Commissie juicht plan volkstuinvereniging toe SBB A 4 Duivelandse commissie positief over begroting van muziekschool Schielijk geremd voor rood licht DEURLOO B.V. Kop/staart- botsing op de N-59 3000 gulden schade door bekrassing van auto Diefstal boot in Brouwershaven Aanrijding op rotonde Zierikzee Brouwenaar veroorzaakt parkeerschade Inbraak in school Diefstal uit fritestent Aanrijding Phoenixstraat Ouwerkerk Asselbergs opent expositie zeehonden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bemiddeling taxaties en advies in onroerend goed i Advies: bestuurscompensatie; onteigening. i Rentmeester, Ing. AJ. HöPlS© Aanrijdingen met gewonden in verkeer Hemelvaartsdag A ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 13 mei 1988 Nr. 24333 3 Stukje privatisering om huurprijs laag te houden ZIERIKZEE - Het initiatief van een aantal gebruikers van de volkstuinen aan de Van Veenlaan om als vereni ging het complex te gaan beheren is bij de commissie pu blieke werken van de gemeente Zierikzee in goede aarde gevallen, te meer daar hierdoor een verhoging van de huurprijzen in eerste instantie kan worden voorkomen. Die positieve geluiden waren te horen tijdens de bijeen komst van deze commissie in het stadhuis. Het idee om tot een volkstuinvere niging te komen werd ongeveer een jaar geleden door b en w tijdens een hoorzitting over de bestemming van onder andere dit gebied geopperd. Deze vereniging zou de verantwoor delijkheid voor dit complex van de gemeente over kunnen nemen. Dit idee is door een aantal volkstuinders opgepikt en uitgewerkt getuige de onlangs opgerichte volkstuinvereni ging Kaaskenshof. De oprichting van deze vereniging die het complex telkens voor een pe riode van tien jaar van de gemeente huurt tegen een symbolische huur prijs van een gulden per jaar biedt zo wel voor gemeente als gebruiker een aantal voordelen. Voor de gemeente betekent de oprichting van de vereni ging dat er een einde komt van de no dige administratieve rompslomp. Tbt dusverre was het immers zo dat een ieder die belangstelling voor een volkstuin had hiervoor een verzoek bij de gemeente in moest dienen. Ook het betalen van de pacht en het opzeg gen van de huur moest via de ge meente worden geregeld. Huurprijs Ook wanneer er perceel niet ver huurd was of slecht werd onderhou den was het de gemeente die in moest grijpen door een medewerker van de plantsoenendienst erop af te sturen. Dit alles kostte de gemeente niet al leen tijd maar ook geld', en wel in die mate dat de huurprijs van dertig gul den niet toereikend was om de kosten voor toezicht en administratieve han delingen te dekken. Gezien de wens van de gemeente om de huidige huurprijs die gunstig afsteekt tegen de huurprijzen die el ders worden geheven tussen de ze ventig en driehonderd gulden: opm red) te handhaven was het dan ook een goede zaak dat er dit complex een eigen vereniging zou krijgen die be last zou worden met de exploitatie van het complex. Ook voor de volkstuinders zelf biedt de nieuwe constructie voordelen. Een bestuurs lid die zelf tuiniert is immers wat ge makkelijker te benaderen en ook kan zo'n vereniging de onderlinge band tussen de tuinders verstevigen. Kort om niets dan voordelen volgens b e w. Golflengte De leden van de commissie publie ke werken bleken op dezelfde golf lengte te zitten. Ook zij zagen enkel voordelen aan het bestaan van deze volkstuinvereniging. Voor RU com missielid W. F. Sprengelmeijer was met name de kostenfactor van door slaggevende betekenis. ,,Dit is een vorm van vrijetijdsbesteding voor heel wat gepensioneerden, vutters en werklozen. Als gemeente moeten we het dan ook goedkoop houden" aldus