Muziekagenda 7 Zierikzees initiatief Schouwen-Duiveland in Oude Ansichten Allemaal raar! LP-recensies Gehuwde vrouw krijgt toch WWV-uitkering Kerkdiensten voor donderdag 12 mei Hemelvaartsdag RESERVE BEZORG(ST)ERS Wê wat veranderd Oproep aan arbeids ongeschikte vrouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 10 mei 1988 Nr. 24334 ZIERIKZEE - Op initiatief van Marja de Lange en Mar van der Veer, beiden uit Zierikzee, is ten bjite van de restauratie van de Middelburgse synagoge, een cassetteband opgeno men waaraan door een aantal musici belangeloos werd meegewerkt. Omdat de Amsterdamse chazzan (voorzanger) prof dr Hans Bloemen- daal, samen met enkele koren, aan wezig was in Zeeland voor het inzin gen van de cassette, ontstond het idee om op dezelfde dag een benefiet-con cert te geven in de Middelburgse Koorkerk. Het werd een groot succes. Ongeveer 450 mensen kwamen luiste ren en de opbrengst van de collecte was ruim 3000 gulden. De muziek is ook te horen op de band, waarvan het eerste exemplaar deze week aan Commissaris van de Koningin, drC. Boertien, wordt over handigd. Boertien is samen met mr C. G. J. Rutten en rabbijn J. S. Jacobs lid van het comité van aanbeveling van de Stichting Synagoge Middel burg. Deze weken zien we heel wat men sen uit het buitenland Zierikzee be zoeken. Het zijn meestal Duitsers in een Mercedes of Belgen in een bus. Maar onlangs steeg tijdens de inter kerkelijke dienst in de Gereformeer de kerk van Zierikzee onze stad tot internationale hoogte. Het leek de Verenigde Naties wel. Er was een Pa kistani, een Chinees, een Fransman, een Engelsman, een Japanner en zelfs ontdekte ik een Palestijn. Maar in Zierikzee waren ze het eens, want op de borden die ze vast hielden stond in hun eigen taal steeds 'JA!' en ze gaven elkaar allemaal een hand en ze zongen samen een lied. 'Kinde ren van een Vader zijn we allemaal.' Dat zingen ze in New York niet. Dat zingen ze alleen maar in Zierikzee. Maar het waren wel heel bijzonde re wereldbewoners, want wie onder de leuke petjes, hoedjes en omslag doeken keek ontdekte daar het vro lijke gezicht van een bezoeker van Brugzicht of een bewoner van Schou- wenoord. Dit internationale gezel schap had dit mooie lied ingestu deerd. Toen ik dat allemaal zag besloot ik om mijn musicolumn, die ik nota be ne al kant en klaar in mijn binnen zak had zitten maar te vergeten en gelijk maar een hele nieuwe te schrijven en helemaal gewijd aan het muzikale optreden van deze bijzon dere mensen. Want waarom zou een concert van een hele knappe meneer die in Zierikzee komt spelen wel in de krant komen en het optreden van de mensen van Brugzicht en Schou- tvenoord niet, terwijl dat toch even mooi, zo niet mooier is. Het ging in deze dienst over een gulden die kwijt was en toch gevon den werd. Daarom ging het eerste lied van het 'koor' over een stuiver. Ik heb een stuiver in mijn hand die gaat reizen door het land. Dat was een reusachtige stuiver die doorgege ven werd! De dominee vond hem zo mooi dat hij hem gelijk inpikte, zag je dat? Een ander muzikaal optreden was aangekondigd als een 'muzikaal sa menspel'. Hetty en Lineke speelden op de piano en op de blokfluit. Ze speelden Psalm 146, een heel moei lijkstuk. Het woord 'samenspel' was uitmuntend gekozen, want als je sa men speelt en de ander is nog niet zo ver, dan wacht je toch gewoon op el kaar. En als je zelf een foutje maakt en je moet even de goeie noot zoeken, dan wachten we weer op elkaar. Bij samenspelen kun je niet zonder de ander. Reikt elkaar de hand'. Als 'gewo ne' kerkmensen zulke dingen zingen, zo van 'springt op en juicht' of 'de handen klappen naar omhoog' dan moet je het natuurlijk niet in je hoofd halen om het ook echt te doen. Maar de mensen van Schouwenoord en Brugzicht weten wel beter. Elkaar de hand reiken? Gewoon doen. En daarom krijg je als dominee niet een hand voor en na de dienst maar word je de hele dienst de hand geschud of je wilt of niet. Zo hoort dat. 