SKNWK incasseert eerste nederlaag tegen Duiveland Twaalf Delta Sport turnsters bij nationale kampioenschappen Aantal sporters stijgt, maar conditie dertig-plussers is matig NIEUWSBODE Winst voor Van der Kamp Kampweekend Fortuna Jeugdtoernooi in Bruinisse Zeeuws elftal poetst blazoen op A-junioren beker ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 19 mei 1988 Nr. 21338 11 „Of t nu lukt of misluktive hebben ons best ervoor gedaan ZIERIKZEE - Een flikflak die nog niet helemaal per fect verloopt of de vrije oefening die nog niet geheel en al vlotjes wordt uitgevoerd. Het zijn zaken die de gemoe deren binnen de twaalf vrouw sterke turnploeg van Del ta Sport momenteel hevig bezighouden. Aan de voor avond van de nationale turnkampioenschappen, die van vrijdag 27 tot en met zondag 29 mei in Zuidwolde worden gehouden, wordt in de gymzaal aan de Mulockstraat met man en macht gewerkt om tijdens deze kampioenschap pen zo goed mogelijk voor de dag te koinen. Mireille Lemaire, die tijdens de Europese jeugdkampioenschappen als de beste Nederlandse op een 23e plaats eindigd^, verdedigt dit weekeinde tij- dgns de qqUogate tu^^ampipenschap.penjls^l^bkleyrpn vaja. Delta Sport in 4e Olympische Klasse. v Voor Bianca de Zeeuw, Carola van der Have, Sabrine de Prenter, Veroni- que Blom (allen uitkomende in de vierde klasse), Monique Slootmaker, Cindy Buys en Ernani de Boer (twee de klasse), Linda Slootmaker (pré olympische klasse), Mireille Lemaire (olympische klasse) als ook voor Nynke Botterweg, Sandra de Keijser en Irene Buys (juniorencategorie) zijn het niet alleen spannende maar ook drukke tijden. Aan de vooravond van de zo belangrijke nationale titelstrijd wordt menig uurtjq gespendeerd aan het perfectioneren van de verplichte oefenstof dan wel het keuze-program ma, dat in de pré olympische en olympische klasse naast de verplich te oefenstof moet worden uitgevoerd. Dat betekent alle details van het af te werken programma tot in de fines ses toe doorwerken. De concurrentie ligt immers op de loer en Delta Sport heeft op turngebied een naam hoog te houden. Tijdens de nationale club kampioenschappen (A-categorie) die eind vorig jaar werden gehouden rol de de Zierikzeese gymnastiekvereni ging immers als de op een na beste vereniging uit de bus en volgens trainster Jossie van den Beemt is het niets te veel gezegd om Delta sport bij de beste vijf gymnastiekvereni gingen te rekenen. Dat houdt overigens niet in dat het voor de trainster die haar werkzaam heden in september '84 bij Delta Sport begon een uitgemaakte zaak is dat de Delta Sport turnsters tijdens deze kampioenschappen ook inder daad in de hoogste regionen zullen eindigen. Al hoopt zij dat natuurlijk wel. Realistisch De trainster is realist genoeg om in te zien dat er bij het afwerken van de onderdelen van de vierkamp of de achtkamp (in de pré en olympische klasse) van alles mis kan gaan. Een misser zit in een klein hoekje, dat geldt zeker op die o zo smalle even- wichtsbalk waar een wankeling ge lijk een plof op de grond tot gevolg heeft, of de brug ongelijk waar het niet goed vastpakken van de leggers 'tijdens een met flair uitgevoerde zwaai het puntentotaal flink doet kel deren. ,,Je wijst ze erop dat het tijdens een wedstrijd gewoon anders uit kan pakken. Ik zeg dan ook altijd: turnen is bijna altijd verliezen. Een oefe ning, die min of meer op m^t van de turnster wordt gesneden, kan nog zo goed zijn ingestudeerd, een kleine ha pering kan grote gevolgen hebben voor de eindklassering" aldus de