Bestuur van Bruse Boys dreigt met aftreden door gebrek kader Nederlands elftal loopt in mes van snel counterend Sovjetunie Zierikzeese C-junioren missen Zeeuwse titel net Vlissingen mag meedoen om KNVB-beker Breukink naar tweede plaats Zeeuws elftal wint in Souburg Vergadering zaalvoetbal naar 20 juni ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 13 juni 1988 Nr. 24351 7 Prestatiegericht jeugdbestuur al uit onvrede opgestapt BRUINISSE - Het bestuur van voetbalvereniging' Bruse Boys uit Bruinisse heeft in een brief aan zijn leden en de ouders van jeugdleden gedreigd met aftreden. De clublei ding is vooral het reeds jaren bestaande tekort aan kaderleden beu. Daarnaast is het voortdurende gebrek aan bereidwillige ouders om jonge voetballers naar uitwedstrij den te vervoeren het bestuur een doorn in het oog. 'Wanneer op deze brief geen reakties volgen, zal het bestuur vrijdag 24 juni de pijp aan maarten geven' aldus het aan duide lijkheid niets te wensen overlatende schrijven. De twee man sterke jeugdsectie van het hoofdbestuur heeft er kortelings reeds definitief de brui aan gegeven, deels ook uit on vrede omdat volgens het betrokken duo de club niet prestatiegericht wil werken met de junioren. ,,Dit wordt echt een geschiedenis met een staartje", verzekert Bruse Boys-voorzitter Maarten Verspoor desgevraagd. ,,De leden van de ver eniging begrijpen niet dat het be stuur ook maar uit mensen bestaat, die vaak een gezin hebben en niet ie dere minuut hun vrije tijd in de club kunnen steken". De maat is nu vol, ,zegt Verspoor, die al vijfentwintig jaar de voorzittershamer hanteert bij' Bruse Boys. „Op elke jaarvergade ring stel ik de vraag: mijne heren, is er nog iemand die wat werk op zich wil nemen. Daar hoor je nooit wat op. Met de brief willen we duidelijk ma ken dat het nu echt zo niet verder kan". Op het te kleine aantal mensen dat wel bereid is om zich in te zetten voor de 60 senioren plus ongeveer 140 juni oren en pupillen van hun club wordt roofbouw gepleegd. 'Wanneer de me dewerking dan zo gering is en de kri tiek bij tijd en wijle zo hevig is, ont nemen we deze mensen het enthou siasme en de moed om door te gaan', aldus nog een citaat uit de brief. Het noodbericht noemt een behoefte aan vervangers voor al bij voorbaat aftre dende bestuurders, aan jeugdleiders en aan personen die de voor de club BENNEKOM - DOS Kampen heeft voor de tweede keer, na 1981, de landstitel behaald bij de zaterdag amateurs. In de slotwedstrijd speelde de Kampense ploeg zaterdag in en te gen Bennekom gelijk met 4-4 (2-1). Door dat resultaat bleef DOS Kam pen IJsselmeervogels in de eindstand een punt voor. RHEDEN - Vlissingen mag het ko mende seizoen meedoen met betaal de clubs in de strijd om de KNVB- beker. De Zeeuwse hoofdklasser dwong dat recht zaterdag af door derde te worden in een toernooi tus sen zes districtsbekerwinnaars te Rheden. Uitslagen: Vlissingen-OVV 0-1, Vlissingen-Holland 4-0, Vlissingen- Panningen 2-0, Vlissingen-Rheden 0- 3, Vlissingen-Harlingen 1-0. Eindstand toernooi: 1. OW 8 pun ten, 2. Rheden 7 punten, 3. Vlissingen 6 punten, 4. Panningen 5 punten, 5. Holland 3 punten, 6. Harlingen 1 punt. zo lucratieve inspanningen voor toto en lottogelden willen