Eline Struyk verrassend eerste bij kringconcours All Ready wint overtuigend in wedstrijd tegen Swift 3 Pupillen All Ready kampioen Huldiging kampioenen recreatie volleybal Zierikzeese schakers winnen degradatieduel Duivensportzege naar Mays Herenteam Bru-tèn Winst voor Zierikzeese tennissters Zierikzeese teams maken aanspraak op eerste plaats ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 13 mei 1988 Nr. 24335 9 ZIERIKZEE - Hoera... we zijn er. Voor de pupillen van de Zierikzeese korfbalvereniging All Ready zit het seizoen erop. En wat voor seizoen. In hun klasse wisten zij na eejn 1-0 overwinning op de pupillenploeg van KvK het kampioenschap in de wacht te slepen. Reeds voor de rust kwam All Ready met één punt voor te staan dankzij, de treffer van Jan-Willem van Nieuwenhuize. Voor het kampioensteam bestaande uit Saskia Stoutjesdijk, Liselore van der Velden, Marian Verloo, Suzanne Lindhout, Liëtte Wijnen, Mariël Thiery, Jan- Willem van Nieuwenhuize, Wilco Vermeule, Frans van der Linde, Harry Boot en Marcel van Unen was er ui teraard een bloemetje, terwijl de vreugde over het kampioenschap met taart en limonade nog wat werd ver hoogd. ZIERIKZEE - Ofschoon All Ready 1 in zijn wedstrijd tegen Swift 3 wat moeizaam in zijn spel kwam ging de winst uiteindelijk toch naar de Zierikzeese korfballers. Met een 9-4 overwinning liet het eerste van AU Ready er geen twijfel over bestaan wie van de twee ploegen het sterkste was. Nu de competitie al een eind gevorderd is mag worden aangenomen dat All Ready dat uit vijftien wedstrijden elf punten wist te scoren zich in dé eerste klas afdeling Zuidwest handhaaft. Vrijdag afsluiting competitie ZIERIKZEE - Nu de competitie van het recreatievolleybal nagenoeg ten ein de is is een aantal kampioenen bekend. Deze worden vrijdag 13 mei na het spelen van de laatste wedstrijden in sporthal Onderdak gehuldigd. De wedstrijd was amper begonnen toen Anita den Dekkér een kans om te scoren onbenut liet. Swift daaren tegen greep de eerste beste kans aan om een voorsprong te nemen. All Ready wist via Jaco Stoutjesdijk op gelijke hoogte te komen. Doordat het spel in het middenvak van All Ready wat te wensen overliet wist Swift tot 3-1 uit te lopen. Wim in 't Veld ver- ZIERIKZEE - Nu de landelijke ten- niscompetitie een eind gevorderd is ziet het er naar uit dat een aantal teams van de LTC Zierikzee die in de vierde en zesde klasse van de lande lijke competitie uitkomen, serieuze kandidaat is voor de eerste plaats in die klasse. De vierde competitiedag bracht de Zierikzeese tennisspelers gezien hun overwinningen dan ook weer een stapje dichter bij het kam pioenschap. Het eerste van Zierikzee veegde met 7-1 de ploeg van Jacoba van Beie ren van de baan. Ook het tweede kleinde die afstand door een tweede doelpunt voor All Ready te scoren. Diezelfde In 't Veld miste kort daarop een straf worp. Voor de zo broodnodige gelijkma ker zorgde Tonny Hage kort na rust. Die gelijkmaker luidde voor All Rea dy de ommekeer in. Speelde de Zie- rikzeeënaren aanvankelijk wat team van Zierikzee liet er in zijn strijd tegen de naaste concurrent, het Brabantse SBOZ geen twijfel over bestaan wie van de twee het sterkste was. Dit treffen sloot Zierikzee II met een 7-1 overwinmng af. Het .Halve Maantje uit Goes was voor de spelers van het derde