e Diploma's voor le lichting geslaagden SOSA-opleiding ambulance-verpleegkundige Gevarieerd programma op Visserijdagen Bruinisse AIRCONDITIONING Commissie schort advies op Dronken Duitser rijdt tegen auto ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Diefstal caravan ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 16 juni 1988 Nr. 24353 3 Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Vervolg van pagina 1 Evenals Legemaate bleek ook Syswerda-Bos best bereid te zijn om positief over een en ander te advise ren, mits het Leger des Heils zijn aan vraag nog eens wat nader uitwerkt om voor het komende begrotingsjaar met een gedegen verzoek voor de dag te kunnen komen. Renovatie Een ander punt, dat door de com missie werd aangeroerd was een sub sidieverzoek van de Christelijk Gere formeerde kerk in Zierikzee voor het renoveren van de jeudsoos. Dit onder komen op de hoek van de Beddeweeg en de Kromme Elleboog is hard aan een opknapbeurt toe. Deze renovatie gaat ongeveer honderdtienduizend gulden kosten. Het merendeel hier van wordt door de kerkgemeenschap zelf betaald, voor het resterende be drag (vijftienduizend gulden) heeft dit kerkgenootschap bij de gemeente aangeklopt! Gezien het gegeven dat deze soos voor iedereen toegankelijk is en daarbij een functie vervult voor een grote groep jongeren toonde de com missie inclusief wethouder De Rijke zich een voorstander van deze subsi die. Mede doordat deze groep zich al jaren zelf bedruipt. CDA-vertegen- woordiger Legemaate verwees boven dien naar de jeugdnota waarin de ge meente stelt op dit vlak een voor waardenscheppend beleid te willen voeren. Ook over het potje waaruit die vijf tien duizend gulden gehaald zou moeten worden hadden de commis sieleden een uitgesproken mening. Ofschoon dit verzoek niet helemaal voldoet aan de criteria die in de jeugdnota worden genoemd stelde De Rijke om praktische redenen voor om in dit geval toch de post jeugdza ken hiervoor te gebruiken, omdat de reserve voor onvoorziene uitgaven bepaald niet rijkelijk bedeeld is. In het potje voor het jeugdbeleid zit daarentegen nog zo'n 24 mille. Die re denering vond zonder meer gehoor bij de twee commissieleden. NOORDWELLE - Op de Stoofweg nabij Noordwelle is in de nacht van dinsdag op woensdag een Duitser die teveel gedronken bleek te hebben op de personenauto van M. P. van O. uit Renesse gereden. Het betrof een kop/staart aanrij ding zonder directe aanleiding. M. J. S. uit Zulsbach (Duitsland) reed met zijn personenauto over de Stoofweg achter M. P. van O. uit Renesse die eveneens in een personenauto reed. Zonder dat de Renessenaar moest remmen of op een andere manier zachter ging rijden reed de Duitser aan de achterzijde op zijn voertuig. Bij verhoor op het bureau bleek dat M. J. S. behoorlijk had gedronken. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur). 01110-15071 of 01110-14417. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Primeur voor Nederland Voor het eerst met play-back- en soundmixshow weten te leggen op de inmiddels over bekende mini-wielerbaan. De kam pioenen van vorig jaar mogen hun ti tel verdedigen. De SFB heeft voor de winnaars fraaie bekers klaarstaan. Wellicht ook een goede training voor de deelnemers aan de Ronde van Bruinisse die op 28 juli verreden wordt. Er kan gefietst worden op donderdag 14 juli van 14.15 tot 21.00 uur. Diezelfde donderdag is er voor de kinderen om 15.00 uur een kinder programma dat wordt gebracht door