Jaarstandplaats op weekmarkt in Bruinisse wordt stuk goedkoper streeknieuws O lotus Nieuwbouw Vurig betoog SGP/RPF tegen golfbaan woonproject Raad Bruinisse stemt in met parkeerverbod voor Hageweg DEURLOO VOLLEDIG IN INSTALLATIE TECHNIEK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 mei 1988 Nr. 24342 3 Het is opmerkelijk dat de kerke- raad van de Nederlands Hervormde kerk te Burgh voornemens is een stuk nieuwbouw te plegen aan het historisch waardevolle gebedshuis aan de Burghse Ring. Het is volledig aan de kerk zelf om te bepalen of er behoefte is aan meer ruimte. Als er voldoende geld is kan er een plan op gesteld worden. Maar dat de nieuw bouw uitgerekend aan de oude kerk zelf moei worden gepleegd, is beden kelijk. Ten eerste bezit de kerk een tweede onderkomen in de kern en ten tweede is het niet per definitie bezwaailijk om nieuiobouw op enige afstand van een kerk te plegen. De kerk, d:.e door haar Griekse kruis uniek is, typeert het dorp Burgh en nieuwbouw schaadt dat beeld. De kerkercad zou er danook verstandig aan doen om een en ander nogeens te overwegen. Want het rijkste bezit van een kerkelijke gemeente moet toch de kerk zelf zijn. Het is afgezien van de mening van het kerkbestuur overigens nog onzeker over de plan nen doorgaan. Monumentenzorg heeft de gemeente Westerschouwen telefoiisch medegedeeld tegen de planntn te zijn. Tot die tijd zal de ge meente mogelijk haar goedkeuring onthoiden. Een ideale gelegenheid voor iet kerkbestuur om een alter natiej te vinden, waar geen bezwa ren ain kleven. AvdW Vermig van pagina 1 „riet hek is van de dam", stelde Hoitekamer, daarbij doelend op met nane de 200 nieuwe woningen die op hei golfterrein gebouwd gaan wor- dei. Hij stelde dat door die wonin- gei een tweede bebouwde kom wordt ge;reëerd. ,,En dat vinden wiJ een hoogst ongelukkige ontwikkeling". ioutekamer stelde verder dat het rereatieproject onlosmakelijk ver binden is met de eventuele bouw van em sportzaal in Bruinisse. ,,U heeft zdf gezegd voorzitter dat als de golf- taan er komt de sportzaal er ook lomt", aldus Houtekamer. ,,Dus wat cat betreft moeten we niet doen alsof mze neus bloedt". „Nog steeds gevaarlijke situatie BRUINISSE - Voor beide zijden van de Hageweg wordt een parkeer verbod ingesteld. Hoewel de politie de noodzaak van een dergelijke maatregel niet inziet is het Bruse col lege van mening dat een parkeerver bod wel degelijk de verkeersveilig heid ten goede komt. De raad heeft zich achter dat standpunt geschaard. De verkeerssituatie langs de Hage weg is een kwestie die al meermalen ter sprake is geweest binnen de ge meenteraad en binnen verschillende gemeentelijke adviescommissies. Met name in de zomermaanden wordt er langs de weg veel geparkeerd wat in sommige gevallen gevaarlijke si tuaties op kan leveren. Voetgangers Raadslid G. E. Houtekamer (SGP/ (SGP/RPF) stelde dat het parkeer verbod geen afdoende oplossing biedt. ..De auto's zullen er nog harder gaan rijden en dat komt de veiligheid van de voetganger zeker niet ten goe de". ,,We blijven als college toch van mening dat dit moet", reageerde wet houder C. J. van Liere (Algemeen Be lang) daarop. Andere raadsleden sprongen in op de opmerking van Houtekamer en er ontstond een levendige discussie over de mogelijkheden om de veilig heid voor de voetganger te verhogen. Van verschillende kanten werd aan gedrongen op het realiseren van een voetpad van het recreatiegebied naar de kern Bruinisse. Een kwestie die al eerder in de verkeerscommissie aan de orde kwam. Burgemeester T. C. Hekman: ..Er is inmiddels een plan ontwikkeld voor het aanleggen van Br u's college teruggefloten door raad ,,Wat we nu krijgen is een rustig ge beuren, en ik denk dat het daarom een goed alternatief is", aldus Hek man. „Als het oorspronkelijke plan was doorgegaan hadden we met een stijging van 4000 recreanten gezeten en uit een oogpunt van orde en veilig heid is het volgens mij niet verant woord" „Dan kan men meteen zien of het zin heeft om door te rijden of dat men beter meteen ergens anders naar toe kan gaan", aldus Houtekamer. Burge meester Hekman stelde daarop dat