team te sterk, getuige de 6-2 nederlaag van de Zierikzeeë- naars. Zierikzee IV dat tegen Noord- Beveland speelde wist dit treffen met 5-3 te winnen. Het herenteam van Zierikzee gooi de weliswaar alle wapens in de strijd maar kon het tegen het Halve Maan tje niet bolwerken (4-2). Bij de 35 plussers die tegen 't Keperke aan moesten treden redde Dick Verschoor krampachtig, na rust kwam All Rea dy weer in haar ritme. Met name door het goede verdedigingsspel van Anke Roks liep het bij All Ready gesmeerd. Na een gemiste strafworp liep All Ready uit tot 7-3. Nog één keer slaagde Swift erin oni te scoren. All Ready dat het gezien de riante voorsprong rustig aan kon doen ver grootte dankzij Wim in 't Veld en Ani ta den Dekker de voorsprong tot 9-4. Mede door^de^e uitslag ziet.,bet er naar uit dat het eerste van All Ready ook volgend jaar weer in de eerste klas afdeling Zuidwest uitkomt. Stand De stand in de eerste klas afdeling Zuidwest ziet er als volgt uit: 1. Luc- tor 1: 15 wedstrijden-27 punten. 2. Blauw Wit 1: 15-23. 3. Stormvogels 1: 15-21. 4. Ondo 2: 15-17. 5. Tjoba 3: 16- 12. 6. All Ready 1: 15-11. 7. Swift 3: 15- 10. 8. Siolto 1: 15-9. 9. Olympia 1: 15-6. de eer door het enige punt voor Zie rikzee binnen te halen (5-1). De junioren van de LTC Zierikzee lieten in het Brabantse land aardig van zich spreken. In de contreien van Zoete Lieve Gerritje behaalden de Zierikzeeënaars een 5-3 overwinning. Met name juniore Cathalijne Schot maakt dit seizoen indruk doordat ze van de twaalf gespeelde partijen in competitieverband er maar een aan haar tegenstandster moest afstaan. Het jeugdteam verbaast vriend en vijand doordat het in de tweede klas se momenteel op de tweede plaats staat. Geen geringe prestatie voor een team dat vorig jaar nog in de vierde klasse speelde. Bru-amazone Magda Smit die met een bescheiden klassering in de mid denmoot genoegen moesten nemen. Voor een verrassing zorgde debu tante Roslin Prager die met mr Nils- son in de B-categorie pony's de rode rozet in de wacht wist te slepen. In diezelfde categorie reed Natasja de Leeuwe met Black Spider de hoogste dagscore bij elkaar (135 punten). An- nemieke Klompe reikte met 120 pun ten tot een vierde plaats en vergaarde met dit puntentotaal een winstpunt. Een zesde plaats was er voor Rozema rijn Pons met Johnny (107 punten). In de Ll-categorie bij de paarden lag het niveau over de gehele linie be schouwd niet al te hoog. Stef Nelisse (Schouwse Ruiters) reikte met Olof weliswaar tot een vierde plaats, zijn clubgenote Corrie Krabbe (98 punten) en Anja op 't Hof (105 punten) lieten echter hier en daar een steekje val len. Ook de Bruse amazones Wil Brusselaars (110 punten), Jolande Moerman (112), Els van Starkenburg (105) en Magda Smits (111 punten) ble ven in De Korenzolder onder hun kunnen. In de L2-klasse bij de paarden werd over de gehele linie wat beter gepres teerd. Jaap Rentmeester scoorde een derde plaats én een winstpunt. Cor- BRUINISSE - Met een afsluitende 3-3 gelijkspel in de laatste wedstrijd heeft het eerste herenteam van de Bru-tèn zich in de hoofdklasse ge handhaafd. Kruiningen werd poule winnaar en strijdt door om de Zeeuwse titel, terwijl TV Duiveland is gedegradeerd. De drie Bruse winstpunten kwa men op naam van Rinus Geense die z'n enkelspel won van Dorssers en beide