Paul de Graaf tweemaal Midden-Zeeuws kampioen Gebrek aan zelfvertrouwen doet All Ready de das om Michel Holm behaalt Midden-Zeeuwse titel Recreatie-volleybal afgesloten NIEUWSBODE Apart kampioenschap voor jeugdige zeehengelaars Ltc Zierikzee Slootmaker wint Grand Prix Bruse dames op weg naar Zeeuws kampioenschap Scelveringhe heeft twee kampioenen Sportief '88 brengt sport op een presenteer blaadje ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 mei 1988 Nr. 24337 9 ZIERIKZEE - Scaldina-speler Paul de Graaf is erin ge slaagd om tijdens de Midden-Zeeuwse kampioenschap pen in Kapelle voor de derde achtereenvolgende keer kampioen te worden bij de aspiranten. Daarnaast sleep te hij samen met Reitse van der Wekken ook de titel bij het dubbelspel in de wacht. In totaal tien pupillen van Scaldi- na-trainer Ad de Graaf waren naar Kapelle afgereisd om daar de Scaldi- na-eer hoog te houden. Sterspeler Paul de Graaf deed wat van hem werd verwacht. Na overwinningen op Mar co Hanse en Jorg Bleijenbergh ont moette hij in de halve finale clubge noot Arjan Blom. Ofschoon Blom De Graaf goed partij gaf werd het toch een duidelijke overwinning, 21-16 en 21-15 voor De Graaf die in finale Dan ny Pantekoek met 21-16 en 21-14 ver sloeg. Hiermee behaalde De" Graaf voor de derde achtereenvolgende keer het Midden-Zeeuwse kampioen schap bij de aspiranten. Dubbele winst Voor De Graaf leverde deze door de tafeltennisvereniging Kapelle geor ganiseerde kampioenschappen een dubbele overwinning op. In het dub belspel reikte De Graaf samen met Reitse van der Wekken tot de finale. Hierin troffen zij het koppel Van Dij- ke/IJzerman (Smash '76) aan de an dere kant van de tafel. Ofschoon het Scaldina-koppel gezien de dubbele linkshandigheid als de zwakkere partij werd beschouwd, wisten beide Zierikzeese tafeltennissers de zege naar zich toe te trekken (21-17 en 22- 20). Sytse van der Wekken sleepte ook een titel in de wacht door in de achtkamp bij de pupillen en welpen niet één wedstrijd te verliezen. Ook Sander Schregardus presteerde goed door in deze pupillen welpenklasse uiteindelijk beslag te leggen op een keurige derde plaats. Danny Pannekoek reikte bij de aspiranten tot een tweede plaats. Al leen in clubgenoot Paul de Graaf moest hij zijn meerdere erkennen (21- 16;21-14), nadat hij in de halve finale Marco Hanse met 21-18 en 27-25 had verslagen. Miranda Kristalijn speel de mee bij de aspiranten jongens en behaalde een eerste prijs bij de aspi rant meisjes. Naast Miranda Krista lijn speelde ook Annemarie 't Hart een goed toernooi door als eerste meisje bij de de junioren te eindigen. Deze prestaties leverden Scaldina ne gentig punten op waarmee de Zierik zeese tafeltennisclub de verenigings beker mee naar huis mocht nemen. Ook tijdens de Nederlandse kam pioenschappen in Helmond bewees Paul de Graaf, die voor het eerst in de A-poule uit mocht komen over de no- digé talenten te beschikken. De Graaf trof het echter niet, want hij bleek in een sterke poule te zijn inge deeld. Zijn eerste wedstrijd tegen Schellekens van Ilac was niet zijn beste partij van deze dag. Na de eer ste set met 16-21 te hebben gewonnen moest hij de zege toch aan Schelle kens laten (21-18 en 21-11). Tegen Van der Haar van Dextro/Avanti speelde De Graaf weliswaar beter maar niet voldoende om zijn tegenstander die op landelijk niveau speelt, de winst af te snoepen. De eerste game verloor de Scaldina-speler met 17-21, maar de tweede daarentegen was met 21-14 voor De Graaf. Uiteindelijk was het toch Van der Haar, die overigens later Nederlands kampioen zou worden, die de wedstrijd in zijn voordeel be sliste. Om zich te plaatsen moest Van de Graaf de strijd aanbinden met Nieu- wenbroek