Danny Blind in Zierikzee Nederlands elftal maakt acht treffers tegen Zeeuwse ploeg Kringconcours Sasruiters in manege Korenzolder Bru Schouwen-Duiveland present tijdens Concours Hippique NIEUWSBODE Schaakteam TOG kampioen tweede klasse Noord KNSB-Zeeland Voetbal- en korfbal wedstrijd in Scharendijke Sponsoring- VV Zierikzee Wedstrijden op Bannink Klinkende zege voor jeugd van ltc Zierikzee Winst voor Bru-Tèn Van der Vegt presteert in Hulst c 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 mei 1988 Nr. 24312 9 ZIERIKZEE - De Ajax-speler en Zeeuw Danny Blind heeft in Sporthuis Zierikzee de prijzen uitgereikt in het kader van een fotowedstrijd. De lezers van de Nieuwsbode Extra moesten raden welke Zeeuwse prof voetballer er op de foto stond. Een zwarte balk over het gezicht moest de opdracht verzwaren. Blind heeft aan de belatigstellenden de nodige handtekeningen uitgereikt en is menigmaal met enthousiaste voetbal liefhebbers op de foto gegaan. De eerste tot en met de vijfde prijs was respectievelijk voor Barry Schoute, Martijn Neele, Hans van Zoest, M. Koster en Jacco Joppe. De prijzen varieerden van een EK-trainingspak, tot een sporttas. VLISSINGEN - Het Nederlands elftal heeft donder dagavond de ontspannen uitstap naar Zeeland afgeslo ten met een royale zege (8-0) op de jubilerende amateurs van de zaterdag-tweedeklasser Serooskerke. Op het oe fenduel in Vlisingen waren liefst 6200 Zeeuwen afgeko men. Bij Oranje toonde Marco van Basten zich zeer ac tief. De naar de linkervleugel verbannen centrumspits van AC Milan was donderdagmorgen als fit aangemerkt en scoorde liefst vier keer. HOUTHALEN-HELCHTEREN - De Nederlander Ad Wijnands heeft in Houthalen-Helchteren in België een wielerkoers voor professionals over 156 kilometer gewonnen. De coureur, die rijdt voor de ploeg van Jan Raas, versloeg in de eindsprint Johan Capi- ot uit België. Diens landgenoot Coen Vekemans werd derde. ZIERIKZEE - Tijdens een feestelij ke bijeenkomst in de kantine van het sportterrein Den Hogen Blok in Zie rikzee wordt dinsdag 31 mei de sponsor-overeenkomst tussen Auto Louis Goedbloed en VV Zierikzee on dertekend. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De sponsor-overeenkomst behelst een driejarige verbintenis, bestaande, uit shirtreclame, vervoer van diverse elftallen van VV Zierikzee en finan ciële bijdragen. Namens de vereni ging wordt de overeenkomst gete kend door de voorzitter J. Hagesteijn en penningmeester A. A. Gunst ener zijds en Louis Goedbloed anderzijds. Tevens worden tijdens de bijeen komst de nieuwe tenues getoond en houdt de nieuwe sponsor een verhan deling over sponsoring door het be drijfsleven. In de Z-klasse dressuur toonde Marjan Jumelet met Romeo en Ge rard de Ruiter met Tbnnik - beiden uitkomend voor de vereniging Bru - goede proeven. Ze werden beloond met respectievelijk 175 en 173 punten. Dat was goed voor de eerste en twee de prijs. In de M-klasse pony's toonde Sonja de Feiter met Melcha aan, dat ze best mee kan komen in deze klasse. Na wat mindere scores in eerdere wedstrijden kwam zij nu tot 113 pun ten en de tweede prijs. Eerste prijs Bij de L2-klasse paarden was er een eerste prijs voor de Westelijk- Schouwen ruiter Frans de Vrieze met Bonnot. Hij behaalde met 121 punten nog juist een winstpunt. Zijn klasge