doen. Het dreigement van een bestuur lijk aftreden is 'beslist geen loze kreet', benadrukt de brandbrief. Maar dat de soep niet zo heet wordt gegeten als hij wordt opgediend blijkt na enig aandringen uit de woorden van de Bruse Boys-praeses. Verspoor: „De brief is wat te cru ge steld. Het is natuurlijk te gek om op de jaarvergadering van 24 juni zo maar te zeggen dat we inpakken". Dat er tot op heden geen reacties zijn gekomen is typisch voor Bruinisse, vindt hij. Naar zijn idee is Bruse Boys met zo'n vijftien nieuwe kader leden een eind geholpen. „Niemand heeft zich gemeld. Men houdt zich he laas liever op de vlakte in Bru". De Bruenaren kruipen wel uit hun schulp voor het leveren van commen taar, maar die blijft in de club zelf. Mosselvisser Verspoor is wat dat be treft ook zo gesloten als een oester: „Ik wil niet mijn gal spuwen, want- dat is hier niet zo verstandig.(Maar ik heb in de loop van de jaren zoveel meegemaakt dat het me verwondert dat ik het zolang in het bestuur heb volgehouden". Die onderlinge, vaak onderhuidse kritiek wordt en werd bij Bruse Boys als een hardnekkig probleem ervaren, geeft Verspoor aan. „Alles bij elkaar genomen ligt de situatie die nu ontstaan is me toch zwaar op het hart", erkent hij. „Aan de bar in de kantine is het altijd leuk en gezellig. Maar onder de spelers klopt het al niet. Pietje wil niet in hetzelfde elftal zitten als Hansje, en andersom". Verspoor gelooft niet in een fikse ruzie die de atmosfeer in de club kan zuiveren. „Je moet niet met roet gooien, want dat helpt niet", is zijn credo. Er is volgens Verspoor overigens geen sprake van onenigheid bij Bruse Boys, ook niet met de inmiddels op gestapte jeugdbestuurders Leo Jon gen en Ab Verschoor. Voormalig jeugdsecretaris Jongen beaamt dat. „Ik had van tevoren afgesproken dat ik mijn tussentijds van Dig Vleugel overgenomen taak tot het einde van het seizoen zou afmaken". Al bestond er geen werkelijke onenigheid met het hoofdbestuur, er was echter wel een verschil in inzicht over de sportie ve benadering van het jeugdvoetbal, constateert Jongen tevens. „Dat ik niet doorga als jeugdsecretaris heeft ook te maken met het feit dat Bruse Boys bij de junioren een andere weg inslaat dan die van de prestatie. De gezelligheid staat te veel voorop. Het stoppen van Ab Verschoor heeft trou wens niets met deze toestand te ma ken". Bruse Boys werkte met een ambi tieus jeugdplan voor de junioren. Te ambitieus, zegt voorzitter Verspoor. „Als hoofdbestuur hebben we altijd wantrouwig tegenover het jeugdplan gestaan. Er is niets verkeerds aan het streven naar iets goeds, maar we zijn geen Ajax of Feyenoord. Het resul taat van het jeugdplan is een lege pa pieren zak. Drie keer in de week trai nen is voor kinderen niet haalbaar gebleken. We kregen klachten van ou ders". Niettemin accepteerde het hoofdbestuur de geplande opzet van de jeugdsectie. „We hebben een waar schuwende vinger geheven", legt Ver- spoo - uit, „maar we wilden het jeugdbestuur niet voor het hoofd sto ten door er een stokje voor te steken. Bovendien, als het jeugdplan was ge slaagd, was het halleluja geweest". Zowel voormalig jeugdsecretaris Jongen als voorzitter Verspoor be schouwen de toekomst van Bruse Boys niet als reddeloos verlui „Met de jeugd zal het wel gaan hoor", .is de eerstgenoemde optimistisch, „er komen trainers en leiders". .Verspoor is minder zeker:. „Ik hoop maar dat het allemaal nog goed komt met het vinden van genoeg mensen die iets voor de club willen doen". Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Bruse Boys-voorzitter Maarten Verspoor: ,,Ik blijf hopen dat alles nog goed fcomt". Ronde van Italië VITTORIO VENETO - Een zware onweersbui boven Vittorio Veneto heeft Erik Breukink tijdens de af sluitende tijdrit de herovering van de tweede plaats in de Ronde van Ita lië vergemakkelijkt. In de stromen de regen was de Zwitser Urs Zimmer- mann niet alleen kansloos, hij viel in een spekgladde bocht ook nog eens op zijn gezicht. Andy Hampsten bleef, met slippend achterwiel, wel overeind. De Amerikaan werd de ver diende winnaar. De uitslag van het tweede deel van de 21é etappe in de Ronde van Italië, een individuele tijdrit in Vittorio Ve neto, is: 1. Piasecki (Pol) 43 km in 43.49 (20 sec. vergoeding, 47,941 km/ii), 2. Vanderaerden (Bel) op 0.47 (15 sec. vergoeding); 3. Rominger (Zwi) 1.01 (10 sec.); 4. Visentini (Ita) 1.02; 5. Breukink (Ned) 1.41; 6. Pagnin (Ita) 1.51; 7. Hampsten (VS) 2.04; 8. Saronni (Ita) 2.10; 9. Muller (Zwi) 2.12. 10. Gisiger (Zwi) 2.13. Het eindklassement is: 1. Hamp sten (VS) 97.18.56 (gem. 36,788 km/u); 2. Breukink (Ned) op 1.43; 3. Zimmer- mann (Zwi) 2.45; 4. Giupponi (Ita) 6.56; 5. Chioccioli (Ita) 13.20; 6. Giova- netti (Ita) 15.20; 7. Delgado (Spa) 17.02; 8. Winnen (Ned) 18.14; 9. Toma- •sini (Ita) 27!01; 10. Vandelli (Ita) 27.02; 57. Van Vliet 1.48.15; 65. Van der Velde 1.56.27; 66. Van Orsouw 1.57.15; 69. Lubberding 2.05.19; 79. De Rooy 2.15.33; 1Ö5. Lammerts 2.58.24. 0-1 nederlaag op EK voetbal KEULEN - Het leven kan onrechtvaardig zijn. Het Nederlands elftal beleefde dat zondag in Keulen bij de eerste wedstrijd uit het toernooi om het Europees voetbalkam pioenschap. Oranje dicteerde de wedstrijd, had zeventig minuten balbezit, viel tachtig minuten aan, maar werd door de Sovjetunie geslachtofferd via een messcherpe coun ter van Belanov en Rats: 0-1. In de volgende twee duels uit de strijd in groep 2, tegen Engeland en Ierland, zal Nederland deze week alles moeten geven om nog bij de laat ste vier te komen. Zege Ierland In Stuttgart versloeg Ierland ver rassend Engeland met 0-1. Peter Shil- ton, 99 landewedstrijden voor Enge land, liep meer dan een half speelveld over om Pat Bonner de hand te drukken. Een eerbewijs van de beste Britse doelman van de laat ste jaren voor de tegenstander die meer dan wie ook verantwoordelijk was voor Engelands nederlaag van 0- 1 door een doelpunt van Houghton in de zesde minuut. Stand in Groep 2 is: Ierland Sovjetunie Nederland Engeland 1 1 0 0 2 1-0 1 1 0 0 2 1-0 1 0 0 1 0 0-1 1 0 0 1 0 0-1 In de eerste helft beukte Nederland niet alleen, maar de afwisselende speelstijl leidde niet tot doelpunten. Dat had veel te maken het feit, dat Gullit niet zijn beste dag van het sei zoen had. Hij miste aanvoer. Met na me Jan Wouters, de rechtermidden velder, durfde het vaak niet aan de bal in de diepte te plaatsen, daarmee Gullit isolerend. De ster van AC Mi lan, die niet de verwachte