trainster, die vier keer per week van uit Prinsenbeek naar Zierikzee tuft om met haar pupillen de oefenstof voor de verschillende categorieën door te nemen. Dat moet haast wel voor hectische toestanden zorgen, want elke klasse heeft zijn eigen, door het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond vastgestelde oefenprogramma. Dit programma geldt voor de duur van vier jaar, omdat turnen nu eenmaal een kwestie van lange adem is. Voor Jossie van den Beemt komt het er ze ker in de beginfase wanneer de oe fenstof nog helemaal nieuw is, op neer dat ze tijdens de training heen en weer racet tussen brug, balk, mat en paard om aanwijzingen te geven of om een en ander te corrigeren. Ze doet dit overigens niet alleen want Wendy van der Velde staat haar waar mogelijk bij. Spannende momenten 'Ook voor de deelneemsters aan de ze nationale kampioenschappen zijn het spannende momenten, waarbij de aandacht nog meer dan gebruikelijk op het turnen ligt. Voor Linda Sloot maker en Mireille Lemaire die deze week tijdens de Europese jeugdkam pioenschappen op een 23e plaats pin- digde en daarmee de beste Neder landse was, moet dat extra beetje a^tpdacht niet zo'n probleem zijn. Bei- "de^-Delta Sport turnsters, die tijdens 'deze ^kampioenschappen in de hoog ste categorieën debuteren, verblijven immers op Papendal waar dagelijks heel wat uurtjes in de gymzaal wor den doorgebracht. Voor de andere meisjes betekent vier avonden in de week intensief trainen in de zaal aan de Mulockstraat. Wie in de turnsport hoog wil scoren moet daar heel wat voor over hebben, want met talent alleen komt een turn ster er niet, daar is een fikse dosis wilskracht en doorzettingsvermogen voor nodig. Het is dan ook niet voor niets dat Jossie van den Beemt haar ambitieuze pupillen regelmatig wijst op het leren incasseren van een ne derlaag, waarvoor'vde Delta Sport turnsters tijdens 'de komende ti telstrijd hopelijk blijven gevrij waard. LUZERN - Jan Tops is tweede ge worden in het hoofdnummer van het CSIO van Luzern. Met Doren kwam hij in de barrage 0,89 seconden tekort voor de hoofdprijs, die ging naar de Austaliër Jeff McVean met Valcural. Tops kreeg voor zijn tweede plaats 2800 gulden. ZIERIKZEE - Tijdens het Pinkster weekend zal traditiegetrouw door de C-junioren van de voetbalvereniging Fortuna uit Vlaardingen een kamp weekend in de Schouwse Westhoek worden doorgebracht. Evenals in de voorgaande jaren zal er zaterdag een tweetal wedstrijden tegen Schouwen-Duivelandse selec ties worden gespeeld. In de Schouwen-Duivelandse selec tie onder de 13-jaar zullen uitkomen: J. Cabboort, P. Flach, J. Frank en M. Hendrikse (allen Renesse); W. Doele- man (Dreischor); L. Groenleer, R. Renger en J. Vermeulen (allen Mevo); L. v. d. Bos, M. Bernarden en C. Wil- lemse (allen Bruse Boys); J, Tiggel- man en W. Nelisse (Zierikzee) en D. Vonk (Duiveland). Het team van onder de 14 jaar zal worden samengesteld uit: W. Hanzen, A. Stoutjesdijk en R. v. d. Ouden (Bruse Boys); M. Dalebout, M. Vreeke en F. van Marie (Ouwerkerk); L. Fei- tel en S. Kloos (Zierikzee); R. Brussee en P. Brussee (DFS); A. v. d. Rijk (ZSC); M. de Haan (Duiveland); R. v. d. Meer (Brouwershaven) en J. Dorre man (ZSC). Leiders van beide teams zijn: J. Ge- leijnse en C. Willemse. Beide wed strijden, welke op het sportpark Van Zuijen worden gespeeld, vangen aan te 14.30 uur. BRUINISSE - Door de jeugdcom missie van de voetbalvereniging Bruse Boys zal zaterdag a.s. op haar sportpark een jeugdtoernooi worden georganiseerd voor A-junioren en