Burgemeester Asselbergs opent derde Familiebeurs Groots muzikaal gebeuren ter gelegenheid van jubilerende muzikanten Nut en Uitspanning Echtpaar 50 jaar samen DE ZIERIKZEESCHE COURANT PE BIET tf Si, c ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 19 MEI 1988 144ste jaargang Nr. 24338 Renovatie Naaldbos Computers Conditie De renovatie van het tweede sportveld de De omvorming van het naaldbos in een loofbos Een kijkje achter de schermen bi) het compu- Hel aantal sportbeoefenaren stijgt, maar con- Vospit gaat 39.600 gplden kosten. (Pag. 2). moet niet snel maar geleidelijk gebeuren. terortderwijs in Duiveland. (Pag. 4). ditie van dertig-plussers is matig (Pag. 11). (Pag. 3). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De geest, niet het lichaam,, maakt het huwelijk duur zaam. Publilius Syrus De opening van de derde Familiebeurs. Kinderen, kranten en toeters zorgen voor verrassende opening ZIERIKZEE - Met een fiks getoeter, gevolgd door een aantal kinderen dat al toete rende door een gordijn van kranten naar buiten stormde, heeft burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee het startsein gegeven voor de derde Expo Zierikzee, ook wel Familiebeurs genoemd. Vier dagen lang staan op het parkeerterrein aan de Schel- destraat twee hallen waarbinnen tal van bedrijven, verenigingen en dienstverlenende instellingen zichzelf presenteren. Voor het duo Leen Kaashoek en Hans van Urk betekende die officiële opening het einde van een maanden lange periode van voorbereidende werkzaamheden om die derde Fami liebeurs van de grond te krijgen. Leen Kaashoek die als eerste het spreekgestoelte beklom begon zijn ZIERIKZEE - ..Ik ben stikblie dat ik hem nog heb. We zijn nog steeds gelukkig getrouwd. Dat komt denk ik omdat het zo'n gemakkelijke man is. Anders hadden we het nooit zo lang volgehouden". Dat zei de 69-jarige mevrouw W. Willemse-Ravia uit Zierikzee die met haar man. de 70-jarige H. Willem se, hun gouden huwelijk vierden. Beide echtelie den werden geboren in Zierikzee, traden daar in het huwelijk en wonen er nog steeds. De heer Willemse was vele jaren lang een bekende ver schijning in de straten van de stad omdat hij tot 1963 werkzaam was als opkoper van oude materialen. ..Eerst met een handkar en later met een kar met paard". Willemse moest om gezondheidsredenen stoppen met zijn werk en knutselt nu af en toe graag aan fietsen. Mevrouw Willemse hield zich al die jaren bezig met het huishouden. Het echtpaar kreeg vijf kinderen en vijf kleinkinderen. Zij versierden het huis van hun ou ders en grootouders met ballonnen en slingers ter ere van het gouden huwelijk. In het bijzijn van familie en genodigden werd het jubileum gevierd in het Huis uan Nassau. toespraak met een woord van dank aan het adres van het Zierikzeese ge meentebestuur dat, zo constateerde Kaashoek, bewezen heeft mee te le ven met initiatieven vanuit de bevol king. Ofschoon Kaashoek met tevreden heid constateerde dat de 46 standhou ders er met z'n allen voor zorgen dat de Familiebeurs een rijk geschakeerd, beeld van bedrijvigheid te zien geeft. Het bedrijfsleven in al zijn facetten, dienstverlenende en ideële instellin gen plus het stukje amusement dat het clownsduo Henk en Ria Monfroi biedt maken van dit vierdaagse eve nement een familiegebeuren. Of schoon Kaashoek best in zijn nopjes is met het feit dat de wat jongere Zie rikzeese ondernemers een kwart van het totaal aantal deelnemers vormen schroomde de organisator niet om enige kritiek te uiten aan het adres van de afwezige ondernemers. Kaas hoek had graag meer Zierikzeese ge zichten onder de deelnemers gezien. Te meer daar deze Familiebeurs een stukje promotie van Schouwen- Duiveland in het algemeen en Zierik zee in het bijzonder kan zijn. ,,Maak van Zierikzee een stad waar het niet alleen tijdens het hoogseizoen goed toeven is" aldus Kaashoek. Stapelgek Burgemeester Asselbergs die sa men met zijn echtgenote en zijn twee kinderen naar de Expo was gekomen, liet niet na om zijn bewondering uit te spreken voor de verrichtingen van het