Uit de oude prentendoos LiTC-Zierikzee huldigt kampioens- eams op regenrijke laatste dag Parcours Ronde van Nieuwerkerk is zwaarder dan vorige jareii NIEUWSBODE Geslaagde kringwedstrijd voor de LR en PC Bru Frans Timmerman wint eerste binnenwaterwedstrijd ERIKZEESCHE NIEUWSRODE Dinsdag 31 mei 1988 Nr. '24344 7 BRUINISSE - De LR en PC Bru hield een geslaagde kring wedstrijd, opgeluisterd door de Schouwse Ruiters, Westelijk Schouwen en Bru. Er namen 7 pony's en 10 paardencombinaties aan deel. Door de paarden werd de mogelijkheid om twee proeven te rijden dankbaar aangeno men. Ook enkele combinaties toonden hun springkunsten in een par cours opgezet door Anton Hanse, die goed werden beloond. Ook in de B-dressuur, gejureerd door Korteweg-Maris en De Priester viel een flink aantal winstpunten. Bij de pony's 3 met name: le plaats Annemieke Klom- pe met Rakker (Schouwse Ruiters 125 pnt.). Eveneens 125 punten voor Rosemarie Pons met Johnny (van Bru), goed voor een 2e plaats. De 3e plaats ging eveneens naar een Schouwse Ruiter combinatie Marit de Vrieze met Hatif Naitre 124 pnt., 4e werd Rozemarijn de Leeuw met Maja (Sch. Ruiters met 117 pnt.), 5e Rianda v. d. Velde met Carolien (Sch. Ruiters met 115 pnt.), 6e plaats Roslin Prager met Mister Nilsson (Sch. Ruiters met 111 pnt.), 7e Annemarie Schalk wijk met Anouska (Bru met 102 pnt.). De eerste dressuurproef van de paarden verliep beter dan de tweede. Carla Bal met Rapsodie (Bru) eindigde met een score van 129 pnt. Op de eerste 'plaats, ge volgd door de Schouwse Ruiter combinatie Ragonda den Boer met 124 punten, die haar broer Willem den Boer naar de derde plaats verwees met 123 punten, beiden op Wodan. Marian Jumelet startte voor de eerste keer op haar jonge paard Cheval, en werd vier de met 122 pnt. Co Quartel met Riddertje (Schouwse Ruiters) en Ellen de Vries-Stroo met Corona van (West. Schouwen) deelden de vij.de plaats met 120 pnt. Magda Smits met Rocky van Bru en Greet Breen met Adelheid (West. Schouwen) kregen de zevende plaats met 118 pnt., Els van Star- kenburg met Zeppos (Bru) werd negende met 117 pnt., en op de tiende plaats eindigde Co Quartel met Antigoon (Schouwse Ruiters met 115 pnt.). Bij de tweede proef van de paar den veroverde de Schouwse Ruiter combinatie (die maar liefst zes keer startte op deze dag) Co Quar tel met Antigoon de eerste plaats met 125 pnt., en met Riddertje de tweede plaats met 118 pnt. Derde werd Ragonda den Boer met Wo dan (Schouwse Ruiters) met 116 pnt., en haar broer Willem den Boer ook op Wodan werd vierde met 115 pnt. Twee West. Schouwen combinaties deelden de vijfde plaats, nl. Greet Breen met Adel heid en Ellen de Vries-Stroo met Corona met 113 pnt. De zesde plaats ging naar twee Bru combi naties met 112 punt., nl. Carla Bal met Rapsodie en Magda Smits met Rocky. Els van Starkenburg eindigde op de negende plaats met 107 pnt. Springen Het springen werd door drie po ny's en twee paarden combinaties opgeluisterd. Uitslagen pony's: 1. Marit de Vrieze met Hatif Naitre van de Schouwse Ruiters, 2. Anne marie Schalkwijk met Johnny van Bru, 3. Annemieke Klompe met Rakker van de Schouwse Rui ters. Uitslagen paarden: 