de RU-man. Ook zijn collega's me vrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal (CDA), H. Asma (PvdA) en J. J. Ge lei jnse spraken zich in lovende be woordingen uit over dit initiatief waardoor de verantwoording bij de gebruikers zelf komt te liggen, het geen de saamhorigheid tussen de ge bruikers van dit complex kan verster ken. Installatie Een ander goed initiatief van het college vonden de commissieleden het voorstel om de algemene begraaf plaats te voorzien van een geluidsin stallatie, zoals ook in Reimerswaal reeds wordt gebruikt. Die geluidsin stallatie blijkt noodzakelijk te zijn om boven het over de N59 voortrazen de verkeer uit te komen. Deze ge luidsoverlast op de begraafplaats was reeds enkele keren eerder door Sprengelmeijer aangekaart. De aan schaf van deze apparatuur gaat de ge meente Zierikzee ruim 1700,- kos ten. Voor de commissie geen pro bleem; de leden waren unaniem van mening dat de voordelen van deze voorziening ruimschoots opwegen te genover de kosten die hiervoor moe ten worden gemaakt. Iets meer vragen hadden de com missieleden over het plan om diezelf de begraafplaats via een trap ter hoogte van de Wittestraat beter be reikbaar te maken voor de voetgan gers. Dit idee is reeds eerder door de CDA-fractie tijdens de algemene be schouwingen gelanceerd. Deze trap zou in het talud moeten worden aan gelegd. Om dit mogelijk te maken is reeds eerder een bedrag van vijftien mille vrijgemaakt. Nu het definitieve kostenplaatje is opgesteld blijkt dat de uiteindelijke kosten 750 gulden hoger uitvallen. Voor de commissie was dat niet zo'n punt, al constateer de de liberaal Geleijnse dat het wel een prijzige trap wordt. De geplande locatie van deze trap was voor hem en zijn commissiegenoot Sprengelmei jer aanleiding om wat kanttekenin gen te maken. Sprengelmeijer had de trap liever wat dichter bij het tun neltje gezien terwijl Geleijnse wei eens wilde weten voor wie die trap nu bedoeld is. Trap Voor wethouder P. de Rijke en de directeur gemeentewerken D. D. J. van der Poel was dat niet zo moeilijk te verklaren. De trap is bedoeld voor mensen die met eigen vervoer naar de begraafplaats komen zonder dat zij deel uitmaken van de stoet. Wanneer die trap ter hoogte van De Witte straat wordt aangelegd kunnen deze na afloop vertrekken zonder daarbij de gehele begrafenisstoet te moeten passeren, hetgeen weieens hinderlijk kan zijn. Een praktisch punt daarbij is dat het talud op de geplande locatie minder steil is dan in de nabijheid van het tunneltje. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS- TEL. 01110-16255 SIRJANSLAND - Op de Rijksweg N-59 tussen Zierikzee en Bruinisse vond woensdag om ongeveer 18.10 een kop/staart botsing plaats waar bij twee personenauto's werden be schadigd. Dat gebeurde bij de afslag naar Sir- jansland. P. v. D. kwam vanuit de richting Zierikzee en sorteerde voor om links af te slaan naar Sirjansland. De auto achter hem merkte dat op en passeerde aan de rechterzijde maar M. K. uit Oud-Beijerland die daar weer achter kwam reed in volle vaart op de langzaam rijdende auto. Beide voertuigen werden respectievelijk aan de achter- en voorzijde zwaar be schadigd. Er waren geen persoonlijke verwondingen. Financiële bijdrage aan lessen van ruim 40.000gulden in 1989 NIEUWERKERK - „De Zeeuwse Muziekschool leeft wel onder de bevolking van de gemeente Duiveland. Daarom moeten wij geen bezwaar maken tegen deze be groting". Dat was de motivatie waarmee L. Meerman (SGP/RPF), A. van den Hoek (CDA) en W. P. Stouten (VVD) unaniem besloten om de begroting 1989 van de re gio Schouwen-Duiveland van de Zeeuwse Muziekschool van een positief advies