Alfons Borrn Amusement uit Bever wijk. Een en ander staat te gebeuren in de mobiele podiumwagen die op gesteld staat bij het Pamiekoekhuis. Vorig jaar werden tijdens de Visse rijdagen voor het eerst oude films over de visserij vertoond in het Ne derlands Hervormd Verenigingsge bouw. De belangstelling daarvoor bleek dermate groot dat de SFB be sloten heeft de films ook dit jaar weer op het programma te zetten. De toegang is gratis. Wie er voorkeur aan geeft om een dansje te wagen kan zich vervoegen in de grote feesttent op het het parkeerterrein Nieuwstraat/ Dreef. Het Schelde Trio zorgt voor de muziek. Playback Het programma van vrijdag 15 juli start om 10.30 uur met de opening van de braderie. Naar schatting veertig kramen staan opgesteld in Oude straat, Korte- en Lange Ring. Het Belgische looporkest The Saints zorgt voor de muzikale omlijsting. Om 14.00 uur start het hoofdevene ment van de vrijdag: een grote play back en soundmixshow. Meedoen kost niets en de SFB stelt mooie prij zen in het vooruitzicht. Opgave bij de SFB (01113-1395) of bij muziekhuis Opus 7 (01100-13313). Vorig jaar gooide het weer roet in het eten en daarom gaat men het dit jaar weer proberen: een grote wa tersportdemonstratie. Dit evene ment start om 18.30 uur en wordt ge houden achter de scheepswerf van Duivendijk. Te zien zijn twee master- crafts, zes jetski's en twee para- sailers. De SFB vermeldt in het program ma nog dat de 'durvers' onder het pu bliek zelf ook hun steentje bij mogen dragen aan dit sportieve gebeuren. Wie wil dansen kan ook deze avond wee.T terecht in de feesttent. De vijf- m'ah^formatïè The Springfield Band verzorgt de muziek. :u.'1 Bedrijfspresentatie Ook dit jaar weer een maritieme bedrijfspresentatie op het havenpla teau. Niet alleen tonen bedrijven daar hun produkten, maar de bezoe ker kan ook kennismaken met het ou de handwerk. Zo zijn er demonstra ties netten boeten, klompen maken en garnalen pellen. Ook aanwezig is een afvaardiging van de visserij- school uit Stellendam. Verder is er Tijdens de Visserijdagen kermisattracties in het centrum van Bruinisse. nog een schaaldierenpresentatie. Vanaf 11.00 uur kan men terecht op het havenplateau. Vanaf 12.00 uur is harmonica-solist 'Gradje' te vinden tegenover café 't Veerhuis. Loop-orkest De Tivoli Band maakt zijn opwachting op het havenplateau. Op de Bruse Visserijdagen mag de folklore volgens de SFB niet ontbre ken en daarom heeft men volksdans groep Nehalennia uitgenodigd. Zij geeft om 16.00 uur op het havenpla teau demonstraties van diverse oude Zeeuwse dansen. Om 16.30 uur zet boerenkapel Stuitje Leut zijn beste beentje voor om de bedrijfspresenta tie van pittige klanken te voorzien. Vlootshow Als alles goed gaat is iedereen dan inmiddels al behouden teruggekeerd van een tochtje met een van de Bruse mosselkotters. Wie mee wil dient om 13.00 uur acte de présence te geven op het havenplateau voor de inscheping. Het verdient aanbeveling tijdig aan wezig te zijn, want de vlootshow is al tijd weer een hoogtepunt van de Bru se Visserijdagen waar veel mensen op af komen. De afvaart van de gepavoiseerde vloot staat gepland op 14.00 uur. Aan boord van één van de schepen mu ziekvereniging Nu met Hope/Oefe ning en Uitspanning. Bij terugkeer worden de opvarenden opgewacht door het Delta Combo dat het pu bliek, geheel in stijl trakteert op een uurtje vissersliedjes. Dat zal zijn zo rond 15.00 uur. De editie 1988 van de Bruse Visse rijdagen wordt besloten