'Ze rammelen en zuipen benzine, toch is zo'n Kever dikke pret' Muziekmiddag in Zierikzee: van koperensemble tot straatmuzikant Renessedag trekt vooral in de ochtend groot aantal bezoekers Saman b.v. RVS- LEIDINGNETTEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 16 MEI 1988 144ste jaargang: Nr. 24336' WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Veiligheid Aandacht voor de verkeersveiligheid tijdens heropening van wegrestaurant in Oosterland. (Pag 2). Rommelmarkt Een gezellige rommelmarkt in de kern Burgh heeft de organisatie 6664 gulden opgeleverd. (Pag 3). Op stap met Vandaag een dag op stap met de werkster Bep Henning. (Pag. 5). Voetbal Zwaar bevochten winst van Duivéland in spel tegen WIK. (Pag 6). Waar de spraak ophoudt, begint de muziek. E. T. A. Hoffmann „Ih ben Ivo en ik speel fluit solo voor polio ZIERIKZEE - Variatie. Dat is het sleutelwoord dat van toepassing was op de muziekmiddag in Zierikzee. Op ini tiatief van de Rotaryclub Zierikzee waren er zaterdag in Zierikzee allerlei dingen te beleven op muzikaal gebied. In de Nieuwe Kerk speelde een strijkersensemble, in de Gasthuiskerk speelde een koperensemble en ook in de straten van Zierikzee was muziek te horen. Muziek ge produceerd door zeer jeugdige 'straatmuzikanten'. „We doen het voor de lol, maar we staan ook achter het doel van de actie", aldus één van de leerlingen van basis school 't Staepel'of uit Renesse. De opbrengst van de mu ziekmiddag komt ten goede aan de actie Polio de Wereld uit. In steden als Amsterdam en Brus sel is men eraan gewend. Het hoort bij het straatbeeld. In Zierikzee zijn maar zelden straatmuzikanten te zien. Eigenlijk alleen op de Toeristen- dagen wagen enkelen zich gewapend met een muziekinstrument in de bin nenstad om te proberen daar wat geld bij elkaar te musiceren. Vlakbij een supermarkt in het cen trum van Zierikzee zitten zeven leer lingen van basisschool 't Staepel'of uit Renesse. Vier blokfluiten, een saxofoon en percussie-instrumenten. De hoed voor hen op de stoep bevat al aardig wat guldens. „Waarom we meedoen? Het leek ons wel leuk. We wilden het weieens proberen". De zeven zijn zich er terdege van bewust dat ze niet zomaar muziek staan te maken. „Er blijven steeds mensen staan en dan leggen wij ook uit waarom we hier staan. Echt druk is het niet, maar dat komt denk ik omdat het zo warm is". „Eng, nee hoor. Dat valt best mee. Maar het is wel een wedstrijd en we vinden het ook wel een beetje span nend". Op de vraag of ze, gezien de positieve reacties op hun muziek, misschien in de toekomst ook op straat muziek gaan maken voor geld wordt enigszins wijfelend geant woord. „Nou, misschien wel, maar voorlopig toch niet hoor", aldus één van de muzikanten. Dwarsfluit In de passage staat Ivo Soeters uit Brouwershaven. Hij laat er geen twij fel over bestaan waarvoor hij staat te spelen. Achter zich heeft hij een span doek gespannen met daarop dé mede deling: „Ik ben Ivo en ik speel fluit solo voor polio". De voorbijgangers kunnen een en ander wel waarderen. „Die heeft al een poosje les, dat kun je wel horen", aldus één van hen. Een wandeling door Zierikzee leert dat her en der verspreid jeugdige mu sici hun steentje bijdragen aan de ac- vervolg pagina 2 In het kader van de straatmuzikantenwedstrijd waren er in het centrum van Zierikzee jeugdige muzikanten te vin den. Bruto-opbrengst ruim 26.300 gulden RENESSE - De derde Renessedag is weer een groot suc ces geworden. Vooral in de ochtenduren was het erg druk bij de kraampjes die stonden opgesteld langs de Lange Reke. Wie 's middags om een uur of drie kwam vond een aantal van de kramen reeds leeg. „We hadden niet op zo'n hoge opbrengst gerekend", aldus mevrouw A. Kok uit Renesse. Zij was een van de vele mensen die bij de orga nisatie van deze derde Renessedag betrokken was. Men heeft 26.300 netto aan de derde Renessedag overgehou den. De