GOTEN Snel invoeren parkeerautomaat niet mening voltallig college c. Belangstelling ruim voldoende voor Zierikzeese skateboardbaan Derde editie Taptoe Zierikzee in de maak Saman b.v. DE ZIERIKZEESCHE COURANT Uitslaande brand in boerderij Dijkzicht Bruinisse Nieuwe 'wegsleep- regeling' Wester- schouwen Vergadering advies commissie voor onderwijs Brommerdieven op heterdaad betrapt Ongeval ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Reünie Munten Zwemmen Wielerronde Oud-Zierikzee herleefde weer bij de reunië van Het Koninklijke Genootschap voor Munt- en „Iedereen kan van nature zwemmen", zegt Wil De wielerronde van Midden-Zeelanad werd c de familie De Kanter. (Pag. 2). Penningkunde kwam bijeen in het stadhuis te ten Haaf. Een dag op stap met de badmeester, wonnen door Peter Pieters. (Pag. 7). Zierikzee. (Pag'; 3). (Pag. 5). MAANDAG 30 MEI 1988 144ste jaargang Nr. 24343 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Jeugd is geen leeftijd, het is een geestestoestand. Ullman Mededeling burgemeester in commissie afgezwakt RENESSE - Het is vooralsnog niet de mening van het voltallige Westerschouwse college om op zeer korte ter mijn parkeerautomaten te plaatsen in Renesse. Mede ge let op het advies van directeur gemeentewerken W. van Meerten heeft de opstelling postgevat, dat er eerst ge dacht moet worden aan de vergroting van de parkeerca- paciteit. Een demonstratie van de verschillende facetten, die in het .skaten" hekend zijn. Eerste skateboard-dag op het schoolplein van de RSG groot succes ZIERIKZEE - Na een groot succes van de eerste skateboard-dag op het schoolplein van de Zierikzeese Rijksscholengemeenschap kan de organisatie met harde cijfers naar de gemeente stappen. Met die gegevens wil de organisatie een skateboardbaan op het grote parkeer terrein nabij Borrendamme. „Het moet mogelijk zijn om zo'n baan in Zierikzee te realiseren", vertelt jeugdwer ker Jaap Elenbaas van Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland. Hij heeft geholpen met het opzetten van deze 'rollende dag' op het schoolplein. De echte organisatoren zijn Oby Kikstra en Edwin van den Dungen. Ze zijn veertien jaar en komen beiden uit Zierikzee. Zelf skaten ze al een aantal jaren, maar niet lang geleden kwamen ze beiden tot de conclusie om een skateboard-dag te houden. De hobbyisten stapten met dat idee naar hun vader en die heeft hen verder ge holpen door onder meer naar Stich ting Jeugd te stappen. BRUINISSE - Tijdens een uitslaande brand is in de nacht van zaterdag op zondag een deel van de boerderij Dijkzicht op het terrein van BV Recrea- tieprojekt Bruinisse (Wilma) afgebrand. Optreden van de Bruse brandweer voorkwam dat de gehele hofstede in de as werd gelegd. Toen de brand weer even na elf uur zaterdag avond arriveerde sloegen de vlammen door het dak van de Iandbouwschuur. Met het in de brandweer aanwezige bluswa ter en het water uit een regen put werd de brand aangepakt. Met persluchtmaskers op drongen de blussers binnen om de brandende dakbinten te kunnen blussen voor het dak zou instorten, wat ook lukte. Vooral een isolatie-laag van stro langs een muur brandde als een fakkel en werd geheel uit elkaar getrokken. Na onge veer een half uur was men de brand meester al duurde het nablussen nog enkele uren. Volgens bi'andweercommon- dant M. Jumelet een duidelijk geval van brandstichting. Het is al de vierde keer in korte tijd dat de brandweer uitrukte voor brand in de voormalige hofstede van P. Hanse. Halver wege de zeventiger jaren ver kocht Hanse de boerderij met de landerijen aan Wilma Weert voor de realisering van het va kantieproject Aquadelta. Daar kwam al gauw het idee naar voren om een skatebaan in Zierikzee te openen. „We willen eerst bezien hoe de dag verloopt. We kijken niet alleen naar het deelnemersaantal voor de wedstrijd, maar ook de pu blieke belangstelling is van groot be lang om verdere stappen