'Hoeveel guldens zijn er in Neder land?' vroeg de dominee aan de kin deren. Iedereen dacht diep na. Wat een moeilijke vraag. Dat weet zelfs de koningin niet. 'Moeilijk he, jon gens, ze zijn ontelbaar, zoveel gul dens! Hoeveel mensen wonen er in Zierikzee?' Vinger omhoog. Ontel baar!En weer steeg Zierikzee tot in ternationale hoogte. Wat hebben ze allemaal hun best gedaan: Jaap (welkom... beste men sen...welkom... een prettige dienst), Jozien (De zenuwen spelen me par ten), maar wat ging het goed, Corry en alle anderen. Een volgend liedje dat gezongen werd was 'we zijn allemaal wat en we zijn allemaal raar en toch zijn we broertjes en zusjes, we houden van elkaar.' Dat was een moeilijk lied! Maar het refrein konden we toch al lemaal goed meezingen. Dat kwam zeker door de dominee die vlak voor de microfoon staande luid begon te jubelen 'We zijn allemaal wat en we iijn allemaal raar' maar ook door de dirigent! Wat is een koor nu zonder dirigent? Dat kan toch niet. Daarom stond er ineens een dirigent voor het koor die zo voor het Concertgebouw kan gaan staan, zo knap deed hij het! De mensen van Schouwenoord kunnen prachtig zingen en spelen. Dat schrijf ik lekker in de krant zo dat iedereen het kan lezen, mensen van Burgh tot Bruinisse. En hoeveel mensen zijn dat er? Ontelbaar toch zeker. Eri ze zijn allemaal raar. Zeeuwen, Nederlanders, Russen, Amerikanen, Palestijnen en mensen uit Israel. Maar ze houden niet veel van elkaar. Dat doen ze alleen op Brugzicht en Schouwenoord. Ze hebben vast wel eens ruzie, maar wie van de kerkgan gers roept ooit 'Hoi! Jan!' als hij bin nenkomt en begint een ander eens uitgebreid te knuffelen. Wat zijn mensen die zich 'gewoon vinden' toch raar! MARZAS 88/156. Rogier van der Linde heeft jarenlang een bodedienst onderhouden tussen Dreischor en Zierikzee met standplaats aldaar op de Schuithaven. Links op de foto zien we de ..vrachtkarre" van R. van der Linde (1885- 1979) ter hoogte van de Zuidstraat op de Ring te Dreischor staan. Naast vrachtrijder was hij ook klein- landbouwer en werd bij het bezorgen van de pakjes in het dorp altijd trouw geassisteerd door zijn vrouw Lena Marie van Almenkerk. Zij ging hem gewoonlijk op de Bogerdweg al tegemoet. Op de stoep van de sme derij vn Teeuw van Dongen zien we de APC-Standard-benzinepomp en Van Dongen was de eerste pomphou der in het dorp. De tweede pomp, maar deze was van oliegigant Shell werd later geplaatst op de stoep van schilder-gemeente-ontvanger Jacob J. Verjaal in de Ooststraat. In de vijftiger jaren verdwenen beide pom pen weer uit het Reisterse straatbeeld en de Shell-pomp in de Ooststraat moest er het eerst aan geloven. Zo te zien is het voor de rest heel rustig op deze zomerse dag. Alleen een kleine jongen staat ontspannen tegen het stoephek bij de winkel van Nico de Schilder. (Dat ivas N. H. Verjaal). Rechts van de smidse woonde land bouwer Willem Anthony de Vrieze, die men kortweg ,,W.A." noemde. Dat laatste was een begrip in het dorp en het had helemaal niets te maken met de latere ,,W.A.", waarvan er zovelen waren in ons land. Het grote boerenhuis vertoont onder anderen boven de ramen sporen van herstel want het was omstreeks 1927-1928 door brand getroffen. De rechterzijde is blijkbaar nog niet weer opnieuw in gebruik genomen want aan die zijde ontbreken de glasgordijnen nog. De fraaie dorpspomp is al uit het straatbeeld verdwenen en weinigen hebben ooit geweten waar dit mooie stuk