Kringconcours paarden en ponycombinaties Walcheren Goede prestatie B-junioren DFS Junioren en pupillen van Bruse Boys spelen toernooi Traditionele ontmoeting van de eilandelijke C-selecties NIEUWSBODE Uitslagen bridge- competitie Atletiek op Zierikzeese kunststofbaan Persoonlijk record Jan Hoek 6 Het elftal van DFS BI, dat met een 15-0 overwinning op Bevelanders BI beslag wist te leggen op het kampioenschap van Groep B3. (Foto: Joop van Houdt). BURGH - Door de Vlaardingse voetbalvereniging For- tuna werd op 2e pinksterdag op het sportpark Van Zuij- en te Burgh een toernooi voor B- en C-junioren georgani seerd. De deelnemende verenigingen hieraan waren: Spijkenisse, Roosendaal, Hoek, RCS (Oost-Souburg), DFS en de organiserende vereniging Fortuna. Bij de B-junioren schoten de in ei gen omgeving spelende jongens van DFS in de openingswedstrijd tegen Fortuna geweldig uit hun slof. In het tijdsbestek van maar 25 minuten slaagde het erin de Fortuna-doelman maar liefst acht keer het nakijken te geven, waar de Vlaardingse ploeg geen enkele treffer tegenover wist te stellen. Het team van DFS, dat de smaak direct goed te pakken had ge kregen, wist ook de drie volgende wedstrijden in een overwinning om te zetten, waardoor het beslag wist te leggen op de eerste prijs. Na de gemakkelijke zege op Fortu na moest het een zwaardere krachts inspanning leveren om Spijkenisse (2-1) en Roosendaal de baas te blijven. De ontmoeting tegen het Zeeuws- vlaamse Hoek werd in een 3-1 over winning omgezet. Roosendaal, dat al leen van DFS verloor en de andere drie wedstrijden in een overwinning omzette, eindigde op de tweede plaats. Bij de C-junioren wist Fortu na 2 beslag te leggen op de perste prijs. Inzet Alleen tegen het Souburgse RCS moest het de helft van de inzet (0-0) inleveren. Fortuna 1, dat er weinig van bakte, werd met 5-0 geklopt, Roo sendaal moest er met 4-0 aan geloven en DFS trok met 2-0 aan het kortste eind. Op de tweede plaats eindigde het team van RCS dat twee keer won en twee keer gelijkspeelde. Voor hij aan het slot tot de prijsuitreiking overging, sprak Bert Visser namens de jeugdcommissie van Fortuna woorden van dank tot de bestuurders van DFS voor de ook dit jaar weer ge noten gastvrijheid. De resultaten: B-junioren: Fortuna- DFS 0-8; Roosendaal-Spijkenisse 2-0; Fortuna-Hoek 0-1; DFS-Spijkenisse 2-1; Roosendaal-Hoek 1-0; Spijkenis- se-Fortuna 4-1; DFS-Roosenidaal 1-0; Spijkenisse-Hoek 1-3; Roosendaal- Fortuna 3-1; Hoek-DFS 1-3. DFS Roosendaal Hoek Spijkenisse Fortuna C-junioren: Fortuna II-DFS 2-0; Fortuna-RCS 0-2; Fortuna II-Roosen- daal 4-0; DFS-RCS 0-1; Fortuna-Roo- sendaal 0-2; RCS-Fortuna II 0-0; DFS- Fortuna 5-0; RCS-Roosendaal 0-0; Fortuna-Fortuna II 0-5; Roosendaal- DFS 0-4. Fortuna II RCS DFS Roosendaal Fbrtuna BRUINISSE - Op het sportpark te Bruinisse werd za terdag door de jeugdcommissie van de voetbalvereni ging Bruse Boys een toernooi voor A-junioren en E- en F- pupillen georganiseerd. Bij de A-junioren kwam het team van de organiserende vereniging uitstekend voor de dag, door beslag op de eerste prijs te leggen. Na het spelen van de openingswedstrijd tegen Lopik zag het hier allerminst naar uit. Lopik BVC NOAD'67 BVC II Hoewel beide teams elkaar bijzon der weinig ontliepen wist Lopik het treffen met de Boys in een nipte 1-0 overwinning om te zetten. Naar later zou blijken was dit de enige keer dat de doelman van Bruse Boys deze mid dag de bal uit het net moest halen. De volgende tegenstander, NOAD'67 uit ZIERIKZEE - Na het afwerken van de vijfde