E- en F-pupillen. Aan deze toernooien zal worden deelgenomen door teams van de ver enigingen: 'Bevelanders (Kamper land); BVC (de Bilt); Kloetinge; NO- AD '67 (St. Philipsland); Smerdiek (St. Maartensdijk); Zierikzee en de organiserende vereniging Bruse Boys. De wedstrijden van de E- en F- pupillen vangen aan te 10.00 uur en die van de A-junioren te 12.45 uur. ZIERIKZEE - Zierick-lid Van der Kamp heeft tijdens de wedvluchten van uit Meaux een eerste en een derde prijs weten te behalen. Eveneens een goede dag had M. K. Krijger wiens acht duiven een gelijk aantal prijzen in de wacht wisten te slepen. Om 7.15 uur werden zo'n 265 duiven van de postduivenvereniging Zierick losgelaten voor het afleggen van de 308 kilometer die Zierikzee van Meaux scheidt. Evenals de voorgaan de weken woei er ook deze keer weer een oostenwind. De snelste duif be haalde een snelheid van 1129 meter per minuut. Behalve Van der Kamp viel ook M. K. Krijger in de prijzen. En hoe. Met zijn acht duiven behaalde hij maar liefst een gelijk aantal prijzen. Dat zelfde kan G. Bakker niet zeggen. Be hoorde deze enkele jaren geleden tot de topvliegers nu wist hij met zijn 22 duiven geen enkele prijs te behalen. Van den Hengst blijkt niet alleen bin nen de vereniging maar ook binnen het rayon onaantastbaar te zijn. Hij behaalde tien prijzen waarvan drie tot de eerste tien prijzen kunnen wor den gerekend. Van den Hengst staat er voor het Vitesse kampioenschap van de afdeling Zeeland dan ook bij zonder goed voor. De top vijf van Meaux wordt gevormd door C. van der Kamp met een eerste en een derde plaats. J. den Hengst met een tweede en een vijfde klassering en L. L. de Hooge met een vierde prijs. VLISSINGEN - Na de uiterst zwak ke prestatie op het Zierikzeese sport park tegen het team van Goeree- Overflakkee heeft het Zeeuws elftal haar blazoen aanmerkelijk opge poetst in het treffen met de Belgische kampioen. Club Brugge. In een voortreffelijk gespeelde eer ste helft slaagde het Zeeuwse team, waarin nu de spelers van Vlissingen waren opgenomen, een 3-0 voor sprong te nemen. Naast de beide Vlis- singse spelers Geert Bouman en Leo Wesel vertolkten in de eerste 45 minu ten Ronald en Marco van Oeveren een hoofdrol. Marco van Oeveren slaagde er zelfs in de score van het Zeeuwse team te openen, waarna broer Ronald voor 2-0 zorgde. Op slag van rust werd het zelfs 3-0 door Geert Bou man. Na de rust slaagden de Belgische profs, die aan hun status toch wel wat verplicht waren, door twee doelpun ten van de international Jan Ceule- mans en een van Stephan Vereycken er in de stand nog in evenwicht te brengen. AMSTERDAM - De actrice Henny Orri is in de Amsterdamse Stads schouwburg gehuldigd in verband met haar veertigjarig toneeljubi leum. Dat gebeurde na afloop van de galavoorstelling van het toneelstuk „Memoires" van John Murell, waarin zij de rol speelt van Sarah Bernhardt. De rol van Pitou, haar secretaris, wordt gespeeld door Willem Nijholt. ZIERIKZEE - Morgen (vrij dagavond zal op het terrein van RCS te Souburg de finale van de A- junioren beker worden gespeeld tus sen Mevo AI en IJzendijke AI, aan vang 19.30 uur. De A-junioren van het Zierikzeese Mevo konden zich met de volgende resultaten in de finale plaatsen: een 4-2 overwinning op Kloetinge All, 14-0 winst op Kruinin- gen AI, 2-1 op Bruse Boys AI en in de kwartfinale een 3-3- gelijkspel tegen Kapelle AI, waarna met strafschop pen werd gewonnen. In de halve finale tegen het team van DFS AI bleven de junioren van Mevo met 4-1 aan de winnende