Schouwen-Duiveland trofee in priizenkast van SKNWK-elftal Eindstanden zaalvoetbal NIEUWSBODE De ongekroonde keizer twijfelt SCO is gedegradeerd Voetbaltoernooi Oosterland 6 Nieuwerkerk verrassend bovenaan ZIERIKZEE - Het twaalfde toernooi om de Schouwen-Duiveland trofee, dat zaterdag op het sportpark Den Hogen Blok te Zierikzee werd gehouden, heeft met het Nieuwer- kerkse SKNWK een verrassende winnaar opgeleverd in de A-poule. Op de uiteindelij ke overwinning van de afdeling-eerste klassers viel door de concurrentie niets af te dingen, daar de trofee terecht kwam bij het team dat hier de meeste aanspraken op mocht maken. Van de favoriete KNVB-teams viel vooral het team van het in eigen huis spelende Zierikzee geweldig door de mand. Verbazingwekkend was het dat een vereni ging dat met haar le elftal in de 2e klas van de KNVB uitkomt, haar 2e elftal reserve 2e klas KNVB speelt en haar A-junioren in de interregionale competitie uitkomt (zeg ge en schrijve zo'n 40 spelers) nog niet in staat is een elftal te laten aantreden dat zich volwaardig met de dorpsclubjes kan meten. a- t Het team van het Nieuwerkerkse SKNWK, verrassend winnaar van de Schouwen-Duiveland trofee. Voor aanvoerder Kees Verkaart, met nog drie spelers van het le elftal wel precent, moet het wel diep te leurstellend zijn geweest dat hij nu met een stelletje ongeregeld volledig in z'n hemd werd gezet. Wij vragen ons af, of de spelers er enig begrip voor kunnen opbrengen dat men ook enige verplichtingen heeft tegenover de sponsor(s) en dat men niet alleen met de hand open moet staan als er wat uit te delen valt. Bruse Boys was evenmin op komen draven, om eens te laten zien hoe er in de 3e klas van het zaterdagvoetbal gespeeld wordt. Na een minder gelukkige start, drie ne derlagen van 1-0 op rij, hielden de jongens van de Boys het gezellig. Zonder uit de band te springen „dron ken zij een glas (limonade), en lieten verder alles zo als het was". Mevo, Brouwershavern en Duive- land lieten zich van hun goede kant zien en presteerden naar behoren. Met SKNWK was Mevo het enige team dat in de A-poule geen neder laag moest incasseren. In de B-poule ging de overwinning naar het Scha- rendijkse ZSC, dat Renesse net een puntje voor wist te blijven. Evenals in de voorgaande jaren legde het team van het ZAV beslag op de 3e plaats, nog voor het naar de 2e klas gepromoveerde Ouwerkerk en de combinatie van Dreischor en Zonne- maire. In de zg. finalewedstrijden tussen de teams uit de poule A en de poule B viel maar een verrassing te noteren, nl. de 3-0 overwinning van het ZAV-team op het tot dan toe niet onverdienstelijk spelende Brouwers haven. Voor wat de organisatie van het toernooi betreft was deze bij de com missie van het zomeravondvoetbal in goede handen. Stipt, volgens het vastgestelde schema, kon het pro gramma precies op tijd worden afge werkt. Op het sportieve vlak lever den de deelnemende ploegen een belangrijke bijdrage dat er geen en kele wanklank werd vernomen. Des te meer viel het te betreuren dat er toch nog enkele personen waren wel ke. zich geroepen voelde om spelers te benaderen om hen te proberen over te halen van vereniging te gaan ver anderen. Niet zonder reden gaven en kele clubbestuurders hun misnoegen hierover te kennen. Het toernooi om de Schouwen-Duiveland trofee is al tijd