waakhond Soelakvelitze bij zich kreeg, moest het daardoor vooral door de lucht doen en daar had coach Lobanovski speciaal de boomlange aanvaller van Kiev, Michailitsjenko, voor terug ge haald. Een gouden greep, zoals in het verloop van de wedstrijd bleek. Met het gevaar Gullit tot kleinere propor ties teruggebracht, moest hot Neder lands aanvalsspel vooral door ande ren gedragen worden. Koeman en Door gelijkspel in laatste wedstrijd tegen Kapelle ZIERIKZEE - De C-junioren van Zierikzee hebben op het nippertje naast het Zeeuws kampioenschap gegrepen. De Schouwenaren speelden vrijdag avond op eigen veld met 2-2 gelijk tegen concurrent Kapelle in de laatste, beslissende wedstrijd van de nacompetitie tussen de winnaars van de titel houders der Zeeuwse C-hoofdklassen. Door dit resultaat was de hoogste pro vinciale eer voor Kapelle, dat aan het eind van de rit één punt meer had dan Zierikzee. De lauweren zouden voor de Zierik zeese C-junioren zijn geweest als zij Van Kapelle hadden gewonnen. Maar al eerder hadden de Bevelandse riva len aangetoond eigenlijk meer recht te hebben op het Zeeuws kampioen schap. Voor de ontmoeting met Zie rikzee hadden de Zuidbevelanders al een doelsaldo opgebouwd van 17 doelpunten voor en 1 tegen, terwijl zij al hun wedstrijden tot dan toe hadden gewonnen. Zierikzee deed het met een saldo tot vrijdag van 8-5 be duidend minder, en verspeelde eerder in de week bovendien een punt door in Middelburg 3-3 te spelen tegen het toen reeds voor de titel kansloze Dauwendaele-C. Dat het duel tegen Dauwendaele geen zege opleverde voor Zierikzee was onterecht, maar geen ramp. De jongens van coach Nico Schoute zou den immers zelfs met een overwin ning tegen de Middelburgers ver plicht blijven om ook Kapelle te verslaan. Uit tegen Dauwendaele zag het er trouwens binnen twee minuten al een beetje uit naar een zege voor de Zie- rikzeeënaars, toen linkerspits Serge Berrevoets er 0-1 van maakte. Even later verdubbelde Barry Schoute bij na de score door op de lat te koppen, waarna Robert Roggeband de re bound miste. Vlak voor rust kwamen de Walchernaren echter op gelijke hoogte dankzij mistasten van Zierikzee-doelman Sander*Kloos op een verre, hoge bal. In de tweede helft slaagden de jeug dige Schouwenaren er tien minuten lang in om hun zenuwen te bedwin gen, en ontwikkelden grote druk op de speelhelft van Dauwendaele. In de zesde minuut benutte André Goud zwaard op aangeven van Erwin Nelis- se één van de vele kansen: 1-2. Na een vijfminutcn-straf voor Michel Steen- kiste kroop de angst echter weer in de Zierikzeese benen en sloeg bovendien de pech toe doordat een overtreding van Leon Feitel buiten de 16 meter met een penalty werd bestraft: 2-2. Met nog een kwartier te spelen kwam Dauwendaele vlak daarna zelfs op 3- 2. Serge Berrevoets trok de stand ten slotte vier minuten voor tijd gelijk, maar nog een handvol mogelijkhe den voor het laatste fluitsignaal was aan Zierikzee niet besteed. Ook in de cruciale ontmoeting te gen Kapelle, die gewonnen moest worden, begon Zierikzee uitstekend. De thuisclub had een langdurig over wicht dat in de tiende minuut werd beloond met een treffer van Barry Schoute, die de bal listig over de te ver voor zijn doel