Staatssecretaris Ginjaar-Maas onthult gastvrijheidsbeelden agenda Geslaagd muziekfestival van Nut en Uitspanning Zonnemaire WATERSTANDEN Aanrijding Westenschouwen Afscheid van VUT-ters op feestelijke bijeenkomst Rijkswaterstaat 2 Staatssecretaris N. J. Ginjaar-Maas (rechts) onthulde de gastvrijheidsbeeldjes bij de Hostellerie in Schuddebeurs. Kunstenaar Ad Braat (links) kijkt toe. Aandacht voor begrip gastvrijheid tijdens jubileumviering Hostellerie SCHUDDEBEURS - Gastvrijheid. Dat stond centraal tijdens een informele bijeen komst ter gelegenheid van het tienjarig jubileum van de Hostellerie Schuddebeurs. Gastvrijheid was ook het thema dat de Zierikzeese kunstenaar Ad Braat hanteerde bij het scheppen van twee bronzen beeldjes die geplaatst zijn bij de entree van de Hostel lerie. De beeldjes werden onthuld door mevrouw dr. N. J. Ginjaar-Maas, staatssecreta ris van onderwijs. Eigenlijk was het de bedoeling dat Ginjaar bij deze handelingen geas sisteerd zou worden door twee zich onderscheiden hebbende leerlingen van het leerlingenstelsel van de Stichting Vakonderwijs Horeca (SVH). ,,Ik had dan ook graag naast Anita Huys ook Johan Berkvens ver welkomd. Maar die zit in Schudde beurs in Zeeuws-Vlaanderen", aldus eigenaar J. Arkenbout. Consolideren ,,We zijn hier tien jaar geleden op heel kleine schaal begonnen", aldus Arkenbout. „We hebben echter kans gezien onze faciliteiten gaandeweg uit te breiden en te verbeteren. We hebben een uitgebreide en zeer trou we klantenkring opgebouwd. En ik denk dat we de situatie zoals die nu is moeten consolideren". Arkenbout zette vervolgens het be dienende personeel in het zonnetje. „Ik ben zelf ook op 16-jarige leeftijd in de bediening begonnen, dus ik weet waar ik het over heb". Arkenbout stelde dat er het nodige veranderd is in het horeca-onderwijs. „Het gaat er nog steeds om het de klant naar de zin te maken, maar de verdere invulling van de taak van het bedienend personeel is toch veel ver anderd. Naast sociale vaardigheden is het bijvoorbeeld ook nuttig de mo derne talen te kennen. En het horeca- onderwijs heeft goed ingespeeld op die nieuwe eisen", aldus Arkenbout. Keihard werken „Eén ding is niet veranderd", stelde Arkenbout. „Het is nog steeds kei hard werken en dat is ook een aspect van het werk-dat niet te veranderen is. Ik heb weieens de indruk dat het allemaal weieens te mooi wordt voor gespiegeld". Ter verfraaiing van de entree van de Hostellerie, en als een eerbetoon aan het bedienend perso neel gaf Arkenbout Ad Braat op dracht twee beeldjes te maken. Het ene beeldje symboliseert de' oude, traditionele gastheer. De gast heer als vertrouwensman. Het ande re beeldje wuift de vertrekkende gasten uit. Arkenbout: „Ik heb de in druk dat Braat een zekere ironische ondertoon in die beeldjes gelegd heeft". Na de korte toespraak van Arken bout begaf het gezelschap van geno digden zich naar buiten en onder een stralend zonnetje mocht staatssecre taris Ginjaar-Maas vervolgens de beeldjes onthullen, geassisteerd door Anita Huys en onder het toeziend oog van kunstenaar Ad Braat en de overi ge genodigden. Het pand waarin de Hostellerie ge vestigd is dateert uit de zeventiende eeuw en heeft, voorzover men dat heeft kunnen nagaan, altijd een pu blieksfunctie gehad. Het pand fun geerde als tolhuis, herberg en cen trum van de Pinksterkermissen. „Van oudsher dus een gastvrij huis zonder drempels ingesteld op het ont vangen van mensen. Een geëigende plaats van samenkomst", aldus de ju bileumuitgave Kroniek van Schudde beurs. Het echtpaar Arkenbout betrok het pand in 1977 na een rigoreuze ver bouwing. En daar heeft men het niet bij gelaten. Er verrees onder andere een geheel nieuwe dependance met acht dubbele kamers en in 1984 werd een nieuwe vleugel aangebouwd. In totaal beschikt het hotelgedeelte van de Hostellerie nu over 50 bedden. Verder beschikt men over twee goed geoutilleerde zalen voor 20 tot 50 per sonen, verschillende terrassen en een luxe ingericht restaurant met open haard en een serre-restaurant. Ter ge legenheid van het tienjarig bestaan heeft men een feestelijk menu samen gesteld dat gedurende het hele jubi leumjaar 1988 aan de kaart wordt toe gevoegd. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF HAARLEM - Het Haarlems Dag blad heeft minister-president Lub bers verzocht om openbaarmaking van zijn notitie die betrekking heeft op de afschaffing van de WIR. De pre mier weigerde afgelopen woensdag dit stuk aan de Tweede Kamer ter in zage te geven. De krant vindt dat Lubbers op grond van de Wet Open baarheid van Bestuur (WOB) ver plicht is het document, dat bekend staat onder de naam non-paper, toch openbaar te maken, zo maakte de krant vrijdag bekend. UTRECHT - Een deel van de bodem van het rangeerterrein van de Neder landse Spoorwegen in het havenge bied de Botlek is verontreinigd door fenol, een brandbare en bijtende stof die in de chemische industrie wordt gebruikt als halfprodukt. Dat ge beurde toen vrijdagochtend twee goe derenwagons tegen elkaar aan botsten en de zijsluiter van een van de wagons open schoot. WESTENSCHOUWEN - Zondag middag vond ook bij Westenschou wen een aanrijding plaats. Geen per soonlijke verwondingen hierbij maar wel twee behoorlijk beschadig de personenauto's. De voertuigen van A. B. uit Zierikzee en mejuf frouw M. L. uit Renesse kwamen met elkaar in botsing op de kruising La- geweg/Kommertjesweegje te Westenschouwen. Beide auto's wer den aan de linkerzijde beschadigd omdat zij elkaar op de kruising schampten. In Bruinisse was de schade nog wat groter. De personenauto's van W. B. uit Rotterdam en M. W. uit Radeform- walt (Duitsland) moesten worden weggesleept na een botsing op de kruising Beursstraat/Oudestraat om ongeveer 12.45 uur. W. B. die op de Beursstraat reed, zou geen voorrang hebben verleend aan M. W. die de kruising opreed vanuit de Oude straat. De auto van W. B. bleek total loss en ook de auto van M. W. moest worden weggesleept. Er waren geen persoonlijke verwondingen. Vervolg van pagina 1 blaasmuziek gelardeerd met tromge roffel. Vanaf de gymzaal, de camping van M. van Leersum, woninginrich ting Paauwe en de boerderij van P. Vis trokken Oosterlands Fanfare, de drumband en majoretten van Apollo uit Brouwershaven, Luctor et Emergo uit Renesse, Crescendo uit Dreischor, Nieuw Leven uit Ouwerkerk, Kunst en Eer uit Zierikzee, Nu met Hope (Bruinisse) en Oefening en Uitspan ning uit Nieuwerkerk richting sport veld, waar het korps van Nut en Uit spanning reeds gereed stond voor het gezamenlijk concert. Dit gezamenlijke concert dat onder leiding stond van G. Voogt, dirigent van Nut en Uitspanning en M. C. M. Rievers, tamboer-maïtre van de drumband van Nut en Uitspanning bestond uit een viertal werken, waar onder onder meer de Zonnemairse Jubileum Mars, door H. J. Everwijn in 1973 ter gelegenheid van het eeuw feest van deze Zonnemairse harmo nie geschreven. Ook de prille majo rettes uit Brouwershaven gaven tussen de marsen door een staaltje van hun kunnen ten beste. Hier en daar nog wat aarzelend, maar met veel overgave werden de pasjes ge maakt. Omdat niet alle eilandelijke mu ziekgezelschappen over dit stuk be schikten en omdat deze mars geheel afgestemd is op de bezetting van Nut en Uitspanning moesten het bestuur en de, dirigent van Nut en Uitspan ning hier en daar nog wat bijschaven om de partituur geschikt te maken voor dit gezamenlijke optreden. Zo moest de partij voor hobo nog geheel worden „uitgedokterd" door dirigent Gerrit Voogt. Repeteren Aan dit gezamenlijke optreden na men een paar honderd, in kleurige uniformen gestoken muzikanten deel. En dat zonder dat ze ook maar één keer met zijn allen hadden gere peteerd. Dat was overigens niet te merken aan de uitvoering van de vier marsen die wei-den uitgevoerd en die met name door het grote aantal muzi kanten indruk maakten op het pu bliek. Een hele klus zo bleek achteraf uit de woorden van dirigent