Gezellige drukte op fancy-fair in Willibrordusschool Zierikzee Van Londen naar Amsterdam Reactie dertig Zeeuwse gemeenten naar Den Haag WATERSTANDEN Ploeg- van Duiveland wint gewestelijke brandweer wedstrijden Diefstal auto en boottrailer Avond vierdaagse start vandaag Commissie vergadering Duiveland Jeugd Natuur- en Vogelwacht sluit seizoen af met schoonmaak dijk 1 2 HAARLEM - Het Haarlems Dag blad gaat via de afdeling rechtspraak van de Raad van State proberen als nog inzage te krijgen in het zogeheten non-paper van premier Lubbers over de WIR. Vervolg van pagina 1 ,,Een goede verkenning is dan ook erg belangrijk", aldus Schout. ,,Men moet een goed beeld krijgen van de aard van de brand en de manieren waarop deze te bestrijden valt". Voor het blussen van de brand en het redden van de slachtoffers had ie dere ploeg 25 minuten tot zijn be schikking. Ook dat tijdsbestek is vol gens Schout in overeenstemming met de praktijk. Met elke ploeg verdwijnt ook een jurylid in het 'brandende' ge bouw en naast tal van andere zaken wordt ook gelet op het correct uitvoe ren van de veiligheidsmaatregelen. Een wig tussen de deur zodat deze de slangen niet af kan klemmen. Con troleren of het gelaatsmasker van de persluchtuitrusting niet lekt. Spanning- Spanning. Zowel tijdens het uitvoe ren van de wedstrijdopdracht, maar zeker ook op het moment dat de uit slag bekend wordt gemaakt. In een volgepakte en rokerige 'grote' zaal van het Dreischorse dorpshuis. In de zaal naast brandweerlieden en hun familieleden ook vertegenwoordigers van de verschillende gemeenten. Bur gemeester W. den Boer van Midden- schouwen is present en uiteraard is ook burgemeester Bergshoeff van Duiveland naar Dreischor getogeh om te kijken hoe de Duivelandse ploeg het er af heeft gebracht. Na een kort inleidend woord van Schout wordt het woord gegeven aan burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven. Hij mag de uitslag bekend maken. Hij begint bij num mer dertien. Alleen de eerste twee ploegen mogen meedoen aan de lan delijke wedstrijd in september in Dronten. Op het moment dat de derde plaats bekend wordt gemaakt springen twee brandweerploegen juichend op. Zij weten dat ze goed zitten. Overi gens blijkt het verschil tussen de nummers twee en drie miniem: één punt. Groter is het verschil tussen nummer één en twee: negen punten. In de eindranglijst dus Duiveland op de eerste plaats en Schelde II op de tweede. Op de derde plaats gevolgd door de ploeg van Kattendijke. De ploeg Middenschouwen II behaalt een verdienstelijke zevende plaats. Tweede keer Voor de ploeg van Duiveland wordt het de tweede keer dat men mee mag doen aan de landelijke wedstrijden in die klasse. ,,De vorige keer zijn we landelijk op de zesde plaats geëin digd, en we zullen zeker proberen om dit keer hoger te komen", aldus bevel voerder L. P. Stouten. 'Zijn' ploeg: H. de Jong, C. van Beek, H. Stouten, D. van Dijke, M. Leune, J. van der Werf en pompbediende H. Goudzwaard. Bevelvoerder Stouten stelt dat het korps van Duiveland over een erg goed kader beschikt. ,,En dat is heel belangrijk. Maar wat ook heel be langrijk is is dat de sfeer tussen de mannen erg goed is. Want juist tij dens zo'n wedstrijd is het belangrijk dat je precies weet wat je aan elkaar hebt". Stouten benadrukt dat je van elke wedstrijd weer wat bijleert. ,,Je kijkt ook naar de andere ploegen en daar pik je toch ook altijd iets van mee. Hoe we ons gaan voorbereiden? Nou, we gaan er in ieder geval flink tegen aan". Aanvulling van één van de an dere ploegleden: ,,Dat kost weer een zomervakantie". RENESSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag is de auto van M. L. uit Rotterdam gestolen van de parkeer plaats van een camping in Renesse. Het betreft een grijsblauwe Volks wagen Golf S. Kenteken: HB-58-DH. Eveneens in de nacht van vrijdag op zaterdag werd een boottrailer van C. van der W. uit Kaatsheuvel gestolen. Het gaat hier om een trailer van het merk Atlanta met het kenteken FL- 34-HN. De daders sloegen ook de ach terruit van de auto van Van der W. in en stalen de bij de trailer behorende lichtbak. De schade bedraagt in to taal 6000 gulden. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF De overbekende spiraal was ook preseiit op de fancy fair van de Willibrordusschool. Opbrengst ten bate van aanschaf leermiddelen ZIERIKZEE - Wie over een vaste hand beschikte en de spiraal niet met de metalen geleider aanraakte mocht zich miss of mister bibber noemen. Je kon je er voor een te verwaarlozen bedrag laten schminken. Kortom: er was van alles te doen op de fancy-fair van de Willibror dusschool in Zierikzee. „Het is nu vrij rustig, maar gis teravond was het erg druk", aldus schooldirecteur P. van der Sneppen, voor deze gelegenheid uitgedost met een fraaie hoed. „Daar hebben we er een hele doos van ge kregen". De opbrengst, 3900 gulden, wordt bestemd voor de aanschaf van leermiddelen. Twee dagen lang was het gebouw van de Willibrordusschool aan de Ho ge Molenstraat in Zierikzee het to neel van tal van activiteiten. Het be gon al op het schoolplein. Naast de al genoemde spiraal, hier overigens ver bonden met een autoclaxon, een schiettent en een stand waar men kon trachten een kwartje op de juiste plaats op de bodem van een emmer water te doen belanden. Café Binnen was de gemeenschapsruim te tijdelijk ingericht als een caféetje. In de aanbieding: hot dogs, saté en Ook Zierikzee van de partij ZIERIKZEE - De vierde nota ruim telijke ordening heeft bij de Zeeuwse gemeenten het nodige losgemaakt. Om die reden heeft de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten besloten om namens deze gemeenten en in sa menspraak met het provinciaal be stuur in Den Haag aan de bel te trek ken. Met deze mededeling kwam bur gemeester mr J. J. P. M. Asselbergs tijdens de vergadering van de com missie ruimtelijke ordening, indu strie, recreatie en toerisme van de ge meente Zierikzee. Zoals bekend gaat deze vierde nota ruimtelijke ordening uit van de con centratie van de economische bedrij vigheid in de Randstad en enkele ste delijke zones daarbuiten. Zeeland krijgt in deze nota een voornamelijk agrarische functie met daarbij aan dacht voor toerisme en recreatie. Dit heeft in het Zeeuwse, en zeker ook binnen de muren van de diverse gemeentehuizen tot de nodige kritiek geleid. Om te voorkomen dat iedere gemeente in Den Haag aan de bel zou trekken heeft de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten besloten om na mens de dertig gemeenten en de pro vinciale planologische dienst een brief naar het kabinet te sturen. Ge zien de termijn waarbinnen inspraak mogelijk is, tot 17 juli was die schrif telijke reactie besproken, nog voor dat de raad hierin kon worden ge kend. Wel wordt, nadat dit epistel met ge deputeerde staten van Zeeland is be sproken, een afschrift gezonden naar de dertig gemeenten die zich achter deze VZG. reactie hebben geschaard. Volgens commissievoorzitter Assel bergs is dat afschrift te verwachten voor de raadsvergadering van augus tus. Ofschoon de commissieleden er geen moeite mee hadden om als ge meenten gezamenlijk de handen in een te slaan hadden met name de commissieleden M. R. de Jong-van Loo (PvdA) de WD-er J. J. Geleijnse en de RU-vertegenwoordiger W. F. Sprengelmeijer wel hun bedenkingen jegens de gevolgde weg, die zo gaf As selbergs het aan enige afbreuk doet aan de locale democratie. De Jong- van Loo was graag voorafgaande aan het opstellen van een reactie door de VZG op de hoogte gesteld van deze bespreking. Ook Geleijnse had zo zijn bedenkingen jegens het feit dat de gemeenten pas na het overleg met gedeputeerde staten een afschrift krijgen. Ondanks de bezwaren tegen de gevolgde procedure zagen de com missieleden ook het belang van een dergelijke werkwijze in, zodat zij