met een dansavond in de feesttent. Aan de viermansformatie Midnight de eer om deze laatste avond de muziek te mogen verzorgen. Ook dit jaar, hoe kan het ook anders in mosseldorp Bruinisse, tijdens de Visserijdagen volop aandacht voor mosselen. Mosselen K. Habraken en W. Tielenburg zor gen voor ruime hoeveelheden en de Jeugdhaven Bruinisse staat borg voor heerlijke gekookte mosselen. De Stichting Festiviteiten Bruinisse ver wacht zo'n 25.000 mensen te kunnen verwelkomen. Bij de voorbereidin gen, die in januari dit jaar startten, waren betrokken J. W. Braber, C. J. van Liere, M. Haak, M. Vermeulen en F. Houkamp. Eerder was er sprake van dat tij dens de Visserijdagen het mosselop- roer opgevoerd zou worden. „Maar dat bleek gewoon niet haalbaar. Dat kostte teveel geld en teveel mensen", aldus Braber. De SFB laat 42.000 programmafol ders huis-aan-huis op Schouwen-Dui- veland en Goeree-Overflakkee ver spreiden. Braber: „Het is voor de eerste keer dat we dat doen en we moeten gewoon afwachten of dat nog extra belangstelling van.de kant van Goeree oplevert". Braber verwa cht dat ook de openstelling vafi de weg over de Philipsdam weieens effect kan hebben op het bezoekersaantal op de Bruse Visserijdagen. door E. Rhemrev, directeur van de SOSA. In zijn dankwoord liet hij een aantal mensen de revue passeren dat een rol heeft gespeeld bij totstandko ming en verloop van de cursus. Felicitaties ook van de kant van de Christelijke Federatie van Over heidspersoneel (CFO). B. Eerland-van Vliet ging in haar toespraak nader in op de toestanden die men op een am bulance in de praktijk mee kan ma ken. Zij stelde dat bevordering van de deskundigheid van het personeel op een ambulance van essentieel belang is. Noodzaak Een conclusie die gedeeld wordt door W. P. van Leersum, hoofd van de ambulancedienst Walcheren. „Het is zeer zeker een noodzaak", aldus Van Leersum. „Maar ik wil er ook op wij zen dat praktijkervaring en veel inzet net zo belangrijk is". Tot slot voerde cursusleider R. de Haan het woord. Hij stelde dat er ze ker nog kinderziektes in de oplei ding zitten. „De opleiding moet ze ker niet onderschat worden, maar hij zou nog wel wat meer op de praktijk gericht kunnen worden", aldus De Haan. L. van der Hoest, directeur van de IGO besloot het formele gedeelte van de diploma-uitreiking. Hij richtte zich in zijn dankwoord tot een aantal mensen dat zijn beste beentje had voorgezet om van de opleiding een succes te maken. ELLEMEET - In de nacht van dins dag op woendag werd de caravan van C. S. uit Keulen gestolen vanaf de Kuyerdamseweg bij Ellcmeet. Het vakantieverblijf stond voor een huis geparkeerd toen dieven er 's nachts mee vandoor gingen. Oplet tende buren hoorden aan de geluiden buiten dat er iets niet in de haak was en waarschuwden d£ politie. Deson danks is het vakantieverblijf nog steeds spoorloos. Het betreft een tan dem asser caravan van het merk Det- lef. BRUINISSE - Nog even en het is weer zover. De Bruse Visserijdagen zijn weer in aantocht. Het programma ziet er in grote lijnen hetzelfde uit als vorig jaar, maar er zijn toch wel wat nieuwigheidjes te melden. Zo wordt dit jaar voor het eerst tijdens de visserijdagen een grote play back- en soundmixshow gehouden. Dit gaat plaatsvin den op een mobiele podiumwagen die opgesteld wordt op het havenplateau. Ook dit jaar staat de vlootshow weer als hoogtepunt op het programma genoteerd. De vorig jaar voor het eerst gehouden maritieme be drijfspresentatie