Giro lijkt verloren voor Breukink Zierikzee zonder alternatief voor Ronald van Oeveren na pogingen op transfermarkt ^anasom Prognose van 34 teams voor zaalvoetbalseizoen NIEUWSBODE Van den Berge's alsnog in Zeeuws elftal Winstpercentage magisch gelijk Junioren en senioren actief van Delta Sport NKK- wedstrijden op Grevelingen k ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag iu juni 1988 Nr. 21350 9 Schouwen-Duivelandse voetbalclubs boereu per saldo achteruit na sluiting overschrijvingstermijn ZIERIKZEE - Het is Zierikzee bij lange na niet gelukt 0111 een waardige ver vanger te vinden voor de naar Vlissingen vertrokken middenvelder Ronald van Oeveren. Dat is de bittere waarheid voor de Schouwse zondagtweedeklasser nu de overschrijvingstermijn voor spelers ruim een week verstreken is. De naar Zierikzee overkomende voetballers kunnen met de beste wil van de wereld niet beschouwd worden als meer dan een versterking in de breedte. Bovendien greep Zierikzee naast de man waarop het het meest gebrand was: Johnny van der Ha ve (DFS) verdween naar het driftig aan de weg timmerende Serooskerke in Wal cheren. Cees Lodewijk: Zierikzee heeft aspiraties om hogerop te komen niet verloren. Over de hele lijn genomen boe ren de hoogstspelende Schouwen- Duivelandse voetbalclubs trou wens achteruit. Niet alleen komt voor de 'export' Van Oeveren-Van der Have geen 'import' van elders terug die de balans kan herstellen. Een paar verenigingen op het ei land (DFS, Mevo en SKNWK) za gen hun selectie flink uitdunnen omdat een aantal waardevolle spe lers stopte, of vertrok naar Zierik zee. Het verlanglijstje van Zierikzee werd door de komst van René Dekker en Marco Saman (beiden Mevo), Martin de Jonge en Sicco Zoer (beiden Brouwershaven), Er- win Theunisse (SKNWK), de jeug dige Dik Wittenberg (ZSC) en Ed win van der Zande (DFS) trouwens slechts heel gedeeltelijk vervuld. Behalve Johnny van der Have bleek Qpk de begeerde Mar tin Quist van Brouwershaven na melijk niet te bewegen tot een overstap naar het Ajax van Schouwen-Duiveland. „Toen wij Johnny van der Have benaderden, dat was al in januari van dit jaar, zag hij na rijp beraad door een sta ge in het kader van zijn schoolop leiding een overgang naar ons niet zitten", is vice-voorzitter Cees Lo dewijk van Zierikzee verbaasd over diens overgang naar Seroos. ,,Wij konden die pegels blijkbaar niet bieden", veronderstelt hij. Martin Quist liet na een eerste verkennend telefoontje meteen al blijken liever bij Brouwershaven te blijven, zegt Lodewijk. De aspiraties van Zierikzee om een hoger voetbalniveau (promo tie) te bereiken hebben evenwel geen schipbreuk geleden, ver klaart Lodewijk, tevens leider van het eerste elftal en één van de figu ren bij de Schouwse club die dit jaar het actiever aantrekken van spelers aanzwengelde. ,,Het is nog wel degelijk realistisch om te stre ven naar het eersteklasserschap", meent hij. ,,Dat Ronald van Oeve ren heel moeilijk te vervangen zou zijn wisten we van tevoren. Maar- dat we geen gelijkwaardige speler voor hem hebben kunnen krijgen is niet onoverkomelijk. Tben we eerder Peter van Vossen aan Vlis singen verloren hebben we dat verlies ook kunnen opvangen. Het komende seizoen zullen we nood gedwongen moeten proberen om het gemis van Ronald in het veld op tactisch gebied op te lossen". Niettemin geeft Lodewijk toe dat de club niet echt is opgescho ten met de nieuwe aanwinsten. „Maar de spoeling is dun. We had den bijvoorbeeld graag twee op portunistische spitsen erbij gekre gen. Rini Verwest zou dan met het oog op de