Ontwerp gemeentevlag Brouwershaven gereed College Bru vraagt raad krediet voor verbouw keuken dorpshuis Belangstelling voor wandelmars van de Lionsclub neemt weer toe WATERSTANDEN 2 Diefstallen Brouwersdam De Ubica collectie in onze showroom Tonnen schade in Axel Motorrijder in Kapelle verongelukt Vooruitlopend op combinatie dorpshuis-sportzaal BRUINISSE - Het college van b en w van Bruinisse stelt de raad voor geldmiddelen ter beschikking te stel len voor verbouwing van de keuken van het dorpshuis. Een karwei dat in totaal een investering van ruim 65.000 gulden vergt. Als de raad zich tenminste achter het colle gestandpunt schaart dat bij de verbouwing van de keu ken rekening gehouden dient te worden met een mogelij ke combinatie dorpshuis-sportzaal. Ook zijn er plannen om de grote zaal van het dorpshuis te verbeteren. Een en ander komt aan de orde op de raadsvergadering op don derdag 26 mei. Deze begint om 19.30 uur. In 1985 kreeg de Stichting Dorps huis Bruinisse al een toezegging van het Koningin Juliana Fonds voor een subsidie van bijna 17.000 gulden in verband met een verbouwing van de keuken van het dorpshuis. De kosten van die verbouwing werden geraamd op bijna 40.000 gulden. In verband met de gemeentelijke plannen is het bouwplan tot op heden nog niet uit gevoerd. Keuze Er is nog steeds geen duidelijkheid met betrekking tot de plannen om een sportzaal aan het dorpshuis vast te bouwen terwijl de termijn waarop men over dient te gaan tot de verbou wing van de keuken van het dorps huis op 1 augustus 1988 afloopt. Het stichtingbestuur kan overgaan tot het realiseren van het oorspronkelijke plan. Zij is echter ook bereid een keuken te realiseren die berekend is op een eventuele combinatie dorpshuis sportzaal. Maar dat kost wel bijna 26.000 gulden meer. De gemeente zou dan die meer kosten voor haar rekening moeten ne men. Het college voelt daar wel voor. Zij stelt de raad voor de lening aan het bestuur van de Stichting Dorps huis Bruinisse van ruim 46.000 gul den volledig af te lossen om zo het be stuur in staat te stellen de plannen te financieren. Want de stichting wil be halve de keuken ook de grote zaal van het dorpshuis onder handen nemen en dat kost nog eens ruim 38.000 gul den. Riekusweel Verder op de agenda van de raads vergadering een voorstel tot beschik baarstelling van het benodigde kre diet voor het bouwrijp maken van fase II van het bestemmingsplan Rie kusweel. Het college vraagt de raad ook om een machtiging om prijson- derhandelingen te voeren met een aannemer. Voor sloop van een aantal schuren op een perceel bouwgrond aan de Singel/Bergstraat/Noorddijk vraagt het college de raad het beno digde krediet beschikbaar te stellen. Verder komt aan de orde een voor stel tot het wijzigen van de marktgel- denverordening, het wijzigen van de brandbeveiligingsverordening en het wijzigen van de kampeerverorde- ning. Op de agenda ook een voorstel te komen tot een huurovereenkomst met de plaatselijke huisartsen. Sinds 1 februari dit jaar is hun apotheek tijdelijk gevestigd' in het pand Wil- helminalaan 13a. Advertentie Raadsleden moeten hun fiat geven tijdens vergadering op 30 mei BROUWERSHAVEN - Het ziet er naar uit dat de ge meente Brouwershaven binnenkort over een eigen vlag zal beschikken. Zeventien jaar nadat de gemeente in 1961, na de herindeling van gemeenten, ontstond presen teert het college van b en w aan de gemeenteraad een ontwerp dat naar haar mening aan de eisen voldoet. Dat gebeurt tijdens de gemeenteraadsvergadering op maan dag 30 mei die vanwege de verbouwing van het stadhuis in Brouwershaven nog steeds wordt gehouden in het Dorpshuis te Dreischor. o Een gele ruitvorm is het hart van de nieuwe gemeentevlag van Brouwersha ven. Het symboliseert het