Gerrit Voogt, die voordat de eerste maat was geslagen geen idee had hoe goed de op het sportterrein verzamelde muzi kanten de muziek onder de knie had den. Traditioneel Na dit massale optreden verzorg den de deelnemende gezelschappen vanaf de twee muziektenten, die voor deze gelegenheid op het sportveld waren neergezet een optreden van zo'n twintig a dertig minuten. Tot in de avonduren klonk er op het sport veld muziek van de klassieke groot meesters Schubert, Brahms, Gerswin en Handel. Dit afgewisseld met mo derner en luchtiger werk als La Bam ba, Hava Nagila, the Young Ama- deus, May Way en het Superstar Fes tival met werken van Boy George, Mi chael Jackson en Lionel Ritchie bood een afwisselend geheel, dat het pu bliek tot aan het eind toe vasthield. Nadat dit concert door Nut en Uit spanning met onder andere het fees telijke getinte muziekstuk Music of the Royal Fireworks van Handel was afgesloten richtten alle ogen zich op de Zierikzeese showband Rust Roest. Net teruggekeerd uit Luxemburg kampte de band met bezettingspro blemen. Dit weerhield hen echter niet om op het sportterrein een boei end spektakel te laten zien, waarmee deze showband bewees de nodige kwaliteit in huis te hebben. Na al dat gemusiceer buiten ver plaatste het feestgedruis zich naar de grote tent waar het Belgische trio Telstar voor de dansmuziek zorgde. De eilandelijke muzikanten en hun aanhang hadden nog wat energie vor deze feestavond opgespaard, getuige de grote animo om een dansje te ma ken. De dansvloer was dan ook te klein om all? liefhebbers van een wals, tango of foxtrot te herbergen. Ook werden omstreeks half tien de prijswinnaars van de loterij bekend gemaakt door burgemeester C. Slab- bekoörn. De hoofdprijs, een reische- que ter waarde van 250,- werd gewonnen door de eigenaar van cafe taria 't Centrum uit Zierikzee. SCHUDDEBEURS - TEL. 0111(M6255 Vervolg van pagina 1 spreek niet zonder emoties als ik zeg dat ik trots ben iets te mogen zeggen tegen deze drie mensen", aldus Von Eugen. „Jullie waren een exponent van betrouwbaarheid" Von Eugen stelde altijd met veel plezier met de drie te hebben samengewerkt. Onzekerheden „En als ik dan hoor van bezuinigin gen en afslankingsoperaties bij Rijkswaterstaat maak ik me wel eens zorgen", aldus Von Eugen. „Als aan nemer is het makkelijk werken met een team met zulke betrouwbare mensen, wie volgt dit team op? „In ons werk heb je te maken met veel onzekerheden. Deze drie waren voor mij de zekerheden", aldus Von Eugen. Na zijn toespraak volgde een muzikaal intermezzo door R. Houben en consorten. Op de melodie van het aloude Beatles-succes Yellow Subma rine brachten zij een lied opgedragen aan Schippers. „Jij gaat met de VUT en wij zijn in de put". Op de wijze van De hefdertjes lagen bij nachte volgde het tweede en laatste lied. Overweldigend Namens de drie VUT-ters werd ver volgens een kort dankwoord uitge sproken door Schippers. „Dit is over weldigend. Het is toch een dag waar je lang tegenaan kijkt. Maar Tjebbe (Visser, red.) heeft al gezegd wat we moeten gaan doen met onze vrije tijd, dus dat zal wel lukken", aldus Schip pers. „Tjebbe heeft het een uitdaging ge noemd. Dat zeggen ministers die aan de kant gezet zijn en dan ergens an ders een baantje krijgen ook: Ik zie dit als een uitdaging. Maar het ver schil is dat wij vrijwillig opstap pen", aldus Schippers. Hij haalde verder nog wat anecdotes uit de kast en besloot met een dankwoord aan de echtgenotes: „Want het is altijd weer goed gekomen". Scheele, Schippers en Vos waren niet de enigen die afscheid namen van Rijkswaterstaat. Met ingang van 1 juli 1988 wordt het bouwbureau Stormvloedkering Oosterschelde op geheven. Vier van de werknemers van dat bouwbureau werden op de bijeenkomst uitgezwaaid: J. van der Wielen, D. Bal, E. DekkerenT. Scher- penisse. Mohikanen Zij werden toegesproken door J. C. Huis in 't Veld, hoofd van de afdeling waterbouw van de directie Sluizen en Stuwen. „Els Dekker is