gezien als een afsluiting van het voetbalseizoen, een reünie van voet ballend Schouwen-Duiveland die dan op een dag in het jaar gezellig bijeen zijn. Buiten onze regio is men wel eens jaloers geweest op het organiseren van een dergelijk toernooi. Door ver schillende oorzaken, waarbij de eens zo geprezen eensgezindheid in de re gio op het spel staat, is het momen teel nog zeer de vraag of het toernooi om de Schouwen-Duiveland trofee nog een lang leven is beschoren. Voor aan het slot tot de prijsuitreiking werd overgegaan liet de voorzitter van de commissie zomeravondvoet bal van het rayon Zierikzee Rinus de Vos het toernooigebueren nog eens in korte trekken de revue passeren. Betreuren In de eerste plaats betreurde hij het, dat de verenigingen WIK en DFS, om verschillende redenen, ver stek hadden laten gaan. Mede gezien het uitstekende weer, en de voortref felijke sfeer zowel in het veld als langs de lijn sprak hij van een ge slaagde sportdag. Woorden van dank richtte hij tot de mensen van het Ro de Kruis, afd. Zierikzee, de scheids rechters, de organiserende commis sieleden, de heren J. Snijders en C. Berrevoets welke belangeloos hun medewerking verleenden en Sport- huis Zierikzee voor het beschikbaar stellen van de shirts voor het ZAV- team. De prijsuitreiking werd hierna verricht door de regio-voorzitter Joop de Wit, die alle verenigingen in het bezit kon stellen van een prijs. De officiële eindstanden van de zaalvoetbalcoinpctitie van het sci- zoen 1987/1988: lc klas Cargonet 22 9 2 11 95- 91 20 Bijmakelaardij22 8 2 12 55- 78 18 Toren Boys 20 17 0 3 135- 64 34 PZEM 22 7 2 13 71- 92 16 Dc Steeg 19 14 0 5 102- 41 28 Droptiek 22 7 2 13 54- 87 16 Jonker 20 12 3 5 78- 50 27 Braber Groenv.22 3 2 17 64-121 8 V. d. Ven 20 11 2 7 66- 49 24 Knippie 22 3 2 17 52-115 8 Sporth. Z'zce 20 10 2 8 94- 79 22 Schorpioen 19 8 2 9 76- 93 18 3c klas Zeelandia I 20 8 0 12 82- 94 16 Mevo I 20 5 6 9 61- 77 16 Nola Boys 20 18 2 0 152- 30 38 Bruse Boys 19 6 4 9 72- 73 14* Dreischor 20 13 2 5 99- 68 28 Krayestein 20 2 5 13 43-103 9 Zeelandia II 20 11 3 6 76- 54 25 De Wig 19 3 0 16 46-163 4* Dakkie's Bar 20 10 4 6 93- 75 24 Mevo II 20 11 2 7 89- 85 24 2e klas Werkplaats 20 7 2 11 72-111 16 Pannekoekh. 19 4 9 6 85-110 14" Stella Boys I 22 17 4 1 107- 45 38 PJZ 18 6 2 10 58- 87 12' Kerkwerve 22 14 4 4 80- 48 32 Coen Honig II 20 4 3 13 65-101 11 WIK 22 15 1 6 122- 51 31 L en O 17 5 2 10 53- 96 10« Coen Honig I 22 13 4 5 79- 49 30 Stella Boys II 20 2 2 16 55- 96 6 ZZ'72 22 10 4 8 75- 77 24 Pinky Boys 22 10 3 9 91- 88 23 2 pnt. in mindering iets meer in haar mars te hebben dan de Brouwenaren. Hans Rotte, weer goed voetballend, gaf Duiveland weer voorsprong (1-2) waarna André van den Berge de eindstand op 1-3 kon bepalen. Bruse Boys-SKNWK 0-1 De ontmoeting tussen Bruse Boys en SKNWK gaf twee ploegen te zien die elkaar bitter weinig toegaven. Door de verdediging goed gesloten te houden slaagden de Nieu werkerkers erin de Bruse aanvallers aan banden te leggen. Erwin Theunisse (volgend seizoen Zierikzee) scoorde voor SKNWK de winnende treffer waar mee de derde overwinning in succes sie kon worden geboekt. Zierikzee-Mevo 1-1 In de Zierikzeese derby tussen de zondag- en de zaterdagclub werden de puntjes broederlijk gedeeld (1-1). Over het geheel genomen kreeg Mevo in deze