1. Co Quar tel met Antogoon, 2. Co Quartel met Riddertje van de Schouwse Ruiters. Jet derde kampioensteam dat uit- i/am in de zesde klasse mixed speel- tegen tennisvereniging Duiveland. ;t team van LTC-Zierikzee, Marleen Vlieger, Maruja Speelman, Marco i-els en Ronald Huisson promoveert ar de vijfde klasse. Marco Geels •rd in de leeftijdscategorie tot 13 ir Zeeuws districtskampioen. Glansrijk Jviixed team I van LTC had eigenlijk n één puntje genoeg om in aanmer- ng te komen voor de promotie- :dstrijd op 12 juni. Maar Roxane eelman, Miriam Quartel, Michel Vlieger en Hans Minnaar maakten meer van. In heren-enkel maakte chel de Vlieger korte metten met Akkermans: 6-2, 6-4. Hans Min- ar versloeg A. Boon met 6-2, 7-5. iriam Qartel en Roxane Speelman dden evenmin moeite met hun eenbergse opponenten: 6-2, 6-0 en 6- [5-4. Verschoore, Gerrit van Splunder en René Schimmelpenninck zorgde zij voor een 6-2 overwinnning op TSJ., Van Splunder had geen enkele moeite met TSJ-speler Van Stee: 6-1, 6-3. Ook Schimmelpenninck versloeg zijn op ponent in het herenenkel met overtui gende cijfers: 6-1, 6-4. In het damesen kel won Verschoore van Van der Merwe: 6-0, 6-3. Viergever moest met 2-6, 4-6 de overwinning laten aan Van der Kuijl. Van Splunder en Schim melpenninck daarentegen maakten in het herendubbel korte metten met het duo Van Stee/Oltmans: 6-2, 6-2. Verschoore en Viergever dolven in het damesdubbel het onderspit tegen Van Stee en Van der Kuijl: 0-6, 6-4 en 4-6. Verschoore en Schimmelpen ninck schreven vervolgens het eerste gemengd dubbel moeitelooos op hun naam door met 6-1, 6-2 van R. van Stee en Ch. van Stee te winnen. Vier gever en Van Splunder wonnen het tweede gemengd dubbel met 6-2, 6-4 van Van der Merwe/Oltmans. Minnaar en De Vlieger versloegen het herendubbel vervolgens het io Akkermans/Boon met 7-6 en 6-3. jartel en Speelman hadden in het imesdubbel drie sets nodig om hun ermacht aan te tonen: 6-2, 5-7 en 6- Een driesetter werd ook de ge- engd dubbelstrijd tussen Quar- l/Minnaar en Mangnus/Akker- ans: 6-1, 5-7 en 6-4. Speelman en De ieger hadden ook drie sets nodig a Miljimo/Mangnus op de kniëen krijgen: 6-2, 3-6 en 6-4. Het derde kampioensteam, uitko mend in de zesde klas Mixed teams en bestaande uit Marleen de Vlieger, Maruja Speelman, Marco Geels en Ronald Huisson, speelde tegen ten nisvereniging Duiveland. Geels en Huisson wonnen beiden hun partijen in het herenenkel van respectievelijk Van der Pol en Van Dijke terwijl ook Speelman en De Vlieger hun partijen in het damesenkel tegen Van der Cin- gel en Van Dijke in winst omzetten. In het damesdubbel moesten Bij het tweede mixed-team verving Speelman en De Vlieger met 3-6, 3-6 arleen Viergever de geblesseerde in het stof bijten tegenover Van der jtrid Verspeek. Samen met Martine Cingel en Pronk. Geels en Huisson Het eerste mixed-team werd kampioen en krijgt de kans om te promoveren naar de derde klasse. Het mixed-team zesde klasse is automatisch gepromo veerd naar de vijfde klasse. Op de foto ontbreekt het tweede 'mixed-team vierde klas. Ook zij werden kampioen in hun poule. den zich door in het eerste gemengd dubbel met 6-4, 4-6 en 6-4 van Van