te voorzien. Zij deden dat tijdens de openbare vergadering van de commissie financiën en onderwijs in het gemeentehuis van Nieuwerkerk. NIEUWERKERK - Te schielijk remmen voor het rode licht. Dat was volgens de rijkspolitie Schouwen-Duiveland de directe aanleiding waardoor een zeswielige trekker met een vierassige oplegger naast de weg terecht kwam en daar bij een lantaarnpaal ramde. Het ongeval vond dinsdag plaats nabij de verkeerslichten in de rijksweg N-59 bij Nieu werkerk. De trekker is eigendom van een zwaar transportbedrijf uit Heinkenszand en werd bestuurd door J. van de W. uit Borssele. Hij reed vanuit de richting Bruinisse naar Zierikzee en ging op de remmen staan vanwege het rode licht. De trekker kwam in een slip terecht en vervolgens in de berm naast de weg waar de lichtmast werd omgereden. Een passerende 40-tons vrachtwagen slaagde erin het gevaarte weer op de weg te trekken. BRUINISSE - In de nacht van dins dag op woensdag werd de BMW- personenauto van W. C. G. uit Brui nisse beschadigd door bekrassing. Het voertuig stond geparkeerd aan de Acacialaan toen onbekenden het bewerkten met een scherp voorwerp. De schade is zo groot dat het naar ver wachting 3000 gulden zal kosten om het voertuig weer in de oorspronke lijke staat te brengen. BROUWERSHAVEN - Ruim 4000 DM is de waarde van de zeilboot die werd ontvreemd uit een winterber- ging aan de Schouwse Dijk te Brou wershaven. De benadeelde is een Duitser waar van de naam niet bekend is bij de po litie. De diefstal werd gepleegd tus sen 17 april en 11 mei. Het betreft een zogeheten Laser zeilboot met masten en tuigage. De boot is geel en is ver dwenen samen met de trailer waar hij opstond. ZIERIKZEE - Een auto die zo zwaar werd beschadigd dat hij moest worden weggetakeld. Dat was het ge volg van een aanrijding op de roton de bij Zierikzee op dinsdag om onge veer 16.25 uur. L. van G. uit Dreischor kwam met een personenauto vanaf de Gracht- weg te Zierikzee en wilde de rotonde oprijden. Zij zou daarbij geen voor rang hebben gegeven aan A. M. uit Goes die zich met zijn auto op de ro tonde bevond en vanuit de richting Blokweg voor L. van G. langs in de richting Goes reed. Zijn auto werd rechtsvoor beschadigd. Het voertuig van L. van G. werd aan de voorzijde zo zwaar beschadigd dat het niet meer op eigen kracht kon rijden. RENESSE - Woensdag om ongeveer 17.30 uur vond op een parkeerplaats langs de Moermondsweg te Renesse een aanrijding plaats waarbij twee auto's licht werden beschadigd. Vol gens de rijkspolitie reed O. v. N. bij het wegrijden tegen de auto van H. U. uit Leverkusen. RENESSE - Bij een inbraak in een school te Renesse is een copiërappa- raat en een stereoinstallatie ont vreemd. De dieven slaagden er tus sen zes en negen mei in om binnen te dringen in het schoolgebouw De schade bedraagt ruim 500 gulden. gen. Hoewel de verkeerssituatie in het algemeen in goede banen bleef von den in totaal toch vier aanrijdingen plaats waarvan drie met gewonden. Om ongeveer 10.35 uur schoot de cara van los van de personenauto van C. Z. T. uit Bochum (Duitsland). De be stuurster van het voertuig reed op dat moment in een bocht van de Ramp- weg nabij Scharendijke. Het gevaarte raakte F. T. U. uit Munster (Duits land) die met de fiets over de weg reed. Zij werd met verwondingen overgebracht naar het Rode Kruiszie- kenhuis te Zierikzee waar zij gelijk moest worden geopereerd. Van de fiets was niet veel meer over en ook de auto en caravan werden bescha digd. Volgens de rijkspolitie kon de caravan losschieten door een mense lijke fout. Want onderzoek wees uit dat de koppeling waarmee hij kon worden bevestigd wel goed was. de Rampweg