competitie-avond van de Zierikzeese Bridge Club wordt de lijst aangevoerd door het echtpaar Van den Berg met 87 punten groep 1), de dames Kops en Tuinman die 129 punten scoorden in groep 2 en de da mes Becu en Van der Post die in groep 3 een gedeelde eerste plaats in nemen met het duo Van der ^Duyn/Viergever. Groep I: Echtpaar v. d. Berg 87 pun ten; 2. echtpaar Akerboom 86 pnt.; 3. dames Geluk-v.d. Zande 79 pnt.; 4. mevr. Terwisscha-heer Karstens 77 pnt.; 5. dames Sluyter-Heuser 76 pnt.; 6. dames v. Oeveren-Tennekes 67 pnt.; 7.mevr. V. Geesbergen-heer Hendrik- se 66 pnt.; 8. dames Böhm-Walter 56 pnt.; 9. dames v. 't Leven-Schaalje 54 pnt. Het gemiddelde in deze groep is 72 punten. Groep II: 1. dames Kops-Tuinman 129 pnt.; 2. echtpaar Pomper 122 pnt.; 3 dames Does-v. d. Valk 120 pnt.; 4, dames Gaanderse-Klompe 119 pnt.; 5. echtpaar Phoa 116 pnt.; 6. dames Kotoun-Plating 114 pnt.; 7. mevr. v. d. Berg-heer Does 99 pnt.; 8. heren Gedrocj-Kegels 97 pnt.; 9. heren Becu- v. d. Post 87 pnt.; 10. echtpaar Schults 76 pnt. Het gemiddelde in deze groep is 108 punten. Groep III. 1/2. dames Becu-v. d. Post en mevr. v. d. Duyn-heer Vierge ver; 3. heren v. Geer-Kotoun; 4. dames Hogerheyde-v.d. Wekken 117 pnt.; 5. dames Sleegers-v. Wingerden 115 pnt.; 6. echtpaar Stokla 113 pnt.; 7. echtpaar Oostwout-Wijdenes 109 pnt.; 8. heren 't Hart-de Vries 96 pnt.; 9. da mes De Graag-Lepelaer 95 pnt.; 10. dames Boers-Zwiep 62 pnt. Het ge middelde in deze groep is 108 punten. St. Philipsland, moest met 4-0 het on derspit delven, het Middelburgse Dauwendaele zag zich met 1-0 ge klopt, BVC uit De Bilt schoot ook net iets tekort (1-0), terwijl de reserves van BVC met 3-0 van de Boys verlo ren. Dankzij een beter doelsaldo dan Lopik wist het team van Dauwendae le beslag op de 2e prijs te leggen. Zo wel Dauwendaele als Lopik wist drie wedstrijden in winst om te zetten, speelden een keer gelijk en verloren een wedstrijd. Bij de E-pupillen werd er in twee poules gespeeld. In poule A toonde Bruse Boys EI zich wel op bijzonder duidelijke wijze de sterkste door haar drie te spelen wedstrijden in een overwinning om te zetten met een doelsaldo van maar liefst 17-0. Meer spanning was er in poule B waar drie van de vier teams met een gelijk aan tal winstpunten (4) eindigden. Dank zij een beter doelsaldo eindigde Bru se Boys EIII in deze poule op de eerste plaats. De finale tussen de twee poulewin naars eindigde in een 2-0 overwin ning voor Bruse Boys ÈI, terwijl Dui- veland EI zich met 1-0 door Smerdiek EI zag geklopt voor het bezetten van de 3e en 4c plaats. Bij de F-pupillen liet Oostkapelle verstek gaan waar door het aantal deelnemende teams tot vier werd gereduceerd. De pupil letjes van Bevelanders uit Kamper land.legden met twee keer winst en een gelijkspel beslag op de eerste prijs. Al met al kon de jeugdcommis sie van Bruse Boys terugzien op een uitstekend geslaagde sportdag voor de jeugd, welke volgens het opgestel de schema kon worden afgewerkt. Resultaten De resultaten A-junioren: Bruse Boys-Lopik 0-1; BVC II-BVC 1-1; BVC- NOAD'67 2-2; Lopik-Dauwendaele 0- 0; Dauwendaele-BVC II 2-0; NO- AD'67-Bruse Boys 0-4; BVC II-Lopik 0-1; Lopik-BVC 0-2; NOAD'67- Dauwendaele 0-1; BVC II-NOAD'67 1- 2; Dauwendaele-Bruse Boys 0-1; BVC- Dauwendaele 0-2; Lopik-NOAD'67 5- 2; Bruse Boys-BVC II 3-0; BVC-Bruse Boys 0-1. Bruse Boys Duiveland Bruse Boys II Bevelanders Bruse Boys III Smerdiek Zierikzee Kloetinge 3 1 2 0 5-2 4 3 1 2 0 3-1 4 3 1 2 0 2-0 4 3 0 0 3 1-8 0 WAALWIJK - Bob Lindhout (25) heeft met RKC