c Nut en Uitspanning- kan terugzien op geslaagd muziekfestival Zeeuwse zendingsmiddag levert vier mille op Eenaede Mmrust isdebasis voorenerae ovö 1 i Voor de laatste keer feestelijke bijeenkomst in directiekantoor Sluizen Stuwen op Neeltje Jans DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> lMf pa DEURLOO ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Gastvrijheid Film Dirigent Tafeltennis Gastvrijheid. Met dat thema in het achterhoofd De NOS is bezig met filmopnames in het ..Zoals de zon de bloemen kleurt, zo kleurt mu- De jonge tafeltennisser Paul de Graaf uit Zie- maakte Ad Braat twee beeldjes voor de Hostel- Schelphoekgebied. Er komt een nieuwe serie ziek het leven". Dat is de lijfspreuk van Jaap rikzee zoekt het hogerop. Hij verruilt het Zierik- lerie. Ze werden onthuld door dr. N. J. Ginjaar- natuurprogramma's. (Pag. 3). Knuist. Een dag op stap met de dirigent zeese Scaldina voor Hotak in het Brabantse Maas. (Pag. 2). (Pag 5). Hoogerheide. (Pag. 6). MAANDAG 6 JUNI 1988 144ste jaargang Nr. 24347 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Waar de spraak ophoudt begint de muziek. E. T. A. Hoffmann Uit alle hoeken kwamen de muzikanten tevoorschijn, op weg naar het sportveld van Zonnemaire, waar het eilandelij- ke muziekfestival werd afgewerkt. (Foto; Joop van Houdt) Ter gelegenheid van 115-jarig bestaan ZONNEMAIRE - Voor een ouwetje van 115 mag je wel alles uit je trompet, klarinet, fluit of trommel halen, ze ker als dat ouwetje, in dit geval Nut en Uitspanning uit Zonnemaire zelf nog een aardig deuntje meehlaast in het eilandelijk muziekgebeuren, dat dit weekeinde een hoogtepunt beleefde tijdens het eilandelijke muziek festival dat in verband met het jubileum van Nut en Uit spanning op de sportvelden van Zonnemaire werd ge houden. De wortels van dit eilandelijke mu ziekfestival liggen bij datzelfde Nut en Uitspanning. Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan kon Schou- wen-Duiveland in 1973 kennismaken met een nieuw fenomeen: een eilan delijk muziekfestival. In de daarop volgende jaren is dit dankzij de me dewerking van de andere eilandelijke muziekgezelschappen uitgegroeid tot een jaarlijks terugke rend spektakel dat - en dat bleek ook Zendingsgebeuren centraal in Zierikzee ZIERIKZEE - ..De belangstelling voor de zending en de bereidheid om deze te steunen bepaalt of er sprake is van een bloeiende kerk". Afgaan de op deze woorden van dominee B. de Graaf zit het op Schouvven-Duive- land wel goed. De zendingsmiddag die dit jaar in de Christelijk Gerefor meerde kerk in Zierikzee werd ge houden leverde voor de zending een bedrag van vierduizend gulden op. Nadat deze zendingsmiddag eerder in Haamstede ('86) en Kerkwerve ('87) werd gehouden hadden de zendings commissies van Schouwen-Duive- land dit jaar hun oog laten vallen op de Christelijk Gereformeerde kerk in Zierikzee. Doel van deze jaarlijkse middagen is niet alleen om geld voor de zending bijeen te brengen maar ook om de aandacht op het zendings gebeuren en de noodzaak ervan nog eens onder de aandacht van de lidma ten te brengen. Allerhande Voor deze gelegenheid had de en tree van dit kerkgebouw wel iets weg van een ..winkel van sinkel". In deze hal lagen tal van boeken, waaronder het zendingsboek van de Zierikzeeë- naar J. C. van Beveren dat eind '86 verscheen. een aantal pakken wasmiddelen, truitjes, sokken, siga ren en potten en pannetjes uitgestald met het doel te worden verkocht om zodoende de zendingskas wat te spek ken. Voor datzelfde doel had een aan tal bakgrage dames zich verdienste lijk gemaakt met het bakken van cake en bolussen die bij de koffie werden verkocht. Het