Meerderheid commissie voor hek langs haven Beheersplan voor wegbeplanting na veel discussie vastgesteld Televisie-intocht Sint dit jaar in Zierikzee Functie commissies weer ter discussie tijdens vergadering waterschap DE ZIERIKZEESCHE COURANT Even trimmen, auto weg PÊ >lSt WiiLIOTA/tó} ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kinderopvang Taboe Ensemble Concours hippique Vanaf 1 september bestaat er voor werkende Het Leger des Heils wil mensen met zelf- Na een jaar hard werken geeft het vocaal en- Er is een groot concours hippique op komst in ouders de mogelijkheid kun kinderen overdag moordneigingen opvangen en de materie uit semble onder leiding van dirigente Willie Bil Renesse. (Pag. 9). onder te brengen in een opvanghuis in Zierik- de taboesfeer halen. (Pag. 4) binnenkort haar eerste echte concert. (Pag. 7). zee. (Pag. 3). DONDERDAG 9 JUNI 1988 144ste jaargang Nr. 24349 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Drijf de natuur met de gaffel uit, ze zal toch steeds terugkeren. Destouches Èen enkele keer belandt een langs de havenkant geparkeerde auto in het water van de Nieuwe Haven. Om die ong wenste tewaterlatingen in dé toekomst te voorkomen wordt gedacht aan het plaatsen van een hekje op het gedeelte tewaterlatingen tussen de passantensteiger en het Luitje. Alvorens advies te geven eerst mosselvissers raadplegen ZIERIKZEE - Als het aan een meerderheid binnen de commissie publieke werken zou liggen, zou er tussen het Luitje en de passantensteiger in de Nieuwe Haven van Zierikzee een hekje worden gezet ter beveiliging van de daar geparkeerde auto's. Gezien het feit dat de mossel vissers die bij dit gedeelte afmeren nog niet zijn ge hoord, besloot de commissie tijdens zijn vergadering in het stadhuis om nog even te wachten met het geven van een definitief advies aan b en w. Wethouder P. de Rijke gaf te ken nen dat er van de zijde van de ge meente nooit aan gedacht is om de markering bij de jachthaven ook langs dit stuk haven aan te brengen omdat dit gedeelte haven door de be roepsvisserij wordt gebruikt. Gezien enkele ongewenste „tewaterlatingen" van aan de waterkant geparkeerde auto's vond de wethouder dit idee de moeite van een discussie wel waard, te meer daar uit een schrijven van de rijkspolitie te water bleek dat ook deze een dergelijke beveiliging wel ziet zitten. Vanaf de zijde van de publieke tri bune wees havenmeester R. Visscher op het feit dat dit stuk haven bij tijd en wijle ook door de pleziervaart wordt gebruikt. Een auto die op dit gedeelte over het randje kiepert ver oorzaakt volgens de havenmeester ze ker bij eb wanneer het jacht lager ligt meer dan alleen materiële schade. Omwille van de veiligheid vond de havenmeester het aanbrengen van zo'n hekwerk dan ook gewenst. Looproute Zowel PvdA-commissielid D. van der Wekken alswel de CDA-vertegen- woordigster binnen de commissie, mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozen- daal waren wel te porren voor de ge dachte van het hekwerk. Van der Wekken bleek er voorstander van te zijn om het nuttige met het aangena me te verenigingen. „Plaats het hek werk op ruime afstand van de water kant, zodat die strook als looproute dienst kan doen" stelde Van der Wek ken voor. Bij de Vaate-Rozendaal die de si tuatie aan de Nieuwe Haven goed kent bleek er voorstandster van te zijn om deze beveiliging daar snel aan te brengen. De Rijke wees zijn partijgenote erop dat er dan ook snel geld op tafel moet komen. Dat het geen goedkope kwestie zou zijn, daarvan was de wethouder publieke werken overtuigd. Trossen De enige die zich wat terughoudend opstelde was de liberaal J. J. Geleijn- se. „Ik verkeer in een