overeenstemming be reikt over een eenjarige verbintenis. Centrumverdediger Lindhout speel de het afgelopen seizoen bij Eindho ven en Helmond Sport. Eerder kwam hij uit voor FC Den Bosch en RKC. Bij zijn oude en nieuwe club vertrok Lindhout in het seizoen 84/85 na een paar weken om gezondsheidsrede- nen. 4 0 0 14- 2 8 3 0 1 6-2 6 2 0 2 5- 5 4 1 0 3 6- 8 2 0 0 4 2-16 0 4 3 1 0 11- 0 7 4 2 2 0 3- 0 6 4 2 0 2 9- 3 4 4 112 2-8 3 4 0 0 4 0-14 0 Polue B: Kloetinge-Zierikzee 0-2; Bruse Boys Ill-Smerdiek 1-1; Kloetinge-Smerdiek 0-2; Zierikzee- Bruse Boys III 0-0; Kloetinge-Bruse Boys III 1-4; Zierikzee-Smerdiek 0-0. BURGH - Op het sportpark Van Zuijen te Burgh vonden zaterdagmiddag de traditionele ontmoetingen plaats tussen de C-selecties van Schouwen-Dui- veland en die van de Vlaardingse voetbalvereniging Fortuna. Het selectie elftal van onder de 14 jaar moest het opnemen tegen Fortuna Cl en het team van onder de 13 jaar tegen Fortuna CII. Bij de beide Schouwen-Duiveland- se selectie viel een duidelijk verschil waar te nemen. Het team van onder de 14 jaar maakte allerminst een uit gebalanceerde indruk, dit in tegen stelling met het team van onder de 13 jaar. Bij de oudste selectie, die niet de beschikking hadden over de spelers welke gekozen zijn voor de Zeeuwse selectie, liep het allemaal wat moei zaam. De spelertjes bleken bepaald niet optimaal op elkaar ingespeeld te zijn waardoor het ploegverband vaak volkomen zoek was. Daarnaast wa ren individuele acties even schaars te bewonderen als wolken aan de stra lende hemel. In tegenstelling hiermee maakte het team van onder de 13 jaar een pri ma indruk. De technische vaardig heid bleek in dit team op een aanmer kelijk hoger peil te staan dan in het één jaar oudere team. Met vaak uit stekende combinaties slaagden zij er in de verdediging van Fortuna onder druk te -zetten, waarbij zij ook nog voor de nodige afwerking zorgden. In de ontmoeting tussen Fortuna Cl en de Schouwen-Duivelandse selectie hadden de Vlaardingse spelertjes overwegend het beste van het spel, zonder dit echter in een grote score tot uitdrukking te kunnen brengen. Score Halverwege de eerste helft slaagde de selectie er zelfs in de score te op- nen door Richard van dér Meer (Brou wershaven) die een solo door de Fortuna-verdediging afsloot met een onhoudbaar schot (1-0). Nog voor het afsluiten van de eerste speelhelft "wist Fortuna de stand weer in even wicht te brengen (1-1). Na de hervatting kon de selectie in aanvallend opzicht geen vuist meer maken. Met een solo van de rechter vleugelverdediger door de verdedi ging van de selectie wist deze de wed strijd in het voordeel van Fortuna te beslissen (1-2). De jongste selectie kwam, zoals reeds gezegd, uitstekend voor de dag. de Michel Hendrikse (Renesse) er voor dat de eerste speelhelft met een 1-0 voorsprong kon worden afgeslo ten. Na de thee bleef het selectie team de teugels goed in handen hou den en had overwegend het beste van het spel. Door Jenny Tiggelman (Zie rikzee) kon de voorsprong tot 2-0 worden opgevoerd. Fortuna wist hierna de achterstand tot 2-1 te redu ceren toen de verdediging even ver zuimde om in te grijpen. Het laatste woord was hierna toch Het Schouwen-Duivelandse selectie-team van onder de 13 jaar dat de ontmoe ting tegen Fortuna CII met 3-1 wisten te winnen. (Foto: Joop van Houdt). Doordat men elkaar in de verdedi ging goede rugdekking gaf kregen de aanvallers van Fortuna weinig gele genheid gevaar voor de veste van de selectie te scheppen. Met een doel punt van uitstekende