grootste ge deelte van het bedrag zou echter via de colledte worden bijeengebracht. Dit bedrag, zo'n vierduizend gul den in totaal komt hoofdzakelijk ten goede aan de zending in al zijn facet ten. Daarnaast wordt ook geld gere serveerd voor Israël en de evangelisa tie in België, waar middels financië le middelen een bijdrage wordt gele verd aan het voortbestaan van pro testants-christelijke scholen en ker ken. Behalve het inzamelen van gelden was deze middag ook bedoeld om aandacht te vragen voor het zen dingswerk. Volgens dominee B. de Graaf die deze middag opende met het lezen van een aantal verzen uit Openbaringen bepaalt die belang stelling voor de zending en de bei- reidheid om deze te steunen of er in derdaad sprake is van een bloeiende en levende kerkgemeenschap. Met een oproep om de liefde voor de zen Ter gelegenheid afscheid VUT-ters en opheffing Bouwbureau Stormvloedkering NEELTJE JANS - Gezelligheid was troef in het direc tiekantoor Sluizen Stuwen op Neeltje Jans. Ter gele genheid van het afscheid van drie VUT-ters en vier man personeel van het bouwbureau dat per 1 juli opgeheven wordt was een feestelijke bijeenkomst belegd in het kan toor. Voor de laatste keer want het gebouwtje wordt bin nenkort geveld door de slopershamer. ,,De bouw van de Stormvloedkering was een uitdaging. Jullie staan voor een nieuwe uitdaging. De VUT betekent een nieuwe fase voor jullie", aldus ir. Tj. Visser, hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat in de directie Sluizen Stuwen. én stil te krijgen. Geen zwaarwichti ge toespraken maar met anecdotes doorspekte speeches. Reacties uit de zaal en muzikale bijdragen onder steund met karikaturale tekeningen. Voor de laatste keer kwam een groot aantal medewerkers van de voormali ge hoofdafdeling Waterbouwkundige werken West te Burghsluis bijeen. moristische toespraak inct de opmer king dat ondanks het feit dat de drie VUT-ters allemaal totaal verschil lende mensen zijn er toch altijd een goede samenwerking met hen heeft bestaan. De toespraak van D. von Eugen van de aannemerscombinatie Dosbouw was wat ernstiger van toon. ,,Ik vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's De stemming in het directiekantoor was opperbest en het kostte de nodi ge moeite om alle mensen in de zaal Advertentie deze keer weer - heel wat liefhebbers van een stukje blaas- en trommelmu- ziek op de been brengt. In verband met het feit dat Zonne maire honderdvijftien jaar geleden zijn eigen, zij het bescheiden muziek gezelschap kreeg, werd dit eilandelij ke muziekgebeuren opnieuw in Zon nemaire gehouden. Bestuur en leden van Nut en Uitspanning hadden er menig vrij uurtje voor opgeofferd om alles op tijd in kannen en kruiken te hebben voor dit festival waaraan alle eilandelijke muziekgezelschappen, met uitzondering van Con Amore uit Noordgouwe en De Witte van Haem- stede, deelnamen. Even na half vier klonk uit alle hoeken van het dorp vrolijke vervolg pagina 2 Lattenbodem, spiraal, boxspring of een natuurlijk waterbed. Met die keus legt u de basis voor komfort en gezondheid. De Bedderie specialist geeft u graag persoonlijk advies. A L I S T DE BEDDERIE SPECIALIST WEET ALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST. tiLr HARINGVUETPLEIN 4 ZIERIKZEE Tel. 01110-12946 Stempel Hoofdingenieur-directeur ir. Tj. Visser sprak als eerste de VUT-ters, ing. J. Scheele, C. W. Schippers en M. C. Vos, toe. Jullie tijd bij rijkswater staat is een tijd geweest die een stem pel op jullie leven heeft gedrukt. Nu staan jullie voor een nieuwe uitda ging", aldus Visser. „Uitdagingen zijn in ieder leven nodig. Ze V2*agen alles wat je hebt". Visser