te onderne men", zijn de initiatiefnemers van mening. Gebleken is inmiddels dat de belangstelling groot is. „Na deze resultaten is het zaak om naar de ge meente te stappen en die het vei-zoek voor te leggen. Zo kom je tenmiriste met een onderbouwd plan", aldus Elenbaas. De eerste resultaten werden onder toeziend oog van de Zierikzeese bur gemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs bekeken. Hij was op uitnodiging van de organisatie komen kijken. Hij en vele andere belangstellenden kregen naast een wedstrijd ook een demon stratie van een aantal verschillende stijlen te zien. Deze acties werden in de praktijk gebracht door de 1.9- jarige Clyde Semmont uit Amster dam, de 14-jarige Dirk Winkelman en de 24-jarige Gerard Bakx. Beiden uit Rotterdam. Dat er heel wat meer kan worden gedaan op een skateboard dan alleen maar rijden werd op een duidelijke manier geïllustreerd. Eén van de on derdelen was bijvoorbeeld het Free- Stylen. „Het is een kunstvorm van het skaten, maar dan moeilijker", vertelt Semmont. Daarnaast was er ook het Street-Styien. Een vorm van skaten op alles waar maar 'geskate' kan worden. Stunten Dat skaten ook iets weg heeft van 'stuntwerk' is tijdens de show bij de RSG nog even benadrukt. Bakx sprong met zijn skateboard over een rij van vijf mensen, die naast elkaar op de grond lagen. Na de sprong kwam hij neer op een nieuw skate board en maakte hij zijn rit af. Tij dens de wedstrijd, die door de ver schillende bedrijven in Zierikzee werd ondersteund, moesten de deel nemers een aantal verschillende ac ties laten zien. Dat varieerde van schansspringen tot slalom en snellikken. De uit drie inan bestaande jury beoordeelde de vier verschillende leeftijdscatego rieën in afstand, tijd en uitvoering. De jury bestond uit de beide initia tiefnemers en Semmont. Aan de wed strijd deden 54 hobbyisten mee. Deze kwamen niet alleen uit Zierikzee, maar ook uit Rotterdam. Vlissingcn, Terneuzen, Rotterdam, Amsterdam en Goes. Het is nu aan de gemeente om haar oordeel te geven over deze dag, die in principe eenmalig is. De kans be staat. dat er na dit succes een tweede editie komt. Of die dan ook op het - schoolplein wordt gehouden is de vraag. Met de hoop op een eigen loca tie kan de plaats van uitvoering wel eens gewijzigd worden. Winnaars Na de skateboardwedstrijd werden er vier eerste prijzen weggehaald. In poule A (vier tot zeven jaar) won de 5- jarige Carlos Slinkerd uit Zierikzee. In.poule B (acht tot tien jaar) streek de 10-jarige Bas de Ruiter uit Goes met de eerste plaats. De eerste plaats in poule C (elf tot veertien jaar) werd bezet door de 12-jarige Gayan de Nuyck, eveneens uit Goes. Tenslotte kon de 16-jarige Nico Bak uit Terneu zen uit poule D (vijftien tot 18 jaar) met de eerste prijs naar huis. Een en ander is duidelijk geworden tijdens de vergadering van de com missie midden- en kleinbedrijf. Daar vroeg lid A. M. Verseput voorzitter A. J. Padmos naar de juistheid van de berichtgeving hierover. Tijdens een onlangs gehouden vergadering heeft burgemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer uitspraken in deze richting gedaan.' Het college zou op korte ter mijn met concrete voorstellen naar de raad toestappen. Zo ver lijkt het dus nog niet, al hield Padmos de commissie wel voor dat er-naarstig naar oplossingen gei zocht wordt. Die lijkt nog niet gevon den voor uitbreiding van de parkeer plaats aan de Laone. Een eerder voorstel van gemeentewerken werd niet wenselijk geacht. Dat gold in eerste instantie wel voor het idee van raadslid ir C. W! Veerhoek. Nadere beoordeling wees echter uit, dat het parkeerterrein met slechts twintig plaatsen kan worden uitgebreid en dat voor een relatief hoge prijs. Een nieuw voorstel is er nog niet. De poli tie denkt er over na. Strijden De gezamenlijke gemeenten gaan' vooralsnog niet zij aan zij strijden voor een betere infrastructuur voor de