toekomst wat meer han gend achter de eerste lijn kunnen opereren. Kees Verkaart wordt tenslotte onderhand steeds een jaartje ouder". Ontevreden is Lo dewijk nu echter ook weer niet. Saman voorziet volgens hem de fensief in de vacature-Wim Mul ders, die door zijn drukke leraars- baan een stapje terugdoet. Met René Dekker, net als Saman een ex-Zierikzeespeler die als spijtop tant van Mevo terugkeerde, is het afwachten. „Alleen als hij de wils kracht kan opbrengen om tot het uiterste te gaan gaan wij aan hem een prima middenvelder krijgen. Noch Saman, noch Dekker is een plaats in de selectie toegezegd, hoogstens is de .indruk gewekt". De van Brouwershaven afkom stige De Jonge en Zoer, plus wel licht Wittenberg van ZSC zijn ver der de enige directe kandidaten voor de hoofdmacht. De voormali ge SKNWK-spits Theunisse en de talentvolle DFS-keeper Van de Zande moeten zich ontwikkelen bij de interregionale A-junioren. Ronduit blij is Lodewijk met de komst van Jacky Kenters van Ouwerkerk naar de Zierikzeese B- junioren. „Dat is in die leeftijds categorie een der knapste voetbal lers van het eiland". 'Ronselen', Lodewijk hoort het woord niet graag, heeft Zierikzee nagelaten op de Bevelanden of Walcheren. Dat is in tegenstelling tot uitlatingen die de club eerder deed. „Dan moet je al gauw op de betaaltoer, waar we niet aan be ginnen. We hebben gedacht aan een Ronnie Krijger van Goes, maar tot contact opnemen met hem is het nooit gekomen. Harry •Koster van Serooskerke hebben we nog gesproken. Die had het daar te goed naar zijn zin, zei hij. En dan zie je hem weer naar Veere vertrekken". Zierikzee is niet van plan verder te gaan dan tot een magere reisvergoeding voor jon gens van buitenaf, ofschoon mo menteel overwogen wordt wat consumptieve extra's voor de se lectie te gaan doen als het voorne men om te komen tot drie weke lijkse trainingsavonden wordt uitgevoerd. Hoewel Zierikzee er in spe lersmateriaal niet op vooruit is ge gaan, rs (of blijft) de club door de zuigkracht op talenten uit de buurt toch een beetje de gebeten hond, zo valt al langere tijd te proeven uit de reacties bij kleine re voetbalverenigingen. „Wij zul len ons imago moeten verbeteren", constateert Lodewijk. „Toch heb ben wij altijd heel netjes gehan deld bij de benadering van spe lers". Iemand die de laatste bewering niet zal beamen is Kees Kommer, trainer van SKNWK. Hij heeft zich nogal druk gemaakt over de overvaltactiek waarvan Zierikzee zich zijns inziens bediende bij het overhalen van Erwin Theunisse om het op hoger niveau te gaan proberen. „Op onze laatste trai ningsavond benadert de voorzitter van Zierikzee die jongen, en later komen ze met drie man bij hem te rug om hem te overtuigen. Alles zonder onze club er bij te betrek ken. Ik vind dat niet zo leuk". SKNWK is toch al zwaar getroffen door een leegloop aan spelers aan het einde van het seizoen (Joop en Leo Wandel, Bram Roks en Jan Tierie stopten), zodra het verlies van Theunisse extra pijnlijk is. „Zierikzee realiseert zich de.scha de niet die het aanricht", aldus Kommer. Zelf polst SKNWK nooit spelers. „Het bestuur doet het niet, en ik ben er ook niet weg van om voetballers te vragen, want dat schept verplichtingen". Mevo Ook in de woorden van Leo van den Ouden van Mevo, dat twee van zijn beste spelers aan Zierikzee verloor, valt een kritische onder toon te beluisteren, al doet de voorzitter zijn best om zoveel mo gelijk op de vlakte te blijven. „Ik zeg er liever niet teveel over. Ik zet wel hele grote vraagtekens bij dat transfergedoe. Ik heb het gevoel dat het er