dit waarschijnlijk een zeer kostbare zaak is. Wethouder C. J. van Liere Alleen verkoop voor Zeeland Havenplein 3, Zierikzee, tel. 01110-15951 Houtekamer stelde dat de groeien de populariteit van het golfspel een tijdelijke zaak is. „Het is een rage. En als de behoefte aan een golfbaan niet bestaat moeten we die zelf maar creëren. Maar daar geloven wij niet in voorzitter". Völgens Houtekamér betekent de aanleg van de golfbaan en bouw van 200 woningen de dood steek voor de Bruse dorpsgemeen schap. Hij stelde ook dat door een en ander de zondagsrust weieens in het gedrang zou kunnen komen. Burgemeester T, C. Hekman rea geerde op het betoog van Houteka mer met de opmerking dat het oor spronkelijke plan voor de invulling van de 73 hectare nog veel ongunsti ger zou zijn geweest. (Algemeen Belang) voegde daar nog aan toe dat een en ander ook een bete re politiebezetting vereist. „De con trole op illegaal kamperen is ook niet adequaat gebleken", aldus Van Liere. AdvfrU Hekman ging niet uitgebreid in op het betoog van Houtekamer maar liet zich wel de opmerking ontvallen dat zijns inziens er langzamerhand eens gekeken moet worden of Zeeland nog niet vol zit. Hij refereerde daarbij met name aan de door de drukte in het afgelopen pinksterweekend ont stane problemen op de weg. Later kwam men daar, tijdens de rondvraag, nog op terug. Raadslid Houtekamer stelde de vraag of het niet mogelijk is om op bepaalde plaatsen langs de weg, voor men Schouwen-Duiveland oprijdt infor matiepanelen te plaatsen. Uw woning inrichten is "n zaak van smaak. Een kleurnuance maakt de sfeer en uitstraling van uw kamer. Kies daarom met zorg. Bij uw interieur-specialist kombmeert u naar hartelust met Lotus gordijnen selection BRUINISSE - Een jaarstandplaats op de weekmarkt in Bruinisse wordt een stuk goedkoper. Maar niet zo goedkoop als het college van b en w voor ogen had. „Het bedrag dat u voorstelt is echt veel te laag", stelde raads lid M. C. Maaskant-Okkerse (Algemeen Belang). Zij kreeg bijval van de overige fracties binnen de gemeente raad en het eindresultaat was dat het maximumbedrag voor een jaarstandplaats op de weekmarkt in Bruinisse vastgesteld werd op 1500 gulden en niet, zoals het college voorstelde, op 832 gulden. Het bedrag dat door het college voorgesteld werd is gebaseerd op dé tarieven zoals die nu gehanteerd wor den. Momenteel betaalt men 2.gulden per meter lengte van de verkoop stand. „Bij het bepalen van het tarief zijn we er destijds van uitgegaan dat zo'n standplaats maar hoogstens ge durende één dag per week zou wor den ingenomen". door een maximumbedrag op te ne men". Als maximum wilde het college het bedrag nemen dat verschuldigd is door een wat grotere verkoopwa gen die gemiddeld één dag per week z'n standplaats inneemt. Uitgaande van een lengte van acht meter komt het college op een maximumbedrag van 832 gulden per jaar. Als er ruim 25.000 gulden extra voor uitgetrokken wordt kan men echter nu al rekening houden met de combinatie dorpshuis-sportzaal. Maar dan moet de gemeente wel ge negen zijn om die extra kosten voor haar rekening te nemen. Raadslid M. C. Maaskant-Okkerse (Algemeen Belang): .Bedrag veel te laag". koord met het collegevoorstel om een krediet beschikbaar te stellen voor het bouwrijp maken van fase II van bestemmingsplan Riekusweel. Ook machtigde de raad het college om prijsonderhandelingen te voeren met een aannemer. Voor de sloop van een aantal schu ren op een perceel grond aan Sin gel/Bergstraat/ Noord dijk stelde de raad het benodigde krediet ter be schikking. Dit in verband met de plannen voor woningbouw op ge noemd perceel. De raad had ook geen moeite met het collegevoorstel tot vaststelling van een voorbereidingsbesluit voor het perceel 't Hofje 14. J. W. Arnolds heeft een bouwaanvraag ingediend voor uitbreiding van zijn woning en eigenlijk is het bouwplan in strijd met de bepalingen van het bestem mingsplan en dus was een voorberei dingsbesluit nodig. SCHOUWEN-DUIVELAND Collecte Rode Kruis Tbt 5 juni houdt het Nederlandse Duur „Het kan echter ook voorkomen dat een standplaats gedurende meer dagen wordt