straatmeubilair uiteindelijk gebleven is. Misschien toch een keer als oud-roest verkocht? Op dezelfde plaats werd later een lelijke nortonpomp geplaatst. Die zien we hier af gebeeld bij de handwagen en een stapel timmerhout van timmerman M. J. Padmos. Deze plaats komt ook voor in het boekje: Dreischor in oude ansichten", door Cor Pols. Correspondentie over deze rubriek: Cor Pols, Postbus 30, 4300 AA Zierikzee. Tel. (01110) 12754. DARYL HALL JOHN OATES - Na het solo-album van Daryl Hall is hij toch weer bij zijn maat John Oates ge kropen om de uitbundige rock op zwart venyl te zetten. Tij dens deze tussenvlucht maak te Hall maar weinig klaar. Het op single uitgebrachte num mer Dreamtime was de enige, dat de hitlijsten beklom. Zoals de popliefhebber gewoon is van het duo Hall Oates le vert ze'op zijn nieuwe elpee Ooh Yeah! (Arista) een prach tig staaltje muzikale rock, dat wordt aangevuld met vaak ro mantische teksten. Het weer spiegelt emotionele hoogte punten. Daarvan is het belang rijkste dat ze lekker aanvoe len, zowel de tekst als de mu ziek. Na een leemte van drie jaar, die opgevuld werd met solo-projecten en andere inte resses is dat precies het gevoel dat Hall Oates naar eigen zeggen hebben, nu zij'weer sa menwerken. Het maken van album Ooh Yeah! duurde pre cies een jaar. Ondanks het feit, dat Ooh Yeah! een dansplaat is staan er, zoals gezegd, veel (ro mantische en emotionele songs op. Deze komen voor in de door Daryl Hall geschreven nummers, zoals Everything Your Heart Desires en Rocket To God. Dat werd gegoten in de door John Oates gecompo neerde titels, zoals Talking All Night en Realove. Niet alle nummers hebben de inslag van het romantische. Ook de har de, funky, zoals Downtown Li fe, wordt gespeeld. Het gaat over een liefde/haat verhou ding, die iedere New Yorker heeft in relatie tot die stad. Een aantal nummers werd ge mixt door Bob Clear mountain. Zeker geen onbekende. Zo ont staat een nieuwe elpee van een beroemd duo, dat na even weg te zijn geweest weer van zich laat horen. MELISSA ETHERIDGE - De in Leavenworth opgegroeide zangeres Melissa Etheridge mag dan nog onbekend zijn, maar haar uitstraling in de muziek is al genoeg om het een en ander te bereiken. Met veel emotie en intetisheid brengt ze haar eigen ritmische muziek op de plaat. Deze gelijknamige (Island) elpee moet haar door braak zijn in Europa. Daarbij moet haar stem de grote drijf veer worden. Zoals de voor man van de Nederlandse for matie, Frédérique Spigt, zich laat horen, wijkt Melissa Ethe ridge daar ook niet voor. Een zekere kruising tussen Nona Hendriks en Joe Cocker. De stem a la Janis Joplin komt nog beter overeen met die van de Amerikaanse zangeres. Ze ker door haar muziek. Deze wordt over het algemeen sim pel gehouden, maar begeleid door een akoestische gitaar. Dat maakt het allemaal wat country-achtig. Toch wordt dat weer wat naar beneden ge drukt door de kracht, die ze bij haar tekst voegt. In de popwe reld is er weer een nieuw stem geluid geboren, die van Melis- sa Etheridge! RV Tenzij anders vermeld beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 14 mei: Rotary-muziekmiddag, Zierikzee Nieuwe Kerk, Strijkers ensemble o.l.v. Rinus Hillebrand (13.30). Muziekschool, inloopconcerten (14.00-16.00). Gasthuiskerk, Koperensemble o.l.v. Paul van Belzen (14.30). Nieuwe Kerk, Jeugdkoor Dendermonde (15.30). Havenplein, Optreden Kunst en Eer (15.30). Kerkplein Nieuwe Kerk, optreden Rust Roest (17.00). 27 mei: Ned. Herv. kerk, Haamstede Uitvoering Int. Kerkkoor Haamstede. 28 mei: Nieuwe Kerk, Zierikzee Concert Kunst en Eer, m.m.v. Almelo's Mannenkoor. 3 juni: Ned. Herv. kerk, Dreischor Heusdens Mannenkoor, Brassband Apollo (Brouwersha ven) en Ned. Hervormd Kerkkoor (Dreischor). 