BROOD UIT HET WATER Rombouts mam berichten Vaderdag kippenmest Jaar 2000 zes miljoen personenauto's Vissers krijgen kous op de kop Melkvreemde stoffen TROMP SUCCESJES DEURKRUKKEN Gipsplaten Multiplex Verf - hout Golfplaten Afvoerpijpen Dakbedekking Kado voor vreugde in het leven abonnement op de Nieuwsbode geven! BIDDINGHUIZEN - De ANWB en de Nederlandse Vereniging van Rei nigingsdirecteuren (NVRD) hebben het initiatief genomen tot een natio naal samenwerkingsverband ter be strijding van zwerfafval. Dit heeft ANWB-hoofddirecteur mr, P. A. Nou- wen in een toespraak in de Flevohof in Biddinghuizen meegedeeld. ANWB en NRVD zullen samen een aantal andere organisaties uitnodi gen om deel te nemen aan het samen werkingsverband. Aan de overheid zal financiële en inhoudelijke steun gevraagd worden. Z1ER1KZEE - Nederland telt in het jaar 2000 ongeveer zes miljoen personenauto's. Dat getal is lager dan de 6,2 tot 7,9 miljoen auto's waarvan de re gering gewag maakt in de vier de nota ruimtelijke ordening. Dat zei voorzitter van de RAl- vereniging, A. Beers, in zijn jaarrede tijdens de algemene ledenvergadering. ,,De getallen die de overheid voor het jaar 2000 hanteert lij ken niet zo erg realistisch. Het lijkt wel alsof de overheid ons een spookbeeld wil voorhou den van een land dat wordt overspoeld met auto's tenzij er drastisch maatregelen worden genomen", aldus Beers. De voorzitter verzette zich in zijn rede tegen regeringsplan nen om de motorrijtuigenbe lasting ook te heffen op motor fietsen. ,,Als er een vervoer middel is dat niet tot files bij draagt, is dat wel de motor fiets. Het idee daarop extra be lasting te heffen, is dan ook absurd en dient te worden afge wezen". Toename Beers wees erop dat de sa menwerking tussen de organi saties van het openbaar ver voer en het particuliere ver voer is toegenomen. ,,Aan bei de zijden is meer begrip geko men. Aan beide zijden leeft de overtuiging dat het mobili- teitsvraagstuk niet wordt op gelost door iedereen in het openbaar vervoer te dwingen of door ongebreidelde aanleg voor autowegen. Met name in het woon-werkverkeer, waar de grootste congesties (opstoppin gen, red.) zijn, zal er meer ge daan moeten worden met het openbaar vervoer". ARNHEM - Werknemers van het CITO (Centraal Instituut voor Toets ontwikkeling) in Arnhem moesten het weekeinde overwerken om ervoor te zorgen dat naar schatting 1800 HAVO-leerlingen in het gehele land vandaag, maandag, eindcijfer voor het examen Duits weten. SCHOUWEN-DUIVELAND Collecte Anjerfonds In de komende twee weken wordt in Nederland weer de jaarlijkse An jeractie gehouden. Een landelijke col lecte waarvan de opbrengst voor 100 procent ten goede komt aan provin ciale culturele activiteiten. Samen met Prins Bernhard Fonds vormen de 15 Anjerfondsen het grootste cultuur fonds in Nederland. Sinds 1946 staan zij ten dienste vair vele individuen en organisaties die zich inzetten voor culturele projecten. Variërend van amateuristische cultuurbeoefening tot internationaal gewaardeerde ini tiatieven. Jaarlijks komen meer dan 5000 aanvragen bij de fondsen bin nen. Ongeveer de helft daarvan wordt toegewezen. ZIERIKZEE Afscheidsavond Theo Thijssenschool In de gemeenschapsruimte van de Theo Thijssenschool wordt op vrij dag 24 juni een afscheidsavond ge houden van groep acht die de basis school gaat verlaten. Een van de hoogtepunten van de avond is de mu sical Raadsels rond Het Ruime Sop die wordt opgevoerd door groep acht. Iedereen die belangstelling heeft kan de avond bijwonen. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. RENESSE Renesse Ouverture In de Nederlands Hervormde kerk te Renesse wordt op woendag 29 juni het zomeravondconcert Renesse Ou verture gehouden. Aan de avond wordt meegewerkt door het .Hër- vormd Kerkkoor onder leiding van Janny Lem'som, hét" fanfare-orkest Lucto'r et Emérgo onder leiding van Henk Blom en de toneelvereniging Op Drift onder leiding van Annema- rie van der Wiel. Prosper Sevestre be speelt het orgel. De toegang tot het concert is gratis. Aanvang 20.00 uur. SCHARENDIJKE Motortoerrit De jeugdsoos Trace uit Scharendij- ke organiseert op 19 juni een toerrit voor motoren. De 85 kilometer lange route voert langs binnenwegen en dij ken op Schouwen-Duiveland. Het vertrek is gepland om 13.30 uur vanaf het soosgebouw van Trace aan de El- kerzeeseweg. De soos is al vanaf 12.00 uur open. Nadere informatie via tele foon 01117-2059. BROUWERSHAVEN Jetty Stouten Jetty Stouten, die als verpleegkun- Dinsdag 14 juni Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur James Herriot. Belevenis sen van een veearts, Engelse serie. Herh. 16.19 uur Kerkepad, kerktoeristische verkenning. Afl.: Friesland. 16.49 uur Een weekend aan zee, kor ter Engelse speelfilm van Robert Lambert. 17.16 uur Sport in steentjes, 7-delige serie uitgevoerd in Lego-animatie waarin steeds een sport centraal staat. Deel 1: voetbal. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Ja, natuurlijk extra. 18.21 uur Kerkepad. Herh. 19.00 uur Journaal, 19.18 uur Kanaal 13, Nederlandse jeugdserie. Herh. 19.45 uur Handen omhoog, serie. Afl. 3. 20.10 uur Murder she wrote, Ameri kaanse detective-serie. 20.55 uur Niet te geloven, Ameri kaanse comedy-serie. 21.27 uur Hier en nu, actualiteitenru briek. 22.13 uur Dertien Persoonlijke ont moetingen. Vanavond Mw. ds. F. W. Oosterwijk uit Maastricht spreekt over de Samaritaanse vrouw. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Armoede, elfdelige serie ge baseerd op de gelijknamige roman van Ina Boudier-Bakker. Deel' 1, herh. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.J0 uur Rosco, kinderserie. 15.50 uur De Jordaches, Amerikaan se serie. Afl. 5, herh. 16.37 uur TROS dinsdagmatinee: Geld maakt gelukkig! Amerikaanse filmkomedie uit 1961. 18.00 uur Urban man, reportage over de Spanjaard Albert Vidal, die zich twee dagen heeft laten opsluiten in een kooi van Ouwehands Dieren park. 18.15 uur Eten uit eigen tuin, cursus. 18.30 uur Groen en grondig, agrarisch magazine. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Bassie en Adriaan en het geheim van de schatkaart, serie. 19.20 uur 75 jaar Koninklijke Lucht macht. Afl. 2. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur De TROS Way of life Show, sportieve spelshow gepresenteerd door Ron Brandsteden 22.10 uur TROS Aktua, actualiteiten magazine. 22.40 uur Derrick. Duitse politiese rie. 23.40 uur De vijf zintuigen. 5-delige serie over het leven van de Zuidneder landse schilder Adriaen Brouwer. Afl. 5. 00.45 uur Journaal Nederland 3 09.00,13.00 en 16.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur Teleboerd Skoalle Fryske landkippen. 16.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.00 uur Studio Sport. EK Voetbal: Duitsland-Denemarken. 18.00 uur Sesamstraat 18.15 Studio Sport. EK Voetbal: Duitsland-Denemarken. 19.05 uur Jeugdjournaal 19.15 uur Het klokhuis, ihformatief kinderprogramma. Met Aart Staart jes, Joost Prinsen, Wieteke van Dort e.a. 20.00 uur Studio Sport. EK Voetbal: Italië-Spanje. (In de pauze 21.00 uur STER en Socutera: Panorama Mesdag. Prins Bernhard Fonds, herh. 22.05 uur Tango-Duo. Duet uit Easy Thngos, van choreograaf Luk de Lay- ress op muziek van Astor Piazzolla. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 22.55 uur Marketing, les 9. 