'Een droogbloemetje en je kamer is weer anders' VAN GILS 'Het is een prachtig plan maar de mentaliteit moet veranderen' nutsspaarbank 5 Onduidelijk 4 Vf Inbraken in bedrijven Prijsuitslag Albert Heijn Makkelijk. Uw geld op de bank en u kunt er toch zelf bij. Dag en nacht. De geldautomaat. Extra service voor wie overdag niet kan. K00KT0ESTELLEN DEURLOO B.V. 50.000 recreanten zorgen voor gigantische pinksterdrukte Schade door kop/staart- botsing Dronken joyrider in Brouwershaven Buitenboord motor gestolen Doorgereden na aanrijding Kind overleden na val van tractor Bromfietser gewond na aanrijding ZIERlftZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 24 mei 1988 Nr. 24340 3 De informatiebijeenkomst van de Bohemen Vastgoed bv over het toe komstig gebruik van Krayestein heeft de verenigingen in de regio niet he voldoende duidelijkheid ge bracht, die nodig is. Ze blijven van harte welkommaar zéker is dat er vanaf de heropening in 1990 meer ge gadigden zijn, die er gezamenlijk voor zorgen dat de spoeling dunner wordt. Wat dat betreft is er zeker heid. Bohemen Vastgoed treft geen enkele blaam. Een onderneming die risico's neemt als deze (met de bouw zijn vele miljoenen gemoeid) is vrij een en ander zo te exploiteren als zij denkt dat rendabel is. Daarin is - zo is gebleken - ook plaats voor de ei- landelijke verenigingen, maar op de luxe van vandaag zal beknibbeld gaan worden. Er moet een nieuwe hal gebonxod gaan worden. Bij voor keur een gemeentelijke hal, waarbij de eerste prioriteit gelegd wordt bij het sportief gebeuren in de regio. De suggestie van de LTC Zierikzee om een eigen hal te bouwen is op zich een begrijpelijke, maar biedt geen soe laas aan de andere clubs. Twee hal len op korte termijn lijkt een utopie en is ook niet nodig. Vandaar dat er gemeentelijk alleen gekozen kan worden voor een multi-functionele hal. Waar die hal moet komen is aati de deskundigen. Het meest aanne melijk lijkt een hal erbij bij Onder dak. Dat is immers het sportcomplex voor de regio. Met de bestaande voor zieningen als een ruime 'kantine' kunnen de bouwkosten wellicht ook beperkt blijven. Bohemen hoeft geen rekening te houden met de eilande- lijke sporters, de gemeente(n) niet met Bohemen. Als een nieuwe ge meentelijke hal, waarop Van Bohe men niet zit te wachten, bezoekers wegtrekt bij Krayestein dan is dat een ondernemersrisico voor de on dernemer zelf. Verder is het zaak. dat de hal snel van de grond komt. Krayestein blijft weliswaar een half jaar langer open dan voorzien, maar in januari van het volgende jaar (en dat is nog maar zeven maanden) staan de verenigingen op straat. Er is wat voor te zeggen als gemeenten de exploitatie van een dure hal liever aan het particulier initiatief laten. Maar dat hieraan de nodige risico's kleven is nu maar al te goed geble ken met Krayestein. AvdW Advertentie De Van Gils bodywear-kollektie blijkt een gewild kado-artikel voor de man. Deze kollektie is helemaal in wit uitge voerd en omvat zes modellen: - Athletic shirts; - mouwloze T-shirts; -T-shirts en slips in drie modellen. Leden ANBO positief over herinrichtingsplan binnenstad Zierikzee RENESSE/NOORDGOUWE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in twee bedrijven. Groenvoorziening B. in Renesse en garagebedrijf A. in Noordgouwe. De dieven kwamen in het bedrijf in Renesse binnen door vernielingen aan de tuindeuren aan te richten. Zij namen voor een totale waarde van 4800 gulden aan spullen mee. Drie motor-kettingzagen, vijf elektrische heggescharen en een trimmer. In Noordgouwe bedroeg de schade bijna 450 gulden. Ruim 350 gulden door het vernielen van de ruit waardoor de dieven het bedrijf binnendrongen. En 80 gulden die zij meenamen uit een opengebroken bureaulade. Advertentie Volop drukte op de rommelmarkt op de Markt in Brouwershaven. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „U heeft een prachtig plan gemaakt. Maar het werkt alleen als ook de mentaliteit van de men sen verandert. Als de terrasstoelen niet tot in het voet gangersgebied worden geplaatst. Als de fietsers en auto's de voorschriften niet negeren en toch in het loop gebied rijden". De reacties van de leden van de ANBO- afdeling Zierikzee bleken vooral gestoeld op de eigen er varingen van alledag. In de Paternoster reageerden zij op de plannen voor de herinrichting van het Havenplein, Havenpark, het Kraanplein en de Oude Haven te Zierik zee. een vorm van mentaliteit is om bij de inrichtingsplannen rekening te hou den met hen. Als voorbeeld werd daarbij het model bankjes genoemd dat wordt gekozen om in het voet gangersgebied neer te zetten. „Het is mooi dat het bankjes met leuningen worden. Maar het zou nog mooier zijn als ze hoog genoeg zouden zijn. De banken die nu hier en daar staan, zijn zo laag dat een oudere die erop gaat zitten er niet meer af komt". Mcmumejitenstad --r- -«. Het markeren van de palen die moeten voorkomen dat er toch auto's worden geparkeerd in het voetgan gersgebied zag Van der Poel niet zit ten. „Dat kan niet in een monumen- tenstad als Zierikzee. Liever zouden, we helemaal geen palen plaatsen. Maar de praktijk wijst nu eenmaal uit dat het niet anders kan". Tijdens de voorlichting werden de plannen met dia's verduidelijkt. Daarbij werden vele voorbeelden ge toond van paaltjes die het college van b en w en enkele gemeente-amb tenaren zijn gaan bekijken in diverse plaatsen in Nederland. Op dit mo: ment bestaat een voorkeur voor een zeshoekig model van 45 centimeter hoog. Uitgevoerd in natuursteen zou den deze paaltjes ongeveer 550 gul den per stuk kosten. Volgens Van der Poel kan, als alles meezit, op zijn vroegst in het voorjaar van 1989 wor den begonnen met de werkzaamhe den die vast zitten aan de herinrich ting van het centrum van de binnen stad. „Voor men aan de bestrating kan beginnen moeten ook de riole- ringswerkzaamheden worden uitge voerd". De uitvoering van het plan wordt in fases aangepakt. De direc teur gemeentewerken sprak de ver wachting uit dat het werk wel enkele jaren in beslag zal nemen. ZIERIKZEE - Tijdens de ex po te Zierikzee heeft Albert Heijn-filiaalhouder te Zierik zee, G. Henning, de prijzen uit gereikt, die behoren bij de boodschappenwagen-wed strijd. Twaalfhonderd mensen leverden een formulier in. Geraden moest worden voor hoeveel geld er in de bood schappenwagen zat. Henning legde uit, dat Albert Heijn 101 jaar bestaat en dat hiermee di rect het bedrag bekend was. Geen cent meer of minder. De eerste prijs (100 gulden) is voor M. de Feiter uit Renesse (gera den bedrag 101,01 gulden). De tweede prijs ging naar C. C. Houtman uit Renesse (101,25 gulden). De gedeelde derde plaats was voor L. J. Goud zwaard uit Noordgouwe en O. Kikstra uit Zierikzee. Beiden zaten er respectievelijk vijftig cent boven en onder. Advertentie Zij deden dat nadat directeur ge meentewerken Zierikzee D. D. J. van der Poel de plannen had toegelicht. Uit de reacties van de ouderen bleek dat zij blij waren met de veranderin gen die worden voorgesteld om het centrum van Zierikzee beter toegan kelijk te maken voor voetgangers. Vooral de uitbreiding van de loopge bieden, aan beide kanten van de noordzijde van het Havenpark, langs het Kraanplein en langs de noordzij de van de Oude Haven oogstte een goedkeurend gemompel. Terrasstoelen De kritische opmerkingen waren vooral gestoeld op de eigen ervarin gen die men tot nu toe opdeed op straat. „Als je over het voetgan gerspad vanaf de Lange Nobelstraat de Schuithaverroploopt moet je daar toch vaak de rijbaan op omdat de ter rasstoelen daar tot tegen de paaltjes staan. En als je door de Visstraat loopt moet je opzij vanwege de fiet sers die er doorheen rijden ondanks het verbod", aldus enkele van de op merkingen die zich niet beperkten tot de situatie in het centrum van Zierik zee. Als de mensen zich niet aan de voorschriften houden hebben alle prachtige plannen weinig zin". Een punt van zorg waren ook de 'obstakels': de paaltjes, de fietsen rekken, de bloembakken die bij de her-inrichting zijn gepland. „Elk obstakel dat niet