van JCV uit Vught. Kalm en technisch goed spelend besliste De Graaf deze partij met 21-16 en 21-15 in zijn voordeel. Hiermee bereikte de Zierikzeeënaar de laatste wedstrijd. Ofschoon hij tegen "Ovink van Pel grim goed speelde kon hij het tegen deze Ovink niet bolwerken. In twee games (21-19 en 21-15) moest hij de ze ge aan zijn tegenspeler laten. In het dubbel bereikte het duo De Graaf en Van der Does van Twenty one-up de laatste acht door Verstijlen en Vijverberg met 21-19 en 21-14 te verslaan. Een prima optreden van De Graaf tijdens deze nationale kam pioenschappen die zodoende op de A- ranglijst nog wel enige plaatsen zal stijgen. n ZIERIKZEE - Door toedoen van de hengelsportvereniging Oosterschel- de en de visverenigingen De Krabbe, Dreischor en 't Zijpe wordt dit jaar voor de eerste keer een apart zeehen- gelkampioenschap voor jongeren tot en met vijftien jaar gehouden. Dit hengelgebeuren voor het kampioen schap van Schouwen-Duiveland wordt zaterdag 28 mei gehouden. Deelnemers aan deze wedstrijd die nen zich om 12.00 uur op de Balie in Zierikzee te verzamelen, de wed strijd zelf begint om 13.00 uur. Voor de jeugdige hengelaars bete kent dit aparte kampioenschap een hele verbetering. Tot nu toe moesten de jongere hengelaars gewoon uitko men in de seniorenwedstrijd. Hierbij was voor hen wel een aparte trofee te winnen, maar tussen het geweld van de senioren bleven de prestaties van de jongere hengelaars wat op de ach tergrond. Om die reden hebben de vier eilandelijke hengelsportvereni gingen besloten om voor de jeugdige vissers een apart kampioenschap in het leven te roepen. Dit kampioenschap van Schouwen- Duiveland wordt op de nationale hengeldag, zaterdag 28 mei afge werkt. De wedstrijd staat open voor jongens en meisjes tot en met vijftien jaar. Deze zullen in twee categorieën (tot en met elf jaar en van twaalf tot en met vijftien jaar) uitkomen. Be halve de drie ereprijzen die per cate gorie worden uitgereikt is er met de ze wedstrijd nog een aantal prijzen in natura te winnen. Deze wedstrijd begint om 13.00 uur. Een uur eerder moeten de deelnemers zich bij de Balie verzamelen waar vandaan naar de visstek wordt ver trokken. Voor diegene die geen ver voer heeft kan een oplossing worden gezocht, mits deze dit tijdig bij de or ganisatie kenbaar maakt. Tijdens de wedstrijd zelf wordt gevist op centi meters en het gebruik van alle aas (met uitzondering van zachte krab) is toegestaan. Alle vis, zowel boven- als ondermaats telt mee voor de eind rangschikking. De hengelaars mogen slechts één (werp)hengel met maxi maal drie haken gebruiken. De prijs uitreiking staat gepland voor 16.00 uur in het Huis van Nassau. Jongeren die zaterdag 28 mei een hengeltje uit willen gooien tijdens dit eerste jeugdkampioenschap kun nen zich hiervoor opgeven bij W, Meerdink, Meelstraat 34, Zierikzee, telefoon 01110-15386 of C. H. van Schelven, Lange Blokweg 41, Zier/ïk- zee, telefoon 01110-13140. Scaldina-speler Paul de Graaf behaalde tijden de Midden Zeeuwse kampioen schappen twee titels (aspiranten enkelspel en jeugddubbelspel). ZIERIKZEE - Door de ploeg van 't Swaecke met 8-0 te verslaan heeft het tweede mixed team van de ltc Zierik zee zich in de vierde klasse stevig op de eerste plaats genesteld. Ook het eerste en het vierde mixed team van de Zierikzeese tennisver eniging stevenen rechtstreeks op een kampioenschap af. Het eerste team dat evenals het tweede in de vierde klasse speelt boekte dit weekeinde een afgetekende overwinning (7-1) op Ooltgensplaat. Het vierde team dat in de zesde klasse uitkomt kwam in zijn wedstrijd tegen Lewedorp tot de optimale score van 8-0. Ook het derde team van Zierikzee haalde de winst binnen. De wedstrijd