Coppoolse en De Waal winnen enkelspelen bij de Bru-Tèn Contract regelt samenwerking wielercomité en Nieuwsbode TV Brouwershaven viert jubileum met open dag Schouwen-Duiveland trofee sportpark Den Hogen Blok Uitslag tennis SKNWK herstelt zich TOG Duiveland gewipt Toernooi Bruse Boys Ronde Midden- Zeeland Bootvisdag hsv Dreischor ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag' 26 mei 1988 Nr. 24341 11 Zestigjarig bestaan BROUWERSHAVEN - De tennisvereniging van Brouwershaven viert haar 60-jarig bestaan met een open dag op vrijdag 27 mei. Vanaf 16.00 tot 21.00 uur stelt de vereniging haar tennispark open voor be langstellenden. Het bestuur en leden van de vereni ging zijn tijdens de open dag aanwezig om de bezoe kers enige tekst en uitleg te geven over het wel en wee van de vereniging en om hun eerste slag op het Brouwse tennisveld te slaan. De Tennisvereniging Brouwers haven ging in 1928 van start op een tegelbaan, waarmee een wens droom van enkele Brouwenaren in vervulling ging. In die beginperiode was een ballotage-commissie een gewone zaak, dus ook TV Brouwershaven maakte daar gebruik van. Waar dering van de leden van een sport vereniging is vandaag de dag geen kwestie meer van status of maat schappelijke positie. Mogelijkheden Tegenwoordig wordt de inzet en inbreng hoger gewaardeerd. Door het grote scala van sportieve mogelijkheden zijn clubs nu eer der geneigd een nieuweling in hun midden op te nemen. De door alle leden te dragen kosten van een vrijetijdsbesteding spelen hierin natuurlijk ook een rol. Regels blijven er altijd bestaan, maar het elitaire is wel verdwenen", aldus de tennisvereniging. ïn 1983 kreeg de TV Brouwers haven de beschikking over haar tweede baan. De noodzaak hier toe ontstond door een groeiende interesse van leden voor de ten- niscompetitje. De competitie wordt gedurende het eerste deel van het seizoen gehouden en de rest van de.tijd is de baan niet op timaal bezet, zodat de niet competitie-spelers de sport op hun manier kunnen beoefenen. De vereniging is verheugd met het ledenaantal van 170 personen. Daarbij laat zich elk jaar weer een aantal nieuwe gezichten zien. BRUINISSE - Iedereen binnen de tennisvereniging De Bru-Tèn weet z'n plaats en niveau. Kwaliteit verloochent zich niet en volgens die stelling zijn Peter Coppoolse bij de heren en Corrie de Waal bij de dames logisch club kampioen geworden bij de enkelspelen. Peter won de fi nale voor de derde keer, terwijl Corrie de Waal bij gebrek aan tegenstand grossiert in titels. Ze won voor de veer tiende keer, en is al clubkampioen zolang de club be staat. een grote leemte bestaat tussen de C- spelers en speelsters en de midden moot bij Bru-Tèn zijn er bij de jeugd toch hoopvolle tekenen die wijzen op een doorbraak. Gelijk met de senio ren werd ook bij de jeugd de finales enkelspel gespeeld. In de categorie lagere school/meisjes won Esther Roth overtuigend met 6-1 6-0 van An- nemarie Elenbaas. Bij de jongens be haalde Emile Wiclaart de titel dank zij winst met 6-1 6-2 op Theunis Henk v. d. Berge. Bij de meisjes middel baar onderwijs werd het een regel rechte slijtageslag. Dankzij grote vasthoudendheid won Martine Vier gever met 6-3 6-7 6-4 van de knap te rugvechtende Barbara Kortlever. De tegenstand van Sjaak van Opstal duurde in de finale eigenlijk maar één set maar die ene set etaleer de zich naarmate die vorderde