Renessedag is een initiatief van kerk en vereni gingsleven in Renesse. Vorig jaar bracht de Renessedag het recordbedrag van netto 24.000 gulden op. Een relatief groot deel van die opbrengst moest op het conto van de grote rommelmarkt geschreven worden. Ook dit jaar ontbrak de rom melmarkt niet en voor een luttel be drag kon men de nieuwe eigenaar worden van de meest uiteenlopende zaken. Alles bij elkaar was er op de rom melmarkt voldoende materiaal voor handen om een niet te grote eenge zinswoning volledig in te richten. „Mevrouw, de markt is bijna afgelo pen. U mag dat gasfornuis meenemen voor 25 gulden", aldus één van de ver kopers op de rommelmarkt. „Nee? Een tientje dan....". De koop ging niet door. Maar dat was niet het algemene beeld. Er werd grif verkocht. Vooral klein huisraad en huishou delijke apparatuur bleek ook nu weer veel mensen te verleiden tot een duik in de huishoudportemonnee. „Het wordt wel elk jaar moeilijker om een beetje leuke 'rommel' bij el kaar te krijgen", aldus één van de verkopers. „We beginnen eigenlijk meteen na deze Renessedag alweer met het ver zamelen van nieuwe voorraad", aldus de verkoper. Mevrouw Kok: „En dan te bedenken dat ze pas geleden nog ingebroken hebben in de caravanstal ling waar wij onze spullen mogen op slaan. Toen hebben ze een paar din gen meegenomen die we nog voor een leuke prijs hadden kunnen verko pen". Want het was zeker niet allemaal 'rommel' wat de klok sloeg. Wat te mooi bevonden werd voor de rommel markt verhuisde naar één van de drie kraampjes vol met antiek curiosa. Maar wie daar echt de leuke dingen weg wilde halen diende al vroeg pre sent te zijn. Om drie uur waren deze kraampjes al dermate ver uitver kocht dat men besloot het restant in te pakken. Niet alle 29 kramen droegen een Schouwse signatuur. „Maar we pro beren wel om de kraampjes zoveel mogelijk te bezetten met mensen van Schouwen-Duiveland", aldus me vrouw Kok. „Het is tenslotte een echt dorpsgebeuren". Volgens mevrouw Kok hebben de organisatoren ook veel te danken aan de middenstanders van Renesse. „Zij stonden ervoor garant dat we bijvoor beeld bij het Rad van Avontuur mooie prijzen ter beschikking kon den stellen. De Renessedag heeft het dit jaar moeten stellen zonder mode shows. Dat bleek financieel niet haal baar. Muziek Daarvoor in de plaats waren er wel allerlei activiteiten op de centraal op gestelde podiumwagen. Op het pro gramma stond onder andere een vi deofilm waarin beelden vertoond werden van eerdere festiviteiten in Renesse. Verder dit jaar geen play- back-wedstrijd, maar wel een play- backshow. Mevrouw Kok: „Wij had den als organisatoren graag het wed strijdelement in willen voeren, maar daar bleek de animo te gering voor". Ook live muziek op de Renessedag. De groep onder leiding van Jerry Rijstenbil vertolkte een groot aantal hits uit heden en verleden. Hetgeen door het publiek zeer gewaardeerd werd. Het feit dat het 's middags niet be paald storm liep op de Lange Reke wordt door de organisatoren toege schreven aan het bijzonder fraaie weer. Veel mensen lieten zich verlei den tot strandbezoek en dat was goed te merken op de Renessedag. „Nu is het rustig ja, maar tussen zeg maar negen en twaalf is het enorm druk ge weest". Toren Bij de festiviteiten was ook het kerkgebouw betrokken. Evenals vo rig jaar kon men a raison van één gul den de kerktoren beklimmen. Onge veer 900 mensen maakten van deze gelegenheid gebruik. Dit jaar had men ook de kerkruimte zelf bij het gebeuren betrokken. Mevrouw N. Be velander uit Noordwelle toonde er een gedeelte van haar 12.000 exem plaren tellende verzameling ansicht kaarten van kerkgebouwen. moest nogal wat aan gebeuren. En toen heb ik besloten om het dan maar meteen goed te doen", aldlis Arjen. Keverclub „Een vriend van me, Arco Kruik, heeft ook een Kever, en die is lid van een Keverclub. En als je eenmaal van die omgebouwde Kevers