kenschetste Vos als een bij zonder trouw medewerker. „Maar ook zuunig. En dat is een goede, Zeeuwse, menselijke eigenschap", al dus Visser. Vos mocht uit handen van Visser een wekradio in ontvangst ne men. Schippers werd door Visser om schreven als 'een Zeeuw die Hollan der geworden is'. „En ik heb hem ook leren kennen als iemand die zeer kri tisch tegenover jongere medewerkers staat, al liet hij dat niet altijd even duidelijk blijken. Hij was ook niet altijd even zakelijk, maar het was wel een trouw en ijverig werker", al dus Visser. Hij bood Schippers een doos met aquarellecr-benodigdbeden aan. Samenwerking Scheele tenslotte kreeg van Visser het predikaat 'een serieuze man die werkte aan het lot van u allen'. „Het is eigenlijk niet goed onder woorden te brengen", aldus Visser. „Ik heb be grepen dat de heer Scheele veel be langstelling heeft voor de wielrenne rij". Iemand uit de zaal. „Dan toch om nae to kieke zeker". Scheele kreeg oen videoband met daarop anderhalf uur wielrennen aangeboden. Visser besloot zijn korte maar hu- 1 1 Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Perioden met regen Toenemende bewolking en overdag perioden met regen. Een noordelijke wind 4 tot 5, toenemend meest 6 Beaufort. Minimurnterrfp'eratuur ko mende nacht 10 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 10 juni: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noord 3 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min. temp.: 11 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: variabel 3 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: variabel 3 HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het komend etmaal wordt ons weer bepaald door een la gedrukgebied boven Midden-Europa. De komende nacht neemt vooral in het oosten van het land de bewolking toe. morgeiioverdag gevolgd door re gen. In het westen is de neerslagkans aanzienlijk kleiner. Het kwik loopt morgen op tot een graad of 16 en er staat een matige wind, kracht 3 a 4, uit noord tot noordoost. Na morgen neemt dc hoeveelheid zon geleidelijk toe en de kans op re gen af Het wordt ook langzaam iets warmer. Aan het eind van de week komen de middagtemperaturen rond de 22 graden te liggen. ding te laten opbloeien besloot De Graaf zijn betoog, waarna het kinder koor De Sjofar de aanwezigen vocaal bezighield. Na dit muzikale intermezzo vertel de dominee C. D. Affourtit over het zendingswerk in de praktijk. Affour tit, onlangs teruggekeerd uit de Afri kaanse binnenlanden (Vendaland) heeft na 12,5 jaar trouwe dienst een punt gezet achter zijn bestaan als zen deling. Affourtit vertelde in het kort waaruit het zendingswerk in Venda land bestaat. Gezondheidszorg en evangelieverkondiging zijn belang rijke zo niet de belangrijkste steunpi laren van het zendingswerk van de Christelijk Gereformeerde Kerk daar. Affourtit concludeerde verder dat in Vendaland nu het moment is aangebroken waarop de „buitenlan ders" het roer geleidelijk aan over kunnen geven aan de eigen mensen. In de komende tijd zal de aandacht, meer dan voorheen het geval was ko men te liggen op het vormen van ka der voor het vrouwenwerk. Ofschoon er nog vele noden gelenigd moeten worden en er wat dat betreft nog heel wat zendingswerk te doen valt wees Affourtit erop dat er in Vendaland wel sprake is van armoede, maar dat die lang niet zo schrijnend is als vaak wordt voorgesteld. In de Christelijk Gereformeerde kerk in Zierikzee werd dit weekeinde de Zeeuwse zendingsmiddag gehouden Veel aanwezigen luisterden naar de ervaringen van dominee C. D. Affourtit, onlangs teruggekeerd uit Vendaland. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1