als een onvervalste triller. Tot 9-9 in de tie break Hielden de heren elkaar in evenwicht. Sjaak kon het enorme ser- vicegeweld weerstaan, de snoeiharde ZIERIKZEE - Hier volgen de uit slagen van de wedstrijden in de district-mixcompetitie tennis, zoals die onlangs gespeeld zijn. Zierikzee 2 - Scharendijke 1: 4-1; DE C. Verkaart - A. Tims: 6-0, 6-1; HE J. Zuidervoets - J. van Meggelen: 4-6, 1- 6, DD H. ten Haaf/C. Verkaart - G. Heijboer/A. Tims: 6-0, 6-0, HD P. Schotte/J. Zuidervoets - J. Meggelen: 6-3, 3-6 en 6-4 en GD H. ten Haaf/P. Schotte en G. Heijboer/G. Cobussen: 6-2 en 7-5. Veere 2 - Zierikzee 3:2-3. DE C. Roe- lofsen - E. Lems: 6-2, 6-1; HE W. van Ouwerkerk - W. Hamel: 1-6, 0-6; DD C. Roelofsen/J. de Vries - S. de Kreuk/R. de Conink: 6-1, 6-4; HD W. van Ouwerkerk/C. Beye - W. Hamel/ J Lagendijk: 0-6, 0-6 en GD J. de Vries/C. Beije - R. de Conink/J. La gendijk: 1-6, 1-6. fore-hand retourneren of een ant woord vinden op de van effect drui pende backhand van de talentvolle Coppoolse. Toen brak het verzet van Van Opstal en won Peter met twee magistrale ballen met 11-9 de tie break en de eerste set. Vooral doorhet risico-volle spel van Peter sprokkelde Sjaak nog wat pun ten bij elkaar maar de strijd was ge streden. Met 6-2 was de set, de partij en de derde titel voor Peter Coppool se. De halve finale had Coppoolse nog met enige moeite met 6-4 7-5 van Jan Stouten gewonnen terwijl Van Opstal in die periode geen moeite had met Rinus Geense, 6-2 6-1. Bij het dames enkel viel het keerpunt ook aan het eind van de eerste set. Lang kon Adrie de Looff de enorme spreiding van Corrie de Waal belopen en terug brengen maar naarmate de C-l speel ster de ballen nog dichter naar de buitenlijnen speelde viel onherroepe lijk toch het gat waar niet meer op te lopen was. Rally's Na minutenlange rally's in het be gin had Adrie in het slot van de partij geen antwoord meer op het krachtspel van Corrie: 6-3 6-0, op haar verjaardag. Corrie had de halve finale gewonnen van Hennie Hooft- man met 6-0 6-0 terwijl Adrie won van Ria Kik met 6-1 6-1. Hoewel er Peter Coppoolse en Corrie de Waal. ZIERIKZEE - Als afsluiting van het voetbalseizoen 1987/1988 zal za terdag op het sportpark Den Hogen Blok voor de 12e keer het toernooi om de Schouwen-Duiveland trofee worden georganiseerd. De organisa tie is dit jaar in handen van de ZAV (commissie zomeravondvoetbal), die als laatste van de verenigingen in de regio de rij sluit. Het toernooi zal ook dit jaar weer in twee poules worden afgewerkt. In poule A komen uit: Brouwersha ven, Bruse Boys, Duiveland, Mevo, SKNWK en Zierikzee. ZIERIKZEE - Na de misstap vorige week in de thuiswed strijd tegen Duiveland heeft koploper SKNWK zich bij het bezoek aan de Zierikzee-vete- ranen weten te herstellen in de zomeravondvoetbalcompetitie van het rayon Zierikzee. Op het sportpark Den Hogen Blok bleven de Nieuwerkerkers met 2-0 de baas over de thuisclub. Op het Oostersportpark te Oosterland bleken Duiveland en de Mevo-veteranen na aan elkaar gewaagd te zijn. Na een spannende strijd werden de puntjes broederlijk gedeeld (1- 1). Stella Boys, de laatste weken voortreffelijk op dreef na een minder goed begin, nestelde zich op de tweede plaats van de ranglijst door de ontmoeting tegen de Gouwe Geit in een 4-2 overwinning om te zetten. De stand SKNWK Stella Boys Velocitas Duiveland Mevo-Vet. Zierikzee-Vet. Gouwe