dilemma. Ener zijds vind ik dat je er wat aan moet doen, anderzijds ben ik van mening dat de mosselvissers door het treffen van deze voorziening wat overlast wordt bezorgd" aldus de liberaal, die de door Van der Wekken voorgestelde looproute niet zo zag zitten. De VVD- er voorzag gezien het getijverschil problemen met de trossen. Geleijnse vroeg zich bovendien af of dit idee in samenspraak met de mosselvissers was uitgewerkt. Toen bleek dat dit niet het geval is (de gebruikers van dit stuk haven zijn door de havenmeester wel ingeseind) stelde Geleijnse voor om de mossel vissers om een schriftelijk advies te vragen. Een voorstel dat door com missievoorzitter De Rijke en met goedkeuring van de andere commis sieleden werd overgenomen, waar door dit punt tijdens een van de vol gende commissievergaderingen op nieuw ter tafel zal komen. Parkeren De parkeerproblematiek in Zierik- Zaterdag 19 november ZIERIKZEE - Sinterklaas zal dit jaar niet (zoals in 1987) zijn trimschoenen nodig hebben om snel naar Zierikzee te komen nadat hij voet op Nederlandse bodem heeft gezet. De NOS heeft besloten dat de landelijke televisie-intocht van Sint Nicolaas dit jaar zal plaatsvinden in Zierikzee. maanden worden georganiseerd door een speciaal daarvoor ge vormd werkcomité onder voorzit terschap van burgemeester mr J. J. PM. Asselbergs. In het comité zitten vertegenwoordigers van de NOS, de gemeente Zierikzee en di verse verenigingen en instellin gen. In het najaar wordt het pro gramma bekend gemaakt. Op zaterdag 19 november komen de NOS-cameraploegen naar Zie rikzee om via een rechtstreekse te levisie-uitzending te registreren hoe de goedheiligman in Zierikzee voet zet op Nederlandse bodem. De uitzending is van 12.00 tot 13.00 uur op Nederland 3. Het program ma waarmee Sinterklaas wordt ontvangen zal in de komende Uitvoering niet afhankelijk van eventuele subsidie ZIERIKZEE - Na veel discussie is op de 101ste vergade ring van het Waterschap Schouwen-Duiveland het be heersplan 1989-1993 voor de wegbeplanting vastgesteld. Ook binnen het dagelijks bestuur van het waterschap is men het niet geheel en al met elkaar eens. De discussie spitste zich toe op de vraag of men de uitvoering van het plan al dan niet afhankelijk wil stellen van overheidssub sidie. „Als we nu ja zeggen tegen dit plan zeggen we ja te gen een plan dat 18 jaar beslaat. Als we die trein eenmaal in gang zetten is hij niet meer te stoppen, en ik wil graag een tussenstation", aldus gezworene A. J. G. Doeleman. Nadat aanvankelijk de ene na de andere hoofdingeland zich achter de opvatting van Doeleman schaarde krabbelde men uiteindelijk weer te rug en nam genoegen met de belofte van dijkgraaf M. J. Steur dat het wa terschap er op zal toezien dat een en ander op de meest doelmatige manier gebeurt. Voorwaarden Steur stelde dat men beter geen voorwaarden vooraf kon stellen. „We moeten het niet af laten hangen van subsidies. We moeten gewoon begin nen en dan zien we vanzelf wel waar het schip strandt", aldus de dijk graaf. Voor het beheersplan ter dis cussie te stellen legde Steur uit wat de achtergrond van het plan is. „Het beheer van de wegbeplanting is een dure zaak. En het is de laatste jaren alleen maar duurder geworden. We zijn, onder andere door de iep- ziektebestrijding, voor meer kosten komen te staan terwijl daar minder overheidssubsidies tegenover kwa men te staan". zee werd ook tijdens deze bijeen komst van de commissie financiën weer eens van stal gehaald. In dit ver band gaf de commissie zijn visie op een tweetal herinrichtingsplannen in het centrum van de stad, te weten het inrichten van een vroeger bedrijfster rein tussen de Pieterseliestraat en Rozemarijnstraat