wordt wegens succes dit jaar geprolon geerd. In aanwezigheid van Miss Visserij dagen 1988 geeft burgemeester T. C. Hekman op donderdag 14 juli om 14.00 uur het officiële startsein voor de Bruse Visserijdagen. Zoals altijd moet de naam van de Bruse miss tot het allerlaatste moment geheim blij ven. Naast een groot aantal evene menten kan de bezoeker zich drie da gen lang verpozen op de kleine kermis en braderie in het centrum van Bruinisse. Wielerbaan Op veler verzoek heeft de Stichting Festiviteiten Bruinisse weer beslag Hoogtepunt van de Visserijdagen is elk jaar weer de grootse vlootshow. Het duurde dan ook tot 21 septem ber 1987 voor met de opleiding kon worden begonnen en de mensen aan wie nu de diploma's werden uitge reikt zijn de eersten die de opleiding genoten hebben. De SOSA blijft overigens niet stil zitten. Zo kondigde Kat aan dat in het najaar van 1988 de opleiding ambu lance-chauffeur assisterend gedeelte van start gaat en op een later tijdstip de opleiding ambulance-chauffeur vervoerstechnisch gedeelte. Verder is er een opleiding CPA-centralist in ontwikkeling. Pittig „Hiermee is een daad gesteld", stel de A. M. Alblas in zijn toespraak tot de geslaagden. Alblas is directeur van de Centrale Post Ambulancever voer en fungeerde tijdens de examens van de eerste cursus ambulancever- pleegkundige als gecommitteerde. „Vanuit de beroepsgroepen zelf is al tijd gepleit voor een goede opleiding. Ik kan u vertellen dat dit zeker een pittige opleiding is". Een conclusie die beaamd werd UTRECHT - Gedeputeerde staten van Utrecht willen het voorontwerp- ziekenhuisplan voorde provincie niet in juni van dit jaar vaststellen, maar in augustus. De ziekenhuisorganisa ties in de provincie krijgen daarmee meer tijd voor het bekijken van amb telijke voorstellen. Daarin worden verschillende oplossingen geschetst voor de vermindering van het aantal ziekenhuisbedden en het aantal spe cialisten met ingang van 1990 en 1995. Gs hebben dat meegedeeld. Hulde aan het ambulancepersoneel. ZIERIKZEE - „Voor een goede kwaliteit in de ambulancehulpverlening is het nood zakelijk dat naast een opleiding ook bijscholing wordt gevolgd om het SOSA-diploma geldig te doen houden", aldus drs. W. W. Kat. Hij is secretaris van de Stichting Oplei dingen en Scholing ten behoeve van het Ambulancevervoer (SOSA) en mocht aan twin tig mensen de allereerste diploma's ambulanceverpleegkundige overhandigen. Onder de geslaagden ook F. Averinga en A. Salemink uit Bruinisse. De SOSA werd opgericht in 1984 en stelt zich ten doel het scheppen van mogelijkheden voor de opleiding, bij- en nascholing van personeel op ambulances en bij centrale posten voor het ambulancevervoer. In sa menwerking met de Stichting Insti tuut Gezondheidszorg Opleidingen (IGO) zette de SOSA de opleidingen ambulancebegeleider niet-verpleeg- kundige en later de opleiding ambu lanceverpleegkundige op. de SOSA werd bestookt met opmer kingen als zou de opleidingsduur te kort zijn. Bijstelling van 80 uur naar 160 uur leidde tot vertraging van de start van de opleiding met een jaar", aldus Kat. Vertraging Kat schetste in zijn toespraak ter gelegenheid van de diploma-uitrei king in restaurant Mondragon in Zie rikzee in beeld van de voetangels en klemmen die SOSA en IGO tegen kwamen voordat de opleiding ambu lancebegeleider een feit was. „Eigen lijk was het de bedoeling om in 1986 te beginnen met de opleiding, maar

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3