Radiocassetterecorders erg in trek bij dieven 11-li VAN GILS Vierjarig kind zwaar gewond bij aanrijding Gouden bruiloft voor echtpaar Kommer-Hoek streeknieuws Saman b.v. CENTRALE VERWARMING DEURLOO B.V. NOS maakt filmopnamen bij Schelphoekgebied Remmen en optrekken leidt tot deuken moae Auto opengebroken Vernieling reclameborden Avondje uit mondt uit in vechtpartijtje Diefstal zendapparatuur Diefstal Zes vlaggen ontvreemd in Bruinisse Voor 30.000 gulden aan sieraden gestolen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 6 juni 1988 Nr. 24347 3 ZIERIKZEE - In het afgelopen weekeinde werd duide lijk dat autoradio's en cassetterecorders nog steeds een geliefd doelwit zijn van lieden die het met het mijn en dijn niet erg nauw nemen. Op verschillende plaatsen in de regio werden auto's opengebroken om zich deze appa ratuur illegaal toe te kunnen eigenen. DREISCHOR - Een kamer vol bloemen, zo'n negentig kaarten en een heleboel vrienden, kennissen en dorpsgenoten die hen in het Dorpshuis van Dreischor kwamen feliciteren. Dat alles viel het echtpaar Kommer-Hoek uit Dreischor, dat vrijdag op de kop af vijftig jaar getrouwd was, ten deel. Samen met de kinderen Janny, Kees en'Wim en de vier kleinkinderen vierden beide echte lieden het feit dat ze een halve eeuw geleden na drie jaar verkering te hebben gehad in het huwelijksbootje stapten. Een hele stap gezien de toenmalige eco nomische situatie. Voor beide echtelieden die elkaar bij de haven van Zijpe ontmoetten vormde die maatschappelijke ontwikkelingen echter geen belet sel om elkaar op 3 juni 1938 eeuwige trouw te beloven. Ofschoon het huwelijk niet alleen over rozen gaat hebben beide echtelieden die beslissing nooit be treurd. Reden om deze gouden verbintenis samen met kinderen en kleinkin deren te vieren met een receptie in het dorpshuis, een broodmaaltijd thuis en een potje bowlen toe. S. van de B. uit Bruinisse kwam tot ontdekking dat zijn in de Deestraat geparkeerde auto het doelwit was ge weest van leden van het dievengilde. Via het forceren van het portierslot wisten de dieven de stereo radio/cas setterecorder (waarde 700,-) te be machtigen. In diezelfde nacht werd eveneens in de Deestraat de auto van A. J. H. opengebroken en werd ge luidsapparatuur ter waarde van 350,- meegenomen. Het rustige weekeindje zee en strand waarop de Duitser R. R. had gerekend liep ook wat anders af dan hiij had gehoopt. In de nacht van vrij dag op zaterdag werd uit zijn auto, die aan de Kromme Reke in Renesse stond geparkeerd een radiocassette recorder ontvreemd. Een soortgelijke ontdekking deed R. W. uit Rotterdam een eindje verderop aan de Hoge Zoom. Enkele grijpgrage lieden had den eveneens in de nacht van vrijdag op zaterdag van zijn afwezigheid ge bruik gemaakt om zijn radiocassette recorder ter waarde van 375,- tg pikken. M. C. E. van G. uit Rotter dam werd ook op onaangename wijze geconfronteerd met de activiteiten van het dievengilde. Eenmaal bij zijn ZIERIKZEE/BRUINISSE - Enige onduidelijkheid over de bedoelingen van de voorligger heeft zaterdag rond 16.15 uur voor ieen kop/staart- botsing bij De weg naar De Val ge leid. Persoonlijke ongevallen deden zich hierbij niet voor, wel werden hierbij drie personenauto's bescha digd. Deze kop/staart-botsing ontstond toen M. V. uit Oosterland en J. R. uit Scharendijke hun snelheid minder den omdat een onbekende bestuurder stopte. D. P. L. uit Goes zag dit en stopte evenens. Onduidelijkheid over de bedoelingen van de voorliggers ontstond toén dè eerstgénoemden weer optrokken en opnieuw moesten stoppen. D. P. L. zou dat niet hebben gezien en reed tegen de achterzijde van M. V., die op zijn beurt tegen de bun^per van J. R. werd geschoven. Bij deze aanrijding deden zich geen per soonlijke ongevallen voor, wel wer den de drie auto's aan voor- dan wel achterzijde beschadigd. Kop-staart In de morgenuren deed zich even eens een