va: mi Rommelmarkt in Scharendijke brengt 12.000 gulden bruto op Aanrijdingen bezorgen politie heel wat werk In het huwelijksbootje door Bru VAN GILS Automobilist negeert rijverbod Inbraken in zomer woningen Voorbarig testritje eindigt in forse kater Diefstal bromfiets GEISERS-BOILERS Acht auto's opengebroken Doorgereden na aanrijding Diefstal uit auto's Tentoonstelling Zelden Rust Vrouwenarbeid van 1900-1940 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 13 juni 1988 Nr. 24351 3 RENESSE - Bij een routinecontro le in Renesse werd C. de H. uit Mid delburg een rijverbod opgelegd we gens rijden onder invloed. De H. negeerde het verbod en werd drie kwartier na zijn eerste aanhou ding opnieuw aangehouden. Diezelf de zaterdagavond werd K. G. uit Rot terdam aangehouden in Renesse. Geen van de vier inzittenden van de auto waarin hij reed bleek over een rijbewijs te beschikken. BRUÏNISSE/BURGH- HAAMSTEDE/OOSTERLAND - Bij de politie is aangifte gedaan van in braak in verschillende woningen. Uit een vakantiebungalow in Brui- nisse werd een (gegraveerde) televi sie gestolen. A. v. D. uit Oosterland deed aangif te van inbraak in haar woning aan de Oud Heiligenweg in Oosterland. De dieven verschaften zich toegang door het slot van de achterdeur te forceren. De dieven gingen er vandoor met on der andere een portemonnee. In to taal een schadepost van naar schat ting 2000 gulden. Uit de zomerwo ning aan de Krayesteinweg van J. B. uit Rotterdam werd in de afgelopen week een videorecorder, kleurentele visie, zaagmachine, kleding, radio- cassettespeler, elektrische schrijfma chine en een portemonnee met inhoud gestolen. Advertentie Om zes uur zaterdagmorgen waren ze al present, de vrijwilligers van de Nederlandse Hervormde kerkge meenschap in Scharendijke. ,,En om half zeven kwamen de eerste klanten al", vertelt Smits. De rommelmarkt blijkt nog steeds een trekker van for maat. ,,A1 wordt het wel steeds moei lijker om een beetje leuke spullen bij elkaar te krijgen". Terrasje Alles bij elkaar was het aardig weer voor een bezoek aan een bazar- rommelmarkt. Droog en niet echt koud. „Maar net weer iets te koud om lekker op een terrasje te gaan zitten", aldus Smits. En dat was jammer, want er waren voldoende en geva rieerde spijzen en dranken in voor raad. Uiteraard koffie en frisdrank, maar ook een lekker harinkje was voor een luttel bedrag verkrijgbaar. Geen commerciële stands op de ba zar in Scharendijke, maar uitslui tend kraampjes bemenst door vrij willigers. Niet noodzakelijkerwijs ook kerkgangers. De kraampjes stonden opgesteld op het plein voor de kerk. Voor de rommelmarkt was het gras veld bij de vijver voor het gemeente huis vrijgemaakt en daar lag een bonte verzameling van de meest uit eenlopende gebruiks- en siervoor werpen uitgestald. Naast de gebrui kelijke verzameling potten, pannen en glaswerk ook zaken als fornuizen, koelkasten en televisies. Een man zit op zijn hurken bij een broodrooster. ,,Doet-ie het nog?", is zijn vraag aan één van de verkopers.^ Testen „Probeer zelf maar. Hier is een stopcontact". Gezamenlijk buigt men zich over het apparaat. De stekker gaat in ,het stopcontact en de uitein- d.elijkq cqhclusie luidt dat het brood rooster nog zeker in staat moet gor den geacht bij het ontbijt enige lichtbruin geroosterde boterhammen te produceren. En dat voor 2,50. Wat verderop worden onderhande lingen gevoerd over de mogelijke aankoop van een haardroogkap. El ders wordt de vering van een bed ge test. Kortom: volop leven in de brou werij. Ook een aantal spelletjes op de ba zar. Naast het Rad van Avontuur voor volwassenen ook een Kinderrad van Avontuur. Ze mogen zelf een draai ge ven aan het mini-rad. En er zijn meer mogelijkheden voor kinderen. Er kan getekend worden en er is ook een grabbelton en een lolliebord. Jumbo-sjoelbak Voor alle leeftijden is de jumbo sjoelbak. Een overmaatse