Eenfflede Mmrust isdebaas voor eneige overdag Ploeg Düiveland wint gewestelijke brandweerwedstrijden in Dreischor Politiebureaus Westerschouwen deze zomer wellicht toch open Jeugd Natuur- en Vogelwacht sluit seizoen af met grote schoonmaakbeurt dijkgedeelte Saman b.v. ZELFBOUW PAKKETTEN C.V. DE ZIERIKZEESCHE COURANT DEURLOO Ljs^j a - ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Fancy fair Rommelmarkt Vishandelaar Wielerronde Gezellige drukte op de fancy fair op de Willi- De bazar/rommelmarkt in Scharendijke heeft Deze week in onze serie Een dag op stap met Heddy Nieuwdorp wint ronde van Nieuwer- brordusschool in Zierikzee. De opbrengst is bruto 12.000 gulden opgebracht. Voldoende de wederwaardigheden van een vishandelaar. kerk. (Pag. 6). bestemd voor de aankoop van leermiddelen. voor de restauratie van het orgel van de Neder- (Pag. 5) (Pag. 2). landse Hervormde kerk. (Pag 3). MAANDAG 13 JUNI 1988 144ste jaargang Nr. 24351 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Geen overwinning zonder moeite. Catullus Dit nummer bestaat uit 8 pagina's 1£6* pe 611.7* Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Zonnig Aanhoudend droog met flinke op klaringen. De wind noordoost meest 3 tot 4 Beaufort. Minimumtempera tuur komende nacht 12 graden. Temperatuur kustwater: 15 graden WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting tlm vrijdag 10 juni: Woensdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: noord 2 Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: noord 3 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: noordoost 4 HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Na een lange periode met somber weer zijn we nu begon nen aan een periode met veel zon. Doordat deze week de wind meestal noord of noordoost zal zijn wordt het niet uitzonderlijk warm. 's Middags zal de temperatuur tussen 20 en 25 graden zijn. Zondag is het boven het zuiden nog lang bewolkt geweest. De overgang met het heldere weer bij ons blijft de komende dagen boven Noord-Frank rijk liggen. Een hogedrukgebied bij de Azoren houdt voorlopig een uitlo per over de Britse eilanden en de Noordzee. Het zorgt voor zonnig ween In Zuid-Europa brengen storin gen deze week dikwijls buien. DEN HAAG - De PvdA-kamerleden De Pree en De Cloe willen weten of gedeeltelijk terugvordering van een bedrag van anderhalf miljoen gulden mogelijk is op de voormalig Comissa- ris der Koningin in Noord-Brabant, van Agt. Dat bedrag zou het rijk heb ben besteed ten behoeve van de huis vesting van Van Agt. Advertentie Zierikzee constructeurs/installateurs Tel. 01110-12647 Julianastraat 40. 4301 NC HARINGVLIETPLEIN 4 ZIERIKZEE Tel. 01110-12946 Lattenbodem, spiraal, boxspring of een natuurlijk waterbed. Met die keus legt u de basis voor komfort en gezondheid. De Bedderie specialist geeft u graag persoonlijk advies. W&sterschouivs college wil 12.000 gulden beschikbaar stellen voor bekostigen vakantiekrachten BURGH-HAAMSTEDE - Vorig jaar ging de Rijkspoli tie Schouwen-Duiveland er voor het eerst toe over om de diverse politiebureaus in de regio in de zomermaanden te sluiten om op die manier meer politiemensen beschik baar te krijgen voor het werk op straat. Doordat het ge brek aan politiemensen nog steeds actueel is zal dat ook dit zomerseizoen het geval zijn. Maar niet in de kernen Renesse en Burgh-Haamstede als het aan het college van b en w van Westerschouwen ligt. Tijdens de gemeenteraadsvergade ring van maandag 20 juni stelt het college aan de raad voor om een be drag van 12.000 gulden beschikbaar te stellen voor het