kop/staart-botsing voor op de hoofdrijbaan yan de Grevelingen- dam. E. H. de P. uit' Scharendijke die richting Bruinisse reed zou te laat hebben gezien dat A. C. van der W. uit Rotterdam voor een voorganger vaart moest minderen. Gevolg een onge wenste confrontatie die E. H. de P. een beschadigde voorzijde van zijn auto opleverde. De achterzijde van de wagen van A. C., van der W. werd zwaar beschadigd. Advertentie De Van Gils bodywear-kollcktie blijkt een gewild kado-artikel voor de man. Deze kollrklie is helemaal in wit uitge voerd en omvat zes modellen: - Athletic shirts; - mouwloze T-shirts; - T-shirts en slips in drie modellen. auto teruggekomen constateerde hij dat de achterruit ingeslagen was en dat zijn tas met papieren en cheques niet meer op de achterbank lag. Ook G. B. uit Uithoorn mist sinds zater dagmorgen zijn radiocassetterecor der (waarde 1700,-). Deze werd ont vreemd uit zijn auto die in de Noorsestraat in Ouwerkerk stond ge parkeerd. Huizen Het dievenvolkje beperkte zich ove rigens niet alleen tot het openbreken van auto's en het ontvreemden van autoradio's en cassetterecorders. Ook een aantal vakantiewoningen en het Verenigingsgebouw in Nieuwerkerk kregen bezoek van deze ongewenste gasten. Uit de vakantiewoning van M. C. H. van E. uit Rotterdam aan de Hoogenboomlaan in Renesse werden sieraden, cheques en een bankpas ontvreemd. De dieven verschaften zich toegang tot de woning door het forceren van een deur. M. J. van L. uit Sint Pancras werd ook op minder prettige wijze gecon- ZIERIKZEE - Ongeveer 300 gulden bedroeg de waarde van de geluidsap paratuur in de auto van P. W. uit Zie- rikzee. In de nacht van zaterdag op zondag werd het voertuig op het par keerterrein bij de Hoofdpoortstraat te Zierikzee opengebroken en gingen dieven er met de apparatuur vandoor. NIEUW-HAAMSTEDE - In de nacht van zaterdag op zondag werd door vandalisme een aantal reclame borden vernield of beschadigd dat langs de Torenweg te Nieuw-Haam- stede stond. Een aantal daarvan was eigendom van J. d. G. uit Nieuw- Haamstede. De precieze omvang van de schade is nog niet bekend. RENESSE - Een avondje stappen in Renesse heeft voor een aantal feestvierders een wat ongelukkige afloop gehad. In de nacht van vrijdag op zaterdag deden zich in deze bad plaats een paar kleine vechtpartij tjes voor waarbij sprake was van het toebrengen van licht lichamelijk let sel. De Duitsers F. J. F. en M. J. C., M. C. K. uit Scharendijke en L. M. V. uit Renesse deden aangifte van mishan deling. De politie vermoedt dat de daders afkomstig zijn uit de buurt van Rotterdam. KERKWERVE - De heer A. K. uit Kcrkwcrve werd gedupeerd doordat inbrekers in de nacht van zaterdag op zondag voor een totale waarde van ongeveer 8000 gulden aan zend en ontvangapparatuur uit zijn wo ning stalen. De woning van A. K. staat aan de provinciale weg Zierikzee-Haamste- de. De dieven namen tweezender/ont vangers mee. Een met een waarde van ongeveer 6000 gulden en een met een waarde van ongeveer 2000 gulden. SCHARENDIJKE - In de nacht van zaterdag op zondag werden van de wielen van de personenauto van H. E. uit Velthoven vier siervelgen gesto len. De schade bedraagt naar schat ting van de politie ongeveer 300 gul den, fronteerd met het bestaan van het dievenvolk. Zaterdag drongen dieven via het slaapkamerraam zijn vakan tiewoning aan de Daleboutsweg in Burgh binnen om de woning enige tijd later weer te verlaten, 950,- rij ker. Een dag eerder eigenden dieven zich een damesring toe die in de wo ning van A. Z aan de Groeneweg in Bruinisse lag. Drie mille Diezelfde dag kreeg ook het Vereni gingsgebouw in Nieuwerkerk bezoek van deze persona non grata. Beheer der J. A. S. uit Nieuwerkerk consta teerde dat er geluidsapparatuur ter waarde van drieduizend gulden was verdwenen. Dit moet eveneens op klaarlichte dag (tussen 12.00 en 16.30 uur) zijn gebeurd. Het dievenvolkje was overigens niet overal