zich uiteindelijk toch achter dit idee konden scharen. Vietnamese loempia's. En uiteraard kon men ook aan een tafeltje plaats nemen om even een koffie- of thee pauze in te lassen. In één van de ande re lokalen kon er gesjoeld worden. In een en dezelfde ruimte als het aloude sjoelspel was ook een plaatsje vrijgemaakt voor het hedendaagse tijdverdrijf: computerspelletjes. Voor de liefhebbers was er ook de mogelijkheid om bingo te spelen en achter de school tenslotte, in het fiet senhok, was een kleine rommel markt ingericht. „Voor de leuke spul len had je vroeger moeten komen. Die zijn nu allemaal al weg", aldus één van de leerkrachten, belast met de supervisie over de rommelmarkt. Paardritten Op de rommelmarkt als trekkertje nog een Indische Kris die bij opbod verkocht werd. „Het hoogste bod op dit moment is 75 gulden. Maar we wachten af". Verder op het program ma van de fancy-fair een rit in een ou de Schouwse wagen, getrokken door twee Belgische paarden. Voor de organisatie van de fancy- fair tekende het voltallige personeel van de Willibrordusschool plus zo'n 180 kinderen die ieder hun steentje bijdroegen aan het welslagen van het evenement. ZIERIKZEE - De Zierikzeese avondvierdaagse gaat vandaag, maandag van start. Het aantal lo pers en loopsters zal naar verwach ting van de organisatie uitkomen op ongeveer achttienhonderd. De deel nemers kunnen hun startlijsten van af 18.00 uur ophalen in de dansschool Kramer aan 't Vrije. NIEUWERKERK - Het plan tot verbouwing van het Dorpshuis Ouwerkerk. Dat is een van de punten die aan de orde komt tijdens de open bare vergadering van de commissie financiën en onderwijs van de ge meente Duiveland. De vergadering is gepland op don derdag 16 juni om 15.30 uur in het ge meentehuis te Nieuwerkerk. Op de agenda staat verder het gebruik van een lokaal van de Openbare Basis School de Oosterburcht te Ooster- land als oefenruimte voor Ooster- lands Fanfare. De formatie van de openbare basisscholen uit de,gemeen te waaruit blijkt over hoeveel leer krachten men de komende jaren mag beschikken. Dit aantal wordt bere kend aan de hand van het aantal leer lingen dat de scholen op de zoge naamde teldagen hadden. Verder spreken de commissieleden over voorzieningen aan het sportterrein te Ouwerkerk. De verkoop van twee percelen grond komt aan de orde en enkele intergemeentelijke regelingen zoals de begroting 1989 van de Zuid hoek en de ontwerp-begroting 1989 van het natuur- en recreatieschap De Grevelingen. De vergadering kan door iedere belangstellende worden bijgewoond. Vervolg van pagina 1 schoolbiologie van de Jeugd Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Uitlaatpijp In het kader van wereldmilieudag werd het eerder genoemde dijkge- deelte door de kinderen schoonge maakt. De oogst: ongeveer 35 vuilnis zakken vol plastic, blikjes, stukken hout en vooral ook veel verpakkings materialen. „Maar er ligt van alles hoor", aldus begeleidster Baukje Bijlsma. „We hebben bijvoorbeeld ook ondergoed gevonden en een stuk uitlaatpijp van een auto". „In feite komt het er op neer dat de kinderen nu de rotzooi van de vol wassenen opgeruimd hebben", aldus Bijlsma. Zij stelt dat de totale oogst van het opruimwerk haar nog wel meegevallen is. „Na het weekend is het hier een nog veel grotere bende". Bijlsma maakt daarbij de kantte kening dat het wellicht aanbeveling zou verdienen om afvalbakken langs de dijk te plaatsen. „Nu staat er heel weinig, en daar moet je dan nog eerst de dijk voor over". De schoonmaak actie van de Jeugd Natuur- en Vogel wacht werd afgesloten met een pick nick langs de Levensstrijddijk. En zij ruimden na afloop alles netjes op na tuurlijk Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Springtij: 16 juni Actuele informatie over afwijkingen: 01181-11120 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 14 juni 04.15 154 10.20 -143 16.45 148 22.45 -145 14 juni 