note Mary Korsman met L'Esprit kwam hier tot 109 punten. Schouwse Ruiter Jaap Rentmeester met Zolin- da tot 114 punten en Willem de Boer werd tweede met 120 punten op Zerie- ta. In de M-klassc paarden gaat het prima met Westclijk-Schouwen ama zone Ingcrli Vroon met haar schim mel Valentijn. Met 121 punten greep ze de eerste prijs in deze klasse en het duurt waarschijnlijk niet lang meer of zij zal in M2 moeten starten. Een promotie dus. In de L2-klasse pony's kwam Martine Hart met Elza dit keer prima voor de dag. De Schouw se Ruiter combinatie scoorde 121 punten en greep de rode rozet als tweede prijs. Ze was haar klasgeno tes Rianne Struyk met Prim (91 pun ten), Janet van de Wekken met Has san (112) en Christine Simonse met Layla (117) duidelijk de baas. In de klasse LI paarden debuteerde Petra Remeeus met Bina verdienste- Van Basten had geen last meer van de operatie aan het linker jukbeen, die hij zaterdag in Amsterdam had ondergaan. De zwelling was verdwe nen, toen de spits, die zijn centrale plaats is kwijtgeraakt aan John Bos man, donderdagmorgen door bonds- arts Kessel werd gekeurd. Van Basten had een dag eerder, na een ontspan nen vistocht op de Oosterschelde, in Yerseke samen met de aan het dij been geblesseerde Wim Koevermans nog een extra training van een uur moeten ondergaan. lijk. Ze eindigde met 116 punten in een leuke proef. Anja op 't Hof met Olympie (103 punten) en Stef Nelisse met Olof (93 punten) bleven beneden hun niveau. Ook de Bru amazones Wil Brusselaars met Muck (108 pun ten) Els van Starkenborg met Thama- ra (108) en Jolanda Moerland met Za- riska (110 punten) konden geen potten breken. Daarnaast bleef ook Anita Timmerman met Zohair op 111 pun ten staan. 'Zware' De Ll-ponyklasse had volgens insi ders een 'zware' jury. Dat was duide lijk te merken aan de behaalde sco res. Zeer goed was de prestatie van de Schouwse Ruiter amazone Sandra Dorst met Sunshine. Met 121 punten werd ze goed bevonden voor de vierde prijs. Eline Struyk met Rocco (110 punten). Arina de Oude met Smitty (109 punten) en Lenny den Boer met Rapid (107 punten) konden daar niet aan toe komen. Dat was hetzelfde met de Bru combinatie Annemarie Schal wijk met Anouska met (112 pun ten). Bij de B-paarden bracht 'good-old' Ko Quartel twee paarden aan de start en de Schouwse Ruiter deed dat bepaald niet slecht door met Rid dertje 127 punten te behalen (vierde prijs) en met Antigoon 123 te scoren. Ragonda den Boer, na ziekte weer fit voor een proef, behaalde met Wodan 115 punten. Voor Bru reed Magda Smits met Rocky naar 101 punten en reed Westclijk-Schouwen amazone Ellen de Vries met Corona naar 105 punten. De B-pony's tenslotte behaalden ook geen daverend aantal punten. Zo kwamen Rosemarie Pons met Johnny Van Basten toonde zijn fitheid in de wedstrijd tegen Serooskerke, die.ove rigens door het vrijblijvende karak ter van het duel en het grote niveau verschil niet als graadmeter mag worden genomen. Van Basten had daar lak aan. Hij begon aan de lin kerkant van de aanval en mocht na tien minuten in de tweede helft, toen de eveneens actieve Gullit rust werd gegund en werd gewisseld voor Kru- zen, naar de lege plaats in de spits naast Bosman. In de eerste helft maakte Van Basten een hattrick. Een treffer, de 2-0, was uit een stafschop en Annemarie