kwaliteit zorg- 5 3 11 7-4 7 5 1 2 2 5- 6 4 5 113 6-13 3 5 0 1 4 2- 1 E-pupillen, poule A: Bruse Boys- Duiveland 4-0; Bevelanders-Bruse Boys II 1-2; Bruse Boys-Bruse Boys II 10-0; Duiveland-Bevelanders 0-0; Bru se Boys-Bevelanders 3-0; Duiveland- Bruse Boys II 3-1. De Schouwen-Duivelandse selectie van onder de 14 jaar, dat zich met 2-1 door Fortuna zag geklopt. (Foto: Joop van Houdt). weer aan het selectie-team dat met een fraai doelpunt van Jorg Frank (Renesse) de eindstand op 3-1 wist te bepalen. Na afloop sprak Bert Visser (Fortu na) woorden van dank tot allen die zich hebben ingezet om dit jaarlijks gebeuren te doen slagen. Naar Visser mededeelde was dit voor de 14e keer dat Fortuna tijdens de pinksterdagen een kamp in de Schouwse Westhoek organiseerde en de 10e keer dat de ontmoeting met de Schouwen- Duivelandse selecties hebben plaats gevonden. Doordat het team van on der de 13 jaar voor de derde achter eenvolgende keer winst wist te boe ken kreeg het de wisselbeker definitief in haar bezit. Het team van onder 14 jaar, dat de voorgaande twee keer winst had geboekt, moest de wisselbeker afstaan aan Fortuna. De coach van de selectie-teams, Jaap Ge- leijnse, wees ten slotte op de goede re latie met Fortuna, waarbij hij de wens uitsprak, dat deze nog lange tijd mag worden bestendigd. DEN BOSCH - De vijfde wedstrijd uit de play-offs om het Nederlands kampioenschap, als Weert zaterdag avond in eigen zaal van Den Bosch wint, zal maandag in de Maaspoort plaats vinden. 3 3 0 0 17- 0 6 3 111 3-5 3 3 10 2 3-14 2 3 0 12 1-5 1 Bruse Boys Dauwendaele 5 4 0 1 9-1 8 5 3 11 5-1 7 Finale: Bruse Boys-Bruse Boys III 2-0. 3e en 4e plaats: Duiveland- Smerdiek 0-1. ZIERIKZEE - De Gocse Atletiek vereniging houdt zaterdag 28 mei haar jaarlijkse Nationale NIS en C/D juniorenwedstrijd op de kunst stofbaan in Zierikzee. Het program ma begint oin 12.00 uur. Dit evenement wordt gehouden in samenwerking met Sportgehandicap- ten Bevelanden en Delta Sport. Op het programma staan onder meer ac tiviteiten, zoals loop-, spring- en werpnummers. De organisatie rekent op deelnemers uit alle hoeken van Nederland en België. ZUNDERT - Jan Hoek zorgde tij dens de tien Engelse mijl in Zundcrt voor een nieuw persoonlijk record. De Delta Sport atleet kwam tot een prima tijd van 54.22 minuten, hier mee wist hij zich als dertiende te klasseren in liet grote deelnemers veld. Hoek verbeterde zijn oude tijd met maar liefst twee minuten. Ecf Kooman moest precies een rtiinuut prijs geven op zijn clubgenoot. VLISSINGEN - De kring Walcheren van de KNF hield op het terrein Vlissingen-Oost, haar kringconcours voor paarden en ponycombinaties. Zo'n negen klasses uit Wal cheren en Schouwen-Duiveland namen hieraan deel. Voor de eerste keer dit seizoen kwam het pony-achttal van de Schouwse Ruiters in actie. Deze staat onder lei ding van instructrice Lutina van de Bijl en startte in de M-klasse. Dit achttal had ditmaal geen tegen stand te duchten, want ze was de eni ge, die in de Middenklasse mocht starten. Bij voorbaat dus al een eer ste prijs, maar erg belangrijk in zo'n geval zijn de punten en dat werden er 122. Ruim voldoende dus voor een winstpunt en ook terecht. De pony klas liet een goede proef zien, al blijft het voor een 'verbetering vatbaar'. Een kwestie van training in deze uiterst moeilijke- discipline afde- lingsdressuur. Cross Verder was er als nieuwtje dat er een kleine cross gereden kon worden. Dit om de samengestelde wedstrijd sport te stimuleren. Ko Quartel met Antigoon, liefhebber van dit