samenbindende element tussen de vier kernen van de gemeente. Als de raadsleden instemmen met het ontwerp wordt de gemeentevlag van Brouwershaven gevormd door drie kleurenvlakken. In het midden een geel ruitschild dat symbolisch is voor de borst van de adelaar. Door dit element centraal te plaatsen ver krijgt de vlag van Brouwershaven volgens het college van b en w een unieke opzet in de rij van Nederland se gemeentevlaggen. „De gele ruit symboliseert door haar vier hoeken het samenbindende element tussen SCHARENDIJKE - Zondagmid dag werd op de Brouwersdam bij Scharendijke een auto en een surf plank gestolen. De auto was een zwarte Volkswa gen Golf GTI die eigendom is van K. S. uit Duitsland. Het voertuig is on geveer 13000 DM waard en heeft het kenteken ME-HS349. Het werd gesto len tussen 11.30 en 17.30 uur. Dezelfde middag verdween ook de surfplank van J. R. uit Duitsland van de imperi al van zijn auto. Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 25 mei 11.40 115 05.10 -140 17.45 -110 26 mei 00.05 97 06.20 -141 12.40 124 19.00 -119 25 mei 10.50 103 04.35 -128 23.20 84 17.05 -100 26 mei 11.55 114 05.35 -129 18.05 -107 25 mei 11.45 123 05.20 -149 17.55 -119 26 mei 00.10 103 06.25 -150 12.55 134 19.00 -127 25 mei 11.45 127 05.15 -149 17.55 -121 26 mei 00.10 109 06.25 -150 12.55 138 19.00 -130 meente Brouwershaven kreeg het wapen van de voormalige gemeente Brouwershaven. Het college stelde verder als eis dat de vlag herkenbaar moest zijn tussen de vlaggen van de overige gemeenten uit de regio en dat hij eenvoudig van opzet moest zijn. Dit opdat de burgers desgewenst zelf exemplaren zouden kunnen bijma ken voor bepaalde festiviteiten. Tij dens de gemeenteraadsvergadering kunnen de raadsleden dus laten blij ken of zij vinden of deze opzet is ge slaagd. De gemeenteraadsvergade ring begint om 19.30 uur. Behalve de gemeentevlag kómen nog 19 andere agendapunten aan de orde. Onder andere de overname van een deel van de weg Dreef te Zonne- maire die nu nog in handen is van een particulier, een principe-uitspraak voor het al dan niet aanleggen van een kabeltelevisievoorziening in de gemeente, het groot onderhoud van in totaal 14 na-oorlogse woningen in Dreischor en een aantal krediet- en subsidieverzoeken. ROTTERDAM - De recherche van de Rotterdamse politie is een uitge breid onderzoek begonnen naar de dood van een 40-jarige verpleegster uit Rotterdam. De vrouw, G. Stilken- boom, overleed maandagmiddag in het Dijkzigtziekenhuis aan de zware verwondingen die zij de nacht ervoor had opgelopen. De vrouw werd zon dagavond laat met een grote hoofd wond aangetroffen op de groenstrook naast het fietspad op de Bosdreef in de Maasstad. De politie gaat ervan uit dat zij het slachtoffer is geworden van een misdrijf. De vrouw werkte in de nabijgelegen verpleeginrichting Veenweg en was zondagavond op de fiets op weg naar huis. Advertentie Uw Ubica dealer UBICA MATRASSEN M WEERT - De 20-jarige Weertenaar J. W. heeft een val van twaalf meter overleefd. Hij verkeerde wel in een shock-toestand en liep enkele kneu zingen op, maar is niet levensgevaar lijk gewond. Hij is ter observatie in het ziekenhuis van Weert opgenomen. Dit heeft een woordvoerder van de gemeentepolitie meegedeeld. W. had enkele slaappillen genomen en wilde zondagochtend even na vijf uur van het balkon van zijn woning aan de Leenhof wat wasgoed binnenhalen. Hij leunde over de balustrade en viel naar beneden. AXEL - Een felle uitslaande brand heeft in het pinksterweekeinde in Westdorpe (gemeente Axel) in Zeeuws-Vlaanderen voor tonnen schade aangericht. De brand ont stond in een grote, open hangar waar kinderen met vuur speelden. Door de felle oostenwind wakkerde het vuur snel aan en het sloeg over op een opslagschuur met rieten dak