Anywave-festival met zeer groot aantal acts 'Nu kan ik alvast wennen voor ik hier kom wonen' C Uitblijven gemeentelijke nota emancipatiebeleid roept vragen op bij adviescommissie welzijn DE ZIERIKZEESCHE COURANT Auto van de weg geraakt Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Verhuur Kabel Bekers Parcours Beter Wonen begint dit jaar nog met het verhu- Het Brouwse gemeentebestuur kan in principe Een stukje geschiedenis over de zilveren be- Het parcours van de Ronde van Nieuwerkerk ren van kamers. (Pag. 2). akkoord gaan met de komst van kabel-tv. kers van Zierikzee. (Pag. 5). is dit keer zwaarder dan voorgaande jaren. (Pag. 3). (Pag. 7). DINSDAG 31 MEI 1988 144ste jaargang Nr. 24344 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Als een lange baard een teken van wijsheid is, dan zijn de bok en.de geit bijzonder wijs. Renart Het hoeft geen dikke pil te zijnmaar het kan toch minstens wel een raamwerk zijn Amazing Stroopwafels ZIERIKZEE - „Ik kan me voorstellen dat er prioritei ten gesteld worden maar uit het uitblijven van de nota emancipatiebeleid leid ik af dat vrouwenemancipatie politiek kennelijk niet urgent is". Dat stelde commissie lid H. Gilden-van Geesbergen tijdens de vergadering van de adviescommissie welzijnsbeleid van de gemeente Zie rikzee. In de vorige vergadering heeft de adviescommis sie aan het college van b en w van de gemeente Zierikzee geadviseerd op korte termijn met een nota emancipatie beleid op de proppen te komen. Tot op heden is er echter nog niets van gekomen. Commissievoorzitter J. Groen stel de dat het uitblijven van de nota emancipatiebeleid alles te maken heeft met de grote werkdruk die na het vertrek van de' gemeentevoor lichtster ontstaan is op de afdeling welzijn. ,,Dat moet u niet zien als on wil. Er is gewoon nog geen tijd voor geweest". Raamwerk Hoewel de commissieleden wel be grip op konden brengen voor de si- BURGH-HAAMSTEDE - Door on bekende oorzaak raakte automobi list C. L. de H. uit Middelburg in de nacht van maandag op dinsdag met zijn auto van de weg. Het ongeluk deed zich voor op een recht stuk weg vlak voor de Storm vloedkering. Volgens de politie viel uit de sporen af te lezen dat de auto geleidelijk aan in de berm terecht ge komen is. De auto van De H. raakte aan de voorzijde beschadigd. tuatie werd toch door iedereen aange drongen op een zo snel mogelijke tot standkoming van de nota. ,,Het hoeft toch geen dikke pil te zijn", aldus Gil den. ,,Er kan toch wel een raamwerk opgezet worden. Ik denk dat je je niet moet verschuilen achter 'geen tijd'. Het is niet goed om dit te laten. We moeten dit nu doorzetten". Commissielid M. R. de Jong-van Loos stelde nog wel vertrouwen te hebben in het emancipatiebeleid van de gemeente Zierikzee. „En ik denk dat zo'n nota ook wel korter kan dan de twintig a-viertjes die mevrouw Gilden voor ogen heeft". De Jong benadrukte dat niet geaar zeld moet worden om in deze gebruik te maken van de kennis en deskun digheid van emancipatiewerkster Ineke Sturm. Commissielid J. T. Sijs- werda-Bos schaarde zich achter die opmerking en stelde dat men het op stellen van de nota emancipatiebe leid niet langer uit moet stellen. Tijd Alleen commissielid C. Bij de Vaate nam binnen de commissie een afwij1 kend standpunt in. „Ik zie de nota emancipatiebeleid als een onderdeel van de welzijnsnota", aldus Bij de Vaate. Commissievoorzitter Groen nam de gelegenheid te baat om nog eens te benadrukken Jat het opstel- ZIERIKZEE - Negentien regionale acts, twee landelijk bekende formaties en de popdichter Willem Woelwater vormen gezamenlijk de editie 1988 van het Anywave-festival in jongerencentrum Brogum te Zierikzee. Menig popliefheb ber heeft de data vrijdag 24 en zaterdag 25 juni al geprikt in de agenda. De ongetwijfeld belangrijkste bliek naar zich toe. Dat gebeurt zeese Havenplein (ongeveer 15.00 act is