der Cingel en Van der Pol te winnen en in het tweede gemengd dubbel maakten Speelman en Geels korte metten met J. van Dijke en W. van Dijke: 6-4, 6-2.. De verdere uitslagen: Zierikzee mixed III-De Schelde: 3-5, Heren Zierikzee-Kruiningen: 2-4, Junioren Zierikzee-Roosendaal: 3-5 en tenslot te Zierikzee 35plus-Steenbergen: 1-5. Ondanks overvloedige regenval wer den alle partijen uitgespeeld en zette LTC-voorzitter D. Dool alle kampioe nen in de bloemetjes. lichel de Vlieger ongeslagen ZIERIKZEE - Op een regenrijke laatste competitiezon- ig huldigde LTC-Zierikzee haar kanipioensteams na de edstrijd tegen Steenbergen. Twee mixed-teams van de iwn Tennis Club Zierikzee krijgen op 12 juni de kans 11 promotie te maken en te verhuizen van de vierde klas iar de derde klas. Beide teams lieten er op deze laatste eeldag geen twijfel over bestaan en wonnen beide ansrijk van hun opponenten. Team I versloeg Steen- :rgen met duidelijke cijfers: 8-0. Team II speelde uit en uurde TSJ in Goes met 6-2 naar huis. gingen in het herendubbel met 0-6, 5- 7 ten onder tegen Van Dijke en Van der Pol. De Vlieger en Huisson revancheer- Lustrumviering zaterdag 11 juni ZIERIKZEE - Bovenstaande foto dateert van 31 januariJ930. Het verscheen in het oude Ons Zeeland. Op de foto Zierikzee, dat als derde klasser Walcheren op eigen terrein klopte met 4-2. Met een beetje scherp oog kan gesignaleerd worden, dat enkele spelers met pet (en een enkele zelfs met das) op de foto zijn gegaan. Simpele tenues en bedenkelijke voetbalschoenen. Maar ja, van sponsoring was indertijd nog geen sprake. Wat dat aangaat zijn de tijden zeker veranderd.9Deze week ondertekent vv Zierikzee het driejarig sponsor contract. ZIERIKZEE - De binnenwatercompetitie van de HSV Oosterschelde ging an start aan het Kaaskenswater bij Zierikzee. Ondanks het miezerige weer iel de vangst niet tegen want de 60 deelnemers wisten 51 bovenmaatse en 1 ndermaatse vis op het droge te brengen, waarvan John Berrevoets en Eddy mit er elk vier voor hun rekening namen. Typerend was ook dat de afmeting an de gevangen paling groter was dan in voorgaande jaren; een verheugende ntwikkeling. Ook viel op dat van de drie pareoursgedeelten waar de wed- trijd werd vcrvist het stuk achter de gebouwen van Rijkswaterstaat het este was en dat is ook wel eens anders geweest. Hier werd van begin af aan al een altje gevangen, terwijl Cees Verheij- n hier zelfs een forel wist te landen. )e hengelaars die aan de overkant -an Kaaskenswater nabij de ijsbaan iengelden moesten echter twee uren vachten voordat de vis enige activi- eit begon te vertonen maar toen rolgden de beten elkaar ook snel op. Jet derde parcoursgedeelte, bij de in- iders bekend als de ..paardenwei" nders vaak de beste plek was nu onduit slecht. Frans Timmerman, 'issend nabij de ijsbaan, zag nadat lij reeds twee palingen had weten te bemachtigen, enkele seconden voor •iet eindsignaal zijn dobber razend snel weglopen. Eerst dacht hij met ten grote forel te maken te hebben naar al spoedig bleek een karper het jas gegrepen te hebben. Gelukkig !vist Frans nog op tijd de slip van zijn polen los te draaien zodat de karper ;een kans kreeg de