50.000 recreanten en 25.000 dagjesmensen zorgen voor 'n gigantische Pinksterdrukte Nieuw havengebouw in haventje Den Osse is officieel geopend Minder bezoekers voor de derde editie Zierikzeese familiebeurs Saman b.v. DAKBEDEKKING C DE ZIERIKZEESCHE COURANT n WÊÊM WA> Wh pe eiir ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vlag Inrichting Sleepboot Krayestein De gemeente Brouwershaven heeft het ont- ANBO vindt herinrichting binnenstad prima, Stichting vraagt aandacht voor de restauratie Sportverenigingen zijn bezorgd over toekomst werp voor de nieuwe vlag gereed. (Pag. 2) maar er moet wel een mentaliteitsverandering van een stoom-zeesleepboot. (Pag. 4). gebruik sportcomplex Krayestein. (Pag. 7). komen. (Pag. 3). DINSDAG 24 MEI 1988 144ste jaargang Nr. 24340 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wil slechts wat ge moet, dan kunt gij wat ge wilt. Rückert Filesspontane illegale campings en bijna dertig aanrijdingen SCHOUWEN-DUIVELAND - „Pinksteren dat is altijd de testcase voor de komende zomer. Bij mooi weer is het even druk als in de laaste weken van juli". Afgaande op deze uitspraak van politiewoordvoerder H. Theunisse gaat Schouwen-Duiveland een druk seizoen tegemoet. De Pinksterdagen brachten naar schatting van de politie 50.000 recreanten plus nog eens 25.000 dagjesmensen naar de regio. Bij elkaar zo'n gi gantische hoeveelheid mensen dat de voorzieningen daar niet op berekend bleken. Ho tels, pensions, zomerhuisjes en campings zaten helemaal vol. De stroom recreanten, die vanwege de files in de richting Zeeland zaterdag tot 2 uur 's nachts arriveerde, moest worden doorgestuurd naar Walcheren. Omdat niet iedereen daar zin in had on stonden op diverse plaatsen in de Westhoek spontane illegale campings langs de we gen. Mensen die geen tent bij zich hadden besloten in hun auto te overnachten. fev- cfel* Ook op der Broulversdamm, was het weer flink druk dit weekend. (Foto: Joop van Houdt). Ondank? deze enorme opeenhoping van mensen bleken de recreanten het toch prima naar hun zin te hebben. Op de overvolle terrassen in Renesse waren vele tevreden opmerkingen te horen over het mooie weer. „Iedereen was zonnig en gezellig", aldus VVV- informatrice Mary Dalebout die vaststelde dat de stroom recreanten vooral uit jonge en iets oudere men sen zonder kinderen bestond. ,,Veel Duitsers en Nederlanders, maar ook een enkele Engelsman, Belgen en zelfs Spanjaarden". De drukte begon zich al af te tekenen vanaf Hemel vaartsdag. Vrijdag waren alle hotels, pensions en huisjes in de Westhoek al volgeboekt. Doorsturen Bij de campings was dat zaterdag morgen het geval. En ook bij de cam pings in het 'achterland', het overige gedeelte van Schouwen-Duiveland. „Toen moest ik de mensen gaan doorsturen naar Walcheren. We had den doorgekregen dat in de Ijsban te Middelburg nog plaats was. Later was het ook daar vol en moesten de mensen naar Arnemuiden en Wol- faartsdijk uitwijken", aldus de VVV- informatrice. Ook recreatieambte naar van de gemeente Westerschou- wen L. Verhage kon bij zijn rondgang langs de in totaal 130 campings en mi- nicampings op boerenerven niet an ders vaststellen dan 'meer dan hon derd procent vol'. „Het was een hele drukke Pinksteren. Door de grote stroom mensen en het gebrek aan plaatsen was het echt een beetje een chaos. Er onstonden her en der langs de weg en in natuurgebieden kam- peerterreintjes waar dat helemaal niet mocht". Ook de rijkspolitie merkte dit ver schijnsel op. „Tot zaterdagavond zijn we er tegen opgetreden. Maar daarna niet meer. Want we konden de men sen nergens naar toe sturen. Alles zat propvol". Een andere regulerende maatregel die niet meer kon worden toegepast was het wegslepen van auto's die zodanig stonden gepar keerd dat zij hinder opleverden voor het verkeer. „We hebben wel 35 be keuringen uitgedeeld. Maar wegsle pen was er niet meer bij. Eenvoudig omdat de sleepauto er niet meer door kon komen". De gigantische drukte en de ongeveer twee kilometer lange file voor de bebouwde kom van Re- nesse en de Kuyerdamseweg deed de politie zaterdagavond besluiten het verkeer om te leiden via polderwe gen. „Alles zat vast. De auto's kon den niet meer door de bebouwde kom van Renesse". De toeristen waren vanwege het mooie weer vooral bezig met vormen van buitenrecreatie. Op de stranden, in de bossen, op de Brouwersdam en de Grevelingendam was het heel druk. 1 Ondanks al deze drukte toonde