tegen De Sprink leverde een 5-3 over winning voor de Zierikzeeënaars op. De 35-plussers bleven daarentegen steken op een 5-1 stand voor de tegen partij. Meer fortuinlijk waren de he ren van de ltc. Deze veegden de tegen standers uit Kapelle met 6-0 van de baan. Verlies was er voor de junioren, zij moesten na een felle strijd uitein delijk het hoofd buigen voor de ten nissers van BLTV. ZIERIKZEE - Een aantal seniorenleden van tafelten nisvereniging Scaldina heeft deelgenomen aan de Mid den-Zeeuwse kampioenschappen. Speler Michel Holm uit Zierikzee haalde een titel binnen. Ton ten Hove en Cor Smalheer kwamen in de D- en E-klasse uit, terwijl Holm, Henk Brands en Jan Kik in de F-klasse speelden. Rob van Noord en Rinus Labeur streden in de H-klasse. Holm, Brands en Kik hadden met zeven te spelen wedstrijden een be hoorlijk zwaar programma voorge schoteld gekregen. Holm begon goed door in twee games te winnen van A. Tange (Yerseke) met 21-16 en 21-14. Hierna werd het een clubtreffen te gen de goed en lastig spelende Brands. De eerste won Holm met 21- 14, maar in de tweede game moest Holm zijn meerdere erkennen en ver loor met 9-21. In de derde game ging de strijd vrij wel gelijk op, maar Holm wist toch met 21-16 aan het langste eind te trek ken. In de derde partij tegen Jan Kik had Holm niet veel problemen en won vrij simpel in twee games. Tegen J. Braes moest Holm alles uit de kast halen om zijn koppositie niet te ver liezen. Hij won uiteindelijk drie ga- In de daarop volgende wedstrijd te gen H. van der Kraan kon de beslis sing vallen, omdat Holm toen nog goen partij had verloren en Van der Kraan slechts één. Als Holm deze partij verloor en zijn verdere wed strijden net als Van der Kraan zou winnen, dan zou de Zierikzeese spe ler toch achter Van der Kraan eindig den. Maar Holm zette alles op die wedstrijd en won uiteindelijk de par tij in drie zwaar bevochten games. Vermoeidheid En toen ging de vermoeidheid par ten spelen. De partij tegen B. Hui- gens van Kerkwerve, die Holm goed kentrbrak hem bijna op. De eerste ga me werd moeizaam met 21-16 gewon nen door Holm, maar in de tweede game zat Holm er helemaal door. Hij verloor met 7-21. Do derde game won Holm op een goede service, waarna hij gelijk open de en Huigens geen verweer had. Holm verloor verder nog van L. Jan- se, maar bleef eerste. Brands eindig de op een vijfde plaats en Kik op een achtste. Ten Hove eindigde met drie overwinningen op de vijfde plaats en Smalheer met één op de zesde. ZIERIKZEE - De recreatieve volleybalcompetitie, sei zoen 1987/88, is feestelijk besloten. Nadat de laatste beslissingen in de verschillende poules gevallen waren, konden de eindstanden opgemaakt worden. Omstreeks 22.30 uur werden deze eindstanden bekendgemaakt door mevrouw L. Mol-Sipman, bestuurslid van Mevo'80 vol leybal waarbij de bijbehorende bokalen voor de eerste drie in elke poule uitgereikt werden. In de dames-poule waren deze voor het eerste team van WIK uit Kerk werve, gevolgd door de dames van Brouw en DFS. Deze vochten eerder op de avond een langdurig onderling duel uit, waarbij DFS nipt met 2-1 won. Dit was net niet voldoende voor de tweede plaats, want ofschoon zij evenveel winstpunten hadden, won Brouw één wedstrijd meer en werd daardoor 2de. In de C-poule was de strijd reeds eerder beslist in het voor deel van de Brogum-Boys. Hier eindigde PJZ op de tweede en het gemengde Mevo-team op de derde plaats, op 1 punt gevolgd doorZWN 2. Eén poule hoger legde het eerste ZWN-team wel beslag op een beker. Zij werden 3e in de B-poule voorafge gaan door SAZ (2e) en kampioen vc Lob, dat zijn titel nog wat extra glans gaf door zijn laatste wedstrijd tegen Zeelandia 2 in een klinkende 