sjoelbak met schijven ter grootte van een scho teltje. De ervaring leert dat het niet meevalt de schijven in de daartoe be stemde vakjes te krijgen. „De mees ten zitten zo rond de 30 punten. Ik heb er nog maar één gehad die 61 pun ten haalde. Die mikte ze er achter el kaar in". Verder op de bazar: darts, schiettent, 2l-spel en uiteraard een lo terij. Orgel Zoals al gemeld is de opbrengst van de bazar/rommelmarkt bestemd voor de restauratie van het orgel van de Nederlandse Hervormde kerk in Scharendijke. Het is de bedoeling dat nog dit jaar wordt overgegaan tot de ze restauratie. De expositie is samengesteld door het Zeeuws Dokumentatiecentrum in Middelburg en schetst een beeld van de arbeidsomstandigheden van vrou wen in de eerste helft van deze eeuw. Dat gebeurt door middel van een groot aantal foto's, voornamelijk uit het geïllustreerde tijdschrift Ons Zeeland dat uitkwam in de jaren 1927 tot 1939 en door een toelichting per thema. Zes bedrijfstakken De zes thema's van de expositie be handelen ieder een belangrijke be drijfstak waarin vrouwen werkzaam waren. Visserij en landbouw, het ei gen bedrijf en handel, dienstboden en het huishouden, industrie en nieu- BRUINISSE - Een 'testritje' met de auto die ze speciaal voor de vakantie hadden aangeschaft is voor T. W. en L. K. uit Bruinisse met een forse ka ter geëindigd. Na met een vaartje van rond de zeventig kilometer een betonpaaltje te hebben geramd kwam hun voertuig tot stilstand in een achtertuintje. De auto was niet verzekerd en niet gekeurd. De politie vermoedt dat het tweetal na een bezoek aan de jeugdsoos in Bruinisse, waar de nodige alcohol ge nuttigd zou zijn, besloot een testritje met hun nieuw verworven eigendom te maken. Dat verliep echter niet ge heel naar wens. Op de kruising Margrietstraat-Deestaat raakte K. de macht over het stuur kwijt en ramde een betonpaaltje. Geschrokken Geschrokken van het ongeluk ko zen W. en K. het hazepad doch keer den op hun schreden terug toen bleek dat de politie reeds in aantocht was. Aanvankelijk wilde het tweetal niet kwijt wie de auto bestuurd had, maar een tijdje in de cel bracht hen tot bezinning. Er werd proces-verbaal opgemaakt wegens onverzekerd rijden, het rij den in een auto zonder geldig keu ringsbewijs, het in het gevaar bren gen van het verkeer en het onder invloed besturen van een auto. BURGH-HAAMSTEDE In de nacht van vrijdag op zaterdag werd de bromfiets van E. J. V. uit Burgh- Haamstede gestolen. Het voertuig stond geparkeerd aan de Hogezoom te Haamstede. Het be treft een zwarte Puch Maxi uit 1981. De waarde bedraagt ongeveer 200 gulden. we vrouwenberoepen zoals verkoop ster, kantoorbediende, verpleegster en onderwijzeres. De keuze van be drijfstakken laat bovendien de over gang zien van beroepsgroepen die reeds van oudsher bekend waren naar nieuwe vrouwenberoepen. De tentoonstelling wordt aange vuld met boeken over dit onderwerp die in de bibliotheek aanwezig zijn. De expositie is in de Zierikzeese bi bliotheek De Stolpe te zien van woensdag 15 juni tot en met zaterdag 2 juli. In de weken daarna van maan dag 4 tot en met 15 juli is de expositie in bibliotheek De Schutse te Burgh- Haamstede. De openingstijden zijn tijdens de openingsuren van de bibliotheken. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDÉBEORS - TEL. 0111G-16255 SCHOU WEN-DUIVEL AND - In het afgelopen weekend werden in vijf verschillende kernen in de regio in totaal acht personenauto's openge broken. In totaal werd voor een waarde van bijna 8000 gulden aan geluidsappara tuur en in een geval duikattributen gestolen. Bij dit bedrag is nog niet de schade meegerekend die aan de di verse auto's werd aangericht door de inbraken. In de meeste gevallen wa ren het voertuigen van Duitsers en vakantiegangers elders uit Neder land die de dupe wei-den van de in braken. De enige 'eilandbewoner' die moest constateren dat zijn