Schalkwijk met de zelfde pony tot respectievelijk 107 en 98 punten voor Bru en de Schouwse Ruiter combinaties Rianda van de Velde met Carolien en Annemarie Boot met Maroussia en Marit de Vrie ze met Hatif Naitre tot respectieve lijk 94, 99 en 106 punten. Prijzen wa ren er in deze B-klasse voor Rozema rijn de Leeuw met Maja (derde met 114 punten) en Roslin met Mr Nilsson (vierde met 108 punten). De ruiters/amazones van Westelijk- Schouwen reden onder leiding van Jan Bevelander een viertal proeven in de afdelingsdressuur. In de L-klas- se kwamen ze tot 116 punten. Het in middels befaamde pony achttal reed voor de Schouwse Ruiters onder lei ding van Lutina van de Bijl in de Middenklasse. Met 124 punten klas seerde men zich cx-cquo op dc eerste plaats, samen met dc Kleppertjes uit Axel. De Kleppertjes mochten in de grote parade de eerste prijs afhalen, doch SCHARENDIJKE - Op zaterdag 4 juni wordt op initiatief van de sport vereniging ZSC in Scharendijke een voetbal- en korfbalwedstrijd georga niseerd. Het voetballen begint om 13.00 uur en het korfballen om 15.00 uur. De voetbalwedstrijd gaat tussen een team van oud ZSC-spelers die nog actief voetballen bij een andere ver eniging en het eerste team van ZSC. Onder de oud-spelers bevinden zich Olivier Verwest, Marco van Oeveren, René de Jonge, René Flohil, Onno Kramer, Jacco Heyboer, Leo Dale bout, Dik Versendaal, Jaap Verwest, Frank van Oeveren, Theo Wittenberg, Cor Kloet, Johnny Elenbaas en Erik Elenbaas. De trainer is Bram Coo- mans. Voor de korfbalwedstrijd komt een groot aantal spelers en speelsters naar Scharendijke dat daar vroeger gekorfbald heeft. ZIERIKZEE - Op sportpark Bannink te Zierikzee worden zondag 29 mei de atletiekwed strijden in de landelijke senio rencompetitie gehouden. Dit is in de derde en vierde klasse he ren en dames. Er doen 28 ploe gen mee, waarvan twee teams van de organiserende vereni ging Delta Sport. nadat Bosman in het zestien- .metergebied was vastgehouden. Spits Na rust maakte Kruzen eerst 4-0, voordat Van Basten nog een keer van de elf-meterstip mocht richten op de goede Zeeuwse doelman Jaap Pijnen burg. De gretige spits, die van bonds coach Michels zelfvertrouwen mocht opdoen, faalde wederom niet. Van 't Schip, weer als rechterspits, de voor Mühren ingevallen Erwin Koeman en Bosman maakten in het slotkwartier de acht vol. Michels kon in het oefenduel Jan Wouters niet opstellen. De Ajacied kreeg een knietje in het dijbeen, pro beerde het nog bij de warming-up maar moest zijn rol van centrale mid denvelder overlaten aan clubgenoot Aron Winter. In de achterste linie be zette de Feyenoorder Sjaak Troost de rechterstek, dinsdag in de verloren interlandwedstrijd de plaats van Adri van Tiggelen. Rijkaard, cen traal, en Koevermans, links, waren weer de andere mandekkers in de achterste lijn. Reserve-doelman Stan ley Menzo mocht het doel verdedigen in plaats van vaste tweede keus Joop Hiele. Menzo blijft bij het toernooi om het Europees kampioenschap thuis als tweede reserve. Karakteristiek: Nederlands elftal- Serooskerke (2e klasse zaterdag) 8-0 (3-0), 24. Van Basten 1-0, 38. Van Basten (strafschop) 2-0, 45. Van Basten 3-0, 64. Kruzen 4-0, 70. Van Basten (strafschop) 5-0, 76. Van 't Schip 6-0, 83. Erwin Koeman 7-0, 88. Bosman 8-0. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 6200. Nederland: Menzo; Troost, Rijk aard en Koevermans; Suvrijn, Win ter en Mühren (E. Koeman); Van 't Schip, Bosman, Gullit (Kruzen) en Van Basten. KAMPEN - DOS Kampen en Ben- nekom hebben de eerste wedstrijd van het Nederlands kampioenschap bij de zaterdagamateurs gelijk ge speeld, 1-1. de organisatie had de regels bij een ex-equo niet juist toegepast, waar door het Schouwse Ruiter achttal als nog eerste werd geklasseerd. Dit ach teraf. De springers hadden het bepaald niet gemakkelijk op het par cours dat Anton Hanse had opge bouwd. Als beste uit de springring kwam nog de nieuwe combinatie Eli ne Struyk met Rocco in L. Ze eindigde verdienstelijk als vijf de met drie fouten als gevolg van een weigering van Rocco om een hinder nis te nemen. Zowel Christine Si- BRUINISSE - Schaakvereniging TOG uit Bruinisse is kampioen ge worden van de tweede klasse Noord van de KNSB distrikt Zeeland. De Bruse denkers lieten de clubs van Co- lijnsplaat, Souburg, Kamperland en Oostkapelle achter zich. TOG be haalde het kampioenschap dankzij een 4-1 winst op Kamperland in de laatste ronde. Vooral Martin van Driel had een grote inbreng in het be haalde kampioenschap omdat hij een 100 procent score behaalde in z'n par tijen. In de beslissende partij tegen Kam perland won clubkampioen Jan de Korte in een positioneel schaduwge- vecht van M. Fenning. De Korte open de Siciliaans met drakenvariant. Hoewel op de tiende zet een stukoffer tegen twee pionnen niet werd geac cepteerd werd de druk op de Konings vleugel te groot voor de Noordbeve- lander. Fenning kon het nog uitstellen door Dame-ruil af te dwin gen maar De Korte bleef druk op de ketel houden met winst als logisch gevolg. Ook Martin van Driel, snelschaak kampioen van Schouwen-Duiveland, speelde een van zijn betere partijen. In een onregelmatige opening, waar de theorie werd achterhaald door de praktijk, won hij van M. v. d. Maas. Ad van Klinken behaalde een regulie re winst op W. F. Burger terwijl R op 't Hof nipt verloor van M. Burger. Halfweg de partij stond ze op winst maar de sleutelzet daartoe zag ze over ZIERIKZEE - Het eerste jeugd- team van de ltc Zierikzee heeft in de jeugdcompetitie een klinkende over winning behaald op Yerseke. In Yer seke werd de thuisspelende ploeg met 12-0 van de baan geveegd. Edwin de Koning moest het tegen Sytze de Wijs met 4-11 afleggen. Meer geluk hadden Hans Doeleman .die met 12-2 van Freek Sinke won, Jort Paauwe die de partij tegen Jaap Vo gelaar met 14-0 op zijn naam schreef en Ramon Renger die kantjeboord wist te winnen van Richard de Witte (8-7). In het dubbel won het Zierikzeese koppel Renger/ Paauwe met 12-7 van De Wijs en De Witte. Doeleman en de Koning wonnen afgetekend (11-1) van Vogelaar en Sinke. Ofschbon het team dit jaar voor het eerst in de com petitie uitkomt, maakt het met nog een tweetal wedstrijden te gaan, aan spraken op een keurige tweede plaats, na het Halve Maentje waar van de Zierikzeese spelers met 11-1 verloren. Iets minder geluk had het tweede jeugdteam van Zierikzee in zijn strijd tegen de ploeg van Dauwendaele uit Middelburg. Met 8-4 werden Maarten Doeleman, René Fondse, Jordi de Looff en Ferry Salomons teruggewe zen. Winst was er voor het Zierikzee se team in zijn wedstrijd tegen de Stoof uit Koudekerke. Het