even succesvol. Nadat donderdag twee pogingen tot in braak in twee vakantiewoningen in Renesse waren mislukt, leed ook vrijdagmiddag een poging om een woning aan de wethouder Dekker straat in Brouwershaven binnen te dringen, schipbreuk. Nadat de onge node gasten voor de zekerheid enige keren hadden aangebeld probeerden zij, toen er op hun gebel niet werd ge reageerd via de achterdeur de wo ning binnen te komen. De bewoon ster van het huis, mevrouw \V. J. V. bleek tot ongenoegen van de dieven wel thuis te zijn, waardoor de dieven snel aan de haal gingen. BRUINISSE - Aan het vro lijk gewapper van de vlaggen bij de jachthaven van Bruinis se is dit weekeinde een abrupt einde gekomen toen haven meester M. tot de ontdekking kwam dat deze of gene zich op illegale wijze een goedkoop souvenirtje had toegeëigend. In de nacht van vrijdag op za terdag werden namelijk zes vlaggen met een totale waarde van 1300,- van de mast ge haald en meegenomen. Een dag lang „stroopten" de fil mers de omgeving rond de Plompe Toren af om de dagelijkse beslomme ringen van het verenvolkje voor de mens vast te leggen Dit alles in het kader van het nieuwe vogeiprogram- ma dat de NOS in samenwerking met de Vogelbescherming heeft samenge steld. Dit progi'amma, waarvan de eerste uitzending te verwachten is op woensdag 29 juni verschilt aanmer kelijk van de gebruikelijke natuur programma's. Uitgangspunt van dit nieuwe vo- gelkijkprogramma is om de kijker beelden te laten zien die deze ook zelf kan waarnemen wanneer hij er een dagje op uit trekt. Dus geen spectacu laire shots, verkregen naar maanden lang filmen en ingenieus monteren van beelden maar tonen wat de dag daarvoor met de camera is vastge legd. De Koudekerkse Inlagen, een reser vaat van de Vogelbescherming aan de voet van de Plompe Tbren is door de programmamakers uitgekozen als de locatie waar de eerste opnamen voor dit nieuwe vogelprogramma worden gemaakt. Kluten, tureluurs en diver se andere steltlopers zijn daar vanaf de weg goed te zien. Bird watch Het idee voor dit nieuwe vogelkijk- programma is voortgekomen uit het live programma Bird watch, dat in AMSTERDAM - De rechtbank in Amsterdam heeft de 45-jarige J. van der M. uit de hoofdstad veroordeeld tot een maand gevangenis wegens be zit van discriminatoire pamfletten. Bij Van der M. werden in 1983 pam fletten (ook originelen) aangetroffen van onder andere de Nederlandse Volksunie, het Nationaal Jeugdfront en de Vikingjeugd. UTRECHT - De spoorwegen ver wachten dat na het recordjaar '87 ook dit jaar de groei in het reizigersver- voer doorzet. Vorig jaar nam het rei- zigersvervoer met 5,3 procent toe tot 9,4 miljard reizigerskilometers, een record. Ook in de eerste vier maan den van dit jaar werd dat groeiper centage gehaald. ZIERIKZEE Leesprogramma Helden Het leesprogramma Helden wordt dinsdag 14 juni in bibliotheek De Stolpe mét een speciaal programma 2-ond de brandweer afgesloten. Deze afsluiting begint om 16.00 uur. On dercommandant M. van der Schee van de vrijwillige brandweer in Zie rikzee laat aan de hand van filmma teriaal zien wat een brandweerman bij het uitvoeren van zijn werk te ver hapstukken krijgt. De kinderen kun nen ook een kijkje nemen in de brandweerauto die voor deze gele genheid op het parkeerterrein staat geparkeerd. Bijwonen van deze mid dag is mogelijk op vertoon van een volle pas. Uitwisseling De provincies Zeeland en Antwer pen hebben onlangs een toeristiscjie het het voorjaar van '87 vanuit het Naardermeer werd uitgezonden. De waarderingscijfers voor dit program ma, dat in samenwerking met de BBC werd gemaakt, waren van dien aard dat besloten werd om die ma nier van programmamaken nog eens te herhalen. Het programma, dat wordt gepre senteerd door Nico de Haan wil de kijkers het gedrag van vogels tonen, zoals iedereen die tijdens een fiets tochtje of wandeling waar kan ne men. Geen uitzonderlijke tafereeltjes