auto was opengebroken was C. J. B. uit Zierik- zee. Zijn auto stond in de Haring- vlietstraat te Zierikzee. De dieven ontvreemdden de autoradio. Verder werd in Renesse twee keer een auto opengebroken, in Den Osse bij Brou wershaven een keer (waarbij duik- spullen werden gestolen), in Westen- schouwen drie keer en in Scharendijke een keer. ZIERIKZEE - In de nacht van vrij dag op zaterdag werd het gietijzeren hek van de tuin van C. S. aan het Vrije te Zierikzee beschadigd door dat M. K. uit Zierikzee er tegenaan reed. M. K. reed zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs in de auto van een ander terwijl hij flink gedronken had. Omdat M. K. doorreed na de aanrij ding was aanvankelijk niet bekend wie de schade aan het hek had ver oorzaakt. Tijdens de aanrijding was echter ook het kentekenbord van de auto afgevallen. Aan de hand daar van kwam de politie erachter dat het voertuig eigendom was van mevrouw A. M. H. uit Zierikzee. En dat M. K. in de bewuste nacht in het voertuig 2-eed. De Zierikzeeënaar staat vanwe ge de diverse overtredingen een forse boete te wachten aldus een politie woordvoerder. NIEUWERKERK/BRUINISSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd in twee auto's ingebroken. Uit de auto van J. F. uit Nieuwerkerk werd de radio-cassettespeler gesto len. Ook werd schade toegebracht aan dashboard en portier van de auto. Door de achterruit van de auto van J. W. uit Becheln in te slaan verschaften dieven zich toegang tot de auto. Be halve de radio-cassettespeler werden twee zonnebrillen ontvreemd. De to tale schade bedraagt 1700 gulden. De auto stond geparkeerd aan de Hage- weg bij Bruinisse. Caravan Vrijdag tussen 4.00 en 16.00 uur werd ingebroken in de caravan van J. de W. uit Barendrecht. Het deurslot werd geforceerd en de dieven verdwe nen met televisie, gasfles, reserve wiel en koffiezetapparaat. In totaal een schadepost van naar schatting 2000 gulden. De Van Gils bodywear-kollektie blijkt een gewild kado-attikel voor de man. Deze kollektie is helemaal in wit uitge voerd en omvat zes modellen: - Athletic shirts; - mouwloze T-shirts; - T-shirts en slips in drie modellen. Gezellige drukte op de rommelmarkt in Scharendijke. Voor restauratie orgel Nederlandse Hervormde kerk SCHARENDIJKE - De bazar en rommelmarkt in Scha rendijke heeft alles bij elkaar bruto 12.000 gulden opge leverd. De opbrengst is bestemd voor restauratie van het orgel van de Nederlandse Hervormde kerk in Scharen dijke, „En daar was een bedrag van 8.000 gulden voor no dig, dus wat dat betreft is de opzet zeker geslaagd", al dus mevrouw M. Smits uit Scharendijke. Zij was één van de ongeveer 45 vrijwilligers die zich in hebben gespan nen om van de rommelmarkt in Scharendijke een succes te maken. „Nee, er was zeker geen gebrek aan enthou siasme", aldus mevrouw Smits. In bibliotheken De Stolpe en De Schutse ZIERIKZEE/BURGH-HAAMSTEDE - Nadat dat eer der het geval was in museum De Vergulde Garnaal te Brouwershaven is in de komende weken de reizende ten toonstelling Zelden Rust; vrouwenarbeid in Zeeland 1900-1940 te zien in de bibliotheken te Zierikzee en Burgh-Haamstede. Veel schade maar geen gewonden SCHOUWEN-DUIVELAND - Ver schillende aanrijdingen hebben de politie, en de garagebedrijven, in het afgelopen weekeinde heel wat werk bezorgd. Gelukkig blijven de gevol gen van de aanrijdingen beperkt tot materiële schade. Eén auto raakte door een eenzijdig ongeval total loss. Het was ook raak in Renesse. Toen J. D. uit Burgh-Haamstede terugkeer de bij zijn aan de Oude Moolweg ge parkeerd staande auto bleek in het linkerportier een fikse deuk te zitten. Dader onbekend. Ook vrijdag deden zich verschillen de aanrijdingen voor. Zo botste brom fietser J. A. uit Nieuwerkerk op de auto van A. W. uit Nieuwerkerk. De bromfiets raakte aan de voorzijde be schadigd terwijl de auto rechtsvoor schade opliep. Total loss