bekostigen van 115 dagen vakantiewerk. Daarmee zou den vakantiekrachten kunnen wor den aangetrokken die de politie deze zomer helpen. Het college van b en w wil daarmee bewerkstelligen dat de politiebureaus te Renesse niet wor den gesloten maar openblijven zodat iedereen die de politie nodig heeft er kan binnenlopen. In Renesse in de maanden juli en augustus gedurende 24 uur per dag en in Burgh- Haamstede in die periode op elke werkdag van 9.00 tot 17.00 uur. Een noodzaak in een recreatiege- mcente stelde het college van b en w vast na overleg hierover met dc raadsleden van Westerschouwen en de Rijkspolitic Schouwen-Duive land. Omdat de groepscommandant van de rijkspolitie deze noodzaak al in een vroeg stadium onderkende, ver zocht hij de-districtscommandant om voor ,dc- groep Schouwen-Duiveland 305 werkdagen vakantiewerk be schikbaar te stellen in het komende /omerseizoen. De districtscomman dant honoreerde dit verzoek met 190 werkdagen. Een aantal waarmee het niet moge lijk is de bureaus in Renesse en Burgh-Haamstede open te houden in de zomermaanden. Hoewel het colle ge van b en w stelt dat de verant woordelijkheid met betrekking tot een verantwoord politietoezicht een taak is van de rijksoverheid en niet van de gemeente, stelt zij de raad toch voor het benodigde bedrag be schikbaar te stellen. Tijdens de ge meenteraadsvergadering aanstaan de maandag zal blijken of de raadsle den hierachter kunnen staan. Aan vang 19.30 uur in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. De raadsvergadering omvat in to taal 32 agendapunten. Daaronder een aantal onderwerpen dat al eerder ter sprake kwam tijdens de vergaderin gen van de diverse adviescommissies van de gemeente. Men zal nu onder andere definitief beslissen over de verbetering en isolatie van de ambts woning aan de Burghseweg, de ver vanging van een trilmachine voor de dienst gemeentewerken, het aanbren gen van meer verlichting rond de kerk van Renesse, het Waterbeheer- singsuitvoeringsplan dat waterover last voor de bewoners in de toekomst moet voorkomen, de renovatie van de toplaag van het sportveld te Renesse en de aanschaf van een kaartjesauto maat ten behoeve van het parkeerter rein aan de Oude Moolweg te Renes se. Verder komen diverse onderwer pen aan de orde die in alle zes de ge meenten op Schouwen-Duiveland spelen zoals een principe-verklaring betreffende de Stichting Streekom- roep Schouwen-Duiveland en deelna me aan het Distributie Planologisch Informatiesysteem (DIS). DE BEDDERIE SPECIALIST WEET ALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST. Bevelen klinken. Brandweermen sen rennen af en aan en sjouwen met slangen. Er is brand in het pand Ring 32 in Dreischor. Plaatselijk beter be kend als het dorpshuis. Gelukkig voor Dreischor, en gelukkig voor de slachtoffers die gered moeten wor den, bestaan de vlammen uit karton nen borden en worden geluids- en Advertentie lichteffecten gemaakt met behulp van brandsimulatoren. De gewestelij ke brandweerwedstrijden in de klas se I zijn aan de gang. Realistisch „Wat we hier doen is geboren uit de praktijk" aldus C. Schout. Hij is de commandant van de bedrijfsbrand weer van scheepswerf De Schelde in Vlissingen en wedstrijdleider van de wedstrijden in Dreischor. „We hebben geprobeerd om zo realistisch moge lijk een stuk praktijk in beeld te brengen". Een brandweerwedstrijd is een soort test. Een proeve van be kwaamheid. enige licht in het pand komt van de brandsimulatoren. Het werk van de brandweerlieden wordt nog bemoei lijkt door zware rook. Slachtoffer De opdracht voor de brandweer ploegen: de brand meester worden en eventuele slachtoffers tijdig uit hun benarde positie bevrijden. Geen een voudige opgave, zeker gezien de structuur van het gebouw. Voor wie er in het donker doorheen moet een ware doolhof van trapjes en gange tjes. vervolg pagina 2 Fen test in het belang van de he velvoerders en in het belang van de ploeg", aldus Schout. De bevelvoer der dient tijdens de wedstrijd ra zendsnel beslissingen te nemen en si- Dertien brandweerploegen kwamen in actie tijdens de gewestelijke brandweerwedstrijden in Dreischor. Je ploeg moet een eenheid zijn. Dat is het belangrijkste DREISCHOR - „Nee, dit had ik zeker niet verwacht", aldus een verraste en zeer opgetogen L. P. Stouten. „Het liep goed en ik had onze ploeg een vijfde of zesde plaats toegedacht. Maar dat we zouden winnen..." De wed- strijdploeg van het Duivelandse brandweerkorps heeft de zaterdag in Dreischor gehouden gewestelijke brand weerwedstrijden gewonnen. Dat houdt in dat de ploeg op 3 september naar Dronten mag om mee te doen aan de landelijke brandweerwedstrijden in de klasse I L. D. Eerste reactie van burgemeester A. Bergshoeff van Düi veland: „Het Duivelandse brandweerkorps is een erg en thousiaste club. En je ziet dat dat nu zijn vruchten af werpt". tuaties te doorzien. Van groot belang is verder een goede communicatie tussen bevelvoerder en ploeg. De situatie in het 'brandende' dorpshuis: een felle brand op de ver dieping met gevaar voor het doorsij pelen van de brand naar de begane grond. De brandweerlieden moeten werken in volslagen duisternis. Het Rita de Ligt in het zonnetje gezet ZIERIKZEE - De Jeugd Natuur- en Vogelwacht Schou wen-Duiveland heeft het seizoen afgesloten met een schoonmaakbeurt van het dijkgedeelte tussen het Eerste Weegje en het strandje van Borrendamme. Op deze laat ste dag werd ook afscheid genomen van Rita de Ligt uit Zierikzee. Na zich acht jaar intensief te hebben bezig ge houden met de maandelijkse excursies van de Jeugd Natuur- en Vogelwacht gaat zij zich nu toeleggen op het schoolwerk van de Natuur- en Vogelwacht, de werkgroep schoolbiologie. Alles bij elkaar zo'n vijftig van de honderd leden van de Jeugd Natuur- en Vogelwacht waren zaterdag naar dc Levensstrijddijk bij Zierikzee ge komen om mee te doen aan de schoonmaakactie ón het afscheid van Rita dc Ligt. Met zei gefabriceerde prikstokken toog dc oudste groep naar het Eerste Weegje, bij de voor malige vuilstortplaats om daar met het werk te beginnen. De jongste groep startte bij het strandje van Borrendamme. Ontmoetingspunt Levensstrijd. 'Bedankt Rita' Voordat begonnen werd met een uitgebreide pick-nick werd eerst Rita de Ligt in het zonnetje gezet. Elf kin deren hielden tegelijkertijd („Daar hebben we wel een poosje op geoe fend") een vuilniszak met een letter omhoog. Het resultaat was 'Bedankt Rita'. Van de kinderen kreeg zij een plakboek aangeboden met daarin zelfgemaakte tekeningen en gedich ten (Een gedicht voor mevrouw Dc Ligt). Van haar collcga-bcgcleidstcrs kreeg Rita dc Ligt een bos bloemen en een boekenhon aangeboden. En dc nodige waarderende woorden aan haar adres. Het feit dat Rita de Ligt stopt met het organiseren van de maandelijkse excursies wil niet zeggen dat zij nooit meer langs de dijk of öp het schor te vinden zal zijn met een groepje kin deren. Want ook excursies behoren tot de activiteiten van de werkgroep vervolg pagina 2 Picknicken langs de Levensstrijddijk na een vermoeide schoomaakoperatie. Een afscheidvan Rita de Ligt. op de foto een deel van haar lunch uitkiezend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1