duo Kaashoek/Van Ürk. Waar om zijn deze twee mensen zo stapel gek om hierin zoveel energie en tijd te steken. Dat zal liefde voor Zierik zee zijn en het verlangen om het Zie rikzeese bedrijfsleven meer bekend heid te geven" vermoedde de eerste burger van Zierikzee. Liet Kaashoek zich lovend uit over de medewerking van het gemeente bestuur, Asselbergs gaf op zijn beurt te kennen dat de gemeente Zierikzee gelukkig is met dit tweetal. ,,Dit zijn mensen die hun nek uit durven ste ken, kortom ware ondernemers, ook al hebben ze geen eigen zaak" aldus Asselbergs, die dit initiatief van bei de heren betitelde als een extra di mensie aan het imago van Zierikzee als koopcentrum. De wat kritische uitlatingen van Kaashoek die erop neerkwamen dat de Zierikzeese Ondernemers Centra le de Expo wat links had laten liggen werd door Asselbergs wat afgezwakt. ,,Er zijn hier twee ZOC-bestuursle- den als standhouder aanwezig. Moch ten er in de toekomst pogingen tot sa menwerking worden ondernomen dan kunnen beide partijen (ZOC en de huidige organisatie) een beroep doen op Asselbergs als bemiddelaar De eerste burger besloot zijn toe spraak met het uitspreken van de hoop dat de deelname uit Zierikzee vervolg pagina 3 De tien enthousiaste inwoners van Zonnemaire vonden in de Zierikzeese onderwijzer Sjoerd Klimmerboom hun eerste leraar. Voorwaarde was wel, dat de groep naar hém toe zou komen. En zo geschiedde. Iedere veer tien dagen trok het muzikale gezel schap met de instrumenten op de rug te voet naar Zierikzee voor hun les sen. Dit was het begin van de nu we kelijkse repetitie, zoals dat bij Nut en Uitspanning in Zonnemaire gebrui kelijk is. 1 Rond 1900 was het een groep van ongeveer twintig muzikanten en nu had men voor het eerst ook een diri gent uit het eigen dorp gevonden in de persoon van H. J. Everwijn. De naam Everwijn is tot in 1975 niet weg te denken van de muziekvereniging. Nog steeds is er een nauwe betrok kenheid met deze familie, zoals dat ondermeer tot uiting komt in een van de gezamenlijke marsen, die op de dag van het festival ten gehore ge- bracht worden. Dat is de zogenaamde ZJM-mars oftewel de Zoïfnemairse Jubileum Mars. Deze mars werd door H. J. Everwijn (de kleinzoon van de eerste dirigent) geschreven ter gele genheid van het eeuwfeest in 1973. Dieptepunten Natuurlijk maakt iedere vereni ging dieptepunten mee en zo ook de muzikanten in Zonnemaire. Enkele keren was de groep zo klein, dat over wogen werd de pijp aan Maarten te geven. Er waren op die momenten echter altijd weer mensen, die dit wisten te voorkomen. Rond 1930 bestond Nut en Uitspan ning uit ongeveer 35 muzikanten, al lemaal mannen want dames werden in die tijd nog niet toegelaten. Dat duurde tot de tijd van L. C. Braber op voorspraak van lid S. M. Stoel, die ter gelegenheid van de laatste Ko ninginnedag nog koninklijk onder scheiden werd. Onder Braber groei de de vereniging uit tot 45 leden en dat kwam voornamelijk doordat Braber de jeugd wist te interesseren voor de muziek. Begip jaren zestig zat de club echter weer in een dal. Het gebeuren rondom het eeuw feest in 1973 leverde echter weer een enorme toeloop van leden op en dat liep zo door, dat er zelfs een wacht lijst in het leven geroepen moest wor den. Er was namelijk besloten om in clusief drumband niet verder te gaan dan 65 leden. De vereniging telt van daag de dag 55 leden, zodat een wachtlijst niet langer van kracht is. Momenteel zijn er nog acht leerlingen in opleiding. Bovendien ligt de gemiddelde leef tijd van het korps op nog geen dertig ZONNEMAIRE - Honderdvijftien jaar geleden werd door ongeveer tien mensen in Zonnemaire besloten, dat zij zich eigenlijk wel verder wilden bekwamen in de mu ziekkunst. Zij wisten echter van toeten noch blazen en oindat muziekmaken toch de nodige deskundigheid ver eist, zochten ze iemand die hen les kon geven. Het begin van muziekvereniging Nut en Uitspanning was een feit. Zaterdag 4 juni wordt er in deze Brouwse kern muzikaal teruggeblikt. 