wedstrijd de beste mogelijk heden. Al vrij snel wist Mevo door Marco Bij de Vaate voorsprong te ne men (0-1). Lang zag het er ook naar uit dat dit de eindstand zou worden. Uit eindelijk was het Rini Verwest die er nog in slaagde de stand in evenwicht te brengen (1-1). Zierikzee-Bruse Boys 1-0 In de openingswedstrijd van het toer nooi, tussen de twee KNVB-vereni- gingen, was het nog niet duidelijk dat beide elftallen een ondergeschik te rol zouden gaan spelen. Van enig krachtsverschil was nauwelijks spra ke en beide teams waren dan oök na aan elkaar gewaagd. Willem Weber scoorde voor Zierikzee de windende treffer, wat na later zou blijken ook de enige poule-overwinning zou bete kenen. Brouwershaven-IYIevo 1-1 Brouwershaven gaf het Zierikzeese team uitstekend partij. Met een door Olivier Vèrwest gescoord doelpunt zag het er lang naar uit dat Mevo de winst ging binnenhalen. Pas in de al lerlaatste minuut wist Berfr van den Bos voor de Brouwenaren nog een puntenverdeling uit het vuur te sle pen (1-1). Duiveland-SKNWK 0-2 In de streekderby tegen Duiveland kwamen de Nieu werkerkers al direct voortreffelijk uit de startblokken. Hoewel de Oosterlanders uitstekend partij gaven bleek SKNWK aanval lend toch net iets meer in haar mars te hebben. Nadat Erwin Theunisse de score had geopend (0-1) wist hij ook de overwinning veilig te stellen (0-2). Bruse Boys-Brouwershaven 0-1 In deze wedstrijd werd het al duide lijk, dat Bruse Boys geen hoge ogen ging gooien in het toernooi. Het in het juist beëindigde seizoen naar de 2e klas gedegradeerde Brouwersha ven had zelfs het beste van het spel. Met een doelpunt van Arjan Visser kwam de overwinning terecht bij de ploeg die hierop de meeste aanspraak mocht maken. Mevo-Duiveland 1-0 Mevo en Duiveland ontliepen el kaar niet zo veel. Het Zierikzeese team wist zich wel iets betere sco- ringsmogelijkheden te scheppen waarvan Marco Saman (volgend sei zoen weer spelend voor Zierikzee) er een wist te benutten (1-0). SKNWK-Zierikzce 3-0 In de wedstrijd tegen zaterdagafde- lings le klasser SKNWK werd het team van Zierikzee overduidelijk met de neus op de feiten gedrukt. De Nieuwerkerkers, toch uit technisch oogpunt beschouwd niet direct een hoogvlieger, waren duidelijk de bete re ploeg, wat in een alles zeggende 3-0 overwinning tot uitdrukking kon worden gebracht. Michel Flik weert opende de score (1-0), door Adrie Mat- thijsse werd het met een schitterend doelpunt 2-0, waarna Jan Tierie, ook al met een gave treffer, voor een 3-0 eindstand zorgde. Brouwershaven-Duivcland 1-3 Na twee keer aan het kortste eind te hebben getrokken zorgde Duiveland in de ontmoeting tegen Brouwersha ven, waarvan het in het volgend sei zoen de plaats in de le klas heeft overgenomen, voor een verrassende 3-1 zege. André van den Berge wist de Oosterlanders voorsprong te geven (0- 1), waarna Arjan Visser de stand weer recht wist te trekken (1-1). Dui veland bleek aanvallend hierna toch V? 4mm v&' Te IhrrrrU IHH Het elftal van ZSC uit Scharendijke dat beslag wist te leggen op de trofee van de afdelingsteams. Duiveland-Bruse Boys 2-2 Duiveland en Bruse Boys hielden elkaar in deze Duivelandse derby goed in evenwicht. Tonny van den Berge ópén^e voor de Boys de score (0-1). Bruse-Boys liet hierna de kans liggen om de voorsprong tot 2-0 op te voeren daar Jacob