ingenomen", aldus het college. „Het is ons gebleken dat de verkoper dan een erg hoog bedrag aan standplaatsgelden verschuldigd is. Wij willen dit laatste ondervangen een voetpad over de dijk. Dus er wordt wel degelijk iets aan gedaan". De raad bleek verder weinig moeite te hebben met het voorstel vari het college in verband met een verbou wing van de keuken van het dorps huis. Eigenlijk kan men volstaan met een kleine verbouwing die 39.500 gul den kost. Ook met het feit in het ach terhoofd dat er nog steeds geen dui delijkheid is of er nu wel of niet en sportzaal aan het dorpshuis vastge- bouwd gaat worden. Een bedrag dat door de verschillen de fracties eendrachtig te laag werd genoemd. „Ik vind het een lachertje", aldus raadslid A. J. Bal (Lijst van de Velde). Van zijn kant kwam het voor stel om het maximumbedrag vast te stellen op 1500 gulden per jaar. „Als je uitgaat van de huidige tarieven zou men nu 2900 gulden moeten betalen, dus dan is 1500 gulden altijd nog de helft goedkoper. En dat vind ik reëel", aldus CDA-woordvoerder J. Huizer. Zonder discussie of hoofdelijke stemming ging de raad verder ak- En dat bleek iets waar men in ver schillende fracties wat moeite mee had. A. J. Bal: „Ik vind het geen eer lijke zaak. Wat gebeurt er als de bouw van die sportzaal onverhoopt niet doorgaat?". Uiteindelijk bleken de bezwaren in de verschillende frac ties niet zo zwaar te wegen dat men zich geroepen voelde tegen het colle gevoorstel te stemmen. Alleen de SGP/RPF-fractie stemde om princi piële redenen tegen het voorstel. Lijst Van de Velde-woordvoordrr A. J. Bal: ..Prijs is een lachertje". Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Rode Kruis zijn jaarlijkse inzame lingscampagne. Een deel van het geld wordt besteed om de diverse hulpver leningsactiviteiten waarmee het Ro de Kruis actief is mogelijk te blijven houden. ZIERIKZEE Excursie De excursie van de plattelands vrouwen, afdeling Schouwen, die ge pland is voor 7 juni is verzet naar 14 juni. Het betreft de excursie naar de Zuidhoek. Oppas De kinderoppasdienst van de UW is in de vakantiemaand juni bereik baar via telefoonnummer 01115-3162. HAAMSTEDE Jongerenkoor Het jongerenkoor van de Petrus en Paulus parochie te Breda zal zondag 29 mei tijdens de Eucharistieviering zingen in de RK-strandkerk te Haam stede. De dienst begint om 10.00 uur. NIEUWERKERK Oud papier De zending van de Gereformeerde Gemeenten te Nieuwerkerk haalt vandaag (vrijdag 27 mei) oud papier op in de kern Nieuwerkerk. Men rijdt rond vanaf 18.30 uur. OOSTERLAND VOO In de Oosterhof te Oosterland is de traditionele - kindermiddag van de "Vereniging voor Openbaar Onder wijs (VOO) gehouden. Het feest is een activiteit van de afdeling Duiveland. Dit keer werden er verschillende te kenfilms gedraaid. In de pauze kre gen de kinderen een glaasje limonade en een zakje chips. De opkomst was overigens minder dan voortgaande jaren. Toch waren er nog zo'n 140 kin deren. MIDDELBURG Deelnetwerk In de Zeeuwse Bibliotheek te Mid delburg wordt op maandag 30 mei de eerste bijeenkomst gehouden van Deelnetwerk. Een netwerk dat tot doel heeft vrouwen in leidinggevende en staffuncties te ondersteunen in hun werksituatie. Het stimuleren van doorstroming van vrouwen naar der gelijke functies en het verbeteren van de arbeidspositie van vrouwen in het algemeen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De vice-voorzitter van de Stichting Vrouwen Netwerk Zeeland, A. van Leeuwen-Gijsberts houdt een inleiding over deze stichting. LEWEDORP Ruilbeurs De laatste avondruilbeurs voor de zomervakantie wordt vrijdag 3 juni gehouden in café-pension de Goede Verwachting te Lewedorp. Verzame laars van postzegels, ansichtkaarten, munten, sigarenbandjes enzovoort zijn van harte welkom vanaf 19.15 uur. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 1730 uur): 01110-15071 en 01110-14417. Fotograaf (na 1730 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schurtelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 1 6.60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. 4 N

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3