23.25 uur Studio Sport. EK Journaal 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, animatieserie. Afl. 185. Herh. 18.05 uur Plons, Afl. Plons trekt er uit. Herh. 18.10 uur De kasteelgeesten, dertien delige serie. Afl. 11. 18.25 uur De kleinste zwerver, jeugd serie. 18.50 uur Juke Box. 19.00 uur Angst, vriend en vijand.... 6-delige informatieve serie. 19.40 uur Lotto-winnaars, medede lingen en programma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Argus, praatshow waarin Jan van Rompaey de media door licht. 21.25 uur Uitzending door derden, programma van de Christen-Demo cratische Omroep. 22.15 uur De Vereffenaar, Ameri kaanse serie. 23.05 uur Nieuws 23.25 uur Coda: March opus 65, van Prokofjev, uitgevoerd door Carlo Schmitz, cello. BRT 2 17.05 uur EK Voetbal '88. Recht streekse reportage van Westduits- land-Denemarken. 20.00 uur EK Voetbal '88. Recht streekse reportage van Italië-Spanje. dige de laatste tijd werkzaam is in Burkina Faso (West-Afrika), is op dit moment met verlof bij haar ouders in Brouwershaven. Met behulp van door haar gemaakte dia's wil zij wat ver tellen over haar (zendings)werk. Ie dereen die daarvoor interesse heeft kan op vrijdag 17 juni terecht in het Verenigingsgebouw aan de Nieuw- stad. Aanvang 20.00 uur. De avond werd georganiseerd door enkele groe pen mensen uit Brouwershaven en omgeving die Jetty ondersteunen; DUIVELAND Collecte Rode Kruis De collecte voor het Rode Kruis heeft in de gemeente Duiveland in to taal bijna 3800 gulden opgebracht. In Oosterland werd 1556,40 verzameld, in Nieuwerkerk 1385,10, in Ouwer- kerk 662,75 en in Sirjansland 187,20. Allen die aan dit resultaat hebben meegewerkt worden harte lijk bedankt door de organisatie, BRUINISSE Visserijmuseum en Oudheidskamer weer open In de maanden juni, juli en septem ber kan men weer terecht in het Vis serijmuseum en in de Oudheidska mer te Bruinisse. Beide instellingen herinneren met hun interieur aan het verleden van Bruinisse. In het Visse rijmuseum wordt een beeld gegeven van de mossel-, oester- en kokkel vangst. Er zijn oude materialen van de mossel- en oestervisserij tentoon gesteld en men vindt er informatie over de stormramp in 1911. Video films geven een beeld van de wijze waarop de mossel- en oestercultures en de zeevisserij in deze tijd worden uitgevoerd. Het pand van de Oud heidskamer dateert uit de achttiende eeuw.,en is'in zijn oorspronkelijke 'staat gebleven. Inderecht'e'rkamêr wordt informatie gegeven over de meekrapteelt. Het poeder van deze plant werd vroeger als rode kleurstof gebruikt. De Oudheidskamer geeft een beeld van het leven van Bruinisse in vroeger tijden. Achter de Oud heidskamer is een kruidentuin. Vergadering Aktie '88 In de OBS De Meerpaal is van avond (maandag) een vergadering van Aktie '88. De organisatie die er naar streeft om de 50.000 gulden bij een te krijgen die de Bruse,sportver enigingen zelf moeten bijdragen aan de inventaris van een nieuw te bou wen sportzaal. Een deel van dat geld werd al verzameld via acties op Ko ninginnedag. Voor men verder gaat met nieuwe acties wordt van Aktie '88 een stichting gemaakt zodat een en ander officiëler wordt en beter is te organiseren. Tijdens de vergade ring vanavond in De Meerpaal wor den de statuten van de nieuwe stich ting doorgenomen en zal men de plannen voor nieuwe acties beramen. Die vinden plaats tijdens de komen de Visserij dagen. MIDDELBURG Symposium Op vrijdag 17 juni wordt in de film zaal van het abdijcomplex in Middel burg het symposium 'Zeeuwse dui nen in de knel - behoud met beleid' gehouden. Op het programma van het symposium, dat om 9.00 uur wordt geopend door gedeputeerde dm. G. de