van den Berge zijn ingeschoten strafschop door doelman Sjaak Verhoek gestopt zag. Uit een vrije trap bracht Jaap Brekelmans de stand hierria in evenwicht (1-1), waar na Hans Rotte de Oosterlanders een 2-1 voorsprong wist te geven. Theun de Ronde zorgde uiteindelijk voor de 2-2 puntenverdeling. SKNWK-Mevo 1-1 Met de 1-1 puntenverdeling tegen Mevo was SKNWK er al zo goed als zeker van, dat het voor de eerste keer voor een jaar in het bezit zou komen van de Schouwen-Duiveland trofee. Beide ploeg gaven elkaar in een aan trekkelijke wedstrijd uitstekend par tij. Michel Flikweert kopte de Nieu werkerkers naar een 1-0 voorsprong waarna Marco jSaman de stand weer in evenwicht wist te brengen (1-1). Brouwershaven-Zierikzee 2-1 Ook tegen Brouwershaven kon het Zierikzeese team het niet klaren. Uit een door Arjan Visser benutte straf schop konden de Brouwenaren voor sprong nemen, waarna Visser de voorsprong tot 2-0 wist op te voeren. Rini Verwest bracht de achterstand nog terug tot 2-1, maar de winst gaf Brouwershaven niet meer uit han den. Zierikzee-Duiveland 1-2 Een met veel inzet spelend Duive land haalde tegen Zierikzee de volle winst binnen. De Oosterlanders na men door Hans Rotte voorsprong (0- 1), welke door Rini Verwest weer on gedaan werd gemaakt (1-1). Adrie Bal scoorde voor Duiveland de winnende treffer (1-2). SKNWK-Brouwershaven 1-1 Brouwershaven stond in deze wed strijd voor de onmogelijke opgaaf om SKNWK van de eerste plaats te ver dringen daar het met zes doelpunten verschil moest winnen. Voor de Nieu werkerkers was er geen vuiltje meer aan de lucht en door Coen Brekel mans kon het zelfs voorsprong nemen (1-0). Brouwershaven slaagde er door Arjan Visser in de score nog gelijk te trekken (1-1), maar daar Mevo een iets beter doelsaldo had zat er voor de Brouwenaren niet meer in dan de derde plaats in de poule. SKNWK 5 3 2 0 8-2 8 Mevo 5 1 4 0 4-3 6 Brouwershaven 5 2 2 1 6-6 6 Duiveland 5 2 1 2 7-7 5 Zierikzee 5 113 4-83 Bruse Boys 5 0 2 3 2-5 2 ZAV-Drei./Zon. 3-1 Het selectie-team van de zomer avondvoetbal ging uitstekend van start met een 3-1 overwinning op de combinatie van Dreischor en Zonne- maire. Peter de Munnink wist de combinatie wel voorsprong te geven (0-1), maar uit een door Peter Goede- gebuure benutte strafschop kwam de stand weer in evenwicht (1-1). Door Piet van Gelder wist het selectieteam voorsprong te nemen (2-1) welke nog door Huib Pannekoek werd opge voerd tot 3-1. Renesse-Ouwcrkerk 3-0 Een productiever voetballend Re- nesse boekte een ruime 3-0 zege op Ou werkerk. Peter Messemaker opende de score (1-0), waarna de aanvoerder van Ouwerkerk de pech had zijn eigen doelman het nakijken te geven (2-0). Uit een door Kees Kraijenbrink be nutte strafschop werd het hierna nog 3-0. ZSC-ZAV 2-0 De Scharendijkseclub begon uitste kend met een 2-0 overwinning op de ZAV-selectie. ZSC toonde zich aanval lend gevaarlijker dan de zomeravond voetballers. Arno de Jonge scoorde voor ZSC beide doelpunten. Drci-Zon.