De auto van J. de B. uit Oosterland raakte door een eenzijdig ongeval to tal loss. Door onbekende oorzaak raakte De B.. rijdende over de Brede Zandweg bij Oosterland, de macht over het stuur kwijt, sloeg met zijn auto over de kop en belandde uitein delijk met het voertuig in de sloot. De B. bleef ongedeerd. J. K. uit Arcen voorkwam door een snelle reactie een frontale botsing door zijn auto en caravan de berm in te sturen. Hij werd ingehaald door N. v. V. die de doorgetrokken streep ne geerde. Op dat moment naderde uit tegen overgestelde richting J. de K. uit Rot terdam. met zijn auto. Hij kon een botsing niet meer voorkomen. Bij de aanrijding raakte de auto van De K. linksvoor beschadigd terwijl de auto van Van V. aan zowel linkervoorzijde als linkerflank beschadigd werd. Ook de caravan van K. liep schade op. Het ongeval deed zich voor op de N 59 ter hoogte van de Staphorster krui sing bij Bruinisse. Kop-staart Zaterdag twee kop-staart-botsin- gen. Bij één daarvan waren vier auto's betrokken. D. B. uit Middel- harnis reed vanuit Bruinisse in de richting van Zierikzee en stond bij Nieuwerkerk stil voor het rode ver keerslicht. De achter hem rijdende W. F. uit Zwijndrecht stopte achter hem evenals de daar weer achter rijdende J. K. uit Dordrecht. R. dc J. uit Amersfoort echter merkte het rijtje stilstaande auto's te laat op en ramde de auto van J. K. Deze botste op zijn beurt tegen W. F. wiens auto door de klap tegen die van D. B. botste. De auto van Dc J. raakte aan de voorzijde zwaar be schadigd. De andere liepen zowel voor als achter schade op. De schade bleef bij B„ die vooraan stond, be perkt tot een ingedeukte achterzijde. Hetzelfde overkwam P. L. uit Kerk- werve. Hij was keurig gestopt voor een rood verkeerslicht bij de Kraye steinweg. De achter hem rijdende C. van de W. uit Zwijndrecht zag dat te laai en botste achterop L. Beide auto's raakten zwaar beschadigd. BRUINISSE - Alle inwoners van Bruinisse konden meegenieten van het feit dat Johan Bal en Jorina Mclissant uit Bruinisse in het huwelijksbootje stapten. Dat gebeurde namelijk letterlijk en figuurlijk. De jonge bruidegom is werkzaam bij het scheepstimmerbedrijf van zijn vader. Reden voorde werknemers van het bedrijf om een sloep om te timmeren tot huwelijksboot. Toen het jonge paar uit het gemeentehuis kwam waar de huwelijksvoltrekking plaatsvond stapten zij letterlijk in de boot (op wielen) voor een rondrit door Bruinisse. Maar dat was nog niet alles. Jorina is werkzaam bij het dagverblijf Brugzieht te Zierikzee en daar is het gewoonte dat werknemers die trouwen worden rondgereden in een versierde bakfiets. Het jeugdige echtpaar maakte dus een 1overstapjeVan de versierde boot in de versierde bakfiets die werd begeleid door ongeveer veertig pupillen van Brugzieht. Een van hen zorgde voor de muzikale noot door tijdens de rondrit een trommel te bespelen. Omdat de 25-jarige Johan Bal en zijn 24-jarige echtgenote na hun huwelijk de Bruse zaak firma Bal doe het zelf artikelen aaan runnen werd ook via de middenstand aandacht besteed aan het huioelijk. In het hele dorp werden huis-aan-huis Kleurplaten rondgebracht die de jeugd kon inkleuren en inleveren bij de Bruse winkels. Iedereen die dat deed kreeg een presentje. Na de huwelijksvoltrekking in het gemeentehuis en de tocht door het dorp werd het feest in familiekring voortgezet in het Durpsuus te Bruinisse. Onder andere met een volksdansoptfeden dóór de kinderen van Brugzieht. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochl- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven Chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee: telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 of 01110-14417. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42.25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6o/o B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3