Earth and Pire met lead- °iet alleen binnen de muren van uur). De popdichter Willem Woel- zangeres Jerney Kaagman. Naast Brogum, maar ook op het Zierik- water treedt ook zaterdag op haar activiteiten als voorzitter van de BV Pop is ze volop in de weer met haar onlangs nieuw ge formeerde band. Opvallende aan winst is oud-Kayak voorman Ton Scherpenzeel, die de keyboards bespeelt. Datzelfde doet John Pistor. Ab Tamboer speelt (haast vanzelfsprekend) de drums en Age Kat gitaar. Earth and Fire hoort ongetwij feld tot de meest succesvolle bands uit de Nederlandse popge schiedenis. De doorbraak van de formatie is al in 1969 met de single Seasons. Sindsdien werden er met grote regelmaat hits geprodu ceerd. Te denken valt aan golden oldies als Memories, May be to morrow, May be tonight en Love of live. Na een stille periode komt de band als geen ander terug met de grote hit Weekend. Dat nummer leverde de band nummer 1-note- ringen in Duitsland, Zwitserland, Denemarken en Portugal. De tweede bekende act is die van de Amazing Stroopwafels. Geen onbekend duo in Zierikzee want enige tijd geleden was het nog in de Gekroonde Suikerbiet. Amazing Stroopwafels maakt mo derne nummers van levensliede ren als De Vlieger, Ome Kobus en de Dievenwagen. Het duo is voor alles komisch en trekt veel pu- Earth and Fire. Dagverzorgingsprojeet in De Wieken wordt voortgezet met geld van provinciaal bestuur bij de officiële start van het project, zijn het vijf mensen. Afkomstig uit Bruinisse, Dreischor, Kerkwerve en Zierikzee. Dat aantal kan, door de toezegging van de provincie, gaan uit groeien tot maximaal 12 per dag. „Dat komt omdat we de dagverzor- ging nu niet meer hoeven op te van gen met onze eigen mensen en finan ciële middelen", aldus De Wieken directeur P. D. Markesteijn. Voor Tan- ny Goedegebure betekent het een uit breiding van haar part-time baan met ongeveer acht uur. Of ouderen al dan niet in aanmer king komen voor dagverzorging vervolg pagina 2 (Earth en Fire al op vrijdag) en wel omstreeks 16.00 uur. len van een beleidsnota tijd kost, veel tijd. „En dat moet ook want een nota moet zorgvuldig opgesteld worden", aldus Groen. „Ik ga hier niets belo ven. De werkachterstand op de afde ling welzijn wordt steeds groter en het wordt wel augustus voordat er een nieuwe voorlichtingsfunctiona ris komt". Wel zegde Groen toe dat bekeken zal worden of er niet iemand in het kader van een werkverruimende maatregel tijdelijk benoemd kan worden om mee te helpen die achter stand weg te werken en /of te werken aan de nota emancipatiebeleid. Com missielid Gilden maakte van de gele genheid gebruik om chef afdeling welzijn L. J. Lagendijk een brochure met de titel 'Emancipatiewerk in uit voering' aan te bieden. Dagverzorging in De Wieken. (Foto: Joop van Hoitdt) ZIERIKZEE - „Ik vind het wel leuk hoor. Ik praat hier met de mensen en ik maak tekeningen. Het liefst zou ik hier komen wonen. Maar nu kan ik het alvast wennen. Want je moet natuurlijk ook veel afstaan als je voorgoed thuis weggaat". De 80-jarige mevrouw M. A. van de Meet uit Kerkwerve is een van de vijf ouderen die een of twee maal per week een dagje naar het verzorgingshuis De Wieken te Zierikzee wordt ge bracht. Om daar met leeftijdsgenoten te babbelen, onder begeleiding te wandelen, aangepaste gymoefeningen te doen, spelletjes te doen of mooie dingen te maken. Kort om om deel te nemen aan het dagverzorgingsprojeet. Een nieuwe mogelijkheid voor het opvangen van ouderen die zelfstandig wonen maar die naast eventuele al bestaan de huishulp wat extra begeleiding of aandacht nodig hebben. Anderhalf jaar geleden ging een dergelijk project op eigen initiatief van het bestuur van De Wieken van start. Men wilde er ervaring mee op doen. Sinds één mei is het dagverzor gingsprojeet officieel. Want het pro vinciaal bestuur heeft laten weten bijna 37.000 gulden