is gemarkeerd is voor ouderen ook inderdaad een 'obstakel", aldus J. van den Noord. Hij wees erop dat de groep ouderen steeds groter wordt en dat het ook Zierikzee, Havenpark 16, Telefoon 01110-14051 INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS TEL. 01110-16255 Vervolg van pagina 1 Er onstond een valpartij omdat de fietsen elkaar raakten. Onder de dertig aanrijdingen vele kop/staart botsingen en aanrijdin gen doordat men elkaar niet opmerk te bij het uit een uitrit rijden. Zware schade onstond onder andere bij de aanrijding die zondag om ongeveer 9.45 uur plaatvond op de Klooster- weg te Schuddebeurs. W. K. uit Zie rikzee reed in de richting Noordgou we en remde af om linksaf te slaan naar Schuddebeurs. K. V. uit Zierik# zee die achter hem reed zou dat niet tijdig hebben opgemerkt. Bij de kop/staart aanrijding die het gevolg was werden beide auto's zeer zwaar beschadigd. Die van K. V. is vermoe delijk total loss en van de auto van W. K. werd gehele achterzijde ver nield. De personenauto van M. v. S. uit Bruinisse werd zo zwaar bescha digd dat hij moest worden wegge sleept. De Bruenaar reed zaterdag avond de tuin van burgemeester Hekman in. Hij zou zijn geschrokken van fietsers zonder licht en bij een uitwijkmanoeuvre de macht over het stuur hebben verloren. De politie stelde via de blaastest en bloedproef vast dat de man had gedronken en legde hem een rijverbod op. Bij de aanrijding werd ook hekwerk en een lantaarnpaal vernield. Vechtpartij in Renesse In Renesse vond in de nacht van za terdag op zondag een vechtpartij plaats. Het betrof een groep van tien a twaalf jongeren uit Schiedam en Rotterdam die in het verleden al va ker voor moeilijkheden hebben ge zorgd. Zij kregen het om ongeveer 02.30 uur aan de stok met twee Duitse jongeren over de verkoop van drugs. De politie bemoeide zich met de schermutselingen toen de Rotterdam mers de beide Duitsers bleven slaan en schoppen terwijl zij op de grond lagen. De agressie van de Rotterdam mers richtte zich toen op de politie agenten. Twee van hen de 19-jarige W. N. en de 20-jarige R. H. uit Schiedam zitten op dit moment nog vast op het Zierikzeese politiebureau wegens openlijke geweldpleging. BRUINISSE - Drie auto's liepen schade op bij een kop/staart-aanrij- ding bij Bruinisse maandag om streeks 14.30 uur. De in een file richting Rotterdam rijdende P. G. uit Rotterdam remde af. De achter hem rijdende C. P. W. uit Hazerswoude deed hetzelfde. J. S. uit München-Gladbach (Did) remde ech ter niet tijdig en botste achterop W. Deze op zijn beurt schoof door de schok tegen G. De auto van G. raakte aan de achterzijde beschadigd terwijl de auto van W. zowel voor als achter schade opliep. De auto van S. werd aan de voorzijde beschadigd. BROUWERSHAVEN - De 19-jarige D. T. uit Baarn heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag ruim 4000 gulden schade aangericht door dronken met de auto van een ander te gaan te rij den terwijl hij geen rijbewijs had. De jongeman kreeg van de eigenaar van de auto, M. K. uit Baarn toestem ming om enkele cassettebandjes uit het voertuig te halen. Tben D. T. een maal in de auto was besloot hij een eindje te gaan rijden hoewel hij niet in het bezit is van een rijbewijs. Hij reed vanaf de Nieuwe Haven naar de Haven Noordzijde te Brouwershaven. Bij het Tonnenmagazijn vloog hij uit de bocht. De auto werd afgeremd door enkele paaltjes die vlak langs de haven staan. Het voertuig bleek total loss, een schadepost van 4000 gulden. De schade aan de amsterdam mertjes van de gemeente bedraagt ongeveer 4500 gulden. De politie stel de vast dat D. T. teveel had gedron ken. ZIERIKZEE - F. D. uit Zierikzee deed aangifte bij de politie van dief stal van een buitenboordmotor. D. claimt een schade van 1800 gul den. De buitenboordmotor werd gestolen uit een loods aan de Schouw- se Dijk bij Brouwershaven. ELLEMEET - R. S. uit Enschede deed bij de politie aangifte van be schadiging van zijn auto. De auto stond geparkeerd aan de Moolweg in Ellcmeet en liep linksvoor