opnieuw een ongeval plaats waarbij een gewonde was te betreuren. De achtjarige S. R. uit Düsseldorf kwam met zijn fietsje vanaf een parkeerplaats langs de Rampweg plotseling de weg op gere den. R. O. uit Schiedam die met zijn motorfiets over die weg reed kon hem niet meer tijdig ontwijken. Het jon gentje werd door een voorbijganger Met dit positieve advies wordt het zeer waarschijnlijk dat de gemeente Duiveland volgend jaar ruim 40.000 gulden zal bijdragen aan de muziek lessen die in totaal 54 kinderen en volwassenen uit de gemeente weke lijks volgen In het muziekschoolge bouw aan de Poststraat te Zierikzee. Hoger en lager Uit de toelichting bij het agenda punt bleek dat de totale bijdrage aan de Zeeuwse Muziekschool volgend jaar 370 gulden hoger ligt dan in 1988. Maar ongeveer 900 gulden lager dan men voor 1989 had voorzien. Dat laat ste heeft te maken met een daling van het pensioenbijdrage-percentage dat voor de leerkrachten aan de muziek school moet worden betaald. Doordat men er toe is overgegaan om meerde re kinderen tegelijkertijd les te geven is ook het aantal lesduureenheden verlaagd. In totaal worden aan leer lingen uit de gemeente Duiveland per jaar 1028 lessen gegeven. Dat blijkt voldoende want tijdens de vergade ring kwam naar voren dat er momen teel geen wachtlijst is van nieuwe be langstellenden uit de gemeente die ook lessen zouden willen volgen. De commissieleden stonden er ook positief tegenover om een bedrag van bijna 23.000 gulden te besteden aan de aankoop van een maaimachine voor de buitendienst gemeentewer- Een uur later, om 11.40 uur, vond op naar de huisarts gebracht en vervol gens naar het Rode Kruisziekenhuis vervoerd. Hij bleek een gebroken been te hebben. Zijn fiets was geheel vernield en ook de motorfiets werd aan de linkerzijde beschadigd. Om ongeveer 16.15 uur vond op de Breedsteweg in Haamstede een aan rijding plaats waarbij twee personen auto's werden beschadigd. Op de Breedsteweg die met zijn drie meter aanzienlijk smaller is dan zijn naam doet vermoeden kwamen M. K. uit Roosendaal en K. M. uit Spijkenisse elkaar tegemoet rijden. Hoewel men uitweek om elkaar te passeren raak ten de auto's elkaar toch en werden beiden aan de linkervoorzijde be schadigd. Donderdagavond om ongeveer 19.15 uur vond opnieuw een aanrijding plaats waarbij een achtjarig kind werd verwond. Het was J. W. uit Drie bergen. Hij zou plotseling de Strand weg op de Grevelingendam bij Brui nisse zijn overgestoken. W. H. uit Oude Tbnge die daar met zijn perso nenauto reed kon het kind niet meer ontwijken. Het jongetje werd per am bulance overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis te Zierkzee waar hij inwendig letsel en twee beenbreuken bleek te hebben. ken. De dienst beschikt over twee van die machines. Om te voorkomen dat de onderhoudskosten hoog oplo pen en om de inruilwaarde op een re delijk peil te houden heeft men in Duiveland de gewoonte deze machi nes na vier jaar gebruik te vervan gen. Dat wil zeggen dat er elke twee jaar een nieuwe wordt gekocht. Om dat men tevreden is over de appara ten die worden gebruikt gaat het om dezelfde soort machine. De nieuw prijs bedraagt ongeveer 29.000 gul den en daar gaat zo'n 10.000 gulden aan inruilwaarde vanaf. Met de BTW meegerekend zal de gemeenteraad bijna 23.000 gulden beschikbaar moeten stellen. De commissie advi seert het college van b en w unaniem om hiertoe een voorstel te doen. ,,De begroting van de Stichting Studie- en Beroepskeuze Zeeland is zo summier dat we daarover nauwe lijks een advies kunnen geven", von den de commissieleden toen hen werd gevraagd een advies te geven over mogelijke subsidie van de