hand. ZIERIKZEE - In de drie wedstrijden welke deze week in de zomeravond voetbalcompetitie van het rayon Zierikzee werden gespeeld bleek het krachtsverschil tussen de teams weer uiterst gering te zijn. Lijstaanvoerder SKNWK en naaste buur Duiveland speelden op het Nieuwerkerkse sportpark een wedstrijd op het scherp van de snede waarin zij elkaar weinig of niets toe gaven. Na een spannende strijd wisten de Oosterlanders de ontmoeting verras send in een 1-0 overwinning om te zet- DEN HAAG - Het eerste Europese kampioenschap snooker wordt van 12 tot en met 21 juni in.bet-Circustheater in Scheveningen gehouden. Aan dit evenement zullen veertien landen deelnemen. ten, wat voor SKNWK haar eerste ne derlaag betekende. Op Den Hogen Blok te Zierikzee slaagde Stella Boys erin de Mevo- veteranen met het kleinst mogelijke verschil (0-1) te kloppen. Te Serooskerke bleken Velocitas en de Gouwe Geit na aan elkaar ge waagd te zijn, wat in de 2-2 eindstand tot uitdrukking werd gebracht. De stand; SKNWK 4 3 0 1 10- 4 6 Velocitas 5 2 2 1 5- 4 6 Stella Boys 5 2 1 2 6- 4 5 Duiveland 4 2 0 2 2- 6 4 Zierikzee-Vet. 4 112 4-3 3 Mevo-vet. 4 112 4-5 3 Gouwe Geit 4 112 7-12 3 Dinsdagavond gaan de Zierikzee- veteranen het op het Zierikzeese sportpark opnemen tegen koploper SKNWK (19.00 uur). Eveneens dinsdagavond gaan de Mevo-veteranen op bezoek bij Duive land te Oosterland (19.00 uur). Voor woensdagavond staat te Zie rikzee de ontmoeting tussen Stella Boys en de Gouwe Geit op het pro gramma (18.45 uur). Speciale beurs voor sportfreaks ZIERIKZEE - Ruim vier miljoen sportbeoefenaren, meer dan 600.000 vrijwilligers die menig vrij uurtje aan hun sportvereniging spenderen, 35.117 verenigingen en 94 sportbonden. Tel uit je winst. Nederland lijkt massaal aan het sporten te zijn geslagen. Voor die duizenden wan delaars, fietsers, zwemmers en andere sportbeoefenaren wordt in de periode van 19 tot en met 23 mei in de Jaar beurshallen in Utrecht een grote sportmanifestatie ge houden onder het motto Sportief '88. Werd sport in vroeger jaren als „overbodige luxe" voor een kleine groep beschouwd, tegenwoordig kun je 's morgens de gordijnen niet meer openschuiven zonder dat er een le gertje trimmers, joggers en andere fleurig uitgedoste morgenvogels aan je nog slaperige oog voorbij zijn ge trokken en 's zondags wanneer je de gevreesde gevolgen van een al te over vloedige maaltijd probeert weg te pe daleren kom je vroeg of laat in de slipstream van zo'n aërodynamische fietsacrobaat terecht. Wie niet sport hoort er tegenwoordig niet meer bij. Al hoewel... Hoewel de hierboven aangegeven cijfers erop lijken te wijzen dat de ge middelde Nederlander een gezond en bewust levend baasje is, dat goed voor zijn lijf zorgt, blijkt de realiteit iets minder rooskleurig te zijn. On danks alle propaganda laat de condi tie van met name de dertig-plussers te wensen over. Sterker nog; boven de dertig behoort een goede conditie tot de uitzonderingen. Een op de vijf vol wassenen in de categorie 30-39 jaar verkeert in goede lichamelijke condi tie, terwijl die verhouding bij de veertig plussers één op zes bedraagt. Een gegeven dat tot nadenken stemt, zeker wanneer men zich realiseert dat de stress en het hoge werktempo van de hedendaagse maatschappij al leen te verdragen zijn indien het li chaam in goede staat verkeert. Tot nadenken stemmen ook de geluiden om het mes te zetten in de lesuren voor lichamelijke opvoeding en om het schoolzwemmen niet langer in het lesrooster op te nemen. Voorlichting Ofschoon elke