tot parkeergele genheid met een capaciteit van 28 auto's en het uitbreiden van het ter rein tussen de Nieuwe Bogerdstraat en de Lange Sint Janstraat tot een parkeerveld met 55 vakken. Over bei de plannen zijn de omwonenden ge hoord en zijn de op- en aanmerkingen waar mogelijk in het plan verwerkt. Ontsluiting Voor de inrichting van het vroegere bedrijfsterrein tot een parkeerzone met eenvoudige speelgelegenheid en enkele achterfrontsluitingen, moet rekening worden gehouden met een kostenpost van ongeveer 3,5 ton. De aanpassingen aan het terrein tussen Nieuwe Bogerdstraat en Lange Sint Janstraat zullen volgens de ramingen zo'n drie ton bedragen. Gezien het belang van goede par- keermogelijkheden in de buurt van het stadscentrum konden de leden van de commissie zich wel vinden in de opzet van beide plannen. Op één punt echter had Van der Wekken gro te bezwaren tegen het ontworpen plan voor het terrein tussen Pieterse- vervolg pagina 3 Hoofdingeland A. J. Padmos: Straks misschien met een kater". Hoofd technische dienst J. R. H. Scheele legde vervolgens uit dat het plan, in tegenstelling tot wat een aan tal hoofdingelanden dacht, geen ver mindering van de wegbeplanting in houdt. „De hoeveelheid blijft over het geheel genomen hetzelfde, maar het is wel mogelijk dat ergens be planting verdwijnt en dat er ergens anders beplanting bijkomt". Vraagtekens Gezworene Doeleman was zoals ge meld binnen het dagelijks bestuur de enige met een afwijkende mening. Steur gaf hem de gelegenheid die me ning tegenover de hoofdingelanden te verdedigen. „Dit plan zit voor mij nog vol met vraagtekens", aldus Doe leman. Hij stelde verder dat de uitga ve die nodig is om het beheersplan te realiseren op dit moment onverant woord is. „Als we uitvoering van dit plan np niet afhankelijk stellen van over heidssubsidie lopen we de kans ach ter het net te vissen", aldus Doele man. „Dit plan komt eigenlijk tien jaar te laat". Als eerste reageerde hoofdingeland A. J. Padmos op de woorden van Doe leman. „Ik kan me wel vinden in wat Doeleman zegt. We weten niet hoe het uit gaat pakken. Van een dergelijk plan is nergens een blauwdruk te vin den en we kunnen met een kater ko men te zitten", aldus Padmos. Even als Doeleman zette hij vraagtekens bij de kennis en know-how van onder andere Staatsbosbeheer. Details Vervolgens schaarden ook hoofdin gelanden J. Pomper, P. J. van Ast en J. J. de Vrieze zich achter de visie van Doeleman. Ook werd aandacht ge vraagd voor verschillende details van het beheersplan. Zo werd de keuze van populieren voor de wegbeplan ting bekritiseerd en stelde De Vrieze dat men ook de berijdbaarheid van Bij vaststelling rekening 1987 ZIERIKZEE - Tijdens de algemene vergadering van het Waterschap Schouwen-Duiveland is wederom de functie van de commissies binnen het waterschap ter discussie gesteld. In een eerdere vergadering werd het onderwerp al te berde gebracht door hoofdingeland L. Goedbloed. Op de vergadering gisteren (woensdag) werd de discussie nog eens dunnetjes overgedaan. De hoofdingelanden grepen het voorstel tot vaststelling van de reke ning van het waterschap over 1987 aan om allerlei financieel-technische zaken onder de aandacht te brengen. Zo werd uitgebreid van gedachten ge wisseld over de wijze waarop, en vooral het tijdstip waarop, de defini tieve aanslagen tot stand komen en verstuurd worden. Eerder Hoofdingeland A. J. Padmos stelde voor om voorlopige aanslagen te ver sturen. „Al krijg je dan in eerste in stantie maar 50 procent binnen van wat men moet betalen. Want elke 100.000 weegt zwaar in deze tijd", al dus Padmos. Een opmerking waar hoofdingeland L. J. van Gastel zich achter