van een overvliegende unieke roofvo gel maar bij voorkeur beelden van mussen die een stofbad nemen. Be halve deze uitzendingen bieden NOS en Vogelbescherming de vakantievie rende vogelliefhebber de mogelijk heid om met een kleurige vogelkijk- kaart op pad te gaan. Op deze kaart staan vierendertig gebieden in Ne derland aangegeven, waar ofwel het gehele jaar door dan wel een bepaal de periode veel vogels te zien zijn. Gedurende de maanden juli en augustus, waarin de uitzendingen van dit nieuwe vogelkijkprogramma te zien zullen zijn, staat de nieuwe vo- golkijkbus van de Vogelbescherming steeds bij een van die vogelkijkpun ten. Hierin wordt voorlichting gege ven over het gebied en de vogels die daar voorkomen. Na afloop van de uitzendingen wordt steeds vermeld waar deze nieuwe aanwinst van de Vogelbescherming de eerstvolgende keer staat. Advertentie Zierikzee constructeurs/installateurs Tel. 01110-12647 Julianastraat 40, 4301 NC uitwisselingsovereenkomst afgeslo ten. Deze overeenkomst heeft tot doel dat de beide provincies zich meer be kendheid verwerven bij elkaar. De promotionele samenwerking tussen Zeeland en Antwerpen uit-zich in de uniforme lay out van de folders, waarin beide provincies worden voorgesteld. Het is de bedoeling dat de VVV's in Zeeland het Antwerpse exemplaar gaan verspreiden, terwijl de VVV-kantoren in de provincie Ant werpen op hun beurt de Zeeuwse ver sie gaan slijten. De Antwerpse folder bevat een aantal suggesties voor dag trips Mechelen, de stad Antwerpen, Pallietertocht enzovoorts) en ver- blij fsarrangementen in de stad Ant werpen of in de Antwerpse Kempen. Deze folder vol wetenswaardigheden over de bijzonderheden van het Vlaamse land is gratis verkrijgbaar bij de VW-vestigingen. Bibliobus In de dienstregeling van de biblio bus die wekelijks op Schouwen-Dui- veland rondtoert is een wijziging op getreden. In Renesse, locatie Mauritsweg, verschijnt de bibliobus voortaan op maandag en wel tussen 13.30 en 14.45 uur. Het vernieuwde rooster ziet er als volgt uit: gemeente Brouwershaven: dinsdag 13.00-14.00 uur: standplaats Kerkplein/Schuit kade. Donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur; standplaats Markt. Drie schor: Vrijdag van 14.45 tot 15.45 uur: Nieuwe Schoolstraat. Noordgouwe: donderdag tussen 13.30 en 14.15 uur: Vijverbergstraat. Schuddebeurs: woensdag van 15.30 tot 16.00 uur. Zon- nemaire: dinsdag tussen 15.00 en 15.45 uur. In de gemeente Duiveland ver schijnt de bibliobus op de volgende tijdstippen in de verschillende ker nen. Nieuwerkerk: dinsdag tussen 16.30 en 17.30 uur bij het Dorpshuis. Vrijdag van 12.45 tot 13.45 uur: Burg. van Eetenstraat. Oosterland: vrijdag tussen 16.45 en 17.15 uur aan de Markt. Woensdag van 13.00 tot 14.00 uur bij de Sporthal. Ouwerkerk: woensdag van 14.15 tot 14.45 uur aan de Ring. Sirjansland: vrijdag van 14.00 tot 14.30 uur. Gemeente Midden- schouwen: Ellemeet: dinsdag tussen 14.15 en 14.45 uur: Deensestraat. Kerkwerve: donderdag van 14.30 tot 15.30 uur: Beatrixstraat. Scharendij ke: maandag van 15.15 tot 16.15 uur: Dijkstraat. Gemeente Westerschou- BURGH-HAAMSTEDE Mevrouw H. B.-V. uit Lcid- schendam mist enkele tiental len sieraden met een totale waarde van ongeveer 30.000 gulden. De sieraden werden za terdagmiddag gestolen na een inbraak in haar tweede wo ning die in een bungalowpark aan de Haaymansweg te Haamstede staat. De dieven kwamen binnen via het force ren van de buitendeur. Zij doorzochten de hele woning en namen de waardevolle siera den mee. SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 wen: Noordwelle: maandag van 16.30 tot 17.00 uur: Ingridstraat. Renesse: maandag tussen 13.30 en 14.45 uur: Mauritsweg. Donderdag van 17.45 tot 18.30 uur bij het Postkantoor. Seroos- kerke: donderdag van 16.00 tot 16.30 uur op het Dorpsplein. Deze biblio theek op wielen bevat zo'n driedui zend boeken en een bescheiden aantal diaseries