niet fair aan toe gaat, maar ik kan niets hard maken", bekent hij eerlijk. Mevo is volgens Van den Ouden niet van plan mee te gaan doen aan het bedrijven van het bekende soort koehandel op de spelersmarkt. „Persé niet. Ik heb alle vertrouwen in onze aanstormende jeugd voor aanvul ling van het eerste elftal". De aan pak die Zierikzee gebruikt zou zich op den duur woleens tegen die club kunnen keren. Het gaat krie belen bij andere verenigingen, zo als bijvoorbeeld al te merken was aan de geprikkelde sfeer op het toernooi om de Schouwen- Duiveland trofee". Bruse Boys, als KNVB-derde- klasser toch de tweede club van Schouwen-Duiveland, heeft even min iets ondernomen om de gele deren te versterken. Ondanks het stoppen van keeper Steef van de Velde en steunpilaar Jan Min- naard, plus het vertrek van doel man Jaap Knop naar Mevo. Trai ner Piet Roks: „Als je probeert spelers te halen gaat iedereen je lelijk aankijken. Bovendien moet je je portemonnee meenemen. Van mij mag Bruse Boys hoger spelen, het hoeft niet". Roks kan daaren tegen wel begrip opbrengen voor het beleid van Zierikzee in deze. „Ik kijk er niet boos tegenaan dat zij hoog willen voetballen, maar kleine clubsdoen dat duidelijk wel". DFS De club die op Schouwen- Duiveland wellicht de zwaarste aderlating in spelers heeft onder gaan is tenslotte KNVB-vierde- klasser DFS. Behalve het feit dat Johnny van der Have en Edwin van der Zande de ploeg uit Burgh vaarwel zegden, stopten routinier Marcel van Grunsvcn, linkerspits Johnny Quaak en waarschijnlijk ook doelman Erik Schot. „Dat valt me alles bij elkaar fors te gen", ziet de nieuwe DFS- oefenmeester Peter Goedegebuure de toekomst donker in. „Alle ver enigingen versterken zich, behal ve die op Schouwen-Duiveland". Hijzelf noch het DFS-bestuur had den de uittocht van spelers ver wacht, merkt Goedegebuure op. „Dat van Grunsvcn ermee ophield wisten we al geruime tijd. Op 28 mei wapperde Van der Have in eens met zijn overschrijvingspa pieren. Wat moet je dan? Geld is hier niet. Met Edwin van der Zan de verliezen we iemand die in de vierde klas als keeper volgens mij meer kan leren dan bij de interre gionale A-junioren van Zierikzee. Maar als wij in de toekomst jon gens willen houden of halen, zul len we torh een sponsor moeten krijgen, net als Zierikzee". Johnny van der Have in actie tegen VCK. De DFS-spcler vertrekt naar Serooskerke, niet naar Zierikzee. De schier onvervangbare Ronald van Oeveren lost hier een van zijn be faamde schoten tegen SCO. Hij gaat Vlissingen versterken VALICO DEL VETRIOLO - In Valico del Vetriolo leek de Giro d'Italië voor tijdig verloren voor Erik Breukink. Rose-truidrager Andrew Hampsten deel de in de klimtijdrit een ongemeen harde klap uit. In achttien kilometer groei de Breukinks achterstand op de Amerikaan van 0.42 seconden naar 2.06. „Onder normale omstandigheden is dat te veel om nog kans te hebben", gaf ook Breukink toe, „maar ik weiger te zeggen dat alles nu verloren is. Van mij mag Hampsten de Giro winnen. Hij was de beste in deze klimtijdrit en in de gehele Giro tot nu toe. De komende dagen tot het einde zal ik hem echter nog flink laten zweten. Ik geef het niet op." In de klimtijdrit van Levico Terme naar Valico del Vetriolo was Breu kink goed. Hij werd tenslotte nog vijfde. Hampsten was daarentegen uitstekend. Hij zegevierde met een minuut en vier seconden voorsprong en streek als etappewinnaar uiterma te tevreden ook nog twintig seconden vergoeding op. „Ik hoopte twintig se conden op Breukink te winnen", ver telde de Amerikaan bij de dopingcon