3-0 tri omf om te zetten. Zij nemen met SAZ in de A-poule de plaatsen in van Re- nesse 2 en Marco Holm, dat dit sei zoen prima begon maar steeds verder afzakte en uiteindelijk de beslissen de wedstrijd tegen PTT 1 met 3-0 ver loor. Voor hen was het dus echt vrijdag de 13e! In de A poule waren de ere plaatsen voor De Schorpioen, het le Mevo-team dat na vorig jaar niet tot de kampioenspoule doorgedrongen te zijn, dit jaar weer voor iedereen te sterk was. Zij wonnen 8 van hun 10 play-off wedstrijden en bleven daar mee Zeelandia 1 4 punten voor. Zee landia 1. ook vorig jaar 2e (achter De Stulp) verloor overigens zijn laatste wedstrijd tegen de nr. 4. Renesse 1, met 2-1 maar bleef door dat ene punt je WIK I nét voor. WIK I werd hier door 3e. De A-poule kampioen van vo rig seizoen De Stulp eindigde nu als 5e. Hiermee kwam er een einde aan een seizoen van bijna negen maan den, waarin er door zo'n 55 teams ruim 500 wedstrijden gespeeld wer den in de grootste indoorcompetitie MONDORF-LES-BAINS - Raimond Burgman heeft zich in Montdorf-les- Bains (Luxemburg) geplaatst voor de kwartfinales van de strijd om de Eu ropese titel serie triathlon, een com binatie van libre, ankerkader 47/2 en 71/2. De 23-jarige biljarter uit Baarn, die onlangs in Uitgeest de nationale titel ankerkader 47/2 veroverde, be haalde vier punten uit drie partijen. die Schouwen-Duiveland rijk is. Op naar de 17e editie. (Aanvang eind augustus.). Eindstanden Poule AI De Schorpioen (kampioen) 10 22 Zeelandia I 10 18 WIK I 10 17 Renesse I 10 13 De Stulp 10 11 Léon Sport 10 9 Poule All Mevo II 10 21 ZRK Ziekenhuis I 10 19 PTT I 10 17 Peestekers 10 16 Marco Holm (degradeert) 10 15 Renesse II (degradeert) 10 2 Poule BI vc Lob (kampioen) 10 24 SAZ (prombveert) 10 18 ZWN I 10 17 WIK II 10 16 Kwiek I 10 13 Zeelandia II 10 2 Poule Bil Brouw 10 24 DZSJ 10 21 PTT II 10 14 ZRK Ziekenhuis II 10 13 Kwiek II (degradeert)* 10 10 Integratie (degradeert) 10 7 Poule Cl Brogum (kampioen)* 12 28 PJZ (promoveert) 12 23 MEVO IV 12 15 ZWN II 12 14 Willibrordus 12 9 Poule CII PV Zierikzee I 12 24 vv Huib 12 22 DZS II 12 20 PV Zierikzee II 12 17 Mevo V 12 7 Poule Dl WIK I (kampioen) 8 16 Brouw I 8 13 DFS I 8 13 Cluzona 8 9 ZRK Ziekenhuis 8 9 Poule DII vc Zonnemaire 10 24 Kwiek I 10 22 DFS II 10 17 Renesse 10 10 WIK II* 10 9 Auberge Maritieme 10 6 Poule Dames III Zeelandia* 10 22 Kwiek II 10 20 Kwiek III 10 18 Brouw II 10 16 VCC 10 9 PTT 10 4 1 punt in mindering Poule-uitslagen 13-05-'88 D: Brouw DI-DFS Dl 1-2; D: DFS II-Kwiek Dl 0-3; C: vv Huib-PV Zie rikzee I 1-2. ZIERIKZEE - Tijdens Grand Prix wedstrijden in Haarlem is Delta Sport-turnster Linda Slootmaker in de prijzen gevallen. In de pré olympi sche klasse behaalde de frêle turn ster een eerste plaats. Ook de andere Delta Sporf-türn- sters presteerden goed, zij plaatsten zich zonder uitzondering voor de Ne derlandse Kampioenschappen die van 27 tot en met 29 mei in Zuidwolde worden gehouden. Carola van der Have bereikte in de 4B-klasse een tweede plaats terwijl Sandra de Keijser in de junior-klasse eveneens de op een na beste was. In de 4B-klasse eindigde Gabrine de Prenter op een zevende plaats, ter wijl Veronique Blom in diezelfde klasse op een tiende plaats uitkwam. In de 4A-klasse reikte Bianca de Leeuw tot een zesde plaats, terwijl Cindy Buys in de tweede klasse B een vierde plaats in de wacht wist te sle pen. Irene Buys kwam in de junior klasse tot een vijfde plaats. BRUINISSE - Met een klinkende 5- 1 overwinning op Hulster Ambacht hebben de dames van het eerste team de finalestrijd bereikt in de hoofd- RENESSE - Zowel het damesteam Scelveringhe 1 als het zaterdagteam bij de heren hebben beslag weten te leggen op het kampioenschap