en geluidscassettes. Deze kunnen voor drie weken worden ge leend. Verlenging van de uitleenter mijn is mogelijk. HAAMSTEDE Overdracht Het nieuwe orgel dat in opdracht van de kerkvooogdij van de Her vormde Gemeente in Haamstede is gebouwd is bijna gebruiksklaar. Dit door de firma A. Nijsse uit Wol- phaartsdijk gebouwde orgel wordt vrijdag 17 juni officieel overgedragen aan de kerkvoogdij van de gemeente, waarna deze nieuwe aanwinst voor de zomerkerk in gebruik wordt geno men. Deze overdracht en ingebruik neming begint om 19.30 uur. KERKWERVE NCVB Ouderwets gezellig was het op de onlangs gehouden laatste vergade ring van afdeling Kerkwerve van de NCVB in dorpshuis 't Zuudènde in Kerkwerve. Na een welkomstwoord en enkele huishoudelijke mededelin gen gaf presidente mevrouw Hui- gens-Stoel een kort overzicht van de stand van zaken met betrekking tot het financiële project Burkina Faso. Een project voor de bouw van graan molens. De bestuursleden droegen deze avond de traditionele kleding uit Burkina Faso. Een avond uit grootmoeders tijd was het thema van de avond. Om in de stemming te ko men werden er enkele liedjes van vroeger gezongen en werden er zowel binnen als buiten spelletjes gedaan. De bijeenkomst werd afgesloten met het zingen van het Zeeuwse volks lied. Collecte De Rode Kruis-collecte heeft in Kerkwerve het mooie bedrag opgele verd van 1263,65 gulden. Collectanten en gevers hartelijk dank. NIEUWERKERK Trimloop De atletiekvereniging Delta Sport houdt in samenwerking met het wie- Iercomité in Nieuwerkerk een trim loop op zaterdag 11 juni. Elke deelne mer kan kiezen uit één tot en met zes ronden van elk 1500 meter. De start is om 15.30 uur. Inschrijving vanaf 14.30 in De Fijnproever. BRUINISSE Kijkavond Dinsdag 7 juni is er van 19.00 tot 21.00 uur een kijkavond in de ds. Pie- ter van Dijkeschool in Bruinisse. De kijkavond is bedoeld voor ouders, kinderen en belangstellenden. De groepen 1 tot en met 8 werkten aan het thema wonen: wonen op de boer derij, in de molen en in de veertigja rige staat Israël. Tijdens de kijk avond worden er ook artikelen ver kocht die met het thema te maken hebben. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan de school. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaanstuitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-14417 of 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 42.25; per jaar 161,20; losse nummers 1 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW. Aanrijdingen zondag SCHARENDIJKE/WESTENSCHOUWEN/BRUINIS- SE - De vierjarige T. F. uit Duitsland is zwaargewond overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam nadat hij zondagmiddag bij het plotseling oversteken van de weg door een personenauto werd aangereden. Dat gebeurde zondag op de Rijks- gensplaat die daar met zijn personen- weg 57 die over de Brouwersdam bij auto, met een vaart van ongeveer 80 Scharendijke loopt. Het jongetje was kilometer per uur, kwam aanrijden met zijn ouders en enkele familiele- kon, ondanks krachtig remmen, een den naar het Noordzeestrand geweest aanrijding niet meer voorkomen. Het dat tegen de Brouwersdam aanligt. slachtoffertje werd door de auto de De campers van de familie stonden berm ingeslingerd. Hij werd per am- aan de Grevelingenzijde van de Brou- bulance overgebracht naar het Rode wersdam geparkeerd. Toen men daar Kruisziekenhuis te Zierikzee en van terug naar toe liep rende het kind on- daaruit naar Rotterdam. De auto van der de ogen van zijn familie onver- P. v. K. werd middenvoor beschadigd, wacht de rijbaan op. P. v. K. uit Ooit- ZIERIKZEE - Een filmploeg van de NOS heeft zijn oog laten vallen op de Koudekerkse Inlagen, het natuurge bied rond de Plompe Toren voor het maken van opnamen voor het nieuwe vogelkijkprogramma dat woensdag 29 juni om 19.30 uur via Nederland 3 wordt uitgezonden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3