-Renesse 0-1 Een kleine maar toch wel verdien de overwinning voor het team uit de Schouwse Westhoek, dat over het ge heel genomen de beste kansen kreeg. Het enige en beslissende doelpunt werd door Ad Wandel uit een vrije trap gescoord. Ouwerkerk-ZSC 0-0 Een in het veld wel iets sterker ZSC zag geen kans de Ouwerkerkse verde diging te verschalken, terwijl aan de andere kant de ZSC-verdediging de aanvallers van Ouwerkerk de baas wist te blijven. ZAV-Renesse 1-3 Een produktiever voetballend Re nesse haalde zonder al te veel proble men de winst binnen. Leen Radema ker gaf Renesse voorsprong (0-1) wel ke door Marco de Feiter uit een be nutte strafschop werd opgevoerd tot 0-2. Pas nadat Leen Rademaker de stand op 0-3 had gebracht wist André Flohil de eer voor het selectieteam te redden (1-3). Drei-Zon.-Ouwerkerk 2-2 De combinatie van Dreischor/Zon- nemaire en Ouwerkerk waren na aan elkaar gewaagd. De uiteindelijke 2-2 puntenverdeling gaf de krachtsver houding in het veld dan ook vrij goed weer. De combinatie wist door Iwan Pankov de score te openen (1-0), waar na Erick Bleijï de stand weer in even wicht bracht (1-1). De Ouwerkerkers kwamen door Bas Neélë hierna met 2-1' voor. maar door Péter de Munnink kwam de combinatie weer langszij. ZSC-Renesse 2-1 In het beslissende duel om het bezit van de Schouwen-Duiveland trofee in de poule B bleef ZSC nipt met 2-1 de baas over Renesse. Beide ploegen wa ren na aan elkaar gewaagd en van enig krachtsverschil was er dan ook nauwelijks sprake. Renesse wi'jft door Marco de Feiter voorsprong te nemen (0-1), Ko Louwerse bracht beide ploe gen weer naast elkaar (1-1), waarna tenslotte Arne Huibrechtse voor de club uit Scharendijke de winnende treffer wist te scoren (2-1). Ouwerkerk-ZAV 0-3 Het selectieteam van de ZAV bleek in de ontmoeting tegen Ouwerkerk weer plotseling in een produktieve bui te verkeren. Huib Pannekoek gaf het ZAV-team voorsprong (0-1), uit een door André Flohil benutte strafschop werd het 0-2 waarna tenslotte Gerrit van Splunter de eindstand op 0-3 be paalde. ZSC-Drei/Zon. 1-0 Het heeft ZSC nog heel wat moeite gekost om in het treffen met de com binatie van Dreischor en Zonnemaire op de volle winst beslag te leggen, om zo verzekerd te zijn van de eerste plaats in haar poule. Uiteindelijk was het Gert Jan Kunst die er voor zorgde dat op beide puntjes beslag kon worden gelegd. ZSC 4 3 1 0. 5-1 7 Renesse 4 3 0 1 7-3 6 ZAV 4 2 0 2 7-7 4 Ouwerkerk 4 0 2 2 2-8 2 Drei/Zon. 4 0 1 3 3-7 1 Naast het toernooi om de beide Schouwen-Duiveland Trofees werden tot slot nog wedstrijden gespeeld tus sen de teams van beide poules. Voor de le en 2e plaats, tussen SKNWK en ZSC, moesten uiteindelijk straf schoppen de beslissing brengen. Hoe wel SKNWK wel het beste van het spel en een veldmeerderheid had, zag het geen kans dit in doelpunten tot uitdrukking te brengen. Strafschoppen Bij dé vijf te nemen strafschoppen bleef SKNWK met 4-3 aan de winnen de hand. Voor de 3e en de 4e plaats won Mevo met 2-1 van Renesse door twee doelpunten van Jan Heikamp (1- 0 en 2-0), terwijl Leen Rademaker voor Renese wist tegen te scoren. Voor de 5e en 6e plaats zorgde het slectieteam van ZAV voor een dave rende verrassing door het als favoriet aangetreden Brouwershaven met maar liefst 3-0 te kloppen. Huib Pan nekoek, André Flohil en Marco Speelman waren de producenten van de drie doelpunten. Ouwerkerk en Duiveland speelden doelpuntloos ge lijk voor de 7e- en 8e plaats, zodat ook hier strafschoppen de beslissing moesten brengen. Duiveland benutte er drie, terwijl Ouwerkerk wel erg mager voor de dag kwam met maar een benutte strafschop. Ten slotte speelden Zierikzee en