van hun poule. Het herenteam bestaande uit: Paul Verspeek, Martin de Jong, Eef Schönberger en Ernst Pattiselan- no, welke speelt in de 3e klasse heren enkel, heeft haar laatste wedstrijd tegen TSTIV omgezet in een 4-2 over winning. Door dezer overwinning promo veert het team naar de 2e klas. Het le damesteam dat uitkomt in de 2e klas se, samengesteld uit: Corrie Hooger- huis, Ria van der Roest, Thea van KluyVen en Tinie Moelker bleef in haar laatste wedstrijd te Yerseke met 5-1 aan de winnende hand. De .resultaten van deze wedstrijd: E. Bol-C. Hoogerhuis 4-6, 2-6. G. Marteyn-R. v. d. Roest 6-3, 4-6, 4-6. A. Bom-T. v. Kluyven 1-6, 3-6. R. v. Steveninck-T. Moelker 7-5, 6-4. In het dubbelspel moestén Corrie eh Ria eerst drie tiebreaks door staan: 6-7, 7-6, 6-7. Thea en Tinie won nen gemakkelijker met: 5-7, 1-6. Na deze zeer vermoeiende maar sportieve partijen konden zij de overwinningsbloemen in ontvangst nemen. Maandag 15 mei speelt het team promotiewedstrijden tegen Tebo uit Heinkenszand. Het herenteam in de 35+ competi tie besloot de competitie met een 1-5 nederlaag tegen Kapelle. Voor dit team wist alleen Daan Bezuijen de eer te redden door z'n enkelspel te winnen met 6-3, 4-6 en 6-1. Eerder speelde het team met 3-3 ge lijk tegen Rilland-Bath. ZIERIKZEE - Voor All Ready uit Zierikzee stond er dit weekeinde heel wat op het spel. De Zierikzeeënaren moesten de wedstrijd teg-en ONDO 2 winnen om zodoen de te ontkomen aan de dreigende degradatie. Een wat on zeker spelend All Ready kon de hooggespannen ver wachtingen echter niet waarmaken: met 5-8 verloren de Zierikzeeënaren hun duel tegen ONDO. wint dan degradeert alleen Olympia uit deze eerste klas afdeling. Verliest Blauw Wit echter dan ontmoeten All Ready en Seolto elkaar om uit te ma ken wie van de twee er degradeert. Een merkwaardige situatie doet zich voor rond de ploegen van Tjoba en Swift. Hoewel beide teams zich in dc onderste regionen van de eindrang schikking ophouden hebben deze ploegen nog steeds promotiekansen. Hoewel All Ready slechts een punt nodig had om het degradatiegevaar te bezweren bleek dat toch ccn tc grote opgave te zijn. Vrij snel liep de ploeg van ONDO uit naar 2-0. Dankzij Mar tin Rijn werd de achterstand ook weer vrij snel weggehaald. Door een fraaie doorloopbal en een afstands schot ging de strijd weer even gelijk Een bittere pil voor het eerste van All Ready dat aan één punt genoeg had om het gevaar voor degradatie te keren. Door deze nederlaag tegen ONDO komt er in de eerste klas afde ling nu een verlenging. Luctor uit Terneuzen behaalde vorige week reeds de titel in deze klasse binnen en promoveert hiermee tevens naar de derde klasse van het district. Blauw Wit uit Kloctinge doet ook nog volop mee in de strijd voor de promotie. De Kloetingse ploeg moet hiervoor nog een promotiewedstrijd spelen tegen Keep Fit uit Roosendaal. Seolto en AU Ready zullen dit duel tussen Blauw Wit en Keep Fit met meer dan normale belangstelling vol gen. Indien Blauw Wit dit treffen op totdat een blunder de aspiraties van All Ready wreed verstoorde. Nadat het 2-3 voor ONDO was ge worden zorgde het veelvuldige ver lies van de bal ervoor dat ONDO uit liep tot 2-4. Vlak voor rust leek het erop dat All Ready terug kwam. Dankzij een treffer van Jaco Stout- jesdijk werd het 3-4. Een stand die snel veranderde toen ONDO het vijf de punt wist te scoren. Op het mo ment dat Martin Rijn de stand voor AU Ready via een strafworp op 4-5 •wist te brengen had het Zierikzeese team door moeten stoten. Door ge brek aan zelfvertrouwen kon All Rea dy ONDO echter geen halt toeroepen, waardoor het uiteindelijk een 8-5 overwinning voor de bezoekende ploeg werd. Stand Do ranglijst in de eerste klas afde ling ziet er als volgt uit: 1. Luctor I: 28 punten uit zestien wedstrijden. 