tweede versloeg zijn tegenstander met 8-4 doordat René Fonse met 11-2 van Mi- cha Theissen won, Jordi de Looff de zege met 12-1 naar zich toetrok en Maarten Doeleman Bas Kalle met 9-4 versloeg. Ferry Salomons moest met een punt verschil (7-8) de winst aan zijn tegenspeler Ard van den Burg la ten. Het dubbel leverde twee over winningen (12-2 en 10-5) op voor Zie rikzee waardoor het uiteindelijk een 10-2 overwinning voor het tweede van ltc Zierikzee werd. monse met Layla (11 fouten) als Mar tine Hart met Elza (35,5 fouten) had een te grote foutcnlast om voorin te eindigen. Doch Annette van der Ha ve met Jutter en bij de paarden Lau- rice Boonman met Wildeman en Jaap Rentmeester met Zolinda moesten zelfs na diskwalificatie voortijdig dc verlaten. In de individuele dressuur klasse Z-pony's kwam Arianne Hanse met Liza tot 150 punten. De vijf gemid deld over de dertig onderdelen stem de haar niet erg tevreden. Tbch is zij eerzuchtig genoeg om daar aan te gaan werken. Bij de individuele M- klasse paarden toonde Ingerli Vroon met Valentijn haar kla'sse. Ze behaal de de vijfde prijs met maar liefst 132 punten, waardoor ze promoveert naar de nog zwaardere M2-klasse. Succes In de Ml-pony's eveneens een eilan- delijk succes. Sonja de Feiter met Melcha pakte de eerste prijs met 129 unten. In de klasse L2-paarden reed rans de Vrieze met Bonnot ook naar een winstpunt door vierde te worden met 125 punten. De Schouwse Ruiter het hoofd. Kees v. d. Bos kreeg het punt omdat z'n tegenstander niet was komen opdagen. In verband met het gering aantal competitieschakers bij TOG is het nog niet zeker of het kam pioenschap ook een promotie naar de eerste klas inhoudt. Daar beslist het bestuur een dezer dagen over. Competitie In de huishoudelijke competitie won A. Knop van J. Reurich. Andere uitslagen: A. v. d. Berge-Piet Knop 1- 0; K. v. d. Bos behaalde een van z'n mooiste overwinningen van de laat ste jaren. Een niets op af te dingen ze ge op de oud-TOG-kampioen Jan de Jonge. C. v. d. Berge won van Bert La gendijk en L. J. v. d. Bos en Paul Knop kwamen remise overeen. ZWOLLE - PSV kan op strafschop pen ook verliezen. Het reserve-elftal van de Europa-Cupwinnaar ging bij het finaletoernooi om het Nederlands kampioenschap in de beslissende se rie penalties onderuit tegen het twee de team van PEC (2-3). Na de regle mentaire speeltijd was de stand 1-1. PEC had de eerste wedstrijd van Ajax 2 met 1-0 gewonnen. PSV ver sloeg de Amsterdamse reserves met 2-1. BRUINISSE - Het eerste mixed team van De Bru-Tèn heeft de uit wedstrijd in Renesse van Scelvering- he met 1-5 gewonnen, al ging dat ge tuige de drie-setters niet van een leien dqkje. Corrie Hoogerhuis, Ria v. d. Roest, Joop Verboom en Arthur v. d. Vet bleven strijden voor een be ter resultaat voor Scelveringhe maar Joke Groeneveld, Loes Vleugel, Aart de Looff en Eric Korstanje bleken op cruciale momenten net even balvas ter. Het tweede team verloor met 1-5 van Duiveland en het derde team kreeg 0-6 aan de broek. HULST - Tijdens atletiek pinkster- wedstrijden in Hulst zorgde Robert van der Vegt uit Zierikzee voor uit stekende prestaties. Bij deze zeer aantrekkelijke wedstrijden werd hij eerste op de werpdriekamp. De talentvolle 16-jarige atleet van atletiek vereniging Delta Sport stoot te de kogel naar 14.56 