18 juni 1.: Ned. Herv. Kerk Dreischor Zangavond m.m.v. gemengd koor Asaf (Goes) en Duive- lands Mannenkoor. 2: Ned. Herv. kerk, Renesse Vokaal ensemble (Willie Bil), m.m.v. Myra van Groenen- dael, viool, Rien Balkenende, orgel, Willy Feytel-Bout, so praan en Reimo Faber, dwarsfluit. 25 juni: Ned. Herv. kerk, Bruinisse Zangavond m.m.v. Chr. Gemengd koor Laus Deo en Ned. Herv. Kerkkoor Renesse en kinderkoor Bru (19.30 uur). Voor correspondentie over deze rubriek en/of eventuele aanvullingen: M. van der Veer, 01110-14585. DEN HAAG - Vrouwen die voor de cember 1984 een uitkering krachtens de WWV (werkloosheid) is geweigerd omdat ze gehuwd waren kunnen die alsnog krijgen. Het ministerie van sociale zaken verwacht dat daar maximaal 690 miljoen gulden mee gemoeid zal zijn. Dat laat staatsse cretaris De Graaf (sociale zaken) donderdag aan de Tweede Kamer we ten. Het kabinet komt nog met een notitie over de AAW, die eveneens discriminerend werkt voor vrouwen die geen kostwinner zijn. De regeling geldt voor gehuwde vrouwen die voor december 1984 werkloos waren en geen uitkering kregen omdat ze geen kostwinner wa ren. Gehuwde vrouwen die na 23 de cember 1984 werkloos werden, heb ben allemaal wel recht gehad op WWV. Op 23 december werd de EG- richtlijn voor gelijke behandeling van mannen en vrouwen in de sociale zakerheid van karcht. De Graaf legde die richtlijn zo uit dat alleen vrou wen die na 23 december 1984 werk loos werden een uitkering zouden krijgen. Het Europese hof sprak ech ter uit dat ook vrouwen die voor die tijd al werkloos waren een uitkering moeten krijgen als zij daar na decem ber 1984 nog recht op zouden hebben gehad. Er lopen rechtzaken tegen de weigering van Dc Graaf, die de over heid zonder twijfel verliest. 690 miljoen Om hoeveel miljoenen het precies gaat is niet duidelijk. Sociale zaken heeft geen beeld van het aantal vrou STOCKHOLM - De vakcentrales van Groot-Brittannië, de Bondrepu bliek Duitsland en Nederland willen dat het Europees Verbond van Vak verenigingen (EVV) een dringend be roep doet op de Europese regeringen en werkgevers om nadelige gevolgen voor de werknemers van de voltooi ing van de Europese markt te vermij den en de voordelen evenwichtig te verdelen. Ook vragen TUC, DGB en FNV een oproep te doen aan de rege ringsleiders van de Europese Ge meenschap om op de topconferentie volgende maand in Hannover concre te maatregelen te treffen Nedlloyd Dejima 9-5 460 w van Sa- bang naar Port Kelang Nedlloyd Rotterdam 9-5 van Sou thampton naar Rotterdam Alsyta Smits, 9-5 200 ozo Sicilië naar Fos wen dat ook werkelijk een beroep zal doen. Als alle vrouwen hun rechten opeisen kan het uit te keren bedrag oplopen tot 690 miljoen gulden. De gemeenten (die de WWV voor het sa mengaan met de WW in de nieuwe werkloosheidwet uitvoerden) krijgen instructies over de uitvoering van de regeling. Een aantal gemeenten heeft dc beslissing van De Graaf niet afge wacht en heeft al WWV-uitkeringen uitgekeerd. Het kabinet komt nog met een no titie over de AAW (arbeidsonge schiktheid), die eveneens discrimine rend is voor gehuwde vrouwen. Het weigeren van een AAW-uitke- ring aan vrouwen die geen kostwin ner zijn is niet alleen strijdig met de EG-richtlijn, maar ook met het VN- verdrag inzake burger- en politieke rechten. Minister De Koning over woog dit verdrag dan maar op te zeg gen, maar woensdag werd bekend dat het kabinet hier van afziet. Inmiddels heeft de bedrijfsvereni ging Detam besloten niet-genoten AAW-uitkeringen alsnog toe te ken nen aan vrouwen die daar recht op hebben. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Minnertsga: J. J. C. Dee te Zuidwolde (Dr.). Aangenomen naar Appingedam: B. J. van Haarlem te Suameer. Bedankt voor Schoonrewoerd: H. Verheul te Tholen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Heemstede: drs. 'A. Mak te Westzaan. Aangenomen naar Wagenborgen: drs. J. P. Strietman te Dirkshorn. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Apeldoorn (2e predi kantsplaats): L. W. de Graaff te Zuid laren; te Giessendam en Neder-Har- dinxveld: C. J. Mewe te Terneuzen. Beroepbaarstelling: E. Venema, Skonenvaarderstraat 43, 8262 TN Kampen, tel. 05202-25031. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Leeuwarden: H. B. Hoogendoorn te Wormerveer. Aangenomen naar Ermelo: H. J. Th. Velema te Dokkum. Bedankt voor Nieuw-Gennep: G. Vos, kand. te Warnsveld. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Boskoop: B. van der Heiden te Woerden, die bedankte voor Krimpen aan den IJssel. Bedankt voor Leerdam: A. F. Hon- koop te Zwijndrecht; voor Middel- harnis: J. Karens te Opheusden; voor Vlaardingen: J. Kareis te Rijssen; voor Westkapelle: A. J. Gunst te Ter- neuzen. Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. N. de Boo. Kerkwerve: 11.00 uur ds. E. P. Mulder. Serooskerke: 10.00 uur ds. Bolijn. Burgh: 10.00 uur ds. R. J. ten Have. Haamstede: 10.00 uur ds. O. C. Kerssen. Renesse: 9.30 uur ds. C. Bregman. Scharendijke: 9.30 uur ds. E. P. Mulder. Noordgouwe: dienst te Dreischor. Dreischor: 9.30 uur ds. D. R. Jonker, gez. dienst. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. A. ten Hove, Bruinisse, gez. dienst in Herv. kerk. Ooster- Iand: 10.00 uur ds. W. Vijfvinkel. Sir- jansland: 10.00 uur ds. H. J. Boer. Bruinisse: 10.00 uur ds. J. de Roo. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 9.00 uur dhr. P. A. Krimpe, Middelburg. Haamstede: 9.00 uur ds. J. de Vries. Scharendijke: 10.00 uur ds. R. Kamermans. Brouwersha- ven/Zonnemaire: Bostonpleinkerk: 10.00 uur da. J. J. van Zoelen, Drei schor. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. A. ten Hove, gez. dienst in Herv. kerk. Bruinisse: 10.30 uur ds. A. ten Hove. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur ds. W. F. Wisselink. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. B. de Graaf. Kerkwerve: 10.00 uur ds. M. van der Sluys. Haamstede: 9.00 uur ds. A. W. Wubs, Hoogeveen. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 uur ds. G. A. Zij- derveld. Nieuwerkerk: 9.30 uur lees- dienst. Oostcrland: 10.00 uur lees- dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: Lutherse kerk: 10.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 uur leesdienst. Oos tcrland: 9.30 uur leesdienst. Wij vragen voor de vakantieperiode juni t/m augustus,.enkele voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" op Schouwen-Duiveland. Brommer vereist. Aanmelden „Zierikzeesche Nieuwsbode", Jannewekken 11, Zierikzee, tel. 01110-16551. Mê zulle 't aolemaele wê êêns weze, datte de toestanden vroeher vaere van roskleurig waere. Mê hue de wantoestanden nie opaele want dae binne henoeg boeken over schreve, in je raekter nooit over uut praei. Toen atte de bonden behonne binne eit dat nog wat voeten in de aerde pot. Die maensen die atte bie de êéste waere om lid te óóren van 'n bond ao- de êêl wat te verduren. Dae waere d'r bie die wiere op staende voet be dankt. Losse érrebeiêrs, die waere d'r nog d wat, wiste nie an de slag te kommen. Je wier vóó opruier uut maekt. Ze waere van bedachten daje mee 't haes weg zou lóópe, terwijl de bedoeling was om 't 'n bitje beter te kriehen. Noe waere d'r in die tied vee lompe maensen, dat lag nie an d'r eihe, mê ze wiere lomp auwe. 