trole, „misschien zouden het er vijftig zijn als ik een superdag zou hebben. Het werd meer, veel meer dan ik durfde te hopen." Goede hoop Erik Breukink had gehoopt op een gelijkspel met Hampsten, waardoor hij in de afsluitende vlakke tijdrit op de laatste dag van de Giro èen kans zou hebben minder dan een minuut achterstand weg te kunnen werken. „Het zat er niet in", stelde hij gelaten vast, „ik had nochtans goede hoop. Ik had het parkoers verkend en voelde me goed, niet nerveuzer dan anders. Onderweg viel het tegen. Soms denk je dat je vliegt. Dat gevoel had ik nu niet. Zeven kilometer voor het einde begon ik het ergste te vrezen. Daar moest ik al terug naar de lichtste ver snelling." Voor Andy Hampsten werd de klauterpartij naar Valico del Vetrio lo een triomftocht. „De mooiste dag moet nog komen. Volgende week maandag." De Amerikaan was ooit een jaar ploeggenoot van Bernard Hinault. Twee jaar later zegevierde hij op de manier van de legendari sche Breton: keihard toeslaan als niemand je kan tegenhouden. In een tijdrit dus. Hampsten bracht de les sen van Hinault in de Giro-praktijk. „Eerste vereiste was", legde hij uit, „deze belangrijke dag als een dood gewone te beschouwen. Niet nerveus worden, net als alle andere dagen te gen de wereld en het wielrennen aan kijken. Ik heb me nergens druk om gemaakt. Goed geslapen, normaal opgestaan en een beetje getraind." In dc Amerikaanse ploeg werd hij ook met rust gelaten. Waar Peter Post veel nerveuze drukte om Breukink maakte, voerde Hampsten een ge sprek over van alles en niets met ploeggenoot Bob Roll. De knecht ver telde: „Wij hebben eenmaal een grote vrijheid. We zijn geen gevangenen van dc ploeg. Dat is onze kracht." Lang voor zijn kopman over dc eindstreep kwam wist Roll: „deze Gi ro wordt door ons gewonnen. Hampsten is sterk, wc barsten alle maal van de moraal. Als Andy op een minuut voorsprong in het algemeen klassement komt, wint hij deze Giro. Als er geen smerige trucs met ons worden uitgehaald, geen monkey- business." Aanval Nu hij min of meer in verloren posi tie kwam, wil Breukink nog een aan val plaatsen in een" van de drie etap pes voor de afsluitende tijdrit van .zondag in.Vittorio Veneto. De meeste geschikterit Tijkt 'die van vandaag (vrijdag) tussen Borgo Valsugana en Arta Terme, een semi-bergetappe. De verwachting is dat Hampsten als een jojo aan het achterwiel van Breukink zal hangen, zoals, hij in de etappes voor de klimpartij immers al een Sia- meese tweeling met de jonge Neder lander vormde. Deelname aan toernooi in Souburg ZIERIKZEE - Tonnie en Ja cob van den Berge van Bruse Boys zijn deze week alsnog op genomen in het Zeeuwse elf tal. De voetbalvaardige neven uit Bruinisse zijn onlangs uit genodigd door de keuzeheren van de KNVB afdeling Zee land omdat het Zeeuws elftal te kampen had met afzeggin gen. De Van den Berge's zullen za terdag samen met de andere ge selecteerden hun opwachting maken in een voetbaltoernooi te Souburg. De overige deelne mende ploegen zijn het Zeeuws afdelingselftal, het Brabants elftal en een team uit het En gelse Medway-gebied. Het programma is: afdelings- elftal-Medway en Zeeuws elf tal-Brabants elftal (10.00 uur), Medway-Zeeuws elftal en Bra bants elftal-afdelingselftal (12.00 uur), Zeeuws elftal-afde lingselftal en Medway-Bra- bants elftal (14.00 uur). :m "TT Schouwen-Duiveland vergadert maandag ZIERIKZEE - Het nieuwe zaalvoetbalseizoen is nog ver weg, maar er is door dc commissie zaalvoetbal Schouwen en Duiveland inmiddels al wel een prog nose gedaan omtrent het aantal te verwachten deelnemers. Voor de jaargang 1988-198?) verwacht de commissie een deelname van 34 ploegen. Zierikzeese Bridge ('lab ZIERIKZEE - Voor de eerste va kantiedrive van de Zierikzeese Bridge Club kwamen 19 paren opda gen. Zowel in de groep van 10 als in die van 9 paren eindigden de winnen de paren met een percentage van 58,33%. In de laatste groep deelden zelfs twee paren de eerste plaats met genoemd percentage. De uitslag in detail: Groep 10 parqn: 1. mw. Heuser-hr. Boot. 126 pt.; 2. hrn. 