schade op. De schade is volgens de politie ver moedelijk veroorzaakt door een Duitse camper. De dader is doorgere den. De aanrijding vond maandag plaats. Rommelmarkt OBS De Schoener brengt 6000 galden op BROUWERSHAVEN - „Een droogbloemetje en je ka mer is weer anders", zei de mevrouw terwijl ze oplettend rondkeek welk van de in het kraam uitgestalde droog bloemstukjes het beste in haar huiskamer zou uitkomen. Om de prijs hoefde ze het niet te la ten. Het was kwartjes- en guldentjes- werk op de rommelmarkt/bazar van OBS De Schoener die zaterdag op het Marktplein te Brouwershaven werd gehouden. De bijna veertig ouders en leerkrachten van basisschool De Schoener, die drie maanden geleden al mét de eerste voorbereidingen van het evenement begonnen, zagen hun inspanningen beloond met een op brengst van bijna 6000 gulden bruto. ZONNEMAIRE Vrijdag middag is dc anderhalf jaar oude Daniël Deïst uit Zonne- mairc overleden na een val van een tractor. Het kind zat bij zijn vader op de tractor en kwam bij zijn val ongelukkig terecht in het landbouwwerk tuig dat achter de tractor hing. Keurig gesorteerd Dat geld werd bijeen gebracht door de 'handel' met enkele honderden be zoekers die het evenement in de loop van de dag bezochten. Zij drentelden langs een kring van enkele tientallen kramen waarin om en om keurig ge sorteerde tweehands spullen lagen uitgestald en spelletjes konden wor den gedaan of iets lekkers kon wor den gekocht. In het middengedeelte rondom het standbeeld van Jacob Cats waren de tweedehandsmeubelen uitgestald en een van dc ouders. Jan de Maat had spraakwater genoeg om het rad van avontuur met succes te la ten draaien. „Zal ik die nemen mam. Hij heeft een rood handvat. Maar er zit wel al een gat in", vroeg een toekomstige kamcrbcwoonster enthousiast én twijfelachtig terwijl ze uit de kraam met huishoudelijke artikelen een garde nam. De verkoopprijs van een kwartje gaf de doorslag. „Daar kan ik niet voor sukkelen". Dergelijke 'verkoopgesprekken' waren er ge noeg te horen tijdens het evenement. Op de spiraal van een ouderwets hou ten bed leefden twee peuters zich uit met springen. „Leuk hc, een trampo line". Vooral de jongeren toonden grote belangstelling voor de schietkraam. Voor de kleinere kinderen was er touwtje trekken, blikgooien, een lolly-tafel en een kikkerwerpspel. Een uit België afkomstig tijdverdrijf waarbij men moet trachten de bal in de bek van een kikker te gooien. Als dat niet lukt kan de bal altijd nog in een van de gaten rondom het houten dier of in een voor hem staand rad te recht komen. „Dat levert allemaal punten op. En in elk geval een prijs je". Zelfgemaakt Behalve tweedehands artikelen werd tijdens het evenement ook een aantal zelfgemaakte dingen aangebo den. Handwerken gemaakt door een aantal ouders van leerlingen van De Schoener en oorbellen, broches, boe kenleggers en doosjes die door de leerlingen zelf werden gemaakt. In de 'groene hoek' waren zelf gestekte plantjes te koop. Men kon poffertjes kopen en op een terrasje zitten om het gewoel rustig gade te slaan. RENESSE - Bromfietser J. F. v. d. D. uit Stellendam raakte maandag licht gewond na een aanrijding. V. d. D. botste met zijn bromfiets tegen een lantaarnpaal na eerst een voet ganger te hebben geraakt. Dc voet ganger werd niet gewond. Het ongeluk gebeurde op het fietspad langs de Vroonweg bij Re nesse. Volgens de politie remde v. d. D. nauwelijks af toen hij met zijn bromfietsers de voetgangers O. P. S. en I. M. H, beiden uit Lovenich (Did) links wilde passeren, v. d. D. raakte eerst voetganger H. en botste vervol gens met zijn bromfiets tegen een lan taarnpaal. V. d. D. liep daarbij kneu zingen op. Voorvork, voorwiel en stuur van de bromfiets raakten be schadigd. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 1730 uur): 01110-15071 en 01110-14417. Fotograaf (na 1730 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar 1 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schmtelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3