staande keeper stiftte. De ommekeer kwam echter ongeveer een kwartier voor rust, door een te zachte terugspeelbal van Barry Hage, hetgeen 1-1 betekende. In de tweede helft drong Zierikzee opnieuw aan om de winst naar zich toe te trekken. Het buitte de ruimte op de vleugels uit om dreigende aan vallen op te zetten, zonder overigens tot uitgespeelde kansen te komen. In de tiende minuut na rust was het plotseling raak aan de andere kant (1- 2) toen de bal uit een scrimmage voor het doel voor een Kapelse voet sprong. De alles-of-niets pogingen die Zie rikzee daarna deed leidden tien mi nuten voor tijd tot de verdiende ge lijkmaker van Erik Swerts. Hij kogelde een vrije trap van vijfen twintig meter in het doel. Pas toen bleek hoe kwetsbaar de defensie van Kapelle eigenlijk was. Er ontstond een overvloed aan kansen voor Zie rikzee, waarvan evenwel geen enkele in een doelpunt werd omgezet. De beste mogelijkheid was voor André Goudzwaard, die echter na het om spelen van de keeper te zacht in schoot met zijn zwakke linkerbeen. „Ik vond het toch leuke wedstrij den", zei de niet echt diep teleur gestelde Zierikzeese coach Nico Schoute. „De jongens hebben lekker op ni veau kunnen spelen en hebben veel geleerd. In ieder geval meer dan van die competitiewedstrijdjes waarin ze grote uitslagen kunnen maken". Uitslagen: Vlissingen-Kapelle 1-5, RCS-Vlissingen 5-3, Dauwendaele- Zierikzee 3-3, Zierikzee-Kapelle 2-2. De eindstand: Kapelle Cl 4 3 1 0 19- 3 7 Zierikzee Cl 4 2 2 0 10- 7 6 RCS Cl 4 112 9-15 3 Vlissingen Cl 4 10 3 10-12 2 Dauwendaele Cl 4022 6-172 Een Zierikzee-speler wordt fel op de huid gezeten door hem omringende Kapellenarev Rijkaard konden het duidelijk aan, maar misten voor Dassajev. Koeman kwam over de hele wedstrijd tot twee formidabele schoten op het Russische trcfvlak. Dassajev was op zijn post. In dc eerste helft had Gullit op slag van rust de strijd kunnen beslissen, toon hij, nu wel door Wouters, werd vrij gespeeld in het strafschopgbied. Dc 25-jarige atleet haalde met het oven gespiei'de maar minder trefzeke re linkerbeen uit. Dassajev kon red den. Direct na de pauze had Gullit die misser kunnen corrigeren, maar hij raakte een voorzet van Vanenburg slechts half. Michcls wilde koste wat kost winnen en liet Van Basten warmlopen. Die kon heel snel het veld in voor Vanenburg, want de tweede gevaarlijke counter van de Sovjetunie in een heel uur voetbal had Nederland op achterstand ge bracht. Belanov, de voorganger van Gullit, als Europees voetballer van hot jaar, liet twee keer zien dat Van Tiggclcn eigenlijk meer libero dan manverdodiger is. De eerste keer red- do Van Breukelen geweldig. De twee- do keer, in dc 54e minuut, trok Bela nov de bal slim op de opgerukte Rats, die met links de bal vreselijk hard in do verste hoek joeg: 0-1. Oranje mocht dc mouwen opstro pen voor nog meer druk, terwijl de Russen overeenkomstig internationa le voetbalwetten nog meer in de loop graven gingen. De ingebrachte Van Basten ging in plaats van Gullit in de spits spelen, terwijl de aanvoerder van Oranje op de rechtervleugel werd gezet. Hij bleek ook daar maar enke le keren los te komen van de sober en strak verdedigende Russen. Van Basten legde de bal na een uur klahr