van een levensmiddelengroothandel. De twee loodsen met daarin landbouw werktuigen, hooi en grote hoeveelhe den levensmiddelen, gingen volledig in vlammen op. Daarna sloeg het vuur over naar een schuur met een rieten dak. De brandweren van Ter- neuzen en Sas van Gent en de regio nale brandweer konden deze schuur en een ernaast gelegen woonhuis be houden. KAPELLE - De 23-jarige Duitse motorrijder Christian Portmann uit Düsseldorf is in het pinksterweek einde door een ongeval op Rijksweg 58 bij Kapelle om het leven gekomen. Volgens de politie heeft hij vermoe delijk door oververmoeidheid een verkeerde inhaalmanoeuvre onder- nomen, als gevolg waarvan hij tegen de vangrail terecht kwam. De jonge man die samen met een tweede mo torrijder in Zeeland wilde kampe ren, had een urenlange, vergeefse zoekactie naar een plaatsje op een camping achter de rug toen het onge luk gebeurde. Portmann raakte zwaar gewond en overleed in het zie kenhuis van Goes. Bijna 240 deelnemers de vier kernen in de gemeente; Noordgouwe, Dreischor, Zonnemaire en Brouwershaven", aldus de toelich ting. Rode leeuw Het linkergedeelte boven de ruit, het zogeheten broektopkwartier, wordt rood van kleur. „Deze kleur is ontleend aan de rode leeuw in het wa pen van de stad en de gemeente Brou wershaven". De overige drie hoeken roncfom de ruit zijn blauw. Overeen komstig de kleur die overheerst in de wapens van de voormalige gemeen ten Dreischor, Noordgouwe en Zonne maire die na de gemeentelijke herin deling opgingen in de gemeente Brouwershaven. De vlag werd op verzoek van het college van b en w ontworpen omdat het in de afgelopen jaren bij officiële gelegenheden als een gemis werd er varen dat de gemeente geen eigen vlag had. Het ontwerp is tot stand gekomen na informeel overleg met de secretaris van de Hoge Raad van Adel in Den Haag. Het uitgangspunt bij het ontwerp was dat de combina tie van de vier voormalige gemeen ten erin tot zijn recht moest komen. Mede omdat dit indertijd niet moge lijk bleek met de vier verschillénde gemeentewapens. De nieuwe ge- WESTENSCHOUWEN - De paden op, de lanen in. Wan neer het mooi weer is en de tocht door de dominiale bos sen van Westenschouwen voert is dat een aantrekkelijk idee. En dat bleek zaterdag toen vanaf De Rotonde bij Westenschouwen de vijftiende wandelmars van de Li onsclub Schouwen-Duiveland van start ging'. Bijna 240 sportievelingen deden mee aan de tocht. Dat bracht netto ruim 800 gulden in het laadje. Geld dat is bestemd voor het plaatsen van dierenhokken in de tuin van het Zierikzeese verpleeghuis De Corneliastichting. De Lionsclub overhandigde vorige week voor dat doel al 2300 gulden aan de bewoners van het verpleeghuis. Tevreden De leden van de Lionsclub, die zich voor de organisatie van het evene ment inzetten, toonden zich heel te vreden met het aantal deelnemers van bijna 240. „Dit is voor de vijf tiende keer dat we een wandeltocht organiseren. Vroeger deden er vele honderden mensen mee. De tocht was toen altijd in de omgeving van Zie- rikzee. Maar het aantal deelnemers zakte steeds verder af. Het diepte punt was ongeveer vier jaar geleden toen nog geen honderd belangstellen den kwamen opdagen". Na een overweging om al dan niet door te gaan met het organiseren van de jaarlijkse wandeltocht besloot de Lionsclub het evenement te verplaat sen naar de dominiale bossen. „Die andere locatie spreekt blijkbaar aan want sindsdien groeit het aantal deelnemers weer elk jaar". Zaterdag waren het er dus bijna 240. Onder hen bevonden zich vier groepen die in schoolverband liepen en één sport vereniging. Bij de particuliere lopers ook een aantal vakantiegasten en mensen die speciaal voor de tocht vanuit Zuid-Holland kwamen. „Dat komt omdat de tocht ook op wandel agenda van de