3e bovenste rij: L. Stoel Lzn., L. Stoel Jzn., D. A. Rijstenbil, C. A. van der Werf, C. van der Wekken, C. A. Lijk en C. Stoel. De foto is in 1923 genomen ter gele genheid van het 50-jarig jubileum. jaar. Sedert een paar jaar staat Nut en Uitspanning onder leiding van di rigent Gerrit Voogt uit Hellevoet- sluis. Deze is eerste trompettist bij de Shell-harmonie te Rotterdam. Dat hij over de nodige capaciteiten beschikt blijkt wel uit het feit, dat de vereni ging vorig jaar sedert dertien jaar een eerste prijs in de wacht heeft gesleept tijdens het KNF-concours in Hapert. Alle korpsen Aan het muziekfestival werken alle korpsen van Schouwen-Duiveland mee met uitzondering van Con Amo- re uit Noordgouwe. Deze vereniging bevindt zich momenteel in een moei lijke fase en kan derhalve geen optre den verzorgen. En dan het feestpi-ogramma voor zaterdag 4 juni. Om 15.30 uur marche ren de diverse korpsen vanaf ver schillende locaties in Zonnemaire naar het sportveld,, waar een muzi kaal festijn gepresenteerd wordt. Er is daar vanaf 16.00 uur een gezamen lijk optreden van alle korpsen met de Ha Fa Bra Mars, de ZJM-mars, Ha Fa Bra met drumband Jubilissimo, de drumband mars Cha Cha Fanthasy, Ha Fa Bra met drumband Serenata. Verder verzorgen alle korpsen een concert in een van de twee mobiele tenten. De volgorde van de concerten is vanaf 16.30 uur als volgt: Brassband Apollo Brouwershaven, Luctor et Emergo Renesse, Crescendo Drei- schor, Nieuw Leven Ouwerkerk, Oos- terland's Fanfare, Nu met Hope/Nut en Uitspanning (Bruinisse en Zonne maire), Kunst en Eer Zierikzee en de Witte van Haemstede (Haamstede). In tent 2 verzorgt Nut en Uitspan ning nog een concert en aansluitend is er een show door Showband Rust Roest. Om enigszins uit de kosten te ko men heeft de jubilerende vereniging een verloting opgezet. De feestelijke dag wordt afgesloten met een groot bal in de feesttent. Het begint om 21.00 uur en dansorkest The Butter fly's verzorgt zijn muzikale medewer king. Rond het middernachtelijk uur is er een verrassingsoptreden van een dansgroep. Op de foto: zittend v.l.n.r. Ant. Lijk en W. Boot. Ie rij zittend: J. van Alm- kerk Azn., J. Lijk, L. van Leersum, H. J. Everwijn, J. Everwijn, D. de Klerk, J. de Bruijne, M. Verkaart en K. W. Everwiin. 2e rij staand: Ph. Hariog, P. van Es, P. Everwijn, D. van Nieuwenhuyzc, D. Telle, J. van Almkerk Jzn., A. Geelhoed, G. Schakelaar, L. Koore man, bij de grote trom Fr. van Dijke. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WA> UXr Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Enkele buien Zwaar bewolkt en enkele buien. Een noordelijke wind 3 tot 4 Beau fort. Minimumtemperatuur komende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 23 mei: Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: noord 3 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: noordoost 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 7 graden Middagtemp,: 17 graden Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 20 mei Zon op 05.38, onder 21.34 Maan op 08-52, onder 01.48 Eerste Kwartier: 23 mei (18.49) Temperatuur kustwater: 12 graden. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Storingen lopen over midden-Europa van zuidwest naar noordoost. Gelijktijdig trekt een ten westen van de Britse eilanden aanwe zig lagedrukgebied langzaam iets in onze richting. Deze situatie veroor zaakt in ons land een stroming uit noordoost tot noord. Hiermee wordt zowel aan de grond als in de hogere niveaus via de Noordzee koude lucht naar ons land gevoerd. In deze lucht komen naast opklaringen ok enkele buien tot ontwikkeling. Deze buien vorming vindt in de middag vooral meer landinwaarts plaats. De mini mumtemperatuur varieert van 7 gra den aan zee tot 3 graden landinwaarts met plaatselijk vorst aan de grond. In de middag is het op de meeste plaat sen niet warmer dan een graad of 13. Er waait een matige wind uit noord oost tot noord. Voor de Pinksterda gen wordt een droog weertype met flinke zonnige perioden verwacht, 's Middags is het dan zo'n graad of 17.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1