Vries-Hommes, staan vijf inleidin gen. Drs. A. M. M. van Haperen (NMF-Zeeland) spreekt over de na tuurwetenschappelijke aspecten van het duingebied. De rol van de locale overheid in deze wordt belicht door drs. W. J. Plomp, burgemeester van Valkenisse. In de inleiding van ir, A. J. Beenhakker (PPD-Zeeland) staat de vraag centraal of er in de natuur nog plaats is voor het Zeeuwse duin. Vervolgens spreekt Tweede Kamerlid mr. A. J. te Veldhuis over de landelij ke politiek en de Zeeuwse duinen. De huidige knelpunten in het beleid ten aanzien van de duinen in Zeeland worden door dm. C. M. van Schaik (Stichting Duinbehoud) naar voren gebracht. Na al dit verbale, geweld wordt er 's middags een excursie ge houden langs een aantal duingebie den op Walcheren. Omroepbijdrage Wanneer de provinciale staten van Zeeland op 24 juni akkoord gaan met het voomtel van gs om een regionale Omroep Zeeland vrij baan te geven, heeft dat consequenties voor de om roepbijdrage van alle Zeeuwen die in het bezit zijn van een radio en/of tele visietoestel. Op de bijdrage komt voor televisiebezitters een toeslag van maximaal tien gulden en voor ra- diobezittem ten hoogste drie gulden. In ruil daarvoor krijgen zij via de re gionale omroep veel meer nieuws uit Zeeland dan tot nu het geval was op de radio en televisie. SCHARENDIJKE - Een groep vis sers uit Scheveningen protesteert te gen het verbod om oestem te vissen langs de Noordzeekust. Zij beklaag den zich bij de Raad van State over het verbod, dat hen door het mi- nistrie van landbouw en visserij was opgelegd, maar hun beroep werd niet ontvankelijk verklaard. Vergunnin gen voor het vissen van oesters wor den alleen afgegeven aan hen die daarvan hun beroep maken en om die te beschermen moet het aan anderen worden verboden. De veertien Sche- veningem kregen dus de kous op de kop. NEW YORK - Een lamp die is ont worpen door de Amerikaanse archi tect Frank Lloyd Wright is op een vei ling van Christie's verkocht voor 1,4 miljoen gulden. Het was een record- prijs voor 20ste-eeuwse Amerikaanse decoratieve kunst. ZIERIKZEE - De Nederlandse zui vel wil een absoluut verbod op de verwerking van melkvreemde stof fen in kaas en consumptiemelk- produkten. Komt zo'n EG-verbod er niet dan gaat binnen korte tijd tien procent van de zuivelafzet verloren. Engeland en Ierland is het mengen van margarine en boter toegestaan en dat gaat ten koste van de Engelse en Ierse zuivelafzet. Frankrijk en West- Duitsland huldigen het Nederlandse standpunt, er moet worden getracht alle EG-landen op één lijn te krijgen. Veemarkt Leiden LEIDEN, 13-6. Slacht runderen: (per kg geslacht gewicht). Aanvoer 888, waarvan 150 stieren. Dikbillen extra kw. 8,50-/ 13,00; stieren le kwal. 7,00-ƒ 7,60; 2e kw. 6,30-ƒ 7,00; vaarzen le kw. 7,30- 8.30; 2e kw. 6,60-/ 7,30; koeien le kw. 7,25-/ 8,25, 2c kw. 6,60-/ 7,25, 3e kw. 6,10-j 6,50; worstkoeien 5,50-ƒ 6,10. Stieren: handel goed, prijzen ge lijk; koeien: handel redelijk, prijzen gelijk. Slachtschapen- en lammeren (p?r kg geslacht gewicht'). Aanvoer 166. Schapen 4,50-ƒ 6,55; /uiglammeren 10,00-/ 13,00.- Schapen- én lammeren (per stuk). Schapen 160:/ 200, zuiglammeren 175-/ 210. Schapen: handel goed, prijzen ge lijk; lammeren: handel goed, prijzen gelijk. Totale aanvoel' 1054 stuks. Paardenmarkt Den Bosch DEN BOSCH. 13-6. Aanvoer 166 stuks. Prijzen per stuk: Luxepaarden 2750-/ 3400; oude paarden 1850- 2775; 3-jarige paarden 1875-/ 2875; 2-jarige paarden 1475-/ 2425; veu lens 650-/ 1250; hitten 725-/ 1650; slachtpony's 400-/ 1175; Shetlandse pony's 350-/ 650. Prijzen per kg: Jonge slachtpaar- den 4,50-/ 6,15; en oude slachtpaar- den 4,40-/ 6,10. De handel was rustig, de prijzen waren iets lager voor pony's en Shet landers en voor de rest gelijk. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Barsingerhorn en Ha ringhuizen en Kolhorn en Winkel mevr. M. J. Hartman, kand. te Am sterdam, te Hoofddorp B. Gijsbert- sen te 's Gravendeel. Aangenomen naar Zegeveld F. Ste vens, kand. te Huizen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Koudekerke (Zld.) E. V. E. Wijnands te Lemele en Lemeler- veld. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Ten Post i.c.m. Garrels- weer drs. E. Venema, kand. te Kam- pen, te Emmen en te Hoogeveen D. T. Vreugdenhil te Berkel en Rodenrijs. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Nunspeet J. Jonkman te Enschede-west en A. K. Wallet te Slie- drecht (Eben Haezerkerk). ZIERIKZEE - DAM 10 H.H. LANDBOUWERS te koop Telefoon 01114-3037 Te koop: Futurex, antraciet, bruin kool, hout, openhaardblok- ken etc. 't Vegertje, Zevenge- tijstraat 10, Zierikzee, 01110- 17172. Positiekleding, mooie, be-» taalbare collectie bij B.B.K., St. Domusstraat 2, Zierikzee, 01110-15204. Citin vlekkentovenaar voor elke vlek. Houtland-Walhout, Weststr. 5, Zierikzee. Rolhorren, rolgordijnen, gór- dijnjaloezieën, luxaflex en verasol zonwering. Gratis op gemeten en geplaatst. Tuin man, Mol 17-19, Zierikzee, tel. 01110-12887. Pasfoto's, direkt klaar terwijl u wacht. Foto Jan Krakeel, Nieuwe Boogerdstraat 14, tel. 01110-12691. Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en keuze in sport-, trim- en racefietsen. Tweewielercentrum C. Hart, tel. 01110-12248, Kerkwerve. Zelfbouwkasten vanaf 125,-, met schuifdeuren 199,-. Houtland Walhout, Zierikzee. Wij hebben nu ook garen, rit sen, knopen, D.M.C. enz. Em bleem applicaties vanaf 2,25. Phildar, Schuithaven 15, Zierikzee. Ife koop in Nieuwerkerk: Gro te partij gebruikte meubelen. Sterk wisselend assortiment. Wico gebruikte meubelen, Weststraat 34, Nieuwerkerk (Schouwen-Duiveland), 01114- 1373 b.g.g. 1268, 's maandags gesloten; iedere middag ge opend, 's zaterdags de hele dag geopend; vrijdag koop-, avond. diverse modellen in koper, brons of aluminium. HERMAN JANSEN Deltastraat 12-14 NIEUWERKERK tuin schommels glijbaan wip (Ndespeelboom/ St. Domusstraat 58 Zierikzee, tel. 01110-12337 Vergelijk onze prijzen. DOEN!! Verrenieuwstraat 48, Zierikzee Huisdieren: Vermist sinds 24 mei Siamese poes, wit met grijs, blauwe ogen, omg. St. Joostdijk, Oosterland. Tel. 01114-3157. Diversen: De sauna van „Stern Kosme- tiek" is 6 dagen p.w. geopend. Gereserveerde dagen/avon den voor dames en heren. Ter kennismaking op maandag ook privé te huur. Inform. „Stern Kosmetiek Zeeland Beauty farm", Noordgouwe, 01112-1381. D. Ooms, erkend installateur water-, gas en elektrische in stallaties. Ook voor reparatie en onderhoud. Informeer vrijblijvend!! Breedstraat 1, Zierikzee, tel. 01110-14739. Lekkage? Flexibekleding bellen. 10 jaar schriftelijke garantie. Tel. 01115-2300. Voor al uw dierenbenodigd heden naar dierenspeciaal zaak Bolle, Zuidwellestraat 14, Zierikzee 01110-13272. 43 Teleurgesteld ging hij naar boven en voorin kroop hij, van miserabelig- heid, de kooi in. Hij was blij, dat ze morgen weer varen gingen en hij lag half wakker te denken over wat Wij nand zei. Hij dacht bij z'n eigen: ja, dat zou mooi zijn, wat nieuws uitvin den, waar ze allemaal van stonden te kijken, allemaal, vader, moeder, de kaairidders, d'n heer, maar vooral Wil Struis. Dan zou ze kunnen zeg gen: hij kan toch wat Maar d'r was al zo'n hoop uitgevonden. Tbch liet het hem niet meer los. De dag, met teleurstellingen begon nen, eindigde goed. De klerk van de factor bracht .nog een nagekomen brief. Deze was voor