Zeeuwse Wandelsport bond staat". Al die mensen konden kiezen uit een loopafstand van acht of 15 kilo meter. Onderweg kwamen zij langs controleposten die werden bemand door leden van de Lionsclub en leden van het Rode Kruis waren aanwezig om zonodig eerste hulp te verlenen. Alle deelnemers kregen als herinne ring een bronzen Lions-medaille met draaglint. Doodtij: 26 mei Actuele informatie over afwijkingen: 01184-14420 Bijna 240 mensen deden mee aan de wandelmars van de Lions club. (Foto: Joop van Houdt). Tot en met 30 juni Neeltje Jans Delta Expo. Fototentoonstelling 'Schouwen-Duiveland'. Naast foto's ook overvloeiende dia-presentatie. Tot en met 28 mei Zierikzee Dikke Toren. Expositie Rijnhart Schregardus en Harry Koster. Dage lijks van 12.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 24 mei Zierikzee Zaal van de Gereformeerde kerk. Ge- spreksavond werkgroep familieleden van (ex-) psychische zieken. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Vergadering commis sie financiën. 19.30 uur. Scharendijke Zaaltje Gereformeerde kerk. Schrijf avond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Zonnemaire A. J. den Boer. Veldbijeenkomst. 9.30 uur. Nieuwerkerk Gereformeerde kerk, zaaltje Bad huisstraat. Schrijfavond Amnesty In ternational. Van 19.00 tot 21.00 uur. Oosterland Hervormde kerk, consistorie. Schrijf avond Amnesty International. Van 20.00 tot 21.00 uur. Woensdag 25 mei Burgh-Haamstede Krayestein. Excursie Christelijke Plattelandsvrouwenbond naar meeu wenkolonie. 13.30 uur. Bruinisse Leeszaal openbare bibliotheek. Schrijfavond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Donderdag 26 mei Nieuwerkerk Gemeentehuis. Gemeenteraadsverga dering. 20.00 uur. Middelburg Officiële opening nieuw kantoor Rijkswaterstaat Middelburg. Ope ningshandeling om 11.15 uur door ir. J. van Dixhoorn. Vrijdag 27 mei Burgh Ned. Herv. kerk. Uitvoering Inter kerkelijk Kerkkoor. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Commissie midden- en kleinbedrijf. 15.00 uur. Zaterdag 28 mei Zierikzee Stadhuis. Bijeenkomst Koninklijk Genootschap voor Munt- en Penning kunde. 13.45 uur. Grote Kerk. Concert Kunst en Eer en Almelo's Mannenkoor. 20.00 uur. Serooskerke Aan het dorpsplein. Braderie-rom melmarkt. 10.00-16.00 uur. Brouwershaven Sportpark Onder de Molen. Wandel tocht ASV. 14.00 uur. Oosterland In kerkgebouw Ger. Gemeente. Bij eenkomst Vereniging Gehandicapten zorg Gereformeerde Gemeenten. 14.15 uur. Maandag 30 mei Zierikzee Prinses Julianaschool. Schrijfavond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Haamstede Gereformeerde kerk, recreatiezaal. Schrijfavond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Brouwershaven Gereformeerde kerk, Bostonplein. Schrijfavond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Dreischor Dorpshuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Ouwerkerk Fam. Kuyper, Stelweg 3. Schrijf avond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur.* Dinsdag 31 mei Scharendijke W. H. A. van de Weele. Veldbijeen komst. 9.30 uur. Nieuwerkerk Salem. Verkoping vrouwenvereni ging Geref. Gemeente. 14.30-17.00 uur en 19.00-21.00 uur. Woensdag 1 juni Brouwershaven Markt. Markt met attracties en oude ambachten. Tbnnenmagazijn. Voorstelling thea tergroep zilt. 20.00 uur. Vrijdag 3 juni Dreischor Nederlands Hervormde kerk. Zang en muziekavond met Heusdens Man nenkoor. 20.00 uur. Schuddebeurs Bezoek Ginjaar-Maas aan Hostellerie Schuddebeurs. 12.00 uur. Dinsdag 7 juni Nieuwerkerk J. A. Gaanderse. Veldbijeenkomst. 9.30 uur. Vrijdag 10 juni Bruinisse Werkbezoek Statenfractie PvdA aan gemeente Bruinisse. 09.30 uur. Zaterdag 11 juni Scharendijke Bazar/rommelmarkt van Hervormde kerk. 09.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2