chaka Kahn, Eurythmics, The Pre tenders en The Fixx. Maar ook een onvervalste blues wordt door deze band niet geschuwd. Het is gebleken dat Café Noir door deze mengeling van stijlen een breed publiek weet te bereiken. Café Noir's voornaamste doelstelling is swingen. Stormy Monday Enige tijd geledén was Stormy Monday nog in Brogum te zien. Waar schijnlijk is het aan de zijde van de band goed bevallen en daarom heeft ze zich ingeschreven voor deelname aan het Any wave-festival. Deze swin gende blues-rockgroep bestaat uit muzikanten van Schouwse en Beve- landse bodem. De groep heeft ook al te maken gehad met een kleine bezet tingswijziging in de persoon van de bassist. Wie de nieuwe bassist is blijft voorlopig nog een verrassing White Lady In de huidige bezetting bestaat White Lady al sinds begin '88. Feite lijk is de naam al vanaf begin '87 in de popgeschiedenis van Schouwen- Duiveland gekomen. Vanaf het begin spelen de bandleden eigen werk. Er wordt door hen stevige funk gespeeld met soms een vleugje Barok en dat komt, omdat enkele bandleden van White Lady een klassieke opleiding hebben gehad. Enthousiasme is de di recte drijfveer voor de muziek van White Lady. The Noise Hoewel de grenzen van Schouwen- Duiveland voor The Noise steeds meer open liggen, is The Noise op Schouwen-Duiveland momenteel de meest actieve band in de zin van pres tatie. Het verkenningsgebied voor de zes bandleden van The Noise wordt steeds groter en er wordt daar dan ook resultaat geboekt. Het geluid van The Noise is verwant aan het ge luid van rockacts als I've Got The Bijllets en The Bombitas, maar ze komt om het repertoire gevarieerd te houden heel anders uit de hofek. Ie dereen kan het weer beleven op zater dag 25 juni, dan sluit The Noise rond 01.40 uur zowel het Brogumseizoen als het Anywave-festival af. De Daltons Muziek uit de bruiloften- en partij ensfeer hoort dit jaar ook bij Anywa ve. Daar gaan de Daltons voor zor gen. Al reeds jaren zorgen zij voor een aparte sfeer en dat komt nu nog beter naar voren door de samenwer king met The Amazing Stroopwafels. Samen gaan ze zeker voor een aantal leuke uurtjes zorgen. Spuit 13 Een van de jongste formaties tij dens Anywave is ongetwijfeld Spuit 13. Toch zijn de wortels al aardig uit gegroeid. Velen van Spuit 13 hebben ervaring bij andere bands opgedaan. Sinds maart '88 zijn ze bij elkaar 'ge trokken'. De groep speelt sterk naar hardcore ruikende trashrock. Het is snelle en open muziek met ruimte voor wilde fantasieën van de toe schouwers. Grote Stappen, Snel Thuis Het gebeurt ieder jaar weer. Als Anywave begint-te borrelen ontstaan er spontaan nieuwe bandjes om al leen maar even op het podium in Bro gum te staan. Zou het om de naam wezen? De band Grote Stappen, Snel Thuis is in ieder geval zo'n band, die zichzelf een Any wave-band noemt. Volgens de bio brengt ze vrolijke mu ziek, zoals funk, calypso en afri kaans. Past Tense Een aantal oude rotten in het vak zijn de leden van Past Tense. Nadat ze verleden jaar op. het Anywave-festi val stijlen speelden van de Shadows en Searches zijn ze nu overgestapt op het wat modernere genre. Ze treden naast het festival in Brogum ook re gelmatig elders op Schouwen-Duive land Qp. Het repertoire bestaat naast het modernere genre uit zestiger ja ren muziek. Verleden jaar vertelde ze dat de bandleden zelf muziek wilden gaan maken. Wat daarvan terecht is gekomen kan zaterdag 25 juni wor den beluisterd. Billy's Session Band De aankondiging van Billy's Sessi on Band beperkt zich tot stevig en swingend. Het blijft allemaal een beetje in het vage, wat de band pre cies gaat uitvoeren. Op deze manier kan de Billy's Session Band in het lea der van de verrassingen geplaatst worden. The Hangman Jury Nieuw op het Anywave-festival is de formatie The Hangman Jury. Ook deze bandleden beperken zich maar tot korte bio. De groep speelt en- gelstalige rock. De vraagtekens wor den in Brogum ongetwijfeld duidelij ker. Willem Woelwater Tussen 16.00 en 20.00 uur geeft Wil lem Woelwater zaterdag 25 juni een aantal mini-optredens van tien tot vijftien minuten. Deze snelle pop- dichter gaat vooraf aan de optredens van de bands. Zijn teksten bespreken over het algemeen de spraakmakende onderwerpen als werkloosheid, lief de en Maaonna. Afstand Afstand is het onderwerp voor een kort toneelstukje van enkele Bro- gumleden, dat zij tijdens het festival uitvoeren. Het gaat over de doorgaan de mechanisering in de huidige maat schappij. Steeds meer dingen worden op afstand bediend is het verhaal van het zeven minuten durende toneel stukje. Wanneer Any wave op afstand wordt bediend is niet bekend. Het is weer naar volgend jaar uitkijken. TEKST: Robert Verkerk Different Style Past tense Ranoah Hangman jury

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7