'n Paer ja er nae schóóle, in da nog mé stuitjes, want je moster a vroeg an, om 'n paer cent mee te aelpe verdienen. Ver schillende konne krap léze of schrie- ve of d heel nie. Vele zaete mê of te wachten, watter hebeurde, want wierder zeit aje vóó 'n sloffe bóre bin, za je nooit heen schoene an doe. Zóó zat de massa of te wachten. De leuze was nae kaerke, in wuerke, in je most tevree weze mee je lot. Ik wil dae nog 'n paer dienhestjes van zae. Dae waster êên die vroeg bie d 'n boer om 'n paer cent meer. Die boer zei dat kan mê oe lank, 's Aevends wassen klaer. Dit was inkel nie bip d'n boer, op de kaoije wast nie beter. Ik wil voo de aordigheid is schrie- ve wak zaelf wellis lezen ao. n He- valletje in Hronienhe. Dae was wat te doen in de stad, in 'n jong boerek- nechtje die verlustigde z'n eihe in 't vooruutzicht op een reisje nae de stad, in dat nog wê op de Hronienher feestdag. Mê 's aevends van tevoren zei d'n boer, 't spietmen jonhen, mê dat hae mêrrehe mee joe nie deu. want de vrouwe in ik hae mêrrehe nae de stad.'t Knechtje wist toen, watter inde waereld te kóóp was, in ie aode mê êên doel vóó aohen, zaelf boer öóre. Jaeren laeter lukte dat. aolf in de zestiher jaeren, wilden weer is nae de stad mee z'n vrouwe. Mê 'n aevend van te voren zei z'n êni- he waerknemer zóó lans z'n neuze weg, 't spiet m'n boer mê je za mêrri- he allene motte maelke want m'n vrouwe in ik hae nae de stad. Zóó zei m'n dat de verhouding waerkhev er/waerknemer nog a staerk veranderd is, mé vee jonhe ao die strijd nie mee maekt, toch mot te ze wete dat 't nie uut de locht vqolt in dae mot an waerkt öóre on tou wen wa je eit, in dat aolus nie of bröke óórt wat vroeher op bouwd is. WULLUM Aardappelbeurs ROTTERDAM, 9-5. Consumptie aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg, exclusief BTW. Klei-aardappelen: Bintje 40-50 mm 6,00-/ 8,00; Bintje 40-55 mm 12.00- 13,00; Bintje 50 mm opwaarts 15,00-f 16,00Bintje 50 mm op waarts (frites) 16,00-/ 17,00. Voeraardappelen 1,50-2,50. De stemming was flauw. Eierveiïing Eiveba b.v. BARNEVELD, 10-5. Aanvoer 3.139.920 stuks. Stemming: zwak. Prijzen per 100 stuks: eieren 50-51 gram wit 4,80-/ 4,89 en bruin 5,37; 55-56 gram wit 5,79-/ 5,83, bruin 6,00; 60-61 gram wit 5,96-/ 6,03, bruin 6,07-/ 6,34; 65-66 gram wit 6,18-/ 6,70, bruin 6,59-/ 6,75. ZIERIKZEE - De Centrale Raad van Beroep deed op 5 januari 1988 uitspraak in een aantal zaken over uitsluiting van (gehuwde) vrouwen van het recht op arbeidsongeschikt heidsuitkering (AAW). Deze uitspra ken kunnen directe gevolgen hebben voor alle vrouwen die voor 1 januari 1979 arbeidsongeschikt zijn gewor den en nu geen uitkering hebben. Wie kunnen er in aanmerking voor komen? Vrouwen die geen betaald werk hebben gedaan (bijvoorbeeld huis vrouwen), en nooit een uitkering heb ben aangevraagd of wie de uitkering geweigerd is. En vrouwen die betaald werk ge daan hebben, maar onvoldoende in komen uit arbeid hadden, hun uitke ring kwijt geraakt zijn doordat zij gingen trouwen of zelfs niet hebben aangevraagd omdat ze getrouwd wa ren. En vrouwen die betaald werk ge daan hebben, voldoende inkomen uit arbeid hadden, hun uitkering kwijt geraakt zijn doordat ze gingen trou wen of zelfs niet hebben aangevraagd omdat ze getrouwd waren. En vrouwen die in eigen bedrijf hebben meegewerkt, hun uitkering zijn kwijtgeraakt doordat zo ge trouwd waren. En vrouwen die na echtscheiding niet opnieuw een AAW-uitkering heb ben aangevraagd of hebben gekre gen. En vrouwen die na het overlijden van hun (ex)echtgenoot hun AAW-uit kering verloren en een lagere wedu wen (AAW)uitkering hebben gekre gen. Vrouwen die menen alsnog recht te hebben op deze uitkering kunnen voor meer informatie terecht bij Buro voor rechtshulp Vlasmarkt 28 Middelburg Tfel. 01180-37120

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7