dubbels die Sjaak van Opstal/Geense en Thom van Gelder en Han v. d. Doe die in een uiterst zware driesetter alsnog het gelijkspel zeker konden stellen, 6-3, 5-7 en 4-6 te gen Cremers en Broere van De Bon gerd uit Kloetinge. Het tweede heren team boekte een knappe overwining op het eerste zaterdagteam van TV Zierikzee. Met maar liefst vier drie setters won de formatie van Jan en Kees Stouten, Eric Korstanje en Leen Olree met 4-2 van het stadse team dat aangetreden was met Paul Sponselee, Piet en Arie Bos en Wim Hamel. In die poule werd Kapelle winnaar en zakte Koudekerke een klas. Het der de herenteam had nog maar drie winstpunten nodig om te promoveren en met inzet en taaie volharding luk te dat tegen Duiveland. René v. d. Vlist, Hans Georg Schmalstieg, Jo- han Walpot, John Deering en Dieter Ruthman wonnen met 5-1 van Gerard Oele, Rob Vleeshouwers, Freek Ment- jox en Aart Oxener. Poulewinnaar en promotie naar de derde klasse der halve. ZIERIKZEE - De dames van de tennisvereniging Zierikzee wonden er in het treffen tegen Scelveringhe uit Renesse geen doekjes om. Overtuigend klop ten de Zierikzeese ladies de te genpartij met 5-1. L. Kort moest met 3-6 en 4-6 haar meerdere erkennen in J. Hop. Meer geluk had J. Ver- schoore die haar partij vrij eenvoudig (6-4; 6-2) wist te win nen. Winst was er ook voor M. Viergever, die C. van Oeveren met 6-1; 6-3 versloeg. T. Geleijn- se boekte eveneens een ruime winst op A. van der Wiel (6-2; 6- 1). Ook het dubbel leverde winst voor de Zierikzeese ten nissters op. Kort en Verschoor wonnen in drie sets (7-6; 3-6; 6- 4) van Hop en De Lange, terwijl het duo Viergever en Geleijnse twee sets nodig had (6-3; 6-4) om Van Oeveren en Van' der Wiel terug te wijzen. Het tweede van Zierikzee moest tegen het sterke TSI uit Goes het hoofd buigen (1-3). AL. leen het duo Van Aken en Krabbendam wist haar partij tegen De Broeder en Klos te winnen (6-1; 5-7; 6-4) Het kop pel Schotte en Zondag moest in twee sets (2-6; 4-6) het hoofd buigen tegen Daenen en An- röchte. Van Aken en Schotte ga ven meer tegengas in hun par tij tegen De Broeder en Anröchte (6-2; 4-6; 5-7), terwijl Krabbendam en Zondag in twee sets (5-7; 5-7) het on derspit dolven tegen Klos en Daenen. Ook het derde verzamelde in zijn strijd tegen Westerschou- wen 4 de nodige punten (5-1). Droppers won met 6-3; 6-1 vrij gemakkelijk van Rijnberg, die ook tegen Zierikzee-speler Ernst behoorlijk in het stof moest bijten (1-6; 1-6). Winst was er voor de Westerschouwse tennisser Kruithof die in twee sets (6-2; 6-1) Zondag versloeg. Verburg won afgetekend (6-1; 6- 0) van Bil. Ook in het dubbel sleepten de Zierikzeeënaars punten in de wacht. Droppert en Verburg wonnen met 7-6 en 6-0 van Rijnberg en Kruithof, terwijl het duo Ernst en Zon dag vrij gemakkelijk won van Rijnberg en Bil (6-2; 6-2). rie Krabbe (92 punten), Anja op 't Hof (106 punten) en Willem den Boer (112 punten) allen lid van de Schouwse Ruiters bleven een beetje onder hun kunnen, hetgeen ook van toepassing is voor de prestaties van Fons de Vrie- ze (tweemaal 114 punten) en Mary Korsman (108 en 109 punten). Willem den Boer presteerde met name in zijn tweede proef beter door 117 punten te scoren. De L2-categorie bij de pony's lever de en verrassende winnares op: de gloednieuwe combinatie Eline Struyk met Rocco