M ens en dier streéknieuws Inwoners van Scharendijke vragen aandacht voor jeugd en jongeren Prijsuitreiking fotowedstrijd GASSTOOKINSTALLATIE DEURLOO B.V. O lotus Zoetwater Inbraken in auto's DEURLOO Verkoop Reparatie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 mei 1988 Nr. 24339 De ZLM en de CBTB hebben in hun streven naar een weloverwogen be slissing omtrent het zoetwater een goede stap gezet met het presenteren van het zogenaamde ontwikkelings plan voor Schouwen-Duiveland. De laatste berichten over de zoetwater voorziening dateren van begin dit jaar en een buitenstaander zou het idee gekregen kunnen hebben, dat de pijp voorgoed geschiedenis zou zijn geworden. Niets is minder waar. De twee landbouworganisaties hebben een gedetailleerd plan op tafel ge legd met argumenten, waarom zij vinden dat zoetwater op Schouwen- Duiveland nog niet van tafel ge veegd mag worden. Het is een plan geworden, waarin gelukkig niet in herhaling getreden wordt. Er wor den nieuwe argumenten aangevoerd. Het EG-beleid is aangepast, er moet meer duidelijkheid komen over de verdere verzoeting en de kwaliteit van het Zoommeer-water en de Wa- terschaps- en pachtwet moet duide lijker. Bekend moet zijn wie welke kosten moet gaan dragen. Dat de ZLM en de CBTB zich zoveel moeite getroost hebben om het plan voor 1 juni op tafel te krijgen is niet zo ver wonderlijk. Aan de financiële toe zeggingen van de diverse overheden zit een tijdslimiet. Zou er geen plan van de ZLM en de CBTB op tafel zijn gekomen dan is het maar zeer de vraag of de gelden gereserveerd blij ven. Dat is nu natuurlijk ook nog on duidelijk. Maar het plan is zo gede gen en kondigt een nader onderzoek aan, waardoor de rijksoverheid wel heel vreemd zou handelen als zij niet bereid zou zijn nu een ruimere tijds- marge aan te nemen. Hoewel een de- fintieve uitspraak vooralsnog uit blijft, is het wel duidelijk dat de ZLM en de CBTB zoetwater zien zit ten. Toch zijn de organisaties van hun standpunt afgestapt en laten zij de eindbeslissing aan een uit te voe ren onderzoek en - zo staat in het plan te lezen - is maximale invloed van alle belanghebbenden op de eindbeslissing van belang. In welke vorm die maximale invloed gestalte moet krijgen en of de standsorgania- ties de kritiek van de vroegere actie voerders op het waterschapsbestuur volgen, blijft een open vraag. Duide lijk is in ieder geval dat de zoetwa- terpijp weer actueel is en de ZLM en CBTB in ieder geval de voorstanders van de pijp op hun wenken bedienen. AvdW DEN HAAG - Op het Binnenhof in Den Haag hebben circa 400 mensen het condoleance-register getekend voor de zaterdag overleden dr. W. Drees, aldus de Rijksvoorlichtings dienst. Onder hen waren premier Lubbers, minister De Koning, de fractievoorzitters Kok, De Vries en Voorhoeve en de oud-politici Biesheu vel en Aantjes. De Zierikzeese Miranda Berre- voets en haar fazant Jantje. Foto: Johan Jujiior Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEüRS ■- TEL. 01110-16255 DEN HAAG - Minister De Koning (sociale zaken en werkgelegenheid) gaat verdere stappen ondernemen te gen discriminerende bepalingen in CAO's ten opzichte van vrouwen. Hij heeft daar, op aandrang van de Twee de Kamer, toe besloten. ZIERIKZEE Almelo's Mannenkoor Op zaterdag 28 mei geeft het Alme- lo's Mannenkoor een concert in de Grote Kerk in Zierikzee. Dit met me dewerking van pianist Roel Praas, te nor Bert Sies en Koninklijke Harmo nie Kunst en Eer onder leiding van Nico van Oudheusden. Door het koor worden werken uitgevoerd van da Pa- lestrina, Saintis, Schubert en Debus sy. Het programma van het harmo nie-orkest bestaat uit composities be werkt