Geit 5 4 0 1 12- 4 8 6 3 1 2 10- 6 7 5 2 2 1 5- 4 6 5 2 12 5 12 2 5 113 5 113 3-7 5 5-6 4 4-5 3 9-16 3 Maandagavond gaat op het sportpark Het Springer te Nieuwerkerk SKNWK het op nemen tegen de Mevo-vetera nen (19.00 uur). Dinsdagavond treffen de Gouwe Geit en de Zierikzee-ve- teranen elkaar op het Zierik- zeese sportpark (19.00 uur), waarna woensdagavond Veloci tas te Serooskerke de gastheer is van Duiveland (19.00 uur). Voor donderdagavond staat op het sportpark Den Hogen Blok nog de ontmoeting tussen de nummers één en twee op de ranglijst, Stella Boys en SKNWK, op het programma (19.00 uur). Poule B is samengesteld uit: een combinatie van Zonnemaire en Drei- schor, Ouwerkerk, Renesse, ZSC en een selectieteam van het zomeravond- voetbal. Evenals in de voorgaande jaren is de toegang op deze dag gratis. Het programma ziet er als volgt lit, poule A: 10.00 uur Zierikzee-Bruse Boys; 10.15 uur Brouwershaven- Mevo; 10.45 uur Duiveland-SKNWK; 11.00 uur Bruse Boys-Brouwersha ven; 11.30 uur Mevo-Duiveland; 11.45 uur SKNWK-Zierikzee; 12.15 uur Brouwershaven-Duiveland; 12.30 uur Bruse Boys-SKNWK; 13.00 uur Zierikzee-Mevo*; 13.15 uur Duiveland- Bruse Boys; 13.45 uur SKNWK-Mevo; 14.00 uur Brouwershaven-Zierikzee; 14.30 uur Mevo-Bruse Boys; 14.45 uur Zierikzee-Duiveland; 15.15 uur SKNWK-Brouwershaven. Poule B: 10.30 uur ZAV-Drei/'Zon.; 11.00 uur Renesse-Ouwerkerk; 11.30 uur ZSC-ZAV; 12.00 uur Drei/Zon.- Renesse; 12.30 uur Ouwerkerk-ZSC; 13.15 uur ZAV-Renesse; 13.45 uur Drei/Zon.-Ouwerkerk; 14.15 uurZSC- Renesse; 14.45 uur Ouwerkerk-ZAV; 15.15 uur ZSC-Drei/Zon. De wedstrijden voor het oezetten van de 33- tot en met de 10e plaats, welke gelijk op vier velden worden gespeeld, vangen aan te 16.00 uur.' De finale, voor de le en 2e plaats, zal te 16.35 uur aanvangen, waarna te 17.30 uur de prijsuitreiking zal plaats vinden. BRUINISSE - De Brüse schaakver eniging TOG houdt op vrijdag 27 mei haar algemene ledenvergadering in de kelder van het Dorpshuis, aan vang 20.00 uur. Op de agenda naast verslag wedstrijdleider en een ont werp jeugdplan ook de prijsuitrei king van de kampioen huishoudelij ke competitie en jeugdkampioen. Na het officiële gedeelte is er gelegen heid tot snelschaken. ZIERIKZEE - Duiveland is voor de zaterdagbeker gewipt. In de nog resterende tijd welke van de afgebro ken wedstrijd tegen SVD moest wor den gespeeld wist het elftal uit Drie wegen de 2-1 achterstand waarmee was begonnen nog om te zetten in een 2-2 gelijkspel. Bij het nemen van de strafschoppen bleek SVD de geluk kige. In de eindstrijd bij de A- junioren heeft het team van Mevo het -ivgeh Ivlzéndijke- nèt' nrvt kunnen redden. .li Twee minuten voor tijd scoorden de Zeeuwsvlamingen, bij de stand van 2- 2, de beslissende treffer (3-2). Een door tal van invallers gehandicapt Rcnesée zag zich voor de zondagbeker bij de reserves van Hontenisse op Pinkstermaandag met een 2-1 neder laag uitgeschakeld In de 2e klas B van het zóndagvoetbal is de beslis sing wie er met Bres kens gaat degra deren nog niet gévallen. Op het veld van Baronie bleef zelfs na de verlen ging de strijd tussen VOAB en SCO onbeslist (1-1). Nadat de eerste wedstrijd in een 1-1 gelijkspel was geëindigd is het Wol- faartsdijk in het zaterdagvoetbal ge lukt 'naar de KNVB te promoveren door 's-Heer Arendskerke in de twee de ontmoeting met 1-0 te kloppen. In de 2e klas van