de combinatie van Dreischor en Zonnemaire voor de 9e en 10e plaats. Zierikzee won deze wedstrijd met 2-0 door doelpunten van Wim Lefeber en Jacco Heijboer. WAALWIJK - Feyenoord heeft diep in de buidel moeten tasten om de zes de achtereenvolgende aankoop rond te krijgen. Vrijdag werden de Rotter damse club en RKC het eens over de transfer van Marcel Bi-ands, nadat de Brabanders in eerste instantie meer dan een miljoen hadden gevraagd. De 26-jarige voetballer, die al een voor contract had getekend, verandert voor 900.000 gulden van club. Zijn contract bij Feyenoord heeft een duur van drie jaar. DUISBURG - Als het de sport be treft, wil de Westduise voetballief hebber nog wel eens enige humor ten beste geven. Waar doorgaans het chauvinisme hoogtij viert rond de velden, worden vooruitblikkend op het Europese kampioenschap nu ook kritische geluiden gehoord. Cynici beweren zelfs, dat teamchef Franz Beckenbauer bij Euro '88 de enige Westduitse ster is. De keizer, als bondscoach nog ongekroond, twij felt. Na de strijd om de wereldtitel in Mexico, waar West-Duitsland in de fi nale met 2-3 verloor van Argentinië, werd Beckenbauer geconfronteerd met de bedankbriefjes van spelers als Jakobs, Eder, Briegel, Magath, Hoe-- ness en Rummenigge. Schumacher en Stein verdwenen om andere redenen uit het doel. Karl-Heinz Forster vroeg tijd om te beraadslagen en denkt, fy siek ongeveer aan het.einde van zijn carriere, nog steeds. De voormalige vedette van Bayem Munchen, met 103 wedstrijden recor- dintemational in zijn land, werd daardoor voor de zwaarste klus uit zijn loopbaan geplaatst: het in de steigers zetten van het Westduitse voetbal en de bouw van een nieuw vertegenwoordigend elftal. Vaak heeft hij het laatste jaar verzucht, dat clubcoach toch wel een lekker baant je zou zijn. Maar even vaak riep hij uit zijn opdracht te willen volbren gen cn de uitdaging tussen lust en frustaties niet te schuwen. ZIERIKZEE - Het Oosterhoutse SCO is zondag gedegradeerd uit de 2e klas B van het zondagvoetbal. Eindigde de eerste beslissings wedstrijd vorige week in een 1-1 pun tenverdeling, in de tweede wedstrijd wist VOAB de ontmoeting om te zet ten in een 4-2 overwinning waarmee het vonnis over SCO werd geveld. Het Middelburgse Zeelandia keert na een lange onderbreking weer te rug in de KNVB. In de wedstrijd te gen mede-periodekampioen Zeeland Sport uit Vlissingen speelde het zon dag in de Scheldestad met 1-1 gelijk nadat het vorige week te Middelburg met 1-0 de winst had binnengehaald. OOSTERLAND - Op het Ooster sportpark te Oosterland zal zaterdag a.s. door de jeugdcommissie van de sportvereniging Duiveland een voet baltoernooi voor B-junioren en D- pupillen worden georganiseerd. Aan het toernooi voor de B- junioren zal worden deelgenomen door teams van de verenigingen: WIK. Colijnsplaatse Boys, Dauwen- daele en Duiveland. Bij de D-pupillen zijn er teams van: SKNWK, Renesse. Dauwendaele, Smerdiek en Duiveland. Bij de B-junioren wordt de eerste wedstrijd om 11.00 uur gespeeld en de laatste om 14.20 uur. De D-pupillen vangen aan om 10.00 uur en spelen om 14.30 uur de laatste wedstrijd. De bekers voor de B-junioren zijn geschonken door Pinky's Disco te Re nesse en voor de D-pupillen door ca fetaria Neffe d'Eule te Oosterland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6