kwam in deze cate gorie als beste uit de bus met 121 pun ten. Annette van der Have (117 pun ten) en Anita Dalebout (115 punten) eindigden respectievelijk op de derde en vierde plaats. Martine Hart, Janet van der Wekken en Christine Simon- se scoorden in de L2-categorie dres suur pony's respectievelijk 117, 114 en 112 punten. Een aardige score maar niet voldoende voor een ereplaats. Arianne fianse leverde in de M2-ca- tegorie bij de pony's een prima pres tatie door in een keer zoveel punten bij elkaar te rijden dat ze de volgen de keer weer in de Z-klasse mag uit komen. De amazone van de Schouw se Ruiters kwam tot dit jaar in die Z-klasse uit, door het invoeren van de nieuwe proeven (per 1 april) moest Arianne Hanse deze keer in de M-ca- tegorie starten. Dankzij de 122 pun ten (eerste plaats) die zij bij elkaar reed blijft het optreden van Arianne Hanse tot een keer beperkt. Sonja de Feiter die eveneens in deze M-catego- ric startte kwam uiteindelijk twin tig punten lager uit dan de prijswin- nares. In de Z-categorie scoorden Marjan Jumclct en Gerard de Ruiter respectievelijk 178 en 154 punten, waarmee Jumelct een fraaie eerste prijs in de wacht wist te slepen. Nadat eerst de dames van WIK het kampioenschap in hun poule in de wacht wisten te slepen is nu ook de kampioen in de A-poule bekend. Na een ware slijtageslag in deze poule eindigde De Schorpioen, na een span nend duel met WIK I op de eerste plaats. Door deze 2-1 overwinning is de ploeg van De Schorpioen onbe reikbaar geworden voor Zeelandia I dat vrijdagavond zijn laatste wed strijd speelt. Ook in de B-poule ging het er span nend aan toe. De strijd tussen de nummers een en twee, vc LOB en SAZ leverde een 3-0 overwinning op voor het team van LOB, hetgeen tevens een eerste plaats opleverde. Ofschoon SAZ het hoofd moest buigen tegen LOB promoveert ook deze ploeg. Dit omdat de naaste concurrent ZWN I met 2-1 van WIK verloor. In de C- poule was het Brogum dat door eeft 3- 0 overwinning op MEVO-4 de eerste plaats wist te bemachtigen. In die zelfde poule leed de nummer 2, PJZ een verrassende 2-1 nederlaag tegen het tweede van de ZWN. Ondanks de ze onverwachte tegenslag promoveert PJZ toch naar de B-poule. In diezelf de poule spelen volgend jaar ook het uit de A-poule gedegradeerde Renes se 2 en de verliezer van de wedstrijd PTT 1 en Marco Holm. Deze wed strijd wordt vrijdagavond om 19.30 uur in Onderdak gespeeld. Tijdens deze slotavond van de recreatieve vol leybalcompetitie staat ook nog een andere topper (dames Brouw I en DFS) op het programma en worden de kampioenen tevens gehuldigd. Het uitreiken van de prijzen gebeurt om streeks tien uur in het restaurant van dit sportcentrum. Programma Het programma voor vanavond (vrijdag 13 mei) ziet er als volgt uit: 19.30: PTT 1-Marco Holm, vv Huib-pv Zierikzee I. DFS 2-Kwiek Dl. Zeelan dia 2-vc LOB. 20.30 uur: Renesse 1- Zeelandia 1. ZWN 2-Willibrordus. Brouw Dl-DFS 1. ZRK Ziekenhuis 2- DZS 1. Uitslagen De uitslagen van de wedstrijden van de afgelopen week luiden als volgt: pv Zierikzee 1-Mevo 5: 3-0. Me- vo 4-Brogum: 0-3. PTT D-Kwiek D 3: 0-3. vc Zonnemaire-Auberge Mariti me: 3-0. Kwiek 2-Brouvh 0-3. DZS 2- pv Zierikzee 2:1-2. Kwiek D 2-Zeelan- dia D: 2-1. WIK 1-De Schorpioen: 1-2. ZWN 2-PJZ: 2-1. ZRK Ziekenhuis 1- Mevo 2: 0-3. Cluzona-Brouw D 