schaarde. Hoofdingeland J. Pomper wees de hoofdingelanden op de forse repre sentatiekosten die op de rekening op gevoerd worden. „In de begroting wordt een bedrag van 7000 gulden ge noemd en in dc rekening zie ik een bedrag van 32.000 gulden", aldus Pomper. Dijkgraaf M. J. Steur: ,,Geen voor waarden vooraf". de wegen, met name voor de boeien met hun landbouwwerktuigen, in de gaten dient te houden. Op vragen van hoofdingeland J. J. Verseput antwoordde hoofd techni sche dienst J. R. H. Scheele dat uit voering van de plannen samen met het onderhoud van de oude beplan- Vervolg pagina 5 BURGH-HAAMSTEDE - Even een uurtje trimmen en bij terugkomst op het parkeerterrein ontdekken dat je auto is gestolen. Dat overkwam dins dagmorgen M. B. uit Rotterdam. Hij had zijn auto 's morgens om 6.00 uur neergezet nabij de Strand weg te Haamstede. Na zijn sportieve activiteiten om ongeveer 7.30 uur bleek het voertuig verdwenen. Het betreft een groene Opel Ascona met het kenteken 76-ZX-05. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Vooral het feit dat een deel van het geld aan stropdassen en shawls was besteed bleek Pomper een doorn in het oog. „Daar hebben we in het da gelijks bestuur ook nogal over ge twijfeld", aldus dijkgraaf Steur. „Maar we hebben toch besloten om het te doen. En dat zijn toch zaken die we echt niet hadden kunnen voor zien". Beleid Hoofingeland W. P. de Vrieze stelde vervolgens dat je als hoofdingeland, zitting hebbende in bijvoorbeeld de financiële commissie, weinig meer kunt doen dan het beleid van het be stuur van het waterschap goed- of af keuren. Men zou bijvoorbeeld tegen het beleid van het bestuur kunnen protesteren door te weigeren de reke ning goed te keuren. Kernpunt van de discussie was ech ter of het al dan niet wenselijk is dat een commissie zich uitspreekt over of bemoeit met het beleid. In een eerdere vergadering werd de zelfde vraag al opgeworpen door hoofdingeland L. Goedbloed bij het vaststellen van de begroting. Naar aanleiding van de discussie toen werd toegezegd dat men zich binnen het dagelijks bestuur over de materie zou beraden en dat er voorstellen dienaangaande zouden komen. Een toezegging die dijkgraaf M. J. Steur tijdens de 101ste vergadering van het algemeen bestuur van het waterschap nog eens herhaalde. Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Af en toe zon Overwegend droog met wolkenvel den maar ook af en toe zon. Later in de nacht kunnen opnieuw, vooral in het oosten, tijdelijk mistbanken ont staan. De wind blijft zwak en veran derlijk. Minimumtemperatuur ko mende nacht 12 graden. Temperatuur kustwater: 15 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 13 juni: Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: noordoost 3 Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: noordoost 4 Maandag: Zonnig Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: noordoost 4 HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen bevinden we ons nog steeds in zeer vochtige lucht. Van nacht zal dan ook weer op veel.plaat- sen mist ontstaan die morgenochtend langzaam overgaat in laaghangende bewolking. Pas later op de dag breekt de zon door. Dan is ook goed te mer ken dat de lucht niet alleen zeer voch tig is, maar feitelijk ook warm. Het weer krijgt dan ook een enigszins drukkend karakter. De kans op een enkele bui blijft bestaan. Daarbij is in het oosten van het land onweer ze ker niet uitgesloten. De komende nacht daalt de tempe ratuur tot rond 12 graden. Morgen middag zal de temperatuur uiteenlo pen van 19 a 20 graden vlak aan zee tot 24 graden plaatselijk in het bin nenland. Er is weinig wind.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1