wegen. In een eerder rapport heb ben de zes gemeenten gedeputeerde staten kenbaar gemaakt zeer snel verbetering van een aantal verkeers knelpunten gerealiseerd te willen zien. Nadat voorzitter Padmos tij dens een eerdere vergadering had duidelijk gemaakt, dat de provincie niet wakker lijkt te liggen van de no ta, werd hij aangewezen als coördina tor. Hierover is tijdens het interge meentelijk overleg gesproken. De ge meenten zijn tot de conclusie geko men eerst cijfermateriaal te gaan verzamelen alvorens er een vuist richting provincie en rijk wordt ge maakt. De politie heeft inmiddels in samenspraak met provinciale water staat video-opnamen gemaakt van uit een helikopter. Hierop zijn de verkeersstromen vastgelegd. Tesa- men met de nog uit te voeren tellin gen kunnen de gemeenten aan de slag. Het Renesser platform bestrijding kleine criminaliteit wil meer activi teiten in dé badplaats om met name jongeren bezig te houden. In dit ka der komt er van 7 tot en met 24 juli een spiegeltent naar Renesse. Deze uit de jaren twintig daterende danstent is een variant op de Boule vard of Broken Dreams. De entree prijs zal laag zijn en de gemeente geeft een tijdelijke ontheffing van de drank- en horecawet. De gemeente werkt verder een plan uit om startende ondernemers te sti muleren de gemeente als standplaats te kiezen. De keuzemogelijkheden van diverse gemeenten hebben de re vue gepasseerd en het Thoolse sy steem geniet bij de commissie midden- en kleinbedrijf de voorkeur. Hierbij wordt gedacht aan een reduc tie op de grondprijs. J. W. Geleijnse wilde hierin ook de nieuwvestiging van bestaande bedrijven betrekken. De overige leden reageerden hier sceptisch op. G. J. W. van der Salm be nadrukte verder nog de stimulering afhankelijk te stellen van het aantal te creëren arbeidsplaatsen. BURGH-HAAMSTEDE Ondernemers die in' de toe komst niet reageren op de eis van de gemeente illegaal ge plaatste borden, kledingrek ken en allerlei andere waren weg te halen, kunnen hün spul len tegen betaling van 250 gul den terugkrijgen van de ge meente. Dat is duidelijk geworden tijdens de Westerschouwse ver gadering van de commissie midden- en kleinbedrijf. De ge meente had al eerder streng op treden aangekondigd, maar dat bleef uit. Nu is het de ge meente ernst, zo bleek uit de woorden van wethouder A. J. Padmos. Als de ondernemers niet reageren op een schriftelij* ke sommatie, dan haalt de dienst gemeentewerken de zon der vergunning geplaatste bor den en/of verkoopwaren weg. Gemiddeld kost dit de ge- •meente 250 gulden en die dient de ondernemer te betalen wil hij of zij de spullen terug. De leden van de commissie kon den zich vinden in de maatre gel. De werkwijze van de ge meente ontlokte lid J. W. de Jonge de opmerking, dat er in feite een nieuwe wegsleeprege- ling bijgekomen is. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - De Stichting Taptoe Zierikzee stelt aan de derde editie van haar muziekspectakel slechts één voorname voorwaarde; er moet kwaliteit in de arena gebracht worden. Volgens voorzitter A. F. Schiettekatte is dat de enige manier voor een mu- ziekgebeuren van deze omvang om een traditie te worden. En dat is wat de stichting maar al te graag wil en dan nog met zoveel mogelijk bezoekers. Het organiserende team, be staande uit Dries Schiettekatte, Gerard Wanders, Cor van der Lin de, Adri Hese en Wim van Oeve- ren, heeft momenteel de handen vol aan de voorbereidende activi teiten voor de taptoe, die dit jaar op vrijdag 1 juli gepland is. We derom treden er zes korpsen voor het voetlicht, waarbij de Zierik zeese delegaties van Rust Roest en Kunst en Eer vanzelfsprekend niet ontbreken. Voor de derde editie van het mu ziekspektakel is nog meer uit de kast gehaald dan de twee voor gaande jaren. Zo komt er een gro tere tribune, die plaats biedt aan 1456 personen. En ook wordt er een professionele lichtinstallatie