Nederlander weet dat verantwoord sporten de levens duur verlengt en de kwaliteit van het leven verhoogt is er nog steeds een toenemende vraag naar voorlichting over gezond leven en alles wat daar bij komt kijken. De beurs Sportief '88, die volgende week wordt gehou den kan de bewust levende Nederlan der hierover informatie verschaffen. Een leger van deskundigen staat pa raat om op de meest uiteenlopende vragen een antwoord te geven. Dat kunnen sportartsen en fysiothera peuten zijn maar ook sportleraren en vertegenwoordigers van gemeentelij ke en landelijke overheidsinstellin gen. Deze beurs bestaat uit een aantal themapleinen die een aantal aan el kaar verwante sporten belichten. Zo is er een locatie waarin tafelsporten als biljarten en tafeltennis de boven toon voeren. Een aantal kunststoters geeft hier een staaltje van haar kun teren (kano), wedstrijdzwemmen (door onder andere Conny van Ben- tum en Jolanda de Rover) zijn spekta kelstukken die zich op het territori um van de natte sporten afspelen. Voor de koude sporten moeten de bezoekers wat verderop gaan, waar zich het wintersportplein met ski schans en een skihelling bevindt. Op dit plein kan men met een beetje ge luk Yvonne van Gennip, Leo Visser, Gerard Kemkers of Jantje Ykema te gen het lijf lopen. Do beu re biedt echter meer dan al leen kijkgenot. Voor de doeners is er op eerste pinksterdag de mogelijk heid om mee te doen aan de eerste overdekte road-run van Europa. Deze speelt zich af in de gangen, trappen en pleinen van Hoog Catharijne. Om 11.00 uur kan men met het gehele ge zin „aan de loop" gaan. De senioren beginnen om 13.00 uur aan hun par cours. Een ander nieuwigheidje dat voor de nodige spanning en sensatie gaat zorgen is de poging om het duur- record squash te verbeteren. Dit re cord staat momenteel op 36 uur en moet met minimaal een uur worden aangescherpt door de twee squashers Eric Smit en Tbny Brattkelly. Zij be ginnen in de nacht van vrijdag op za terdag (04.00 uur) met hun squash- avontuur. Verwacht wordt dat deze recordpoging zondag om 17.00 uur wordt afgesloten. Eveneens een huzarenstukje, maar dan van een andere aard is het indoor kampioenschap sportklimmen. Deze primeur speelt zich zaterdag 21 en zondag 22 mei af op het adventure plein waar een immense klimwand van twaalf meter hoog en vijf meter breed komt te staan. Diezelfde zon dag wordt in de Jaarbeurshallen te vens het Nederlands kampioenschap aerobic dansen gehouden. Ook dit is een nieuwtje. In totaal 22 teams heb ben in de voorronde strijd geleverd om zich van een finaleplaats te verze keren. Tien teams zullen zondag in Utrecht de strijd om de titel voortzet ten. nen ten beste, terwijl ook Bettine Vriesekoop een balletje slaat. Behalve een kennismaking met een keur van sporten biedt Sportief '88 ook de mogelijkheid om op de hoogte te blijven van de laatste nieuwtjes op sportief vlak. Zo kan sportief Neder land kennismaken met een electroni- sche golfsimulator die de speler dankzij een groot projectiescherm de indruk geeft zich midden tussen de golflinks te bevinden. Good Old Tom Okker, Loek San ders en Martin Koek .betreden nog een keertje het centre court maar dan niet dat van Wimbledon maar dat van de Jaarbeurshal voor een partijtje tennis. Duikdemonstraties, eskimo Nederland blijkt massaal aan het sporten te zijn geslagen. Duizenden en duizenden Nederlanders besteden hun vrije tijd om wandelend, fietsend en joggend de stramme spieren weer soepel te maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 11