wat mij be treft een van de laatste der Mohika nen. Zij was hier als één van de eersten en haar naam was voor mij synoniem met het projectsecretari aat". Ook voor de anderen had Huis in 't Veld een persoonlijk woord, en een presentje, in petto. „Maar we nemen eigenlijk mede afscheid van een hele boel anderen", aldus Huis in 't Veld. De rij sprekers werd afgesloten door W. J. Hoogenraad, voorzitter van de personeelsraad. „Het is een misverstand dat er wat mis is met zij die blijven. Voor mij zijn jullie de besten", aldus Hoogenraad. Met de toespraak van Hoogenraad was het 'officiële' gedeelte van de feestelijke bijeenkomst achter de rug. Tijden en standen volgens getijdctafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Springtij: 2 juni Actuele informatie over afwijkingen: 01184-14420 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 7 juni 09.55 154 3.35 -171 22.05 120 16.10 -122 7 juni 08.35 149 02.20 -158 21.05 115 15.25 -109 7 juni 10.10 168 03.35 -180 22.20 133 16.15 -130 7 juni 10.00 173 3.35 -182 22.20 138 16.15 -133 Het eilandelijke muziekfestival leverae niet alleen veel luistergenot, maar ook vrolijke gezichten op! (toto: Joop van Houdt). Tot en met 30 juni Neeltje Jans Delta Expo. Fototentoonstelling 'Schouwen-Duiveland'. Naast foto's ook overvloeiende dia-presentatie. Maandag 6 juni Zierikzee Stadhuis. Commissie onderwijs. 20.00 uur. Brouwershaven Stadhuis. Vergadering van advies commissie voor onderwijs. 20.00 uur. Dinsdag 7 juni Nieuwerkerk J. A. Gaanderse. Veldbijeenkomst. 9.30 uur. Woensdag 8 juni Zierikzee 's Landskamer. Algemene vergade ring waterschap. 09.00 uur. Aan de Manhuisstraat. Teken- en kleurwedstrijd De Lichtboei. 13.30 uur. Stadhuis. Commissie publieke wer ken. 19.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen over milieu. 19.30 uur. Oosterland Excursie vereniging voor bedrijfs voorlichting. Vertrek Even Buiten. 18.15 uur. Bruinisse Rondom Kerkplein. Eerste seizoen weekmarkt. Van 8.00 tot 13.00 uur. Donderdag 9 juni Zierikzee Grote Kerk. Opening tentoonstelling Zeeuwse Musea tentoongesteld. Om 16.00 uur door gedeputeerde G. de Vries-Hommes. Stadhuis. Commissie ruimtelijke or dening, industrie, toerisme en recrea tie. 19.30 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Commissie algemene zaken. 15.30 uur. Vrijdag 10 juni Zierikzee St. Willibrordusschool. .Fancyfair. Vanaf 19.00 uur. Bruinisse Werkbezoek Statenfractie PvdA aan gemeente Bruinisse. 09.30 uur. Zaterdag 11 juni Zierikzee Verkoping boeken in de Stolpe, ope ningsuren. St. Willibrordusschool. Fancyfair. Vanaf 13.00 uur. Scharendijke Bethlehemplein. Bazar/rommel- markt ten bate van de Nederlandse Hervormde kerk. 09.00 uur. Dreischor Kern. Brandweerwedstrijden. 08.30 uur. Ouwerkerk Vanaf sportveld. Wandeltocht SV Ouwerkerk. 18.30 uur. Goes Jeugdsociëteit 't Beest. Concert van The Jack of Hearts. 22.00 uur. Zondag 12 juni Bruinisse Dorpshuis. Afsluiting Goed nieuws club. 17.00 uur. Maandag 13 juni Zierikzee Avondvierdaagse van start. Dinsdag 14 juni Zierikzee Bibliotheek De Stolpe. Afsluiting leesprogramma Helden. 16.00 uur. Zonnemaire A. J. den Boer. Veldbijeenkomst. 9.30 uur. Zaterdag 18 juni Kerkwerve Kern. Bazar/rommelmarkt. Hele dag. Dinsdag 21 juni Scharendijke W. M. A. van de Weele. Veldbijeen komst. 9.30 uur. Vrijdag 24 juni Brouwershaven Grote Kerk. Optreden Handbell rin gers and singers. 20.00 uur. Woensdag 29 juni Nieuwerkerk J. A. Gaanderse. Veldbijeenkomst. 9.30 uur. Vrijdag 1 juli Brouwershaven Markt. Markt met attracties en oude ambachten. Zaterdag 2 juli Brouwershaven Grote Kerk. Koorconcert Maria Mag- dalena Kantorij. 20.00 uur. Dinsdag 5 juli Zonnemaire A. J. den Boer. Veldbijeenkomst. 9.30 uur. Zaterdag 9 juli Brouwershaven Markt. Braderie De Brouwse Dag. Vanaf 10.30 uur. Dinsdag 12 juli Scharendijke W. M. A. van de Weele. Veldbijeen komst. 9.30 uur. Brouwershaven Grote Kerk. Orgelconcert. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2