voor blaasorkest van onder an dere Bach, Offenbach, Lancen en Al- binoni. Het concert wordt besloten met de gezamenlijke uitvoering van werken van Schubert, Wagner, Gou nod en Elgar. Het concert begint om 20.00 uur. Advertentie Informatieavond dorpsplan Scharendijke SCHARENDIJKE - Meer aandacht voor jeugd en jon geren. Dat was één van de wensen die duidelijk leeft on der de inwoners van Scharendijke, zo bleek op de infor matie-avond over het dorpsplan voor Scharendijke. Zo werd onder andere gepleit voor meer speel voorzieningen voor kinderen en het aanleggen van een fietspad van Scharendijke naar Ellemeet. Zo'n zestig inwoners van Scharendijke waren naar de Putmeet gekomen om mee te praten over het op te stellen dorpsplan. Het is de be doeling om het dorpsplan vast te stellen op de gemeente raadsvergadering in november dit jaar. Het aantal eigen woningen in Scha rendijke bedraagt 60 procent terwijl 40 procent van de inwoners in een huurwoning woont. Het bestem mingsplan Putmeet I is vol. Nog niet helemaal vol is Putmeet II en Put meet III is nog helemaal niet ontwik keld. Aan de orde kwam ook de vraag of er een mogelijkheid bestaat voor vestiging van een huisarts in Scha rendijke. De kern telt hiervoor ech ter te weinig inwoners. Er is op Schouwen-Duiveland nog plaats voor twee huisartsen, maar deze zou den zich dan moeten vestigen in de oosthoek van Schouwen-Duiveland en in Zierikzee. Gewezen werd verder op de vervui ling van het strand bij Repard. Bur gemeester Den Boer zegde toe dit on der de aandacht te zullen brengen van het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen. Over de recreatie in de plaats van de gemeente Midden- schouwen werd vrijweinig gezegd, maar wel werd naar voren gebracht dat er vrij weinig groen is in de ge meente. Ook de desolate toestand van molen De Lelie bleef niet onaange roerd. NIEUW-HAAMSTEDE/BRUINIS- SE - In de nacht van donderdag op vrijdag werden op de parkeerplaats van een motel/restaurant te Nieuw- Haamstede twee auto's van vakantie gasten opengebroken. De initialen van de benadeelden en de juiste om vang van de schade waren vanmorgen nog niet bekend bij de politie. Ook aan de Hageweg te Bruinisse werd weer een personenauto opengebro ken. De dieven namen de complete geluidsinstallatie mee. over vitrages en gordijnen Lotus gordijnen kleden de karrief aan eri houden de warmte vast'" Zo geeft u uw woonsfeer in meer dan een opzicht een warmere uitstraling. Voor keus en advies kunt u terecht bij uw intérieur-specialist selection Alleen verkoop voor Zeeland Havenplein 3 - Zierikzee Telefoon 01110-15951 Voor het opstellen van een dorps plan voor Scharendijke is door de ge meente een werkgroep ingesteld. Daarin zitten inwoners van Scharen dijke en vertegenwoordigers* van de gemeente Middenschouwen. Zij wor den bijgestaan door mensen van het Heidemij Adviesbureau. Namens de laatste was aanwezig ir. T. van Her pen. Inventarisatie Van Herpen gaf eerst een kort over zicht van de zaken waar men in een eerste inventarisatie tegenop liep. Hij noemde als aandachtspunten vergrij zing van de bevolking, woningbouw en recreatie. De leeftijdsgroep ouder dan 65 jaar is volgens Van Herpen oververtegenwoordigd, terwijl aan de andere kant gesteld kan worden dat de leeftijdsopbouw vrij stabiel is in Scharendijke. Van Herpen stelde verder dat Scha rendijke in principe over voldoende winkelvoorzieningen beschikt en dat ook de sportvoorzieningen voldoen de zijn. Advertentie TECHNISCH INSTALLATIE BURO Elektrische apparaten Televisie - Video HiFI - Huishoudelijk enz. 01114-1368 - 01119-1634 Fietspad De aanwezigen kregen vervolgens gelegenheid vragen te stellen