voor Koeman, maar Dassajev redde. Oranje bleef stormen, maar het al lengs stiller wordende publiek kon slechts twee keer opveren in het laat ste half uur. Dc eerste keer was toen Wouters een afgeslagen hoekschop in de bovenhoek prikte. De tweede keer was toen Gullit acht minuten voor tijd na een ingooi van Van Aerle via een verdiger' dc lat raakte. Beide mo gelijkheden op de verdiende gelijk maker gingen verloren. Ronald Koeman sprak kort na af loop van het verloren duel al over de volgende krachtproef voor Oranje, woensdag tegen Engeland. „Het is niet zo dat we al zijn uitgeschakeld. In het verleden is het vaker voorgeko men dat een ploeg die begon met een nederlaag nog zeer hoog eindigt. Daar klampen wc ons nu aan vast. Tb- gen Engeland wordt het een wed strijd van alles of niets. Dat geldt voor ons en voor de tegenstander". Koeman hoopt dat zijn ploeg tegen die tijd de domper van zondagavond heeft verwerkt. „Het is altijd een klap als je begint met een nederlaag. Bovendien viel het doelpunt op een moment dat wij een overwicht had den. Daarna hadden we niet meer de kracht nog terug te komen. En dat kleine beetje geluk dat je nodig hebt om over het dode punt te komen, ont brak ook nog eens. Het was allemaal zeer teleurstellend". Nederland- Sovjetunie 0-1 (0-0). 53. Rats 0-1. Scheidsrechter Pauly (WD1), toe schouwers 60.000 (uitverkocht). Gele kaarten: Litovtsjenko, Sjidijatoelin (Sovjetunie). Winst voor Spaans elftal In Hannover versloeg het Spaanse elftal zaterdag de Denen met 3-2. Bij rust was de stand gelijk: 1-1. Door de zege nam Spanje de leiding in Groep 1. De karakteristiek is: Denemarken- Spanje 2-3 (1-1). 6. Michel 0-1, 25. Lau- drup 1-1, 54. Butragueno 1-2, 68. Gor- dillp 1-3, 85. Poulsen 2-3. Scheidsrech ter Thomas (Ned.), toeschouwers: 60.336 (uitverkocht). Geel: Camacho, Victor, Tbmas (Spanje). Stand in Groep 1: Spanje 1 1 0 0 2 3-2 Italië 10 10 11-1 West-Duitsland 10 10 11-1 Denemarken 1 0 0 1 0 2-3 Groot score-aandeel Schouwen-Duivelandse voetballers OOST-SOUBURG - Het Zeeuws elftal heeft zaterdag een voetbaltoer nooi in Souburg gewonnen. Het pro vinciale team won alle drie zijn ont moetingen. De score-inbreng van de Schouwen-Duivelandse vertegen woordigers (Jacob en Tonnie van den Berge van Bruse Boys, plus Zierik zee-speler Marco van Oeveren) was groot. Zij maakten zes van de tien Zeeuwse doelpunten. Tbgen het Brabants elftal (2-1) wa ren Marco van Oeveren en Tbnnie van den Berge succesvol. Jacob van den Berge was met drie treffers op dreef in de ontmoeting tegen de Engelse se lectie van Medway (6-0), terwijl ook neef Tbnnie nog een keer het net vond. Verdere uitslagen: Zeeuws elftal- Zeeuws afdelingselftal 2-1, Zeeuws afdelingselftal-Medway 2-2, Bra bants elftal-Zeeuws afdelingselftal 1- 2, Medway-Brabants elftal 3-7. Eindstand: 1. Zeeuws elftal 6 punten, 2. Zeeuws afdelingselftal 3 punten, 3. Brabants elftal 2 punten, 4. Medway 1 punt. ZIERIKZEE - De commissie zaalvoetbal Schouwen en Dui- veland heeft dc voor vandaag, maandag, geplande algemene ledenvergadering een week uitgesteld. De vergadering wordt nu gehouden op maan dag 20 juni in het Huis van Nassau te Zierikzee, aanvang 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7