02.35 155 09.00 -136 15.05 147 21.25 -137 14 juni 04.25 160 10.25 -153 17.00 155 22.45 -155 14 juni 04.25 175 10.25 -158 16.50 169 22.45 -159 ZIERIKZEE - In het kader van de Willem en Mary vieringenwaarmee het historische feit wordt herdacht dat stad houder Willem III driehonderd jaar geleden het Kanaal overstak, met Mary II van Engeland trouwde en zo koning van Engeland werd, fietsten zaterdag enkele honderden Engelsen over Schóuwen-Duivcland. Zij namen deel aan een fietstocht van Engeland naar Amsterdam die werd georganiseerd in het kader van de Willem en Mary viering. De En gelse fietsers startten vrijdag in Londen en kwamen zaterdagmorgen met de nachtboot aan in Vlissingen. Na een ont vangst in Middelburg reden zij via de Oosterscheldedam en diverse voormalige eilanden naar Delft. Zondag arriveer de men in Amsterdam. Hoewel de geplande route over de Oosterscheldedam liep gaf een aantal van hen blijkbaar toch de voorkeur aan de oversteek van de Oosterschelde via de Zeelandbrug want niet alleen in Renesse maar ook in Zierikzee werden vele Engelse én Nederlandse fietsers gesignaleerd. De opbrengst van de 156 kilometer lange toer tocht is bestemd voor de actie Redt de kinderen waarmee wordt getracht kinderen in de Derde Wereld in te enten te gen de belangrijkste kinderziektes. Tot en met 30 juni Neeltje Jans Delta Expo. Fototentoonstelling 'Schouwen-Duiveland'. Naast foto's ook overvloeiende dia-presentatie. Maandag 13 juni Zierikzee Avondvierdaagse van start. Bruinisse Vergadering Aktie '88. OBS De Meer paal. 20.00 uur. Dinsdag 14 juni Zierikzee Bibliotheek De Stolpe. Afsluiting leesprogramma Helden. 16.00 uur. Raadszaal stadhuis. Commissie van advies en bijstand jeugd- en jonge renwerk. 16.30 uur. Zonnemaire A. J. den Boer. Veldbijeenkomst. 9.30 uur. k Donderdag 16 juni Nieuwerkerk Gemeentehuis. Commissie financiën en onderwijs. 15.30 uur. Vrijdag 17 juni Brouwershaven Verenigingsgebouw. Werk Jetty Stou ten in Burkina Fasa. 20.00 uur. Zaterdag 18 juni Kerkwerve Kern. Bazar/rommelmarkt. Hele dag. Zondag 19 juni Scharendijke Jeugdsoos Trace. Motor toerit. 13.30 uur. Maandag 20 juni Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Gemeenteraadsverga dering. 19.30 uur. Dinsdag 21 juni Scharendijke W. M. A. van de Weele. Veldbijeen komst. 9.30 uur. Vrijdag 24 juni Brouwershaven Grote Kerk. Optreden Handbell rin gers and singers. 20.00 uur. Zierikzee Theo Thijssenschool. Muscial Raad sels rond Het Ruime Sop. 20.00 uur. Woensdag 29 juni Renesse Nederlandse Hervormde kerk. Re nesse Ouverture. 20.00 uur. Brouwershaven Los wal. Bezoek vakantieschip J. Henri Dunant. 14.00 uur. Nieuwerkerk J. A. Gaanderse. Veldbijeenkomst. 9.30 uur. Vrijdag 1 juli Brouwershaven Markt. Markt met attracties en oude ambachten. Zaterdag 2 juli Brouwershaven Grote Kerk. Koorconcert Maria Mag- dalena Kantorij. 20.00 uur. Dinsdag 5 juli Zonnemaire A. J. den Boer. Veldbijeenkomst. 9.30 uur. Woensdag 6 juli Renesse Nederlandse Hervormde kerk. Koor klanken. 20.00 uur. Zaterdag 9 juli Brouwershaven Markt. Braderie De Brouwse Dag. Vanaf 10.30 uur. Dinsdag 12 juli Scharendijke W. M. A. van de Weele. Veldbijeen komst. 9.30 uur. Brouwershaven Grote Kerk. Orgelconcert. 20.00 uur. Woensdag 13 juli Renesse Nederlandse Hervormde kerk. Sna renspel. 20.00 uur. Zaterdag 16 juli Haamstede Ring. Bazar/rommelmarkt ten bate van Nederlandse Hervormde Kerk. 8.30 uur. Brouwershaven Markt. Kindermarkt. Van 9.00 tot 12.00 uur. Woensdag 20 juli Renesse Nederlandse Hervormde kerk. Orgel klanken. 20.00 uur. Vrijdag 22 juli Brouwershaven Markt. Feestmarkt. Dinsdag 26 juli Brouwershaven Grote Kerk. Orgèlconcert. 20.00 uur. Woensdag 27 juli Brouwershaven Botenloods Van Ast. Recreatietafel- tennisevenement. Van 10.00 tot 17.30 uur. Woensdag 3 augustus Brouwershaven Tbrrein firma Meijer. Stuntshow. 20.00 tot 22.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2