1: 3-0. PTT' '2-Integratie: 0-3; De Stulp-Zee- landia 1: 1-2. Léon Sport-Renesse 1: 3- 0. vc LOB-SAZ: 3-0. ZWN 1-WIK 2: 1-2. De stand in de competitie ziet er als volgt uit: Poule AI De Schorpioen (kampioen) 10 22 De drang om te winnen was voor de Zierikzeese schakers groot omdat momenteel nog niet zeker is of er een dan wel twee teams degraderen uit deze promotieklasse. Omdat Van der Veken reeds eerder had gespeeld moesten de Zierikzeeënaren in Goes nog 3,5 bordpunt weten te bemachti gen. De match begon veelbelovend. Zowel Krijger als Van der Zwan kwam al snel op voorsprong te staan en ook de stelling van Van der Westen ging er naarmate de strijd vorderde steeds beter uit zien. Plotseling echter keerde het tij voor de gasten uit Zierikzee. Van der Zwan en Krijger zagen hun voor sprong veranderen in achterstand en ook Dopper stond slechter dan werd gehoopt. Van der Made wist het met veel pijn en moeite tot remise te bren gen. Het tij leek te keren toen Van der Westen een punt binnen wist te halen, maar daar tegenover stond dat Baris en Dopper het niet konden bolwer ken. De partij van Van der Zwan leek op remise uit te draaien, maar achter af was het toch de tegenpartij die de winst naar zich toetrok. Alle ogen waren gericht op de teamgenoten Uil en Krijger. Door de linie van de te- In die zestig jaar dat Mays duiven houdt is hij vele keren in de prijzen gevallen en ook dit weekeinde was deze geroutineerde duivenmelker weer succesvol. Om 7.45 uur werden 252 kilometer hier vandaan, in Bre- teuil 188 Zierikzeese duiven gelost. De rapste keerde oih acht minuten voor twaalf in Zierikzee terug. Deze ..snelle jongen" bereikte een snelheid van 1011 meter per minuut. Met tien duiven en acht prijzen met zijn eerst getekende voorop was M. K. Krijger de meest succesvolle Zierikzeeënaar. Ook Leen de Hooge leverde een prestatie van formaat door de vierde Zeelandia I 9 17 WIK I 10 17 Renesse I 9 11 De Stulp 10 11 Léon Sport 10 9 Poule All Mevo II 10 21 ZRK Ziekenhuis I 10 19 Peestekers 10 16 Marco Holm 9 15 PTT I 9 14 Renesse II (degradeert) 10 2 Poule BI vc Lob (kampioen) 9 21 SAZ (promoveert) 10 18 ZWN I 10 17 WIK II 10 16 Kwiek I 10 13 Zeelandia II 9 2 Poule Bil Brouw 10 24 DZS I 9 21* ZRK Ziekenhuis II 10 13 PTT II 9 11 Kwiek II* (degradeert) 10 10 Integratie (degradeert) 10 7 Poule Cl Brogum (kampioen)* 12 28 PJZ (promoveert) 12 23 Mevo IV 12 15 ZWN II 11 13 Willibrordus 11 7 Poule CII PV Zierikzee Cl 11 22 vv Huib 11 21 DZS II 12 20 PV Zierikzee II 12 17 Mevo V 12 7 Poule Dl WIK I (kampioen) 8 16 Cluzona 8 12 DFS I 7 11 Brouw I 7 9 ZRK Ziekenhuis 8 9 Poule DII vc Zonnemaire (kampioen) 10 24 Kwiek I* 9 19 DFS II 9 17 Renesse 10 10 WIK II* 10 9 Auberge Maritieme 10 6 Poule Dames III Zeelandia (kampioen)* 10 22 Kwiek II 10 20 Kwiek III 10 18 Brouw II 10 16 VCC 10 9 PTT 10 4 1 punt in mindering gebracht. genpartij te ontwrichten haalde Uil een kostbaar punt binnen voor Zie rikzee. Een wat vreemde situatie ont stond toen Krijger zijn tegenstander remise voorstelde. Deze weigerde, zelfs toen hij in een duidelijk verlo ren stelling verkeerde en eeuwig schaak voorstelde. Door deze over winning op Goes 2 is Zierikzee 1 uit eindelijk op een zesde plaats in de promotieklasse uitgekomen. Uitslagen De volledige uitslagenlijst ziet er als volgt uit: E. Buijze-M. Krijger: 0- 1. L. Verkerk-R. van der Veken: 0-1. J. Eelkema-H. Uil: 0-1. M. van Sabben- J. Dopper: 1-0. D. Antheunissen-A. van der Westen: 0-1. R. Woltering-H. Beris: 1-0. A. Bonder-P. van der Zwan: remise. P. Coldenhoff-J. van der Maden: remise. De eindstand in de promotieklasse: 1. SVWZV-Oostburg: 13 wedstrijd- punten-40,5 bordpunten. 