2. Blauw Wit 1: 24 uit 16. 3. Stormvogels I: 21 uit 16. 4. ONDO 2: 19 uit 16. 5. Tjoba 3: 12 uit 16. 6. Swift 3: 12 uit 16. 7. Seolto I: 11 uit 16. 8. All Ready I: 11 uit 16. 9» Olympia I. 6 uit 16 (degrada tie). klasse voor het Zeeuwse kam(pioen- schap. De overwinning op het Zeeuwsvlaamse team kwam tot stand door winst in de dubbels en drie enkelspelen. Corrie de Waal kende geen pardon met Gerda de Moor, 6-0 6-1. Barbara Heezen leek aanvankelijk op verlies aan te stevenen. Ze verloor de eerste set en dreigde ook de tweede ten on der te gaan tegen Lizette Vervaet. Maar een knap bevochten tie-break- winst bracht lucht en ze stootte gelijk sterk door naar 6-0 in de beslissende set. Adrie de Looff won regulier met 6-4 6-4 van Michelle van Rattingen terwijl Wies v. d. Doe in een vreemde partij met wisselende kansen verloor met 1-6 6-0 4-6. Beide dubbels werden in winst omgezet al was de dubbel Corrie-Cora de Waal pas na lange strijd in de derde set. Het eerste da- mesdubbelteam van De Bru-Tèn heeft de prestatie in de eerste klas even eens geleverd. Na vorige week al een knappe winst gemaakt te hebben op het sterke Tholen werd deze week met 3-1 gewonnen van TV Brouwers haven. De zwaarbevochten zege kwam tot stand dank zij winst van Loes Vleugel en Joyce van Gelder op Nelleke Atoon en Jopie Meuldijk (6-2 7-5), Ria Kik en Iet Korstanje die met 6-4 7-5 van Jeannette Beek en Ria Marchand wonnen. De poule-winst en dus een verdere strijd om het Zeeuw se kampioenschap kreeg gestalte en glans na winst van Joyce en Iet in een titanenstrijd tegen Jopie en Ria. De slijtageslag werd uiteindelijk 6-3 5-7 7-6 voor Bru. UTRECHT - Sport beoefenen en sportief bezig zijn staan meer en meer in de belangstelling. Het aantal actieve sporters neemt de laatste ja ren fors toe. Daarom staat van don derdag 19 mei tot en met maandag 23 mei in Utrecht de Jaarbeurs en de di recte omgeving helemaal in het te ken van sport tijdens de publieksma nifestatie Sportief '88. Om het totale evenement ook in sporttechnisch opzicht een solide ba sis te geven is van het begin af aan nauw samengewerkt met de Neder landse Sport Federatie. Een hechte samenwerking, die bijvoorbeeld tot uitdrukking komt in de aanwezig heid van een groot aantal sportbon den. Dankzij de medewerking van enke le grote sport-vriendelijke onderne mingen. die een grote naam hebben op het gebied van sportsponsoring, wordt Sportief '88 meer dan een stati sche produktenshow. De invulling van Sportief '88 is volstrekt uniek. Het wordt een waar spektakelfestijn, waar dagelijks en vrijwel op ieder uur van de dag sportdemonstraties, sport modeshows, sportwedstrijden en zelfs kampioenschappen en we reldrecordpogingen worden gehou den. De bezoeker staat er met zijn neus letterlijk bovenop. Bezoek is een 'must' Sportief '88 is een presenteerblad, waarop sporfminnend Nederland een breed aanbod aan sportieve activitei ten en de daarvoor benodigde mate rialen en kleding voorgeschoteld krijgt. Bij de opzet van de manifestatie is de Federatie Sportzaken Nederland nauw betrokken geweest, om de be langen van de sporthandel te bewa ken. Uitgangspunt daarbij is dat tij dens de beurs geen directe verkoop zal plaatsvinden. De sportbonden en organisaties, aangesloten bij de NSF. zorgen er voor dat de bezoeker sportdemon straties van hoog niveau te zien krijgt, die veelal door topsporters en topclubs worden verzorgd. Sportief '88 wordt persé geen recreatiebeurs. Actieve deelname van bezoekers is al leen toegestaan onder deskundige leiding en mits men behoorlijk geoe fend is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 9