Aai van Noordt. Arend-Michiel, die het zag, vroeg er om aan Wijnand. De schipper vroeg of hij dan wist waar Aai uithing en hij loog, daar hij anders geen kans zag hem in handen te krijgen, van ja. Met die brief in zijn zak ging hij oud-IJmuiden door. Kroegje in, kroegje uit. Aai van Noord zat ner gens. Hij vroeg ook aan die en gene of ze hem soms gezien hadden. ïs dat die lange dikke, met die rooie kop? vroeg ev één. Ja, ja. O, die had hij wel ge zien, in de streek van het kanaal, maar waar het precies was Hij stond ook niet zo erg stevig op zijn be nen. En hij liep weer door. Dc burger lui wisten helemaal niet te helpen. Ja, ze hadden wel vissers gezien, maar één die er zo-cn-zo uitzag, och. 7.e zagen eigenlijk in geen enkele vis ser verschil. En toch vond hij hem*. Zo maar. wat Door FENAND VAN DEN OEVER men noemt, stom toevallig. Ten einde raad, in de rats voor Wijnand, die hem nu op een leugen kon betrappen, liep hij langs het kanaal terug naai de tegeltjesmarkt. En aan het kanaal, onder aan de berm, zat Aai, helemaal in zijn eentje. Het was donker, maar de maan en de lantaarns gaven wat licht. „Aai, Aai", riep hij. Net zo blij om het vinden als om de boodschap. Aai van Noordt zat onderaan, wan neer de sluizen water gaven, zouden z'n benen erin hangen. Zo dicht zat hij bij de rivier. Arend-Michiel schrok ervan. „Aai", riep hij. „Aai. een brief Aai van Noordt hief de anders wat slome kop schielijk omhoog. Hij zei niets, greep de envelop uit z'n handen en scheurde haar open. Onder een lantaarn ging hij zitten lezen. Arend- Michiel keek hem niet aan, hij wilde niet, hij keek naar het flauwe gloeie rige licht van de hoogovens, die met hun forse silhouetten de rivieroever beheersen. Rossig was de gloed over het water. In de verte Stortte met don derend geraas een brok erts in een scheepsruim. „Man", hoorde hij zeggen. „God zij gedankt, hier, het is goed en hij duw de de brief in zijn hand. Lezen maar, het is helemaal goed met Francien. Hier, lees nou maar Hij wou de aandacht van zich afleiden. En van het kanaal tot aan het schip toe, mis schien wel langer, hoorde Arend-Mi chiel die grote Aai van Noordt, naast hem lopen, z'n neus ophalen met lan ge slorpen en telkens snikken, dat God zo goed was en Francien een lie veling Toen hij, wat later, aan boord over alles wat die dag gebeurd was na dacht, nam hij nog een besluit. Zo nu en dan nam hij deze, ze waren dik wijls tegen onbesuisd aan en kwa men vaak meer uit z'n hart dan uit z'n hoofd. Hij ging naar achterin, om dat hij wist dat Wijnand alleen was. Hij zei: „Ouwe, hebbie effen?" „Ja", zei Wijnand, „wat is er?" „Ouwe, ik wou tóch voor de visserij gaan leren Hij verwachtte weer een hoop bezwaren en hij had zich ge prepareerd, overal zou hij op kunnen antwoorden. Het was niet nodig. Wij nand zei: „Goed zo, dat mag ik ho ren Hij dacht een klap midden in zijn gezicht te krijgen. Wijnand merkte op: „Ja, ik weet wel, ze noemen me soms gekke Wijnand. 'k Heb 't 'r mooi ook wel oen beetje naar ge maakt, maar jij moet gaan leren, met jou komt het goed. D'r zijn er al zo veel, net als jij, wezen vragen. Die dachten dan: o, een paar boekies le zen en schipper ben je Zo is %t niet. hoor. o hé nee. Maar voor een flinke knul valt er veel te bereiken. En dan zee ik tegen die jongens, net als tegen jou. ben je gek om te gaan leren, da's niks en dan dropen ze af en ze dachten', hij zal het wel weten Nou, wie denkt, dat een ander het al leen weet, is krezie. Ik word ouwer en ik kan mij best eens vergissen. En dan kwamen ze niet terug. Jij komt wel weerom. Jij hebt gelijk". (wordt vervolgd) fi

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 4