r h A 6 editie '88 Anywave bracht door een groep, die zorgt voor vraagtekens bij haar naam; Iziidini- ni. Naar verluidt is dit optreden tij dens Anywave voor de laatste keer. Wat de bandleden daarna gaan doen is nog niet bekend. Dust De band Dust is voor de vierde keer op het Anywave-festival present. Wat onenigheid over de te spelen stijl deed de bassist besluiten de groep te verlaten en zich met een andere for matie te verenigen. Een andere bas sist had Dust snel gevonden en het duo ging samen met de nieuweling driftig repeteren. Door het harde oe fenen wisten ze aardig wat eigen nummers te verzamelen. Hoe dat klinkt kan tijdens het Zierikzeese festival aangehoord worden. Een tip je van de sluier: het is in ieder geval soft-hardrock. Band X Na een verhaal in de Nieuwsbode Extra behoeft ook Band X geen intro ductie meer. De enige pretentie, die de band heeft, is dat ze het publiek wil vermaken. Voornamelijk met mu ziek, maar ook met het gepraat van de zanger, die elk nummer op een leu ke manier wil opvullen. Jammer, maar helaas, de fans hoeven zich niet te verheugen op een definitieve terug komst van Band X. Zeker is wel, dat ze tijdens Anywave als vanouds een optreden verzorgt met covers en eigen werk. Different Style Different Style is opgericht in sep tember 1986 en bestond toen uit zes personen. Al snel werd deze basis versterkt met een trompettiste. In de ze bezetting is een redelijk aantal op tredens verzorgd en de muzikale ba sis van de groep is ontstaan. Door reacties van het publiek bleken oude soulplaten afgewisseld met recentere hits een succesformule te zijn. In augustus '87 vonden er echter noodge dwongen enkele bezettingswisselin- gen plaats. De zangeres verhuisde en moest worden opgevolgd. De bassist ging studeren en werd dus ook ver vangen. Tenslotte werd de blazerssec tie opnieuw versterkt met een alt saxofoniste. In deze bezetting tracht Different Style de band op een hoger niveau te brengen. ,,We zijn bezig ge weest met demo-opnames en hopen nu eindelijk na langdurige uitstel ling tijdens Anywave 1988 een drietal eigen nummers ten gehore te bren gen", aldus de bio van Different Sty le. The Amazing Stroopwafels Ome Kobus, Dievenwagen, Mooi Weer en De Straat Betaalt zijn enkele vlotte en' lekker in het gehoor liggen de nummers van The Amazing Stroopwafels uit Rotterdam. Na haar laatste optreden in Brogum wist het duo voor enige opschudding te zor- Jerney Kaagman ZIERIKZEE - Voor de bands, die momenteel startklaar staan op straks het Anywave-podium om te klauteren, kan het vol gende week echt beginnen. De oefenruimte kan achter slot en grendel en het feest kan losbarsten. Het Any wave-festival gaat dit jaar op vrijdag 24 juni met een uitzonderlijke hoeveelheid aan bands van start. Het lijkt er op dat Anywave uit zijn jasje aan het groeien is, maar voordat het zo ver kan komen stapt de po pliefhebber dit jaar al weer in editie nummer acht. Naast vrijdag 24 juni wordt Brogum natuurlijk ook zaterdag 25 juni weer met muziek gevuld. Met name die dag telt een grote hoeveelheid aan acts, maar liefst achttien. De vrijdag telt drie optredens. TSE Het is aan TSE om het spits van het totaalprogramma af te bijten (aan vang 20.30 uur). Na de 'inruil' van een bandlid speelt de formatie uit Zonne- maire weer op volle toeren. De TSE- stijl wordt nog steeds gehandhaafd. De vier bandleden brengen tijdens Anywave ongetwijfeld 'Zonnemairse beat' ten gehore. Het is gezellige en ontspannende soft-rock, gebaseerd op enigszins voorspelbare thema's. Veelal gaat dit alles gepaard met tem powisselingen en technische hoog standjes. Ook het vocale neemt bij TSE een belangrijke plaats in. Drie van de vier bandleden zingen dan ook. Dat geeft de groep haar eigen ge luid, ondanks het gebruik van beken de rockritmes. De groep wordt naast de muzikale bandleden bijgestaan door een geluids-, belichtings- en ef fectenman. Earth Fire De groep Ea.vtn Fire behoeft in feite geen i.itroductie, maar duide lijkheid over de toekomst van de Ne derlandse formatie mag er wel gege ven worden. ,,Door herhaaldelijke verzoeken zijn we weer gaan optre den, maar het ligt niet in de bedoe ling om echt samen verder te gaan. Dat betekent in feite ook dat we geen plaat gaan maken. Mochten we zo geïnspireerd zijn, dan zit er een klein kansje in, dat we wel een plaat gaan opnemen", meldt zangeres van Earth Fire, Jerney Kaagman aan deze krant. Met de act van Earth Fire haalt Brogum één van de meest be langrijke bands uit de pophistorie naar Zierikzee. De opvallende winst in deze formatie is oud-Kayak voor man Ton Scherpenzeel, die de key boards bespeelt. RF-Band Al ruim drie jaar treedt de RF- Band op diverse plaatsen in het land op. Vrijdag 24 juni sluit ze het pro gramma van de eerste dag af, 00.30 uur. De optredens zijn over het alge meen erg succesvol. De groep begon als een bluesband, maar in de loop der jaren is ze het accent gaan verleg gen naar stevige blues-rock. Geen vernieuwende muziek, maar strakke rock met blues- en hardrock-invloe- den. Het repertoire bestaat voor een klpin gedeelte uit eigen werk en voor het resterende deel uit grotendeels onbekende, enigszins bewerkte, co vers. Het doel van de formatie is om een prima sfeer in de zaal te creëren. Dust RF-band Earth and Fire waarbij zowel het publiek als de bandleden zich uitstekend vermaken. Straight '88 De formatie Straight '88 is een gloednieuwe formatie met als enige bandlid van Schouwen-Duiveland Gerrit Rentier. Het is aan Straight '88 om de muzikale zaterdag om 13.00 uur te openen. In september '87 be gonnen de bassist/zanger Dries van der Werf en gitarist/zanger Gerrit Rentier nummers te componeren en arrangeren. De eerste drummer ver dween met als gevolg dat de gita risten in de vergetelheid raakten. Echter in april '88 werd er een nieuwe drummer aangetrokken en konden de bandleden volledig hun gang gaan. Straight '88 maakt eenvoudige strakke muziek waarin de song cen traal staat, naast een Straight-arran gement en een Straight-podium-act. De formatie heeft trekjes van The Po lice en Joe Jackson, maar ook - en niet ip het minst - van Herman Brood en een aantal Amerikaanse songwri ters, zoals John Hiatt en John Couger Mellencamp. Straight '88 staat voor pure recht toe recht aan muziek. FAF Een band, die zich zelf de enigoech- te 'psiegiedeuese' hardkoor punk for matie van Zeeland noemt, belooft het een en ander. Naar hun zeggen maken de bandleden de enige echte zuivere herrie. Ze worden niet beïnvloed door wie of wat en de enige 'afwijking' die ze hebben is hun muziek. ,,De herrie is zeer 'pookbaar' en wordt energiek gebracht", aldus de bio van FAF, dat staat voor Farmers Against Fatten. De bijzondere act is de peepshow. Iziidinini De mowtown soulmuziek wordt ge- The Noise i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6