gemeente aan deze stichting in 1989. Er van uit gaande dat de (eind)cijfers die wer den gepresenteerd klopen ging men in principe akkoord. Maar dan wel met de kanttekening dat men uitge breider geïnformeerd wil worden. ..Het is toch te gek dat bij een begro ting van meer dan een miljoen niet meer dan een blaadje toelichting is", aldus Stouten. De bijdrage van de ge- BURGH-HAAMSTEDE - In de fri testent van K. van de V. uit Zierikzee die aan de Strandweg bij Haamstede staat werd in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken. De dieven forceerden de deur en gingen er vandoor met snoep, sigaret ten, dozen ijs en snacks. Zij richtten ook diverse vernielingen aan. De to tale schade is niet bekend. OUWERKERK - In de Phoe nixstraat te Ouwerkerk vond woen- dag om ongeveer 12.35 uur een aanrij ding plaats waarbij twee auto's werden beschadigd. W. B. uit Rozenburg haalde in de Phoenixstraat een fietser in een reed daardoor links van de weg. Dat werd niet tijdig opgemerkt door H. K. uit Ouwerkerk die met zijn personenau to vanuit een uitrit de weg op wilde rijden. Bij de aanrijding die daar het gevolg van was werden de auto's aan de rechtervoorzijde en linkervoorzij de beschadigd. AMSTERDAM - Burgemeester en wethouders van Amsterdam hebben besloten dit jaar ruim 1,6 miljoen gulden te besteden aan het huren en kopen van 3.400 kunstwerken ten be hoeve van de kunstuitleen van de vier (straks vijf) Amsterdamse arto theken. De verhouding tussen koop en huur zal 30/70 procent bedragen. Dit hebben b en w woensdag bekend gemaakt. meente aan dit grote bedrag zou, evenals in 1988, 1750 gulden zijn. Twee keer verlaging- De commissie gaf tenslotte una niem zijn goedkeuring aan de herzie ne begroting 1988 en de begroting 1989 van de DGD Zeeland (Districts Gezondheids Dienst). Dat betekende twee keer een verlaging van de tot nu toe gebruikelijke bijdrage. Wat de be groting 1988 betreft bijna 1300 gulden vanwege de verlaging van het pen sioenbijdrage-percentage en het toet sen van een aantal posten aan de wer kelijke situatie. In 1989 zal de ge meentelijke bijdrage naar verwach ting nog eens bijna 200 gulden lager uitvallen. Vervolg van pagina 1 Stichting Zeilvaart Zeeland ging in het kort in op de relatie tussen het doel van de tentoonstelling en dat van zijn stichting. Zoals wordt ge tracht om de zeehond terug te laten keren in Ooster-en Westerschelde, zo zet de Stichting Zeilvaart Zeeland zich in voor het behoud van traditio nele binnenvaartschepen. Een ervan,. De Avontuur, een karakteristieke Zeeuwse Tweemaster waaraan mo menteel het nodige verspijkerd wordt is door deze stichting beschikbaar ge steld als onderkomen voor deze ten toonstelling. Het schip dat door we reldreiziger Henri Westland de haven van Zierikzee werd binnengeloodst ligt tot en met zondag 15 mei in de ha ven van Zierikzee. Tussen 10.00 en 17.00 uur ('s zondags 13.30 en 17.00 uur) kan men deze zeehondenexposi tie bezoeken en tevens ook het schip bezichtigen. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 1730 uur): 01110-15071 en 01110-14417 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Advertentie Burghseweg 57,4328 LA Burgh-Haamstede. Tel. 01115 - 3424 Lid van de Nederlandse Vereniging van Rentmeesters Veel bezoekers op Schouwen-Duiveland SCHOUWEN-DUIVELAND - Het prachtige weer lokte gisteren met Hemelvaartsdag veel mensen uit hun hui zen. Men ging wandelen, fietsen of met de auto naar het strand, de Stormvloedkering of zomaar een eindje rij den. Tezamen met een aantal bezoekers van buiten het eiland zorgde dit voor een behoorlijke drukte op de we- 'f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3