meter, de discus naar 42.43 meter en de 700 grain speer kwam tot een afstand van 45.18 me ter. Werner Lodewijk werd bij de B- junioren een prima vijfde met de ko gel op 11.67 m wat een persoonlijk re cord betekende. De discus kwam tot 27.56 m en de speer tot 41.80 m. Ook startte hij nog op de 100 m (13.2) en de 200 m (26.8). Serge Schot kwam tot een persoon lijk record op het verspringen met een sprong van 4.69 m. Op de twee kamp 100/200 m liep hij 14.6 en 29.4. Susanne Bergsma liep drie afstan den in Hulst. De B-junior liep op de 100 m een tijd van 14.8 en op de 200 meter 31.5 seconden. De 800 meter realiseerde zij in een tijd van 2.43.7. D-junior Cindy van de Sande kwam tot 6.4 op de 60 meter, de 1000 meter ging in 3.47.4, wat een negende plaats betekende. Veteraan Joop Lodewijk werd eer ste op de sprint tweekamp. De 100 meter ging in 12.7 en de 200 meter in 26.0. Willem den Boer met Zerieta (119 punten) en Jaap Rentmeester met Zo linda (118 punten) kwamen daar niet aan toe. Mary Korsman met L'Esprit eindigde op 109 punten. De L2-ponyklasse was gesplitst in de categorie A-B en C-D. In de A-B ca tegorie kaapte Rianne Struyk met Prim de eerste prijs weg voor haar belagers door 115 punten te scoren. In de categorie C-D bleek Annette van der Have met Jutter verrassend der de te zijn geworden met een prima score van 127 punten. In deze klas se/categorie kwam Christine Simon se met Layla nog net tot een winst punt met 120 punten, iets waar JVlartine Hart met Elza (119 punten) en Janet van de Wekken met Hassan (116 punten) niet in slaagden. De Ll-paardenklasse was dit keer niet mis. Anita Timmerman met Zo hair kwam voor Westclijk-Schouwen tot 118 punten en de zevende prijs. Corrie Krabbe deed het daarentegen niet erg best. Zij behaalde slechts 81 punten en dat is onder de maat. Bij de Ll-ponyklasse zaten twee Schouwse Ruiters in de dressuurring. Eline. Struyk met Rocco behaalde de vijfde prijs met 123 punten. Ook Lenny den Boer deed haar best. toch kwam ze met Rapid niet verder dan 110 pun ten. In de klasse B-paarden was dc eni ge eilandelijke amazone niet voor niets naar Axel afgereisd. Ragonda den Boer met Wodan toonde aan op dc juiste weg te zijn door met 124 puinten als derde te eindigen in een ring met 22 deelnemers en dat is een goede prestatie. BRUINISSE - De Sasruiters uit Sommelsdijk hielden bij manege de Korenzolder in Bruinisse een kringcon cours. Door de samenwerking tussen de kringen Moer dijk en Schouwen-Duiveland van de Koninklijke Neder landse Federatie van Landelijke Rijverenigingen, verschenen er tal van eilandelijke combinaties aan de start. Schouwse Ruiters en Wes te lij k-Sc houuen AXEL - Traditiegetrouw is het grote internationale Concours Hippique in Axel weer gehouden. Dit keer met een feestelijk tintje, omdat het tachtig jaar geleden was dat de eerste wedstrijden in de ruitersport in Axel op de Boslaan werden verreden. Zo waren er onder meer koud- bloedpaarden uit de stal gehaald, waren er hackney de monstraties en natuurlijk muziek voor de Z-paarden. In deze fraaie ambiance, begunstigd door prima weersom standigheden, traden ook de leden van Westelijk-Schou- wen (vier keer) en de Schouwse Ruiters (dertien keer) aan voor een sportieve strijd om de ere-plaatsen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 9