2.DZD: 11- 35,5. 3.HWP IV: 9-31. 4. Souburg II: 6- 27,5. 5. Tbrneuzen II: 6-24,5. 6. Zierik zee 4-23,5. 7. Koudekerke II: 4-22. 8. Goes II: 3-19,5 (degradeert). tot en met de zevende plaats in de wacht te slepen. Ook Jan den Hengst was behoorlijk op dreef met acht van de dertien prijzen. Het trio Krijger. De Hooge en Den Hengst behaalde in totaal 24 van de 47 te behalen prijzen. Minder fortuinlijk was C. van der Kamp die met 22 duiven aan de start kwam en uiteindelijk slechts een staartprijs wist te behalen. De Moederdag-prijs ging dit jaar naar Joh. Pankow. De top vijf van de ze week ziet er als volgt uit: 1. F. Mays. 2. M. K. Krijger. 3. J. den Hengst. 4/5 L. de Hooge. Grote deelname stelt organisatie voor wat problemen BRUINISSE - De amazone Eline Struyk verbaasde tij dens het door de lr en pc Midden-Flakkee georganiseerde kringconcours in manege De Korenzolder in Bruinisse vriend en vijand door in de Ll-klasse bij de pony's als eerste te eindigen. Een goede prestatie, temeer daar de amazone voor het eerst met Rocco in de ring kwam. Ook Arianne Hanse leverde een prestatie van formaat door in de M-klasse een eerste prijs te behalen, waardoor ze naar de Z-klasse promoveert. Gezien het feit dat de kringen heid werd slechts mondjesmaat ge- Moerdijk en Schouwen-Duiveland dit bruik gemaakt. Niet onverstandig zo jaar een samenwerkingsverband zijn aan het begin van het seizoen wan- aangegaan had de organiserende lr neer er nog heel wat trainingsuurtjes en pc Midden-Flakkee ook de drie ei- moeten worden gemaakt, landelijke KNF-verenigingen voor In de B-categorie toonde Petra Re- dit kringconcours uitgènodigd. Dit meeus met Bina aan nu reeds in goe- leverde een groot deelnemersveld op, de vorm te verkeren. De amazone van hetgeen wat organisatorische proble- de Schouwse Ruiters behaalde met men tot gevolg had en een vlot ver- 125 en 121 punten een eerste en een loop van de wedstrijd af en toe ver- tweede plaats, waardoor zij voortaan hinderde. uit mag komen in de L-categorie. Car- la Bal uit Bru behaalde met Rhapso- die een derde en vierde plaats in de NieUW beginners categorie. Westelijk Schou wen amazone Jeannct Kooman be- Nieuw dit seizoen is dat de diverse haalde met Ureko een derde en vier- combinaties twee dressuurproeven de plaats. Minder fortuinlijk waren konden afleggen. Van deze mogelijk- haar clubgenote Ellen de Vries en ZIERIKZEE - Zierikzee I dat momenteel in de promotieklas van de Zeeuw se schaakbond op een voorlaatste plaats staat heeft de dreiging om te degra deren afgewend. Dit door met 5-3 van Goes 2, dat in deze klasse de op twee na laatste plaats inneemt te winnen. Dankzij deze overwinning op de valreep van de competitie '87/'88 is Zierikzee I uiteindelijk zesde geworden in deze promotieklasse. ZIERIKZEE - De routinier F. Mays, die zich zestig jaar lang bezighoudt met de duivensport heeft de wedvlucht van Breteuil op zijn naam geschreven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7