lijn af te zwem- ipen. Na enige tijd gelukte het de vis in iet schepnet te krijgen. Bij de weging )leef de wijzer op 2785 gram steken, vaardoor Frans Timmerman nu te kens de leiding in het klassement om Ie grootste vis van Marco Kramer heeft overgenomen. Hierna werd de vis weer voorzichtig in zijn element teruggezet waarna hij met een ferme slag van zijn krachtige staart het ha- zepad koos. De uitslag luidt: 1. F. L. Timmer man 2873 punten (588 voor het klasse ment aangezien maximaal 500 pun ten per vis wordt toegekend); 2. C. A. Verheijen 360. 3. J. C. Berrevoets 320; 4. I. Hilleman 305; 5. S. den Boer 295; 6. J. Bruggeman 250; 7. mevr. G. Smit 230; 8. R. Timmerman 195; 9. W. C. A. Dekker 185; 10. A. J. Verwest 175; 11. E. W. Smit 170; 12. Arjan Rossen 170 (eerste junior); 13. M. Kramer; 14. W. Meerdink 150; 15. L. Bolier 150. De volgende binnenwaterwedstrijd is aanstaande vrijdagavond. Het ver trek is om 18.30 uur vanaf de Balie te Zierikzee. Jeugdzeehengclkampioenschap De hengelsportvereniging van Schouwen-Duiveland organiseerde op de nationale hengeldag een zee- hengelkampioenschap voor de jeugd. Door andere evenementen viel de deelname iets tegen. Voor de jongens en meisjes die aan deze wedstrijd deelnamen, was dit evenement echter een succes. Er werd gevist tussen Zie rikzee en Ouwerkerk (bij het Stelle tje) en de vangst was goed. De lengte van de gevangen vis werd genoteerd en aan het eind van de wedstrijd op geteld. Men viste in twee categorieën nl. tot en met 11 jaar en van 12 tot en met 15 jaar waarbij Marian Verloo en Theo v. d. Meer als winnaar eindig den en zich dus een jaar lang jeugd- zeehengelkampioen(e) van Schou- wen-Duiveland mogen noemen. Na afloop van de wedstrijd reikte de voorzitter van de HSV Oosterschelde, dhr. A. Vroegop, de ereprijzen en de prijzen uit. Voor alle jeugdige henge laars was er een prijsje. De uitslag van dit jeugdzeehengelkampioen- schap luidt als volgt Categorie t/m 11 jaar Kampioene Marian Verloo 195 cm; 2. Patrick v. d. Bijl 132 cm; 3. Peter Kloet 118 cm; 4. Maurits Wandel 79 cm; 5. Arjan Hanson 44 cm. Categorie van 12 t/m 15 jaar Kampioen Theo v. d. Meer 223 cm; 2. Marcel v. d. Bic 219 cm; 3.' Pascal Timmers 198 cm; 4. Lcnnard van Po peren 141 cm; 5. Patric Timmers 135 cm; 6. Johnny Hillebrand 107 cm; 7. Johan Vorwcst 85 cm; 8. Erik de Vries 65 cm; 9. Colinda Wandel 36 cm. In totaal werd meer dan 25 meter vis gevangen. Opmerkelijk was ver der de hulpvaardigheid tussen deze jeugdige hengelaars, die zich steeds bereid toonden om elkaar te helpen. Voor de jeugdige hengelaars is er op zaterdag 9 juli tc 's-Hecrenhoek de volgende wedstrijd nl. het Neder lands kampioenschap zeehengelen. Men kan zich hiervoor opgeven bij J. P. Lepoeter, Dreef 33 te Kapelle (tel. 01102-2146). ronde is 1500 meter. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Anton Stout- jesdijk, Kerkring 6 in Nieuwerkerk. Inschrijving is ook mogelijk op de dag van de trimloop zelf en wel in ca fetaria De Fijnproever. Financieel De beurt is alleen nog aan Renesse, Bruinisse en Zierikzee om haar wie lerronde te organiseren. Nieuwer kerk heeft alles op het organisatori sche vlak achter de rug. Stoutjesdijk vertelt daarover, dat het organiseren wel meevalt, maar dat het financiële gedeelte (sponsoring) wat meer moei te kost. Toch is de organisatie daarin geslaagd. Ze is in zee gegaan met de middenstand van Nieuwerkerk, Zie rikzee, Renesse en Bruinisse. AVIGNON - De Frangaisc Jeannie Longo heeft maandag de eerste Daup- hiné Liberé voor dames gewonnen. De wereldkampioene zegevierde zo wel in de tijdrit over 2,5 kilometer als in de etappe over 37 kilometer. Haar landgenote Cecile Odin eindigde in bet algemeen klassement op de twee de plaats. De Rondemiss van Nieuwerkerk, Mary Stoutjesdijk. NIEUWERKERK - Het is aan Nieuwerkerk om het spits af te bijten voor de vier wielerrondes op Schouwen- Duiveland. Onder de naam de Ronde van Nieuwerkerk wordt zaterdag 11 juni het startsein aan de Kerkring in Nieuwerkerk gegeven. Deze ronde wordt voor de vijfde keer gehouden. Een lustrumviering voor de organisatie. Aan de start staat ongeveer zestig wielrenners een zwaar parcours te wachten. „Vorig jaar hadden we een minder zwaar parcours, maar dat is nu aanzienlijk zwaarder ge worden", vertelt voorzitter Anton Stoutjesdijk van het Wielercomité Nieuwerkerk. Een aantal bekende namen, die za terdag 11 juni aan de start staan zijn Heddie Nieuwdorp, John de Crom, Peter en Nico van de Klundert, Thijs Fase en Wies van Donge. „Helaas kan de eilandelijke favoriet Tbon van der Steen om privé-redenen niet mee doen. Hij zit momenteel in Enge land". Verleden jaar streek De Crom met de eer van de Ronde van Nieu werkerk. Het parcours is 1500 meter lang. Dat komt na 67 rondes neer op 100 ki lometer. De huldiging van de drie winnaars wordt dit jaar gedaan door de 20-jarige Ronde Miss, Mary Stout jesdijk, uit Nieuwerkerk. Zij wordt aangekleed door Agnes Mode uit Zie rikzee en de haarverzorging komt voor rekening van Marco Holm, even eens uit Zierikzee. Voordat de renners van start gaan wordt er de gehele dag een volledig programma afgewerkt, dat zich voornamelijk aan de Kerk ring afspeelt. Het programma wordt geopend met een braderie waar verschillende kramen het plein bij de kerk zullen vullen. De muzikale medewerking komt van de Boerenkapel. Atletiek vereniging Delta Sport verzorgt naast de wielerronde ook een spor tief programma, dat om 15.30 uur be gint. „Zij begint eigenlijk met een soort warming-up voor de wielren ners over het parcours", aldus de voorzitter. De jaren voorheen was het parcours niet zo heel erg veel voorzien van bochten. Daar gaat dit jaar verande ring in komen. „Om de vaart er een beetje uit te halen, hebben nu wat an dere straten in het parcours opgeno men. Zo ontstaat een sterk parcours", stelt Stoutjesdijk. Als het startsein om 17.30 uur is gegeven gaan de ren ners de Burgemeester Van Veenstraat in en vervolgens de Deltastraat, Unastraat, Ooststraat, Achterstraat en daarna weer de Kerkring. Nieuw daaraan is, dat in plaats van de Post- straat nu een deel van de Burgemees ter van Veenstraat en van de Del tastraat wordt gefietst. De trimmers van Delta Sport kun nen de afstanden 1500, 3000, 4500, 6000, 7500 en 9000 meter lopen. Eén

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7