het zaterdagvoetbal gaat Spui de plaats van Ritthem in nemen. Was de eerste wedstrijd tussen deze twee teams in een 2-2 gelijkspel geëindigd, in de tweede wedstrijd slaagde Spui erin met 2-1 te winnen. AMSTERDAM - Het in financiële moeilijkheden verkerende Neder lands Olympisch Comité (NOC) heeft het zeilduo Steven Bakker en Kobus Vandenberg 50.000 gulden voorge schoten voor de aankoop van een nieuwe Star-boot. Het tweetal krijgt, daags voor de belangrijkste zeilwedstrijd in eigen land, de Regat ta bij Medemblik, de beschikking over een in Italië gefabriceerde boot van epoxy, een kunsthars. Tot nu toe voeren de Europese kampioenen van 1986, als enige Nederlandse zeilers al voor de Olympische Regatta van Pu- sah aangewezen, in een Star van po lyester. Grote Prijs de Zierikzeesche Nieuwsbode wordt 20 augustus voor zesde keer verreden ZIERIKZEE - Een wielerspektakel waarbij een aantal vedetten zijn gezicht laat zien is vandaag de dag niet meer denkbaar zonder de financiële steun van het be drijfsleven. Dit geldt ook voor de wielerronde van Zie rikzee, die dit jaar voor de zesde achtereenvolgende keer op zaterdag 20 augustus wordt gehouden. Om zich zeker te stellen van deze zo broodnodige steun tekenden Wim 'Evertse van het organiserende wielercomité en directeur D. L. van 't Leven van drukkerij Lakenman en Ochtman tijdens de derde Familiebeurs het gebruikelijke con tract. de Vlaamse gewesten is, in Zierikzee zal starten. Andere namen in het ach terhoofd van de organisatoren zijn Rob Bijvanck, Karei van Goethem, Thijs Fase, Vester Aarts en Henny Nieuwdorp. Wat de regionale inbreng in dit spektakel zal zijn, moeten de verwachtingen niet al te hoog worden gesteld. De Bruse coureur Toon van der Steen, zal wegens persoonlijke omstandigheden waarschijnlijk niet aan de start kunnen verschijnen. Het hoog houden van de eer van Schou wen-Duiveland komt dan ook hele maal neer op Wim van Kooten. De Grote Prijs de Zierikzeesche Nieuwsbode zoals de wielerronde Zierikzee officieel te boek staat be staat evenals vorig jaar uit een tijd rit (aanvang 17.30 uur) en een criteri um (aanvang 18.30 uur). Met deze combinatie neemt Zierikzee een vrij unieke plaats in op de KNWU wieier- kalender. Burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee, heeft zich inmiddels bereid verklaard om de renners weg te schieten en de bekers uit te reiken. Als microfonist hopen de organisatoren dat Eddy Bogaert aanwezig zal kunnen zijn, al is het uiteindelijk de KNWU die dit be paalt. De winnaar van de Grote Prijs kan rekenen op een zoen van Mariska de Boer die dit jaar als rondemiss fungeert. BRUINISSE - Door de jeugdcom missie van de voetbalvereniging Bruse Boys zal zaterdag a.s. een toer nooi worden georganiseerd voor B- en C-junioren en D-pupillen. Bij de B- en C-junioren zal worden deelgenomen door teams van de ver enigingen: Beek Vooruit (Prinsen beek); RET (Hoogvliet); DES'67 (Dirksland) en Bruse Boys. Bij de D-pupillen zal naast de drie teams van de organiserende vereni ging Bruse Boys worden deelgeno men door teams van NOAD'67 (St. Philipsland) en Smerdiek (St. Maar tensdijk). De wedstrijden bij de D-pupillen vangen aan te 10.00 uur en die bij de B- en C-junioren te 12.45 uur. ZIERIKZEE - Voor wat de reclame karavaan van de Ronde van Midden- Zeeland betreft, welke zaterdag ook over Schouwen-Duiveland gaat, is er voor