gehuurd. Omdat de taptoe dit keer iets later zal beginnen (20.30 uur) kan er naarnate de avond vordert meer met het licht gedaan wordetf Voorverkoop "Ook een wijziging ten opzichte van het vorige jaar is, dat de kaar ten in de voorverkoop goedkoper zijn dan op de avond zelf. Volwas senen betalen aan de kassa tien gulden, terwijl er in de voorver koop 7,50 gulden moet worden neergeteld. Hiermee hoopt de stichting de drempel voor, gezin nen te verlagen. Voor kinderen tot twaalf jaar moet er vijf gulden be taald worden (ook in de voorver koop). Het muzikale aanbod is samen gesteld in samenspraak met de Stichting Combinatie van Korp sen, waarbij Rust Roest ook is aangesloten. Naast de twee Zie rikzeese gezelschappen kan het publick rekenen op een show van Damiatc Band uit Haarlem, het Wilhelmus' Muziekkorps uit Slic- drecht. De Flora band en de Dcl- taband uit Vlissingcn. De Zierikzeesche Nieuwsbode, die als hoofdsponsor fungeert, brengt ter gelegenheid van de der de taptoe een bijlage uit, die ver schijnt op woensdag 15 juni. U6> DÊ BIU* BROUWERSHAVEN - In het stad huis van Brouwershaven komt maan dag 6 juni om 20.00 uur de advies commissie voor onderwijs bijeen. In verband met de arbeidsduurverkor ting is er een vacature voor de open bare basisschool in Brouwershaven vrijgekomen. De invulling van deze uren komt in de adviescommissie ter sprake. Daarnaast is er ook een vacature voor een vakonderwijzeres beschik baar gekomen. Voor zowel de openba re basisschool in Bfouwershaven als in Noordgouwe. Verder een subsidie verzoek van de Commissie Bovo Schouwen-Duiveland. RENESSE - In de nacht van vrijdag 27 op zaterdag 28 mei werden aan de Hoogenboomlaan in Renesse twee jongens op heterdaad betrapt toen zij op een gestolen brommer reden. De 19-jarige bestuurder R D. uit Rotterdam zou onder invloed van drank hebben gereden. Achterop de brommer reedt de passagier R. van de V. mee. Hij komt eveneens uit Rot terdam. De politie constateerde later dat de brommer gestolen was. De twee betreffende personen zijn in hechtenis genomen, maar inmiddels al weer op vrije voeten gesteld. Zij vertoefden op een camping in Renes se en hebben inmiddels de overtre ding bekend. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Toenemende bewolking Eerst opklaringen en een ehkële bui. Overdag toenemende bewolking gevolgd door regen. De wind zuid west tot west 4 tot 5, langs de kust 5 tot 6, overdag zuidwest afnemend 3 tot 4 Beaufort. Minimumtempera tuur komende nacht 10 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 3 juni: Woensdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: west 4 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 31 mei Zon op 05.26, onder 21.50 Maan op 22.48, otïder 04.40 Volle maan: 31 mei (12.53) Temperatuur kustwater: 15 graden. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Nog steeds ligt in de na bijheid van de Britse eilanden een la gedrukgebied. Hieromheen trekken storingen die het weer bij ons een wisselvallig karakter geven. Nadat in de avond en nacht een regengebied via ons land naar Duitsland is ge trokken, begint de dinsdag met op klaringen. Deze zijn echter niet van lange duur want in de middag ont staan er buien die tot in de avond door duren. De middagtemperatuur ligt daarbij iets onder normaal. BROUWERSHAVEN - Op de krui sing Spuislop/Zuidwal in Brouwers haven vond zaterdag 28 mei een onge val tussen twee personenauto's plaats. Het betrof hier de auto van P. C. J. B. uit Brouwershaven en M. \V„ eveneens uit Brouwershaven. B. reed over de Zuidwal naar de Spuislop toe en zou daarbij geen voorrang hebben verleend aan W., die vanuit de Spuisslop richting de Zuid- wal reed. De auto's werden beide aan de voorzijde beschadigd. Advertentie Zierikzee constructeurs/installateurs in koper en zink Tel. 01110-12647 Julianastraat 40, 4301 NC

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1