't Hart-De Vries, 121; 3. dms. Van Oeveren-Tennekes, 119; 4. ep. Akerboom, 116; 5. hrn. Hendrikse-Seere, 113; 6. hrn. Van Ast- Kegels, 106; 7. dms. Van 't Leven- Schaalje, 103; 8. ep. Eekman, 94; 9. ep. Viergever, 93; 10. hrn. Van der Geer- Kotoun, 89 pt. (108 is 50%). Groep 9 paren: 1. dms. Henderson- Kloet en ep. Stokla, 84 pt.; 3. dms. Kotoun-PIaating, 81; 4. ep. Phoa, 77; 5. dms. Kort-Van Zanten, 74; 6. ep. Van Assendelft en ep. Willebrands, 66; 8. ep. Pomper, 60; 9. dms. Hogerheijdc- Van der Wekken. 56 pt. (72 is 50%). ZIERIKZEE - Zowel jonge als oude re atleten van het Zierikzeese Delta Sport komen het aanstaande week einde weer in actie op atletiekwed strijden. De pupillen trekken naar een door het Goese AV'56 georgani seerd competitieduel op de kunststof- baan van Vlissingen, een ontmoeting die onderdeel uitmaakt van de strijd om de ir. Knaaptrofee. De senioren reizen af naar Dordrecht voor een wedstrijd in de competitie derde en vierde klas. ZEVENHUIZEN Het heren vol leybalteam van Zevenhuizen gaat de eredivisie komend seizoen in mot twee trainers. Bart Stolwijk wordt na drie jaar opgevolgd door Jaap Ak kerhuis en Toon van de Burgt. Zeilen BROUWERSHAVEN - Watersport vereniging Brouwershaven houdt het komende weekeinde open zeilwed strijden in de NKK-klasse. De start is in de omgeving van de Stampersplaats, waarbij de precieze plek afhankelijk blijft van de wind richting. Zaterdag vertrekken de bo ten om 11.00 uur. zondag om 10.00 uur. Voor dc eerste klasse rekent de zaalvoetbalcommissie op het mee doen van twaalf ploegen, waarmee deze klasse tot nu toe als enige het maximum aantal van twaalf teams zou bereiken. Behalve de huidige kampioen Tbren Boys staan ook de volgende namen voor de hoogste af deling genoteerd: De Steeg, Jonker Windsurf, Van de Ven Lijsten, Sport- huis Zierikzee, Schorpioen. Zeelan- din 1. Mevo 1 en Bruse Boys. plus het gepromoveerde Stella Boys 1, Kerk- wervc en WIK. De indeling van de tweede klasse voorziet voorlopig in het aantreden van het uit de eerste klas gedegra deerde Krayestein en De Wig, aange vuld door het gezelschap van Coen Honig 0.1, ZZ'72, Pinky Boys, Cargo- net, Bijmakelaardij, PZEM, Drop- tiok Passage, kampioen derde klas Nol a Boys en het gepromoveerde Dreischor. Ook de derde klasse bestaat tot op heden louter uit reeds in het verleden bekende deelnemers aan de zaalvoet balcompetitie op Schouwen-Duive land: Braber Groenvoorziening. Knippie, Zeelandia 2, Dakkie's Bar, Mevo 2, Werkplaats, Zeeuws Panne- kockhuis. PJZ, L en O. Coen Honig 0.2 en Stella Boys 2. Vergadering Maandagavond houdt de zaalvoet balvereniging Schouwen en Duive land naar aanleiding van het seizoen 1988-1989 een algemene ledenverga dering in het Huis van Nassau te Zie rikzee. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer de competitie-indeling, verkiezing van een nieuw bestuurslid, het huishou delijk reglement en de accommo datie-problematiek aangaande de be schikbaarheid van de sporthallen Krayestein in Burgh-Haamste de en Onderdak in Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 9