Zierikzee een afwijkende route van de prof-renners. Rond 14.46 uur wordt de karavaan bij Zierikzee verwacht komende van af de Lange Blokweg. Over het verkeersplein gaat de rond 3 km lange karavaan over de Grachtweg, Schuurbeque Boeye- straat, Calandweg, Sas, Juliana- straat en de Rijksweg naar de Zee- landbrug. De doorkomsttijden van de recla me-karavaan op Schouwen-Duive land zijn: Burgh-Haamstede (13.33 uur); Renesse (13.46 uur); Ellemeet (13.55 uur); Scharendijke (14.01 uur); Den Osse (14.10 uur); Brouwershaven (14.19 uur); Zonnemaire (14.25 uur); Noordgouwe (14.35 uur) en Zierikzee (14.46 uur). DREISCHOR - Hengelsportvereni ging Dreischor houdt zaterdag 28 mei haar jaarlijkse bootvisdag voor haar leden. Het vertrek is 's morgens om 08.00 uur vanuit Bruinissc met schip per B. Noorddijk. Met het tekenen van het contract verzekerde het organiserende wieler comité bestaande uit Wim Evertse, Theo de Looze, Theo Raayen, Gerard van der Klooster, Rinus de Graaf, Cees Snijders en Piet Bos zich van de steun van de uitgeefster van deze krant, drukkerij Lakenman en Ocht man, die samen met onder andere ga ragebedrijf Louis Goedbloed en een aantal Zierikzeese horeca-onderne- mers dit wielerspektakel financieel mogelijk maakt. Opzet Dit wielergebeuren voor amateurs, dat zich zaterdag 20 augustus in het centrum van Zierikzee voltrekt is zes jaar geleden op initiatief van een aantal trimmers ontstaan. Aanvanke lijk was de opzet om er een wilde koers van te maken, maar na overleg werd uiteindelijk toch gekozen voor een officiële wedstrijd die ook op de landelijke kalender van de Konink lijke Nederlandse Wieier Unie prijkt. Die mannen van het eerste uur moeten wel hartstochtelijke wieier- minnaars zijn geweest, getuige hun bereidheid om vijftig gulden de man in de pot te stoppen. Het evenement heeft zich in de loop der jaren zo ont wikkeld dat de organisatoren er met vijftig piek nog lang niet zijn. De fi nanciële steun van het plaatselijke bedrijfsleven zorgt voor het leeuwe- deei van het bedrag dat nodig is voor het organiseren van dit evenement. Bovendien krijgt de Ronde van Zie rikzee via een aparte krant een stuk je publiciteit, dat in Zuidwest-Neder land uniek is. Klus Met het veilig stellen van de hulp van derden (het bedrijfsleven) is het comité er nog niet. Vanaf januari zijn. Wim Evertse en zijn companen druk bezig met de voorbereidingen. Het benaderen van de buurtvereniging als ook een aantal sportverenigingen om voor de afzetting te zorgen, het re gelen van de datum, het aanvragen van vergunningen bij zowel gemeente als KNWU en niet in de laatste plaats het contracteren van de renners kos ten het wielercomité de nodige vrije uurtjes. Rennersveld Hoewel het nog te vroeg is om met zekerheid te kunnen vermelden wel ke renners op het Havenplein aan de start zullen verschijnen hopen de or ganisatoren dat de Belgische Danny Lippens die niet alleen Belgisch kam pioen op de weg en nummer een bij het tijdrijden en winnaar van dc Ron de van Vlaanderen en de Omloop van Ook dit jaar lean de Stichting Wielersport Zierikzee weer rekenen op de financiële steun van drukkerij Lakenman 1- Ochtman, uitgeefster van deze krant. Tijdens de derde familiebeurs tekenden directeur D. L. van 't Leven en Wim Evertse van het wielercomité het contract dat deze samenwerking regelt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 11