per jaar beschik baar te stellen voor het financieren van één dagverzorgingsprojeet op Schouwen-Duiveland. Eén project De vier verzorgingshuizen in de re gio en de Stichting Welzijn Ouderen hadden gezamenlijk twee projecten aangevraagd. Met de bedoeling hier mee in elk verzorgingshuis een dag per week de mogelijkheid van dag verzorging te creëren. Het provin ciaal bestuur besliste anders. Er werd één project, ofwel twee dagen per week aan dagopvang toegewezen. Na gezamenlijk overleg besloten de be sturen van de vier bejaardencentra op Schouwen-Duiveland dat die bei de dagen het beste in De Wieken kun nen worden gerealiseerd. „Daar heeft men al ervaring én er is een activitei tenbegeleidster die de mensen mede kan opvangen", aldus Ruud van dei- Weide van de Stichting Welzijn Oude ren die de aanvrage begeleidde. Wanneer er ook in de Westhoek on deren blijken te zijn, voor wie een dergelijke voorziening gunstig zou werken, bestaat de mogelijkheid om ook in verzorgingshuis Duinoord mensen via dagverzorging op te van gen. (Overigens is het dagverzor gingsprojeet weer wat anders dan de dagbehandelingen die onlangs in verpleeghuis De Corncliastichting van start gingen. In de Cornelia wor den mensen opgevangen die ver pleegkundige hulp nodig hebben.) In De Wieken gaat het dus om zelf standig wonende ouderen die wat ex tra begeleiding en aandacht nodig hebben. „Dat kan tijdelijk zijn na een eigen ziekenhuisopname of tij dens de ziekenhuisopname van een familielid. Na het verliës van een partner of ter overbrugging van de periode voor zij definitief worden op genomen in een verzorgingshuis. Hot kan een manier zijn om uit een perio de van apathie en eenzaamheid te ko men", aldus activiteitenbegeleidster Thnny Goedegebure. Zij houdt zich in De Wieken voor een belangrijk deel bezig met de opvang van de ouderen die 'een dagje komen'. Dat begon anderhalf jaar geleden met één oudere uit Zierikzee en nu, Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Een enkele bui Vannacht passeert een storing met veel bewolking en enige tijd regen. Morgenochtend volgt er nog een en kele bui en morgenmiddag zijn er pe rioden met zon. Overwegend matige wind uit westelijke richtingen. Mini mumtemperatuur komende nacht 10 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/rn zaterdag 4 juni: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: zuidwest 4 Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 1 juni Zon op 05.25, onder 21.52 Maan op 23.56, onder 05.18 2 juni Zon op 05.24, onder 21.54 Maan op onder 06.18 Laatste Kwartier: 7 juni (08.21) Temperatuur kustwater: 14 graden. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Zomerse temperaturen, daar hoeven we tot en met het ko mend weekend niet op te rekenen. Vo rige week donderdag stond er op gro te hoogte boven ons land nog een krachtige zuidelijke luchtstroming. Nu is dc stroming omgebogen naar het westen en dat betekent een grote invloed van de Oceaan. Storingen die uit het westen komen aanzetten hou den de regenkansen de hele week aan de hoge kant. In het weekend kan het bekende Azorenhogedrukgebied een uitloper ontwikkelen richting Engeland. Mis schien dat ons land daar al iets van gaat merken. Of dat het begin is van een periode met stabieler en warmer weer kan op dit moment nog niet worden beoordeeld. De eilandelijke bands, die heb ben toegezegd deel te nemen zijn Izziidinini, RF Band, Different Style, Past tense, De Daltons, Spuit 13, Dust, Hangman jury, FAF, The Noise, TSE, Café Noir, Straight, Stormy Monday, Ran dan, Billy's Session, Band X, White Lady en Grote stappen, snel thuis. Bezoekers moeten zich ove rigens niet verbazen in verschil lende bands zelfde personen tegen te komen. De Zierikzeesche Nieuwsbode komt tegen de tijd met de exacte informatie over alle optredens.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1