soort ritten, deed het prima. De Schouwse Ruiter liet iedereen z'n rug zien en eindigde in de rangschikking, als eer ste bij de paarden. Bij de pony's wa ren de Schouwse Ruiters amazones Annemieke Klompe met Rakker en Martine Hart met Elza succesvol in de cross. In de individuele dressuur waren er goede, maar ook wat slechtere re sultaten. Bij de B-klasse paarden kwam Jolanda Thiery met Tam or van Bru tot maar 96 punten. Ko Quartel was al bij de cross toen hij z'n proef reed. Tenminste, dat leek zo. want de negentig punten waren maar erg schraal. Iets verder kwam Schouwse Ruiter Willem de Boer met Zerieta voor de dag met twaalf pun ten, terwijl Ellen de Vries met Coro na en Jeanette Kooman met Ureko het weer wat beter deden: 115 en 116 punten. De Bruse amazone Magda Smits met Rocky kwam in deze klas tot 107 punten. Bij de B-pony's kwamen Annemie ke Klompe met rakker en Marit de Vrieze met Hatif-Maiter tot respectie velijk 115 en 114 punten. In de LI dressuur paarden een fikse teleur stelling voor Corrie Krasse met Ver dien. Ze kwam slechts tot 80 punten en dat betekent één verliespunt. Voor Bru kwam Wil Brusselaars met Mack tot 111 punten en Schouwse Ruiter Stet Nelisse met Olof tot 113. Winstpunten De LI pony klasse toonde een ster ke winnares. De Schouwse Ruiter amazone Annette van de Have met Jutter reikte tot een score van 130 punten, goed voor twee winstpunten met daarbij de oranje rozet, die bij de eerste prijs hoort. Ook Sandra Dorit met Sunshine scoorde erg goed. De derde prijs met 125 punten was dan ook terecht voor haar. Hun klasgeno ten Arina de Oude met Smitty (116 punten) en Eline Struyk met Rocco (118 punten) bleven in dit geweld niet eens zo ver achter. In de L2 klasse paarden blijft Schouwse Ruiter Jaap Rentmeester met Zolinda goed presteren. Hij scoorde door weer een winstpunt 121 punten. Zijn klasgenoot Willem den Boer met Zerieta kwam tot 117 pun ten. Voor Westelijk-Schouwen reden Frans de Vrieze met Bonnot en Mary Korsman met L'Esprit goede proeven. Voor De Vrieze was er zelfs een winst punt met 120 punten, Korsman kwam daar met 114 punten niet aan toe. Bij de L2 pony's barstte het Schouwse Ruiters geweld weer los. De eerste prijs ging naar Christine Simone met Layla met 118 punten, de tweede prijs was voor Janet van de Wekken met Hassan (115 punten). Dat de kleine Prim, gereden door Rianne Struyk daar niet aan toe kwam, was geen schande. Voor de eerste keer in deze - voor zo'n kleine pony - best wel moeilijke klasse op tredend, reikte ze naar een score van 108 punten, Martine Hart Martine Hart met Elza bleef haar met 110 punten maar net voor. In de Ml-klasse paarden vierde In- gerli Vroon met Valentijn haar ren tree. na lange tijd van rust voor haar paard zal ze zich geen betere binnen komer hebben kunnen wensen. Het werd een eerste prijs met een voor treffelijke score van 129 punten. In de M ponyklasse kwam Sonja de Feiter met Melcha tot 102 punten en dat kan beter. Z klasse Als laatste de Z klasse Schouwse Ruiter amazone Arianne Hanse met Liza, één week eerder gepromoveerd reikte naar een bevredigende score van 166 punten, dit bij de pony's. Bij de paarden kwamen Marjan Jumelet met Romeo van Bru tot een eerste prijs met 168 punten. De Zeeuwse dressuur kampioen 1987 bij de pony's doet het dus bij de paarden ook goed. Haar klasgenoot Gerard de Ruiter met Tbnnik is ook een nieuwkomer in deze Z klasse. Hij kwam tot 158 pun ten over de dertig bevoordeelde on derdelen in de proef.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6