hebt gezien ga je elkaar steeds gekker maken. Als je ziet wat sommigen van een Ke ver maken....". Arjen besloot zijn Ke ver grondig aan te pakken. „Restau ratie kun je het niet noemen, het is meer customizing". Customizing is het verfraaien van een auto of motor en kan op allerlei Verder was er een tentoonstelling van stenen en mineralen en gebor duurde schilderijen. En uiteraard is ook het kerkgebouw zelf de moeite waard om eens goed te bekijken. Verder op de Renessedag spelletjes als sjoelen, spijkerbalk, darts. En wie een knorrend gevoel in de maag kreeg kon een sappige Hollandse nieuwe tot zich nemen of de honger stillen met een Vietnamese loempia of een wafel. De organisatie van de derde Renessedag was in handen van muziekvereniging Luctor et Emergo, sportvereniging Renesse en de Her vormde Kerk. verschillende manieren. Spoilers, sidc-skirts, speciale lak. Arjen koos bewust voor een heel simpele 'look' voor zijn Kever. „Ik vind de vorm van een Kever erg mooi, en in de California-look komt die* vorm erg mooi uit". De California-look houdt in dat een Kever van alle opsmuk wordt ont daan. De sierstrips gaan eraf cn ook voor- en achterbumper worden ver wijderd. De handgreep voor het kof- ferdcksel aan de voorzijde verdwijnt en achter wordt een verlengde motor kap gemonteerd. Ook het interieur wordt strak en eenvoudig gehouden. vervolg pagina 2 Advertentie Zierikzee constructeurs/installateurs Tel. 01110-12647 Julianastraat 40, 4301 NC Dit nummer WA> ffih PÊ Bitr Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Minder warin Vannacht kans op een regen- of on weersbui. Morgen wisselend be wolkt. Matige wind uit noordoost tot noord. Minder warm. Minimumtem peratuur komende nacht 12 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 20 mei: Woensdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: noordwest 3 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: noordwest 3 Vrijdag. Perioden met zon Kans op neerslag: 20 Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 17 mei Zon op 05.43, onder 21.31 Maan op 05.56, onder Eerste Kwartier: 23 mei (18.49) Temperatuur kustwater: 13 graden. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied bo ven Noord-Europa neemt in beteke nis af. Een depressie boven de noor delijke Atlantische Oceaan trekt in de richting van Scandinavië en wordt morgen boven Zweden verwacht. Een bijbehorende zone met veel bewol king én enkele buien, trekt in de nacht van dinsdag op woensdag van het noorden uit over ons land. Na de ze passage stroomt beduidend koele re lucht uit over ons land. Na morgen zijn er perioden met zon en is het droog. In de avond neemt, het eerst in de noordelijke provincies, de bewol king toe. Het wordt morgen een graad of 19. Na het wegtrekken van de buien storing op woensdag wordt de neer slagkans weer klein, maar de mid- dagtemperaturen dalen tot rond 13 graden. Voor elk wat wils op de Renessedag. Zoals altijd was de rommelmarkt weer de grootste trekker. Keverdag Bruinisse trekt veel bezoekers ZIERIKZEE/BRUINISSE - „Wat er nou zo leuk is aan een Kever? Ze rammelen, ze zuipen benzine en de weglig- ging is ook niet om over naar huis te schrijven. Maar toch is zo'n Kever dikke pret". Aan het woord is Arjen Zwart uit Zierikzee. In dik vijf maanden tijd heeft hij zijn licht blauwe Kever uit 1972 omgetoverd in een felrood gespo ten Kever in California-look. „Je rijdt in iets dat hele maal van jezelf is. En als je er zo lang aan bezig bent geweest ken je zo'n auto van binnen en buiten". In eerste instantie was Arjen hele maal niet van plan om zoveel werk te besteden aan zijn Kever. „Ik kon deze kopen voor weinig geld. cn het was nog een goeie auto. Dat dacht ik ten minste". Een APK-keuring in novem ber 1987 gaf een ander resultaat. „Mijn Kever werd afgekeurd, en er bestaat uit 8 pagina's

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1