of op merkingen te maken. Opgemerkt werd dat in de werkgroep dorpsplan Scharendijke geen jongeren zijn op genomen. ,,Er is bij de samenstelling van de werkgroep niet aan leeftijden gedacht", aldus burgemeester W. den Boer. Van de kant van de inwoners kwam vervolgens een pleidooi voor het aan leggen van een fietspad van Scharen dijke naar Ellemeet. Dit vooral in verband met de veiligheid van schoolkinderen. Burgemeester Den Boer reageerde daarop met de opmerking dat het tot dusverre niet gelukt is het fietspad in het provinciaal fietspadenplan op te nemen. Zoals te verwachten was kwa men er meer verkeers-technische za ken aan de orde op de informatie avond. Met name de situatie op de Elkerzeeseweg is een aantal bewo ners al jarenlang een doorn in het oog. Het doortrekken van de Bout laan werd dan ook een dringende noodzaak genoemd. Voetpad Vanuit de bewoners werd verder ge pleit voor het aanleggen van een voet pad langs de Rampweg en het door trekken van het trottoir langs de Plattewcg. Ook gingen er stemmen op om van de Dorpsstraat in de zo mermaanden een loopstraat te ma ken en werd aandacht gevraagd voor kinderen die de weg moeten overste ken ter hoogte van het sportterrein. u 1188-1321 ZIERIKZEE - Met een fraaie opname van de Zuidhavenpoort kaapte T. Mus te de eerste prijs, een compact camera ter beschikking gesteld door Fuji Nederland, weg op de ter gelegenheid van de Expo Zierikzee geor ganiseerde amateur fotowedstrijd. Muste had veel succes met zijn foto's, want met een sfeervolle plaats van de Dikke toren in de schijnwerpers wist hij ook de derde prijs in de wacht te slepen. R. Otte kon naar huis met de tweede prijs: een radio/cassetterecorder beschikbaar gesteld door Fodor BV. Ook Otte had de Zuidha venpoort als onderwerp genomen. Hij maakte gebruik van tegenlicht en van de aanwezigheid van het schip De Pagesand om van een veelgefotografeerd object toch een aparte opname te maken. Burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs reikte namens de jury waar hij ook deel van uitmaakte de prijzen uit. Tot twee keer toe mocht hij een ambtsgenoot feliciteren, want burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven viel ook in de prijzen. Met een opname van de Noordhavenpoort en het witte bruggetje wist hij beslag te leggen op de vierde plaats. Met een andere foto sleepte Slabbekoorn de achtste plaats binnen. De verdere prijswinnaars: 5e prijs: R Sluys, 6e prijs: P. Kleemans, 7e prijs; A. Timmerman. Se prijs: C. Slabbekoorn. 9c prijs; A. Tim merman. 10e prijs: dhr. Bolijn. In totaal werden er 41 foto's ingezonden. ..En ik moet zeggen dat de kwaliteit van de foto's over het algemeen goed was", aldus fotograaf/jurylid B. Noomen. Samen met E. van Noort (Fu ji Nederland). D. L. van 't Leven (drukkerij L O). H. van Urk en L. Kaashoek (organisatie Expo Zierikzee) beoordeelde hij de foto's op techniek, creativiteit en sfeer. Met het bovenvermelde resultaat. De prijzen 4 tot en met 10 betreffen posters op verschillende formaten van negatieven van de prijsivinnaars. Het thema van de fotowedstrijd was Zierikzee monumentenstad. De foto's zijn nog tot en met zaterdag te zien op de Expo Zierikzee. WASHINGTON - De democratische fractieleider in de Amerikaanse se naat, Robert Byrd, meent dat minis ter van justitie Edward Meese er be ter aan doet af te treden. Anders moet president Reagan hem ont slaan, zo zei Byrd. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-14417. Fotograaf (na 1730 uur); 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20: losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.60 Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3