de rijkspolitie zich tevreden over de Pin- kersterdagen. „Het viel wel mee. Er hebben zich geen calamiteiten voor gedaan". Op de volle wegen waarover al die duizenden mensen reden von den op Schouwen-Duiveland tijdens de Pinksterdagen ruim dertig aanrij dingen plaats en werden bijna twin tig auto's opengebroken waarna de geluidsapparatuur en/of andere goe deren werden gestolen. Jongeren richtten vernielingen aan in Zierik- zee, Noordgouwe en Bruinisse. Er was een vechtpartij in Renesse en er werd een auto en een surfplank gesto len. Aanrijdingen met gewonden Bij de aanrijdingen werden in drie gevallen mensen verwond. Vrijdag stak voetganger H. O. uit Etten-Leur de rijksweg N-59 bij Bruinisse over en daarna de noordelijke paralleweg. De voetganger deed dat pardoes voor de auto bestuurd door mevrouw P. P. uit Nieuwerkerk. Zij kon H. O. niet meer ontwijken. De voetganger werd met inwendige vex-wondingen naar het Rode Kruisziekenhuis overge bracht. Mevrouw R. W. uit Amstel veen werd vanwege verwondingen be handeld door een huisarts. Zij wilde vanaf de rijksweg N-59 de Molenweg naar Oosterland oprijden en zou daarbij niet tijdig de auto bestuurd door C. M. uit Oosterland hebben op gemerkt die over de parallelweg reed. Zij verleende geen voorrang en werd verwond bij de botsing die daarvan het gevolg was. Haar auto werd zo zwaar beschadigd dat hij moest worden weggesleept. De auto van de Oosterlander wei-d aan de voorzijde vernield. Ook J. Z. uit Oud- Souburge moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Hij maakte on derdeel uit van een groepje wielren ners dat zondag om 10.35 uur over de Gaanderseweg bij Dreischor fietste. vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Organisatie wil met VVV over toekomst ondermeer ZOC en praten ZIERIKZEE - Het tegengevallen aantal bezoekers van de derde familiebeurs in Zierikzee maakt een vierde edi tie van dit ondernemers-evenement niet vanzelfspre kend. Verspreid over de vier openingsdagen hebben zo'n 2000 mensen een bezoek gebracht aan de goed verzorgde expo. De organisatoren Leen Kaashoek en Hans van Urk gaan zich beraden op de toekomst en willen bezien welke andere organisaties hierbij wellicht een handje kunnen helpen. Al vanaf de eerste dag bleven de be zoekers weg. Slechts een enkele keer was het gezellig druk. Desalniette min heeft een aantal standhouders goede zaken gedaan. Volgens Kaas hoek was het publiek erg geïnteres seerd in de aangeboden produkten en hebben de standhouders hiervan pro fijt kunnen hebben. „Maar het direct zakendoen is niet het uitgangspunt van de beurs geweest", aldus Kaas hoek. Het is voor hem en zijn collega organisator Van Urk vooralsnog moeilijk om redenen aan te geven waarom de beurs niet dat aantal be zoekers trok, dat gehoopt werd. De weersomstandigheden waren haast ideaal en er waren weinig concurre rende evenementen. Factoren die de organisatie tijdens de tweede editie van de beurs parten speelden. Moe Van Urk en Kaashoek hebben het idee, dat de mensen „beurs- en braderie-moe" zijn geworden. Ook andere beurzen in omliggende regio's hebben minder bezoekers getrokken dan verwacht. Van Urk denkt dat er voor echt grote beurzen meer belang stelling bestaat. En het magische woord hierbij lijkt 'attracties'. In wel ke vorm en hoeveel is nog onduide lijk, maar publiekstirekkers lijken onlosmakelijk verbonden met een fa miliebeurs. Kaashoek blijft bij eerder gedane uitspraken, dat de animo onder de Zierikzeese ondernemers slecht is ge weest. Tijdens de beurs zegt hij er. ook niet veel ontmoet te hebben. Toch willen de organisatoren met in stanties als de Zierikzeese Onderne mers Centrale (ZOC) en de plaatselij ke VVV rond de tafel om over de toekomst van de beurs te praten. Kaashoek: „Misschien dat de ZOC met een deel van die 15.000 gulden die uitgetrokken is, een steentje kan bij- dx-agen. Ik weet nog niet in welke vorm, maar misschien dat daarover te praten is". Er moet geld op tafel voor attracties. Daarnaast zal ook de entreeprijs in ogenschouw genomen moeten worden. De laatste beurs was nog goedko per dan voorgaande jaren (3,50 gul den). Bij sommige beurzen krijgt de bezoeker voor zijn entreebewijs een kop koffie. Anderzijds moet overwo gen worden om de entree tot nul cent terug te brengen. „Ze zeggen weieens, dat dat vei-velend publiek trekt, maar daar geloof ik niet zo in", aldus Kaashoek. Voorgoed? Zaterdagmiddag bedankte hij de standhouders voor hun positieve in breng. Hij bracht ze het compliment van een collega-organisator uit Roo sendaal over; die de beurs als goed vei*zorgd typeerde. „Of deze sluiting voorgoed is weet ik niet. Het aantal bezoekers is tegengevallen, maar toch is het merendeel van de stand houders tevreden tot zeer tevreden. Misschien hoort U nog van ons, maar misschien ook niet". Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Enkele buien We komen in een wisselvallige zui delijke stroming terecht. Er zal meer bewolking zijn en in de loop van de dag worden enkele buien verwacht. De wind draait naar zuid tot zuidoost 2 tot 3 Beaufort. Minimumtempera- tuur komende nacht 13 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 28 mei: Donderdag: Af en tóe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.-. 19 graden Windkracht: zuidwest 3 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: noord 3 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 25 mei Zon op 05.32, onder 21.42 Maan op 14.58, onder 03.10 26 mei Zon op 05.31, onder 21.43 Maan op 16.09, onder 03.20 Volle Maan: 31 mei (12.53) Temperatuur kustwater: 13 graden. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer wordt minder standvastig. Nadat een hogedrukge- bied waarvan het centrum boven Scandinavië lag, langzaam in beteke nis was afgenomen, kwam het weer bij ons onder invloed van een depres sie waarvan het centrum ten westen van Ierland lag, De komende dagen blijft deze de pressie op vrijwel dezelfde plaats lig gen. Hierdoor staat er boven ons land een zuidelijke stroming waarmee lucht wordt aangevoerd waarin zich buien vormen. Koud wordt het niet. 's Nachts ligt de temperatuur rond de 11 graden, overdag wordt een tempera tuur verwacht die rond de 19 graden ligt. Advertentie Zierikzee constructeurs/installateurs Tel. 01110-12647 Julianastraat 40, 4301 NC AMSTERDAM - Amsterdam krijgt weer vlootdagen. Voor het eerst sinds 1963 zal de Koninklijke Marine zich op zaterdag 28 mei en zondag 29 mei weer op deze wijze in de hoofdstad manifesteren. Kosten 500.000 gulden DEN OSSE - Met het loeien van een scheepstoeter, die voor die gelegenheid op het dak was gemonteerd, is het nieuwe havengebouw in de jachthaven Den Osse nabij Brouwershaven officieel geopend. Het gebouw is eigen dom van de Watersportvereniging Den Osse. Zij in vesteerde een half miljoen gulden in het havengebouw dat behalve de vertrekken van havenmeester H. van Os ook toilet- en doucheruimtes en een kantine voor de ge bruikers van de haven omvat. De leden van de Watersportvereni ging Den Osse bestaan volgens ha venmeester H. van Os voor dertig procent uit Belgen, dertig procent uit Duitsers en het resterende deel van de leden komt vooral uit Noord- Brabant en de randstad. De vereni ging heeft van de gemeente Brou wershaven ongeveer eenderde gedeel te van het haventje bij Den Osse in ondererfpacht gekregen. Zij zijn daarmee ook zelf verantwoordelijk voor de aanleg van voorzieningen zo als het havenkantoor dat werd ge opend en de kosten van eventuele uit breiding van het aantal ligplaatsen voor boten. Momenteel zijn dat er 200. Maar uit de toespraak die burge meester C. Slabbekoorn bij de offi ciële opening hield bleek dat in de toekomst een uitbreiding mogelijk is tot 800 ligplaatsen. Overleg De burgemeester feliciteerde de watersportvereniging met hqfc^ieuwe gebouw. „U heeft veel gepresteerd om dit als watersportvereniging van de grond te krijgen en te financieren". Hij omschreef het aan de watersport vereniging in onderpacht geven van de haven als de meest gewenste ma nier om de haven te exploiteren voor de gemeente. „Vooral omdat het hier door mogelijk blijft om in goed over leg uitbreidingen en andere zaken te regelen". Slabbckooi-n was van me ning dat door de bouw van het nieu we gebouw het hele zicht van de nieu we jachthaven beter is geworden. „Ik ben blij dat de bouw nog voor het zo merseizoen kon worden afgerond". De gemeente Brouwershaven werd hij de openingsplechtigheid verder vertegenwoordigd door gemeentese cretaris C. M. Padmos en hoofd clienst gemeentewerken J. Beek. Ver der werd de opening bijgewoond door vele leden van de watersport vereniging en de aannemers die het gebouw in vier maanden neerzetten in het haventje van Den Osse. Burgemeester C. Slabbekoorn tekende voor de officiële opening van het nieuwe havenkantoor in Den Osse. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1